PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DEV20 Mini vs. M6 + Brakeboost test videosu

Kekuti*
13-12-2015, 17:01
Selamlar,

Dün çıkan polemikler ve adıma şarkılar türküler, rapler yapılmasından sonra, gaza geldim ve co-pilotum Ufuk ''FUKU'' İmal ise teste çıktık.
Yakıt takviyesi vs ile basıncı 1.35-1.40 bar'a getirdik. (Takriben 340 hp civarı) Hala eksiklerimiz var. Lastiklerim 1 bar bastığımda bile 500 hp hissiyatı veriyor. EGT Sensörü bozuk falan ama bahane değil bunlar :D
Teste çıktık. Brakeboost mantığı, uygulamalı anlatım falan filan yola koyulduk.

Bu arada arabam yapıldığından beri sadece Aren 1.5 bar'da arabayı kullandı. Ben 1 barın üzerine ilk defa çıktım. Benim içinde ilk oldu bu yüzden 1.5'lara getirmedik. Daha kısık kullanıldı. 1.5'larda problem yok ama üzerini daha göremedik. (Gaz kelebeğiyle ilgili elektronik bir durum var. Araba kelebeği kapıyor 1.5 üzerinde. Bunu da çözücem ama kafaya taktım :D )

Test aşamasında 2 kişi denemeler gerçekleştirdik.
Videosu aşağıda. (Brakeboost denemesi)

https://www.youtube.com/watch?v=9B_f4w6dYYE

https://www.youtube.com/watch?v=9B_f4w6dYYE

Gece sonunda da gaza geldik. Aren Bro'm Corvette ve M6'yı getirdi. :)
İkiside stok, sadece Cat-Back egsoz mevcut. Denemeleri kısaca özetleyeyim. Aren'le basmama gerek kalmadı.
Corvette çok fazla hızlı (Stok olup nasıl bu kadar hızlı olur anlamıyorum) :) Benim pilotajım yetmemişte olabilir ama iki araba şöförleri değişse belki 2 boy farkı kaparız ama Corvette yine geçer.

M6 iki kişiydi. Brakeboost vs yapmaya çalışırken biraz altta kaldım. Ama beni gidişi fazlasıyla tatmin etti.
70 civarı bastık.

https://youtu.be/-VepIurQA-k

https://www.youtube.com/watch?v=-VepIurQA-k

Geceden çıkarttığımız dersler,
1) Ben hala rolling yapmayı bilmiyorum :)
2) VP Racing'in yakıtı kesinlikle kullanılmalı, Tiner falan kimyasal değerleri tutturucam diye kafam güzel oluyordu. :) Tavsiye ederim.
3) Yeni Typer kesinlikle iyi gidiyor. Yolda denk geldim. Etkileyici bir araba..
4) Ben hala rolling'i çözemedim auhsuashhuasuhas

Aracımda emeği geçen; başta İKAŞ Ekibi olmak üzere,
Nimotech Performance - Arenimo
AYN AUTO - Yusuf ve Ahmet Erden
Manic Performance - Powershop
Maslak Warehouse - Burak Batıkan Ak

ve İskender Abiye teşekkürlerimi sunarım..

Keyifli seyirler

Not: Denemeler ciddi anlamda dostluk düzeyindedir.
Hatta dostluğun boku çıkmış olup akrabalık derecesine girdik. :D Yorumlar vs buna göre yapılırsa sevinirim.
İyi/kötü tüm yorumlara açığız. M6 var M6 var gereksiz sohbetleri başka konu altında tartışalım...

Not 2: Şu dönem işlerim pek iyi gitmiyor. Ekonomik olarak biraz sarsan bir proje *****, işlerde çok yoğun ve yurtdışında oluyorum genelde.. Birde eve girdik falan derken, sağda solda arabam hakkında konuşulmaya başlanmış.. Yok DEV yürümüyor, gitmiyor, ortalıkta gözükmüyor vs.. Kekuti beceremedi falan diyenler, Arabam halen kısık ayarda uyandırayım.. En yakın şahitlerim İKAŞ Ekibi ve Alptuğdur. Nasıl bir sabır ve maddi güç gerektirdiğini bilmeyenler ne olur konuşmasınlar artık... Kolay proje değil, bende trilyon dolarlık bir adam değilim. Biraz taktiri hakediyorum diye düşünüyorum..

Kekuti

burakgunay
13-12-2015, 17:18
Hiç anlamıyorum cooperdan, dönen muhabbetleri falan da bilmiyorum forumdan da uzak kaldım bu sıralar ama bence hiç bişeyi kafanıza takmayın. Sesi soluğu çok güzel, 10 silindir m6yla kafa kafaya yürüyen makinanız var maşallah, daha ne olsun...

