PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200.000 Tl sermaye ile ne iş yapılır?

pashaboy
14-01-2016, 23:38
İşletmekte olduğum cafeyi devredip farklı bir sektöre girmeyi planlıyorum yeni iş fikirlerine ihtiyacım var , çalışmayı kafa yormayı severim tavsiyelerinizi bekliyorum

blacx
14-01-2016, 23:41
Arsa al sat yap güzel paralar kazanırsın

DOA
14-01-2016, 23:48
100.000 dolara tamamlayip amerikadan yatirimci vizesi alabilirsiniz

pashaboy
14-01-2016, 23:49
Doa bey yatırımcı vizesi nedir açıklayabilirmisiniz

pashaboy
14-01-2016, 23:52
Arsa alım satım için sermayem yeterli olur mu sizce

ggtoker
14-01-2016, 23:53
Daire al sat yapabilirsin.....

Temelden girip 180-200k ya ev alip bittikten sonra 250-260k ya satilabilir...

DOA
14-01-2016, 23:55
Doa bey yatırımcı vizesi nedir açıklayabilirmisiniz

amerikada herhangi bir is icin 100k dolar yatirim yaparsaniz, burda legal olarak yasamaniz icin yatirimci vizesi alabiliyorsunuz. ancak bildigim kadariyla 100k dolarin tamamini is icin yatirmaniz lazim, bu paranin icinde ev arac vs olamiyor. ekstra detayli bilgim yok benim de, googlelanabilir :)

KOSEREN
14-01-2016, 23:56
Arsa al-sat işi mantıklı değil bence.Arsadan kısa vadede para kazanmak için alırken kazanmanız lazım,sonuçta yatırım için alınmıyor.3-5 sene bekleme gibi durum yok.Aynı şekilde düşeş arsanında ne zaman düşeceği belli olmayacağı için başka bir gelir yoksa arsa işi darboğaza sokabilir.

Faruk_Vtec
14-01-2016, 23:57
cafe ışını onermeye gelmıştım ama çok yanlış gelmışım sanırım.. :)

Yigit-Y
15-01-2016, 00:00
2016 turkiyesinde aklin varsa is yapma derim

1.700 gibi alirsin sanirim bankadan en temizi :)

Bu ulke isveren icin bitmiş

Bilmedigin is yaparsan ise 6 ayda işten çırak çıkar batarsin

En guzeli saglama al derim

+soner
15-01-2016, 00:03
Oto expertiz firması. Esnaf işi değilde kurumsal çizgide olmalı. İçerisinde dyno,süspansiyon testi olan profesyonel anlamda bir yer. Burada tek husus tek el olmak yani atıyorum A ilçesinde böyle bir expertiz firması bulunmamalı.

Faruk_Vtec
15-01-2016, 00:04
2016 turkiyesinde aklin varsa is yapma derim

1.700 gibi alirsin sanirim bankadan en temizi :)

Bu ulke isveren icin bitmiş

Bilmedigin is yaparsan ise 6 ayda işten çırak çıkar batarsin

En guzeli saglama al derim

banada son zamanlarda banka faızlerı mantıklı geliyor, tası tarağı satıp bankaya yatırcam en sonunda..

Yigit-Y
15-01-2016, 00:07
banada son zamanlarda banka faızlerı mantıklı geliyor, tası tarağı satıp bankaya yatırcam en sonunda..

Boyle giderse zaten faizlerde uçacak

Suriyelilere istihdam mi saglayacaksin devletin vergi soygunu ile mi ugrasacaksin

Alir stopaji baskada birsey alamaz :)

Not. Dinsel anlamda sosyal mesajı kendine sakla düşünen üyelere denildi :)

pashaboy
15-01-2016, 00:16
Abiler cafe işi tamamen ekip işi yanlızım işimle ilgilenecek kimse olmadığından devrediyorum yoksa yatırımıma göre çok şükür güzel para kazandım.şuan için ev araba dahil satıp vadeye koymak en cazibi vadeden gelen paraylada bi program yapıp tekrar araba vs. Alınabilir risksiz iş ama körelirim bu yaşta diye korkuyorum tembelleşmeyelim

Faruk_Vtec
15-01-2016, 00:17

Suriyelilere istihdam mi saglayacaksin devletin vergi soygunu ile mi ugrasacaksin

valla şu ülkede 200.000tl lık sermaye ıle ayda 1700 tl kazanılacağını düşünmüyorum, hıç çalışmadan yatarak 1700tl çok ıyı rakam..

devlete yuk olmayım dıosn, sen bana ış olanağı sağlamadın ama ben kendı ımkanlarımla kendıme ış yaratım hatta ışsız vatandaşınıda çalıştırım onada ış olanağı sallarım sırtında kı yuku azaltırım dıosn gelgelelım ış yerının vergısı hıç ama hıç bıtmıo sureklı odemeler stopajlar çıkıo..

ış verene destek olmadığı gıbı bıde sırtına yuk yukluo, valla en güzel ış başkasının yanında çalışmak herkes ışının kıymetını bılsın sakın ama sakın kendı ış yerını açmak gıbı bır hata yapmasın..

Faruk_Vtec
15-01-2016, 00:21
Abiler cafe işi tamamen ekip işi yanlızım işimle ilgilenecek kimse olmadığından devrediyorum yoksa yatırımıma göre çok şükür güzel para kazandım.şuan için ev araba dahil satıp vadeye koymak en cazibi vadeden gelen paraylada bi program yapıp tekrar araba vs. Alınabilir risksiz iş ama körelirim bu yaşta diye korkuyorum tembelleşmeyelim

her ışte eleman sıkıntısı var, olmaya devam edecek hıçte bitmeyecek buna emınım..

bende senın gıbı duşunuyorum bu yaşta tembelleşmek ıstemıorm ama devlet saolsn desteklerını hıç esırgemıo ve erken yaşta bızı emeklı yapmak ıstıo, yoksa bu çalışma temposuyla çok uzun vade yaşamayacaz..

Mutu
15-01-2016, 00:31

Dinsel olarak düşünürsek ülkenin %95inin ev alma, araba alma niyeti havada kalırdı sanırım. Ben paramı kısa süreli vadeliye yatırıyorum, kredimin faizinden fazla getiriyor. FAizi faizle ödüyorum, mutluyum. =)

kesici
15-01-2016, 00:48
Güzel bir köşe dükkan ve gıda satış.
Börek olur, pilav olur, sandviç olur.
Kadıköyde otel açtım burada Asker Abi diye bir sandviççi var, adam resmen para basıyor 12 tl bir sandviç cuma-ctesi geceleri millet kuyrua giriyor.Bizim Avrupa yakasında da var sandviççiler ama bu şekil doldurmuyor ekmeği.

Ama en önemlisi bilmediğin işe girmemen.Sonuçta her sektörde millet ekmek yiyor.Bal satan bir eleman vardı mesela arsa satmaya başlamıştı jandarma içeri aldı onu.Şimdi bal alanlara Kur'an hediye ediyor videonun altına da veriyor dini müziği hoooopp ondan sonra 2 senede Basın Ekspresin yanında arsa alıp şirket açıyor adam.

Octane
15-01-2016, 00:49
150bin TL aylık faizle 1300tl civarı bir getiri sağlıyor, fakat bundan %15 gelir vergisi kesintisi oluyor. 100tlde bireysel emekliliğe düşüyorsun, 900tl ile el elde baş başta kalıyorsun.

