PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabamı bağladılar

sumunder
09-11-2008, 10:57
dün merter mc de plaka camda diye aracımı bagladılar

gökan
09-11-2008, 10:58
plaka camda dıye baglamazlar sana uyuz olmuşlardır...geçmiş olsun

bora1311
09-11-2008, 11:00
gecmıs olsun...

plaka camda diye baglamak da biraz sacma olmus...

sumunder
09-11-2008, 11:01
sorma ya bağladılar camda diye 5 aracı bağladılar

imhotep
09-11-2008, 11:03
bu aralar polisler acayip gıcık oluyor modifiyeli arablara dikkat edin..

benimde camda plaka ama her defasında da tampona indir diyor ok diyorum. hiç sorun yaşamadım.

sumunder
09-11-2008, 11:03
ama cezası 55 ytl olarak kestller

Sefa_vts
09-11-2008, 11:09
Demekki ciddi olarak değişio polisler..

Cem.B
09-11-2008, 11:13
ztn merter mc mimlenmiş biyer orda arabalrı çekip başında takılırsanız bağlarlar ama normal gelenler gibi otoparkında arabayı bırakıp içeride otursanız nasıl bağlayabilirlerki

Jem89
09-11-2008, 11:15
Böyle bi sebepten dolayı aracı bağlayamazlar ki ya..Mutlaka onun altından başka birşey çıkar emin ol..ceza olarak hangi madde diyor ?

orhan_guney
09-11-2008, 11:17
bence arkadaşın dedıgı gıbı sana uyus olmuşlardır kanka yoksa camda dıye baglamazlar.

Göki,ZD
09-11-2008, 11:19
cts günleri bağdat caddesinde gezmek merter mc'e gitmek bağlamaya kendi ayağınla gitmektenbaşka bişe değil.

sumunder
09-11-2008, 11:28
ztn merter mc mimlenmiş biyer orda arabalrı çekip başında takılırsanız bağlarlar ama normal gelenler gibi otoparkında arabayı bırakıp içeride otursanız nasıl bağlayabilirlerki

icerde oturunca anosla cağrıyorlar

sumunder
09-11-2008, 11:29
bence arkadaşın dedıgı gıbı sana uyus olmuşlardır kanka yoksa camda dıye baglamazlar.

evet oda var dikleştik biraz.. adam bana cumartesi evinde otursana diyo

overblack
09-11-2008, 11:31
park halindeki aracı nasıl bağlarlar ya.bu kadar basit değil bu işler.gidin hakkınızı arayın.heryere şikayet edin.hatta dava açın.trafikte olmayan bir aracı ancak,haciz,ihbar,çalıntı kaydı gibi ihbarlardan dolayı bağlayabilirler

Vtec
09-11-2008, 11:35
2 senedir plakasız uyarı aldım ama hiç bağlarız fln demediler.
Geçmiş olsun..

deniz
09-11-2008, 11:53
cts günleri bağdat caddesinde gezmek merter mc'e gitmek bağlamaya kendi ayağınla gitmektenbaşka bişe değil.

+SeA

kesınlıkle yıllardır derım..
gecmıs olsun

eser
09-11-2008, 11:58
son 2 senedir merter mc in boku çıktı park halindeki arabayı bağlıyamaz bence sen hakkını ara şikayet et inan sonuca ulaşıyo

gökan
09-11-2008, 12:01
4.5 sene plakasız ve ezozla gezdim izmirde 1 kez ceza yedim...onuda babam yemiş:P

sumunder
09-11-2008, 12:15
olay şöyle

ordan bakan geçiyomus oda kalabalığı görmüş arablar felan bunlar ne böyle demiş
onlarda çekiyoruz hepsini demişler bakana. enerji bakanımız Allah razı olsun kendinden
ülkedeki boşa yanan sokaklambalarını felan görmüyolar arabalar dikkatini cekmiş beyfendinin

emretorlak
09-11-2008, 12:21
Uğraşılması gereken hiçbir konuyla uğraşmazlar, sokakta gözlerine takılan,hiç kimseye zararı olamayan 3 tane arabayı olay yaparlar.Eften püften işler...

