PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay'den Uygun Fiyata Ürün Getirtmek - ACİL Yardım Lazım Dostlar

Orcun_Simsek
04-01-2016, 00:31
Merhabalar bildiğiniz gibi ebay ürün çeşitliliği ve fiyat konusunda bir nevi cennet. Bir çok farklı ve uygun fiyatlı ürünler buldum. Fakat ürünlerin nakliye ücretleriyle ilgili sıkıntı büyük. 70$'lık bir ürüne 75$'da nakliye ücreti istiyor. Hatta bazen 20$'lık ürüne 100$ nakliye ücreti istediği bile oluyor. Bu nakliye ücretinden nasıl kurtulabiliriz yada minimum seviyeye nasıl indirebiliriz. Ürünün 40-50 günde gelmesinde bir sakınca yok benim için. Mart-Nisan aylarına kadar vaktim var parça toplamak için.

semehe
04-01-2016, 01:31
satıcıyla konuşman gerekebilir.Bazı satıcılar ürün çabuk gitsin diye kargo fiyatları yüksek çıkartıyolar

Orcun_Simsek
04-01-2016, 01:38
satıcıyla konuşman gerekebilir.Bazı satıcılar ürün çabuk gitsin diye kargo fiyatları yüksek çıkartıyolar

Teşekkür ederim hocam. Bakalım sıfır ingilizce ile ne kadar anlaşabileceğiz. Sanırım bahsettiğiniz gibi çünkü nakliye süresinde Türkiye için 14 gün yazıyor.

marikan
04-01-2016, 09:18
Ebay'den ürün alırken satıcıdan indirim isteyebilirsiniz. Kargo için de konuşmanız lazım satıcı ile. Bazıları çok katı olup yardımcı olmazken bazıları elinden geleni yapıyor. Özellikle ikinci el ürünlerde indirim yapmayan satıcı olmadı bana. Ufak da olsa birşeyler yapıyorlar. En son Litvanya'dan bir parça aldım. Orda hem parça fiyatları hemde kargo fiyatları uygun. Almanya ve İngiltere'de kargo fiyatları yüksek çıkıyor.

PiscocuK
04-01-2016, 09:34
zaman sorununuz yoksa "free shipping" yazanlarda aratın istediğiniz parçaları

41AF101
04-01-2016, 10:12
Konuyu görünce bende sormadan geçemedim. Aliexpress sitesinden alışveriş yapanlar cevaplarsa sevinirim.

- İlk merak ettiğim şey yüksek kargo bedelini kabullenip ödeme yapsak, gümrüğe takılma durumu nasıl oluyor? Takılırsa neden takılır?
- Alacağım 3 ürünün toplamı 60 dolar tutuyor , kargo bedeli olan 200 dolar ödense ne kadar sürede geliyor ortalama ? Satıcıdan satıcıya değişen birşey mi bu durum?

Cevaplarsanız sevinirim.

t-jet ali
04-01-2016, 10:43
Ebay' dan, Aliexpress' ten defalarca alışveriş yaptım.

Ebay satıcıları daha katıdır, aracı kurumlar var ben alışverişlerimi bunlarla yapıyorum. Kargo ücretleri daha makul geldi bana, ayrıca gümrük işlerini hallediyorlar. Eğer aldığınız ürün vergi sınırını aşıyorsa hallediyorlar ve ürün evinize kadar geliyor. Ürünü almadan iletişime geçmek lazım tabii.

Aliexpress ise daha esnek, yüksek kargolu ürünler daha çabuk elinize geçer, satıcı ile irtibata geçerseniz düşük fatura keser ve gümrük ödemezsiniz.
Yüksek kargo ücretli ürünler 15-20 gün, düşük kargo ücretli ürünler 35 -40 günde geliyor. En azından benim aldıklarım böyle oldu.

AhmetKaratay
04-01-2016, 18:39
Ben motor ekipmanlarını(kask koruma pantolon vb..) aliexpress veya ebaydan almak istiyorum örneğin aldığım şeyler 500 dolar tuttu ücretsiz kargo ile aldım gümrükten geçerken ne kadar vergi biniyor parayı nereye ne kadar ödemem gerekir elime geçmeme ihtimali var mıdır?