Mpower
13-12-2015, 17:26
Milletin de işi gücü yok yapılan her arabaya *** atıyorlar ne kadar gereksiz insan varsa hepsi bizim ülkede.Abi denemeler çok güzel olmuş m6 denemesini baya at yarışı izler gibi izledim :D

Kahn23
13-12-2015, 17:28
O sallayanlar her zaman olur maalesef. Dev'i kekuti yürütemese Arenimo var onu yürütecek. Her türlü rahat olsunlar..

Sizin denemeler güzel oluyor. Dostluklarınız sayesinde laf gelmez ;)

by serçe
13-12-2015, 17:29
Maşallah kazasız belasız kesene bereket m6 ile denemenizde keşke brakeboost yapmasaydın daha çabuk öne çıkardın ama yinede maşallah gaz kelebeği sorununu hallettikten sonra 1,5 bar ve üzeri daha zevkli can yakıcı bir araç olacak bu arada zahmet ve emek harcanan bütün projeler meyve veren ağaç misali taşlanır boklanır çokta takılma bence 👍🏻 cevap videolar ile geldi

aykutsafakyaman
13-12-2015, 17:30
M6yla yuruyosun daha bu nasil rolling cozememek :) Projeye basladigindan beri takipteyim ciddi masraf ve emek gerektiriyor :) Insallah sorunlar da tam hallolur 1.5 bar ustune cikarsiniz :) Allah kaza bela vermesin :)

fthdrn
13-12-2015, 17:39
Not: Denemeler ciddi anlamda dostluk düzeyindedir.
Hatta dostluğun boku çıkmış olup akrabalık derecesine girdik.

kahkaha attım :D
Araca diyecek laf yok ibreyi ne güzel düşürüyor öyle :)

Arenimo
13-12-2015, 17:48
Hey yavrum hey :D dun gece cok guzeldi Batikan ve Urfa eski gunlerdeki gibi guzel eglendik , ama en cok uzuldugum 997-2 Turbo cabrioyu gectigimi cekemediniz inanilmaz eglenceliydi 220 de yakalayip 240 da acilmaya basladgimda icimdeki apaci geri cikti iyi ki vette almisim hiamina diye kopuyodum 265 te sekine biraz ice dogru sic ma oldu solucanin kani cekildi ama iyiydi :D
kekuti sana diyoruz vp yi sadece depona degil kanka dus alirken bile ustune dokucen bu kis eglenicez desene :D ikas roll geceleri basliyor yani :)

rebeloghy
13-12-2015, 17:48
kerem abi maşallah DEV'e, isteyen istediğini konuşsun duruşu yeter o güzelliğin. Cevap arayan ibreden alsın cevabı :)

Kekuti*
13-12-2015, 18:46
Hiç anlamıyorum cooperdan, dönen muhabbetleri falan da bilmiyorum forumdan da uzak kaldım bu sıralar ama bence hiç bişeyi kafanıza takmayın. Sesi soluğu çok güzel, 10 silindir m6yla kafa kafaya yürüyen makinanız var maşallah, daha ne olsun...

Dediğim gibi ben çok takılmam. İsteyen yine konuşsun ama ağzımdan çıkmayan ve dostlarım dediğim kişilerin ağzından çıkmayan laflar yüzünden ortalıkta karmaşıklık yaratmaya çalışanlara ayar oluyorum.
Teşekkür ederim

Milletin de işi gücü yok yapılan her arabaya *** atıyorlar ne kadar gereksiz insan varsa hepsi bizim ülkede.Abi denemeler çok güzel olmuş m6 denemesini baya at yarışı izler gibi izledim :D

Valla ne yalan söyliim bende öyle izledim :)

O sallayanlar her zaman olur maalesef. Dev'i kekuti yürütemese Arenimo var onu yürütecek. Her türlü rahat olsunlar..

Sizin denemeler güzel oluyor. Dostluklarınız sayesinde laf gelmez ;)

Aynen öyle, en yakın rakibim dediğim insanlar kardeslerim zaten. Bizden yana sıkıntı yok.
Ama yinede sinir bozuluyor..

Maşallah kazasız belasız kesene bereket m6 ile denemenizde keşke brakeboost yapmasaydın daha çabuk öne çıkardın ama yinede maşallah gaz kelebeği sorununu hallettikten sonra 1,5 bar ve üzeri daha zevkli can yakıcı bir araç olacak bu arada zahmet ve emek harcanan bütün projeler meyve veren ağaç misali taşlanır boklanır çokta takılma bence ���� cevap videolar ile geldi

Abi sağolasın. Ama o kadar uğraşa dedikodular sinir bozuyor..