Bağlarım nan hepinizin arabasını:D

bad cat
09-11-2008, 12:25
hükümet modifiyeye bile karşı yaw geçmiş olsun

se®k@n
09-11-2008, 12:46
Gecmis olsun,bence hakkını ara..

sumunder
09-11-2008, 12:55
eyvallah sağolun.

birde polisin biri diyoki siz arabasına parasına felan yarışıyomulsunuz diyo, bende dedimki siz çok film seyrediyosunuz etkisinde kalmışsınız. daha arabanın taksitleri var ne yarışı ne arabası.....

Meco
09-11-2008, 14:03
bakan falan geçtiği yok, klasik yapılan yorum o sadece
merter mc i duymayan bilmeyen kalmadı artık o sebeple cumartesileri fix orda o memurlar
yazılan cezaya bakın bakalım merter mc otoparkı mı yazıyor yoksa d-100 mü yazıyor?
istedikleri kadar içerde anons etsinler.o otoparkın içinde duran araca ceza falan yazamazlar, çekemezler.

Tuner
09-11-2008, 14:50
bakan vali belediye başkanı bu yalanlar iyice uzadı enerji bakanından mc de duran arabalara ne elektirik direğinden kaçak elektirik çekip arabamı şarz ediyordunuz hakkını ara bence durduk yere araba bağlanmaz. hangi suçdan arabanın bağlandığını öğren ama önce.

emr_
09-11-2008, 14:56
gecmiş olsun.

metin
09-11-2008, 16:02
aynen c.tesi çıkartmıyorum kafam rahat hafta içi karısan yok zaten polislerle yanyana gıdıyorum yanında duruyorum karışan yok
ayrıca geçmiş olsun

MiaMi
09-11-2008, 16:03
Ben bugün taktım plakamı tampona. Canım sıkılmasın durup dururken.

Partyboy
09-11-2008, 16:11
Yani ben bunu anlamıyorum neden Türkiyede böyle,geçenlerde Zaman gazetesinin reklamında mıydı tam hatırlamıyorum insanların üzerine etiketler var ne olduğu yazıyor neyse konu bu değil,bir ara yeşil modifiyeli bir honda civic gösteriyor arkasında serseri diye etiket yazılmış:mad::mad: Modifiyeyi serserilik olarak algılayan bir toplum yaratılmış.Arabasını seven ve değer veren,onu biryerden biryere gitmek için değil de bir hobi olarak gören,motorsporlarına ve modifiyeye gönül veren kitlelere böyle damgalamak doğru bir davranış değildir.Örnek vermek istiyorum;spor arabasıyla kaza yapan bir arkadaş,arkadan darbe almış,suçsuz olmasına rağmen çevreden ve trafik ekipleri tarafından kesin hızlı gidiyordur vs. diye suçlanması.Türkiyede bu örnekler sürer gider.Tek suçumuz arabalarımızı ve modifiyeyi sevmek.Saygılar....

eser
09-11-2008, 16:22
bakan falan geçtiği yok, klasik yapılan yorum o sadece
merter mc i duymayan bilmeyen kalmadı artık o sebeple cumartesileri fix orda o memurlar
yazılan cezaya bakın bakalım merter mc otoparkı mı yazıyor yoksa d-100 mü yazıyor?
istedikleri kadar içerde anons etsinler.o otoparkın içinde duran araca ceza falan yazamazlar, çekemezler.

çok doğru özel mülk fakat eğer mc şikayetçi olursa gelir arabalarıda çekerler ama bağlıyamaz

metin
09-11-2008, 16:22
Yani ben bunu anlamıyorum neden Türkiyede böyle,geçenlerde Zaman gazetesinin reklamında mıydı tam hatırlamıyorum insanların üzerine etiketler var ne olduğu yazıyor neyse konu bu değil,bir ara yeşil modifiyeli bir honda civic gösteriyor arkasında serseri diye etiket yazılmış:mad::mad: Modifiyeyi serserilik olarak algılayan bir toplum yaratılmış.Arabasını seven ve değer veren,onu biryerden biryere gitmek için değil de bir hobi olarak gören,motorsporlarına ve modifiyeye gönül veren kitlelere böyle damgalamak doğru bir davranış değildir.Örnek vermek istiyorum;spor arabasıyla kaza yapan bir arkadaş,arkadan darbe almış,suçsuz olmasına rağmen çevreden ve trafik ekipleri tarafından kesin hızlı gidiyordur vs. diye suçlanması.Türkiyede bu örnekler sürer gider.Tek suçumuz arabalarımızı ve modifiyeyi sevmek.Saygılar....
bende onu yazıcaktım aslında orada anlatılan ön yargılı olundugudur onlarda aslında onu anlatıyor her modıfıyelı arabadakı adam serserı degıl her uzun saclı erkek satanıst degıl falan
ama toplumda genel olarak bu gozle bakıyor serseri diye polis te demiş işte yarış yapıyomuşsunuz parayla oda öyle zannedıyor