200bin TL değil de 2 milyon TL olacak ki bir şeye benzesin.

ckrc
15-01-2016, 00:50
Kapalı+açık alanda paintball-airsoft pisti kurardım sanırım.
Go-Proların artması- HelmetCam'lerle çatışma videolarının youtubeda bulunabilmesi. İnsanlarda maalesef silah kullanmaya bir teşvik olarak yöneldi.(Maalesef dememin sebebi bireysel silahlanamaya hayır diye ortalıkta dolanan insanlardan olduğum için değil, bilinçsiz her silah kullanıcısı ve/veya sahibi bizim gibi bilinçli silah kullanıcılarının haklarının kısıtlanmasına sebep oluyor.)

Benim hobim sürekli poligona gidiyorum, bazen snapchatte atış videosu koyuyoruz, en az bakın en az bakan 200 kişi içerisinden 10-15 kişi benide götür, beraber gidelim diye geliyor bana.(Tabi dizilerde o silahları sanki birer mandalmış gibi ateşleyen adamları gördükçe insanlar silah kullanmanın,nişan almanın ne kadar kolay olduğunu düşünüyor. tetik yolu-nefes kontrolu- tetiği tutarlı ezme vb. şeyleri bilmedikleri için 2. seferi gelmiyor birde stable bir hobi olduğu için hoşuna gitmiyor insanların 10-15 dkda 20 mermi atıyor 50 lira para veriyor bir daha gitmiyor poligona .
Poligona gidip o barutun tadını alan insanlar daha kolay ateşlenebilen ve insanlara pompalanan "çatışma" similasyonları airsoft veya paintballa yöneliyor.

Sert@ç
15-01-2016, 03:07

Emre şuan escape devam mı ?

ogunozcan
15-01-2016, 07:50
cok vıcır vıcır olmayan mesela dalyan fethıye taraflarında 10-12 odalı sabah kahvaltı oda seklınde bı butuık oltel bulup cok rahat 5 yıllıgına ısletırsın paran artar bıle tabı bu arada otel durumu ıcındekı malzemelerın durumu cok onemlı ama o paralara cok rahat cebınde de para kalıcak sekılde yaparsın

Kartal3urak
15-01-2016, 08:01
Ülke Şu Durumdayken Hiçbirşey Yapılmaz.. Beştepe'de Hastahane Yanında Aksaray'ın Karşısında 140m2 dükkanı Devrediyorum.. bi Ev Alıp Bi Süre Hiçbişey Yapmamayı düşünüyorum.. Organizasyon Sektörü Tamamen Bitik, İnsanlar Herşeyden Kısar Oldu Esnaflık Bitiklerde..

ogunozcan
15-01-2016, 08:14
tabi arkadasların dedıgı gıbı bombalar patlar teror olayları devam ederse sadece bı sturbucks alıp ıs yaparsın dıger sektorler yatar

tylan
15-01-2016, 08:17
Arsa,daire, araba al sat diyenler olmus ben de emlak & galericilik yapıyorum ve bügem var büfe olmasa aç kalırım :) kısa vadede be emlağı ne de arabayı elden cıkarabiliyorsun hadi çıkardın gene yatırım yapıcaksın o parayı yatırımda kullanıyorsun kısacası bi yerden akarın olucak. 200.000 e yapılacak en güzel iş gidiceksin çin'e çakı, bıçak,çakmak v.b ürünleri toptan alıcaksın istoçta ya da eminönün de bi dukkan tutup satıcaksın facebook instagram gibi sosyal medya da sayfalar acıp tanıtacaksın caki dunyası diye bi sayfa var instagram da bıcakdünyası diye bi sayfa var aldığının 4 katına sayfadan satıyor kapıs kapana gidiyor da. Baktın işler büyüdü bi tane fiat ducato alıp dolduracaksın malı şehir şehir tüm av malzemesi satanları geziceksin benim bu işi yapan toptancı tanıdıklarımın hepsi bu yolla parayı buldu sırf ben dukkan da ayda 8-9 binlik mallarını satıyorum siz düşünün

Yigit-Y
15-01-2016, 08:19
Bahcelievlerde sifir ev bakiyoruz

700.000 tl den kapi aciliyor.

Kirasi 2.500 tl :)

Emlakciya diyorum ki parayi bankaya koysam 6.000 filan gelir

Bu evi almanin nesi mantikli

Uygun diyor bir de

Laa bir deprem olsa 700 400 olacak faiz 9 dan 14 de gelecek

Ev almak sadece lasnmam daire alip satmak cazip onun disinda gereksiz bir yatirim

Ome_RS
15-01-2016, 08:24
Rızkın 10da 9u ticarettedir. Harama bulaşmak yerine al sata girin derim.
lüx arabalar çok kazandırıyor. Kovala uygun denk getir en az 10k karla satarsın.

Mpower
15-01-2016, 08:26
Kafe işi en güzel iş ben devrettim pişmanım

Black_Eagle
15-01-2016, 08:30

Uygun diyor bir de

Ev almak sadece lasnmam daire alip satmak cazip onun disinda gereksiz bir yatirim

Fiyatlar gerçekten anlamsız yüksek. İstanbulda ev almak yavas yavas imkansızlaşıyor. Bizim iş yerinde çalışanlar hep 25-30 arası hiçbirinin ev sahibi olmak gibi bir hedefi veya umudu yok çünkü ömür boyu kazandıklarının tamamını hiç dokunmadan yatırsalar yine olmuyor ama yapılan her projede kapış kapış gidiyor. Gerçekten anlamıyorum

kıvancr
15-01-2016, 08:37
Hangı ıs olursa olsun, başaracagınıza dair inancınız umudunuz varsa ,diğerlerınden farklı bır hızmet verıp daha uyguna yapmayı basabılırsenız. Verdıgınız parayı kısa surede amortı etmemenız ıcın sebep yok.
Faiz , daire veya ısyerı alıp kira verme fıkrıne katılmıyorum. İnsana miskinlik getırmekten kendını köreltmekten başka bırsey degıl benım gozumde..
Dogru ıs , doğru yer , doğru hızmet ıle yapılırsa cok daha buyuk gelırler elde edılebılır. Çogu ıs ıcın 200.000 sermaye yeterlı olur , olmadıgı yerdede kredi cekılır yola devam edılır.

turbo&quattro
15-01-2016, 08:41
amerikada herhangi bir is icin 100k dolar yatirim yaparsaniz, burda legal olarak yasamaniz icin yatirimci vizesi alabiliyorsunuz. ancak bildigim kadariyla 100k dolarin tamamini is icin yatirmaniz lazim, bu paranin icinde ev arac vs olamiyor. ekstra detayli bilgim yok benim de, googlelanabilir :)
Patron $100k yatirdin gel sana Abd nin tum kapilarini acalim diye birsey yok, o kadar kolay olsaydi herkes o sekilde yapardi :) yaptirimi cok fazla, belirli sayida Abd de vergi odeyen kisi calistirman gerek, her sene hedefleri tutturman gerek, immigration avukati o bu vs.. Vs... cok zor isler .

huseyinturk
15-01-2016, 08:42

Uygun diyor bir de

O daire aslında 100.000 lira, 600'ü arsasına veriyorsun. Ev fiyatları anlamsız yüksek değil arsa fiyatları anlamsız yüksek. Ülkeye bir gram katkısı olmayan al satçılar sağolsun

huseyinturk
15-01-2016, 08:46
Farklı bir gelir varsa bence yapılacak en temiz iş 150-200k arasında araç alıp satmak yavaş yavaş

KÖROĞLU
15-01-2016, 08:49
Ev al-sat durumu projeden olursa para kazandırır. Diğer türlü kısa vade de zor. Projeden alırsan karlı ama babam yapsa projeden ev almam.

Neleri gitti herkesin malumu. Hızlı para dönen bir yer olmalı. Hazır akar'ın varken cafe gibi. Orayı geliştirmeni öneririm.

Piyasada güvenilir insan bulmak çok zor ama illaki vardır. Biraz fazla verirsin bulursun diye düşünüyorum.

