PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sultanahmet'te Patlama!

aslan
12-01-2016, 09:44
Beyler böyle başlıklı bir konu bulamadım belkide istenmediğindendir
Sultanahmet'te patlama olmuş ölü ve yaralılar var bilgisi olan varmı?

Yigit-Y
12-01-2016, 09:52
haber paylaşmak yasak mıydı serbestmiydi ?

murat86
12-01-2016, 09:53
8-9 tane itfaye geldi 5-6 tane ambulans var ama ortalıkta hiç bişey yok bi arkadasım ordan geçmiş sadece polis arabası ters donmuş galiba içindeki polisler yaralanmış. cagaloglundayız ses baya duyuldu...

PROMINENT
12-01-2016, 09:55
çok şükür istikrar.. analar falan ağlamıyor. . iraq da daha sakin geçiyordu gündem. .

b.arica
12-01-2016, 09:59
Eminönü'nden çok net bi şeklde duydum. Bugüm bu taraflara gelmeyin ne olur ne olmaz.

PROMINENT
12-01-2016, 10:03
https://pbs.twimg.com/media/CYgdO0hWcAAUxpI.jpg:large

baya ölü var deniliyor.buda görüntü. twitter'da dan aldım.

Berkan
12-01-2016, 10:08
ntvde tramway duragına yakın dikilitaşın oldugu yerde patlama oldugunu söyledi , yaralı fazla diyede belirtiyor

atituti
12-01-2016, 10:09
Yandaşlardan sap plakali typerin patlamasidir o çıkışını bekliyorum.

Berkan
12-01-2016, 10:09
https://twitter.com/NusaybinliGenc/status/686836227753021440

Yigit-Y
12-01-2016, 10:11
http://i.hizliresim.com/bJrbaG.png

2016'nın Türkiyesi

İktidar Partisi Tek Başına : AKP

Dolar: 3,04
Euro: 3,30
Borsa: 70.000
İşsizlik: %10,3

İç Güvenlik: YOK

Şimdi bugün bu olayı kim yaptı. PARALEL diyenler olucaktır.

ALLAH BELANIZI VERSİN

Diyadin
12-01-2016, 10:14
İhracat ***** turizmde geriler.

Vergi ve zam olarak vatandaşa bedeli ödetilir.

XoR
12-01-2016, 10:18
Daha bu sabah 9'da haritada Ayasofya ve Camiyi işaretledim 2 misafire ve gittiler. Umarım denk gelmemiştir :(

ReFiK
12-01-2016, 10:20
http://www.videoseyredin.com/haber/sultanahmet-meydaninda-patlamanin-nedeni.html
http://www.videoseyredin.com/haber/sultanahmet-meydaninda-yaralilarin-goruntuleri.html
Sultanahmet Meydanı’nda patlama yerinden ilk görüntüler | Videoseyredin.com (http://www.videoseyredin.com/haber/sultanahmet-meydaninda-patlama-yerinden-ilk-goruntuler.html)

wolrath
12-01-2016, 10:20
en az 5 ölü...

2jz
12-01-2016, 10:21
En sonunda hepimiz ölecez bu iş "huzur içinde çözülecek"

EmreYY
12-01-2016, 10:24
Yesildirekteyim patlamayi duymadik ama ambulans itfaiye polis sirenleri birden gelince bisey oldunu anladik.Gecen sene 1 ocakta ayni yerde saldiri olmustu hatta 1polis sehitti galiba bugun 12 ocak 2016 ve bir patlama daha.Garip seyler donuyor bu ulkede

OrcunInce
12-01-2016, 10:24
İSTİKRAR'lı bir şekilde öldürülüyoruz.

Berkan
12-01-2016, 10:26
Zaten berbat durumdaydı sektör artık bu olaydan sonra hepten kepenkleri kapatırız.

Ben iş bakmaya başlasam iyi olacak

arada cinnete bağlayıp tası taragı toplayıp s.git şu a.k ülkensinden diyorumda icraata dökmek için sanırım iyi zamanı geliyor suyu ısınıyor buranın.bombası ayrı vergisi ayrı benzini ayrı para kazanması ayrı dert, tabi senin daha spesifik calısma alanını düşünürsek yurtdısında otelmi yok

PROMINENT
12-01-2016, 10:27
@rehbertvahmet adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/rehbertvahmet/status/686838305636368384?s=09

+18 arkadaşlar kaldıramayanlar açmasın.

murat86
12-01-2016, 10:29
10 ölü 15 yaralı verilen gerçek rakamlar :( acıklama yapılıyor

wolrath
12-01-2016, 10:30
ve yayin yasagi geldi ...

Burak K.
12-01-2016, 10:31
@rehbertvahmet adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/rehbertvahmet/status/686838305636368384?s=09

Abi bi uyarı ekleseydin keşke,+18 arkadaşlar kaldıramayanlar açmasın.

Kartal3urak
12-01-2016, 10:31
Hiçbir kanalda bişey göstermiyor.. 10 Ölü 15 yaralı denilio

Mivec_4G63
12-01-2016, 10:39
Çok değil 20 gün önce Sabiha Gökçen'e havan toplarıyla saldırı düzenlediler. Saldırıyı üstlenen terör örgütü TAK. Buyrun bu da web sitesi, http://www.teyrebazenkurdistan.com/. Siteyi incelediğinizde bu örgütün daha önce de Sultanahmet'te bombalı eylem yaptığı görülüyor. Biraz detaylı incelediğinizde, açıkça turistik alanlara saldıracağız deyip, turistlere Türkiye'ye gelmeyin uyarıları yapılıyor. 30.12.2015 tarihli açıklamada ise, "bu gün helikopterle, tanklarla, her türlü silah ve bombayla üzerlerine Cizre’de, Silopi’de, Sur’da, Nuseybin’de, Kerboran’da ölüm yağdırılan kürt, çocukları, gençleri, anaları, yaşlıları ne kadar güvenliktelerse Türkiye’nin her yerinde o kadar güvenlikte yaşanabilecektir." Eğer bu saldırının altından da bu terör örgütü çıkarsa durum çok vahim

Kaanb34
12-01-2016, 10:40
insanlar canları ile uğraşırken ultra IQ ya sahip siyasetçiler sarmış burayı :)

BaDCaT
12-01-2016, 10:45

California'da ortam genci olmak zor tabii bizim IQ'lar yetmez oralara.

Burak K.
12-01-2016, 10:48
Çok değil 20 gün önce Sabiha Gökçen'e havan toplarıyla saldırı düzenlediler. Saldırıyı üstlenen terör örgütü TAK. Buyrun bu da web sitesi, Teyr (http://www.teyrebazenkurdistan.com/). Siteyi incelediğinizde bu örgütün daha önce de Sultanahmet'te bombalı eylem yaptığı görülüyor. Biraz detaylı incelediğinizde, açıkça turistik alanlara saldıracağız deyip, turistlere Türkiye'ye gelmeyin uyarıları yapılıyor. 30.12.2015 tarihli açıklamada ise, "bu gün helikopterle, tanklarla, her türlü silah ve bombayla üzerlerine Cizre’de, Silopi’de, Sur’da, Nuseybin’de, Kerboran’da ölüm yağdırılan kürt, çocukları, gençleri, anaları, yaşlıları ne kadar güvenliktelerse Türkiye’nin her yerinde o kadar güvenlikte yaşanabilecektir." Eğer bu saldırının altından da bu terör örgütü çıkarsa durum çok vahim

Açık açık yazmışlar herşeyi. Neyin ne olduğunu tahmin etmek çok zor değil gibi. Kanla beslenen,kandan beslenen herkesin Allah tez zamanda belasını versin.

Onamdar
12-01-2016, 10:52

Ultra IQ nedir aydınlatsana bizi

Draniela
12-01-2016, 10:52
resmi görünce bi kötü oldum.
aynen 10 ölü 15 yaralı diye geçiyor hala

Kaanb34
12-01-2016, 10:55
California'da ortam genci olmak zor tabii bizim IQ'lar yetmez oralara.

zaten bu cevap ile ıq belli oldu :)

34btr1907
12-01-2016, 10:58

Anlayamazsınız...

Cimmeria
12-01-2016, 11:01
İstihbarat uyumaya devam etsin, başkentinde canlı bomba patladı adam gibi tutuklama yapılmadı bu ülkede, hala canlı bombalar cirit atıyor.

En büyük şehrinin en önemli tursitik meydanında bombalı saldırı oluyor istihbarat gene uyumuş...

Neyse yayın yasağı geldi de hülocanların olaydan haberi olmayacak hayata devam edilecek... Güvendeyiz yayın yasağı gelince çünkü...

Yalnız bu yasaklar dünyaya işlemiyor http://www.bbc.com/news/world-europe-35290760 takip etmek isteyen varsa burdan etsin...

johnie
12-01-2016, 11:05
turizm sektöründeyim, can çekişiyorduk..
şu an resmen fişimizi çektiler.
Allah yardımcımız olsun.

ottoman32
12-01-2016, 11:06
10 ölü 15 yaralı... öylesine söylenmiş rakamlar gibi geliyor bence daha çok...

Burak K.
12-01-2016, 11:07

Bence sen git burdan. IQ diye diye linç edileceksin birazdan. Kimi desteklersen destekle BU KADAR ÖLÜME GÖZ YUMMAK İNSANLIK DEĞİLDİR. NEYİN IQ'SUNDAN BAHSEDİYOSUN SEN?

Canselmo
12-01-2016, 11:09
Şu ülke'de ne zaman bu olaylar bitecek , ne zaman şehit haberlerinden, bomba haberlerinden, ölü haberlerinden kurtulacağız ne zaman

SULTANOGLU
12-01-2016, 11:11
Valla internette dolasan fotograflar hakikaten cok kotu. Istanbulun en turistik yerinde ki bunu yurt disiyla karsilstirirsan bildigin parisin eiffel kulesi, italyada da pisa kulesinin dibinde bomba patlatiliyor !!! Ve buna yayin yasagi geliyor. Siyaseti politikayi kafana yatan partiyi gec. Sen nasil milletinin haber alma ozgurlugunu kisitlarsin ? Napsin millet tv8 mi izlesin hep ?

johnie
12-01-2016, 11:12
Zaten berbat durumdaydı sektör artık bu olaydan sonra hepten kepenkleri kapatırız.

Ben iş bakmaya başlasam iyi olacak

aha , aynı ben.. Abi beklentilerimiz aşırı düşüktü - canada italya - ispanya dan
bugün ki haberlerden sonra, dediğin gibi kepenk i indiricez sanırım..

Er34
12-01-2016, 11:14
Yayın yasağı ne saçma bir şeydir.

BaDCaT
12-01-2016, 11:14

Ilgilenirsen CV'mi atarim genç adam bakarsınız neler yapabilmisim bu düşük IQ ile.

CVmde düşüktür belki.

Ben California'ya Türkiye den gidipte laçkalaşan bebelere benzemem.

34btr1907
12-01-2016, 11:16
Şu ülke'de ne zaman bu olaylar bitecek , ne zaman şehit haberlerinden, bomba haberlerinden, ölü haberlerinden kurtulacağız ne zaman

BAŞBAKAN: Elimizde Canlı Bomba Listesi Var Ama Onları Patlatmadan Tutuklayamayız

10 EKİM 2015

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/276962/elimizde-canli-bomba-listesi-var-ama-onlari-patlatmadan-tutuklayamayiz

Day Walker
12-01-2016, 11:16
Hanım lalelide ayakkabı toptancısıydı Rusya krizinden beri evde oturuyo. Tam diyoduk dükkan tekrar açılabilir şu olaylara bak Allah belalarını versin.

+soner
12-01-2016, 11:23
Ulusal tv yayınlıyor. Turizmi kötü bir noktaya ittiler.

Caesar
12-01-2016, 11:26
Tüm detayları şurada toplamaya calışıyorum http://www.videoseyredin.com/haber/sultanahmet-patlama-olulerin-goruntuleri-sansursuz.html 18+ ama. dikkat edin.

darkmoon
12-01-2016, 11:30
bilinçli organize yapılan bir eylem bence.. mesaj yurtdışına bence türkiyeye değil.. gelmeyin gelirseniz can güvenliğiniz yok mesaj yabancılara.
eğer mesaj buysa Allah göstermesin bunun devamı olarak yaza doğru antalya bodrum gibi yerlerdede bu tip şeyler olabilir.

vectra-tuner
12-01-2016, 11:32
Yayın yasağı doğru bir karar. Teröristler ekonomiyi vurmaya çalışıyorlar, çünki biliyorlarki zayıf noktamız orası. Artık günde 2-3 Asker şehit gelince kimse oralı olmuyor deve kuşu gibi tepkisiz bir milltet. Peki bunun çözümü ne? Kimine göre çözüm süreci denilen zırva, bana göre çok ama çok adaletsiz bir memlekette yaşıyoruz düşünün ki hainler devlet memuru,siyasetçi olarak yaşıyorlar ve asıl bu hainlerin Emir komuta zincirini kırmak gerekirken Askerimiz Polisimiz orada devlet imkanlarını kullanan hainler tarafından şehit ediliyor ve ölen öldüğü ile kalacak malesef!!! Normal şartlar altında teröre bulaşan bir kişinin bırakın siyaset yapmasını vatandaşlıktan çıkartılması,tüm sosyal güvencelerinin iptal edilmesi ve en ağır cezalar verilmesi gerekiyor ama ne yazıkki 10 yıllardan beri bu böyle sürüp gidiyor.. Hukuk temiz vatandaşın anasını ağlatıyorken namussuz hırsız uğursuza dokunulmazlık var. Peki nedeni ne? Bizim cehaletimiz, tepkisizliğimiz, belki de kaderimiz böyle.. Ülkenin ortalama eğitimi ilkokul 4 ve bana göre Ahlaktan çok ama çok uzağız. Hakikaten söyledikleri gibi "Öğrenilmiş çaresizlik" mağdurlarıyız.

tnc
12-01-2016, 11:33
birazdan çıkıp hemen dış güçler diye atarlar birinin üstüne hop 1 hafta gündem değişikliği sonra tekrar kaldığımız yerden devam.

