PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnşaat sektörünün içinde yada kıyısında köşesinde olanlar

huseyinturk
23-12-2015, 10:34
Forumdan akla gelmeyecek konularda bile faydalanıyoruz *****. İnşaat sektöründe çalışan, iş yapan, iş yaptıran, malzeme satan, arayanlar olarak birbirimizi tanırsak iyi olur diye düşündüm. Her türlü konuda hem birbirimizin tecrübelerinden yararlanabiliriz, hem ticaret konusunda birbirimize faydalı olabiliriz.
Mimar-iç mimarlar diye bir konu var ama daha çok inceye hitap eden bir konu olmuş, genel bir konu iyi olur diye düşündüm.

huseyinturk
23-12-2015, 10:36
Kendim inşaat mühendisiyim, daha çok Küçükçekmece bölgesinde faaliyet gösteren bir firmada şantiye şefi olarak aktif çalışıyorum.

fore
23-12-2015, 10:44
Fore kazık ve zemin güçlendirme yapıyoruz. İksa, istinat, temel altı kazık, mini kazık,zemin çivisi, shotcrete, enjeksiyon, kalıcı&geçici öngermeli ankraj, jet grout, mini jet grout, mikro kazık, kuyu temel, çelik güçlendirme vs gibi aklınıza gelecek her konuda zeminle ilgili, faaliyetimiz var. Makina parkımız kendimize ait, inşaatçı ve müteahhit arkadaşların aklında bulunsun:)

fore
23-12-2015, 10:49
Edit geri gelse keşke..

Temeldeki kazık ne işe yarar sorusu için, bilgilendirici bir video..

https://www.youtube.com/watch?v=RPnTQpvrklI

ygtrn
23-12-2015, 10:56
Bilecik Bozüyükte seramik bordür üretimi yapıyoruz.

alihan_27
23-12-2015, 10:59
Aksaray-Kayseri-Gaziantep ve çevrelerinde ufak tefek işlerle kendi çapımda uğraşıyorum(prefabrik,çelik ve hafriyat). İnşaat mühendisiyim. Konuyu açtığın iyi olmuş Hüseyin.

yilmazcatalbas
23-12-2015, 11:04
Sakaryada toptan ve perakende inşaat/yalıtım/dekorasyon malzemeleri satıyoruz

yilmazcatalbas
23-12-2015, 11:05
Bilecik Bozüyükte seramik bordür üretimi yapıyoruz.

Hangi firma ? bir kaç ürün sorsam fiyat verir misin ?

yan53
23-12-2015, 11:07
Atasehir/içerenkoy ve sisli de inşaat yapıyorum kat karşılığı

ygtrn
23-12-2015, 11:31
Hangi firma ? bir kaç ürün sorsam fiyat verir misin ?

Serano Dekor Seramik. tabikide, hatta elinde numune ürün varsa üretiminide yaparız.

S1NAN
23-12-2015, 11:34
istanbulda Yapı Denetim firmamız var inşaatçı ve müteahhit arkadaşlara oranda yardımcı olurum :)

MK8800
23-12-2015, 11:46
Babam 3K Grup ve Gökçe Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı genel olarak alanımız toplu konut , devlet ihaleleri ya da özelleştirme yapılan kurumlarda revizyonlar falan ama toptan olarak dış cephe ( köpük , yalıtım malzemeleri ) satışımızda mevcut ihtiyaç olursa hem malzeme olarak hemde ihaleye giren daha küçük kurumlara fiyatlandırmada yardımcı olabilirim .

yilmazcatalbas
23-12-2015, 11:53
Serano Dekor Seramik. tabikide, hatta elinde numune ürün varsa üretiminide yaparız.

Buradan bu işle uğraşan biri çıkacağını hiç düşünmezdim :) Ben gölcükte bir firma ile çalışıyorum eğer anlaşırsak sizinle de görüşelim

HUSNU
23-12-2015, 12:40
Vitra ve artema markalarının banyo ve mutfak grubunda en büyük bayisi olmakla beraber ev dekorasyonu üzerine tekstil hariç bütün ürün gruplarının perakende , toptan ve projeli işlerde ( sıva sonrası ) satışını yapmaktayız . Ayrıca duvar kağıdı üretimine başladık.

aslan
23-12-2015, 12:48
Vitra ve artema markalarının banyo ve mutfak grubunda en büyük bayisi olmakla beraber ev dekorasyonu üzerine tekstil hariç bütün ürün gruplarının perakende , toptan ve projeli işlerde ( sıva sonrası ) satışını yapmaktayız . Ayrıca duvar kağıdı üretimine başladık.

Yer neresi
Tech indirimi olurmu?

huseyinturk
23-12-2015, 12:57
Şantiyeyi bitirmek üzereyim, haliyle anlaşmasını yaptım her kalemin nerdeyse. Konuyu daha önceden açsaydım forumdan insanlarla çalışabilirmişim ama kısmet, önümüzdeki projelere artık. Konu tahminimden daha faydalı olacak gibi

huseyinturk
23-12-2015, 13:04
Kaba yapı, mekanik, elektirik, alçı sıva, saten boya, alçıpan, dekoratif asma tavan gibi işlerde yardımcı olabilirim, kendi bünyemizde veya yıllardır çalıştığımız sağlam taşeronlar var aklınızda bulunsun.

Dekorasyon, tadilat konusunda da aynı şekilde beraber iş yaptığım bir iç mimar arkadaşım var.

Piyasada ihtiyaç anında işini düzgün yapan insanları bulmak gerçekten zor. Özellikle küçük yada büyük ilk defa bir iş yapacaksanız yardımcı olan yol gösteren yoksa çok stresli oluyor

ofli
23-12-2015, 13:10
mersinde inşaat yapıyorum aile şirketi yap satcıyız :)

HUSNU
23-12-2015, 13:58
Evdema . Tabiki olur :)

onur_S
23-12-2015, 14:15
Eskişehir'de inşaat malzemeleri satışı ve ufaktan inşaat yapıyoruz firma bilgisi isteyene pm atabilirim.

yan53
23-12-2015, 14:20
edit yok yenıden yazmak zorundayım inşşat yapmanın yanında tadilat dekorasyon işleride yapıyoruz istanbulda bilgi isteyen pm ile ulasabilir

streetracer_nos
23-12-2015, 14:31
konu gayet faydalı olmuş takipteyim

ghibli06
23-12-2015, 14:35
Maden mühendisiyim ama şahsıma ait doğal taş cephe kaplamaları üzerine bir şirketim var... Mermer granit traverten ağırlıklı olarak dünya üzerinde hangi cins taşla istenirse cephe kaplama işi yapıyorum, bir süredir İstanbul'da da projeler bitirmeye başladım, Zeytinburnu belediye binası :

http://i.hizliresim.com/nLYqmR.jpg (http://hizliresim.com/nLYqmR)

Şu anda yapmış olduğum proje Eyüp'te Bezm-i Alem vakfının hastanesi:

http://i.hizliresim.com/Vv2JXP.jpg (http://hizliresim.com/Vv2JXP)

Ankara'da da projelerim devam ediyor, Keçiören Emniyet :

http://i.hizliresim.com/lvBgrE.jpg (http://hizliresim.com/lvBgrE)

mayday
23-12-2015, 14:39
Merkezimiz Ankara olmak üzere; Hastane, hapishane, fabrika gibi büyük ölçekli yapıların her türlü elektrik-elektronik işlerinin yanı sıra Solar enerji alanında işler yapmaktayız.

GökhanK
23-12-2015, 14:39
antalyada mobilya imalatı yapıyorum özel projeler,içmekan tasarımları.ev dekorasyonu vs vs ..

ygtrn
23-12-2015, 15:23
Buradan bu işle uğraşan biri çıkacağını hiç düşünmezdim :) Ben gölcükte bir firma ile çalışıyorum eğer anlaşırsak sizinle de görüşelim

tabikide ne demek :) pm atıyorum

Eworen
23-12-2015, 15:57
İç Mimar ım aktif olarakda iç mimarlık yapıyorum ama aynı zamanda mobilya imalat firmam var
Ahşap ile alakalı herşeyi üretiyoruz özellikle Mutfak dolabı ahşap iç kapıları.Proje vb. işlerde dekorasyon, özel mobilya imalatı da yapıyoruz.

prodorian
23-12-2015, 16:02
Çanakkale de Yaşıyorum bir yatırım firmasın da koordinatörlük yapıyorum.

Çnakkale de yatırım,inşaat ve proje yapmak isteyen firmalara yatırım danışmanlığı yapıyoruz. Büyük bir ilgi var çanakkale'ye varsa düşüncesi olan yardımcı olmaya çalışırım...

mimarsertac
23-12-2015, 16:02
Y. Mimarım Ofisimiz Bağdat Caddesi Selamiçeşme'de. Kentsel dönüşüm projeleri, fabrika ve depo projeleri konusunda uzmanız.

Strich Acht
23-12-2015, 16:06
ben betonsuz inşaat sektöründeyim :)
tanap projesindeyim şu an, endüstriyel inşaatla ilgili sorularınıza cevap bulmaya çalışırım.

jnrjames
23-12-2015, 16:08
İnşaat mühendisiyim.. Kırklareli de yapı denetimde çalışıyorum, çoğu konuda belirttiğim gibi istanbula geçme isteğim var. Elimden tutabilecek kişiler olursa sevinirim.

arm
23-12-2015, 16:12
Karaköyde toptan elektrik malzemeri satıyoruz.
Siemens ana bayisiyiz, şalt malzemeleri konusunda yardımcı olurum.

MrtYILDIZ
23-12-2015, 17:24
Kocaeli İzmit'te nalburiye ,hırdavat ,mekanik,inşaat (yapsat) ile uğraşıyorum

bason
23-12-2015, 17:45
İnşaat müh. adayıyım... :D Ankarada kat karşılığı iş yapan varsa görüşelim... Küçük bir arsamız var... İki tarafında kazanacağı bir iş olur kanısındayım...

ilkerist
23-12-2015, 18:00
İstanbul'da cephe giydirme işleri yapıyoruz,mantolama hariç,cam,kompozit vs gibi uygulamalar yapıyoruz,alüminyum doğrama ve pvc doğrama işleride yapıyoruz,mimar ve mühendis ekibimizde variekipdurmumuza göre her ilde faaliyet gösterebiliyoruz.

huseyinturk
23-12-2015, 19:41
İnşaat mühendisiyim.. Kırklareli de yapı denetimde çalışıyorum, çoğu konuda belirttiğim gibi istanbula geçme isteğim var. Elimden tutabilecek kişiler olursa sevinirim.

Aklımda olsun şuan yok ama dönem dönem mühendis alımı yapıyor firmamız. Bende çorluda öğrenciyken başlayıp yapı denetimde 3 yıl kadar çalıştım. İstanbulda da yapı denetime girmiştim 2 ay dayanabildim. Belki istisnalar vardır ama bence bir mühendisin başına gelebilecek en kötü şey yapı denetimdir.

ghibli06
23-12-2015, 19:57
İstanbul'da cephe giydirme işleri yapıyoruz,mantolama hariç,cam,kompozit vs gibi uygulamalar yapıyoruz,alüminyum doğrama ve pvc doğrama işleride yapıyoruz,mimar ve mühendis ekibimizde variekipdurmumuza göre her ilde faaliyet gösterebiliyoruz.

hangi firma acaba? ben şu anda Safi Yapı ile çalışıyorum Bezm-i Alem projesinde...

Greentiger01
23-12-2015, 20:00
Bodrum da küçük çaplı 3 5 evden oluşan projeler yapıyorum

VolkanA.
23-12-2015, 20:32
Mutfak tezgahları imatı yapıyoruz. Kompozit döküm mermer, çimstone, belenco, granit her telden var. Ayrıca akriliğe alternatif bir ürününmüz var çok daha uygun fiyatlı ve daha kullanışlı müteahhit arkadaşlara duyurulur😊

jackal_JAZZ
23-12-2015, 21:01
Saint-Gobain Weber'de Ege Bölgesi proje satış yöneticisiyim. Su yalıtımı, mantolama, yapıştırıcı & derz dolgu grubu, endüstriyel & dekoratif zemin kaplamaları, teknik tamir harçları, beton&harç katkıları, iç & dış cephe boya grubu, tüm yapı kimyasalı talepleriniz ile ilgili yardımcı olabilirim.

huseyinturk
23-12-2015, 21:38
Peyzaj, çocuk parkı, kamelya gibi işler yapan varmı?

Korollacı
23-12-2015, 21:57
katarda metro yol kopru asfaltlama projelerınde tasorenlık ve ana yuklenıcı fırmayız. turkıye de ıse ızmıtte ve ıstanbulda sıfırdan bına ve fabrıka yapıyoruz.

Yigit-Y
23-12-2015, 22:00
Laz Mütahitlik yapıyoruz bir kaçda lazla beraber

Kentsel dönüşüm teklifi verilir itina ile :)

ilkerist
23-12-2015, 23:33
hangi firma acaba? ben şu anda Safi Yapı ile çalışıyorum Bezm-i Alem projesinde...

TCS Cephe abi,anadolu yakasında ofisimiz.