İnceliklerini girmediğin bir işe girmek = risk ve sonucu genelde kötü oluyor.

Örnek olması açısından kardşeim yakın zamanda 6 m2 civarında bir büfe açtı.

Alkol - sigara cips ıvır zıvır satıyor. Günlük cirosu ortalama 1350 TL falan (7 gün açık) Dükkan açma maliyeti (tefrişat-dolap-kamera vs) 15.000 TL gibi.

Dükkana 60.000 civarı mal aldı. Yani sermaya 75.000 gibi düşün.

Yani kısaca aylık maliyeti aşağıdaki gibi. Bu ciro üzerinden (1350*30) % 12 ile çalışsa elinde 1800 -2000 arası para kalıyor.

Arada gidip hesapları kontrol ediyor vs. Verdiği emeğe (bedeni) göre aldığı karşılık makul.

Yatırımın geri dönüş süresi de göreceli olarak düşük. Bu tarz bir iş yapıp kendin çalışırsan faiz getirisinden çok daha iyi gelir elde edersin.

Önemli olan uygun kira ile optimum lokasyonda bir mekan bulabilmek.

Kira = 600
Eleman = 1500
Elektrik vs = 500
Diğer = 250
Toplam=2850 TL max 3.000 olur. Yaptığı

MDeniz
15-01-2016, 08:57
en güzel iş arakadaşında dediği gibi sağlam yerde temelden girip ev alıp satmak iyi para bırakıyor

Ssamet
15-01-2016, 09:04
Emlak alım satım işini herkes yapıyor. Tarımdan anlıyorsanız ya da anlayan birileri varsa yapın derim.

Eworen
15-01-2016, 09:05
En Son ben temelden ev bakıyım dedim bu 5.Leventte
O darilere o fiyatlarla değil temelden sahibinin daha aklındaykan bile almaya kalksam alamazdım
Daha selamlaşma bitmeden hayırlı işler dedim çıktım :)
Yani o devirde bitti öldü geberdi ..

huseyinturk
15-01-2016, 09:05
Banka güvencesi olan şirketler var, onun dışında zaten resmi olarak iskandan önce satış yasaklandı diye biliyorum. Bitmek üzere olan bir projemiz var 210a bıraktırabileceğim ayrı mutfaklı 60 m² 1+1 dairelerimiz var son 2 tane, yaşam başladıktan yani en fazla 2 ay sonra 250 civarında ederi olucak, kira getirisi 1200-1400 arasında. Çevremizdeki bitmiş benzer projelerde durum bu. Ama emlak ha diye satılan birşey değil bunuda hesaba katmak lazım.

imprezaWRC
15-01-2016, 09:06
Bu memlekette ev sahibi olmanın bence hiçbir getirisi yok. Riski daha fazla, yarın öbürgün buradan yol geçireceğiz ya da sizin burası rantsal dönüşüme çok müsait aman pardon sizin bina komple çürük derler, veya bambaşka icadlar çıkabilir.

P.S: 700K yine iyimiş, geçen gün Bağdat caddesinde önüne park ettiğim binanada (caddeye 50m mesafede) boş daire varsa kaç paradır diye sorma gafletinde bulundum; kapıcısı benim kılıklarımda çok düzgün ve efendi birisiydi, bana önce apartmanı satmadıkları esprisini yaptı haliyle bende anlam veremedim, geçen gün son satılık daireyide sattılar dedi (3+1 ,150m2), kaça gitti dedim, 1,5 milyon dedi ama sonrada dolar takısını ekledi, hah işte orada nefes alamadım, bayılır gibi oldum.
150 m2 daireye (havuz yok, güvenlik yok) boğazda yalı parası mı verilir. Kim alıyor, nasıl alıyor, o parayı nasıl kazandı hatta hiç mi parasının hesabı yokta o boyuttaki eve o kadar para veriyor. Lotodan para çıksa yine gidip o kadar parayı öyle bir daireye bağlamam.

SametYkn
15-01-2016, 09:06
200.000 bankaya yatır bir işe gir çalış hem bankadan faiz gelsin hemde işin maaşın olsun bu gidişat bunu gösteriyor ben olsam bu şekil yapardım.

dirk
15-01-2016, 09:23
200bine daire alsan ankarada max = 1000 Getirir ama 2 yıl sonunda Dairen 250Bin aldığın kiralar kar olarak kalır. Terside mümkün
200bin'e 4 clio alıp kiralasan Min = 2000 getirir
200'i Bankaya atsan 1600Max getirir fakat paran değersizleşecek 2 yıl sonunda 200nin aslında şuanın 170bini gibi olacak alım gücün düşecek.
Güzel bi ticaret yapılması lazım kimsem yok diyorsun. işin zor

Çenem yoruldu benden bu kadar

KÖROĞLU
15-01-2016, 09:37
Bu memlekette ev sahibi olmanın bence hiçbir getirisi yok. Riski daha fazla, yarın öbürgün buradan yol geçireceğiz ya da sizin burası rantsal dönüşüme çok müsait aman pardon sizin bina komple çürük derler, veya bambaşka icadlar çıkabilir.

P.S: 700K yine iyimiş, geçen gün Bağdat caddesinde önüne park ettiğim binanada (caddeye 50m mesafede) boş daire varsa kaç paradır diye sorma gafletinde bulundum; kapıcısı benim kılıklarımda çok düzgün ve efendi birisiydi, bana önce apartmanı satmadıkları esprisini yaptı haliyle bende anlam veremedim, geçen gün son satılık daireyide sattılar dedi (3+1 ,150m2), kaça gitti dedim, 1,5 milyon dedi ama sonrada dolar takısını ekledi, hah işte orada nefes alamadım, bayılır gibi oldum.
150 m2 daireye (havuz yok, güvenlik yok) boğazda yalı parası mı verilir. Kim alıyor, nasıl alıyor, o parayı nasıl kazandı hatta hiç mi parasının hesabı yokta o boyuttaki eve o kadar para veriyor. Lotodan para çıksa yine gidip o kadar parayı öyle bir daireye bağlamam.

Samimi söylüyorum bu insanlar şaşırmış. Ben telaffuz edilen rakamları tahayyül dahi edemezken millet verip alıyor.

Konu amacından sapmasın ama 150 M2 eve 4 Milyon 500 bin Türk lirası veren insanların olduğu yerde sokaklarda çöpten ekmek toplayanlar da var.

O para nedir nasıl kazanılır hiç fikrim yok. Biz boşuna okuyup bişeyler olma derdindeyiz peh.

İstanbulda emlak yatırımı saçma, 5 sene önce 50 Bin'e aldığım (eski daire) bir dairenin kredisi 660 TL idi. Şuan 650 TL kira getirisi var.

Bu gün satsam ederi 100 -110 civarı. Yatırım yapacaksanız küçük yerlerden yapın. 1 sene önce olsa Sakarya biçilmiş kaftandı ama şuan burası da saçma bir hal aldı.

Geçen sene 55- 65 bandında olan 1+1 ler bu sene 100 - 110 lara çıktı. Tamamen gereksiz bir şişme mevcut. (kur bunda etken tabi)

Evrenoz
15-01-2016, 09:59
Organik ya da Organiğe yakın şekilde sebze / meyve yetiştir..
Hem huzur bulursun hem de para

3. Köprü civarında ucuza arsalar var bolca

İbrahim33
15-01-2016, 10:01
2 tane 100 lük araba al sat. her ay 2 tane satsan min 5 er liradan 10 lira karın olur.

KÖROĞLU
15-01-2016, 10:04
2 tane 100 lük araba al sat. her ay 2 tane satsan min 5 er liradan 10 lira karın olur.

