PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araba kullanırken el terlemesi/eldiven önerisi

arifozcelik
24-12-2015, 19:38
son zamanlarda araba kullanırken ellerim aşırı terliyor ve bu beni tedirgin ediyor, kendi arabam olmadığı için sürekli arkadaşlarımdan ihtiyaca göre emanet araba alıp işimi görüyorum emanet olmasından dolayı belki stres yapıyor olabilirim bilemiyorum.

bana rahat kullanabileceğim fazla kaba olmayan dikkat çekmeyecek bir eldiven önerebilecek birileri vardır diye umuyorum, direksyonu şunla kaplat bunla kaplat demeyin belki 20 tane farklı araç kullanıyorum hepsini kaplatana kadar araba alırım:D

levent
24-12-2015, 19:42
Deri sürüş eldivenleri var bildiğim kadarıyla, onlardan temin edilebilir diye düşünüyorum. Hatta ailede eli dikiş makinasına veya elde dikmeye kesmeye yatkın birileri varsa deri alınıp direk size göre de yapılabilir.

Men's driving gloves olarak google da aratırsanız da bayağı örnek çıkıyor.

TigeR
24-12-2015, 19:54
Body building eldivenleri de olabilir.

220T
24-12-2015, 20:11
Bir ay kadar önce ben de bu gerekçeyle body eldiveni aldım.Lakin ağırlık çalışmaları için düşünüldüğünden avuç içerisine destekleme yastıkları konulmuş.Bu, direksiyonu kavramayı benim için zorlaştırdı.Sürüş için,avuçlarında destek olmayan ince bir eldiven daha doğru bir seçim olur bence.

Vuh
24-12-2015, 21:19
Avuç içi desteği olmayan dandik bir bisiklet eldiveni de iş görür gibi

imprezaWRC
24-12-2015, 21:32
Eskiden sabelt meca glove kullanıyordum.
SABELT Meca Gloves Blue, mechanic FREE WORLDWIDE DELIVERY Clearance SALE | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/SABELT-Meca-Gloves-Blue-mechanic-FREE-WORLDWIDE-DELIVERY-Clearance-SALE-/291250240314?pt=UK_Race_Mechanics_Gloves&hash=item43cfddfb3a)

Sattığım Forester ve Outback'te 7-8 sene bu eldiveni kullandım, direksiyonda en ufak aşınma olmamıştı ve direksiyona adeta yapışıyordu. Ellerimi de terletmiyordu. Bulabilirsen bu eldiveni tavsiye ederim. Ben aradım taradım TR'de bulamadım. Eskiden satışını yapıyorlardı ama artık getirmiyorlar.

Şimdi bunu buldum bunu kullanıyorum.
SALE! KK02735 OMP GRID KART KARTING RACE GLOVES SUEDE LEATHER in 3 COLOURS | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/SALE-KK02735-OMP-GRID-KART-KARTING-RACE-GLOVES-SUEDE-LEATHER-in-3-COLOURS-/331117472276?pt=UK_Race_Mechanics_Gloves&var=&hash=item4d1823aa14)

Omp'nin eldiveni aslında deri direksiyon için uygun değil ama kayma yapmıyor, ellerimde içinde terlemiyor.

Renkten biraz dikkat çekebilir ama daha trafik ışıklarında yanyana geldiklerim haricinde fark eden olmadı :D . Fark etseler ne düşünürler merak ediyorum.

Emrecan-R
24-12-2015, 21:35
Decatlonda 15 tlye fitbess eldiveni var gayet iyi araba kullanmak icin

dirk
24-12-2015, 21:56
Bilardo eldiveni olmaz mı ??

arifozcelik
24-12-2015, 22:55
Eskiden sabelt meca glove kullanıyordum.
SABELT Meca Gloves Blue, mechanic FREE WORLDWIDE DELIVERY Clearance SALE | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/SABELT-Meca-Gloves-Blue-mechanic-FREE-WORLDWIDE-DELIVERY-Clearance-SALE-/291250240314?pt=UK_Race_Mechanics_Gloves&hash=item43cfddfb3a)

Sattığım Forester ve Outback'te 7-8 sene bu eldiveni kullandım, direksiyonda en ufak aşınma olmamıştı ve direksiyona adeta yapışıyordu. Ellerimi de terletmiyordu. Bulabilirsen bu eldiveni tavsiye ederim. Ben aradım taradım TR'de bulamadım. Eskiden satışını yapıyorlardı ama artık getirmiyorlar.

Şimdi bunu buldum bunu kullanıyorum.
SALE! KK02735 OMP GRID KART KARTING RACE GLOVES SUEDE LEATHER in 3 COLOURS | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/SALE-KK02735-OMP-GRID-KART-KARTING-RACE-GLOVES-SUEDE-LEATHER-in-3-COLOURS-/331117472276?pt=UK_Race_Mechanics_Gloves&var=&hash=item4d1823aa14)

Omp'nin eldiveni aslında deri direksiyon için uygun değil ama kayma yapmıyor, ellerimde içinde terlemiyor.

Renkten biraz dikkat çekebilir ama daha trafik ışıklarında yanyana geldiklerim haricinde fark eden olmadı :D . Fark etseler ne düşünürler merak ediyorum.

teşekkürler güzel eldivenlere benziyorlar ancak biraz kaba gibi benim istediğim biraz daha taşınabilir olsun montun cebinde ufak bir çantada taşıyabiliyim, kendi arabamı almak nasip olursa torpidoya kesin koyacağım bir ekipman

poseidon
25-12-2015, 06:53
Herhangi bir bisikletçiye gir eldiven istediğini söyle 20-50 tl arasında bisiklet eldivenleri var.
Hem kayma yapmaz hem teri alır.

http://www.decathlon.com.tr/bisiklet-eldiveni-500-siyah-beyaz-id_8296110.html

Uur
25-12-2015, 07:04
Bisiklet eldiveni alacaksınız. Body eldivenleri bu iş için uygun değil.

arifozcelik
25-12-2015, 19:24
valla bugün gittim 20tl ye deri eldiven aldım bakalım ne olacak pazar günü sakarya-gölcük & gölcük-sakarya gidip gelecem sonucu paylaşırım eldiven basit suni deri işte

F4R
25-12-2015, 19:43
Bende de aynı sorun var, direksiyonu rahat tutamıyorum elimdeki ter zarar verecek diye. gerçi her zaman terlemiyor ama yinede bi eldiven almayı dusunuyordum. bu konu iyi oldu, siyah bisiklet eldiveni tam bana goreymis :)

By_emre
25-12-2015, 19:50
Bendede aynı sıkıntı var kılıfsız hiç rahat edemiyorum , kılıfsız kullandığım zamanda vtec 2'nin simidi çok çabuk aşınıyor 95 binde araç ama çok yıprandı