M6yla yuruyosun daha bu nasil rolling cozememek :) Projeye basladigindan beri takipteyim ciddi masraf ve emek gerektiriyor :) Insallah sorunlar da tam hallolur 1.5 bar ustune cikarsiniz :) Allah kaza bela vermesin :)

Teşekkürler kardeşim, inşallah :)

kahkaha attım :D
Araca diyecek laf yok ibreyi ne güzel düşürüyor öyle :)

Valla bende koltuktan düştüm yazarken ama gerçek bu yani :)

kerem abi maşallah DEV'e, isteyen istediğini konuşsun duruşu yeter o güzelliğin. Cevap arayan ibreden alsın cevabı :)

Eyvallah yavrum, teşekkür ederim. darısı başına :)

HLK
13-12-2015, 19:31
Senelerce Mini üzerine çalışan profesörlük derecesinde bilgi sahibi olan İKAŞ ekibinin gold member üyesi olarak bu gurur tablosuna şahit olmaktan dolayı çok mutluyum .. Her şeyden önemlisi maddi ve manevi emeğe saygı göstermektir .. Kekutim maşallah daha binemesem de bu canavara ben gelene kadar 2.0 barı görücek o haline binicem ben de inşallah :) Polemiklere, söylentilere yanıtı videolarda veririz sen sıkma canını .

Kekuti*
13-12-2015, 19:40
Senelerce Mini üzerine çalışan profesörlük derecesinde bilgi sahibi olan İKAŞ ekibinin gold member üyesi olarak bu gurur tablosuna şahit olmaktan dolayı çok mutluyum .. Her şeyden önemlisi maddi ve manevi emeğe saygı göstermektir .. Kekutim maşallah daha binemesem de bu canavara ben gelene kadar 2.0 barı görücek o haline binicem ben de inşallah :) Polemiklere, söylentilere yanıtı videolarda veririz sen sıkma canını .

Sen geliyosun diye asker, şafak 34. Gözler arıyor artık kopta gel :)

ArMy
13-12-2015, 20:00
Öncelikle maşallah. Videolardaki ses sanki araç silkeleyerek hızlanıyormuş izlenimi veriyor. Gerçekten öyle mi yoksa çekimden dolayı ses öyle mi çıkıyor ?

oguzedr
13-12-2015, 20:14
Gerçekten maşallah :) Araba 1.3 1.4 barda M6 ile böyle gittiyse 2 bar ve + basincta 100 200 şahsi fikrim 5.5 lari görür...Proje araçlarda da sıkıntı olması gayet doğal Bolt on bişey degil sonuçta gırtlak yüklü bir araç...Araç yapmayan yada sidik bulastirmayi seven de çok inşan mutlaka olur sallamamak lazim

dincer07
13-12-2015, 20:15
Maşallah ����

Serhat Y.
13-12-2015, 20:30
ilk videodan çok bişey anlayamadım o parça parça yalpalayarak gelen ses nedir rüzgar sesimi?
m6 denemesi etkileyici belliki hızlı aracın Kerem. vette denemesini merak ettim, banada soğuk duş etkisi yaratmıştı vette. viteslermi tutmuyor nedir anlamadım ama aça aça gitmesi sinir bozucu:)
tebrik ederim projeni, kazasız belasız..

DOA
13-12-2015, 21:06
kardesim benim aracina masallah kesene bereket. orda olmayi isterdim ben de. 2 barli halini merakla bekliyoruz! :D respect.

Kekuti*
13-12-2015, 21:12
Öncelikle maşallah. Videolardaki ses sanki araç silkeleyerek hızlanıyormuş izlenimi veriyor. Gerçekten öyle mi yoksa çekimden dolayı ses öyle mi çıkıyor ?

ilk videodan çok bişey anlayamadım o parça parça yalpalayarak gelen ses nedir rüzgar sesimi?
m6 denemesi etkileyici belliki hızlı aracın Kerem. vette denemesini merak ettim, banada soğuk duş etkisi yaratmıştı vette. viteslermi tutmuyor nedir anlamadım ama aça aça gitmesi sinir bozucu:)
tebrik ederim projeni, kazasız belasız..

HKS Evc'li araçların çoğunda olan birşey.
İlk bastığımda sarıyor ama 4. Viteste o dediğinizi yapıyor. 1.35-1.4 arasında kalıyor. Nası anlatıcamı bilmiyorum, Birazdan birtane Evo videosu atıcam. O arabada da içten çekim var, aynı ses ondada var.

Bide sunroof olduğu için son süratte biraz titresim yapıyor ondan da olabilir..