Chatin
09-11-2008, 16:23
neye dayanarak çekiyor arabayı ben anlamadım.

bana esenboğada ceza yazan polis "ben arabama film çekemiyorum sen nasıl çekersin" demişti. yani işin içinde kıskançlıkda yatıyor bunu unutmayın. ama şu var o polis senin arabanı çekeceğim film var diye demişti ama film için arabayı çekemezsiniz park cezasını kesip ondan çekersiniz ama ben geldim artık demiştim. adam cam filmlerimi söktürmüştü bana ve park cezası ile yırtmıştım.

hadi ben havalimanı girişine park ettim benim arabayı çekerde seninkini nasıl çekiyor ?

git hakkını ara arkadaş. hatta detayları bizimle paylaşda örnek teşkil etsin. bu ne böyle yanımdan geçerken yellendin diye de egzost cezası kesecekler utanmasalar.

Tayfun-E30
09-11-2008, 16:24
geçmiş olsun çekilmesi gerçekten saçma ama kusura bakmada o plakayı oraya takmamakta saçma bende gezdim plakasız yanlış anlama ama herkezin öndeki plakayı cama aldını düsünsene...

eser
09-11-2008, 16:24
plaka yok die araba bağlamışlar hangi ferrarinin corvette nin önünde plaka yok die cevirip ceza yazıo hatta baglıyolarki

Chatin
09-11-2008, 16:33
plaka yok die araba bağlamışlar hangi ferrarinin corvette nin önünde plaka yok die cevirip ceza yazıo hatta baglıyolarki

pek tabi hele birde ön camın sol altında meclis kartını gördüler mi süt dökülmüş kedi. ya birde şu var sanki elinde makbuz varya illa o makbuzu doldurmak için fırsat kolluyorlar gibi. direk yıldırma politikası bu başka birşey degil.

yemeyin içmeyin gezmeyin mod yapmayın sadece vergi ödeyin. ama siz ödeyin vergi kaçıran kodamanlara birşey yapamıyoruz cünku.

Sercan Keklik
09-11-2008, 20:43
aracı bu sebepten baglar.. trafige uygun degıl araç eger plakası yoksa.. ve plakayı takana kadar trafıkten men eder.. 55 ytl de cezasını keser arkadaşlar kanun aynen böyle..

Sercan Keklik
09-11-2008, 20:43
bu arada gecmis olsun :(

Dragger
09-11-2008, 21:07
MC zaten bilinen biryer, seneler önceki drag mevzularından dolayı hep riskli...

Bu arada plaka neden takmıyorsunuz, böyle adamlarla ugrasıyorsunuzki?

Takın plakanızı kafanız rahat olsun, düz plaka yakısmıyorsa kare tak vs...

Ugrastıgınıza degmiyor yani...

Ferhat_V
09-11-2008, 21:10
yaptırın app plaka takın öne hem güzel duruyo hem uğraşmıyosunuz..

cuma geceleri yada cumartesi geceleri sahil cadde gibi herkezin doluştuğu yerlerde gezmemekte fayda var nerde çokluk orda b..luk millet gazlar suç size patlar öyle olduydu bi kere sahilde :)

Diyadin
09-11-2008, 21:31
plakadan dolayı bende uyarı almıştım , boyadan yeni çıktı şimdi taktırcam demiştim , bi defasındada kazada yamuldu yenisinin basılmasını bekliyorum demiştim :)

Hamster
09-11-2008, 21:41
aracı bu sebepten baglar.. trafige uygun degıl araç eger plakası yoksa.. ve plakayı takana kadar trafıkten men eder.. 55 ytl de cezasını keser arkadaşlar kanun aynen böyle..