Caesar
12-01-2016, 11:34
Yayın yasağı doğru bir karar. Teröristler ekonomiyi vurmaya çalışıyorlar, çünki biliyorlarki zayıf noktamız orası. Artık günde 2-3 Asker şehit gelince kimse oralı olmuyor deve kuşu gibi tepkisiz bir milltet. Peki bunun çözümü ne? Kimine göre çözüm süreci denilen zırva, bana göre çok ama çok adaletsiz bir memlekette yaşıyoruz düşünün ki hainler devlet memuru,siyasetçi olarak yaşıyorlar ve asıl bu hainlerin Emir komuta zincirini kırmak gerekirken Askerimiz Polisimiz orada devlet imkanlarını kullanan hainler tarafından şehit ediliyor ve ölen öldüğü ile kalacak malesef!!! Normal şartlar altında teröre bulaşan bir kişinin bırakın siyaset yapmasını vatandaşlıktan çıkartılması,tüm sosyal güvencelerinin iptal edilmesi ve en ağır cezalar verilmesi gerekiyor ama ne yazıkki 10 yıllardan beri bu böyle sürüp gidiyor.. Hukuk temiz vatandaşın anasını ağlatıyorken namussuz hırsız uğursuza dokunulmazlık var. Peki nedeni ne? Bizim cehaletimiz, tepkisizliğimiz, belki de kaderimiz böyle.. Ülkenin ortalama eğitimi ilkokul 4 ve bana göre Ahlaktan çok ama çok uzağız. Hakikaten söyledikleri gibi "Öğrenilmiş çaresizlik" mağdurlarıyız.

Yayın yasağı türkiyede duyurmaz ama sultanahmette turistler hedef alınmış.

Yani önemli olan yurt dışı şuanda. Ülkede yayınlasan ne olur yayınlamasan ne olur. Dünyadaki itibarı bir üdşünsene. Hangi turist gelir sence bundan sonra.

Türkiye devleti en çok turist akını olan yeri koruyamıyor şuan. Canlı bombanın tkei giriyor ve turistleri havaya uçuruyor.

Dünyadaki izlenimi düşün.

darkmoon
12-01-2016, 11:34
yayın yasağı hiç bir şey ifade etmiyor.. onlar mesajlarını yurtdışına verdiler.. yarın guardian, times, daily news de haberler çıkar manşet halinde zaten bana göre yapanların amacıda oydu..

Kartal3urak
12-01-2016, 11:35
Hepsi Birbirine Bağlı.. Turizmci Bakkala Bakkal Sanayiye, O Manava gibi gibi.. Döngü Yok Bitiklerdeyiz..

S.Özeren
12-01-2016, 11:36
Turizm milletin para kazanmasi ekonomiye can vermesi belki bazıları kizicak ama inanin umrumda değil

Orda insanlar öluyor bu kaçıncı ya artık yeter yazık günah ordakilerin günahı suçu ne ? Lanet olsun

Orhan
12-01-2016, 11:37
Ya bırakın yayın yasağı doğru kararmış mış.
CNN vs. canlı yayınla duyuruyorlar yabancı ajanslar açılış haberi yapmışlar duymaması gerekenler duymuş zaten canlı takip ediyo.
Sen ben duysak ne olur duymasak ne olur saçma bi önlem olmuş.
Bu saatten sonra ancak ilgisiz okumayan gündemi takip etmeyen adamın haberi olmaz.

johnie
12-01-2016, 11:38

Yani önemli olan yurt dışı şuanda. Ülkede yayınlasan ne olur yayınlamasan ne olur. Dünyadaki itibarı bir üdşünsene. Hangi turist gelir sence bundan sonra.

Türkiye devleti en çok turist akını olan yeri koruyamıyor şuan. Canlı bombanın tkei giriyor ve turistleri havaya uçuruyor.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü bizim patron, İngiltere nin Bağımsız Turizm Acenteler başkanı ile görüştü.
Kendisi dedi ki, Türkiye'ye turist gelmesi zor fakat İstanbul biraz daha istek olduğundan dolayı zengin insanlar gelebilir dedi.
Şu patlamadan sonra, turizm sektöründe gerçekten çok büyük bir darbe almış bulunmaktayız.
İtalyan televizyonlar da her haber kanalında patlama var..

vectra-tuner
12-01-2016, 11:41

Zaten ülke hergeçen gün dahada kötüye gidiyor... Ekonomi batmış durumda yayın yasağının bir amacıda teröriste moral motivasyonu yaptırmamak... Başarılı olamadık orası ayrı ülke her anlamda bitik durumda..

darkmoon
12-01-2016, 11:42
bunlar uzun vadede uluslararası kurumların türkiyeye bakış açısınıda değişştirir güvenlik, yatırım yapılabilininirlik bu yayın yasakları bile özgürlükler alanlarında puan kırmalarında eksi yönde oy vermelerine etken olabilir..

Caesar
12-01-2016, 11:44
Şuanda sıçtık istikbarat ve güvenlikte bari sıvayalımda üstüne yayın yasağı getirelim olmuş.

Durumun özeti bu.

TheAce
12-01-2016, 11:46
yayın yasağı getirilip hedeflenen amaç nedir? kamuoyunun haber alma özgürlüğü kısıtlanınca ellerine ne geçiyor? şu sabiha gökçendeki patlama için bir açıklama hala yapılmadı 2 ay olacak neredeyse; havan (mortar) saldırısı diyorlar var mı aslı astarı beli değil. şansa yaşıyoruz helal valla.

Orhan
ilginç bi şey söyleyeyim siz anlayın ben hayvancılık sektöründeyim yabancıları hayvancılık sektöründe dahi yatırıma ikna edemiyoruz ne alaka değil mi
Adam para yatırmak istemiyor gelecek endişesi var

dirk
tesadüfen yaşıyoruz. :(

vectra-tuner
Şu anda Avrupa'nın Türkiye'ye ses çıkartmamasının tek sebebi "Mültecileri engellememiz" , 89 Ülkeye kaldırılan vizeler geri konuldu, Nijerya'ya vizelerin kaldırılması ne işe yaradı? Vizelerin kaldırılması ise Ab'den gelecek para için yıllık 3 Milyar Euro!!! Türkiye bu ortadoğu Osmanlı işine girdi gireli Irak gibi oldu... Daha da malesef devamı var

vectra-tuner
12-01-2016, 11:47
yayın yasağı getirilip hedeflenen amaç nedir? kamuoyunun haber alma özgürlüğü kısıtlanınca ellerine ne geçiyor? şu sabiha gökçendeki patlama için bir açıklama hala yapılmadı 2 ay olacak neredeyse; havan (mortar) saldırısı diyorlar var mı aslı astarı beli değil. şansa yaşıyoruz helal valla.

Eğer her haber serbest bırakılsa herkes herşeyi öğrenirse dolar olur 5 lira faiz olur %30 ... Amaç bir nebzede olsa gerçekleri örtmek...

MertSerhanÖ.
12-01-2016, 11:49
ya yazmıyım yazmıyım diyorum da yok olmuyor yani.

Şimdi burda benim yazdıklarımdan dolayı yargılamaya çalışanlar olursa hakkaten ağır konuşurum..

Sen doğuda terör operasyonu adı altında bütün evleri yak yık filistine suriyeye çevir,Yunanistan 1 sene içerisinde bilmem kaç bin kere sınır ihlali yaptığı halde hiçbirşey yapma,rusyanın uçağını şaibeli bir şekilde düşür,sen suriyede olan olaylara seninle ilgili olmadığı halde burnunu sok,sen filistinde olan olaylara ilgin olmadığı halde burnunu sok.(Ama asla kendi ülkende ki olan olaylara ağzını açma,29 ekim,10 kasım kutlamalarını yasakla,kutlamaya çıkanlara biber gazı sık.)Başımıza işid diye bi bela bulaştır.Arap şeyhi ölünce yas ilan et,kendi ülkende 100 den fazla kişi ölsün yas falan ilan etme ondan sonra de ki ülkemiz tehdit altında.Amk hani huzur içinde yaşamak,hani refah?Yav arkadaş isviçrenin başında niye yok böyle sorunlar,Almanyada,norveçte,hollandada niye yok.Adamlar bilmiyormu başlarına bitane reisim ben diyen birini getirip herkese salça olmayı?

Tekrar söylüyorum kimse bana demesin nerden biliyosun doğuda masumların evinin yakıldığını yıkıldığını diye.Bir sürü aile arkadaşım var orada.Yaşayan,askerlik yapan.Medyanın asla göstermediği ama onların çok iyi bildiği.Terör örgütünü temizliyorsan temizliceksin bitiriceksin kazıcaksın kökünü.Ama sen orda 3 yaşında çocuğu evsiz bırakırsan 15 yıl sonra oda gelir alır intikamını.

Şu ülkede huzur içinde yaşadığımızı asla göremeyeceğim ya ben ona yanıyorum.Yazık çok yazık.Allah terör örgütlerininde,onlara peşkeş çekenlerinde,destekleyenlerinde,göz yumanlarında,terör örgütlerini başımıza bela edenlerinde Belasını versin.

batucan
12-01-2016, 11:53

Benimde iq um konusunda yardımcı olur musun?

Her geçen gün daha da dibe batıyoruz ama yukarıdaki iq sü yüksek arkadaşlar gibi düşünenler yüzünden hiçbir şey yapamıyoruz... A veya B partisi diye değerlendirme yapmıyorum hepsinin birbirinden farkı yok. Ne muhalefet veya diğer partiler bir iş becerebiliyor ne de iktidar... Karanlığa doğru çekildikçe çekiliyoruz...

106 s16
12-01-2016, 11:57
Istanbuldaki arkadaslara gecmis olsun..

Quantum
12-01-2016, 11:57
İşte bunların hepsi başımızda başkan olmadığı için. Başkan olsa bunların hiç birisi olmaz. Aklınızı başınıza alın artık!!!11!!

Volkann
12-01-2016, 11:58

sahada çalışan tekniker arkadaşım var , %99 havan saldırısı dedi.

dahan
12-01-2016, 11:58
rusyanın ekonomiye darbe planı gibi,,,hem ne olursa olsun böle katliamlara gerek yok çok yazık

batucan
12-01-2016, 12:00

Şimdi burda benim yazdıklarımdan dolayı yargılamaya çalışanlar olursa hakkaten ağır konuşurum..

Sen doğuda terör operasyonu adı altında bütün evleri yak yık filistine suriyeye çevir,Yunanistan 1 sene içerisinde bilmem kaç bin kere sınır ihlali yaptığı halde hiçbirşey yapma,rusyanın uçağını şaibeli bir şekilde düşür,sen suriyede olan olaylara seninle ilgili olmadığı halde burnunu sok,sen filistinde olan olaylara ilgin olmadığı halde burnunu sok.(Ama asla kendi ülkende ki olan olaylara ağzını açma,29 ekim,10 kasım kutlamalarını yasakla,kutlamaya çıkanlara biber gazı sık.)Başımıza işid diye bi bela bulaştır.Arap şeyhi ölünce yas ilan et,kendi ülkende 100 den fazla kişi ölsün yas falan ilan etme ondan sonra de ki ülkemiz tehdit altında.Amk hani huzur içinde yaşamak,hani refah?Yav arkadaş isviçrenin başında niye yok böyle sorunlar,Almanyada,norveçte,hollandada niye yok.Adamlar bilmiyormu başlarına bitane reisim ben diyen birini getirip herkese salça olmayı?

Tekrar söylüyorum kimse bana demesin nerden biliyosun doğuda masumların evinin yakıldığını yıkıldığını diye.Bir sürü aile arkadaşım var orada.Yaşayan,askerlik yapan.Medyanın asla göstermediği ama onların çok iyi bildiği.Terör örgütünü temizliyorsan temizliceksin bitiriceksin kazıcaksın kökünü.Ama sen orda 3 yaşında çocuğu evsiz bırakırsan 15 yıl sonra oda gelir alır intikamını.

Şu ülkede huzur içinde yaşadığımızı asla göremeyeceğim ya ben ona yanıyorum.Yazık çok yazık.Allah terör örgütlerininde,onlara peşkeş çekenlerinde,destekleyenlerinde,göz yumanlarında,terör örgütlerini başımıza bela edenlerinde Belasını versin.bi bölümüne katılıp bir bölümüne katılmıyorum... Rusya'nın uçağını Türkiye düşürmedi düşürmesi için emir aldı. Yoksa kimse kusura bakmasın Rusya'nın uçağını düşürüyorum diyip düşürmek öyle kolay değil. Doğuda üs bölgesinde askerlik yaptım sırtında keleşle dağda gezen teröriste sık emri gelmiyordu Rusya'nın uçağına hiç gelmez...

Onun dışında girilen köylerinin çoğunun çevresi hendek ve mevzi halinde ve bunları kulaktan duyma değil görerek bilerek yazıyorum.

Çok emin yerden duyduğum ise yakılan evlerin altında tüneller var. Kimse kusura bakmasın teröriste kapısını açanda teröristtir. Bunca zaman ihbar etselerdi. Bugün masum olduğunu iddia eden kimse mazlum olmazdı...

SULTANOGLU
12-01-2016, 12:00
Eğer her haber serbest bırakılsa herkes herşeyi öğrenirse dolar olur 5 lira faiz olur %30 ... Amaç bir nebzede olsa gerçekleri örtmek...