Videoyu ekliyorum. Aynı dediğiniz ses ise, evc den kaynaklı.

https://youtu.be/Agv3i4HM52I

Kekuti*
13-12-2015, 21:14
Gerçekten maşallah :) Araba 1.3 1.4 barda M6 ile böyle gittiyse 2 bar ve + basincta 100 200 şahsi fikrim 5.5 lari görür...Proje araçlarda da sıkıntı olması gayet doğal Bolt on bişey degil sonuçta gırtlak yüklü bir araç...Araç yapmayan yada sidik bulastirmayi seven de çok inşan mutlaka olur sallamamak lazim

Ben 7 görsem yeterli. İyi dileklerin için teşekkür ederm ama 5.5 imkansız. Uzay boşluğundan atmam lazım:D

Serhat Y.
13-12-2015, 21:36
HKS Evc'li araçların çoğunda olan birşey.
İlk bastığımda sarıyor ama 4. Viteste o dediğinizi yapıyor. 1.35-1.4 arasında kalıyor. Nası anlatıcamı bilmiyorum, Birazdan birtane Evo videosu atıcam. O arabada da içten çekim var, aynı ses ondada var.

Bide sunroof olduğu için son süratte biraz titresim yapıyor ondan da olabilir..

Videoyu ekliyorum. Aynı dediğiniz ses ise, evc den kaynaklı.

sunroof la alakalı bence.

Kekuti*
13-12-2015, 21:45
sunroof la alakalı bence.

İki videoyuda tekrar izledim. Yalpalama sesi gibi olan evc den kaynaklı.
2. Videoda da yalpalama var ama görüntü ve ses daha net. Sunroof titremiş veya rüzgardan falandır bilemiyorum.

corvetteye gelirsek; 1 bar basıp denediğimde 2 direklik yaptı.
Dün gece ise Videoda solu çektiğimden ve corvette sağda olduğundan videoda yok.
Ama benim gördüğüm aça aça gittiği, min.5+ boy var 200de. Tutunamadım, dediğim gibi daha iyi bir mini şoförü Aren kullansa ben corvetteyi kullansam azaltırız farkı ama yine çok geçer. Zaten böyle bir denemede olmaz ben Corvetteyi kullanmayacağım için :)

alp1903
13-12-2015, 21:47
EVC den mi yoksa wasegate'ten mi geliyor.

Wankel Batu
13-12-2015, 21:49
100-200 ölctünüz mü suanki haliyle ?

ERK_RS
13-12-2015, 21:49
Kekuti, aracın ve gösterdiğin emeğin için seni tebrik ederim.
Hiç muhabbetimiz olmadı bu güne kadar ama maslakta çok denk geliyorum aracına.

Sesi falan şahane..

Bizim insanımızın ne yazık ki huyu bozuk. Pek severler *** atmayı.
Kendisi 400 lira verip dp yaptıramaz ama maşallah en iyi de onlar bilir modifiki.
Sen binlerce lira harcarsın, yüzlerce saat harcarsın ama başarısızlığın daha mutlu eder bu piyasayı.
Bu işte herşey para da demek değil, biraz da deneme-yanılma oluyor bazı şeyler.
O yüzden şansın açık olsun, sorunsuzca binersin ve basıncını da acarsın inşallah.
Tekrardan tebrikler.

mami_makinen
13-12-2015, 21:51
Maşallah daha ne olsun ses duruş gidiş hepsi tadında

Kekuti*
13-12-2015, 21:53
EVC den mi yoksa wasegate'ten mi geliyor.

Ya nasıl anlatırım bilmiyorum wgden geliyor ama 1 barda ve evc kapalıyken bu ses yok mesela. Evc açık olduğunda, araba basınç basmak istiyor ama evc izin vermiyor. WG de bu sesi yapıyor benim anladığım.

100-200 ölctünüz mü suanki haliyle ?

Ölçmedim ama 8.5 altı olma ihtimalim yok şuan. Doğru süreyi ölçebilmemiz için daha iyi bir pilotun kullanması veya benim alışmam lazım. Ama bu basınçla bence daha fazla çıkmaz

Kekuti*
13-12-2015, 21:54
Kekuti, aracın ve gösterdiğin emeğin için seni tebrik ederim.
Hiç muhabbetimiz olmadı bu güne kadar ama maslakta çok denk geliyorum aracına.

Sesi falan şahane..