Kanun bu ama bunu sadece seyir halindeyken yada çevirme yaptıklarında söyleyip bağlayabilir.Otoparkta park halinde olan aracı gelipde ben bunu bağlıyorum deyip de bağlayamaz.Kanunu istedikleri yönde kullanıolar bence.Yanlış anlaşılmasın plaka takmamayı savunmuyorum,sdc sormadan etmeden böyle bişey yapmamaları lazım.Bu arada sanada çok geçmiş olsun.

rahmi
09-11-2008, 21:59
plakam takılı olmadıgızamanlarda bır sorunla karsılasmadım ne olur ne olmaz ugrasmım dıye takmıstım daha 1 hafta gecmeden kaza mahılınden gecerken mınıbus yolunda polısın bırı benı gordu ve kenara cektı ruhsatımı ıstedı verdım ekıp arabısa gıttı bnde ındım hemen yanına dedım sorun nedır on plakan yok dedı bnde nası yok dedım gormuyomusn arabadan ındı baktı var hemen arka tarafa gectı eksoz var bunda baglıcam dedı:/ takıp et benı dedı bnde hıc bıyere gelmıyorum dedım suan burda trafık ne halde kazadan dolayı sen burda benı baglamaya calısıoosun dedım aracı baglama dedım yaz cezamı gıdeyım dedım hayır dedı takıp et benı bn dırek kapıları kıtledım baglıyosan bagla dedım cagır cekıcıyı ceksın ben bı yere gelmıyorum...sonra orda bana bagırmaya basladı bı tartısma oldu dıger polıste geldı...baktım olmıcak pederı aradık son care kurtulduk bıde bana dıyo bıdaha senı buralarda gorursem affetmem...

Dragger
09-11-2008, 22:09
Arkadaslar ne anlatırsanız anlatın, istediler mi baglıyorlar.

Caddebostan sahilde, park halinde calısmayan otomobili egsozdan dolayı sivil polis geldi bagladı, daha ötesi varmı?

Neye kime itiraz edeceksiniz?

hilalseyhan
09-11-2008, 22:20
Geçmiş olsun.
Merter MC gibi sürekli buluşulan yerlere bir süre gitmemek gerek.Birkaç buluşmadan sonra dikkat çekiyor.

Yine az yazmışlar cezayı.Adana olsa 2 katını yazarlardı.Bu aralar emniyet kemerine takmış durumdalar.O yüzden dikkat edin.

Schumi
09-11-2008, 22:23
2 senedir plakasız uyarı aldım ama hiç bağlarız fln demediler.
Geçmiş olsun..

3 senedir hatta aşkındır önde plaka hiç yok. Camdada yok. İlk plakasız gezmeye başladığımda taksimde bir polis yanıma gelip. O plakayı camdan al daha çok dikkat çekiyorsun dedi. O günden beri 3 senedir plaka bagajda. Plaka ile alakalı kanun maddesinde bağlanma yada teknik muayne hükmü yok. Kanun şöyle. Plakalarını görünür halde bulundurmamak yada arka plakanın ışıklandırmanasının mevcut olmaması çalışmaması. Cezası 55 ytl. Kes makbuzu gönder. Bağlayamaz. Ama hakkınızı iyi arayın.

Kanun Maddesi 23
Araçları; tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakaları araç üzerinde ve uygun durumda bulundurmadan trafiğe çıkarmak
45,80 YTL
45.800.000 TL
1Ceza Puanı

Bağlama hükmü yok. Bağlayamaz. Bu maddeyi dayanak olarak gösteriyorsa kendinisi usülsüzlük yaparak görevini kötüye kullanmak ile suçlayıp dava açıcağınızı dava süresince kendinisinin açığa alınacağını belirtip üzerine hadi sıkıyorsan bağla diyerek hodri meydan yapın. Bağlamaktan öte birşey yapamaz ki zaten bağlayacam diyorsa bunlar duyduktan sonra bile bile lades diyemez. Çünkü plakadan araç bağlanmaz :)

CKN
09-11-2008, 22:25
..bu aralar polislerin en cok kıl oldukları nokta plakada ki TR nin kırmızı yapılması.. bu yuzden bi suru araca ceza kesiliyor aklınızda bulunsun..