2 sene sonra vergi dairesi tarafından incelemeye gir, mükellefiyet tesis edilsin hakkında, sonra geçmişe dönük vermediğin beyannamelerden dolayı ceza ye :)

Güzel fikir aslında :) Yapılacaksa yasal olarak yapılmalı.

Greentiger01
15-01-2016, 10:10
Ev al sat hiç ugraşma istersen bodrumda bu konuda yardımcı olurum

i-vtec07
15-01-2016, 10:17
Bu hükümet geldiğinden beri çevremde o kadar ilerleyenler oldu ki . O verilen paralara şaşmıyorum artık, bi şeyler dönüyo ortalıkta

Konuya dönersek mütait ler tarafından yeni yapılan dairelere teklif verin yani yeni bina kovalayın derim .nakit yada çek ihtiyacı olunca güzel fiyatlara verenler oluyo. Tabi semtte önemli onada dikkat etmek lazım. Bizim arkadaş 130 kusur e dediğim şekilde bi daire aldı bi kaç ay sonra 170 gördü ev.

Hayırlı sı olsun

XSi
15-01-2016, 10:19
Mahalle arasındaki ufak çaplı müteahhit ten ev al temelden.

Kısa zamanda biter 6-9 ay.

Bu surede de oldukça iyi oranda prim yapar.

İbrahim33
15-01-2016, 10:21
2 sene sonra vergi dairesi tarafından incelemeye gir, mükellefiyet tesis edilsin hakkında, sonra geçmişe dönük vermediğin beyannamelerden dolayı ceza ye :)

Güzel fikir aslında :) Yapılacaksa yasal olarak yapılmalı.

incelemeye kolay kolay takılmaz. her arabayı kendi adına alıp satıp , her arabada kar göstermeyeceksin sonuçta :)

ibrahm_38
15-01-2016, 10:32
Ne yaparsanız yapın harama bulaşmadan yapın bence. Ayda şöyle getirir yılda bu kadar getirir diye hesaplar yapılmış ama haram paranın bereketi mi olur, hayrı mı olur ? Bence temelden 1 eve girin kalan parayla da bir araba alıp al-sat şeklinde devam edin. Ev belli bi zaman sonra değer artışı gösterince satar tekrar yolunuza bakarsınız

Yigit-Y
15-01-2016, 10:37

Ne yaparsanız yapın harama bulaşmadan yapın bence. Ayda şöyle getirir yılda bu kadar getirir diye hesaplar yapılmış ama haram paranın bereketi mi olur, hayrı mı olur ? Bence temelden 1 eve girin kalan parayla da bir araba alıp al-sat şeklinde devam edin. Ev belli bi zaman sonra değer artışı gösterince satar tekrar yolunuza bakarsınız

Nasilda biliyorum.

Kain olacak adammışız:)

Evrenoz
15-01-2016, 10:41
Faize koyunca haram, katılım bankasına koyup kâr payı alınca helal ama di mi?
Bilelim de maazallah günaha girmeyelim mübarek günde..

KÖROĞLU
15-01-2016, 10:44
incelemeye kolay kolay takılmaz. her arabayı kendi adına alıp satıp , her arabada kar göstermeyeceksin sonuçta :)

Bunu neye dayanarak söylüyorsun ? Ben canlı örneklerini görüyorum çevremde. Adam yana yakıla geliyor valla billa bilmiyordum diyor.

İdarenin mükellef olarak görmesi için "bir işi sürekli olarak" yapıyor olman gerekiyor. Ve üzerine kısa süreli olarak (ayda 1) araç tescili var ise kapsama giriyorsun.

İşler eskisi gibi değil, otomatik taramalar ve listelemeler yapılıyor. Bu işin şakası yok. İlla yapılacaksa güvenilir aile eşrafı üzerinden yapılmalı.

Net bir örnek vereyim, amcamın oğlu kapanan bir yetkili serviste satış sorumlusuydu, üzerine alınıp satılan aracın rakamı çok fazla.

Şuan dünya ceza yedi, çalıştığı firma battı ödeme gücü yok. Firma da oyalayıp duruyor ödeyeceğiz diye.

Millet olarak aklımız sonradan geliyor, ama nafile. Nacizane tavsiyedir al-sat yapanlara.

Yigit-Y
15-01-2016, 10:45

Abiiii o konuyaaa hic girmeee yaaa simdi

Aglatirimmmmm:)

Haram ile helali bankalarda arayanlar boşuna aramasın zaten

Garanti para kazanmak icin baska bir alternatif yok.

Daha ilk sayfada yazdik dini katip sosyal mesaja bogmayalim buralari dedik :)

Valla bu ulkede kimse yuzde 100 musluman olmadigi icin sikinti yok

:)

TheAce
15-01-2016, 10:46
ben olsam paramı hiçbirşeye yatırmaz beklerdim, bu ülkenin sonu nereye çıkacak belli değil. özellikle bu devirde hiçbir şeye para yatırmaya değmez. git bir yerde çalış asgari ücret, paranı da enpara cepteteb gibi blokaj olmadan iyi getirisi olan hesaplarda beklet. bugün 3 e aldığını yarın 1 e almayacağının garantisi yok bu şartlarda. o yüzden paran varsa nakit cebinde kalsın sonra değerlendirirsin.

Yigit-Y
15-01-2016, 10:47
Aslinda en garantisi dolarda kalip beklemek

Bu ulkenin para birimi o kadar cok degerli degil :)

veliazak
15-01-2016, 10:48
Hazreti Mevlana der ki; çıraklığını yapmadığın işin ustalığına soyunma... Bir de; hazıra dağ dayanmaz derler... Gerisi size kalmış. :)

KÖROĞLU
15-01-2016, 10:48

Kendini kandırmaktan öte bir şey değil. Neymiş adam evi/arabayı alıyormuş sonra sana kar koyup satıyormuş.

Koyduğu kara baktığında güncel banka faiz oranlarıyla paralel yürüyor.

Şunu da merak ediyorum ortalama gelirli bir insan (ben gibi) borçlanmadan (eş dost desteği yok ise) nasıl mal sahibi olacak.

Bende faiz ödemekten mutlu değilim ama şartlar farklı davranmama da izin vermiyor.

Çok boş şeylere takılıyoruz , bir o kadar da boş insan var bu şekilde bakan.

tylan
15-01-2016, 10:59
Faiz işi de boş iş 200.000 her ay 2000 de verse tl değer kaybediyor bundan 10 sene sonra bi araba parası kalır elinde faizde düşer en güzeli ticaret yapıcaksın hıc bişey yapamıyorsan işlek bi yerde tantunici ac çiğ köfteci aç büfe aç yerin belli olsun

Evrenoz
15-01-2016, 11:01
Kendini kandırmaktan öte bir şey değil. Neymiş adam evi/arabayı alıyormuş sonra sana kar koyup satıyormuş.

Koyduğu kara baktığında güncel banka faiz oranlarıyla paralel yürüyor.

Şunu da merak ediyorum ortalama gelirli bir insan (ben gibi) borçlanmadan (eş dost desteği yok ise) nasıl mal sahibi olacak.

Bende faiz ödemekten mutlu değilim ama şartlar farklı davranmama da izin vermiyor.

Çok boş şeylere takılıyoruz , bir o kadar da boş insan var bu şekilde bakan.

Heh ben de onu diyorum işte.. Katılım bankasına koyunca sorun yok, faize koyunca auwwww auwwwww :)

C!N
15-01-2016, 11:03
Ben de organik tarım fikrine katılıyorum. Belki kısa vadede büyük karlar elde edemeyebilirsin fakat uzun vadede bu sektör seni tatmin edecektir. Hele ki tohum bankası tarzında bir şeyler yapabilirsen hem kendine kaynak olur bu hem de memlekete faydan olmuş olur, nasılsa 3 tarafı denizler ile çevrili verimli toprağı çok olan memleketimde yakında steril olmayan tohum diye bir şey kalmayacak. Tohum bankası benim en büyük hayalim şahsen...