Red10
24-12-2015, 00:28
Ağırlıklı peojelere nadirende es dosta mutfak banyo parke tezgah kapi vs imalat-montaj. Ihtiyaci olana yardimci olurum , kentsel donusum yada proje isiyle ilginen varsa goruselim fiyatta yardimci olurum montaj ekibimizde saglam reklam olmasin diye isim vermiyorum ama cok bilindik projeler ve firmalarla calisiyorum ihtiyaci olan ozelden yazar

Engin G.
24-12-2015, 00:34
öncelikle herkese iyi forumlar inşaat muhendis adayıyım beykent unısınde okuyorum geçen sene 15 katlı bir bina projesinde alibeykoyde kuzenımın yanında şantıye şefi yardımcısı tarzında çalıştım sonra tatsızlık oldu çıktık felan herneyse şimdi meslek hakkında çok hevesliyim ama bilgi alcağım kimse yok stajım var sizce nerede yapmalıyım ve odev olarak etabs programından çizim verdiler programı bilen istanbuldan bana bilgi olup tanışmak isteyen bilgi verebilcek herkesle tanışmak isterim :)

huseyinturk
24-12-2015, 07:37
öncelikle herkese iyi forumlar inşaat muhendis adayıyım beykent unısınde okuyorum geçen sene 15 katlı bir bina projesinde alibeykoyde kuzenımın yanında şantıye şefi yardımcısı tarzında çalıştım sonra tatsızlık oldu çıktık felan herneyse şimdi meslek hakkında çok hevesliyim ama bilgi alcağım kimse yok stajım var sizce nerede yapmalıyım ve odev olarak etabs programından çizim verdiler programı bilen istanbuldan bana bilgi olup tanışmak isteyen bilgi verebilcek herkesle tanışmak isterim :)

Tercihin şantiye olsun, küçük firma büyük firma küçük iş büyük iş diye ayrım yapma kendi içinde avantajları olur ikisininde senin adına. Stajı bitmek üzere yadayeni başalyacak bir projede değilde aktif inşaatı devam eden bir projede yapmaya bak.

aslan
24-12-2015, 07:53
Led satışınız varmı

aslan
24-12-2015, 07:55

Adres neresi acaba?

HUSNU
24-12-2015, 08:08
Adres neresi acaba?

İstanbul içerisinde 8 noktada mağaza mevcut. İnternet sitedesinden adreslerini bulabilirsiniz.

ahmet3425
24-12-2015, 08:44
Bu kadar insaatla ugrasan adam var madem su harfiyat kamyonlarinin suruculerine soyleyin de dogru durust sursunler su kamyonlari.

Daha dun fenerbahce stadinin onunde eziyodu adam beni

huseyinturk
24-12-2015, 09:01
Bu kadar insaatla ugrasan adam var madem su harfiyat kamyonlarinin suruculerine soyleyin de dogru durust sursunler su kamyonlari.

Daha dun fenerbahce stadinin onunde eziyodu adam beni

Çok farklı bir açı olmuş sizinkisi. İnsan insan olmadıktan sonra senin benim uyarmamla düzelir mi?

ouzs
24-12-2015, 09:16
Kamyoncuların yanına fazla yaklaşmamak en doğrusu. Adamlar düzgün sürücü veya kişi olsalar bile bazen görüş açısında olamıyor diğer binek araçlar.. Bunuda düşünmek gerek. Herkes kendine göre iyi sürücüdür.

Sıfır km Kamyon, Çekici (t.ı.r) ,Trayler yetkili satıcısıyım. İnşaat sektöründe alım yapmak aracını değiştirmek isteyen kurumlara veya kişilere yardımcı olurum.

MK8800
24-12-2015, 09:21
Kamyoncuların yanına fazla yaklaşmamak en doğrusu. Adamlar düzgün sürücü veya kişi olsalar bile bazen görüş açısında olamıyor diğer binek araçlar.. Bunuda düşünmek gerek. Herkes kendine göre iyi sürücüdür.

Sıfır km Kamyon, Çekici (t.ı.r) ,Trayler yetkili satıcısıyım. İnşaat sektöründe alım yapmak aracını değiştirmek isteyen kurumlara veya kişilere yardımcı olurum.

Hangi firma acaba aklımızda bulunsun , kamyonlar için ise müteahhitim şöyle işler yapıyorum demeyi bilenler bi zahmet GPS taktırıp şirketten de dışarıda ki araçları takip ederse kontak açma süresinden nereden nereye kaç dakika da ne ortalama hızla gittiğini de takip etse hiç biri bi halt edemez de malesef zorunluluk getirilmediği için herkes kafasına göre takılıyor .

aysegul
24-12-2015, 09:30
Forumdan akla gelmeyecek konularda bile faydalanıyoruz *****. İnşaat sektöründe çalışan, iş yapan, iş yaptıran, malzeme satan, arayanlar olarak birbirimizi tanırsak iyi olur diye düşündüm. Her türlü konuda hem birbirimizin tecrübelerinden yararlanabiliriz, hem ticaret konusunda birbirimize faydalı olabiliriz.
Mimar-iç mimarlar diye bir konu var ama daha çok inceye hitap eden bir konu olmuş, genel bir konu iyi olur diye düşündüm.

inşaat sektörü ile ilgili malzemeler konusunda yardımcı olabilirim..

BurakOzdemir
24-12-2015, 09:54
istanbulda pvc profil distribütörüyüm yardımcı oluruz. menfez, mastik, pvc doğrama

emre.ates
24-12-2015, 10:42

+1 inşaat mühendisiyim yukarıdaki tanıma ek olarak alüminyum korkuluk küpeşte,katlanır kepenk imalat montaj yapmaktayız

emre.ates
24-12-2015, 10:44

beykent inşaat müh.+1 mezunum sana kolay gelsin :)

ouzs
24-12-2015, 10:54
Hangi firma acaba aklımızda bulunsun , kamyonlar için ise müteahhitim şöyle işler yapıyorum demeyi bilenler bi zahmet GPS taktırıp şirketten de dışarıda ki araçları takip ederse kontak açma süresinden nereden nereye kaç dakika da ne ortalama hızla gittiğini de takip etse hiç biri bi halt edemez de malesef zorunluluk getirilmediği için herkes kafasına göre takılıyor .

Ford Trucks. Fiyat teklifi için ulaşabilirsiniz.

gabxer
24-12-2015, 11:40
İş sağlığı ve güvenliği yapıyorum. Ankara içinde ve çevre illerinde büyük ve küçük çaplı inşaatların hizmetini veriyorum. Dolayısı ile köşesinden hizmet veriyor sayılırım :)

huseyinturk
24-12-2015, 12:20
İş sağlığı ve güvenliği yapıyorum. Ankara içinde ve çevre illerinde büyük ve küçük çaplı inşaatların hizmetini veriyorum. Dolayısı ile köşesinden hizmet veriyor sayılırım :)

C sınıfı için kaydoldum bende kursa, sınav için başvurmayı unuttum yoğunluktan nisanda giricem sınavına inşallah :)

buda.pest
24-12-2015, 13:06
Bende Gaziantep Üniversitesinde 3.sınıf İnşaat mühendisliği okuyorum.Mimarlar-İç Mimarlar konusu vardı,böyle bir konu açılması ayrıca güzel olmuş.Seneye güz dönemde staj yapma şansım var İstanbul da yapmak istiyorum.Şu an işin içindeki büyüklerimizden ne tarz bi yerde staj yapılmalı neler düşünülmeli tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :) Şimdiden güzel bir yer ayarlamak istiyorum açıkçası.

arm
24-12-2015, 13:21
Led satışınız varmı

Hayır sadece şalt malzemeleri satıyoruz.

DERAN_TUYNER
24-12-2015, 16:01
Banyo Mutfak Armatür imalatçısıyız yurtiçi satışımız yok fakat eşimin firması üzerinden yurtiçi toptan satış yapabiliyoruz ayrıca TSE , İso 9001,hizmet yeterlilik belgesi CE Belgesi ve Kosgeb destekli tüm işlerde danışmalık hizmeti veriyoruz

fore
24-12-2015, 16:09
İnşaat mühendisliği okuyan arkadaşlara tavsiyem, geoteknik yüksek lisans programlarını değerlendirin. Çok güzel getirisi var.

KÖROĞLU
24-12-2015, 16:22
İç Mimar ım aktif olarakda iç mimarlık yapıyorum ama aynı zamanda mobilya imalat firmam var
Ahşap ile alakalı herşeyi üretiyoruz özellikle Mutfak dolabı ahşap iç kapıları.Proje vb. işlerde dekorasyon, özel mobilya imalatı da yapıyoruz.

Tam olarak hayalimdeki işi yapıyorsun, valla okurken bile hevesim arttı ya :) İlerde kısmet olursa aynı işi yapmayı düşünüyorum,

başlarsam fikir alırım senden. Hayırlı işler olsun.

imprezaWRC
24-12-2015, 16:30

Evdema'da mı çalışıyorsun ? Hiç kullanmadığım bataryayı iade etmeme rağmen 1 aydır karta iadesini yapmadılar. Yarın Kozyatağı'na ziyaret gözüktü.

Bu arada bende dolaylı olarak inşaat sektöründeyim. İnşaat, montaj, makina kırılması ve elektronik cihaz hasarlarına bakan sigorta eksperiyim :) (başınıza gelmez inşallah ama inşaat, montaj hasarlarınıza itina ile bakılır, bilgilendirilir, rapor yazılır)

fore
24-12-2015, 16:31
Evdema'da mı çalışıyorsun ? Hiç kullanmadığım bataryayı iade etmeme rağmen 1 aydır karta iadesini yapmadılar. Yarın Kozyatağı'na ziyaret gözüktü.

Bu arada bende dolaylı olarak inşaat sektöründeyim. İnşaat, montaj, makina kırılması ve elektronik cihaz hasarlarına bakan sigorta eksperiyim :) (başınıza gelmez inşallah ama inşaat, montaj hasarlarınıza itina ile bakılır, bilgilendirilir, rapor yazılır)

Az mı başımız ağrıdı makina kırılma sigortasından:) Sonunda vazgeçtik yaptırmaktan muafiyetler yüzünden:) Mapfre ile çalışıyorduk.

HUSNU
24-12-2015, 16:54

Kredi kartı ile yapılan satışların iadesinde bildiğim kadarıyla bankaya talimat geçiliyor ve bir sonraki ay para hesaba geri iade ediliyor. Firma ile alakalı olan birşey olmaması lazım . Fakat yanlış biliyor olabilirim. Ben şu an duvar kağıdı üretimindeyim.

imprezaWRC
24-12-2015, 18:55
Kredi kartı ile yapılan satışların iadesinde bildiğim kadarıyla bankaya talimat geçiliyor ve bir sonraki ay para hesaba geri iade ediliyor. Firma ile alakalı olan birşey olmaması lazım . Fakat yanlış biliyor olabilirim. Ben şu an duvar kağıdı üretimindeyim.

10 gün içinde iade ederiz demişerdi, neyse yarın sorup öğreneceğim.

Bir ara ses ve ısı yalıtımı yapabilen duvar kağıdı (italyan) arıyordum var mı sizde öyle bir model.

G.U.Z.
24-12-2015, 21:19

Hahaha ben de hayati tehlike gordugu insaatlarda isi durduran kurumda mufettisim, belki denk geliriz teftislerde

B-T-K
24-12-2015, 22:01
İnşaat Yüksek Mühendisi ve B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyım.
İçme suyu baraj projesinde beton uygulamaları şefiyim. Ayrıca Elazığ'da devlet ihaleleri, hafriyat işleri ve yap-sat ile uğraşıyorum.
Bu aralar ÇED raporu, proje tanıtım dosyası hazırlama ve zemin etüt üzerine ofis açmaya çalışıyorum. Bu konuda her türlü yardım kabul edilir.

Korollacı
24-12-2015, 22:33

yurtdısına gelmek ıstersen yardımcı olurum

Tayfun.O
24-12-2015, 23:23
3. Sınıf İnşaat müh. Öğrencisiyim Ayrıca Yaklaşık 5 aydır bir inşaat firmasında Ş.şef yardımcısı olarak çalışıyorum. Bir nevi işi kapmaya çalışıyorum :)

sportwagon
24-12-2015, 23:27

Du&ka dasınız demek üretimde hangi kısımdasınız? geçen son katalogunza baktım bu sefer olmuş güzel yol katetmiş firma:) güney kore konusundaki vergi yükü firmanın gelişmesi için iyi bir fırsat yarattı.

drivertech
25-12-2015, 00:34
Bizde babamın babamın sahip olduğu maden arkeoloji ve zemin etüdü üzerine olan şirketimiz var zemin bilgilerini 50 metre derinliğe kadar raporlayarak 3 ya da iki boyutlu raporlayabiliyorlar direk değil ama inşaat öncesi zemin kontrol vs işleri yapıyolar , su maden arayan olursa indirim yaptırabilirim :)

Baran^
25-12-2015, 06:18
Istanbul genelinde anahtar teslim ve kat karsiligi insaat yapiyoruz.Firma ismi Garantorum.Teminatlarimiz piyasada tekdir.

ER_GT
25-12-2015, 06:48

bizde karaköydeyiz hangi firma senin :D

ER_GT
25-12-2015, 06:49
Led satışınız varmı

biz led satıyoruz ihtiyacınız varsa yardımcı olurum

HUSNU
25-12-2015, 09:10
10 gün içinde iade ederiz demişerdi, neyse yarın sorup öğreneceğim.

Bir ara ses ve ısı yalıtımı yapabilen duvar kağıdı (italyan) arıyordum var mı sizde öyle bir model.