Enes-x
09-11-2008, 22:28
Arkadaslar ne anlatırsanız anlatın, istediler mi baglıyorlar.

Caddebostan sahilde, park halinde calısmayan otomobili egsozdan dolayı sivil polis geldi bagladı, daha ötesi varmı?

Neye kime itiraz edeceksiniz?

Geçen sene hiç unutmam arkadaşın arabasıyla Sdeydik polis geldi bizim arabayla birlikte 10-15 tane araba bağladı park halindeyken ( bizimkinin bağlanma nedeni krom jant dediler) Suadiye otoparkta herkes yalvarıyor ediyor arabayı kurtarmak için..O sırada film koptu..Otoparka çekici üstünde krom jant kapaklı krom egsoz uçlu 4 kapı bi 106 geldi..Çekicinin arkasındanda 4-5 kişi koşarak geliyo :D Sonradan durum anlaşıldı.S (pembegül sokak) ilersinde apartmanlar var..Bu aracın sahibi o apartmanlardan birinin apartman görevlisiymiş..Adam her zaman ki gibi evinin önüne parketmiş evinde oturuyo arabasını kapısının önünden alıp bağlıyorlar üstelik 5 ytllik egsoz ucu yüzünden :)

ctemel17
09-11-2008, 22:57
Vallaha 18tane ceza yedim şuana kadar on plaka yuzunden takmak zorunda kaldım ama hiç kapatılmadı arabam arabayı kapatan seyle film egzozst tarzı genlede ruhsata dahil olmayan modifiye

sumunder
09-11-2008, 23:25
kimi kime şikayet edicemki. bu polislerin hepsi böyle belinde silahı olan ağa gibi oluyo ters ters konuşmalar en sonunda birisine fena giricem zaten.. neymiş polismiş kardeşim kim olursan ol benimle düzgün konuşmalısın adam bana diyoki burda ne muhabbeti yapıyosunuz?
bu ülkede hep böylemi olmak zorunda. herşeyin kavga dövüşlemi çözülmesi gerekiyr
ama yıldıramazlar cezalarla, 1 değl 20 kez bağlansın, yinede modluyacam kimse hayalimi, yaşamtarzımı elimden alamaz......

mehzent
09-11-2008, 23:31
Geçmiş Olsun...

Bizde dun sadece yemek yeme amaçlı uğramıştık rx8 ve s2000 leydık bız rx8 ın kaputunu acmiştık hatta bişeye bakıyorduk bızdende gelıp evrak ıstedıler nıye dedık verın bakıp vercez dedıler pek umarsamadık bırdahada gelmedıler cunku s2000 onunde plakalık yerı olup olmadığından bıle meın değillerdır...Sonra bındık bastık gıttık kımse bişey döedı ama bu oalyı mc ın gorevlılerı yaptırıyor arkadaşlar...

Ama bı nebzede haklı olabılırler gelıp orda son ses muzık acıp, redlıne soka soka arabayı mc ı donen arkadaşlar olduğu surece orda asla rahat vermıcekler buda kesın bence...

sumunder
09-11-2008, 23:38
Geçmiş Olsun...

Bizde dun sadece yemek yeme amaçlı uğramıştık rx8 ve s2000 leydık bız rx8 ın kaputunu acmiştık hatta bişeye bakıyorduk bızdende gelıp evrak ıstedıler nıye dedık verın bakıp vercez dedıler pek umarsamadık bırdahada gelmedıler cunku s2000 onunde plakalık yerı olup olmadığından bıle meın değillerdır...Sonra bındık bastık gıttık kımse bişey döedı ama bu oalyı mc ın gorevlılerı yaptırıyor arkadaşlar...

Ama bı nebzede haklı olabılırler gelıp orda son ses muzık acıp, redlıne soka soka arabayı mc ı donen arkadaşlar olduğu surece orda asla rahat vermıcekler buda kesın bence...
işin b k tan yanı şu size neden bişey yapmadılar? s2000 de sağlam ekzost vardı bizim 2 arkadaş eksozttan bağlandı. orda basmamak lazım doğru ama s2000 de içerde sağlam bi gaz verdi yani.....

mehzent
09-11-2008, 23:42
Vallahı bende orda arac bağlandığını bıldığım ıcın kendı arabamı cıkarmadım oraya gelırken s2000 le geldık bılerek cunku o aracta kıvırma payımız var azda olsa...Mrtr Mc Modlu bir arabyla gıdılcek en son mekanlardan bırısı artık ıncırlıdekı burgrda aynı sekılde onun ıcın dıkkatlı olun arkadaşlar bu aralar talmış durumdalar...