TolgaUs
15-01-2016, 11:03
Alırsın 200 binliranı götürürsün odeabank şubesine.
Apla melaba ben paya getirdim dicen.
32 gün 13.50 mevduat ile bağlıcan paranı 15 ocak 2017 de yuvarlak bileşik faizle 27.000 TL paranı alıp harcıcan..
oda aylık sana 2.211 TL civarı bir getiri sağlar.
Saygılar değil sevgiler.

Kahn23
15-01-2016, 11:06
Vay be ülkede 200K paran varsa bile güvenip bi iş yapamıyorsun.

En garanti 1500TL ve üstü veren banka.. Güvenilecek bi ülke olsa aç iş yeri (herhangi bişey olabilir) bankanın veerdiğinden daha fazla kazan. Ama ortam öyle değil maalesef..

ogunozcan
15-01-2016, 11:07
enerji tıcaret fırması olabılıceklerın arasında okadar butceye de gerek 2 saglam broker sonra pıyasada guzel bı baslangıc enerjı toptan satıs fırmaları da bagladınmı guzel guzel her bagladıgın satıstan yuzde alıyosun rıskın yok zararın yok

bhb
15-01-2016, 11:10

İnceleme sistemde bi taramaya bakar. hiç bir arabaya kar gösterme istersen. takılırsın sana atıyorum 2012 yılından itibaren mükellefiyet tesis ederler, ondan sonra sisteme bi düşer verilemeyen beyanname bildirimlerin cezası son arabanı devlete bırakırsın. ticari araç sattıysan kdv olayına girmiyorum bile.

TolgaUs
15-01-2016, 11:13
Birde faize haram diyenler olmuş neyin kafası bu merak ettim.
Arkadaş sen bütün birikimini evinde kasada mı saklıyorsun ? Hayır. Bankaya yatırıyorsun.
E banka napıyor senin paranı ona buna faizle kredi vermek için kullanıyor.
Sonuç olarak senin temiz paran bir ailenin ocağını batırıyor krediyle belki. Yine sen günaha giriyon.
Takılmayın bu tarz şeylere..

yesil
15-01-2016, 11:13
faize para koyup onun faiziyle yaşamaya çalışma asalaklığına sakın girmeyin. ne kadar devam edilebilir böyle, o para zamanla eriyecek. faizine dokunmasanız bile o para durduğu yerde değer kaybedecek. bide üstüne paranın değerini bile koruyamayan faizini yerseniz 5 senede o para pul olur.

cafe işletmeciliği çok güzel bir iş. konumu doğru bir yerde doğru hizmeti sunan işletmeler güzel paralar kazanabilir. tabi kira eleman masrafı vs dikkatli olmak gerek. her işte olduğu gibi bu işide bilmeden yaparsanız çok para kaybedersiniz. cafe'si sabah akşam dolu olup yinede doğru dürüst para kazanamayan işletmeler var mesela çünkü maliyet hesaplarını doğru yapamıyorlar, ne satacaklarını bilmiyorlar, çok yüksek kiralı yerlere giriyorlar ciro olsada getirisi olmuyor. şu an ki piyasada 200 bine sıfırdan cafe kurmak imkansız gibi bir şey. tabi cafe'den kasıt suya nescafe karıştırıp kahve diye servis yapmaksa o başka. onu 50 binede kurarsınız ama iş yapamazsınız. şanslıysanız belki teyzeler cafe boş rahat ederiz diye gün yapmaya gelirler. mevcut cafenizin konumu güzelse güzel bir konseptle, düzgün sunumla ve servisle iyi işler yakalayabilirsiniz ama bu işler ne yazık ki dışarıdan göründüğü kadar kolay değil. neyi nereden alıp neyi nasıl satacağınızı çok iyi biliyor olmanız lazım. yerli basit cafeler 300 400 lira günlük ciro yapınca bayram ederken starbucksın günlük 15 20 bin lira ciro yapması tesadüf değildir. biz her işte olduğu gibi bu işede bilinçsizce piyasayı bilmeden atlıyoruz ve çok bu işten çok büyük para kaybedenler oluyor. ama çok yüksek kazançlarda mümkün yeterki bilinçli adım atılsın.

ulas
15-01-2016, 11:18
s2k al sat kardeşim akarı yok kokarı yok

tylan
15-01-2016, 11:19
Tarımın organığı de inorganığı de yapılmaz bu ülkede yapılmaz ne emegine değiyor ne de harcadığın paraya tarımı yapacaksan milyonluk yatırım yapıcaksın büyük oynayacaksın büyük kazanacaksın . Bi tarla bi traktör alsan zaten pran biter hadi bitmedi organık tarım yapmak cok zordur her ürün organık olamaz 5 km cevrende zirai ilaç kullanan varda organıktır etiketi vermiyolar zaten günümüz böcekleri nasıl kodlandıysa ilaçsız tarım imkansız oldu çoğunu ilaçla bile öldüremiyorsun ha keza organık tohumlar da gübreler de anasının gözü fiyatlar da ürün elde ettin pazarını bulmak zor komısyoncu ne verirse kabul edicen falan filan kısacası yaş iş

Kartal3urak
15-01-2016, 11:30
https://www.youtube.com/watch?v=85u2VTpHN7s

rebel
15-01-2016, 11:40
video türkiyenin hazin gerçeğini sokak ağzıyla bodoslama anlatmış.

MK8800
15-01-2016, 11:54
Bu ulkede is yapilmaz diyenler yurtdisinda holding sahibi heralde memleketi kotulemek yerine biseyin ucundan tutsaydiniz?

Yigit-Y
15-01-2016, 12:04
Iktidar gitsin refaha kavusturucam soz

28 personelim vardi 11 e dusurdum neden amk istikrari yüzünden

Siz neyin kafasini yasiyorsunuz acaba kendi 19 yillik isimizi ayakta tutmak icin kirk kanaat geciniyoruz.

Istikrar mis da para yatirip is kuracakmisiz

Körlük mealek olmus bu ülkede

rebel
15-01-2016, 12:14
bir önerim var kısa vadeli. eğer çalışmaktan bıkıp biraz kafa dağıtmak ister ve piyasayı takip ederim derseniz evde pc başında döviz al sat kovalayın. türkiye finans tfx target diye yan banka kuruluşu var 5 gün 24 saat açık (diğer bankalardada böyle uygulamalar olabilir) forex değildir fakat makas aralığı çok dar ve anlık verileri görebilmeniz açıısndan mantıklıdır . büyük karlar değil ufak karlarla yürüyeyim çorba kaynasın derseniz mantıklı olur .
örnek : 200k ya ortalama 65k dolar alınır bu nedemek ? 1 krş karla al sat yapsanız 650 tl demek . döviz bizde dalgalı kur olduğundan çok hızlı iniş çıkışlar yakalanabilir. 60kdolar varken 2.90 alıp 3.00 dan bozdum 1 haftada 6000 kar net. sonra 2.99 dan alıp 3.02 den bozdum 1800 kar net. unutmayalım büyük para büyük kar/zarar getirir. haftalık 2 3 krş luk karlarla ciddi paralar kazanabilrisniz. 3 tl altı alım fırsatıdır. 2.98 2.99 dan alsanız 3 üstü ne olursa olsun güzel kar demek