Bir sıkıntı olursa haber verirseniz bende görüşebilirim .
Vinly duvar kağıtları gramajlarına göre zaten belirli oranda ( Almanlara göre %5 ) ısı ve ses yalıtımı sağlar. Bizim üretimimizde 250-300 gr\m2 lik kağıtlar ile beraber 350 gr\m2 lik kağıtlar mevcut.

uluckaban
25-12-2015, 09:18
Biz sektörün içinde değiliz ama kenarında kıyısında yer alıyoruz :) İzmir'de iş makinaları vs olan varsa hidrolik pnomatik konusunda her türlü yardımcı olurum. Hortum, imalat, yedek parça, bakım onarım vs..

HUSNU
25-12-2015, 09:29
Du&ka dasınız demek üretimde hangi kısımdasınız? geçen son katalogunza baktım bu sefer olmuş güzel yol katetmiş firma:) güney kore konusundaki vergi yükü firmanın gelişmesi için iyi bir fırsat yarattı.

Teşekkürler. Her kataloğumuz bir öncekine göre hem desen hem de kalite olarak gelişiyor . Tesisi kurma kararı aldığımızda ithal ürünlere vergi uygulanması ile alakalı gündemde birşey yoktu . Tabiki bize faydası oldu . Fakat bu oranda bir beklentimiz yoktu açıkçası . 3 senelik bir süreç . Bizim hedefimiz kaliteyi yükseltip özellikle iç pazarta yoğunluğu olan kore ürünlerin ayrılmak. Bu arada yorum ve önerilerinizi beklerim.

BERKİN.G
25-12-2015, 09:55
Ankara ve istanbul OYAK Beton bayisiyim.Mersinde yapı market ve vitra bayiliğimiz var

buda.pest
25-12-2015, 13:27
3. Sınıf İnşaat müh. Öğrencisiyim Ayrıca Yaklaşık 5 aydır bir inşaat firmasında Ş.şef yardımcısı olarak çalışıyorum. Bir nevi işi kapmaya çalışıyorum :)

hocam bende 3.sınıfım da okuduğum yerdeki inşaat şirketleri sigorta yapmamız lazım diye öylesine gelmemize sıcak bakmazken sen şef yardımcısıyım demişsin valla bravo :)
Nedir bu işin sırrı bizle de paylaşsan :D

Alpero
25-12-2015, 20:05
Yapı Denetim işi yapıyoruz . Mimarlık öğrencisiyim

Kutluhan
25-12-2015, 20:34
Biz sektörün içinde değiliz ama kenarında kıyısında yer alıyoruz :) İzmir'de iş makinaları vs olan varsa hidrolik pnomatik konusunda her türlü yardımcı olurum. Hortum, imalat, yedek parça, bakım onarım vs..

leasing ile hidromek ekskavatör almaya niyetimiz var, sezon açılmadan fiyat çalışması yapmak için kimle irtibata geçebilir. ton olarak 22 bizim işimizi görüyor.

Tayfun.O
25-12-2015, 22:33
hocam bende 3.sınıfım da okuduğum yerdeki inşaat şirketleri sigorta yapmamız lazım diye öylesine gelmemize sıcak bakmazken sen şef yardımcısıyım demişsin valla bravo :)
Nedir bu işin sırrı bizle de paylaşsan :D

Bu benim 2. iş yerim 2.sınıf ilk bahar dönemindeyken tanıdık vasıtası ile mimarlık-muühendislik brösunda çalışıyordum. Yaz dönemi gelince ayrıldım staj için şuan ki çalıştıgım yerde staj yaptım şef bana az çok biliyorsun dedi bende daha önceden çalıştığım yeri söylemiştim öyle diyince bana yardımcı lazım çalışır mısın dedi. Kabul ettik başladık öylece.
Biraz şansa oldu ama stajdayken ilgi ve alaka çok önemli.

Tayfun.O
25-12-2015, 22:35
İş güvenliği uzmanlıgı almak için illa mezun mu olmak lazım. Şimdiden kursuna gidip alsam olmaz mı?
Mezun olunca hiç uğraşmak istemiyorum

Wankel Batu
25-12-2015, 22:38
arkadaslar bu led isi hakkinda bilgisi olan varmi.Cogu kisiden cinde 4 5 dolarlik sey burda 40 lira gibi seyler duydum.

Bu led isi nedir ,ne degildir ?

G.U.Z.
25-12-2015, 23:05
İş güvenliği uzmanlıgı almak için illa mezun mu olmak lazım. Şimdiden kursuna gidip alsam olmaz mı?
Mezun olunca hiç uğraşmak istemiyorumc) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;
1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlara,
2) İş sağlığı ve güvenliği alanında teftiş yapan mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişleri hariç Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında müfettiş yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl görev yapan müfettişlerden (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılanlara,
3)(Ek:RG-30/4/2015-29342) Üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği lisans programını tamamlayanlardan yapılacak (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,
EK-1’deki örneğine uygun olarak Genel Müdürlükçe verilir.
der
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK,
O yuzden mezun olmadan uzman olamazsiniz

+soner
26-12-2015, 18:22
Mantolama malzemesi kim satar?

huseyinturk
26-12-2015, 20:37
Mantolama malzemesi kim satar?

Kim satar derken forumdan biri satıyor mu diye mi soruyorsun yoksa nerde bulurum diye mi?

+soner
26-12-2015, 22:11
Kim satar derken forumdan biri satıyor mu diye mi soruyorsun yoksa nerde bulurum diye mi?

Forumdan biri diye sormuştum. Forumda yoksa nereden bulabilirim

cagdasi
27-12-2015, 10:42
İnşaat Mühendisiyim, yıllarca şantiyelerde sürünüp, sağda solda maaş-tazminat bıraktıktan sonra öperler lan böyle işi diyerek KPSS'ye girerek devlet memuru oldum :D

buda.pest
27-12-2015, 11:19
Bu benim 2. iş yerim 2.sınıf ilk bahar dönemindeyken tanıdık vasıtası ile mimarlık-muühendislik brösunda çalışıyordum. Yaz dönemi gelince ayrıldım staj için şuan ki çalıştıgım yerde staj yaptım şef bana az çok biliyorsun dedi bende daha önceden çalıştığım yeri söylemiştim öyle diyince bana yardımcı lazım çalışır mısın dedi. Kabul ettik başladık öylece.
Biraz şansa oldu ama stajdayken ilgi ve alaka çok önemli.

anladım biraz düşeş olması gerekiyor zaten anladığım kadarıyla artık.Kolay gelsin :)

denizalpakinci
28-12-2015, 17:34
Ankara da her türlü iş makinası yedek parça imalat ve satışı yapıyoruz.Fiyatlandırılacak teklifleriniz olursa yardımcı olabiliriz.

burakgt
28-12-2015, 20:38
iş makinası ihtiyacı olan varsa dibin dibi fiyat verebilirim forum üyelerine özel(ücretsiz + garanti ile)��.her turlu ödeme seçeneği ile(Lessing,vade vs). cukurova iş makinaları Ankara bölge satış yetkilisiyim.

BahadırALTUN
28-12-2015, 21:28
Ankara Merkezli olarak , Türkiye nin her yerinde , ayrıca ; Irak , Afganistan vbg gibi ülkelerde asansör ve yürüyen merdiven işi yapıyorum.

Müşteriler arasında bildiğiniz konut işlerinden tutun , Amerikan Büyük Elçiliği (Afganistan) , veya çeşitli HES projeleri dahil var (Deriner 235 mt) .

Ekonomik olarak çözüm üretemezsek bile fikir vermeye yardımcı olmaya çalışırım.

ckrc
28-12-2015, 21:30
Ankara Merkezli olarak , Türkiye nin her yerinde , ayrıca ; Irak , Afganistan vbg gibi ülkelerde asansör ve yürüyen merdiven işi yapıyorum.

Müşteriler arasında bildiğiniz konut işlerinden tutun , Amerikan Büyük Elçiliği (Afganistan) , veya çeşitli HES projeleri dahil var (Deriner 235 mt) .

Irak'ta çalışmak gerçekten hayalimde yeşil pasaport yüzünden gidemedim bu yaz.

YPG'den korktuğu için firma.

huseyinturk
29-12-2015, 13:30

Hangi markasınız?

chiefkadir
30-12-2015, 00:31
Fayans-Seramik alım satımı yapan yapı marketler ve üst yapı inşaat işi ile uğraşan arkadaşların ilgisini çekebilir,
İstanbul Beylikdüzü ve Ankara Ostimde Krom(inox) Bordür imalatı yapıyoruz. Normalde toptan satış yapıyoruz ama forum bünyesinde ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olurum.
http://i.hizliresim.com/vnEE0m.jpg (http://hizliresim.com/vnEE0m)

_muhaRRem
30-12-2015, 00:39
o uçak düşmemeliydi ,, satış yok satışşşşşşşşşşşşş

huseyinturk
30-12-2015, 08:48
o uçak düşmemeliydi ,, satış yok satışşşşşşşşşşşşş

Uçak düşmeden öncede yoktu, ilk seçimde uslu uslu vericektik oyumuzu diyecem ama dünyada genelindede durumlar iyi değil, kredi oranları çok yükseklerde.

Ferhat_V
30-12-2015, 14:35
bende karotçuyum..beton delme kesme..kontrollü yıkım..güçlendirme..ankraj işleri yapıyorum..

Erden
30-12-2015, 15:41
Mimarim 2003 den beri Rusya da calisiyorum.

ouzs
30-12-2015, 16:12
Mimarim 2003 den beri Rusya da calisiyorum.

allah kolaylık versin. Sıkıntı çekmiyosundur umarım o ülkede.

Erden
31-12-2015, 06:13
allah kolaylık versin. Sıkıntı çekmiyosundur umarım o ülkede.

Dunku yaptirim imzasindan sonra Insaat sektorunde rusyada calisanlari zor gunler bekliyor.
Binlerce kisinin issiz olarak donmesi Turkiyeyi de etkileyecektir. Yillarin emegine yazik oldu. Yazik cok yazik.

huseyinturk
31-12-2015, 10:53
Dunku yaptirim imzasindan sonra Insaat sektorunde rusyada calisanlari zor gunler bekliyor.
Binlerce kisinin issiz olarak donmesi Turkiyeyi de etkileyecektir. Yillarin emegine yazik oldu. Yazik cok yazik.

Yaptırımın Rusyayada bize olduğu kadar zararı olacaktır bence, hatta daha fazla bile olabilir. Uluslar arası inşaat sektöründe en etkin olan millet biziz ama rusya en çok inşaat işi veren ülke değil. Biz iş yapacak yer buluruz, ama onlar iş yaptıracak bizim kadar etkili millet bulamaz

Erden
31-12-2015, 16:30
Yaptırımın Rusyayada bize olduğu kadar zararı olacaktır bence, hatta daha fazla bile olabilir. Uluslar arası inşaat sektöründe en etkin olan millet biziz ama rusya en çok inşaat işi veren ülke değil. Biz iş yapacak yer buluruz, ama onlar iş yaptıracak bizim kadar etkili millet bulamaz

Insaat sektorunde etkili olan biziz ama buyuk firmalarin kadrolarinda Turk orani %10 lara kadar dusmus durumdaki. En buyuklerde kaliyor zaten. Olan kucuk firmada calisan veya firma sahibi olan ve rusya ile is disinda baglantisi olmayan Turklere olacak donmek zorunda kalacaklar. Rusyada is yapan turk olacak ama kalanlar rusyada calismak icin degil yasamak icin olanlar olacak. O yuzden etkisi buyuk oranda Turkiyeye olur.

Erden
31-12-2015, 16:38
Kalanlar icinde maas odemeleri buyuk bir ihtimalle rusyadan olacak ve parayi artik Turkiyeye gondermek dahada problem olacak. Buna gecen firmalar var son krizden dolayi. Turkiyeden Rusyaya calismaya gelenlere kapilar kapaniyor.

Erden
31-12-2015, 16:40
RC in buyuk oranda rusyada is yaparak dunyada 37. oldugunu dusunursek. Kaybedilmemesi gereken bir pazar idi. Yazik oldu.

can3541
02-01-2016, 17:25
İzmir'de pvc doğrama fabrikamız var,bayilere uygun fiyata hazır doğrama veriyoruz.

huseyinturk
02-01-2016, 18:12
Pazar kaybı her durumda kötüdür tabi iyi diyemeyiz ama biz ülke olarak satan konumunda olsakta alan konumunda olsakta yaptırım yiyoruz. Mesela doğalgazı dışardan alıyoruz vermeyiz tehtidi yiyoruz, ihracatta almayız tehtidi yiyoruz. Benim demek istediğim illa Rusyayada zararı olacak bu durumun, tek pazarımız Rusya değil. Gidip çalışan arkadaşlarımdan duyduklarıma göre pek huzurlu bir pazarda değil Rusya bizim için. Ülkedeki can güvenliği, yaşam koşulları pek iyi değil diye duydum hep giden arkadaşlarımdan en fazla kalan bile 15 ay kalıp döndü çalışma şartları çok çok iyi olmasına rağmen.