Yahu birakin artik dolari zarti zurtu yayin yasagi nedir ? Tum dunya biliyor daha ne olsun. bizim milletimiz salak mi ? Haberi gorse yurt disindaki haber kaynaklarindan gorur. Kendi kendimize haberleri sakliyoruz neymis ic huzur. Huzur yok huzur. Birakin millet gercekleri gorsun.

turci
12-01-2016, 12:02
Alman gazetelerinde de manşet oldu,
hatta ölenler arasında Almanlar var diye haber yapıldı

Yigit-Y
12-01-2016, 12:04

İyisin tabii

rahatsın tabiii

Berkan
12-01-2016, 12:07
aramızda aynştayn varmış habermiz yokmuş vay ay.ku

ahmet3425
12-01-2016, 12:13
Patlama sirasinda karakoyden tramway ile sultanahmetten gectim, cemberlitasta dukkana gitmek uzere indim.

Yuruken bir patlama sesi geldi aman allahim ben hayatimda boyle guclu bir ses duymamistim.

Kafami falan egdim yakinimda oldu sandim 500 mt mesafemde olmus. Geri donup bakayim diye dusundum ama sonra vazgectim birtane daha patlama ihtimaline karsi.

Canlarimiz pamuk ipligine bagli ic guvenlik diye birsey kalmamis memelekette. Allah sonumuzu hayr etsin. Turizmde bitti bakalim simdi ne olacak.

Orhan
12-01-2016, 12:17
Doğuyu biliyorum askerlik yaptım vs. diyorsunuz ya kısmen katılmıyorum sizlere.
yaşamayan bilemiyor işte düne kadar adam elinde keleşle kapı kapı vergi topluyor kimlik kontrolü yapıyordu.
Hazırlık yapıyordu vatandaş ihbar etse öldürülüyordu zamanında adam devletten umudunu kesti.
Asker polis dışarı çıkmıyordu artık şu an çatışılan alanlar onlar için kurtarılmış bölge idi vatandaş kime gitsin.
Ha bi kısmı da gerçekten bölücü ve çatışıyor şimdi dikkatli bir ayrım yapılmassa bu yara ilerde hiç kapanmaz.
Şimdi biz şehit haberinde kahroluyor küfrediyor ve yıkılıyorsak karşı tarafta aynı duyguları yaşıyor.
Keşke başka çözümleri olsa ama olmuyor malesef çözülmesini kimse istemiyor.

KÖROĞLU
12-01-2016, 12:27
Konu siyaset olmasın ama, tek parti olmaz ise iktidarda hede hödö istikrar olmaz dediler.

13 yıl oldu. Millet balık hafızalı da burada yazan adamlar az çok fikir sahibi insanlar. Bir düşünün terörde seviye nereden nereye geldi.

Bu yapılan bu ülkeye atılmış büyük kazıklardan biridir.

Hani düşünmek istemiyorum ama "geçiririm karşıya 2 havan attırır savaş gerekçesi" sayarım diyecek derinlikte istihbaratçıların yönettiği sistemden çokta beklenti içinde olamıyorum.

Yazık günah filler oynaşıyor çimenler eziliyor. Tek gerçek bu. Ve bu ülkeye insanlara olan inancım gün be gün azalıyor.

Ne ekonomik ne de sosyal anlamda ileriye gitmiyoruz. Hızla orta doğu bataklığına saplanıyoruz yazık.

huseyinturk
12-01-2016, 12:31
Bizde yayın yasağı var ama dünya kanalları saldırı görüntülerini SANSÜRSÜZ yayınlıyor. Hani paristeki saldırıya üzüldük ya dünya olarak emin olun bu gün yaşananlara o dünyanın yarısı bitarafına kına yakıyor mutluluktan.. Bu millet İslamın son kalesi, ama gel gör ki kendi içimizde bile karşıyız bu dine çünkü bilmiyoruz okumuyoruz öğrenmiyoruz. Kısacası biz ısrarla böyle cahil kaldığımız sürece, semer vuran çok olur...

http://www.haberturk.com/dunya/haber/1179877-bati-medyasi-sultanahmet-saldirilarinda-goruntuleri-sansurlemedi

Yigit-Y
12-01-2016, 12:35
http://www.bbc.com/news/world-europe-35290760

Ülkemizin Reklamını Yapıyorlar çok şükür Reisimize :D

ALLAH BELANIZI VERSİN

Caesar
12-01-2016, 12:35
http://www.videoseyredin.com/tv/canli-izle/cnn-turk-canli-izle.html

Tayyip çıktı yasin kardeşimizin kurban dağıtırken çatıdan atıp üstünden geçtiler diyor hala ya.

Ah tayyip ahhhh

onur_S
12-01-2016, 12:36
Ilgilenirsen CV'mi atarim genç adam bakarsınız neler yapabilmisim bu düşük IQ ile.

CVmde düşüktür belki.

Ben California'ya Türkiye den gidipte laçkalaşan bebelere benzemem.

vay be sen neymişin abi

blow07
12-01-2016, 12:40
Aga ülkenin suyu çıktı. Yayın yasağı nedir ya ? Hala kendilerini savunacak açıklamalar yapıyorlar ya. Hayrettt.

huseyinturk
12-01-2016, 12:41
Ölen 10 kişiden 9'u Alman vatandışı diye geçmiş bazı avrupa ajanslarında.

SerkanYazgan.
12-01-2016, 12:41
Söylenecek söz veya geleceğe dair hiçbir umudum kalmadı diyebilirim. İnsanın insandan soğuduğu nadir ülkelerdeniz. Çocuklar ölmesin diyene terörist diyebilecek kadar düşmüşüz.

S.Özeren
12-01-2016, 12:45
Şu adamı dinlerken eskiden kulak veriyordum ama artık cidden rahatsız oluyorum

Yiğit G.
Tayyip canlı yayında "akademisyenler nasıl barış istiyoruz diye imza atarlar" diyor.. ulan ülke suriyeye döndü be adam... Bombalar patlıyor... İnsanlar ölüyor... Haydaaaaa adam hala ortadoğuda ölen kardeşlerimizin üzüntüsü diyor... Hamdolsun resmi kalkınmamız milli gelirimiz yüksek falan diyor... Yok abi akıl sağlığı gitmiş bitmiş... cidden yazık.

Yigit-Y
Ölen 10 kişiden 9'u Alman vatandışı diye geçmiş bazı avrupa ajanslarında.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada en az 10 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. Patlamada yaralananların arasında ilk belirlemelere göre 6 Alman, 1 Norveç ve 1 Peru vatandaşı var. İkinci bir bomba olma ihtimali üzerine önlemler alındı. Saldırıyı canlı bombanın gerçekleştirmiş olabileceği değerlendiriliyor. Patlamanın ardından haberlere yayın yasağı getirildi.

KÖROĞLU
12-01-2016, 12:48
Aga ülkenin suyu çıktı. Yayın yasağı nedir ya ? Hala kendilerini savunacak açıklamalar yapıyorlar ya. Hayrettt.

Yayın yasağı nedir biliyor musun ?

Cahil bilgiye ulaşamayan haberi sadece yandaş gazete ya da medyadan dinleyen insanların çoğunlukta olduğu ülkede yani bizde algıya vurulmuş kettir.

Adam zaten başka alternatif aramaz bilgi için, olanı kabul eder. Yorum yapmaz ? Neden diye sormaz. Büyüklerin bir bildiği vardır der geçer.

Dolayısı ile elinde bilgiye ulaşmak için gerekli altyapı olan insana vız gelir tırıs gider. Sorgulayan insan ise istediğine ulaşıp gerçeği görür.

Akan kandan kimse hayır görmez bu gerçek. Evet bu ülkede çocuklar ölmesin de, o zaman kansız ana babaları da onları elinde molotof ile meşru güçlerin üzerine salmasın.

Terörist ne olursa olsun teröristtir. Yaşla ilgili sorun onu yönlendirenin sorumluluğundadır.

Birde şunu anlamıyorum adam t.ö nün propagandasını mecliste yapıyor kimsenin gıkı çıkmıyo.

Dışarıda yapınca sorun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaş ?

alp1903
12-01-2016, 12:49
Birisi yazmış, " Yayın yasağı, ambulanstan hızlı geliyo"

batucan
12-01-2016, 12:51
Havalimanında pasaport kontrolüne sokmadan ülkeye soktuklarımızı da hatırlatırım...

blow07
12-01-2016, 12:53
Yayın yasağı nedir biliyor musun ?

Cahil bilgiye ulaşamayan haberi sadece yandaş gazete ya da medyadan dinleyen insanların çoğunlukta olduğu ülkede yani bizde algıya vurulmuş kettir.

Adam zaten başka alternatif aramaz bilgi için, olanı kabul eder. Yorum yapmaz ? Neden diye sormaz. Büyüklerin bir bildiği vardır der geçer.

Dolayısı ile elinde bilgiye ulaşmak için gerekli altyapı olan insana vız gelir tırıs gider. Sorgulayan insan ise istediğine ulaşıp gerçeği görür.

Akan kandan kimse hayır görmez bu gerçek. Evet bu ülkede çocuklar ölmesin de, o zaman kansız ana babaları da onları elinde molotof ile meşru güçlerin üzerine salmasın.

Terörist ne olursa olsun teröristtir. Yaşla ilgili sorun onu yönlendirenin sorumluluğundadır.

Birde şunu anlamıyorum adam t.ö nün propagandasını mecliste yapıyor kimsenin gıkı çıkmıyo.

Dışarıda yapınca sorun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaş ?

çok sağolun beni aydınlattınız? Sorumu bir tepki olarak yazmıştım. Ama yanlış anladınız , ya da anlamak istediniz. Neyse.

Ben bu ülkenin vatandaşı isem benim bu ülke de ne oluyor ne bitiyor bilme hakkım var. Ta ki başa bu iktidar denen g....lar geldi her bi boka yasak geldi.

MBuğra
12-01-2016, 12:53
Bu ülkenin koskoca Cumhuriyet Savcısı katledildi, 1hafta haber değer taşıdı taşımadı unutuldu.

Bu daha kolay unutulur.

O değilde akşam tv8 de neler var acaba?

huseyinturk
12-01-2016, 12:54
Düşünsene ülkenin merkezinde, en önemli turistik mekanında bomba patlıyor, o ülkenin cumhurbaşkanı çıkıp durumumuz çok iyi diye dakikalarca açıklama yapıyor. Aq bu adam bişey olsada konuşsam diye mi bekliyor sürekli. Birazdan canlı bomba suriyeli diye esada laf çakıp, konuyu başkanlık sisteminin gerekliliğine bağlayıp konuşmasını bitirir...

KÖROĞLU
12-01-2016, 12:56
çok sağolun beni aydınlattınız? Sorumu bir tepki olarak yazmıştım. Ama yanlış anladınız , ya da anlamak istediniz. Neyse.

Ben bu ülkenin vatandaşı isem benim bu ülke de ne oluyor ne bitiyor bilme hakkım var. Ta ki başa bu iktidar denen g....lar geldi her bi boka yasak geldi.

:) Ben seni aydınlatmak için yazmdım. İronik olarak yayın yasağı hakkında düşüncelerimi yazdım. Belli bir seviyeyi geçmişsin ki gelip buraya yazıyorsun.

Son cümlene katılıyorum +1

blow07
12-01-2016, 13:00
:) Ben seni aydınlatmak için yazmdım. İronik olarak yayın yasağı hakkında düşüncelerimi yazdım. Belli bir seviyeyi geçmişsin ki gelip buraya yazıyorsun.

Son cümlene katılıyorum +1

yanlış anladım o zaman kusura bakmayın

elma
12-01-2016, 13:04
*** atmaya ne kadar meraklısınız. http://aa.com.tr/tr/turkiye/sultanahmetteki-patlamaya-iliskin-yayin-yasagi-getirildi/503808

Alın yayın yasağı olay yeri video fotoğrafları için geldi.

Pariste yayın yasağı geliyo bi tane videosu görülmüyo saldırıların, türkiyede olunca auuuvvvv

Talih.b16
12-01-2016, 13:07
bunun sorumlusu kim acaba?Zimbabve cumhuriyetimi?
şimdi bazı partililere sorduğumda bu neden oldu diye: çaprazcılar, paralelciler, allahtan, taksirat, yiğecek ekmeleri yokmuş, muhalefetten, akademisyen, yazar vs vb diye uzuycak liste.
artık sindim, sindirdiler.yeter yani yeter mecalimiz kalmadı.

Ewren
12-01-2016, 13:10
vahim bir durum. Allah ölenlere rahmet yakınlarına sabır versin. Yaralı insanlara da acil şifalar. Allah pkk denen köpekleri kahhar adıyla kahrı perişan etsin inşallah.

MBuğra
12-01-2016, 13:13
Canlı bombayı tutuklayabilmişler mi bari :)

kulak memesi şu an çapraz sorgudaymış.

SULTANOGLU
12-01-2016, 13:13
Canlı bombayı tutuklayabilmişler mi bari :)

Şu anda kenar parçalardan başlamışlar birleştirmeye en kolay ora olduğu için. yakında tutuklarlar.

_Emre_
12-01-2016, 13:15
kulak memesi şu an çapraz sorgudaymış.

Şu anda kenar parçalardan başlamışlar birleştirmeye en kolay ora olduğu için. yakında tutuklarlar.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/davutoglunun-canli-bomba-aciklamasi-alay-konusu-oldu-958238/
Buna istinaden yazmıştım.