Yigit-Y
15-01-2016, 12:15
bir önerim var kısa vadeli. eğer çalışmaktan bıkıp biraz kafa dağıtmak ister ve piyasayı takip ederim derseniz evde pc başında döviz al sat kovalayın. türkiye finans tfx target diye yan banka kuruluşu var 5 gün 24 saat açık (diğer bankalardada böyle uygulamalar olabilir) forex değildir fakat makas aralığı çok dar ve anlık verileri görebilmeniz açıısndan mantıklıdır . büyük karlar değil ufak karlarla yürüyeyim çorba kaynasın derseniz mantıklı olur .
örnek : 200k ya ortalama 65k dolar alınır bu nedemek ? 1 krş karla al sat yapsanız 650 tl demek . döviz bizde dalgalı kur olduğundan çok hızlı iniş çıkışlar yakalanabilir. 60kdolar varken 2.90 alıp 3.00 dan bozdum 1 haftada 6000 kar net. sonra 2.99 dan alıp 3.02 den bozdum 1800 kar net. unutmayalım büyük para büyük kar/zarar getirir. haftalık 2 3 krş luk karlarla ciddi paralar kazanabilrisniz. 3 tl altı alım fırsatıdır. 2.98 2.99 dan alsanız 3 üstü ne olursa olsun güzel kar demek

Bence gunaha girmemek icin en son YTD yazmalisin:)

rebel
15-01-2016, 12:17
Iktidar gitsin refaha kavusturucam soz

28 personelim vardi 11 e dusurdum neden amk istikrari yüzünden

Siz neyin kafasini yasiyorsunuz acaba kendi 19 yillik isimizi ayakta tutmak icin kirk kanaat geciniyoruz.

Istikrar mis da para yatirip is kuracakmisiz

Körlük mealek olmus bu ülkede

katılıyorum piyasanın bukadar saçma olduğu dönemde alacağınız herşeyin kurla bağlantılı olduğunu unutmayın. iş yerı kurulur kurulmaz değil. gıda ve kozmetik, kafe sektörü herdaim ayakta durur fakat şuan açılmasını uygun görmüyorum yanlış zamanlama olur

rebel
15-01-2016, 12:18
Bence gunaha girmemek icin en son YTD yazmalisin:)

ahahha yatırım tavsiyesi değildir :D şimdi kürekle ağzımıza vurmasalar bari yiğit. saol uyarı için :D

aramulusoy
15-01-2016, 12:18
Benim önerimde DOA arkadaşımız gibi, yaşınız genç, bekarsanız yurtdışında yatırım yapmanız yönünde. Çoğu ülke ilk etapta paranızı merkez bankası vasıtası ile güvence altına alıyor ve gereken tüm desteği veriyor.

İngiltere, amerika, almanya vs gibi ülkelerde yatırımcı olmaktaki faydalar nelerdir derseniz

Kuruluş zamanında vergi öteleme, kredi desteği, oturma izni, yasal süreyi doldurunca ve/veya gereken sermayeye ulaşınca vatandaşlık. Vergisiz araç/şahsi mülk alımı.

Bu şartlar türkiye ile az çok aynı yinede şartlar biraz avantajlı.

Ben finans uzmanıyım, birçok ülkenin mevzuatı hakkında bilgim var sorularınız olursa imza bölümündeki mailden bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum.

rebel
15-01-2016, 12:22
Benim önerimde DOA arkadaşımız gibi, yaşınız genç, bekarsanız yurtdışında yatırım yapmanız yönünde. Çoğu ülke ilk etapta paranızı merkez bankası vasıtası ile güvence altına alıyor ve gereken tüm desteği veriyor.

İngiltere, amerika, almanya vs gibi ülkelerde yatırımcı olmaktaki faydalar nelerdir derseniz

Kuruluş zamanında vergi öteleme, kredi desteği, oturma izni, yasal süreyi doldurunca ve/veya gereken sermayeye ulaşınca vatandaşlık. Vergisiz araç/şahsi mülk alımı.

Bu şartlar türkiye ile az çok aynı yinede şartlar biraz avantajlı.

Ben finans uzmanıyım, birçok ülkenin mevzuatı hakkında bilgim var sorularınız olursa imza bölümündeki mailden bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum.

ben abd yerine şuan çin öneririm. çindeki kötü ekonomi yuanın yerle yeksan olması hepsi artıdır bizim için . yatırım yapılacaksa asya ülkesine yapılmalı. 200k para orda güzel paralar şuan .

_muhaRRem
15-01-2016, 12:24
Eleman çalıştacağın hiçbir iş yapma derim gerisi senin kararın :)

Çekici \ kurtarıcı alıp 24 saat bireysel olarak iş yapabilirsin. Akmaz kokmaz

aramulusoy
15-01-2016, 12:26
ben abd yerine şuan çin öneririm. çindeki kötü ekonomi yuanın yerle yeksan olması hepsi artıdır bizim için . yatırım yapılacaksa asya ülkesine yapılmalı. 200k para orda güzel paralar şuan .

Ben yeni yatırımcıları ASYA ülkelerine yönlendirmem riskler çok. Asya ülkelerine yatırımcı olmak için güvenilir ortaklar şart. Nedeni çoğu asya ülkesinde yatırımlara devlet yüksek tutar olmadıkca güvence vermiyor malesef.

Yigit-Y
15-01-2016, 12:26
Eleman çalıştacağın hiçbir iş yapma derim gerisi senin kararın :)

Çekici \ kurtarıcı alıp 24 saat bireysel olarak iş yapabilirsin. Akmaz kokmaz

Bu konudaki en iyi mesaj :)

rebel
15-01-2016, 12:30
Ben yeni yatırımcıları ASYA ülkelerine yönlendirmem riskler çok. Asya ülkelerine yatırımcı olmak için güvenilir ortaklar şart. Nedeni çoğu asya ülkesinde yatırımlara devlet yüksek tutar olmadıkca güvence vermiyor malesef.

ben ihracat için demiştim aslında iç piyasa için değildi

aramulusoy
15-01-2016, 12:33
ben ihracat için demiştim aslında iç piyasa için değildi

İhracat konusunda ASYA ülkelerinde türk güvenilir aracılar var, prof destek alınabilir. İlk etapta sınırlı bütce ile ihracatta riskli. Cidden tehlikeli tipler var aman dikkat :)

GKS
15-01-2016, 12:39
amerika yada canadaya gitmek en doğrusu burda iş falan yapılmaz.

ibrahm_38
15-01-2016, 13:14
Nasilda biliyorum.

Kain olacak adammışız:)

Ben size değil konuyu açan arkadaşa söylemiştim boşa üstünüze alınmışsınız sağlık olsun

imprezaWRC
15-01-2016, 13:34
Bu ulkede is yapilmaz diyenler yurtdisinda holding sahibi heralde memleketi kotulemek yerine biseyin ucundan tutsaydiniz?

Mikail, çoğu mesajını beğenen birisi olarak bu sefer güldürmedin. Yanlış anlama, kazancın/ız daim olsun ancak hayata herkes senin gibi bir kaç adım önde başlayamıyor, küçük yaşta istediklerine erişemiyor, tecrübe ve kazanç sahibi olamıyor. Sen, o sınırlı şanslı kişilerden birisisin, daha bu yaşında neredeyse kullanmadığın otomobil kalmadı değil mi. Maşallah bir kaç aile şirketine de sahip çıkıyorsun, demekki yaşıtlarından fazla tecrübe ve bilgi sahibisin; yukarıdaki mesaj yerine bir tavsiyede bulunduğun mesajını okumak isterdim.

