PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lg wifi sorunu

hondafit
29-12-2015, 11:17
selamlar!

babamın kullandığı lg telefonu var evde 2 bilgisayar 2 adet telefon wifi'ye bağlı hiç kopma yaşanmıyor fakat babamın telefonu sürekli wifi'den kopuyor ve uzun süre bağlanmıyor.artık çıldırma noktasına geldim yok mu bunun bir çözümü?

KÖROĞLU
29-12-2015, 14:54
selamlar!

babamın kullandığı lg telefonu var evde 2 bilgisayar 2 adet telefon wifi'ye bağlı hiç kopma yaşanmıyor fakat babamın telefonu sürekli wifi'den kopuyor ve uzun süre bağlanmıyor.artık çıldırma noktasına geldim yok mu bunun bir çözümü?

Donanımsal bir sorun yoksa eğer, öncelikle bağlanmaya çalıştığınız ağı "unut" diyerek telefondan kaldırın.

Olmaz ise, (alakasız biliyorum) cihazı resetleyin. Bu da olmaz ise eğer, modem üzerinden güvenlik giriş biçimini (wep - wpa - wpa2-aes) değiştirin.

Benzer sorunu grundig tablette yaşadım modem üzerinden güvenlik biçimini değiştirdiğimde sorun düzeldi.

Umarım işe yarar.

LnchCntrl
29-12-2015, 15:00
bi aç kapa :D

cidden sorunumuz aynıydı açtık kapadık modemi halloldu . :D

hondafit
30-12-2015, 19:49
yaklasık 1 aydır uğraşıyorum tam oldu derken tırtlıyordu.telefonun dns ayarlarını değiştirdim modemin bağlı olduğu bilgisayarın dnslerini değişirtirdim modeme reset attım telefonu güncelledim yinede olmadı.

modemin şifresini değiştirdim oldu meret :D 1 aydır neden yapmadıysam

ckrc
30-12-2015, 20:02
yaklasık 1 aydır uğraşıyorum tam oldu derken tırtlıyordu.telefonun dns ayarlarını değiştirdim modemin bağlı olduğu bilgisayarın dnslerini değişirtirdim modeme reset attım telefonu güncelledim yinede olmadı.

modemin şifresini değiştirdim oldu meret :D 1 aydır neden yapmadıysam

Modemi default hale getir.
Yani ID'sı tilgi-Wpsadadas gibi bir şey.
Şifresi modemin altında yazan şifre olsun.
%110 çözümü budur.