PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005 Toyota LC 4.7 hakkında bilgi

2jz
08-01-2016, 12:17
Önceki ay aldığım arabaya takas teklifi geldi. Az önce sahibiyle buluştum baktım arabası çok temiz. 2005 LC 4.7, 88000km, boyası değişeni yok, servis bakımlı. Km'yi 2000'e çekse inanırdım öyle temiz.

Haftada 1-2 binerim yakıt sorun değil. Kronik sorunları, arızası nedir ne değildir? Akarı kokarı yoksa alayım diye düşünüyorum.

yesil
08-01-2016, 12:25
araba hakkında çok bilgim yok ama kronik sorunu olacağını sanmıyorum. hatta gelmiş geçmiş en sağlam en sorunsuz araç muhtemelen.

Strich Acht
08-01-2016, 12:29
trafiğe çıkabilen tanktır kendisi. hayallerimin arabası :)
hiç bir kronik arızası yoktur, düz duvara çıkamaz ama zorlar.
bazılarına göre arka yükseltmeli amortisörler kronik arızalıdır ama tamamen bakımsızlıktan dolayı oluyor. sorun olsa bile RR'lardaki gibi de incir ağacı dikmiyor.

Tunacan
08-01-2016, 12:30
Sizin aracınız nedir?

2jz
08-01-2016, 12:36
Sizin aracınız nedir?

2014 Mercedes C180

Tunacan
08-01-2016, 12:40
Mercedesten sonra toyota biraz ağır gelebilir. Mercedesin atikliğini ararsınız..
Onun haricinde sıkıntı yaşayabileceğiniz bir araç değildir.

2jz
08-01-2016, 12:44
araba hakkında çok bilgim yok ama kronik sorunu olacağını sanmıyorum. hatta gelmiş geçmiş en sağlam en sorunsuz araç muhtemelen.

Araştırdım bende bi şey bulamadım. Genel memnun galiba herkes. Kullanıcı çıkarsa yazar artık.

trafiğe çıkabilen tanktır kendisi. hayallerimin arabası :)
hiç bir kronik arızası yoktur, düz duvara çıkamaz ama zorlar.
bazılarına göre arka yükseltmeli amortisörler kronik arızalıdır ama tamamen bakımsızlıktan dolayı oluyor. sorun olsa bile RR'lardaki gibi de incir ağacı dikmiyor.

Yetenekleri olarak tartışılmaz zaten. Kronik veya normal arızada adamı bitirir ama kayda değer bi şey bulamadım bakındım biraz bende.

MCN21
08-01-2016, 12:48
2014 c den inip 2005 lc ye binmezdim açıkcası :) Yinede tank gibi araba ;)

2jz
08-01-2016, 13:00
2014 c den inip 2005 lc ye binmezdim açıkcası :) Yinede tank gibi araba ;)

C'yi satmaya aldım zaten. Performansı atikliği en son arayacağım noktaları :)

slave
08-01-2016, 13:08
C yi satmaya bun u binmeye mi alicaksiniz ? Cunku bunu satmak istedihinizde surec kisa olmaz gibime geliyor

2jz
08-01-2016, 13:13
C yi satmaya bun u binmeye mi alicaksiniz ? Cunku bunu satmak istedihinizde surec kisa olmaz gibime geliyor

Binmeye alacağım LC'yi uzun süre satmam zaten. C zaten öyle yada böyle gidici.
Olay yanlış anlaşıldı biraz :)
Mevzu kronik sorunları arızalar, olay alayım mı almayayım mı ya kaydı :)

MCN21
08-01-2016, 13:15
Binmeye alacağım LC'yi uzun süre satmam zaten. C zaten öyle yada böyle gidici.
Olay yanlış anlaşıldı biraz :)
Mevzu kronik sorunları arızalar, olay alayım mı almayayım mı ya kaydı :)

Haklısın valla biraz kaydı :) Dediğim gibi LC güzel araçtır. Ben yukarıda daha önce ne araçlar kullandığını bilmediğim için yada ne sıklıkla araç değiştirdiğini o yüzden kendime göre düşünüp yazmıştım :)
Agız tadıyla binersin umarım

2jz
08-01-2016, 13:32
Haklısın valla biraz kaydı :) Dediğim gibi LC güzel araçtır. Ben yukarıda daha önce ne araçlar kullandığını bilmediğim için yada ne sıklıkla araç değiştirdiğini o yüzden kendime göre düşünüp yazmıştım :)
Agız tadıyla binersin umarım

Kullanan biri dikkat edilmesi gerekenleri yazsın sorunu yoksa almayı düşünüyorum işte :)
Yoksa her malın müşterisi var temizse satılıyo bi şekilde

Octane
08-01-2016, 13:57
Mercedesten sonra toyota biraz ağır gelebilir. Mercedesin atikliğini ararsınız..
Onun haricinde sıkıntı yaşayabileceğiniz bir araç değildir.