MK8800
15-01-2016, 14:06
Mikail, çoğu mesajını beğenen birisi olarak bu sefer güldürmedin. Yanlış anlama, kazancın/ız daim olsun ancak hayata herkes senin gibi bir kaç adım önde başlayamıyor, küçük yaşta istediklerine erişemiyor, tecrübe ve kazanç sahibi olamıyor. Sen, o sınırlı şanslı kişilerden birisisin, daha bu yaşında neredeyse kullanmadığın otomobil kalmadı değil mi. Maşallah bir kaç aile şirketine de sahip çıkıyorsun, demekki yaşıtlarından fazla tecrübe ve bilgi sahibisin; yukarıdaki mesaj yerine bir tavsiyede bulunduğun mesajını okumak isterdim.

Yanlis bi yaklasim olduysa kusura bakma abi ozellikle ozur diliyorum benim Takildigim kisim maddi olan bolumunden ziyade memlekete laf edilmesidir surekli iktidarin yuzunden ulke imkanlarina laf ediliyor . Istihdam eksikligi iktidar kaynaklidir bisey diyemem hatta hakli bir bakis acisidir desteklerim ama buna baglayip da ulkede is yok ya da pazar kisitli demek bence biraz da genele haksizlik olur

KÖROĞLU
15-01-2016, 14:07

Mesela konuyu açan arkadaşın sen olduğunu düşünseydik. Biz yine kötüleyen tarafta olalım.

Bir sıkımlık kurşunun var o da ev araba ne varsa satıp 200.000 TL riske edere hayatının kalanını kazanmaya çalışıyor olsaydın.

Sen nasıl bir tavır sergilerdin. Yani forumda "200.000 TL'sı param var ve şu işi kuruyorum diye bir konu açsaydın" o konuda ne yazardın ben merak ediyorum.

Kaybedecek tek bir şeyin var ise onu riske atmak kolay değildir.

Hayat şartları herkes için adil olmuyor, şuan klavye başından sıcacık ofisimden önümde bitirmem gereken bir iş varken,

burada bir şeyler yazıyorum ama gel gelelim bu gün cuma namazı çıkışında gözü yaşlı yarım yamalak Türkçesiyle

"ekmek yok, iş yok, çocuk aç" diyen Suriyeli de olabilirdik. Biraz talihsiz bir yorum olmuş bence.

GKS
15-01-2016, 14:16
birde kurumsal firmalarda yan gelip yatarak toplantı set edelim diye konuşan minimum 10-15 bin tl maaş alan tipler var mesela üstelik cumartesi-pazarda çalışmadan yalakalık dereceleri ne kadar çoksa maaşlarıda doğru orantılı artmakta bu tiplerin..

Safran
15-01-2016, 14:17
Rızkı veren Allah'tır arkadaşlar bunu hiç bir zaman unutmayın.Evet şuan piyasalar sıkıntılı ama pireye (iktidar) kızıp yorganı yakmanın anlamı yok.Mikail kardeşimizde bence onu demek istemiş iktidara takılmayın bugün var yarın yok yada onun yerine gelecek iktidarın daha iyi olucağının garantiside yok.Soruyu soran arkadaşa gelirsek ben olsam ankaranın işlek bir yerinde iç çamaşırı dükkanı açarım (kadın ağırlıklı) yanında ıvır zıvırda koyardım (parfüm,makyaj malzemesi) vs vs güzel para bırakan bir iş

ACYV
15-01-2016, 14:25
Her iktidar akımının dönemi zengini olmuştur, olacak da. 90'ların Anap zenginlerinden kimler kaldı piyasada ki? 1-2 kişi... Şuan kiler de öyle olacak. Her ortamda para kazanma ihtimali var ve olacak. Şu bir gerçek, internetten, sağdan soldan duyarak değil de inanarak girişilen, çabalanan işlerin büyük bir kısmı kazandırır. Yapılacak işin içeriğinin önemine inanmıyorum. Önemli olan çalışmak bence...

Quantum
15-01-2016, 14:30
Bekara karı boşamak ne kolay yahu.. Gerçek dünyadan haberleri yok her konuda fikirleri var. Onlara da helal olsun ne diyeyim.

Draniela
15-01-2016, 14:33
Az daha zorlayıp üniversite öğrencisinin çok olduğu ve mekan vs. olmadığı bir yer bulup simit sarayı aç derim ben.
Yozgat'ta okudum ben. Üniversitenin ilk dönemi geçiş yapamayınca 1 ay dolandım ne gider ne gider diye sonra babama bu fikirle gittim işin mi yok okuluna bak dedi :D Neyse adam açtı paraya para demedi hala içimde kalmıştır.
Fırsat bulursam yapmayı düşünüyorum ben.

Black_Eagle
15-01-2016, 14:33
Her iktidar akımının dönemi zengini olmuştur, olacak da. 90'ların Anap zenginlerinden kimler kaldı piyasada ki? 1-2 kişi... Şuan kiler de öyle olacak. Her ortamda para kazanma ihtimali var ve olacak. Şu bir gerçek, internetten, sağdan soldan duyarak değil de inanarak girişilen, çabalanan işlerin büyük bir kısmı kazandırır. Yapılacak işin içeriğinin önemine inanmıyorum. Önemli olan çalışmak bence...

Şu an mevcut partinin zenginleri kolay kolay yok olmaz. 7 kuşak yetecek kadar götürdüler çünkü.

aramulusoy
15-01-2016, 14:47
Ticaret evrenseldir, her ülkede yapılabilir. Ülkede yatırımı değerlendirin diyen arkadaş durumu iyi ve aile şirketi varmış. Eminim arkadaşın yatırımlarıda ülke içinde sınırlı değildir. Tüm dünya ile ticari ilişki içinde ve belli konuma gelince, yatırımcıları ülke içinde tutmaya dayalı metin yazılması, nekadar doğru ve inandırıcı bilemedim. Lütfen yanlış anlamayın.

poseidon
15-01-2016, 14:54
Yahu adam 200,000 TL ile ne iş kurulabileceğini sormuş. Konu nerelere gelmiş.
Politik akıl istemedi arkadaş elinde bir miktar para var ve yardım istiyor.
Türkiye'de her iş kurup az çok para kazanabilenler milyonlarla açmıyorlar iş yerlerini.

En basitinden benim de ortak olacağım ama sonra vazgeçtiğim 2 arkadaşım yaklaşık bu kadar nakit kalanı kredi ile küçük kuytu bir avm de Özsüt açıp şimdi Cevahir, Kozyatağı Carrefour gibi hatırısayılır Avm lerde farklı markalarda gıda üzerine işyerleri açtılar.
İnanın şu an kazandıkları da öyle az buz bir şey değil. Parana göre hayal kurarsan istikrarlı kazanırsın.
200.000 TL ile bir anda 2 katı kazanmak istersen sonucu hüsran olabilir.

Ticari zeka ve kabiliyet biraz da riske edilebilecek (kaybedebilecek) para varsa kazanmak imkansız değil.
Bu konu yerine kaç liraya tam teşekküllü bir garaj açabilirim konusu olsaydı şimdi farklı şeyler konuşuyor olacaktık.
Turbolar, dynolar, ciddi fiyatlı tuning parçaları havada uçuşuyor olacaktı.

Öze gelecek olursak: Benim önerim Türk usulü fast food tarzında (Kızılkayalar veya bambi gibi) gıda sektörü olacaktır
ama gıda piyasasının yabacısıysan senin için çok kolay olmaz.
Ayrıca mekanın yeri, çevredeki işyeri yoğunluğu ve yaya potansiyeli de çok önemli.

Met
15-01-2016, 14:58
Paran olsa ayrı dert, olmasa ayrı dert.

OrcunInce
15-01-2016, 15:17
Bir markanın distribütörlüğünü alıp, e-ticaret sitesi üstünden satışa başlardım.

En kötü oturduğun yerden gittigidiyor gibi sitelerde bile satabilirsin.

aramulusoy
15-01-2016, 15:20
Bir markanın distribütörlüğünü alıp, e-ticaret sitesi üstünden satışa başlardım.