Talih.b16
12-01-2016, 13:17
*** atmaya ne kadar meraklısınız. Sultanahmet'teki patlamaya iliÅŸkin yayın yasağı getirildi (http://aa.com.tr/tr/turkiye/sultanahmetteki-patlamaya-iliskin-yayin-yasagi-getirildi/503808)

Pariste yayın yasağı geliyo bi tane videosu görülmüyo saldırıların, türkiyede olunca auuuvvvv

sen parisle kendini bir mi tutuyorsun?
ordaki okuma yazma oranı ile kültür seviyesi aynımı türkiyede?
senin verdiğin tepkiyle onlarınki aynımı? yayın yasağını almışsın sadece diğer şeyleride kıyaslasana orayla burayla.yaşam standartı vs

SULTANOGLU
12-01-2016, 13:18
*** atmaya ne kadar meraklısınız. Sultanahmet'teki patlamaya iliÅŸkin yayın yasağı getirildi (http://aa.com.tr/tr/turkiye/sultanahmetteki-patlamaya-iliskin-yayin-yasagi-getirildi/503808)

Paris .ikimden aşşa kasımpaşa. videosu görülmüyo dediğin, internette pariste konser salonundan kaçan insanları, sokak ortasında kafasına kurşun sıkılan polisin görüntüsünü istediğin zaman bulabiliyorsun. Konu bu değil hatta bu olayında fotolarını istersen bulabilirsin internette. kimse ölü ceset görme yanlısı değil. ama olsun bizim eşşekliğimiz.

Berkan
12-01-2016, 13:20
Tayyip canlı yayında "akademisyenler nasıl barış istiyoruz diye imza atarlar" diyor.. ulan ülke suriyeye döndü be adam... Bombalar patlıyor... İnsanlar ölüyor... Haydaaaaa adam hala ortadoğuda ölen kardeşlerimizin üzüntüsü diyor... Hamdolsun resmi kalkınmamız milli gelirimiz yüksek falan diyor... Yok abi akıl sağlığı gitmiş bitmiş... cidden yazık.

http://blogimg.radikal.com.tr/Blogs/2015/05/22/mitomani-yalancilik-kendi-soyledigine-inanip-gercekciligini-savunan-ayni-zamanda-hasta-ruhlar-var-5CE7-409F-E97D.jpg

Caesar
12-01-2016, 13:21
O değilde patlayan adamın hangi örgüte dahil olduğundan, cartıntan curtundan daha önce bağlı olduğu kökeni (suriyeli) bulmaları size de ilginç gelmedi mi?

Anıl E.
12-01-2016, 13:25
Oysa ki bizim ülkemizde terörist olarak suçlanan en son kişilerden birisi ve herkesin çok ciddi anlamda kafa yorduğu Beyaz Show değil miydi ?

Patlamayla kim ilgilenecek ? En önemli konulardan birisi şu an Beyaz .

BARR
12-01-2016, 13:26
O değilde patlayan adamın hangi örgüte dahil olduğundan, cartıntan curtundan daha önce bağlı olduğu kökeni (suriyeli) bulmaları size de ilginç gelmedi mi?

İlk düşündüğüm şey o oldu.

KÖROĞLU
12-01-2016, 13:27
yanlış anladım o zaman kusura bakmayın

Yok yahu ne kusuru, ben yazsaydım keşke cümleler sana değil diye.

Yayın yasağını savunanı da gördüm ya pes diyorum artık.

Bak T.C Ana Yasası Md. 28 de ne diyor. Biz de meraklı değiliz ceset görmeye, isteyen açar liveleak envayi çeşidini izler.

A. Basın hürriyeti

MADDE 28. – Basın hürdür, sansür edilemez. Basımevi kurmak izin alma ve malî teminat yatırma şartına bağlanamaz.
(İkinci fıkra mülga: 3.10.2001-4709/10 md.)
Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır.

elma
12-01-2016, 13:31
Paris .ikimden aşşa kasımpaşa. videosu görülmüyo dediğin, internette pariste konser salonundan kaçan insanları, sokak ortasında kafasına kurşun sıkılan polisin görüntüsünü istediğin zaman bulabiliyorsun. Konu bu değil hatta bu olayında fotolarını istersen bulabilirsin internette. kimse ölü ceset görme yanlısı değil. ama olsun bizim eşşekliğimiz.

Liveleakte video takip eden birisiyim, pariste 6 tane saldırı oldu bana o 6 saldırınında videosunu koyda görelim(arada sızanlar olabilir) koşan insanların değil.Sallamayın.

Hala açıklayamadınız yayın yasağı görsellere geldi, kimse saldırı olmadı demiyor. Bunun siyasetle veya cahillikle ne alakası var bunu söyleyin?

Yukarda yazmışlar eğitimli insan zaten araştırıyor öğreniyor diye xdxdxd patlama videosu görünce aydınlanıyomusunuz? Liveleakte video izliyorum çok aydınım bende.

34btr1907
12-01-2016, 13:33
Söylenecek söz veya geleceğe dair hiçbir umudum kalmadı diyebilirim. İnsanın insandan soğuduğu nadir ülkelerdeniz. Çocuklar ölmesin diyene terörist diyebilecek kadar düşmüşüz.

Çocuklar ölmesin derken askerimiz (miz) de deseydi bencede sıkıntı yoktu.asker niye orda önce onu idarak edelim.

Quantum
12-01-2016, 13:38
Abi hayır ya ne tutuklaması yanlışlıkla patlamıştır belki. Bence beyaz tutuklanmalı belki de o yaptırdı böyle bir şeyi değil mi ?

Ülkemizin en büyük problemi beyaz ve doğan grubu .

Konuyla alakası yok ama ben o olayın kurgu olduğunu düşünüyorum. Bir yerden tutmak, tutabilmek için. Doğan grubuna sarmak istiyor saramıyor yabancı ortaklarından dolayı..

Öte yandan;
Yarın bir gün (belki de söylemiştir ben kaçırmışımdır) bu olayı başkanlık sistemi konusuna bağlamazsa ben de bişey bilmiyorum. Görürsünüz..

Anıl E.
12-01-2016, 13:41
Konuyla alakası yok ama ben o olayın kurgu olduğunu düşünüyorum. Bir yerden tutmak, tutabilmek için. Doğan grubuna sarmak istiyor saramıyor yabancı ortaklarından dolayı..

Öte yandan;
Yarın bir gün (belki de söylemiştir ben kaçırmışımdır) bu olayı başkanlık sistemi konusuna bağlamazsa ben de bişey bilmiyorum. Görürsünüz..

Ya bu ülkede artık her şey eskisi gibi sürpriz olmuyor. Cahil olmayan kafasını mantığıyla çalıştıran insanlar ne dolaplar döndüğünü bilir. Evet eskiden gözle görülür şekilde belli bir amaç doğrultusunda terör vardı bu ülkede. Şu an da devam ediyor ama terör boyutunu aşmış bir şekilde. Adına siyasi terör mü deriz yoksa başka bir şey mi herkes düşünsün.

Umrumda değil valla ya askere de gittim ne kadar kıymetsiz değersiz olduğumuzu anladım. Eskidenmiş vatan millet sakarya muhabbetleri , yine ciddi anlamda gerçekten öyle olaylar olsa yine vatan millet sakarya deriz ama . O ölen gariban askerlerimizin hiçbir suçu olmayan polislerin ölümünden sonra ve sebeplerinin gayet açık olduğu halde belli başlı adamları hala destekledikleri için onlar ödesin vicdan borçlarını. Onlar üzülsün ya da ağlasın .

Biz zamanında çok üzüldük ağladık sokaklara da çıktık bağırdık , isyan ettik. Bir faydası olmadı değişen hiçbir şey yok .

SULTANOGLU
12-01-2016, 13:41
Liveleakte video takip eden birisiyim, pariste 6 tane saldırı oldu bana o 6 saldırınında videosunu koyda görelim(arada sızanlar olabilir) koşan insanların değil.Sallamayın.

Hala açıklayamadınız yayın yasağı görsellere geldi, kimse saldırı olmadı demiyor. Bunun siyasetle veya cahillikle ne alakası var bunu söyleyin?

Yukarda yazmışlar eğitimli insan zaten araştırıyor öğreniyor diye xdxdxd patlama videosu görünce aydınlanıyomusunuz? Liveleakte video izliyorum çok aydınım bende.

Sen bana neye sallama diyorsun. Madem aç live leak hastasısın izle. http://www.liveleak.com/view?i=bc6_1420632668.

Mr. live leak guyy sanırım izlemediğin noktalar varmış vuhuuuu. xDxDxD. chok shekil adamsn aydınlanıyorsun xD1!'1

ya sen sktr et takılma bize ya aç TV8 i survivorda kim yengeçe oturmuş, k,m elenmiş ona takıl o ses türkiyede kime koltuk çevrilmiş ona bak takılma bize sığız biz sığ.

SEÇKİN172
12-01-2016, 13:42
TerÖrÜ lanetlİyoruz !

elma
12-01-2016, 13:48
Sen bana neye sallama diyorsun. Madem aç live leak hastasısın izle. LiveLeak.com - Terrorists shoot officer in Paris during terrorist attack at Charlie Hebdo (http://www.liveleak.com/view?i=bc6_1420632668).

Mr. live leak guyy sanırım izlemediğin noktalar varmış vuhuuuu. xDxDxD. chok shekil adamsn aydınlanıyorsun xD1!'1

ya sen sktr et takılma bize ya aç TV8 i survivorda kim yengeçe oturmuş, k,m elenmiş ona takıl o ses türkiyede kime koltuk çevrilmiş ona bak takılma bize sığız biz sığ.

Bunuda yazarken görmemişim bu videoler çarli hebdo aynı gün içersinde 6 tane patlama olan olayları kastetmiştim neyse.

SULTANOGLU
12-01-2016, 13:50
Bunuda yazarken görmemişim bu videoler çarli hebdo aynı gün içersinde 6 tane patlama olan olayları kastetmiştim neyse.

umrumda değil Bye bye mr. live leak guy. Ankara semalarından bir aydınlık geliyor istanbula doğru sanırım videolar izliyorsun. aynen devam.

Talih.b16
12-01-2016, 13:51
Ben yukardaki yazıyı bir yanlışı düzeltmek için yazdım ve yazımda herhangi bir siyaset unsuru olduğunu düşünmüyorum fakat burdaki arkadaşlara göre sanki bi görüşü savunuyorum gibi gelmiş. Ben siyaset yapmıyorum. Haber linki verdim ve internette paris videolarına erişemediğimi söyledim, varsa siz verin, bu videolarıda takip ettiğimi söyledim. Bunu neresi siyaset? Ufacık şeylerden çıkarımlar yapıp, daha sonra mastürbasyon yapan insanlar acınacak insanlardır.Bu yazdığımıda siyaset deyip gene sallayacaksınız bişeyler o yüzden bu konuya bi daha girmeyeceğim.teşekkürler.

yannış düzelmek istiyorsan; arkadaşlar yayın yasağı görüntüye gelmiş yazarsın anlarız.
hemen *** atıyosunuz yazarsan rengin belli olur.

McKrop
12-01-2016, 13:55
Twitter hala kapatilmadi ilginc. Ve Türkiye'de ne olup bittigini anlamak icin ingilizce sart ?

doush
12-01-2016, 13:55
Hayır b o k atmanın ne zararı var? Yapılan her b o kun altından bu b o k kafalılar çıkmıyor mu? E biraz daha atsak b o k oldukları gerçeğini değiştirmeyecek.

Allah rahmet eylesin ölenler için, ve yaralananlar da umarım ne yakın zamanda iyileşir. Çok kötü bir durum, ülkenin her yeri çok kötü durumda. Bir gün belki evimizde işimizde şu foruma bile rahat yazamayacağız gibi hissediyorum.

tremx
12-01-2016, 13:57
sinirdan elini kolunu sallayarak gec, sinavsiz puansiz universiteye gir, havadan burs al, islek caddelerde isiklarda arabalarin onune atla, eline tup al abi tup parasi valla de acindir kendini, sonra cik sultanahmete bummm.guzel ulkemde multeci olmak varmis valla.yaziklar olsun.

MatraX_07
12-01-2016, 14:03
Genel seçimlerden sonra nedense bi türlü istenilen refah seviyesine ulaşamadık.Sürekli olaylar,patlamalar,can yakmalar vs vs
İnanın sabah kalkınca 'bugun ne olacak acaba ' diye sormaktan Yaşayamaz olduk.Endişeli,korkayarak yasıyoruz nefes alıyoruz..
Siyasete girmeyeceğim ama hep başımızdaki büyüklerin egoları,büyüklükleri,lider olma sevdaları bizi bu hale sokuyor
Ve gün geçtikçe sürekli süprizlere uyanıyoruz
İnşallah en yakın zamanda uyanırız

tool
12-01-2016, 14:07
buyuk resmi gormek lazim , zamanlama manidar;
aksam bunlari duyacaksiniz televizyonlarda,
bu ulkede 2 milyona yakin suriyeli var zaten ama iste boynundan hac cikti falan diyip uzaya bakmak bedava...

Yigit-Y
12-01-2016, 14:18

https://www.youtube.com/watch?v=-__L3rZSFuA

38:17 den itibaren TÜRKİYE nin halini anlatan video .

DEVLET neyi isterse onu suçlar o suçlu olur millet de inanır :D

Yigit-Y
12-01-2016, 14:20

38:17 den ve 52:20 itibaren TÜRKİYE nin halini anlatan video .

DEVLET neyi isterse onu suçlar o suçlu olur millet de inanır :D
38:17 den ve 52:20 itibaren TÜRKİYE nin halini anlatan video .

edit ne güzeldi oysaki :D

Cimmeria
12-01-2016, 14:23
Adam haklı beyler

https://www.youtube.com/watch?v=WgMfeCLr2lo

Ome_RS
12-01-2016, 14:35
Direk yabancılara yapılmış bir saldırı ve maalesef dış ülkere karşı büyük bir rezillik ve turizm açısından gelir kaybı.
Yapanların Allah bin belasını versin. Bütün bu olanlara rağmen halen destekleyenlerin de canları en az bu masum insanların canı kadar yansın. Anası babası çoçuğu böyle eylemlerde gebersin.
Yazık..

