PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : stajer ehliyet hakkında yardım

MDeniz
26-12-2015, 11:33
konu başlığı açıklayıcı bulamadım. şöyle bir durum var 2010 dan beri B ehliyetim mevcut. E ye yükselttim fakat almadım daha trafikten. şimdi ocak 1 den sonra alacak olursam stajer ehliyetlimidir nedir nasıl bir saçmalıksa o konuma mı düşerim yoksa normal sürücü ehliyeti konumunda mı kullanmaya devam ederim yardım edecek birileri çıkar inşallah

fthdrn
26-12-2015, 11:41
Siz kursu geçmiş olup, ehliyetinizin dosyaları da trafikte beklemekte. Bu durumda sizin kursla bir bağınız kalmıyor ki neden stajyer ehliyeti alasınız ?
Dipçe: 2009 da ehliyet almıştım. Kurstakiler bu dönem sonra stajyer ehliyete geçilecek demişti. Sonunda başarmışlar :)

MDeniz
26-12-2015, 12:31
bende bilmiyorum sürücü kursu mesaj atınca şaşırdım birazda korktum zaten 5 yıldır b ehliyet var e ye yükselttik 800 tl istiyorlar diye almadım aciliyeti yok diye öyle bir durum ortaya çıkınca kimse net bir bilgide veremiyor

TigeR
26-12-2015, 12:56
Ben de bir şey sormak istiyorum hazır konu açılmışken.Şimdi benim 2011'den beri b ehliyetim var a2'ye yazıldım 2-3ay önce fakat direksiyon sınavına yılbaşından sonra gireceğim. Stajer ehliyete mi girmiş olacak?

ulasoztas1
26-12-2015, 14:06
Ben de bir şey sormak istiyorum hazır konu açılmışken.Şimdi benim 2011'den beri b ehliyetim var a2'ye yazıldım 2-3ay önce fakat direksiyon sınavına yılbaşından sonra gireceğim. Stajer ehliyete mi girmiş olacak?

Ben henüz yazılmadın ancak Motosiklet ehliyeti için kaç tane kursla konuştuysam sınava yılbaşından sonra gireceğim için yeni kurallara göre ehliyet alacağımı (ilk 2 sene 125cc, 2seneden sonra 125cc üzeri kullanma hakkı) söylediler. Öyle olca bende aceleye getirmedim. Çok can sıkıcı bir durum..

TigeR
26-12-2015, 14:35
Ben henüz yazılmadın ancak Motosiklet ehliyeti için kaç tane kursla konuştuysam sınava yılbaşından sonra gireceğim için yeni kurallara göre ehliyet alacağımı (ilk 2 sene 125cc, 2seneden sonra 125cc üzeri kullanma hakkı) söylediler. Öyle olca bende aceleye getirmedim. Çok can sıkıcı bir durum..

Şerefsizler ekimden beri güya direksiyon sınavına çağıracaklar.Adana'ya döneyim tüketici haklarına başvuracam.
Ama abi o kural 24yaş üstü için geçerli değilmiş sanırım yani 125cc kısıtlaması yok diye biliyorum

ulasoztas1
26-12-2015, 17:28
Şerefsizler ekimden beri güya direksiyon sınavına çağıracaklar.Adana'ya döneyim tüketici haklarına başvuracam.
Ama abi o kural 24yaş üstü için geçerli değilmiş sanırım yani 125cc kısıtlaması yok diye biliyorum

ben 3 ehliyet kursuyla konuştum hepsi aynı şeyi söylüyor, 26 yaşındayım 7 yıldır B sınıfı ehliyetim var. Umarım senin dediğin gibi çıkar..
Hatta şöyle söyliyim sana alacağım motor belliydi para denkleştirmeyi bekliyordum bu haberden sonra ehliyeide motoruda erteledim biraz, hatta parayıda ucundan yedim :D

sword
26-12-2015, 18:38
Fark ehliyeti sinavi gecenlerin acele etmesine gerek yok yeni tip ehliyete gecis ikisi bi arada olur. Acele etmesi gereken sertifikasını ehliyet e 2 senedir donusturmeyenler

MDeniz
27-12-2015, 07:53
Insallah oyledir yoksa durduk yere stajer dolasacagiz isin gucun yoksa 2 senenin gecmesini bekle olacak

TigeR
27-12-2015, 13:02
ben 3 ehliyet kursuyla konuştum hepsi aynı şeyi söylüyor, 26 yaşındayım 7 yıldır B sınıfı ehliyetim var. Umarım senin dediğin gibi çıkar..
Hatta şöyle söyliyim sana alacağım motor belliydi para denkleştirmeyi bekliyordum bu haberden sonra ehliyeide motoruda erteledim biraz, hatta parayıda ucundan yedim :D

Şimdi bir yerde okudum. Eğer ki daha önceden b ehliyetin varsa şimdi a2den stajere kalmıyormuşsun. Direk A diye yazıyormuş onunla da tüm motorları kullanabiliyormuşsun.İnşallah doğrudur. Linkte detaylı açıklamalar mevcut:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/157777-a1-a2-a-sinifi-ehliyet-ile-ilgili-detayli-aciklamalarim-ve-surucu-kurslari.html