Gecmiş olsun tekrar...

sumunder
09-11-2008, 23:48
eyvallah sağol

kv661
10-11-2008, 00:10
arkadaşım yeni TCK karayolları yasaların araca aksesuar takmak öyle kullnamk gibi bir yasa cıkarmıslar.

Yani kısacası genellemişler cezası ya 55 TL ya da 115 TL.

Yasayı RAR dosyalı olarak emniyetin adresinden indirebilirsin.

Artık genelleştirme oldugu için dilediği gibi baglayabilior

Chatin
10-11-2008, 00:11
üstadım bakın dedim ki bağlanamaz bu araba park halinde iken plaka camda olduğu için ve bununla ilgili Schumi nickli arkadaş ilgili kanunu koymuş saolsun.ama bağlarlar diyenler var. Kanun bu;

Kanun Maddesi 23
Araçları; tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakaları araç üzerinde ve uygun durumda bulundurmadan trafiğe çıkarmak
45,80 YTL
45.800.000 TL
1Ceza Puanı

yani plakayı uygun durumda(bagajda, camda, torpidoda vs.) bulundurmazsan ceza budur. ama hak ihlali yapamazlar ki. işin detayını bilen varsa yazsın anlayalım. araba bağlamak hak ihlaline girer. misal kaldırıma çekmişsindir arabanı ve sivil vatandaşın yürüme hakkını gasp edersin o zaman çekilir vay efendim trafiğin akışını aksatırsın veya bozarsın o zaman çekilir zaten parka yasak olan bölge sit alanı gibi gireni sitiyorlar onu geçelim..

şimdi bu arkadaşın arabası niye bağlandı bunu yazalım bence ki kendisi ona göre itiraz etsin.

Schumi
10-11-2008, 00:19
Vallahı bende orda arac bağlandığını bıldığım ıcın kendı arabamı cıkarmadım oraya gelırken s2000 le geldık bılerek cunku o aracta kıvırma payımız var azda olsa...Mrtr Mc Modlu bir arabyla gıdılcek en son mekanlardan bırısı artık ıncırlıdekı burgrda aynı sekılde onun ıcın dıkkatlı olun arkadaşlar bu aralar talmış durumdalar...

Gecmiş olsun tekrar...
Merter MC'e gidilir ama hafta içi gündüz ve erken saatte yemek yeme amacı ile. Cumartesi akşamları yemek yemek için bile olsa Merter MC'e dikkan çeken araç ile gidilmez. Tadınız kaçar. Beni Merter MC içinde zorla durdurup bütün arabayı didik didik aradılar. Etrafımıza 1 ton insan doluştu 2 ekip arabası 3 motorlu ile toplam 40 kişi vardı sanırım. Ama genede bağlatmadım. :) Biraz kanunları bilin biraz dişli olun. Soğuk kanlı olun. Birde aracın ruhsatı üzerinize olsun. Ne alaka diyebilirsiniz ama çok önemli.

Schumi
10-11-2008, 00:24
üstadım bakın dedim ki bağlanamaz bu araba park halinde iken plaka camda olduğu için ve bununla ilgili Schumi nickli arkadaş ilgili kanunu koymuş saolsun.ama bağlarlar diyenler var. Kanun bu;

Kanun Maddesi 23
45,80 YTL
45.800.000 TL
1Ceza Puanı

yani plakayı uygun durumda(bagajda, camda, torpidoda vs.) bulundurmazsan ceza budur. ama hak ihlali yapamazlar ki. işin detayını bilen varsa yazsın anlayalım. araba bağlamak hak ihlaline girer. misal kaldırıma çekmişsindir arabanı ve sivil vatandaşın yürüme hakkını gasp edersin o zaman çekilir vay efendim trafiğin akışını aksatırsın veya bozarsın o zaman çekilir zaten parka yasak olan bölge sit alanı gibi gireni sitiyorlar onu geçelim..