Yigit-Y
12-01-2016, 14:35
Kaosu yaratan Devlettir.

Çünkü İSTİHBARAT bitmiştir bu ülkede.

İstanbul da Ankara da patlayab bombalar bu ülkeye kimlerin nasıl sokmayı başardığını bilmeyen MİT var bu ülkede.

Tırlarda silah taşımacılığı yapan Lojistik İşinde olan MİT var.

Asıl işini herkes unutmuş vatanı koruyup sarmayalacağına çalıp çırpmayı yolmayı meslek edinmişler.

Ölenlerin hiçbiri umurlarında bile değil.

İşleri güçleri milleti kandırmak cahil bir nesil yetiştirmek.

Bunlara göz yumanlar yardım edenler sanıyor ki kıldığı namaz cumalar beni cennete götürür.Orasını elbet Yaradan bilir.

Ama cehennemde altın varak ta klimada yok . Hesap vakti gelince bakalım paralelmiş dış mihraplarmış montajmış diyebilecekmisin....

Caesar
12-01-2016, 14:42
Bir kaç turist hap atıon sultanahmette patladı diye iyice sabahtan beri koca karı gibi dedikodu yapıyorsunuz.

Amsterdamda paylayınca oh ne güzel çok özgürlükçü, türkiyede olunca hemen hükümet suçlu.

Reisimize laf atmayın.

Yiğit G.
12-01-2016, 14:45
http://i.hizliresim.com/vnbJ2r.jpg

Yigit-Y
12-01-2016, 14:49
http://i.hizliresim.com/vnbJ2r.jpg

Burada G.nün Kılıyığğğğğğ derler :D

BARR
12-01-2016, 14:51
G.tüne o heykel girmesin diye ortadoğuda patlatıyorlar o bombaları o yüzden.

Anıl E.
12-01-2016, 14:59
Çok zaman geçmeden bu olayın üstüne birkaç ünlü isim sabaha karşı evinden alınır bu olayda unutulur gider gibime geliyor.

Yani bu bombanın üstüne unutulsun diye bir bomba daha patlatılır yine günahsız insanlar günah keçisi ilan edilir .

birtanakbala
12-01-2016, 15:03
Çok acı bir haber. Ölenlerin mekanı cennet olsun, yaralılara acil şifalar dilerim :(

blow07
12-01-2016, 15:07
ölenlerin çoğu yabancı imiş. Ülke olarak turizm durma seviyesindeydi artık geriye doğru gitmeye başlar.

enesbeyter
12-01-2016, 15:08
Yarın gel CIA'de işe başla

https://pbs.twimg.com/media/CYhfpBgWkAAubdt.jpg

AyrtonSenna
12-01-2016, 15:13
Ya arkadaş biz ne boş beleş bir ülke olduk bizim hiç mi istihbaratımız kuvvetli değil MİT diye orda atıp tutuyorsunuz.

Bilmiyenler için yazıyım 15 yaralıdan 11'i yabancıymış:(

G.U.Z.
12-01-2016, 15:18
Suriyelileri tum Turkiyeye kontrolsuzce dagitanlar sagolsun..

aramulusoy
12-01-2016, 15:20
Tanrı ölenlerin ruhuna huzur versin, yaralılarada acil şifasını eksik etmesin. Çok üzücü bir olay, kimse tatil için geldiği bir ülkede böyle acı ölümü hak etmiyor. Olayı şiddetle kınıyorum.!!!

Yigit-Y
12-01-2016, 15:20
Ya arkadaş biz ne boş beleş bir ülke olduk bizim hiç mi istihbaratımız kuvvetli değil MİT diye orda atıp tutuyorsunuz.

Bilmiyenler için yazıyım 15 yaralıdan 11'i yabancıymış:(

istihbarat sağlam mı bu sefer rakamlar filan ? :D:D

Anıl E.
12-01-2016, 15:27
Rusya'ya güzel laflarla posta koymalar mı dersin , biz bunu kimin yaptırdığını çok iyi biliyoruz merak etmeyin lafları mı dersin.

Ne alkış toplayacak yakın zamanda oof oof diyorum .

aramulusoy
12-01-2016, 15:32
Bukadar iğrenç bir saldırıda hükümete yüklenmeden önce, ölenlere bi taziyede bulunsanız sonra hükümete ne diyecekseniz deseniz olmazmı.?
Bakıyorum hükümete yüklenen çoğu yazıda ölenlere en ufak bi taziye yazısı yok. Neden? Ölenler yabancı diyemi ? Başka dine mensup oldukları içinmi?
Lütfen daha duyarlı olun. Yanlış anlamayın hükümeti eleştirmeniz beni ilgilendirmiyor, ama bi taziyeyi çok görmeniz utanç verici...

AyrtonSenna
12-01-2016, 15:34
istihbarat sağlam mı bu sefer rakamlar filan ? :D:D

Abi son dakikaları takip ediyorum anlık olarak :D

Mr.K
12-01-2016, 15:34
Bukadar iğrenç bir saldırıda hükümete yüklenmeden önce, ölenlere bi taziyede bulunsanız sonra hükümete ne diyecekseniz deseniz olmazmı.?
Bakıyorum hükümete yüklenen çoğu yazıda ölenlere en ufak bi taziye yazısı yok. Neden? Ölenler yabancı diyemi ? Başka dine mensup oldukları içinmi?
Lütfen daha duyarlı olun. Yanlış anlamayın hükümeti eleştirmeniz beni ilgilendirmiyor, ama bi taziyeyi çok görmeniz utanç verici...

sende bulunmadın bunu yazarak farkındamısın bilmiyorum.ayrıca taziye farklı birşey durum değerlendirmesi,içindekileri söyleyip sinir harbi ile herkesin gördüğü ama göremediği veya bildiği ama bilmezden geldiği şeyleri yazmak başka birşey.

Anıl E.
12-01-2016, 15:35

Irkçı değilim ben zaten ruhları şad olsun yazınca problem çözülüyor mu ? Tartışılması gereken çok şey varken o artık ikinci planda kalıyor .

Kaç kişiye ''Terörü lanetliyoruz.''cümlesi altında taziye mesajları atıldı bunca zaman . O olayın kaçış yolu gibime geliyor sanki değil mi ? Taziyeler vicdan sahibi insanlara yakışır yürekten üzülenlere . Ben pariste ölen insanlara da üzüldüm mesela.

Yigit-Y
12-01-2016, 15:37
Abi son dakikaları takip ediyorum anlık olarak :D

Akşam FOX Haber Fatih PORTAKAL TEMSİLİ

http://store.donanimhaber.com/a5/e4/17/A5E41765178ED77092597AF9161F91DC.jpg

aramulusoy
12-01-2016, 15:37
sende bulunmadın bunu yazarak farkındamısın bilmiyorum.ayrıca taziye farklı birşey durum değerlendirmesi,içindekileri söyleyip sinir harbi ile herkesin gördüğü ama göremediği veya bildiği ama bilmezden geldiği şeyleri yazmak başka birşey.

Ben bi önceki yazımda "önce" taziyede bulundum.

BarKing
12-01-2016, 15:38
E be ebesine atladığım hem patlatıyolar hem yayın yasağı getiriyolar, Allah belalarını versin ortadoğu pisliğine sokup ülkeyi yangın alanına çeviren halife özentilerine!

aramulusoy
12-01-2016, 15:39
Irkçı değilim ben zaten ruhları şad olsun yazınca problem çözülüyor mu ? Tartışılması gereken çok şey varken o artık ikinci planda kalıyor .

Kaç kişiye ''Terörü lanetliyoruz.''cümlesi altında taziye mesajları atıldı bunca zaman . O olayın kaçış yolu gibime geliyor sanki değil mi ? Taziyeler vicdan sahibi insanlara yakışır yürekten üzülenlere . Ben pariste ölen insanlara da üzüldüm mesela.

Tartışma, durum analizi elbette olacak. Ben sadece en başta bi taziyeyi çok görmeyin istedim. Umarım anlamışsınızdır.

Yigit-Y
12-01-2016, 15:39
Akşam FOX Haber Fatih PORTAKAL TEMSİLİ

http://i.hizliresim.com/L1yDPJ.jpg

ahh edittt neden gittin ki :D

Anıl E.
12-01-2016, 15:40
Tartışma, durum analizi elbette olacak. Ben sadece en başta bi taziyeyi çok görmeyin istedim. Umarım anlamışsınızdır.

Bir daha olası yaşanacak olan olayda(Allah Korusun) önce bir taziye mesajı atarız o zaman napalım .

Tartışılması gereken çok büyük şeyler varken bi taziyeyi çok görmeyiz .

G.U.Z.
12-01-2016, 15:40
Tabi alistirsilar bunlar her turlu seyin ortalikta gozunuze sokula sokula yapilmasina, agababaniz gibi ortalikta uzuntumuzu dile getirmemiz lazim degil mi.. Hele bir dr hukumetin elestirilmesi umrumda degil diyenler hic onandirici degilsiniz

Yigit-Y
12-01-2016, 15:41
Taziye mesajı yerine KINAMA geçermi dedem ?

Talih.b16
12-01-2016, 15:43
Ben bi önceki yazımda "önce" taziyede bulundum.

manisada birsürü insan öldü, bir sürü şehit verdik.
allah kabul ederse çoğu için namaz kıldım, dua ettim. napıcaktım? hanıma namaz kılarken fotorafımı çek de siteye taziye mesajı yazıcam altınada fotoyu koyucammı diyecektik.sen benim duamı taziyemi nerden bilicen?
toplumsal mesaj vermeye bayılır olduk.herkes birbirinde kusur aramaya başlamış, bu nasıl iş arkadaş anlamadım

Yigit-Y
12-01-2016, 15:44
allah kabul ederse çoğu için namaz kıldım, dua ettim. napıcaktım? hanıma namaz kılarken fotorafımı çek de siteye taziye mesajı yazıcam altınada fotoyu koyucammı diyecektik.sen benim duamı taziyemi nerden bilicen?
toplumsal mesaj vermeye bayılır olduk.herkes birbirinde kusur aramaya başlamış, bu nasıl iş arkadaş anlamadım

manisa da ne olmuştu ?

aramulusoy
12-01-2016, 15:44
Tabi alistirsilar bunlar her turlu seyin ortalikta gozunuze sokula sokula yapilmasina, agababaniz gibi ortalikta uzuntumuzu dile getirmemiz lazim degil mi.. Hele bir dr hukumetin elestirilmesi umrumda degil diyenler hic onandirici degilsiniz

Abi önce taziyede bulunun dedik diye hükümet yanlısınımı olduk.?

Anıl E.
12-01-2016, 15:45
Baba ne taziyeymiş ya .

aramulusoy
12-01-2016, 15:46
Taziye mesajı yerine KINAMA geçermi dedem ?

Kına dedem. Kınamada olur. Yeterki yapılanda ölenler anılsın önce.

Talih.b16
12-01-2016, 15:48
manisa da ne olmuştu ?

ülke olarak ruh halimiz..
vallaha güzel tespit tebrikler yiğit kardeş.

Yigit-Y
12-01-2016, 15:51
ülke olarak ruh halimiz..
vallaha güzel tespit tebrikler yiğit kardeş.

Manisa Soma Kömür İşletmesinde Çalışan Personelin Ölümü konulu durum mu?

Şehit dedin ya ben onu merak ettim. İhmalden hayatını kaybedenler ne zamandır şehit sayılır oldu.
Şehit nedir aşağıda yazıyor :D

Kur'an-ı Kerim'de, "Allah yolunda öldürülmüş olanlar için, ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler. Fakat siz (bunun keyfiyetini) iyice anlayamazsınız" (El Bakara Suresi, 154) hükmü beyan buyurulmuştur. Bir kimsenin şehid olabilmesi için; Allahu Teala (cc)'nın yolunda ve O'nun rızası kazanmak için cihad etmesi zaruridir. İmam-ı Merginani, "Şehid; müşriklerin katlettiği veya savaş meydanında kendisinde (katledildiğine dair) bir eser bulunan veya kendisini Müslümanların zulmen katlettiği kimselerdir"(1) tarifini yapmıştır. Bu tarifte; Müslümanlar tarafından zulmen öldürülen, diğer bir Müslümanın şehadeti de söz konusudur.
Bir insanın şehid olabilmesi için, şu şartlara haiz olması gerekir:
Birinci şart; Müslüman olmak ve Allah (cc) yolunda (fi'sebilillah) ihlasla savaşmaktır.
İkinci şart; savaşan kimsenin akıllı ve buluğa ermiş olmasıdır.
Üçüncü şart ise; zulmen öldürülmesidir.(2)
Zulmen katledilme hâdisesi, savaş dışında da olabilecek bir hadisedir. Bu üç şartın birarada bulunması, şehidliğin tahakkuku için zaruridir. Bilindiği gibi ibadetlerin değişmeyen rüknü, ihlastır. İmam-ı Serahsi (rh.a), "Allahu Teala (cc)'nın rızasını kazanmak niyetiyle (ihlasla) cihad eden ve bu esnasında hayatını kaybeden kimselere şehid denilir"(3) tarifini yapmış ve bu inceliğe işaret etmiştir. Şehadet makamı; Allahu Teala (cc)'nın kendi yolunda, ihlasla cihad eden mü'minlere verdiği bir nimettir.

Talih.b16
12-01-2016, 15:56
Manisa Soma Kömür İşletmesinde Çalışan Personelin Ölümü konulu durum mu?