ZX-636R
02-01-2016, 23:29
konunun açıldığı çok iyi olmuş, sektörde çalışan arkadaşlarım ve akrabalarım var,
uzaktan da olsa bildiğim bir sektör. bilgi edinmek amacıyla konuyu takip etmeye çalışacağım

RedCan
03-01-2016, 01:40
Harita Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Allah kısmet ederse Haziran da mezun olacağım. Yol, tünel ve üstyapı projelerinde çalışmayı düşünüyorum.

lnd_samet
03-01-2016, 10:58
kendi çapımda izmir karşıyakada inşaat malzemeleri satıyorum. son kullanıcıya hitaben nerdeyse a dan z ye çeşitim var.
ufak tefek tadilattı, dekorasyondu, komple tadilatlara koşturuyoruz.
büyüyünce müthait olucam abicim :P :D

mertcans
04-01-2016, 00:36
Bandırma da müteahhitlik yapıyoruz , şuanda inceye başlayan şantiyelerimiz mevcut, tedarikçi arkadaşlar varsa hertürlü inşaat malzemesi için mesaj atabilirler

Erden
04-01-2016, 06:35
Pazar kaybı her durumda kötüdür tabi iyi diyemeyiz ama biz ülke olarak satan konumunda olsakta alan konumunda olsakta yaptırım yiyoruz. Mesela doğalgazı dışardan alıyoruz vermeyiz tehtidi yiyoruz, ihracatta almayız tehtidi yiyoruz. Benim demek istediğim illa Rusyayada zararı olacak bu durumun, tek pazarımız Rusya değil. Gidip çalışan arkadaşlarımdan duyduklarıma göre pek huzurlu bir pazarda değil Rusya bizim için. Ülkedeki can güvenliği, yaşam koşulları pek iyi değil diye duydum hep giden arkadaşlarımdan en fazla kalan bile 15 ay kalıp döndü çalışma şartları çok çok iyi olmasına rağmen.

Bugune kadar bir problem yoktu. Aksine hayattan zevk alarak yasanabilecekler ulkelerden biriydi.
Bundan sonra ne olur kimse bilemez.

Herseyini (ev-ulasim-yemek) firmaya birakan yeni gelen arkadaslar tabiki zorlaniyor.
Oda firmalarimiz personele verdigi deger yuzunden. Herseyin en ucuzunu isteyince ne yazikki bazi seyler aksiyor. Bunu butun rusyadaki firmalar icin sayabiliriz.

streetracer_nos
24-03-2017, 10:04
Selamlar

Keçiören Ovacık lokasyonuyla kat karşışığı ilgilenen ciddi sermayeli eli çabuk malı öldürmeyen mütehait arıyorum..

Firma sahibi yada yönlendirebileceğiniz arkadaşlar var ise firmasını gördükten sonra görüşmek isterim..

+soner
25-03-2017, 18:08
Merhabalar

Tekirdağ ve çevresinde taahhüt ve kat karşılığı işi yapıyoruz.

Ronin_
25-03-2017, 18:36
Beylikdüzünde mimarlık mühendislik ve iç mimarlık proje hizmeti ve yapı denetim şirketinde projeci olarak çalışıyorum arkadaşlar, büyükçekmece-avcılar-esenyurt-beylikdüzü ve küçükçekmece de proje takip işleri yapıyoruz

evliya
26-03-2017, 00:45
Selamlar,
Anahtar teslim olarak sanayi binaları, sızdırmaz özellikli soğuk hava depoları-odaları, fabrika binaları, üretim tesisleri inşaatı, %100 garantili çatı cephe panel satışı ve montajı yapıyoruz. Fikir almak isteyenlere de elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım, lütfen çekinmeyin.

bason
26-03-2017, 08:51
Çalıştığım şirket asma germe membran sistemleri yapıyor. İsteyenlere broşür gönderebilirim. Döviz kurları maliyetleri yükseltsede alanımızda güçlüyüz...

Korollacı
26-03-2017, 10:25
bizde turkiye ve yurt disinda insaat isi yapiyoruz. turkiyede genelde bina ve fabrika isi yapiyoruz. yurt dsinda ise altyapi kopru ve ustyapi yol isleri yapmaktayiz.

yilmazcatalbas
26-03-2017, 11:54
Sakarya'da çeşitli bayilikleri bulunan bir yapı marketimiz var aynı zamanda anahtar teslim daire, ofis, iş yeri tadilat ve dekorasyonu yapmaktayız. İhtiyacı olan fiyat fikir proje konusunda her zaman yazabilir.

yıldırımbyzt
26-03-2017, 14:17
İstanbul K.çekmecede toplam 2285m2 arsayı kat karşılığı vermek istiyoruz ilgilenen abiler ö.m. atarsa ada parsel bilgisi ve iletişim numarası verebilirim.

MK8800
26-03-2017, 15:10
İstanbul K.çekmecede toplam 2285m2 arsayı kat karşılığı vermek istiyoruz ilgilenen abiler ö.m. atarsa ada parsel bilgisi ve iletişim numarası verebilirim.

Ada - Parsel tapu bilgileri özelden yaz geri dönüşümde arkadaişlara paslarıö yardımcı olurlar

huseyinturk
26-03-2017, 15:25

Kat malikleri imkansızı isteyen, anlaşılır kişilerse ilgileniriz firma olarak. Ama şimdiye kadar 50 firmayla görüşüp anlaşamadılarsa bizde anlaşamayız

huseyinturk
26-03-2017, 15:28
Kat malikleri imkansızı isteyen, anlaşılır kişilerse ilgileniriz firma olarak. Ama şimdiye kadar 50 firmayla görüşüp anlaşamadılarsa bizde anlaşamayız
* imkansızı istemeyen

yıldırımbyzt
26-03-2017, 15:46
Ada - Parsel tapu bilgileri özelden yaz geri dönüşümde arkadaişlara paslarıö yardımcı olurlar

Teşekkürler mesaj attım :D

Sadece daireye daire şeklinde istekleri var başka hiçbir istekleri yok mesaj attım teşekkürler şimdiden

ghibli06
11-12-2017, 10:11
beyler İstanbul veya başka illerde, taş yünü konusunda yardımcı olabilecek var mı? yaklaşık 40 bin m2 taş yünü alacağım...

oabayram
11-12-2017, 10:22
Herkese merhaba, Ates mekanik-tesisat ve mimarlık şirketi olarak İstanbul’da İkea, Rönesans Piazza avm gibi firmaların mekanik tesisat islerini yapiyoruz, tesisat isleri icin iletisime gecebilirsiniz

ghibli06
11-12-2017, 10:24
Herkese merhaba, Ates mekanik-tesisat ve mimarlık şirketi olarak İstanbul’da İkea, Rönesans Piazza avm gibi firmaların mekanik tesisat islerini yapiyoruz, tesisat isleri icin iletisime gecebilirsiniz

Rönesans? Allah başka dert vermesin :)

brv
11-12-2017, 11:17
Tasarım, modelleme, 3dmax ve render konusunda yardımcı olabilirim...

oabayram
11-12-2017, 12:00
Amin abi 😀

MK8800
11-12-2017, 12:10
Mersin,Antalya,Istanbul,Ankara olmak üzere

Imar sorunu olan/olmayan her araziyi değerlendirebilirim, ilgili arkadaşlarla irtibat kurabiliriz .

XoR
11-12-2017, 12:22
beyler İstanbul veya başka illerde, taş yünü konusunda yardımcı olabilecek var mı? yaklaşık 40 bin m2 taş yünü alacağım...

Kağıt veya Tekstil tabanlı duvar kağıdı lazım olursa haberleşelim abi. Üreticiyiz fabrika Çerkezköyde 56 yıllık firma :surucu:

Benim işim ihraç etmek ama yurt içinde projeler referans için iyi oluyor

ghibli06
11-12-2017, 12:33
Kağıt veya Tekstil tabanlı duvar kağıdı lazım olursa haberleşelim abi. Üreticiyiz fabrika Çerkezköyde 56 yıllık firma :surucu:

ben binanın dışını giydiriyorum hep :) içeriden böyle bir istek gelirse direk yönlendiririm sana :)

gökberk
11-12-2017, 17:30
Sakarya ve çevre illerde malzeme ihtiyacı olan varsa iletişime geçebilir.

Ferhat_V
11-12-2017, 18:56
karotçunuz burada..her türlü beton delinir kesilir..kontrollü bina yıkım..bina güçlendirme filiz ekimi işleriniz yapılır :)

01ayk01
11-12-2017, 19:21
Cukurova bolgesinde her turlu araziyle ilgilenir , degerinde alabiliriz. Elinde olan ulasabilir.

huseyinturk
11-12-2017, 19:27
Cnc kesim, demir ferforje işleri yapan birilerini arıyorum. İşçilik kısmını kendim halletirebilirim. Autocad'de çizim vericem, 4 mmlik sac cnc kesim yapılıp kenarları bükülecek. Bu işleri yapan varmı forumda?

01ayk01
11-12-2017, 21:30
Cukurova bolgesinde her turlu araziyle ilgilenir , degerinde alabiliriz. Elinde olan ulasabilir.

Kucuk m2 ile ilgilenmiyoruz 10.000 m2 civari imarli arsalar veya yuksek m2 tarla’lar. ( tarla ceyhan cevresi olabilir )

berkaym
11-12-2017, 21:34
Mıcır ihtiyacı olanlarda benimle iletişime geçebilir.

01ayk01
11-12-2017, 21:44
Beton’cular icin bulunmaz firsat yuksek kalite fly ash elimizde mevcut. Tum turkiyeye sevkiyat yapabilirim merkez adana ceyhan’dan nakliye+ urun fiyati karsiliginda.

halilcakir
11-12-2017, 22:36
Burası ilan konusuna döndüyse bende birkaç şey paylaşayım. Ummadık yerden ummadık işler çıkar kimbilir :)

Altta ilanını paylaştığım arsaların ödemesi hesaba yattığı an tapuda satış için imzasını ben atabilirim.

Ha yanında kaporası ile gelmeyen kimsenin hiçbir pazarlık teklifini ; ne ben nede başkası CİDDİYE bile almaz

yani başka şehirden araba alırken ki telefonda pazarlık bitirme işi bunlarda olmaz ki normalde ben ilgilenmem zaten bu arsa işleriyle , sevmem de hiç :)

Ama olurda ilgilenen olursa aracı falan derdi kalmamış olur işte.

6 dönüm göl manzaralı villa imarlı kot farklı

11 milyon

ADANA'DA OTEL VE OKUL OLABİLECEK GOLE NAZIR SATILIK 6 DONUM ARSA - Hurriyet Emlak (https://www.hurriyetemlak.com/arsa-satilik/adana-cukurova-kurttepe-emlakcidan-imarli/detay/12030176)

7 dönüm 1.6 yoğunluklu konut imarlı yükseklik serbest

8.75 milyon

ADANA SARICAM'DA YOĞUNLUKLU ARSA - Hurriyet Emlak (https://www.hurriyetemlak.com/arsa-satilik/adana-saricam-boynuyogun-emlakcidan-imarli/detay/26244958)

3 dönüm 1.6 yoğunluk konut imarlı yükseklik serbest

3.17 milyon

SATILIK YOĞUNLUKLU ARSA - Hurriyet Emlak (https://www.hurriyetemlak.com/arsa-satilik/adana-saricam-boynuyogun-emlakcidan-imarli/detay/26247274)

1200 metrekare göz manzaralı villa imarlı kot farklı

1.8 milyon

SATILIK BUTİK OTEL OLABİLECEK GOL MANZARALI ARSA - Hurriyet Emlak (https://www.hurriyetemlak.com/arsa-satilik/adana-cukurova-kurttepe-emlakcidan-imarli/detay/7139992)

MK8800
11-12-2017, 22:44
halilcakir

Kimse yazmadan söyleyeyim , 1 milyon için hatır gönül kırıyor canım abim halil abim tok satıcıdır ona göre gidelim yanına :D

Hatta birisi için Ankara'dan dönerken 40.000 lira tramer yedim hayırlı akşamlar

halilcakir
11-12-2017, 22:46
halilcakir

Kimse yazmadan söyleyeyim , 1 milyon için hatır gönül kırıyor canım abim halil abim tok satıcıdır ona göre gidelim yanına :D

Hatta birisi için Ankara'dan dönerken 40.000 lira tramer yedim hayırlı akşamlar

Ya ben satıcı falan değilim ama imzasını atabilirim işte yani :)

İlanlar burada işte.

Belki ilgilenen birileri çıkar. Kısmet bu işler

korki
12-12-2017, 15:51

Ankara Mit binası yapım işinde batırmadıkları taşeron kalmadı desem yeridir. :)

Grimlord
12-12-2017, 16:21
Maşallah, konuyu okudukça bi ben fakirmişim dedim kendi kendime :)
İçerisi şampiyonlar ligi gibi :D

HUSNU
12-12-2017, 16:23

Hangi firmadasınız. Halley mi ?

eregli42
12-12-2017, 16:27
İnşaat mühendisiyim iş arayışındayım sektörde olanların yardım edebileceklerin bilgisine :) Şubatta askerim kısmetse temmuzda hazırım çalışmaya :)

ghibli06
12-12-2017, 17:19
Ankara Mit binası yapım işinde batırmadıkları taşeron kalmadı desem yeridir. :)

evet, hiç acımıyorlar...

XoR
13-12-2017, 08:08
Hangi firmadasınız. Halley mi ?

Evet Halleydeyim

HUSNU
13-12-2017, 10:57
Evet Halleydeyim

Bende Duka dayım :)

streetracer_nos
11-05-2018, 08:39
Evet Ankara için nasıl konut 500+ satışları ?

Düşen kredi oranlarıyla birlikte talep nasıl olur sizce ?