şimdi bu arkadaşın arabası niye bağlandı bunu yazalım bence ki kendisi ona göre itiraz etsin.
Şimdi aracın bağlanma kağıdına tek tek neler yazılmış çok merak ettim ama bilemiyoruz. Birde senin aracını yanlış park yaptığın zaman çekmeleri ile aracın bağlanması arasında fark var. İkisi çok farklı.

CorsaGSI
10-11-2008, 08:11
geçmiş olsun arkadaşım.

1 Ay önce yaşadığım bir olaydan sonra arkaya plaka takmıyorum.
Gecen yıl ön ve arkaya plaka takmaz camdayken 2 kere ceza yedim. Şimdi sadece arkada yok ve en az 10 trafik durdurdu.Konuşma şöyle oluyor.

Polis: Plakan nerde?
Ben: Hangisi Abi?
Polis: Arkadaki plakan?
Ben: Ha omu abi o geçen gün düştü vidası yok silikonlamam lazım iş güç unutmuşum bu gün içinde hallederim.
Polis: Tamam unutma ama :)
Ben: Tamam unutmam :)

Sercan Keklik
10-11-2008, 08:50
Madde 54- Tescil plakaları araçlara aşağıda gösterildiği şekilde ve sayıda takılır.

a) Motorlu bisiklet ve motosikletlere; arka çamurluk veya reflektör üzerinde ve araç eksenine dik olacak şekilde 1 adet,

b) Römork ve yarı römorklara arkada römork ekseni üzerine 1 adet,

c) Yük motosikletleri ile diğer motorlu araçlara; bir ön, diğeri arkada araç ekseni üzerinde 2 adet,

Olmak üzere; yerden önde 20 ila 75, arkada 30 ila 125 santimetre yükseklikte, plaka alt kenarı aracın tampon alt seviyesinin üstünde kalacak, yanlarından taşmayacak, sallanmayacak, düşmeyecek, kolayca okunabilecek şekilde takılır.

http://www.kgm.gov.tr/asps/trafik/TrYonet.html

Polislerde Ceza maddelerinden 23 ü işine gelmedigi için genelde 21 i size gösterirler 21 de araç baglanır yazar.. ve cezası 400 ytl gıbı bı rakamdı bak araban baglanıcak vs derler.. halbuki size 23 den ceza kesip arabayı baglarlar..

ama Türk Polisi önde plaka yok dıye aracı baglarlar.. Kanunen bu yazmasada baglarlar..

eser
10-11-2008, 09:10
Vallaha 18tane ceza yedim şuana kadar on plaka yuzunden takmak zorunda kaldım ama hiç kapatılmadı arabam arabayı kapatan seyle film egzozst tarzı genlede ruhsata dahil olmayan modifiye

eksozdan da direk bağlıyamazki,bağlaması için daha önceden eksoz dan uyarı (ceza) alman lazım uyarıyı dikkate almayıp eksozu sökmediğin için bağlar ki bu flım de de böle olması lazım!

bir arkadaşım fulll body li 106 sıyla mc e gırer eksoz patlatır ne önünde plakası vardır ne arkasında herif öle turkıyeyi gezer kimse ağzını açıp ona kelime etmez bizim gibi dayısı abisi olmayan lar da ceza yer hatta arabasını baglatır

YavuzNaz
10-11-2008, 09:32
gecmiş olsun bence polislerle muhattap olmak çok gereksiz bişi aynı muameleyi banada yapmışlardı bi keresinde içersi izdaham polis milletin ruhsatlarını kimliklerini toplamış yarın emniyetten alırsınız diyor bende girdim arkadaki park yerine cektim arabayı hemen yanımda bi polis belirdi bağlıyorum evrakları ver diyerek sebep egsoz var önce mc donalds ı kapatın sonra araba bağlamaya kalkın yemeğimi yiyip cekip gidicem benmi sorumlusuyum burdaki kalabalığın dedim sustu kaldı evrak felanda vermedim gece seni burda görmiyim diyor hepsi yeni mezun tecrübe kazanıyorlar diye düşünüyorum ama fazla heycanlılar..

SOMEONESPECIAL
10-11-2008, 09:43
Öncelikle geçmiş olsun...