Şehit dedin ya ben onu merak ettim. İhmalden hayatını kaybedenler ne zamandır şehit sayılır oldu.
Şehit nedir aşağıda yazıyor :D

Kur'an-ı Kerim'de, "Allah yolunda öldürülmüş olanlar için, ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler. Fakat siz (bunun keyfiyetini) iyice anlayamazsınız" (El Bakara Suresi, 154) hükmü beyan buyurulmuştur. Bir kimsenin şehid olabilmesi için; Allahu Teala (cc)'nın yolunda ve O'nun rızası kazanmak için cihad etmesi zaruridir. İmam-ı Merginani, "Şehid; müşriklerin katlettiği veya savaş meydanında kendisinde (katledildiğine dair) bir eser bulunan veya kendisini Müslümanların zulmen katlettiği kimselerdir"(1) tarifini yapmıştır. Bu tarifte; Müslümanlar tarafından zulmen öldürülen, diğer bir Müslümanın şehadeti de söz konusudur.
Bir insanın şehid olabilmesi için, şu şartlara haiz olması gerekir:
Birinci şart; Müslüman olmak ve Allah (cc) yolunda (fi'sebilillah) ihlasla savaşmaktır.
İkinci şart; savaşan kimsenin akıllı ve buluğa ermiş olmasıdır.
Üçüncü şart ise; zulmen öldürülmesidir.(2)
Zulmen katledilme hâdisesi, savaş dışında da olabilecek bir hadisedir. Bu üç şartın birarada bulunması, şehidliğin tahakkuku için zaruridir. Bilindiği gibi ibadetlerin değişmeyen rüknü, ihlastır. İmam-ı Serahsi (rh.a), "Allahu Teala (cc)'nın rızasını kazanmak niyetiyle (ihlasla) cihad eden ve bu esnasında hayatını kaybeden kimselere şehid denilir"(3) tarifini yapmış ve bu inceliğe işaret etmiştir. Şehadet makamı; Allahu Teala (cc)'nın kendi yolunda, ihlasla cihad eden mü'minlere verdiği bir nimettir.

abi çok yannış anlamışsın, yanlış yazmışım pardon.
ben şehit veriyoruz, patlamalar oluyor insanlar ölüyor, manisada taş ocağında insanlar göçük altında kalıyor.
genel anlamda yazdım, somadakiler şehit olmuştur anlamanında diil.
manisada ne olmuş? yazındanda bunuda unutturdular diyosun zannettim çok pardon.

johnie
12-01-2016, 15:56

Şu ülkede huzur içinde yaşadığımızı asla göremeyeceğim ya ben ona yanıyorum.Yazık çok yazık.Allah terör örgütlerininde,onlara peşkeş çekenlerinde,destekleyenlerinde,göz yumanlarında,terör örgütlerini başımıza bela edenlerinde Belasını versin.

şu yazının orta kısmını aldım ve paylaştım, haksız bir şey yaptıysam affola.. beğendim yazdığını.

Gerçek arkadaşlarımın yüzünü gördüm sayende, boşa konuşan yazan insanlar.. Tekrar saol...

kesici
12-01-2016, 15:58
Diyelim ben Ermeni bir Türk Askeriyim. Savaşta vurulunca zaiyat mı olucam ? Konuyu nerelere çekmişsiniz...

kelalper
12-01-2016, 16:02
lan tayyörün beyinlerini diktiği gerzekler hala yayın yasağını savunanlar. Balık kadar beyniniz yok. Seçimlerden önce Ankaradaki patlamayı balıklar unutmadı siz unuttunuz. Hani lan Ankaradaki patlama için yayın yasağı. Sizin evveliyatınızı giydiğiniz şalvardan tepenizdeki takkeye kadar dizimde saydıriim. S. gidin şu ülkeden. Gidin isterseniz birbirinizin dübüründe pilav pişirip yiyin isterseniz çükünüze nitro gliserin basıp birbirinizi patlatın. Yeter ki o beyinsiz vücudunuzu şu ülkeden götürün nokta.

johnie
12-01-2016, 16:02
Fransa'da bomba patladı, hiç bu kadar yayılmadı - yayılsa da destek olundu hemen..
Müslüman ülkelerine alınan bu gard neden ???
Yeri geldi, Facebook dedi ki , Fransa da yaşayan insanları güvenli olup olmadığını öğrenmek için sistem yapmışlar, Türkiye için neden yapılmıyor bu ?
Ülkemiz de yaşayanlar, gittiler profil fotoğraflarını Fransız bayrağı yaptılar şimdi gelip ahkam kesiyorlar..

Yigit-Y
12-01-2016, 16:03
Diyelim ben Ermeni bir Türk Askeriyim. Savaşta vurulunca zaiyat mı olucam ? Konuyu nerelere çekmişsiniz...

Diyelim ki bir doktor var adam yahudi seninde hayatını kurtaracak tek adam bu adam yahudi diye ona ameliyat olmayacakmısın şimdi.

Müslümanlık CAHİLLİK demek değildir. Allah OKU demiş kuluna bizim müslümanlar ise kuranı arapça okuyup hiçbirşey anlamıyorlar. Kuranı anlayan zaten bunlara destek vermez.

Kul hakkı ile gelme diyor bunlar herşeyi kendilerine hak görüyor.

Sen ermeni bir türk askerisin ve öldün ŞEHİT olamazsın malesef müslüman değilsen.
Şehitlik kuranda yazanlardır.
ABD de kendi askeri ölünce ŞEHİT kavramı geçmiyor bu arada :D
Şehitlik müslümanlarda vardır.

Ome_RS
12-01-2016, 16:11
Fransa'da bomba patladı, hiç bu kadar yayılmadı - yayılsa da destek olundu hemen..
Yeri geldi, Facebook dedi ki , Fransa da yaşayan insanları güvenli olup olmadığını öğrenmek için sistem yapmışlar, Türkiye için neden yapılmıyor bu ?
Ülkemiz de yaşayanlar, gittiler profil fotoğraflarını Fransız bayrağı yaptılar şimdi gelip ahkam kesiyorlar..

Gavur (diye tabir edilen dış ülkeler) gavurun dostudur ama müslüman müslümanın düşmanıdır maalesef.
Hepimiz ermeniyiz diyenler, fransa bayrağını profil fotosu yapanlar şimdi burada eleştiren konumdalar. Onları da anlamak mümkün değil. Ben o tiplere vatansever gözüyle bakmıyorum. İkiyüzlülüğe gerek yok.

BarKing
12-01-2016, 16:14
Ben ankara da uzuldum, fransasa da uzuldum, Insanlik meselesi.. Vatan millet degil, vatani bu hali getirenlere tabiki sovcem

aramulusoy
12-01-2016, 16:15

Fransız bayrağı yapılınca vatana ihanet mi oluyor bu? Yurtdışında terör olaylarında ölen türkler oldu, ülke sokağı kapattı ve uzunca zaman ölen türkler için yas tutuldu. İnan o ülkede türkler için her ırktan her dinden insan yas tuttu. Bu olaylar türkiyede bile 1-2 gün gösterildi.
Terörün, ölümün dini dili ırkı olmaz...

johnie
12-01-2016, 16:16
Gavur (diye tabir edilen dış ülkeler) gavurun dostudur ama müslüman müslümanın düşmanıdır maalesef.
Hepimiz ermeniyiz diyenler, fransa bayrağını profil fotosu yapanlar şimdi burada eleştiren konumdalar. Onları da anlamak mümkün değil. Ben o tiplere vatansever gözüyle bakmıyorum. İkiyüzlülüğe gerek yok.

Buna kesinlikle katılıyorum.
Hepimiz ermeniyiz diye söylenip, ertesi gün şehit olan askerin cenazesinde şehitler ölmez diye slogan atan insana bende 2 yüzlü derim..

Ome_RS
12-01-2016, 16:19
Ben ankara da uzuldum, fransasa da uzuldum, Insanlik meselesi.. Vatan millet degil, vatani bu hali getirenlere tabiki sovcem

Masum insanların ölümüne insan olan herkes elbette üzülür. Ama çok matah birşeymiş gibi destek olmaya çalışmak farklı. Kendi ülkesindeki olaylara kayıtsız kalan o kadar çok insan var ki. Fransa olayında profil fotosu yapmış ama Bugün kendi yanında patlamadı diye oh önemli değil bundan sonra kalabalık yerlere gitmemek gerek diye düşünen çok insan var. Fransa hangi durumda destek olmuş bizlere.
Çalıştığım firma Fransa menşeili ürünler satılıyor. Sürekli iletişim halindeyiz. Paristeki patlamayla ilgili geçmiş olsun mesajı attık saçma salak dönüş yaptılar. Ankara ve bu olayla ilgili veya diğer olayla ilgili bi defa destekleyici söz ettilermi? Hayır.

G.U.Z.
12-01-2016, 16:22
Hepimiz ermeniyiz diye söylenip, ertesi gün şehit olan askerin cenazesinde şehitler ölmez diye slogan atan insana bende 2 yüzlü derim..

Ne alaka? Ermenistanla mi savasirken öluyor askerler? Bir insan hem bir ermeninin ölumune hem de askerlerin ölumune uzulemez mi? Bizim orda ikiyuzluluk degil, vicdan denir buna, sizin orda sadece belli kesimlerin ölumune üzulmek digerlerine sevinmek herhalde??

Yigit-Y
12-01-2016, 16:26
Ne alaka? Ermenistanla mi savasirken öluyor askerler? Bir insan hem bir ermeninin ölumune hem de askerlerin ölumune uzulemez mi? Bizim orda ikiyuzluluk degil, vicdan denir buna, sizin orda sadece belli kesimlerin ölumune üzulmek digerlerine sevinmek herhalde??

Buna KUTUPLAŞTIRMA denir.

Genellikle Cahil Müslüman ülkeleri karıştırmakta kullanılır.

Sen ermenisin sen yahudisin sen alevisin sen şii sin sen kürtsün sen lazsın diye böyle milleti ayırıp birbirlerine sövdürürler :D

aramulusoy
12-01-2016, 16:27
Bu ülkede her dinden her ırktan insan hem ermeni vatandaşa hemde askere üzülebilir, Tanrı'dan rahmet dileyebilir. Buna ikiyüzlülük demek ırkcılıktır. İslam dininden olmayanı dışlamakta iğrençtir.

Quantum
12-01-2016, 16:28
Esed, (Yılların Beşir Esad'ı oldu Esed) asıl şimdi ayağını denk alsın.. Putin gibi o da ateşle oynadı!!!1!!

Yigit-Y
12-01-2016, 16:32
Esed, (Yılların Beşir Esad'ı oldu Esed) asıl şimdi ayağını denk alsın.. Putin gibi o da ateşle oynadı!!!1!!

http://i.hizliresim.com/O70van.jpg

KANDIRILDI değil mi REİS , dedem ? :D

Talih.b16
12-01-2016, 16:35
Fransız bayrağı yapılınca vatana ihanet mi oluyor bu? Yurtdışında terör olaylarında ölen türkler oldu, ülke sokağı kapattı ve uzunca zaman ölen türkler için yas tutuldu. İnan o ülkede türkler için her ırktan her dinden insan yas tuttu. Bu olaylar türkiyede bile 1-2 gün gösterildi.
Terörün, ölümün dini dili ırkı olmaz...

güzel kardeşim kim burda fransızlar öldü diye sevindi?
hee o şunuda söyliyeyim, o dergi hz. muhammet hakkında yaptığı karikatürü yapmasaydı hiç bir şey olmazdı.
insanların dini değerlerine saygı duymak lazım.ben atatürkle hz. muhammeti çok severim ama iki sevgimde farklıdır, aynı kefeye koymam.
bu değerlere saygısızlık edildiğinde ben kınarım kendi çapımda.bazısı öldürür patlatır.
kimseye yahudi ermeni alevi sunni hatta müdür çöpçü ayrımı olmadan bakarım, aslolan insanlıktır.
filistin de orda burda burda okadar insan ölüyor, bırak çocuk ölüyor, ben kimsenin bu bayrakları facebookta profil resmi yaptığını daha görmedim

OrcunInce
12-01-2016, 16:41

Sen istediğine istediğini de.

Ben ermeni'isi de öldüğünde, afgan'ı da öldüğünde üzüleceğim. Çünkü Türk'üm ama her şeyden önce insanım.
Benim gibiler için de en önemlisi insan olup - olmamaktır zaten, bu yüzdendir ki bir çok söyleneni sen ve senin gibiler yanlış anlıyorlar.

TolgaEsentepe
12-01-2016, 16:46
istihbarat da sanırım bizim gibi bu haberleri sosyal medyadan alıyor..

uzun zamandır beni korkutan olay, 4 büyük şehirde eş zamanlı bir patlama yapsalar ki yapamamaları için hiçbir engel yok, ne hallere düşeriz..

Can güvenliğimiz yok, mal güvenliğimiz yok.. Bedavaya yaşıyoruz.. Doğuda hergün askerimiz şehit düşüyor batıda bombalar patlıyor.. Bizimkilerin gündemi başkanlık, dianetin gündemi babanın kızını becermesi.. Rabbim helak etsin bu güzelim toprakları da bir anda bitsin herşey diye dua edicem artık :(

kesici
12-01-2016, 16:49
Diyelim ki bir doktor var adam yahudi seninde hayatını kurtaracak tek adam bu adam yahudi diye ona ameliyat olmayacakmısın şimdi.

Müslümanlık CAHİLLİK demek değildir. Allah OKU demiş kuluna bizim müslümanlar ise kuranı arapça okuyup hiçbirşey anlamıyorlar. Kuranı anlayan zaten bunlara destek vermez.

Kul hakkı ile gelme diyor bunlar herşeyi kendilerine hak görüyor.

Sen ermeni bir türk askerisin ve öldün ŞEHİT olamazsın malesef müslüman değilsen.
Şehitlik kuranda yazanlardır.
ABD de kendi askeri ölünce ŞEHİT kavramı geçmiyor bu arada :D
Şehitlik müslümanlarda vardır.