997TT
11-05-2018, 09:12
Dun 800tl ıstenen daıreyı 485 e aldık,pıyasayı dusunun....

streetracer_nos
11-05-2018, 09:16
Abi benim ilanlardan baktığım kadarıyla istanbul da fiyatlar x2 gibi zaten.
Hayırlı olsun bu arada

DOHC
11-05-2018, 11:11

Konum ver abi, biz de bakıp nasiplenmeye çalışalım :)

imprezaWRC
11-05-2018, 11:39

Olması gerektiği fiyata almışsın :)

VolkanA.
11-05-2018, 21:00
Granit Eviye imalatı yapıyoruz düşünen olursa yardımcı olurum. Boşuna 1500 2000 vermeyin 😀

997TT
11-05-2018, 21:55
Yahu millet ev almak ıcın beklıyormus. Bırcok ozel mesaj aldım.Basın ekspresden prime istanbul rezıdans.
Sıze tavsıyem,bıtmıs ama satılmamıs projelere gıdın ve yarı fıyatına bır teklıf verın. Emın olun bazıları kabul edıcek...

ErkanCanS
11-05-2018, 22:14
Bir arkadaşımın elinde 4 parça , sonuncusunun vadesi 11. ay olmak üzere toplam 1 milyon liralık çek var. Ev almayı düşünüyor bende yardımcı oluyorum sağa sola giderken , teklif verirken falan. Çocuk telefon numarasını değiştirmeyi düşünüyor şu anda. Bir aradığımız veya ofisine gittiğimiz yer , 20 kere arıyor. Milyonluk ev satıyorlar %0 vade farkı senet falan teklif eden var.

EOZDAG
11-05-2018, 22:15
Samsun'da aşağıda link'e ekleyeceğim konumda deniz manzaralı 125m2, 3+1, teslime hazır dairelerimiz mevcut forumdan ilgilenen abilerim olursa seve seve yardımcı olurum.

Google Maps (https://www.google.com/maps/place/Kalkancı+Mahallesi,+Atatürk+Blv.+No:72,+55100+İlka dım%2FSamsun/@41.3190421,36.3161692,15.25z/data=!4m5!3m4!1s0x408879d0e6d84c6b:0x984fb43eecc94 a37!8m2!3d41.320979!4d36.3197139)

Geri sayfalarda paylaşıldığını gördüm, yanlış anlaşılmak istemem.

turboman
11-05-2018, 22:31
Antalya ve çevresi lazım olursa
Karot delme kesme bina yıkım filiz ekimi
Alçı seramik alçıpan işi ile ihtiyacı olana yardımcı olurum

free-hifi
12-05-2018, 00:05
4 banka 0.98 kredi yaptı konut fiyatları yükselen yerler varmı linç kampanyası başlatalim

streetracer_nos
12-05-2018, 00:11
Millet bekliyormuş .99 hareket getirecek gibi çıtırdan

Burak K.
12-05-2018, 16:16
Bursa merkez gazcılarda hazır dubleksler, yapımı devam eden 3+1/2+1 daireler, dükkanlar, ofisler mevcut. İlgilenen olursa yardımcı olurum.

atituti
12-05-2018, 17:13
bende orduda arsama ev yapacak müteahhit ariyorum ilgilenenlerle goruselim

atakanakdeniz
12-05-2018, 17:39
Mimarım, İzmirde kendime ait ofisim var denk geldikçe kat karsiligi, taahhüt vs. işlerde yapıyoruz. Bu aralar en sık duyduğum şey müteahhitler tarafından piyasa fiyatının yarı fiyatına satılan daireler...

mertrs
12-05-2018, 18:33
Mimarım, İzmirde kendime ait ofisim var denk geldikçe kat karsiligi, taahhüt vs. işlerde yapıyoruz. Bu aralar en sık duyduğum şey müteahhitler tarafından piyasa fiyatının yarı fiyatına satılan daireler...

Izmir icin piyasa baya yuksek benim gordugum kadari ile duydugunuz bu yari fiyatlara veren projeler icin bilgi verebilirmisiniz hangi muteahhitlere projelere bakmayi onerirsiniz

ghibli06
12-05-2018, 18:33
Granit Eviye imalatı yapıyoruz düşünen olursa yardımcı olurum. Boşuna 1500 2000 vermeyin ��

20 yıldır doğaltaş sektöründeyim, illa ki ihtiyacım olur :)

bason
12-05-2018, 18:59
Asma-Germe Membran sistemler yapan bir firmada çalışıyorum. Euro/dolar ikilisi vurdu baya...

streetracer_nos
14-05-2018, 08:12
Keçiören Ovakent bölgesinde lüks konut arayanlara yardımcı olabilirim...

EnesAksu
14-05-2018, 08:28
Buradan bizim ataşehirdeki imariskan bloklarını yıkıp yenisini yapacak firma çıkar mı :P 10 yıldır kentsel dönüşüm olacak.

DOHC
15-05-2018, 12:32
Konutta 41 firmanın katıldığı dev kampanya başladı | Konut Haberleri (http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/konut-haberleri/konutta-41-firmanin-katildigi-dev-kampanya-basladi_ID1446143/)

Çok detay yok ama haberdir.....

Doğru ise küçük müteahitler düşük faiz ile kredi çekip, evleri birbirlerine satacaklarmış para için......

997TT
15-05-2018, 19:34
Bu fırmalar zaten ındırım yapmıstı hanı? ki yaptılar,uzerıne %20 ıskonto daha yapıcaklarmıs.
Demek kı zararına satıyoruz zaten demelerı yalanmıs...
neyse yarı fıyatına teklıflerımız gecerlı,cogu da kabul edıyor....
Parayı betona gomduk,son 5 yılda bır cok kısı ınsaatcı oldu,yazık.

Mert-
15-05-2018, 21:31
Bizde nerede üretim nerede fabrika kurmak..
İnşaattan kolay şey mi var.. müteahhitlere gram acımıyorum. 50 ye 70e mal ettikleri evi 200-250 bin liralara sattılar, insanların hayatlarını banka kredilerine bağladılar. Bu kadar fazla kar payı + kolay kazanç sonuçta bakkal bile apartman diker oldu.

atakanakdeniz
15-05-2018, 22:08
İzmir içindeki yüksek olan piyasa benim gözlemlediğim kadarıyla suni, 3 milyon TL lik reklam yapıp daha 10 milyon TL lik daire satılamayan projeler var. zaten İzmirlinin genel olarak öyle bir alım gücü yok, yüksek meblağda satılan projelerin çoğunu alan kesim İstanbuldan İzmire taşınan ve ta İstanbulda kazanıp İzmire yatıran kesim. Küçük-orta ölçekteki çoğu müteahhit ödenemeyen kredi ve ya malzeme parası için gün içinde daire bozduruyor, onun dışındaki gördüğümüz büyük ölçekli projeler krediyle yürüyor ve İzmir firması olup büyük ölçekli proje yapan çoğu firma krediyi ödeyebilmek için kredi çekme ihtiyacında bulunuyor bunun için tekrar yeni bir projeye başlayıp daireleri ipotekleyip kredi çekip diğer kredi ödeniyor. Uzun yıllardır hakkıyla bu işi yapan firmalar zaten aynı şekilde işine devam ediyor, yükselen maliyetler ve düşen alım gücüyle beraber sadece ellerindekilerini satmaları zorlaşıyor.

free-hifi
15-05-2018, 22:32
Bu fırmalar zaten ındırım yapmıstı hanı? ki yaptılar,uzerıne %20 ıskonto daha yapıcaklarmıs.

Valla abi bende fırsatı yakalamisken 2 1 i verip 3 1 kovalaycagim bakalim

Onurkk06
15-05-2018, 22:41
Ağaç ev işiyle uğraşan var mı İstanbul'da

DOHC
16-05-2018, 07:26

Ya harbi batıyorlar (ki ihtimal vermiyorum) ya da çok sağlam kazıkladılar insanları bugüne kadar ki hala kazıklıyorlar demek.

BARR
16-05-2018, 07:34
Bizde nerede üretim nerede fabrika kurmak..
İnşaattan kolay şey mi var.. müteahhitlere gram acımıyorum. 50 ye 70e mal ettikleri evi 200-250 bin liralara sattılar, insanların hayatlarını banka kredilerine bağladılar. Bu kadar fazla kar payı + kolay kazanç sonuçta bakkal bile apartman diker oldu.

200-250 mi?

50-70 >400-450 sonra gelsin Panemera, Range vuhuuu çocukları da hatun götürme derdinde.

atakanakdeniz
16-05-2018, 10:35
200-250 mi?

50-70 >400-450 sonra gelsin Panemera, Range vuhuuu çocukları da hatun götürme derdinde.

işten anlamayıp eline geçen ilk parayla müteahhit olan/olduğunu sanan kesimi ayırıyorum, 50-70 mal edeyim 400 e 450 ye satayım gibi bişey yok. geçen sene 1600 TL olan demirin ton fiyatı şuan 2990 TL...
Lüks bir inşaatta m2 fiyatı 1600 TL civarlarında 1.sınıf bir inşaatta ortalama 1000 TL civarlarında m2 maliyeti. bunun arsa payı ve yapılan işe yatırılan paranında ciddi bir maliyeti var. Eklenecek bir ton ıvır zıvır parası var.

atakanakdeniz
16-05-2018, 10:36
işten anlamayıp eline geçen ilk parayla müteahhit olan/olduğunu sanan kesimi ayırıyorum, 50-70 mal edeyim 400 e 450 ye satayım gibi bişey yok. geçen sene 1600 TL olan demirin ton fiyatı şuan 2990 TL...
Lüks bir inşaatta m2 fiyatı 1600 TL civarlarında 1.sınıf bir inşaatta ortalama 1000 TL civarlarında m2 maliyeti. bunun arsa payı ve yapılan işe yatırılan paranında ciddi bir maliyeti var. Eklenecek bir ton ıvır zıvır parası var.

ciroz31
16-05-2018, 13:19
işşiz gezerken ,merkezi konumdaki arsamız üzerinden kredi çekerek inşaata başladım,kim para yok diyorsa yalan söyler.

EOZDAG
16-05-2018, 15:36
işşiz gezerken ,merkezi konumdaki arsamız üzerinden kredi çekerek inşaata başladım,kim para yok diyorsa yalan söyler.

200-250 mi?

Atakan Akdeniz güzel açıklamış öyle 50ye bitireyim 500e vereyim falan hiç görmedim, ha para kazanabilen kazanıyor ama sermaye bağlıyorsun eğer projeden satan büyük bir firma değilsen inşaatı bitirene kadar sürekli cepten yiyorsun. Bitince de satıyorsun , ortalama bir müteahit inşaat başına sermayesinin %30u kadar kar yapar (kupon arsa vs. durumlarını saymıyorum). Ha bu %30da belki 1 ayda döner belki 1 sene de belkide 6-8 ayda %10 döner (Güncel ekonomide olacak olan o gibi). Ki bazı durumlarda müteahite kar olarak daire bile kalmaz sadece dükkan kalır onuda kaç ayda, kaça satar.

EOZDAG
16-05-2018, 15:47
Atakan Akdeniz güzel açıklamış öyle 50ye bitireyim 500e vereyim falan hiç görmedim, ha para kazanabilen kazanıyor ama sermaye bağlıyorsun eğer projeden satan büyük bir firma değilsen inşaatı bitirene kadar sürekli cepten yiyorsun. Bitince de satıyorsun , ortalama bir müteahit inşaat başına sermayesinin %30u kadar kar yapar (kupon arsa vs. durumlarını saymıyorum). Ha bu %30da belki 1 ayda döner belki 1 sene de belkide 6-8 ayda %10 döner (Güncel ekonomide olacak olan o gibi). Ki bazı durumlarda müteahite kar olarak daire bile kalmaz sadece dükkan kalır onuda kaç ayda, kaça satar.

turkce karakter;

Atakan Akdeniz guzel aciklamis oyle 50ye bitireyim 500e vereyim falan hic gormedim, ha para kazanabilen kazaniyor ama sermaye bagliyorsun eger projeden satan buyuk bir firma degilsen insaat bitirene kadar surekli cepten yiyorsun. Bitince de satiyorsun , ortalama bir muteahit insaat basina sermayesinin %30u kadar kar yapar (kupon arsa vs. durumlarini saymiyorum). Ha bu %30da belki 1 ayda doner belki 1 sene de belkide 6-8 ayda %10 doner (Güncel ekonomide olacak olan o gibi). Ki bazi durumlarda muteahite kar olarak daire bile kalmaz sadece dukkan kalir onuda kac ayda, kaca satar.

VolkanA.
17-05-2018, 08:12
20 yıldır doğaltaş sektöründeyim, illa ki ihtiyacım olur :)

Seve seve yardımcı olurum. 😊

DOHC
17-05-2018, 08:20
Anahtar var tapu yok – Sozcu Gazetesi (https://www.sozcu.com.tr/2018/emlak/anahtar-var-tapu-yok-2411869/)

huseyinturk
22-05-2018, 21:30
200-250 mi?

arsa bedeli diye birşey yok zaten, boş bulduğu yere dikiyor müteahitler :)

Çok kazanana neden düşmanlık var bizim memlekette, müteahit çalıyosa, kazıklıyorsa sahtekarsa tamam ama işini düzgün yapanda bir hizmet veriyor sonuçta, bu ülkede üretime katkı sağlıyor..

Öyle eskisi gibi 1 koyup 2 alanda yok şuan. Milyonların bağlandığı işte bırakında kar marjı biraz yüksek olsun, araba arsa alıp satan ülke için hiç bir artı değer kazandırmadan müteahitlerden daha çok kazanıyor şuan..