Bizim insanımızın ne yazık ki huyu bozuk. Pek severler *** atmayı.
Kendisi 400 lira verip dp yaptıramaz ama maşallah en iyi de onlar bilir modifiki.
Sen binlerce lira harcarsın, yüzlerce saat harcarsın ama başarısızlığın daha mutlu eder bu piyasayı.
Bu işte herşey para da demek değil, biraz da deneme-yanılma oluyor bazı şeyler.
O yüzden şansın açık olsun, sorunsuzca binersin ve basıncını da acarsın inşallah.
Tekrardan tebrikler.

Allah razı olsun. Tanıyamadım sizi ama teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :)

dragon07
13-12-2015, 21:55
maşallah bro elinden geleni yapıyosun hatta fazlasını çok özel parçaların ustaların arkadasların var 1.8 2.0 halleri kopartır :)

Kekuti*
13-12-2015, 21:55
Maşallah daha ne olsun ses duruş gidiş hepsi tadında

Senden bunları duymak şahane abim :) teşekkürler, Selçuk bromla da eksikleri giderelim rovanşı yapıcaz inşallah :)

Kekuti*
13-12-2015, 21:56
maşallah bro elinden geleni yapıyosun hatta fazlasını çok özel parçaların ustaların arkadasların var 1.8 2.0 halleri kopartır :)

Yavrum senle de çok fikir alışverişi yaptık. Sağol herşey için. Önümüz açık inşallah :)

Wankel Batu
13-12-2015, 21:59
anladim.Söylenenlere kulak asmayin agizi olan konusuyor zaten kazasiz belasiz sürüsler dilerim

ERK_RS
13-12-2015, 22:06
Allah razı olsun. Tanıyamadım sizi ama teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :)

Genelde Speed sound'da Erdoğan abi ile laflıyorum, o civarlarda denk geldiğimiz bir gün tanışırız :D

Fatih Kavak
13-12-2015, 22:19
Maşallah brom çok emek harcadın karşılığını almanın zamanı geldi ayrıca gelicem deyipte gelmeyen m3 senide unutmadık :cool:

Merdo
13-12-2015, 22:25
Kekutum maşallah güzel giden bi araç oldu:) sabah akşam denemeye gerek yok sabah geçtim akşam akşam moralini bozmama gerek yoktu :)

FuKu
13-12-2015, 22:27
:Bravoo::smokin::redspotdaDun gece harcanan emeklerimizin kucuk bir karsiligini almamiz bile yeterince mutlu etti. Daha yuksek basincta yapilacak ar-ge ler ile araci cok daha iyi noktalara getirebilecek bir ekibiz. Tum it kopeklere ve aracta emegi bulunan bizi destekleyen kisilere tesekkurler. Kesene bereket kekutummm... 6-7 sn bandina az kaldi...

hantypR
13-12-2015, 23:24
Dun gece çok güzeldi araç çok iyidi ciddi gidiyor ikas ekibimize başarılar dilerim kazasız zamanlara

grkm
13-12-2015, 23:27
Çok iyi bro , soğukları iyi değerlendir atmosferik hacimliler yazın da hızlı :)

Bu arada kesik gelen sesin sunroofla alakadar olması için Evo'nun da sunrooflu olması gerekli. WG'ten basınç basmakla ilgili bir durum olduğunu sanıp videolarında direkt basınç saatini izledim ama basınçta stabil. Problem yoksa bu tip extreme projelerde sesin çok önemi yok ;)

Kekuti*
13-12-2015, 23:32
Çok iyi bro , soğukları iyi değerlendir atmosferik hacimliler yazın da hızlı :)

Bu arada kesik gelen sesin sunroofla alakadar olması için Evo'nun da sunrooflu olması gerekli. WG'ten basınç basmakla ilgili bir durum olduğunu sanıp videolarında direkt basınç saatini izledim ama basınçta stabil. Problem yoksa bu tip extreme projelerde sesin çok önemi yok ;)

Hafta içi yanıma gel uygulamalı göstereyim.. Anlatamadım :) sunroof değil o ses wg sesi.
Takılı olan wg yayı yüksek basınca izin veriyor.
Basınc basmak isterken evc bastırmayınca o sesi yapıyor. Videoda göremezsin saattekini uzaktan stabil duruyor.
Basınç kaybı değil. 1.4+ basmak istiyor, evc bastırmıyor ;)

Yaz kış sorun değil, sağlıklı olsun.. Geçmiş geçilmiş sıkıntı değil ;)
Sağol iyi dilekler için

Cem.B
13-12-2015, 23:34
Kerem tebrikler zamanla dahada hizlanir diye dusunuyorum

hakotech
13-12-2015, 23:50
Harika vallahi :) :) şimdi anladım neden dev'i al dediğini,maşallah kardeşim,ibretlik resmen :)

CNR
13-12-2015, 23:58
Kısık böyleyse açık düşünemedim, ne gidiyor be maşallah :)