Benim en yakın can dostum pusuya düştü bu memlekette. Şimdi sorsak adını kimse hatırlamaz. Edirnekapı'dan geçipte kaç kere şehitliğe girmiştir bizim milletimizin insanları. Sen şehit desen nolur demesen nolur ? Kur'an'da yazsa nolur yazmasa nolur. İlk önce vicdanınızda şehit olsun insanlar.

Yigit-Y
12-01-2016, 16:53
Benim en yakın can dostum pusuya düştü bu memlekette. Şimdi sorsak adını kimse hatırlamaz. Edirnekapı'dan geçipte kaç kere şehitliğe girmiştir bizim milletimizin insanları. Sen şehit desen nolur demesen nolur ? Kur'an'da yazsa nolur yazmasa nolur. İlk önce vicdanınızda şehit olsun insanlar.

BOP için ölen müslümanların hepsi benim gözümde şehit değil.Ben olaya çok değişik bakıyorum.

Sanırım inceyi anlamışsındır dedem.

Herkes eşit yaşamalı herkes de dine dile saygı göstermeli.

Her koyunda kendi bacağından asılacak sonuçda değil mi ?

aramulusoy
12-01-2016, 16:54

Haklısın dostum. "Vicdanı" olan herkes tüm dünyada ölen masum insanları "İnsan" oldukları ve sucsuz oldukları için üzülürler.

MBuğra
12-01-2016, 16:58
Ben açıkca bu olayın birilerine bir şekilde bir mesaj ver gayesi olduğunu düşünüyorum. "Bak şimdilik 25 kişiyi öldürdük ama istesek daha fazlasını yapabilirdik. Ona göre ayağını denk al" gibisinden. Sonuç olarak bu adamlar Cuma gününü beklese, Cuma namazı vakti aynı bomba ile Sultanahmet'te 150 kişiden fazlası kişiyi öldürebilirlerdi. Daha fazlasını yapıp, daha çok dikkat çekmek varken, neden daha azıyla yetinsinler ki?

Quantum
12-01-2016, 16:59
Öncelikle düşüncem doğru bir düşünce değil biliyorum ama içimden diğer türlüsü de gelmiyor.
Belki çıkarcı bir düşünce olarak görebilirsiniz. Ama ben benim kötü günümde bana destek olmayana, kötü gününde bende destek olmam. Hatta benim kötü olmam için uğraşan, bana hakaret eden, arkamdan kuyu kazan birisine birşey olduğunda yine destek olmam. Buradaki durum farklı. Fransa da ölen sivil masum vatandaşlara bende üzüldüm. Ama Fransa devletine üzülmedim.
Kendi ülkesine, kendi vatandaşına hakaret eden bir ülkenin başına bir iş geldiğinde hemen destek olmaya çalışmak bana iki yüzlülük olarak geliyor.
Ermenileri sevmem. Bi Ermeni öldü diye hepimiz ermeniyiz diyen birisini de iki yüzlü olarak görürüm.
Ne zaman ermenistandakiler hepimiz Türküz diye bizi destekler, o zaman belki biraz sempati duyarım.
Dip not:
Fransız bayrağı koyanların bir çoğunun sosyal medya baskısı yada fenomenlik hisleriyle koyduğunu düşünüyorum. Eminim bir çoğunu karşına alıp konuşsan 3-5 kelam edemeyeceklerdir.

Ermenisi, rumu, yunanı, hanginize ne yaptı yahu.. Bindiğiniz atınıza kim, hangisi eşek dedi?.. Bindokuzyüz penç tarihinde bir şeyler olup bitmiş, ısıtıp ısıtıp önümüze sürüyorlar. Ne yapmışlar? Savaş zamanında bizim taraftan çok mu şehit olan olmuş. E biz de onlara aynı şeyleri yaptık? Bunu artık günümüze taşımanın anlamı nedir ki..
Ermenistandaki Ermeni bizi sevmiyor muymuş.. E sevmiyorsa sevmesin. Beni sevmeyenin köküne kibrit suyu.. Ben hiç bir ermeni arkadaşımdan bir zarar görmedim ki.. Üstelik o yavur dediğiniz kişiler hepimizden daha İNSAN lar..

Haçlı zihniyeti diye nefret ederek zikrettiğiniz zihniyetten hiç bir farkı yok bu düşüncelerinin.. Aynısı..

Sevginin karşılıksız olanı makbuldür. Pazarlıklı olanı değil.

Hümanist olmak başka bir şey zorla/sonradan olmuyor ancak bu yazdığın düşüncelerin tanımı ırkçılıktır ve tüm dünyada aşağılanan bir duygu türü.. Kişisel gelişimini bu tip duygulardan bir an önce kurtulmak üzere kurgulamalısın.

Başımızdakilerin gazına gelmeyin. Gerginlik onların işine gelir. Yemeyin bu oyunları..

997TT
12-01-2016, 17:00
Amac yabancıları oldurup ses getırmek ve Turkıye'yı bazı seylere macbur etmek.
Isın dahada buyuk boyutu,turıst dahıl bır cok gırdımızı azaltmak.
Planın sadece "1" parcası bu bomba....

kesici
12-01-2016, 17:05
BOP için ölen müslümanların hepsi benim gözümde şehit değil.Ben olaya çok değişik bakıyorum.

Sanırım inceyi anlamışsındır dedem.

Herkes eşit yaşamalı herkes de dine dile saygı göstermeli.

Her koyunda kendi bacağından asılacak sonuçda değil mi ?

Abi işte bende onu demek istiyorum. Şehit olmuş olmamış umurumda değil, benim gücüme giden dostum olan kişi ile uzun yıllar yaşayamayacak olmam. Yoksa memleket toprak bütünlük felan... Irgalamıyor beni. Şehit dediğimiz şey de ailesine yapılan maddi para yardımı + okula parka vs. Şehidin isminin verilmesi. Eee sonra tüm acılar diniyor mu ? Bu kadar basit mi ?

ahk
12-01-2016, 17:12
allah rahmet eylesin. Hiç bir suçu olmayan insanların zarar görmesi ve hedef gözetmeksizin öldürmek işte terör.

kelalper
12-01-2016, 17:19
bu ülke toprağı için askerken ölen kişi benim için şehittir. İster rum olsun ister yahudi. Bu ülke evladıdır şehittir. Müslüman değilse şehit olmaz ne demek. Askerde şehit olan askerlerin hepsi 5 vakit namaz kılıp ramazanda oruç mu tutuyor sanıyorsunuz. Kafa kağıdında ne o müslüman yazıyor diye şehit olabiliyor. Ben de de yazıyor ama ben müslüman değilim onu ne yapıcaz. Savaşıp ölürsem şehit demeyecek misin? O zaman buyrun önden sizi görelim ben nasılsa şehit sayılmiicam neden kıçımı yırtiim ölmek için. Bakireliği zar parçasına bağlamakla aynı şeydir müslüman olmayan şehit olamaz lafı.

BARR
12-01-2016, 17:26
Yahu konu nerelere gelmiş alakasız tartışmalara girilmiş yine.

Ayrıca şehitlik dini bir kavramdır, Kuran'da belirtilmiştir. Kişilerin kendine göre olup olmayacağını karar verebilecekleri birşey de değildir. Onlar için farklı kavramlar kullanılabilir kahraman vs gibi..

aramulusoy
12-01-2016, 17:42
İslam'iyete inanıyorsan askersen ölürsen "şehitsin" cennete gideceksin.! Ama masum hiç sucun yokken ölürsen sana birşey yok, heleki İslam'ı seçmediysen yerin bile yok öteki hayatta? Vay be Tanrı bile sizde koyakcıymış...

tremx
12-01-2016, 17:54
yaw herıf cıkmıs halaaa masum surıyelılere maal etmemeliyiz diyor..

Caesar
12-01-2016, 18:06
Anayasa da yazan şehitlikle islamdaki şehitlik birbirinin aynısı değil onun için boşa zaman kaybetmeyin.

Anayasadaki şehitlik: Türk cumhuriyeti için vatani görevinde vefaat edersen Türk Cumhuriyeti tarafından şehit sayılırsın.

İslamdaki bambaşka. Bizim anayasamızdaki size cennetin kapısını açmaz. Ailenize maaş verir falan filan fistan.

Boşa tatava yapmayın.

İslamdaki şehitliğe göre ölen türk askeride şehit olabilir pkklıda olabilir. Çünkü ikiside müslüman ve ikiside kendi halkı için savaşıyor kendince.

Ama tc anayasasına göre sadece türk askeri, polisi devlet memuru şehit olabilir.

OrcunInce
12-01-2016, 18:11
Askere gidip, memleket sevdasına ölüp bir de şehit olamıyorum. Vay arkadaş.

Yigit-Y
12-01-2016, 18:15
Abi işte bende onu demek istiyorum. Şehit olmuş olmamış umurumda değil, benim gücüme giden dostum olan kişi ile uzun yıllar yaşayamayacak olmam. Yoksa memleket toprak bütünlük felan... Irgalamıyor beni. Şehit dediğimiz şey de ailesine yapılan maddi para yardımı + okula parka vs. Şehidin isminin verilmesi. Eee sonra tüm acılar diniyor mu ? Bu kadar basit mi ?

Birde ana haber bulteninde 40 sn haber yapılır.

Ailelerine üzülüyorum sen yap et buyut

Bu ulkeyi korurken öldü diye avut.

13 yıl once bugun yapilanlar neden yapilmadi.

Butun ulkucu cete reislerini içeri atıp kurtleri makamlara çete yapilasmasina neden izin verdi bu hükümet

Sedag peker neden biad etti.

Sonrada bu ulkede bombada patlar savcida ölür

Bunlar devletin içine etti bu kadar basit.

Bop eşbaşkanı bu akşam yine rahat uyur kimse merak etmesin :)

enesbeyter
12-01-2016, 18:18
Anayasa da yazan şehitlikle islamdaki şehitlik birbirinin aynısı değil onun için boşa zaman kaybetmeyin.

Anayasadaki şehitlik: Türk cumhuriyeti için vatani görevinde vefaat edersen Türk Cumhuriyeti tarafından şehit sayılırsın.

İslamdaki bambaşka. Bizim anayasamızdaki size cennetin kapısını açmaz. Ailenize maaş verir falan filan fistan.

Boşa tatava yapmayın.

İslamdaki şehitliğe göre ölen türk askeride şehit olabilir pkklıda olabilir. Çünkü ikiside müslüman ve ikiside kendi halkı için savaşıyor kendince.

Ama tc anayasasına göre sadece türk askeri, polisi devlet memuru şehit olabilir.
İslam masum halka kurşun sıkan (insan demicem ) varlıkları öldüğünde şehit kabul edecek bi anlayış değil, kendince istediğini savunsun yoruma açık bi mesele zaten değil bu.
şimdi islam adına kafa kesenleri vs diyenler olabilir bizim inadığımızla onların inandığı din 1 değil hiç girmiyorum oraya

bason
12-01-2016, 18:25
İslam masum halka kurşun sıkan (insan demicem ) varlıkları öldüğünde şehit kabul edecek bi anlayış değil, kendince istediğini savunsun yoruma açık bi mesele zaten değil bu.
şimdi islam adına kafa kesenleri vs diyenler olabilir bizim inadığımızla onların inandığı din 1 değil hiç girmiyorum oraya

Adamlar islam adına kafa kesiyorlar lütfen... Bunları yasal kılan imamlar, islamiyetin önde gelen adamları vs. Dünya da ki en etkili uyuşturucu dindir, kullanmayı bilene ve kullanılmayı bilene... Kuran a şöyle bir göz gezdirmek yeterlidir, hatim indirmeye gerek yoktur onu anlayabilmek için... Ama bunlar din yolunda kafa kesip dua eden tipler...

G.U.Z.
12-01-2016, 18:41
Yaw herkes din alimi olmus, kimin sehit kimin degil oldugunu Allah bilir, benim sahsi dusuncem sehitligin su anda insanlari avutmak icin kullanilan bir dini terim oldugu

Talih.b16
12-01-2016, 18:47

kesici 1: kuranda yazsa ne olur yazmasa ne olur seni ilgilendirmiyorsa saygı duymuyorsan, o sende kalsın böyle halka açık bi platformda,
kuranla ilgili düşüncelerini buraya yazma.
2:yoksa memleket toprak bütünlük felan seni ırgalamıyorsa, burda kurtuluş savaşında cok ceddinden ölen geri gelmeyen bi parça vatan toprağı için
hayatını kaybeden insanların torunları var.o bütünlük ırgalamıyorsa seni cıkarsın bütünün içinden olur biter.

kesici
12-01-2016, 18:53
kesici 1: kuranda yazsa ne olur yazmasa ne olur seni ilgilendirmiyorsa saygı duymuyorsan, o sende kalsın böyle halka açık bi platformda,
kuranla ilgili düşüncelerini buraya yazma.
2:yoksa memleket toprak bütünlük felan seni ırgalamıyorsa, burda kurtuluş savaşında cok ceddinden ölen geri gelmeyen bi parça vatan toprağı için
hayatını kaybeden insanların torunları var.o bütünlük ırgalamıyorsa seni cıkarsın bütünün içinden olur biter.

İşte yazdığımı yanlış anlamış bir abimiz. Tamam abicim 30 sene daha askerlerimiz polislerimiz ölsün bebeler babasız kadınlar kocasız kalsın ama sen gene VatanMilletSakarya edebiyatı yap. Yüzyıl önce olmuş bitmiş şeylerden kurtulun artık Kurtuluş Savaşı vs diyince bişey kazanamıyoruz maalesef. Ve o eski nesil yok artık abicim belki senin ve benim neslimiz değil ama yeni gelen nesil bilinçsiz olarak yetişiyor.