Orcun_Simsek
04-01-2016, 22:37
Ebay'den ürün alırken satıcıdan indirim isteyebilirsiniz. Kargo için de konuşmanız lazım satıcı ile. Bazıları çok katı olup yardımcı olmazken bazıları elinden geleni yapıyor. Özellikle ikinci el ürünlerde indirim yapmayan satıcı olmadı bana. Ufak da olsa birşeyler yapıyorlar. En son Litvanya'dan bir parça aldım. Orda hem parça fiyatları hemde kargo fiyatları uygun. Almanya ve İngiltere'de kargo fiyatları yüksek çıkıyor.
Satıcıyla görüşeceğim. Umarım birşeyler yapabilir. Benim alacağım ürünler de 2.el fakat bir işyeri tarafından satılıyor. Ürünün amerikada olması sıkıntı. Tanıdık vs. olsa direk elden aldıracam.

zaman sorununuz yoksa "free shipping" yazanlarda aratın istediğiniz parçaları
Free shipping yazanlarda aradığım ürünün hep sıfırları var ve fiyatları uçuk. Örneğin ben aracım için 2 parça getirecem. 2 parçanın fiyatı 75$ ve 75$'da nakliye ücreti var. Fakat ücretsiz kargo olanlara baktığımda parçalardan birine 150$ birine 130$ fiyat vermişler.

Konuyu görünce bende sormadan geçemedim. Aliexpress sitesinden alışveriş yapanlar cevaplarsa sevinirim.

- İlk merak ettiğim şey yüksek kargo bedelini kabullenip ödeme yapsak, gümrüğe takılma durumu nasıl oluyor? Takılırsa neden takılır?
- Alacağım 3 ürünün toplamı 60 dolar tutuyor , kargo bedeli olan 200 dolar ödense ne kadar sürede geliyor ortalama ? Satıcıdan satıcıya değişen birşey mi bu durum?

Cevaplarsanız sevinirim.
Gümrük konusunda pek sıkıntı yapmıyorlar. Siz siparişi verirken satıcı ile iletişime geçip fiyatı uygun yazmasını söylerseniz onlar hallediyor. Çok göze batacak yani yüksek fiyatlı olduğu bariz belli olmayacak malzemeler sıkıntısız geliyor.

Ben motor ekipmanlarını(kask koruma pantolon vb..) aliexpress veya ebaydan almak istiyorum örneğin aldığım şeyler 500 dolar tuttu ücretsiz kargo ile aldım gümrükten geçerken ne kadar vergi biniyor parayı nereye ne kadar ödemem gerekir elime geçmeme ihtimali var mıdır?

Yanlış hatırlamıyorsam gümrüğün 100$'a kadar sınırı vardı. satıcı ile görüşüp ürün bedelini 100$ altında yazdırırsanız sorun olmaz direk vergisiz gelir. Daha öncesinde ebay ve aliexpress'den free shipping olarak yaklaşık 1000$'lık ürün getirdim. Hiç sorun yaşamadım. 1 ay içerisinde 4-5 paket geldiği de oldu. Önemli olan adınıza gelen kargolarda yani parça parça sipariş verecekseniz aralarında 1 hafta olacak şekilde sıkıntısız geliyor paketler.

mrbars
04-01-2016, 23:02

Farklı senaryolar var.
1) Örneğin hepsini tek seferde DHL ile aldın. Ürünler geldiğinde DHL bildiriyor. Bir form doldurup gümrüğü halledin lütfen diyorsun. %18 yada %20 vergi çıkıyor, 65 TL de DHL ücreti. Kapına geliyor. UPS de böyle.
2) Örneğin hepsini tek seferde postayla/PTT kargoyla aldın. Ürünler geldiğinde bu sefer PTT gümrükten bildiriyorlar. Atlayıp bizzat gidiyorsun (yada noterden vekaletle birini yolluyorsun). Ürünler muayene ediliyor önünde. Memur %18 yada %20 vergi yazıyor, ödüyorsun. Üstüne 3 TL de ödeyip alıyorsun.
3) Mallar parça parça geldi. Bir kısmı gümrüğe takılabilir, yada hepsi gümrüğe takılmadan gelir. Yılbaşı, bayram vs. zamanlarda takılma ihtimali daha düşük ancak paket büyükse, ağırsa, fatura resmi sınırın üstündeyse kesin takılıyor.

2 adetten fazla aynı ürün ticariye girer. Şahsi kullanım haricinde gelen mallar ticari sayılır. 1500 euro üstü ticari sayılır. Beyanname falan açtırırlar, gümrükçü gerekir.
Hangi senaryo olursa olsun, tracking edilmeyen bir yolla getirme.