Kekuti*
14-12-2015, 06:24
Harika vallahi :) :) şimdi anladım neden dev'i al dediğini,maşallah kardeşim,ibretlik resmen :)

O işin esprisiydi tabi abim :) ama pişmansın dimi sende :D

TarikS
14-12-2015, 06:56
M6'yla gittiğini görünce çok sevindim ha :D Güle güle kullan bro

Ama hakkaten roll işine çalışman lazım nerdeyse geçcekmişsin M6'yı a kü :D

Erdem K.
14-12-2015, 07:25
aracınıza kocaman maşallah, mini'lerin en güzeli, meyve veren ağacın taşlandığını unutmayın, emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almanız dileklerimle, keyifli sürüşler ...

MaslakWarehouse
14-12-2015, 08:09
Maşallah gerçekten araba çok hızlı
Kerem arabayı kullanmaya biraz daha alışırsa bence ilk basışta da o kadar geri de düşmez. Hatta geri düşmeyeceği için yarım boy hatta 1 boy bile öne çıkarabilir. Üstlerde haklı olarak yavaş ama oraların çok bir önemi yok

Tekrar tekrar maşallah. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık

ardacngns
14-12-2015, 08:12
Maşallah knka bence cok ii olmus daha fazla basınc acmana bile gerek yok zevkli olmus m6 ile yürüyorsun daha ne olsun

Selcuk_RoL
14-12-2015, 08:54
Senden bunları duymak şahane abim :) teşekkürler, Selçuk bromla da eksikleri giderelim rovanşı yapıcaz inşallah :)

Kanka massallah daha ne olsun 10 numara gitmis basinclar acilsin catismalar baslasin:))

sınan karayel
14-12-2015, 09:05
maşallah kerem güzel gidiyo bence *** atanlar otursun *** ile oynasın :)

FatihDemirel
14-12-2015, 09:06
Maşallah kesenize bereket araç bayağı iyi yürüyor. Geçenlerde pendik feribotunda denk gelmiştim mini buluşmasında görmüştüm aracınızı görüntüsüde çok şık :)

cosekar
14-12-2015, 09:18
Maşallah Allah kaza bela vermesin, m6 yla giden cooper, bence emekler boşa çıkmamış...

ceyhun737
14-12-2015, 09:39
Anasını s.kim öğrenicem şu brakeboostu :D :D Maşallah ciddi emek var Kerem kesene bereket çok güzel oldu , inşallah daha da hızlanacak ***** önümüz kış bol videolu bir kış olur inşallah:)

kelalper
14-12-2015, 11:58
Kekuti seni şahsi olarak tanımam ama ettiğin laflar kulağıma geldi çok sinirlendim. Bi daha olmasın.

Heheheheh dumur ederim böyle adamı. Lan adamlar haklı yürüyen araba böyle gitmezki bu uçıyor ondan öyle diolardır. Bi de git brake boost öğren. Bak ben megane da ne güzel yapıodum heheheh.

Kekuti*
14-12-2015, 12:07
M6'yla gittiğini görünce çok sevindim ha :D Güle güle kullan bro

Ama hakkaten roll işine çalışman lazım nerdeyse geçcekmişsin M6'yı a kü :D

Olduğu kadar, daha ilk defa kullanabildim bu basınçta. İllaki gelişirim. Zaten roll yapmadan ufukla testler yaptım, çok da iyiydim. Keza yan yana gelince senkronu tutturamadım :) bidahakinr kornayla yapıcam testi :D

aracınıza kocaman maşallah, mini'lerin en güzeli, meyve veren ağacın taşlandığını unutmayın, emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almanız dileklerimle, keyifli sürüşler ...

Teşekkür ederim :)

Maşallah gerçekten araba çok hızlı
Kerem arabayı kullanmaya biraz daha alışırsa bence ilk basışta da o kadar geri de düşmez. Hatta geri düşmeyeceği için yarım boy hatta 1 boy bile öne çıkarabilir. Üstlerde haklı olarak yavaş ama oraların çok bir önemi yok

Tekrar tekrar maşallah. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık

Desteğin için tekrar sağol abi. İnşallah daha ileri gideceğiz.
VP içinde ayrıca sağol, muthiş katkı sağladı ;)

Maşallah knka bence cok ii olmus daha fazla basınc acmana bile gerek yok zevkli olmus m6 ile yürüyorsun daha ne olsun

Abi aslında haklısın, zaten günlük evc kapalı takılıyorum. Çokta alakalı değilim çıkayım her hafta gazliim diye :) Az daha işim var, İzmite yakışanı yapıyorum hahaha :)

Kanka massallah daha ne olsun 10 numara gitmis basinclar acilsin catismalar baslasin:))

Çatışma bize yakışmaz ;) Aracın güzel, inşallah beraber hızlanıcaz ;)

maşallah kerem güzel gidiyo bence *** atanlar otursun *** ile oynasın :)

Maşallah kesenize bereket araç bayağı iyi yürüyor. Geçenlerde pendik feribotunda denk gelmiştim mini buluşmasında görmüştüm aracınızı görüntüsüde çok şık :)

Maşallah Allah kaza bela vermesin, m6 yla giden cooper, bence emekler boşa çıkmamış...