0-100ü 10 saniye olan otomatik 1.6 c seriside bir atik bir atik, 4.7 v8 toyotada nerde o atiklik...

Strich Acht
08-01-2016, 14:05
LC'ı isteseniz de kolay kolay bozamazsınız :D
bakım yaparsanız iyi olur, yapmazsanız da yolda bırakmıyor :D :D

Tunacan
08-01-2016, 14:06
0-100ü 10 saniye olan otomatik 1.6 c seriside bir atik bir atik, 4.7 v8 toyotada nerde o atiklik...

Hmm çok haklısın..

2jz
08-01-2016, 23:02
Güncelleyeyim konuyu. 2005 Toyota Land Cruiser 4.7 akarı kokarı, kronik arızası, dikkat etmem gereken yeri var mıdır?

zOnstyLe
08-01-2016, 23:23
Afganistan'da kislada bolca olan, surekli bindigimiz efsane konforlu bi arac.

caglarcb
08-01-2016, 23:37
Üst komşumuzda var bahsi geçen Land Cruiser'den. Yeşilinden. Her sabah kendi aracıma binmek için otoparka indiğimde mutlaka incelerim. Aracı hakkında konuşma fırsatım da oldu, sürüş tecrübemde. Sanırım gelmiş geçmiş en sorunsuz araç. İnanılmaz konforlu, bir arkadaş yukarıda yazmış. Düz duvara tırmanamaz belki ama zorlar diye. Tabiri caizse tam o sıfatta bi araç. Engel tanımıyor. Aynı zamanda adamın 2015 Honda Civic en full paketinden bi aracı daha var. Ona binmeyip sürekli LC'yi kullanıyor. Bir gün sat bana diye dayanacağım kapısına ama, vergisi ürkütüyor şimdilik. Sözüm o ki; gözü kapalı alınır. Evladiyelik binilir.

zcy04
08-01-2016, 23:47
Afganistan'da kislada bolca olan, surekli bindigimiz efsane konforlu bi arac.

Eğer araç Vx100 ise kesinlikle tavsiye ediyorum. İç dizayn olarak sıkıcı ve demodedir ama sürüş zevki ve tipine söyleyecek söz yok. Ama araç Lc Prado ise yorum yapamayacağım.
Somali'de 3 ay kullandık yenilerini.
Selamlar
http://www.directupload.net/file/d/4227/6k39mdaw_jpg.htm

2jz
08-01-2016, 23:50
Üst komşumuzda var bahsi geçen Land Cruiser'den. Yeşilinden. Her sabah kendi aracıma binmek için otoparka indiğimde mutlaka incelerim. Aracı hakkında konuşma fırsatım da oldu, sürüş tecrübemde. Sanırım gelmiş geçmiş en sorunsuz araç. İnanılmaz konforlu, bir arkadaş yukarıda yazmış. Düz duvara tırmanamaz belki ama zorlar diye. Tabiri caizse tam o sıfatta bi araç. Engel tanımıyor. Aynı zamanda adamın 2015 Honda Civic en full paketinden bi aracı daha var. Ona binmeyip sürekli LC'yi kullanıyor. Bir gün sat bana diye dayanacağım kapısına ama, vergisi ürkütüyor şimdilik. Sözüm o ki; gözü kapalı alınır. Evladiyelik binilir.

2005 model benim baktığım. 12-16 yaş arasına girmiş vergisi güzel bir rakam. Yakıt tamamen şehir içi 25 litreymiş. Lpg ile oda kıvama gelir diye düşünüyorum. Anlatılan sorunu arızası yok galiba. Pazartesi Allah nasip ederse alacağım inşallah.

2jz
08-01-2016, 23:55
Eğer araç Vx100 ise kesinlikle tavsiye ediyorum. İç dizayn olarak sıkıcı ve demodedir ama sürüş zevki ve tipine söyleyecek söz yok. Ama araç Lc Prado ise yorum yapamayacağım.
Somali'de 3 ay kullandık yenilerini.
Selamlar
http://www.directupload.net/file/d/4227/6k39mdaw_jpg.htm

Evet VX100. İçi çekici değil dediğin gibi. Dışardan heybetli duruyor yeterince.

ruudvan
09-01-2016, 00:10
sanzumanı cok saglamdır.v8 motor fazlasıyla kasaya yeter.konforu yayla modunda.
sehır ıcı cüssesinden dolayı park sıkıntısı.ve yakıt harıc bence dezavantajı yok.

mrtakd
09-01-2016, 08:04
2 kere alıp sattığım araçtır kendisi hala gözüm var yakıt ve vergisi dışında hiçbir sıkıntısı yok. 4 mevsim lastikle Cherokee nin spin attığı karda sadece aracı yükselterek yanından geçmişliğim var. Yukarıda yanlış birşey yazılmış ön ve arka havalı süspansiyon dur. Kendisi komple yükselip alçalır.Bakımlarını eksitmezseniz sıkıntı olmaz. Alırsanız kolay kolay vazgeçmeyeceğiniz bir araçtır.