Burak K.
23-05-2018, 01:39
Çok bildimciler yazıyor yine 50'ye, 70'e mâl edip 250-300'e satıyor diye, tabi demirin, çimentonun fiyatından haberi yok. Yevmiye çalışan eleman bile dolara endeksli zam yapıyor kendi kendine, kahırlarını çekmek, parayı yatırıp ortalama 1 sene geri dönüşünü beklemek de cabası. :) Kazandırıyor çok şükür ama öyle dışarıdan göründüğü gibi değil. Son dönemlerde ayakkabıcılardan tut cami imamları bile inşaat işine girdi, nakit gücü olan yürütüyor gemisini.

R.I.P
23-05-2018, 20:49
Gördüğüm kadarı ile aramızda bu işlerle uğraşan arkadaşlar var.
Bilmiyorum bu kadar açık yürekli birisi çıkar mı ama bana birisi aşağıdaki bilgileri verebilir mi? Yanlış anlaşılma olmasın bu işe girecek değilim. Herkes maliyetler arttı arttı diyor ama hangi kalem kümülatifte ne kadar bir artış getirdi onu detaylıca konuşan yok. Bunu merak ediyorum sadece

-ortalama metrekare satış fiyatı
-ortalama arsa maliyet
-ortalama maliyet
-ortalama olarak maliyet kalemlerinin kırılımı

Mert-
23-05-2018, 21:27
Çok bildimci değilim yav sadece gözlemlerimi yazıyorum :)

çevremde bu işlerle uğraşan insanlar var ve yaşam şartlarını, muhabbetlerini ve kazançlarını görüyorum yani. gözüm yok sadece düştükleri duruma acımıyorum.

biraz sermayesi olanın neden salyaları akıyor bu işi yapmak için.. herkes bir apartman dikeyim peşinde, demirin kilosu, çimentonun poşetinden haberleri yok o zaman.. uyarayım onları da girmesinler. kar payı eskisi gibi değil diyim.

bizim apt. yapan müteahhit mesela, görüyorum arada hem Volvo S60 hem de bmw 5.20 kullanıyor yeni kasa. Karşı caddede başka bir inşaat ofisi var önünde cayennalar, mercedes jipler bmf F30 lar park edili hep. Geçen bir cenazeleri oldu toplandılar inşaatçılar olarak, kendimi germancar fest de zannettim. Bu insanlar yanlış anlama olmasın tahsilli de değil, ilkokul mezunları belki. Neyse bazen düşünüyorum nasıl kazanılıyor bu paralar ama sonra diyorum ki kazandırıyor çok şükür ama dışarıdan gözüktüğü gibi değil :)

gökberk
23-05-2018, 21:36
Biraz vitrin şart. Borç harç, alacaklıdan vs bi şekilde Merso çekiliyor alta.
Başka türlü Hyundai'e geçsin bakalım batıyor diye konuşulur sağda solda abi.

makif84
24-05-2018, 10:42

çevremde bu işlerle uğraşan insanlar var ve yaşam şartlarını, muhabbetlerini ve kazançlarını görüyorum yani. gözüm yok sadece düştükleri duruma acımıyorum.

biraz sermayesi olanın neden salyaları akıyor bu işi yapmak için.. herkes bir apartman dikeyim peşinde, demirin kilosu, çimentonun poşetinden haberleri yok o zaman.. uyarayım onları da girmesinler. kar payı eskisi gibi değil diyim.

bizim apt. yapan müteahhit mesela, görüyorum arada hem Volvo S60 hem de bmw 5.20 kullanıyor yeni kasa. Karşı caddede başka bir inşaat ofisi var önünde cayennalar, mercedes jipler bmf F30 lar park edili hep. Geçen bir cenazeleri oldu toplandılar inşaatçılar olarak, kendimi germancar fest de zannettim. Bu insanlar yanlış anlama olmasın tahsilli de değil, ilkokul mezunları belki. Neyse bazen düşünüyorum nasıl kazanılıyor bu paralar ama sonra diyorum ki kazandırıyor çok şükür ama dışarıdan gözüktüğü gibi değil :)

Kazançlarını bilmem ama birebir şahit olduğum bir olayı anlatayım:Bir arkadaşım iki kardeş olarak mütahitlik işiyle uğraşıyor,birlikte yeni inşaat için bir arsa bakmaya ve toprak sahipleriyle görüşmeye gidiyoruz.(Kullandığı araç 2009 model Honda accort) Hisse sahipleriyle detayları görüşüyor,konuştular ettiler.En son toprak sahibinin teki arkadaşa senin arabanın marka ne diye sordu.Ben şaşırdım ne alaka filan,arkadaş aracını söyledi.Adamın tepkisi direk şu ben hissemi sana vermiyorum,senden önce gelen mütahitin arabası mersedesti seninki honda sen bu inşaatı bitiremezsin dedi ve gerçekten anlaşamadılar.Çocuk ertesi gün gitti Q7 aldı.Sonrasında tepkisi bunu alınca işler açıldı dedi :)

Mert-
24-05-2018, 10:55
Kazançlarını bilmem ama birebir şahit olduğum bir olayı anlatayım:Bir arkadaşım iki kardeş olarak mütahitlik işiyle uğraşıyor,birlikte yeni inşaat için bir arsa bakmaya ve toprak sahipleriyle görüşmeye gidiyoruz.(Kullandığı araç 2009 model Honda accort) Hisse sahipleriyle detayları görüşüyor,konuştular ettiler.En son toprak sahibinin teki arkadaşa senin arabanın marka ne diye sordu.Ben şaşırdım ne alaka filan,arkadaş aracını söyledi.Adamın tepkisi direk şu ben hissemi sana vermiyorum,senden önce gelen mütahitin arabası mersedesti seninki honda sen bu inşaatı bitiremezsin dedi ve gerçekten anlaşamadılar.Çocuk ertesi gün gitti Q7 aldı.Sonrasında tepkisi bunu alınca işler açıldı dedi :)

Buda bizim ülkemizde şaşırılmayacak bir durum aslında, iyiymiş :)

EOZDAG
24-05-2018, 11:31

Yani piyasa burada bahsedildiği gibi güllük gülistanlık olmadığı her yer satılık yarım şantiye, asansörsüz tapusuz vs. teslim edilen daire, yada teslim süresinden 6 ay sonra teslim edilen daire, batık mütahit vs. dolu olduğu için arsa sahibi de bir bakıma kendince garanti kovalıyor.

streetracer_nos
24-05-2018, 12:43
Küçük mütehait gösterişli fakat eski model araçlara binmek zorunda 2009-2010 x5 , cls vs.Çünkü bu adam yine aynı paraları verip 0 km. talisman golf falan alsa iş alamaz. Bu kesimin marjlarıda günden güne azalıyor...Bu taraftaki adam yeterli sermaye yapıp büyük inşaata geçemediyse işi bırakıyor.

Sektörde göze batan araçlara binen kişi / firmalar bir işe 10-15 milyon para bağlayıp orta üst ve üst kesime yönelik konut yapanlar.Bugün 10-15 milyonla farklı bi alanda iş yapıpta bu araçlara binmeyen var mı ?

streetracer_nos
24-05-2018, 12:44
Küçük mütehait gösterişli fakat eski model araçlara binmek zorunda 2009-2010 x5 , cls vs.Çünkü bu adam yine aynı paraları verip 0 km. talisman golf falan alsa iş alamaz. Bu kesimin marjlarıda günden güne azalıyor...Bu taraftaki adam yeterli sermaye yapıp büyük inşaata geçemediyse işi bırakıyor.

Sektörde göze batan araçlara binen kişi / firmalar bir işe 10-15 milyon para bağlayıp orta üst ve üst kesime yönelik konut yapanlar.Bugün 10-15 milyonla farklı bi alanda iş yapıpta bu araçlara binmeyen var mı ?

Burak K.
25-05-2018, 00:43

Adı büyük ne yazık ki mesleğin. Babamla beraber çalışıyoruz, kendisinde Q5 var orta halli bi araç. Geçen hafta 140-150 bin tl para verip sıfır golf çıkartan vatandaş gelip ooo bu arabalara binemeyiz gücümüz yetmez diyor. Diyemiyorsun ki be gavat arabaların fiyatı neredeyse aynı. Ayrıca mesajlarda bahsedilen vitrin konusu da doğru, binilen arabaya, takılan saate vb. göre işi yapıp/yapamayacağına kanaat verilen bi ülkedeyiz. :)

R.I.P
25-05-2018, 21:51
Bilmiyorum bu kadar açık yürekli birisi çıkar mı ama bana birisi aşağıdaki bilgileri verebilir mi? Yanlış anlaşılma olmasın bu işe girecek değilim. Herkes maliyetler arttı arttı diyor ama hangi kalem kümülatifte ne kadar bir artış getirdi onu detaylıca konuşan yok. Bunu merak ediyorum sadece

-ortalama arsa maliyet
-ortalama maliyet

bu soruma cevap alamadım ama bu duruma pek şaşırmadım.
birkaç ay öncesi zarar ediyoruz satamıyoruz diyen firmaların maliyetlerinin düşmemesine rağmen 0,98 faizle birlikte %20 indirime gitmesi ''gerçekten takdire şayan'' bir davranış örneği (!)

R.I.P
25-05-2018, 21:51
birkaç ay öncesi zarar ediyoruz satamıyoruz diyen firmaların maliyetlerinin düşmemesine rağmen 0,98 faizle birlikte %20 indirime gitmesi ''gerçekten takdire şayan'' bir davranış örneği (!)

ilave etmeyi unutmuşum.
hayırlı cumalar.

aqustic
26-05-2018, 01:32
Türkiyede şu an 330 bin mutahit varken,almanyada bu sayi 2700 imiş.(2017 verileri)
Konuyla ilgili yaşadigim seyleri soyleyim:
Turgutluda 3+1 sifir ev kiraladim.Mutfagin aspirator deliğini duvari delip disari vermisler.Hadi buna eyvallah.Adam o delige plastik delikli kapak koymadigi icin güvercinler iceri girip mutfak dolabinin üstünü batirmislar.Oraya delikli bi kapak uydurdum ama icten takildigi icin istedigim gibi olmadi.Ve evin her yerini detayli temizlettirmek zorunda kaldim kus pisligi yuzunden.
Bir diger problem ise banyo kapisini ufacik yaptiklari icin camasir makinesi iceri girmedi.En son evi yapan mutahite ulastim durumu anlattigimda bana "Makineyi sen de mutfaga koyuver"dedi.O an ev sahibi olmadigim icin sabrettim ve ev sahibini arayip kapiyi ev sahibinin izniyle kirdirip genislettik,yeni kapi taktik parasini kiradan düştük
Oturma odasinda ise tv anten prizi ve elektrik prizlerinin yeri yanlis yerde.
Ve asıl ilginc olan da mutahit kişinin doktor oldugunu ogrendim ve adamin ilk projesiymis....Yapi denetim müdürlügüne sikayet edecektim vazgectim.
Konyada ise bir arsamiz vardi kat karsiligi mutahite verdik.
Orda da durum farkli degil.Ara katta oturmamiza ragmen ev dogru düzgün isinmiyor.Evin yalitiminda bir problem var.Lavabo musluklari problemli.Halbuki o bölgedeki diger evi babam belediyenin yaptigi insaattan almisti ve ev mukemmel isiniyo.Kişin en soguklarda bile odada isi kaybi cok olmuyordu.Yani belediyenin mutahiti burda kendini belli ediyor.Evde hic hata yoktu.
Daha 10 gun once de burda bir insaat iscisiyle gorustum.Sigortasiz calistirildigini ve mutahitin en az yuzde 300 kârla daireleri sattigini soyluyor adam bir de ustune .Yazik degil mi bu adama?
Bu nedenlerden dolayi trafikte pleksi plakaliginda "Xxx insaat muteahitlik" yazan Bmw ve rangeleri gorunce sövmuyorum ama nefret ediyorum.Hatta araci durdurup içimdekileri kusasim geliyor.
Çünku çoğunluk azicik parasi olup bir anda köşeyi dönecegini zannedip bu işe girip,fiziki olarak yukarda anlattigim gibi ya yaptigi işi beceremiyor veya çaliyor, ya da yaptigi evi istedigi fiyata satip insanlari yillarca bankalara krediye mahkum ediyorlar.3 yanliş,1 dogruyu götürur kusura bakmayin.

m34kb
26-05-2018, 01:43
Benimde bir sorum var. Kentsel dönüşüme giren bir dairemiz var. Apartman yıkıldı arsa durumunda ama mütahit ile anlaşılamadı. nedeni ise mütahitin giriş katlardan şerefiye talebinde bulunması ve daire maliklerinin bunu kabul etmemesi. Mütahitin böyle bir hakkı varmıdır yasaen durum ile ilgili bilgisi olan varmı?

DOHC
26-05-2018, 07:18
Benimde bir sorum var. Kentsel dönüşüme giren bir dairemiz var. Apartman yıkıldı arsa durumunda ama mütahit ile anlaşılamadı. nedeni ise mütahitin giriş katlardan şerefiye talebinde bulunması ve daire maliklerinin bunu kabul etmemesi. Mütahitin böyle bir hakkı varmıdır yasaen durum ile ilgili bilgisi olan varmı?

