PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koru sigorta ortaklık payı hk.

suk3b3
16-12-2015, 12:21
Geçen sene aracıma 326 lira sigorta 100 lira ortaklık payı olarak toplam 426 liraya sigorta yaptirdım. Bu sene aynı araca sigorta yapmak için 416 lira sigorta 200 lira ortaklık payi istiyorlar. 616 ya geliyor.
Geçen sene tek seferlik olacak ortalık payını bu sene 200 olarak tekrar alması mümkün müdür

Shadow_Dancer
16-12-2015, 12:31
Kardeşim bende bu sene doga sigortadan yaptırdım, aynı sistemmiş.. Arada ciddi fiyat farkı vardı digerlerine göre.. Sonradan çok pişman olmam inşallah.

Dayı
16-12-2015, 12:35
https://www.sikayetvar.com/koru-sigorta-iptal-edilen-sigortanin-bedeli-iade-edilmedi

a)Poliçe vadesi sona eren ortağımızın ortaklıktan çıkması için 30 günlük bir süre konmuştur.
Bu süre içinde poliçesini yenileyen veya yeni bir poliçe satın alan ortağımız ayrıca 100 TL OP ödemeyecek ve Kooperatifimizin menfaatlerinden yararlanmaya devam edecektir.

demişler.

GKS
16-12-2015, 12:52
Trafik poliçelerinde düşük prim miktarı belirleyip pazar payı almak isteyen hasar ödeme gücü zayıf şirketler yıl sonu mali bilançolarında büyük zararlar açıkladığından, hasar tazminatı ödeyemez duruma geldiklerinde hazine müsteşarlığı tarafından sigortacılık falliyeti sonlandırılıması kaçınılmazdır.

Örnek olarak ege sigortaya bu sene hazine müsteşarlığı el koyup kapattı. poliçeleri devam eden sigortalıların hasar ödemeleri poliçe bitim süresine kadar güvence hesabından karşılanıcak.

O yüzden sigortacı olarak tavsiyem sadece trafik poliçesi kesebilen ufak şirketler yerine, tüm sigortacılık branşlarında faaliyette bulunan hasar tazminatı ödeme gücü yüksek büyük ve kurumsal şirketleri tercih etmenizdir.

mmustu
16-12-2015, 12:57
hacı abi ağzın bal yesin de :)

350 liraya trafik sigortası yaptırıyorken 1.000 TL lere çıktı durum eskiden bu paralara kasko yapıyordunuz :)

Eğer durum örnekte verdiğin ege sigorta gibi olacaksa bile yani adam batsada sigrtam btene kadar hasarım güvence hesabından karşılanacak ise ve poliçemi 350-400 liraya yaptırabileceksem sıkıntı yok benim için :)

Erdem K.
16-12-2015, 13:00
ödediğiniz ortaklık payını ertesi sene geri alabiliyorsunuz diye duymuştum ! 2 katına çıkması şaşırttı ...

başka sigorta şirketine dönme şansınız yok mu?

altugkocer
16-12-2015, 13:01
Ben de geçen hafta doğa sigortadan yaptırdım. Diğerlerinin tam yarı fiyatına. 100 TL ortaklık bedeli ödedim ben de.

Umarım pişman olmayız.

Dayı
16-12-2015, 13:07
Gerek koru gerek doğa hakkında internet şikayetten geçilmiyor. Ne hasar ödemesi, ne araç satışında poliçenin kalan kısmı ödemesi, ne de ortaklık payı geri ödemesi yapıyorlarmış.
Zaten ana sözleşmelerinde ayrılan ortak için yönetim kurul onaylarsa geri ödeme yapılır diyor, dediklerine göre ayrılmaların hiç birini onaylamıyorlarmı.

Yigit-Y
16-12-2015, 13:12
Doğa sigorta yaptırmak ve satistan sonra iade filan sikintisiz bir sekilde yapiyoruz.

Doğa candir bana kimse carpmasin diye arabanin arkasina doga sigorta vardir bu arabada yazacagim.

Karsi tarafin cani cehenneme sigorta doga sigorta :)

Sigortaciniz adam ise doga sigorta sikintisizdir.

Suan 3 arabada doga mevcut 1 gr sikinti yasamadim

turkerrr
16-12-2015, 17:20
satıştan sonra ortaklık payı iade olmuyor diye biliyorum