Çok teşekkürler :)

Anasını s.kim öğrenicem şu brakeboostu :D :D Maşallah ciddi emek var Kerem kesene bereket çok güzel oldu , inşallah daha da hızlanacak ***** önümüz kış bol videolu bir kış olur inşallah:)

Hahaha yakalamıssın ;)

Kekuti seni şahsi olarak tanımam ama ettiğin laflar kulağıma geldi çok sinirlendim. Bi daha olmasın.

Heheheheh dumur ederim böyle adamı. Lan adamlar haklı yürüyen araba böyle gitmezki bu uçıyor ondan öyle diolardır. Bi de git brake boost öğren. Bak ben megane da ne güzel yapıodum heheheh.

Abi anlımda hala izi var camın. İlk testi yaparken camdan çıkıyodum bende :)

Escobar
14-12-2015, 14:30
Maşallah kardeşim benim. Uzun emeklerin ve harcamalarının karşılığını en güzel şekilde alıyorsun. Biraz daha basınç açma zamanı gelmiş belli ;) Kazasız belasız. Deneyen tüm araçlara maşallah. DEV M6 ile yürümesi gerçekten çok etkileyici daha da yuksek barla acayip olucak.

@Lp2
14-12-2015, 15:10
Maşallah kanka guzel geceydi

hakotech
14-12-2015, 15:16
O işin esprisiydi tabi abim :) ama pişmansın dimi sende :D

Ahahaha :D yav ben kara kuru,sakallı barzo bi tipim,düşünsene beni mininin içinde...mini sahipleri arabalarını satar valla bu biniyosa biz binmeyiz diye :D

Kekuti*
14-12-2015, 15:39
Ahahaha :D yav ben kara kuru,sakallı barzo bi tipim,düşünsene beni mininin içinde...mini sahipleri arabalarını satar valla bu biniyosa biz binmeyiz diye :D

Yaş 26, isim kekuti olunca beni Kıvanç mı sanıyorsunuz abi :D hahahahahaha

mikelazi
14-12-2015, 15:49
tebrikler dev gibi mini

ozoozo
14-12-2015, 16:28
Güç müç bahane ekip şahane :) Allah dostluğunuza fitne sokmasın. Araç ciddi anlamda güzel gidiyor , daha iyileri olur inşallah.

APO
14-12-2015, 19:16
maşaallah kerem...çok keyifli grünüyor..gerisi hikaye..:D

FaTlH
14-12-2015, 19:47
Maşallah araçlara muhabbet de arabalarda çok iyiydi.

Kekuti*
14-12-2015, 19:48
maşaallah kerem...çok keyifli grünüyor..gerisi hikaye..:D

Gel gezelim artık abi ;)

BirkanYazici
14-12-2015, 20:04
maşallah aracınıza geçen gün maslakta denk geldim size önümden geçtiniz bi ufak bastınız o alev beni benden aldı :D

ÖmerF.Bayar
14-12-2015, 20:21
Tebrikler hocam masallah cok guzel yurumus mini, 6.45 im var satip m6 alma niyetim vardi bi dusundurttu :) saka bi yana tekrar masallah :)

APO
14-12-2015, 20:27
Gel gezelim artık abi ;)

aynen gaza gelmem için bir tur atmamız lazım :D

gabxer
14-12-2015, 20:30
hks evc'li gtx3082 li imprezada da tıpatıp aynı ses var 0.9 bar da.

Aracınız çok güzel yürüyor maşallah.

Kekuti*
14-12-2015, 21:14
hks evc'li gtx3082 li imprezada da tıpatıp aynı ses var 0.9 bar da.

Aracınız çok güzel yürüyor maşallah.

