PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yatan aracda yag eksilmesi.

Eren G.
15-12-2015, 08:40
Selamlar aracim 35 gun yatti sehirdisinda oldugum icin. Gitmeden once yatacagi belli oldugu icin yagini suyunu vs kontrol ettim biraktim. Yag cubugundaki cizgi turtikli kismin tepe noktasindaydi(motor sogukken olctum seviyeyi), geldigimde hic calistirmadan araci olcum yaptim tirtikli kismin altina inmis 2-3mm daha azdi. Sonra araci calistirdim rolantide isindiktan sonra kapattim ve bekledim 45dk civari bu seger tirtikli kismin ortalarina yaklasmisti yag ne olur ne olmaz ben biraz yag ekledim suan seviye normal ama bu eksilme neden olur anlayamadim sormak istedim size. Yag sizintisi vs yok alttan motor havuzunda da goremedim. Aracim zaten yag yakmiyordu normalde kullanirken de oyle bir problemi yoktu.

ouzs
15-12-2015, 08:53
Yağ eksiltme yok. Dibe çökmüş bütün yağ motor çalışmadan beklediği için. Anormal bir durum yok.

onn_dear
15-12-2015, 08:57
bence de keske yag eklemeseydiniz, beklediği için yag tamamen süzülmüş, zaten kaçak yoksa durdugu yerde yag eksıltmesı mümkün değil.

Eren G.
15-12-2015, 09:45
Yaklasik 100ml kadar ekledim ama bu hafta yag degisimi yapmaya karar verdim zaten. Sorun bugun guzelce isitip biraz sikistiradak kullanicam yine bakicam seviyeye.

veliazak
17-12-2015, 20:39
Yağ eksiltme yok. Dibe çökmüş bütün yağ motor çalışmadan beklediği için. Anormal bir durum yok.

Bence de yağ eksiltme yok, yağ durduğu yerde çökme yaptığı için bu durumdadır, ayrıca sıkıştırıp kullanma, eklemiş olduğun yağ fazla basınç yaparak keçelere sıkıntı oluşturmasın...