Bina yıkılmadan önce sözleşme imzalanmış olmalı. Sözleşmede ne yazıyorsa o.

m34kb
26-05-2018, 10:29
Bina yıkılmadan önce sözleşme imzalanmış olmalı. Sözleşmede ne yazıyorsa o.

işin komik tarafı sözleşme imzalanmadı. apartman sakinleri karot alınması için belediyeye başvurdu. belediye araştırmalarını yaptı geldi yıktı gitti. ortada kaldık anlıyacağınız :)

220T
26-05-2018, 10:46
Memleket ahvali böyle işte: 150 bin liraya sıfır Golf alan memur oluyor,70 bin liraya S'e binen müteahhit oluyor.

DOHC
26-05-2018, 12:33
işin komik tarafı sözleşme imzalanmadı. apartman sakinleri karot alınması için belediyeye başvurdu. belediye araştırmalarını yaptı geldi yıktı gitti. ortada kaldık anlıyacağınız :)

Apartman sakinleri beton testi yaptırdıysa bildiğim kadarı ile müteahit ile anlaşamazsanız TOKİ yapım konusunda yardımcı oluyordu.

atakanakdeniz
26-05-2018, 12:53

Burda olay tamamen pazarlık, sizin yerinizin ederi ve güncel imar durumundan sonra müteahhite kalan daire sayısı. Kimi yaptığımız yerlerde kalan dairelerden birini apartmana bırakıyoruz satıp kendi aralarında bölüşsünler parayı diye kimisinde yapmak için ekstra para alıyoruz.
Sizin şuan yapacağınız şey müteahhitle anlaşmak. İstanbulda bilmiyorum ancak İzmirde öyle bir durumda TOKİ yapmıyor. Ayrıca TOKİ nin vereceği şartlar ne? TOKİ nin vereceği şartlar piyasadaki müteahhitlerden daha kötüdür.

atakanakdeniz
26-05-2018, 12:58

-ortalama arsa maliyet
-ortalama maliyet

Ortalama olarak üstteki mesajlarda anlatmıştım. arsa maliyeti sabit değil tabi ki, yaptığınız yere/bölgeye değişiyor. Ayrıca maliyet olarak sadece arsa, inşaat bedeli vs düşünmeyin, paranında bir maliyeti var, bağladığınız parayı 1 sene içinde faize koyup çıkartabiliyorsanız zaten kimse yapmaz ya da kredi çektikten sonra kazandığınız para sadece kredinin faizini ödüyorsa yine yapılmaz tabiki belli kazançlar olucak.

ChuckBartowsKi
26-05-2018, 13:16
Herkes inşaat kredisi olayına takmış önceden meskeni alınmaış dairelere kredi çıkabiliyordu şimdi bitmiş meskeni alınmış dairelere kredi çıkıyor ve önceden 50 kişiye çıkıyorsa şuan 15 kişiye çıkıyor.

DOHC
26-05-2018, 13:20
Maliyetler 3 aşağı 5 yukarı belli.

m2 başına 1500 TL diyelim. Bu sırf maliyet arsa hariç.

Müteahit 30/70 oranında anlaştı ise, kendi payı olan 30 ile hem apartmanı yapacak (yani birim maliyeti 5000 TL seviyesine çıkacak) hem de faizden fazla kar elde etmeye çalışacak. Yani maliyeti m2 bazında en az 6000 TL olacak bu durumda. Üstüne de pazarlık paylı karını koyacak olacak sana m2 maliyeti 9000-10000 TL

BesiktasCRX
26-05-2018, 15:56
BAzı arkadaşlar her satılan daire karına satılıyor gibi düşünüyorlar. Halbuki şu anda müteahitlerin zararına sattığı pek çok daire mevcut. Bankalara borcu ödemek için bu yola gidiyorlar..... bunu da hesaba katmak lazım

Octane
26-05-2018, 16:04
Ankara cinnah caddesinde kentsel dönüşümü tamamlanmış, giriş katı dublex, kendine ait bahçeli ve yer altı otoparkı olan 2+1 evi arkadaş 225 bine aldı. Ağzım açık kaldım. Cinnah lan.

m34kb
26-05-2018, 17:02
Burda olay tamamen pazarlık, sizin yerinizin ederi ve güncel imar durumundan sonra müteahhite kalan daire sayısı. Kimi yaptığımız yerlerde kalan dairelerden birini apartmana bırakıyoruz satıp kendi aralarında bölüşsünler parayı diye kimisinde yapmak için ekstra para alıyoruz.
Sizin şuan yapacağınız şey müteahhitle anlaşmak. İstanbulda bilmiyorum ancak İzmirde öyle bir durumda TOKİ yapmıyor. Ayrıca TOKİ nin vereceği şartlar ne? TOKİ nin vereceği şartlar piyasadaki müteahhitlerden daha kötüdür.

bizde şöyle bir durum söz konusu, daire verilmeyecek onun yerine daire başı para vererek yaptırıyoruz. tek aklımı kurcalayan şu şerefiye konusu. çünkü çok saçma sapan rakkamlar dönüyor ortada. daire 150 bin tl ye yapılıp nasıl 100 bin tl şerefiye talep edilebilir. dublex degil birşey değil giriş katıydı 1. kat olacağız sadece

DOHC
26-05-2018, 23:43
BAzı arkadaşlar her satılan daire karına satılıyor gibi düşünüyorlar. Halbuki şu anda müteahitlerin zararına sattığı pek çok daire mevcut. Bankalara borcu ödemek için bu yola gidiyorlar..... bunu da hesaba katmak lazım

Yazdığın bugünün koşulları için geçerli. Genelde benim yazdığım gibi.

DOHC
26-05-2018, 23:46
bizde şöyle bir durum söz konusu, daire verilmeyecek onun yerine daire başı para vererek yaptırıyoruz. tek aklımı kurcalayan şu şerefiye konusu. çünkü çok saçma sapan rakkamlar dönüyor ortada. daire 150 bin tl ye yapılıp nasıl 100 bin tl şerefiye talep edilebilir. dublex degil birşey değil giriş katıydı 1. kat olacağız sadece

Şerefiye göreceli birşey. Herhangi bir ölçüm metodu yok malesef.
Fakat 1. kat daire genelde giriş katından büyüktür.
Giriş katı daire zırt pırt apartman kapısının sesini duyar, 1. kat duymaz
Giriş katı insanların gürültüsünü duyar, 1. kat duymaz.
1. kat nispeten daha güvenliklidir.
1. kat otopark gürültüsünü daha az duyar
1. katın manzarası giriş katından daha iyidir
Dairenin baktığı yön
gibi göreceli kavramlar var.
Pazarlık kabiliyetine bağlı.

huseyinturk
27-05-2018, 00:34
ilave etmeyi unutmuşum.
hayırlı cumalar.

-ortalama arsa maliyet
-ortalama maliyet

Soru net değilki cevap verilsin,
Sen burda günlerce hesapla kitapla pazarlıkla ortaya çıkıcak analiz ve sonuçları bakkal hesabı usulü istiyosun,
Yüzde 0,98 faizle, yüzde 20 indirime giden yok emin ol, kampanya yapıyoruz diye fiyatları uçuruyorlar sonra indirim diye aynı yere çekiyorlar.
Gerçekten zararına satılan konutlar sana bana kalmıyor, bu işinde kendi içinde bir piyasası var.

Şuan istanbulun en kötü yerinde kat karşılığı anlaşmalar yüzde 50 ile yapılır.
Yani 10 daireli inşaat yapıcaksan 5 daire arsaya kalır.
Bu oran bazı yerlerde 80'leri bulurken bazı yerlerde 50+nakit para gibi anlaşmalar yapılabiliyor.

Yapıcağın en basit inşaat m² fiyatlar 1100-1200'ün altına düşmez.
En basit diyorum, belli bir mühendis, ofis kadron olmayacak, kendin emek vericeksin herşeyine.
Bir dairede arsaya yapıcaksın maaliyet olur 2400 lira.
100 m² bir daire 240 bine maal olur, yüzde 50 ile anlaşıp en basit malzemeyle yaptığın binada.
O daireyide 350'den yukarı satamazsın zaten.

240 lira yatırılan, ruhsatından iskanına en az 1 yıl sürecek, içinde bir dünya stres ve risk barındıran bir iş için 110 lira kar çok amanda aman uçuk bir rakam değil..

Hele işin içinde bir kalemde olmasa bir kalemde illa sana denk gelicek sahtekar ustalar, arsasını verdi diye seni satın aldğını sanan toprak sahipleri, sana bu çok kazanıyor ya kesin çalıyodur, hırsızdır gözüyle bakan çevrendeki cahil cühala insanlarıda hesaba katarsak, o paraya değmez bile.
240 liralık arsa al çok saçma olmayan bir yerden, dolar al euro al, 1 senede 350 oluyor zaten bu ülkede...

PunisheR
27-05-2018, 02:00
sanırım inşaat sektörü ile ilgili olumsuz yorumlar, özellikle yap-sat için, topraktan satışlarda voleyi vuranlar için geçerli.
zaten son 2-3 senedir öyle bişey yok.
düşünün bi daireden %50 hadi %75 kazandığını, kentsel dönüşüm muhabbetinden kat karşılığı farz edelim.
baştan sözleşmesi osu busu var, yok taşınması yok kirası var, o ruhsatı alana kadar mimarı belediyesi vs vs var.
inşaat bitmesi min 20 daire bir projede min yine 15 ay.
iskanı alana kadar onun bunun ipoteği var, teminat mektubunuz var.
yaptınız verdiniz, satamadınız bide aidat binio.
bide sermaye %100 yoksa banka adı altındaki tefecilerin elindesiniz.
2 yılda %50 kazanmak demek, şu andaki vadeli mevduat getirelerinin yanında hiçbişey.
2005-2010 arası yap-sat vurdu geçti, o tarihlerde yapıp sonra kaçmak lazımdı.
peşin çalışan sektörlerdeki (hepsi değil bazıları) kar marjlarını da bi konuşalım sonra inşaatı konuşalım şu an için bence..

calamityeas
04-06-2018, 23:51
İç mimarım, iç mimari tasarım render 3d proje vb işleri olanlar varsa ulaşabilirler.Yaptığım işler aşağıda

EAS DESIGN (@easdsgn) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/easdsgn)

huseyinturk
03-01-2023, 14:24
Sektörde kimse kalmamış galiba senelerdir ses yok

KOSEREN
03-01-2023, 14:51
Kredi paketlerini ne zaman açıklarlar acaba

huseyinturk
03-01-2023, 16:26
Betona 1 ayda yüzde 45 zam geldi, demiri tutuyorlardı artmaya başladı diğer tüm malzemeler artmaya devam ediyor zaten. Kredi paketi açıkladıklarında yine üstüne koyacak evler muhtemelen. Satmaya korkuyoruz şuan elimizdekini

kalipson
03-01-2023, 16:35
Sektörde kimse kalmamış galiba senelerdir ses yok

Dört seneden sonra güzel hort olmuş yalnız bu mesaj :D

Şaka bi yana, bizim de bi işimiz var hayırlısıysa ufukta. Umarım uygun rakamlara halledebiliriz.

huseyinturk
03-01-2023, 23:42
Yaplan her iş bir sonraki güne göre uygun oluyor Türkiyede bir süredir, rahat olun

16EC813
06-01-2023, 08:37
türkiyenin yapıcı gücü iller bankasında yeni adı ilbank da inşaat teknisyeniyim ,hertürlü boru döşeme işi benden soruluru,türkiyenin heryerine döşüyoz :D
alt yapı kanalizasyon içmesuyu şebeke ,isale hattı yapımı
atıksu artıma tesisi
içmesuyu arıtma tesisi
deniz dejarşı
vs vs herşey bizden sorulur
şuan da avrupa yatırım bankası (ayb) kredili bursa büyükşehir buski ile birlikte ortak kontrol yapmaktayız
ben inegöl bölgesi 1, etap ve 2,etap içesuyu isale şebeke ,kanal kollektör ve içmesuyu depolarının projesinde kontrollük yapmaktayım
2023 2, etap ihalemiz bitti 36 milyon yuro yakında kazmayı vurcaz :D yer tesliminden sonra

KÖROĞLU
06-01-2023, 08:42
Ben de bir konu ile ilgili soru sorayım,

190m2 arsa üzerinde %35 imarlı bir yer var, ben buraya 80cm su basmanı üzerine çelik imal 15cm ytong duvarlı bir 55 + 55 m2 dubleks bir mesken yaptırmak istiyorum.

Dış kısımda ytong üzeri xps yalıtım malzemesi /iç mekanda da alçıpan olacak. Bu tarz bir inşaat maliyetini (Ortalama malzemeler ile) kabaca hesaplayabilecek olan var mıdır ?

Ben m2 olarak 4000- 5000 TL arası öngörüyorum ama yanılma payım tabi ki var. Fikir verebilecek kimse varsa şahane olur.

d3n1s
06-01-2023, 08:55

190m2 arsa üzerinde %35 imarlı bir yer var, ben buraya 80cm su basmanı üzerine çelik imal 15cm ytong duvarlı bir 55 + 55 m2 dubleks bir mesken yaptırmak istiyorum.

Dış kısımda ytong üzeri xps yalıtım malzemesi /iç mekanda da alçıpan olacak. Bu tarz bir inşaat maliyetini (Ortalama malzemeler ile) kabaca hesaplayabilecek olan var mıdır ?

Ben m2 olarak 4000- 5000 TL arası öngörüyorum ama yanılma payım tabi ki var. Fikir verebilecek kimse varsa şahane olur.