Strich Acht
09-01-2016, 08:19
2 kere alıp sattığım araçtır kendisi hala gözüm var yakıt ve vergisi dışında hiçbir sıkıntısı yok. 4 mevsim lastikle Cherokee nin spin attığı karda sadece aracı yükselterek yanından geçmişliğim var. Yukarıda yanlış birşey yazılmış ön ve arka havalı süspansiyon dur. Kendisi komple yükselip alçalır.Bakımlarını eksitmezseniz sıkıntı olmaz. Alırsanız kolay kolay vazgeçmeyeceğiniz bir araçtır.

vx100 lerde sadece arka yükseltmelidir. o da havalı değil hidrolik sistemdir.

Strich Acht
09-01-2016, 08:33
pardon yükseltme/alçaltma ön-arkaymış :)
hangi araçtan aklımda öyle kaldı acaba :D

Burak Mehmet
09-01-2016, 09:11
vx100 dediğinde akan sular durur..Dediğiniz km de ise altın gibi bir araçtır hatta işi abartayım BT9686 ise durmayın gidin alın bana yar olmadı size olsun...
kronik sıkıntısı vardır.. yürüyen aksam burçları kolay sertleşir fısır fısır yürümesi azalır tamir takımı ucuzdur.
sunroof fitilleri ters döner 150 tl işçilik yeni fitil 500 tl halledilir.
lpg ile uyumludur fakat tankı aracın altında stene yuvasına yerleştirmek için özel tank yaptırmak gerekir fiyatı lpg sistemine ekstra 1000 tl civarında katar...
c180 den iyi gider yada en azından iyi gittiğini hissettirir.
yüzü eskimiyor herzaman güncel herzaman forsu var.

http://i.hizliresim.com/VvElBn.jpg
http://i.hizliresim.com/1MNY7A.jpg

2jz
09-01-2016, 16:36
vx100 dediğinde akan sular durur..Dediğiniz km de ise altın gibi bir araçtır hatta işi abartayım BT9686 ise durmayın gidin alın bana yar olmadı size olsun...
kronik sıkıntısı vardır.. yürüyen aksam burçları kolay sertleşir fısır fısır yürümesi azalır tamir takımı ucuzdur.
sunroof fitilleri ters döner 150 tl işçilik yeni fitil 500 tl halledilir.
lpg ile uyumludur fakat tankı aracın altında stene yuvasına yerleştirmek için özel tank yaptırmak gerekir fiyatı lpg sistemine ekstra 1000 tl civarında katar...
c180 den iyi gider yada en azından iyi gittiğini hissettirir.
yüzü eskimiyor herzaman güncel herzaman forsu var.

Yok plaka bt9686 değil. Meclis personeli sahibi. Meclis çukurambar arası kullanmış servis bakımlı yılda 2 kere götürmüş silecek değiştirmeye su doldurmaya :) sunroof önceki kış arıza yapıp komple elden geçmiş. Onun dışında rutin kontrol için gitmiş sadece.
Lpg pazartesi alırsam perşembe takarım zaten. Homurtusu çok güzelmiş. 12 yaş olduğundan vergiside fena değil. Günlük 335d var zaten c180'i hiç aramıcaz :)

Teşekkürler. Kaç santim alçalır acaba benim aklıma hiç gelmedi yanındayken sonra garaja girermi diye düşünmeye başladım.

pardon yükseltme/alçaltma ön-arkaymış :)
hangi araçtan aklımda öyle kaldı acaba :D

Subaru Forester'da sadece arkalar hidrolik olması lazım. Galiba onla karıştı.

b.ustaoglu
10-01-2016, 11:22
vx100 :) bir çok mercedes modelinden daha havalı daha elit bana göre. bunlara ek olarak tam da amacına uygun bir araç. şehir içinde de gayet konforlu ve heybetine oranla atik sayılır. bahsettiğiniz gibi temiz off road görmemiş bir vx100 ün üstüne balıklama atlarnır. hatta vx80 bile olsa yine de takas düşünürdüm.