Talih.b16
12-01-2016, 18:59
İşte yazdığımı yanlış anlamış bir abimiz. Tamam abicim 30 sene daha askerlerimiz polislerimiz ölsün bebeler babasız kadınlar kocasız kalsın ama sen gene VatanMilletSakarya edebiyatı yap. Yüzyıl önce olmuş bitmiş şeylerden kurtulun artık Kurtuluş Savaşı vs diyince bişey kazanamıyoruz maalesef. Ve o eski nesil yok artık abicim belki senin ve benim neslimiz değil ama yeni gelen nesil bilinçsiz olarak yetişiyor.

sen hiç kurtuluş savaşı hikayesi dinlemedinmi?
hiç okumadınmı? ne olmuş bitmiş şakamısın sen_?
kaç insan öldü, nasıl öldü, hastalıktan açlıktan sen orda o klavye başında rahat yazabildiye.
amk onu unut bunu unut neyi hatırlıycaz ne kaldı?

Caesar
12-01-2016, 19:24

Yahu sana göre öyle. Suriyelilere göre PYD ve PKK mesela Allah için savaşan insanlar. PYD li öldüğünde suriyede şehit sayılıyor şuan mesela. Yani kendi ülke şartlarına göre islamı yorumlayamazsın. İşide göre kendileri en doğrusunu yapiyor.

Masum insan diyorsun bize göre biz masumuz onlara göre onlar masum.

Kim karar veriyor hangisinin aslında masum olduğuna senin dinine göre?

Allah veriyor.

Yani kısaca 20 yaşına gelmişsin ne gördün yada sen kimsin Allah mısın? Peygamber misin? Sen kimde kimin şehit kimin olmayacağına karar veriyorsun.

Ulan oturuyorsunuz bilgisayar başına okuduğuınuz bi okul yok eğitim almamışsınız. Klavyenin başına geçmişsiniz sen şehitsin sen değilsin oynuyorsunuz.

Olm kimsiniz siz? Ya da ne sanıyosunuz kendinizi?

Biz farkında olmadan vekil falan mı tayin edildiniz peygamber mi oldunuz hayırdır.

20 yaşında bebe gelmiş kim şehit kim değil ona karar veriyor forumda .

Berat
12-01-2016, 19:51
Görüş bildirmek için yaş sınırımı konuldu foruma?

Caesar
12-01-2016, 19:55
Görüş bildirmek için yaş sınırımı konuldu foruma?

He yaş sınırı konuldu sana da yasak mesela. Hoşuna gitmedi mi ne yapacağını biliyorsundur umarım.

Yigit-Y
12-01-2016, 19:56
Cahillik bu ulkede meslek ve yaşı yoktur bu cahilliğin...

Berat
12-01-2016, 20:02
He yaş sınırı konuldu sana da yasak mesela. Hoşuna gitmedi mi ne yapacağını biliyorsundur umarım.
nefes almak serbestmi peki? :)

bhb
12-01-2016, 20:02

Boşa tatava yapmayın.

Anayasada şehit kelimesi geçmez. Kanunlarda şehit kelimesi geçer ancak hiçbirinde tanımı yapılmaz.

picasso
12-01-2016, 20:03
biz sadece diplomalı cahil yetiştiririz

Caesar
12-01-2016, 20:04
nefes almak serbestmi peki? :)

O serbest :) Dini konulara çevirmeyinde tartışma çıkmasın hacılar. Şu dinimizi ne zaman özelimizde yaşayacağız çok merak ediyorum

ghibli06
12-01-2016, 20:34
bu ülkede yeri gelir ölenler mağdur olur yeri gelir öldürenler... yayın yasağı var, flaş izleyin her daim halay çekiyorlar...

Caesar
12-01-2016, 20:36
bu ülkede yeri gelir ölenler mağdur olur yeri gelir öldürenler... yayın yasağı var, flaş izleyin her daim halay çekiyorlar...

Asasdasdasdasjhdakdhkajdh şukuladım

brave
12-01-2016, 20:41
Ben sirkeci garında arkasında çalışıyorum baya bir net duyduk ilk dedik kazan patladı ama ambulans polis gidince anladık

burkaykalyon
12-01-2016, 20:45
Vay anasını. Kendi halkı için savaşan PKK köpekleri de şehit oluyormuş.

Techturkey sen çok yaşa e mi. Bir yaşıma daha girdim. Bunca yıllık Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı çıkanlar halk için savaşır olmuş. Bilmiyordum mesela. Ne cahilmişiz be...

G.U.Z.
12-01-2016, 20:51
Nerenizle okuyorsunuz, adam diyor ki, sehitlik muslumanlikla ilgili bir terim, musluman ve teror orgutunu destekleyen birine gore de teroristler sehittir diyor, nerenizle okuyorsunuz, ya da dogru organla okusugunuzu yanlis organ mi isliyor anlamadim..

vectra-tuner
12-01-2016, 20:53

Techturkey sen çok yaşa e mi. Bir yaşıma daha girdim. Bunca yıllık Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı çıkanlar halk için savaşır olmuş. Bilmiyordum mesela. Ne cahilmişiz be...

Arada bir aynı fikirde olduğum insanlar çıkıyor.. Şehitlik malesef siyasilerimiz tarafından halk isyan etmesin diye çokça kullanılan bir kavram, tıpkı Dinimizin de kullanılması gibi.

!KO
12-01-2016, 21:01

kendi halkınca sehit oluyor onlarda sana gore degil yani kardeşim o yuzden şehitlik kavramı cok farklı boyutlara gidiyor.

Ranthor
12-01-2016, 21:02
Arkadaslar gene komple siyasete donmus, sunu anladik.

Bu ulkede iki kesim var, birbirinden nefret ediyor. Ve konusmayi bile beceremiyor.

burkaykalyon
12-01-2016, 21:06
Ben en basit mantıkla düşünüyorum. Gözümle okuyorum, beynim ile algılıyorum. Adım adım gidelim.

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşadığımıza göre; bu vatana, bu millete silah doğrultan herkes kanun nezdinde suçlu mudur? Suçludur. Anayasamız böyle diyor yani.

Bu silah doğrultanlara karşı savaşıldığında vatan millet uğruna bu uğurda ölen kişilere ne deniyor? ''Şehit''

Gelelim islama.

İslam uğruna mı savaşıyoruz? Hayır.

İslama göre cihad halinde miyiz? Hayır.

Demek ki islamla alakalı bir durumumuz yok. İslama göre şehitlik mertebesi ap ayrı yani.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarında şehitin tanımı ''İslam''a göre mi yapılmış? Hayır. Devleti, milleti uğruna kim can verirse ''Şehit'' olarak adlandırılıyor. Yanlış mıyım?

pkk leşleri ne zamandan beri şehit sayılıyor? pkk bir devlet midir? Kanunu yasası var mıdır? Varsa yoksa ''foşik tece bize bohmiir'' deyip milletin anasını ağlatan bunu siyasi yolla veya zorla yapan it sürüsü.

2+2=4. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Caesar
12-01-2016, 21:10
Ben en basit mantıkla düşünüyorum. Gözümle okuyorum, beynim ile algılıyorum. Adım adım gidelim.

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşadığımıza göre; bu vatana, bu millete silah doğrultan herkes kanun nezdinde suçlu mudur? Suçludur. Anayasamız böyle diyor yani.

Bu silah doğrultanlara karşı savaşıldığında vatan millet uğruna bu uğurda ölen kişilere ne deniyor? ''Şehit''

Gelelim islama.

İslam uğruna mı savaşıyoruz? Hayır.

İslama göre cihad halinde miyiz? Hayır.

Demek ki islamla alakalı bir durumumuz yok. İslama göre şehitlik mertebesi ap ayrı yani.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarında şehitin tanımı ''İslam''a göre mi yapılmış? Hayır. Devleti, milleti uğruna kim can verirse ''Şehit'' olarak adlandırılıyor. Yanlış mıyım?

pkk leşleri ne zamandan beri şehit sayılıyor? pkk bir devlet midir? Kanunu yasası var mıdır? Varsa yoksa ''foşik tece bize bohmiir'' deyip milletin anasını ağlatan bunu siyasi yolla veya zorla yapan it sürüsü.

2+2=4. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Yahu şimdi inandığın Allah herşeyi bilen yaratan değil mi? ben bu adamı şehit yapmak istiyorum dediği zaman napacaksın? Yok yapamazsın bana ters mi diceksin. Bahsettiğimiz bu. Hem diyorsunuz herşeyi bilen yaratan tek sahip Allahtır.

Hemde diyorsunuz o şehit olamaz bu olamaz.

Yahu kardeşim Allahın işine neden karışıyorsunuz diyorum bende. Hayır bizim bilmediğimiz bişey biliyorsanız iletişim halindeyseniz söyleyin çok ciddiyim.

burkaykalyon
12-01-2016, 21:14
Yahu şimdi inandığın Allah herşeyi bilen yaratan değil mi? ben bu adamı şehit yapmak istiyorum dediği zaman napacaksın? Yok yapamazsın bana ters mi diceksin. Bahsettiğimiz bu. Hem diyorsunuz herşeyi bilen yaratan tek sahip Allahtır.

Hemde diyorsunuz o şehit olamaz bu olamaz.

Yahu kardeşim Allahın işine neden karışıyorsunuz diyorum bende. Hayır bizim bilmediğimiz bişey biliyorsanız iletişim halindeyseniz söyleyin çok ciddiyim.

Yoo Allah'ın işine karışmıyorum ki. Ben sadece kanun olarak konuşuyorum. Allah'la bir işim yok yani bu konuda.

Dikkat ettiysen islama göre şehitlik konusuna girmedim. ''Türkiye Cumhuriyeti Anayasası''na göre şehit tanımı yaptım. Hani sen diyorsun ya Anayasa'da şehitlik tanımı var diye. Ona istinaden yazdım işte.

Dinden bahsetmiyorum yani. Kanunla, kuralla, yasa ile alakalı örnek verdim.

Caesar
12-01-2016, 21:17
Yoo Allah'ın işine karışmıyorum ki. Ben sadece kanun olarak konuşuyorum. Allah'la bir işim yok yani bu konuda.

Dikkat ettiysen islama göre şehitlik konusuna girmedim. ''Türkiye Cumhuriyeti Anayasası''na göre şehit tanımı yaptım. Hani sen diyorsun ya Anayasa'da şehitlik tanımı var diye. Ona istinaden yazdım işte.

Dinden bahsetmiyorum yani. Kanunla, kuralla, yasa ile alakalı örnek verdim.

Yahu TC de şehit olabilmen için tc devlet işlerinde çalışıyor olman yada özel olarak meclis tarafından şehit ilan edilmen lazım. Başka türlü olamazsın zaten. Kim pkk leşi, şehit sayılıyor dediki.

İslama göre belki şehit olabilir Allahın işdiir ama tc de hiç biri şehit olamaz dendi.

34btr1907
12-01-2016, 21:17

http://www.ensonguncelhaber.com/resimler/2/erdogan-namaz-kilarken-tum-gozler-uzerindeydi-84354.jpg
http://www.rotahaber.com/images/haberler/erdogan_saray_da_danismanlarina_namaz_kildirirken_ h543016_4587b.jpg

showunu yapıcan aga moda böyle,çeksin yenge at buraya yadırgamaz kimse

burkaykalyon
12-01-2016, 21:20
Yahu TC de şehit olabilmen için tc devlet işlerinde çalışıyor olman yada özel olarak meclis tarafından şehit ilan edilmen lazım. Başka türlü olamazsın zaten.

Tamam işte. Türkiye'deki yasalara, kanuna göre şehit sayılman için bir çok neden var ve şehit olarak ilan edildiğinde yakınlarının hakları, yapılacaklar vs. TSK tarafından belirlenmiş.

Bende diyorum ki. pkk bir devlet midir? pkk'lılar Türk askerine karşı savaştığında ölenleri şehit diye adlandıracak meclise mi sahipler? pkk nın kanunu, anayasası mı var? pkk'lı köpekler neye göre şehit sence?

Caesar
12-01-2016, 21:23
Tamam işte. Türkiye'deki yasalara, kanuna göre şehit sayılman için bir çok neden var ve şehit olarak ilan edildiğinde yakınlarının hakları, yapılacaklar vs. TSK tarafından belirlenmiş.

Bende diyorum ki. pkk bir devlet midir? pkk'lılar Türk askerine karşı savaştığında ölenleri şehit diye adlandıracak meclise mi sahipler? pkk nın kanunu, anayasası mı var? pkk'lı köpekler neye göre şehit sence?

Kardeşim çok açık yamadımmı şehit denilebilmesinin en ufak dahi şansı yok onlar için.

Yigit-Y
12-01-2016, 21:28
Haber paylaşımını yasaklayın ki

Bu haberler siyasete bağlı direk çünkü.

Insanlar gergin daha çok geriliyor.

200 300 yane ignore yaptim bir kac uye arkadaşa:)

Araba konuşalım biz en iyisi :)

burkaykalyon
12-01-2016, 21:29
Kardeşim çok açık yamadımmı şehit denilebilmesinin en ufak dahi şansı yok onlar için.

Şansı olması mı lazım peki?

Anayasanın ilk 3 maddesinde ne yazıyor biliyorsundur.

Madde 1. Türkiye devleti bir Cumhuriyettir.

Madde 2. Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, Millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Madde 3. Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı İstiklal Marşı'dır.

Başkenti Ankara'dır.

Caesar
12-01-2016, 21:34
Nereye varmak istediğini zerre anlayamıyorum.

painkller
12-01-2016, 21:38
Patlama suriyede olsa daha cok irgalardi bizi.

Sahi patlama hangi ulkede olmus?

Ranthor
12-01-2016, 21:40
Konutu kitliyorm arkadaslar,

hic bir yere varmiyor