8m x 6.5m oturumlu (52 m2 yapiyor) tek kat, 1+1 tek banyo yerlesimli bir yeri bims ile donup, catisini kapatmak 150 bin lira gibi maliyeti oldu. Imalat 1 hafta once bitti. Bims yerine ytong kullanmak ve ikinci kata cikmak kabaca bu maliyeti 2.5-3 ile carpmak gibi olur.

KÖROĞLU
06-01-2023, 09:04
8m x 6.5m oturumlu (52 m2 yapiyor) tek kat, 1+1 tek banyo yerlesimli bir yeri bims ile donup, catisini kapatmak 150 bin lira gibi maliyeti oldu. Imalat 1 hafta once bitti. Bims yerine ytong kullanmak ve ikinci kata cikmak kabaca bu maliyeti 2.5-3 ile carpmak gibi olur.

3 le çarpsak 450k gibi olur 50k da yanılma payı desek 500 civarı oluyor, benim hesabım da buna benzer bir yekün tutuyor.

d3n1s
06-01-2023, 09:05
3 le çarpsak 450k gibi olur 50k da yanılma payı desek 500 civarı oluyor, benim hesabım da buna benzer bir yekün tutuyor.

sizin hesap dogru zaten, ben ornek olmasi acisindan cepten cikan tutari ve yapilan isi paylastim :) hayirlara vesile olur dilerim

huseyinturk
06-01-2023, 14:23

Her gün değişiyor her şeyin fiyatı, prefabrik neden düşünmüyorsunuz anahtar teslim?

KÖROĞLU
06-01-2023, 14:39
Her gün değişiyor her şeyin fiyatı, prefabrik neden düşünmüyorsunuz anahtar teslim?

Bu gün sakaryada bu işi yapan büyük bir firma ile görüştüm, görüşmeden çıkardığım neticeler

1- 8700 TL / m2 dubleks için fiyat verdi
2- 5700 TL / m2 tek kat için fiyat verdi,

Dubleks fiyatının yükselme sebebi makul geldi, alt kat çelik kalınlığı ve üst kat şap + merdiven ve çapraz bağlantıların sıklığının artması maliyeti katlar dedi.

Zemin betonu için yaşadğım şehir belediyesi betonerme binası için hazırlanması gereken temelin tüm şartlarının oluşmasını istiyormuş = ek maliyet.

Toplam 130 k gibi bir rakam tutar burası dedi su basmanı dahil.

Prefabrik bana sağlıklı gelmiyor nedense, Tabi işin tekniğine vakıf değilim ama basit duruyor diyeyim.

Çelik + 15mcm gazbeton ve gazbeton üzeri yalıtım (bu da ek maliyet) ile beklentime uyan bir yalıtımı sanırım elde edebilirim.

Tek kat m2 maliyeti 5700 içinde su basmanı, ısıtma tesisatı ve belediye giderleri yok.

Kabaca şöyle bir maliyet çıkardım 100m2 bir alan dıştan dışa,

Bina Maliyeti 570 bin TL
Isıtma kombi + tesisat = 30 Bin TL ( Daikin kombi 12k / 18k tesisat)

subasmanı maliyeti = 40 Bin TL

Belediye işleri = 130 Bin TL

Burası kabaca 570+30+40 +130 = 770 Bin TL yapıyor, 30 de ekstra koysak 800 Bin TL

İşin sıkıntılı tarafı bana makul olan arsa 200 m2 ve imar %35 = 70m2 temel alanlı ev yapabiliyorum bu da işime gelmiyor.

huseyinturk
06-01-2023, 23:35
Bu gün sakaryada bu işi yapan büyük bir firma ile görüştüm, görüşmeden çıkardığım neticeler

1- 8700 TL / m2 dubleks için fiyat verdi
2- 5700 TL / m2 tek kat için fiyat verdi,

Dubleks fiyatının yükselme sebebi makul geldi, alt kat çelik kalınlığı ve üst kat şap + merdiven ve çapraz bağlantıların sıklığının artması maliyeti katlar dedi.

Zemin betonu için yaşadğım şehir belediyesi betonerme binası için hazırlanması gereken temelin tüm şartlarının oluşmasını istiyormuş = ek maliyet.

Toplam 130 k gibi bir rakam tutar burası dedi su basmanı dahil.

Prefabrik bana sağlıklı gelmiyor nedense, Tabi işin tekniğine vakıf değilim ama basit duruyor diyeyim.

Çelik + 15mcm gazbeton ve gazbeton üzeri yalıtım (bu da ek maliyet) ile beklentime uyan bir yalıtımı sanırım elde edebilirim.

Tek kat m2 maliyeti 5700 içinde su basmanı, ısıtma tesisatı ve belediye giderleri yok.

Kabaca şöyle bir maliyet çıkardım 100m2 bir alan dıştan dışa,

Bina Maliyeti 570 bin TL
Isıtma kombi + tesisat = 30 Bin TL ( Daikin kombi 12k / 18k tesisat)

subasmanı maliyeti = 40 Bin TL

Belediye işleri = 130 Bin TL

Burası kabaca 570+30+40 +130 = 770 Bin TL yapıyor, 30 de ekstra koysak 800 Bin TL

İşin sıkıntılı tarafı bana makul olan arsa 200 m2 ve imar %35 = 70m2 temel alanlı ev yapabiliyorum bu da işime gelmiyor.

Yapacağınız çelik yapıyı hesapsız kitapsız göz kararıyla yapacaksınız muhtemelen. Yeni nesil prefabriklerde bir hesap yapılıyor diye biliyorum. Mühendis bir arkadaşım baya ilerledi bu konuda, fabrikadan hazır geliyor gerçi onların yaptıkları. Planlamasını tasarımını kendileri yapıyorlar sadece. Normal betonarmeye yacapğınız gibi bir temel isteyemezler öyle bir şey yok.
Prefabriğin daha doğrusu anahtar teslim paket işin bana mantıklı gelme sebebi piyasanın it çakal dolu oluşu. Ekonomik durumlarda bunları ekmeğine yağ sürdü. İşi alırken 3 lira diyelim ortasında ağlayalım 5e bitiririzci çok var piyasada. Sakaryada mekanik firması olan makina mühendisi bir arkadaşım var yardımı dokunabilir size orda çevreniz yoksa. Ne yaptıracak olursanız olun sözleşmenizi iyi yapın, şartları iyi konuşun

KÖROĞLU
07-01-2023, 10:59
Yapacağınız çelik yapıyı hesapsız kitapsız göz kararıyla yapacaksınız muhtemelen. Yeni nesil prefabriklerde bir hesap yapılıyor diye biliyorum. Mühendis bir arkadaşım baya ilerledi bu konuda, fabrikadan hazır geliyor gerçi onların yaptıkları. Planlamasını tasarımını kendileri yapıyorlar sadece. Normal betonarmeye yacapğınız gibi bir temel isteyemezler öyle bir şey yok.
Prefabriğin daha doğrusu anahtar teslim paket işin bana mantıklı gelme sebebi piyasanın it çakal dolu oluşu. Ekonomik durumlarda bunları ekmeğine yağ sürdü. İşi alırken 3 lira diyelim ortasında ağlayalım 5e bitiririzci çok var piyasada. Sakaryada mekanik firması olan makina mühendisi bir arkadaşım var yardımı dokunabilir size orda çevreniz yoksa. Ne yaptıracak olursanız olun sözleşmenizi iyi yapın, şartları iyi konuşun

Hesapsız kitapsız kısmını tam anlamadım ama araştırma yapmadan bu tür şeylere adım atmam. Kaba taslak bir maliyet çıkarıp olumsuz durumlara karşı da bir ekstra Koyarak yukarıdaki hesaba ulaştım.
Tek kat m2 maliyetini sakarya çelik yapı üreticisi olan bir firmadan aldım. Oradaki mühendis arkadaş Adapazarı belediyesi için zemin üzerine tahta baraka da yapsan betonarme bina yapılacak gibi temel istiyor dedi, o kısma ben vakıf değilim sadece aldığım bilgiyi ilettim ama doğrusu neyse öğreniriz.
Arkadaşınız kim burada hangi firma? Tanışırız fikir alırız en kötü kendisinden.

Bu gün gidip çelik yapıyı görüştüğüm firmanın yerinde inceleyeceğim. Fikrimi yazarım yeniden

ruudvan
07-01-2023, 13:04
hesapsız kitapsız dediği çelik yapının taşıma direnci, kullanılan profil veya H çelikten bahsediyor gibi çıkarım yaptım.
firma ile çalışacaksan büyük ihtimal onlar bilgisayarda bir ön çalışma yaparlar. ekran görüntüsü yada detay alırsan burdan paylaş belki faydamız olur

KÖROĞLU
07-01-2023, 19:54
hesapsız kitapsız dediği çelik yapının taşıma direnci, kullanılan profil veya H çelikten bahsediyor gibi çıkarım yaptım.
firma ile çalışacaksan büyük ihtimal onlar bilgisayarda bir ön çalışma yaparlar. ekran görüntüsü yada detay alırsan burdan paylaş belki faydamız olur

Tabi ki işin teknik tarafına vakıf değilim. Bu gün gittim yerinde inceledim bitmiş ve inşaat halindeki projeleri gördüm.

Firma merkezinde linkteki evin aynısı vardı. 2+1 şuan ki evim ile benzer planda hatta daha kullanışlısı. İlandaki gibi 536 bin Fuat verdiler.

Evrak işleri + su basmanı + ısıtma sistemi fiyata dahil değil.

İç ekipmanlar da mutfak 3.70 tezgah mermerit (bu eksi)
Kapılar std panel kapı.

Çelik yapı da ıslak alanların duvarları Ytong üzerine seramik kapanıyor.

Görevli arkadaş ısrarla çelik yapı da ısıtma soğutma için uygulanan köpük sistemin ısı ile ilgili bir sorun oluşturmaya ağını iddia ediyor. Ytong un yalıtımı yok üzerine montalama yapman gerekir dedi çok ikna olmadım bunu araştıracağım.

Sıkıntı şu benim istediğim bölge de 90m2 taban alanlı inşaat yapacak arsa bulmak zor bulsam da m2 fiyatları çok yüksek.

KÖROĞLU
07-01-2023, 20:16
https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-akgun-90-m2-celik-konstruksiyon-anahtar-teslim-ev-998881182/detay
İlanı atmamışım

huseyinturk
08-01-2023, 02:30
Hesapsız kitapsız kısmını tam anlamadım ama araştırma yapmadan bu tür şeylere adım atmam. Kaba taslak bir maliyet çıkarıp olumsuz durumlara karşı da bir ekstra Koyarak yukarıdaki hesaba ulaştım.
Tek kat m2 maliyetini sakarya çelik yapı üreticisi olan bir firmadan aldım. Oradaki mühendis arkadaş Adapazarı belediyesi için zemin üzerine tahta baraka da yapsan betonarme bina yapılacak gibi temel istiyor dedi, o kısma ben vakıf değilim sadece aldığım bilgiyi ilettim ama doğrusu neyse öğreniriz.
Arkadaşınız kim burada hangi firma? Tanışırız fikir alırız en kötü kendisinden.

Bu gün gidip çelik yapıyı görüştüğüm firmanın yerinde inceleyeceğim. Fikrimi yazarım yeniden

Hesapsız kitapsız derken statik anlamda, taşıma gücünü projelendirmeyeceksiniz demek istedim. Arkadaşım trakya bölgesinde faaliyet gösteriyor sakarya için gelip yapamaz ama aklınıza takılan şeylerde yardımcı olur, oba prefabrik diye aratırsanız sayfaları çıkıyor instagramda.

d3n1s
09-01-2023, 09:24
Tabi ki işin teknik tarafına vakıf değilim. Bu gün gittim yerinde inceledim bitmiş ve inşaat halindeki projeleri gördüm.

Firma merkezinde linkteki evin aynısı vardı. 2+1 şuan ki evim ile benzer planda hatta daha kullanışlısı. İlandaki gibi 536 bin Fuat verdiler.

Evrak işleri + su basmanı + ısıtma sistemi fiyata dahil değil.

İç ekipmanlar da mutfak 3.70 tezgah mermerit (bu eksi)
Kapılar std panel kapı.

Çelik yapı da ıslak alanların duvarları Ytong üzerine seramik kapanıyor.

Görevli arkadaş ısrarla çelik yapı da ısıtma soğutma için uygulanan köpük sistemin ısı ile ilgili bir sorun oluşturmaya ağını iddia ediyor. Ytong un yalıtımı yok üzerine montalama yapman gerekir dedi çok ikna olmadım bunu araştıracağım.

Sıkıntı şu benim istediğim bölge de 90m2 taban alanlı inşaat yapacak arsa bulmak zor bulsam da m2 fiyatları çok yüksek.

Kalinla isaretledigim yerde agir batirmis arkadas. Gazbeton cok iyi yalitim saglar, bunun da yegane sebebi gozenekli yapisidir. Yalitim isindeki temel kural zaten yalitilacak alan ile cevre arasinda hava katmanlari yaratmaktir. Ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur. Evi sifirdan yapiyorsak, mantolama yerine bohcalama oneririm. Insaat esnasinda yapilacak bu gibi yatirimlar size yazin serinlik, kisin da sicaklik olarak geri donecektir. Bir onemli bilgi daha, 4 duvari ne kadar iyi yalitirsaniz yalitin, cati yalitimina onem vermezseniz yapilan yalitim hic bir ise yaramaz, nedeni basit, isinan hava yukselir.