Ya hep aynı ya da benzeri mevzular...
Arabayı aldığım gün İzmir'de yola çıkmadan daha plakayı söktüm :):)
Çok mu doğru, çok mu güzel bi davranış :soru: Tartışılır ! Kare de olsa
görünümü bozduğunu düşünüyorum... Ama 1 senedir bu durumdan dolayı
ceza yeseydim takardım sanırım. Şimdi gelelim Merter MC konusuna.
Bi arkadaşımız nerede çokluk orada bokluk demiş... Çok haklı... Orası da
artık mimlenmiş bi yer... Eskiden nasıl Yeşilköy Çiroz böyleydi şimdi Merter MC,
Cadde vs vs... Tedbirlik olmak lazım. Bağlama olayına gelince de kanunen bağlayamaz!
Bağlayıp otopark'a gidiyoruz dediğinde atın anahtarı üzerine al götür deyin.
Alıp ta götüremez o arabayı. Arabanızı bağlaması için otoparka sizin götürüp,
kilitlemeniz ve anahtarını elinizle teslim etmeniz gereklidir ! Tabi bunu tasvip
etmiyorum zorunlu olmadıkça !.. Hele hele zıtlaşıp dikleşmeyin bile... Zaten
az da olsa! bi çekememezlik durumu var polislerimizde + ayrıca bir çoğunun
psikolojisi bozuk ne yazıkki. Adam orada ekmek parası peşinde işini yapıyor
gecenin bilmem kaçı... Demek istediğim birazcık iğne ve çuvaldız hikayesi.
HA ceza yazmak istedikten sonra öyle bir yazar ki !.. Hiç unutmuyorum
sene 1989 ehliyetimi aldığımın 2. haftası babamın arabası ile beni Yeşilköy'de
çevirdiler, herşey eksiksiz noktasına virgülüne kadar (Babamın Titizliğinden)
diye düşünürken İlk Yardım çantasının içinde TENTÜRDİYOT yok diye ceza
yazmışlardı hiç unutmam... O yüzden hiç inatlaşmayın ve suyuna gidin...
Belki yırtarsınız o günlük :heyoo: Ama unutmayalım ki bu içine düştüğümüz
(Modifiye düşmanlığı) duruma biz kendimiz düştük ! Gece 21'den sonra bi E5'e
çıkın sakin sakin etrafınızdaki seyreden arabaları elinizi vicdanınıza, şapkanızı
önünüze çıkartarak bi gözlemleyin trafiği...
SAYGILARIMLA

Yazmış olduklarım içinde ucundan dokunduğum arkadaşlar var ise özür dilerim!

Vtec-SEDAN
10-11-2008, 10:21
Merter'de oturuyorum ama ayda 1 yada 2 kez anca mcten geçiyorum. oda benzin aldıktan sonra mc donalds içinden yukarı evime giden yola bağlanmak için.. ;)

araçlarımızla gittiğimiz mekanlara dikkat etmek lazım :)

eser
10-11-2008, 10:24
Merter'de oturuyorum ama ayda 1 yada 2 kez anca mcten geçiyorum. oda benzin aldıktan sonra mc donalds içinden yukarı evime giden yola bağlanmak için.. ;)

araçlarımızla gittiğimiz mekanlara dikkat etmek lazım :)

ahh ahh nerde eski mc :(

nightkids_han
10-11-2008, 10:56
tuningci arastası olsa sole dimi
aralar felan cafeler ortamlar herkes oto. manyağı felan
kimsecikler karışmasa ne güsel olurr
muabbetin tadından yenmez walla

sumunder
10-11-2008, 22:08
eksozdan da direk bağlıyamazki,bağlaması için daha önceden eksoz dan uyarı (ceza) alman lazım uyarıyı dikkate almayıp eksozu sökmediğin için bağlar ki bu flım de de böle olması lazım!

bir arkadaşım fulll body li 106 sıyla mc e gırer eksoz patlatır ne önünde plakası vardır ne arkasında herif öle turkıyeyi gezer kimse ağzını açıp ona kelime etmez bizim gibi dayısı abisi olmayan lar da ceza yer hatta arabasını baglatır

sana katılıyorum

YavuzNaz
11-11-2008, 08:55
plakayı bu kadar sorun yapıyolarsa vette lerede taktırsınlar o zaman ferro larada onlarla neden uğraşmıyolar güclerimi yetmiyor buda tartışılır tabi ;)