O kesmeye benzeyen ses değil mi ?
EVC kısıkken wg çıkarıyor o sesi diye düşünüyorum artık. 3 4 tane araca daha baktık. :)

Semii
14-12-2015, 21:26
Maşallah dev'e :)

Patisever
15-12-2015, 00:45
şakamı bu kerem kardeşim masallah hak ediyorsun projenıde takipdeyim aren gibi işi bilen arkadaslarlada yanyana olman avantaj basarılar kardeşim araç sahane

ozyt1000
15-12-2015, 08:11
Güzel araç olmuş, elinize sağlık kesenize bereket. Bu hali M6 ile yürümüş gayet eğlenceli gitmiş bence. sürelere çok takmayın arabayı kırana kadar basınç açmanın alemi yok :)

sipsak
15-12-2015, 08:22
sizi aracınızı ve ortamınızı çok takdir ediyorum

izo
15-12-2015, 09:21
hey masallah. gayet tatminkar bi guc bence.

gabxer
15-12-2015, 10:41
O kesmeye benzeyen ses değil mi ?
EVC kısıkken wg çıkarıyor o sesi diye düşünüyorum artık. 3 4 tane araca daha baktık. :)

Aynen kesermiş gibi ancak aracın hızlanmasında bir problem yok. Şanzıman vites seçiciyi kırdığım için aracım şu anda yatıyor ama çıkınca etanol ile biraz daha basınç açıp bakacağım. Bu arada tial 44mm wg kullanıyorum. Bir aksilik olmazsa video atarım bende :)

PiscocuK
15-12-2015, 10:55
Kerem maşallah bu nasıl bir gidiş
Allah iniş takımlarına zeval vermesin :)

bende de bir video var bursa yolunda seni geçmiştim boy boy :) sen duruyordun ama koyimmi nete he koyimmi :)

-Ata-
15-12-2015, 12:12
maşallah geceyi canlı canlı izleyen biri olarak verilen emeğe sabra karşılık alınmış bir araba dev nazar değmesin gayet başarılı ayrıyeten yeni typer da güzeldi stock haliyle bile

yiğit
16-12-2015, 01:01
Maşallah kerem güzel gitmiş dev daha ne olsun m6 ile yürüyosun bu basınçta boşver konuşan konuşsun dert etme��

ECD
16-12-2015, 01:11
Geçen cumartesi akşamı caddede gördüm çatara patara akıp gidiyordu maşallah..

Sinan'S2k
16-12-2015, 09:45
Oha maşallah Kerem araç süper gidiyor. Güle güle kullan

NHT39
16-12-2015, 09:55
ağzıma s*tn yine keku o nasıl bir kadran bro maşallah ikaşa :)

Kekuti*
16-12-2015, 10:00
Geçen cumartesi akşamı caddede gördüm çatara patara akıp gidiyordu maşallah..

Teşekkürler :)

Oha maşallah Kerem araç süper gidiyor. Güle güle kullan

Sağol abi, daha yolumuz var yeni yeni ısınıyorum :)

ağzıma s*tn yine keku o nasıl bir kadran bro maşallah ikaşa :)

Diyorum sana gel yapalım bitane daha kardeş diye :)

Erol
16-12-2015, 11:30
maşallah gayet tatminkar,aracın ufak prıblemleri ve biraz daha şöförlükle m6 yı rahat geçecek gibi..

100-200 ü kaç sn. bu arada ölçtünüzmü 9.5 sn. lerde gibimi?

Kekuti*
16-12-2015, 11:45
maşallah gayet tatminkar,aracın ufak prıblemleri ve biraz daha şöförlükle m6 yı rahat geçecek gibi..

100-200 ü kaç sn. bu arada ölçtünüzmü 9.5 sn. lerde gibimi?

Teşekkür ederim. Hiç ölçmedim. Ama önceki setupta, yuksek 10 çıkaran arabayı 1 direk yapabiliyodu.
Şuan m6 ile denediğimde cihaz olmadığı için ölçemedik. Ama benim tahminim 8.5-9 arasıdır. (Bu basınçla)

Dediğim gibi sadece bakkal hesabıyla yola çıkıyorum. Benim tahminim bu yönde

tayreep_john
22-12-2015, 00:54
aracın konusu varmı setup hakkında maşallah çok büyük emekler var araçda belli emeğinize cebinize bereket aracınıza yapıcağınız herhangi bir upgrade varmı kelebek problemini çözünce ?? vede dyno yada racelogicle ölçüm yapmayı düşünüyormusunuz :)

DOA
22-12-2015, 01:27
aracın konusu varmı setup hakkında maşallah çok büyük emekler var araçda belli emeğinize cebinize bereket aracınıza yapıcağınız herhangi bir upgrade varmı kelebek problemini çözünce ?? vede dyno yada racelogicle ölçüm yapmayı düşünüyormusunuz :)

http://www.techturkey.com/forum/project-cars/202003-r56-turbo-project-dev20-project400.html

emre cubra aj
22-12-2015, 17:19
maşallah çok keyifli olmuş