En kötü oturduğun yerden gittigidiyor gibi sitelerde bile satabilirsin.

Evet, şahış şirketi ve akabinde çeşitli siteleri kullanarak çeşitli ürünleri satmakta kısa vadede kar getiren pratik işlerden.

imprezaWRC
15-01-2016, 15:32
Öze gelecek olursak: Benim önerim Türk usulü fast food tarzında (Kızılkayalar veya bambi gibi) gıda sektörü olacaktır
ama gıda piyasasının yabacısıysan senin için çok kolay olmaz.
Ayrıca mekanın yeri, çevredeki işyeri yoğunluğu ve yaya potansiyeli de çok önemli.

Yanlış anlaşılmasın da, Bağdat Caddesi Şaşkınbal'da Günaydın'ın yanında her daim milletin kapısında sıraya girip beklediği bir hamburgerci var. (Hangi kabileydi hatırlamıyorum ama Kızılkayalar olabilir :D )
Cam tezgah içinde tepesinde bilmem kaç watt ışık altında selülitli bacağa dönmüş adını da ıslak hamburger koydukları hamburger için yağmur, çamur demeden kapısında kuyruğa girenlere hayret ediyorum. İçeride oturmak için bile doğru düzgün yer yok, millet kucağında bebeği ile içeridekiler çıksada aşırı sağlıksız şu hamburgerden bizde yesek diye bakıyor. Bende her seferinde halk ekmek kuyruğu herhalde esprisini yapıp geçiyorum. (Birgün biri içerleyip tokadı basacak bana ama neyse :D :D)
Bedavamı dağıtılıyor o hamburger, çok mu lezzetli, ya da çekilişle altın mı veriyorlar nedir çözemedim. Hiçbir zamanda beni cezbetmedi.
Dışarıda totom donacak, belirsiz süre bekleyeceğim, içeride oturacak yer de yok, para verip evde yapsam daha sağlıklı olabilecek birşeye de para vereceğim. Bu milleti çözmek hakikaten zor. Gir otur Günaydın'da köfte porsiyon ye 19 TL ver çık.

P.S : Madem adı fastfood, çok acıkınca ne diye belirsiz süre bekleyeceğin kuyruğa girersin; yandaki Günaydın'da daha hızlı servis alıyorum. Günaydın'a girdiğimde Kızılkayalar'da dışarıda bekleyen adam Günaydın'dan çıktığımda halen sıra bekliyordu. Birader sen daha beklemeye devam et diyesim gelmişti.

AhmetKadir
15-01-2016, 15:41
Hayvancilik merakin varsa samsun bafrada sana guzel bi besi ahiri acalim. Az da kendi merakin varsa kendin de ahir isleriyle ilgilenirim diyosan guzel para kazanirsin. Devletin de guzel destekleri oluyor

Yigit-Y
15-01-2016, 15:46
200.000 ye 5.000 tl veriyoruz tefe a.ş.

nitrO_Oxide
15-01-2016, 15:47
franchising candır :)

onur_si
15-01-2016, 15:57
ben olsam sanayi de esnaf lokantası açarım. pazarları ve resmi tatillerde sende izin yaparsın akşam 6 oldu mu kapat git. 70-80 e açarsın kalanıyla da bir eve peşinat verip kredi ile tamamlarım. onu da kiraya veririm. veya okul, üniversite yakınlarına börekçi açarsın 1 tane sağlam börekçi ustası çalıştır, 1 garson bu da aynı şekil akşam oldu mu kapat evine git.

aramulusoy
15-01-2016, 15:58
Yanlış anlaşılmasın da, Bağdat Caddesi Şaşkınbal'da Günaydın'ın yanında her daim milletin kapısında sıraya girip beklediği bir hamburgerci var. (Hangi kabileydi hatırlamıyorum ama Kızılkayalar olabilir :D )
Cam tezgah içinde tepesinde bilmem kaç watt ışık altında selülitli bacağa dönmüş adını da ıslak hamburger koydukları hamburger için yağmur, çamur demeden kapısında kuyruğa girenlere hayret ediyorum. İçeride oturmak için bile doğru düzgün yer yok, millet kucağında bebeği ile içeridekiler çıksada aşırı sağlıksız şu hamburgerden bizde yesek diye bakıyor. Bende her seferinde halk ekmek kuyruğu herhalde esprisini yapıp geçiyorum. (Birgün biri içerleyip tokadı basacak bana ama neyse :D :D)
Bedavamı dağıtılıyor o hamburger, çok mu lezzetli, ya da çekilişle altın mı veriyorlar nedir çözemedim. Hiçbir zamanda beni cezbetmedi.
Dışarıda totom donacak, belirsiz süre bekleyeceğim, içeride oturacak yer de yok, para verip evde yapsam daha sağlıklı olabilecek birşeye de para vereceğim. Bu milleti çözmek hakikaten zor. Gir otur Günaydın'da köfte porsiyon ye 19 TL ver çık.

P.S : Madem adı fastfood, çok acıkınca ne diye belirsiz süre bekleyeceğin kuyruğa girersin; yandaki Günaydın'da daha hızlı servis alıyorum. Günaydın'a girdiğimde Kızılkayalar'da dışarıda bekleyen adam Günaydın'dan çıktığımda halen sıra bekliyordu. Birader sen daha beklemeye devam et diyesim gelmişti.

Abi yazdıklarını Günaydın okusa seni "Ortak" ederler :) :)

imprezaWRC
15-01-2016, 16:06
Abi yazdıklarını Günaydın okusa seni "Ortak" ederler :) :)

Hissemi de et olarak verirler :D :D

Evrenoz
15-01-2016, 16:11
birde kurumsal firmalarda yan gelip yatarak toplantı set edelim diye konuşan minimum 10-15 bin tl maaş alan tipler var mesela üstelik cumartesi-pazarda çalışmadan yalakalık dereceleri ne kadar çoksa maaşlarıda doğru orantılı artmakta bu tiplerin..

Hayat dışarıdan bakıldığında ne kadar da toz pembe..
Hiçbir patron gerizekalı değil. Parayı da sokakta toplamıyor. Kendi harcayabileceği parasını da masraf olarak elemana vermeyi hiçbir tacir istemez.
10-15k maaş alan tiplerin tek yeteneği con con şekilde konuşmaksa, zor değil bunu yapmak. Neden o gerzek con con bir şekilde konuşup patrona ağamsın paşamsın diyor da bir başkası o konumda olamıyor? Demek ki tek yetenekleri bu değil..

O insanların sırtlarındaki tek yük bu değil.. Sınırlı sayıdaki istisna ve torpil / patron yakını olanları bir kenara bıraktığımızda o kadar para kazananların göremediğin başka meziyetleri, şirkete artıları mevcut.. Aksi gerçek olsa, neden o 15 bini o alıyor da başkası alamıyor der insan..

cembozbey
15-01-2016, 16:12

keşke tadına bakıp öyle yorumlasaydın =)

turbo&quattro
15-01-2016, 16:25

Gecen ay Ist daydim . Hazir gelmisken dolarda yuksekken bir daire alayimda dursun kenarda dedim. Annemler sefakoydeler benimde abd ye tasinmadanki hayatim oradaydi. E6 kenarinda eski oto hurdacilaeinin oldugu yerde, der kenarinda yeni residence ! Projesi var oraya gittim. Konustuk cay kahve fln 1+1 dairelerin ki en kucugu ~50mt fln 400 kusur tl den basladigini soylediler haahahh :D ev fiyatlarida saka gibi herseyde oldugu gibi

aramulusoy
15-01-2016, 16:27
Hayat dışarıdan bakıldığında ne kadar da toz pembe..
Hiçbir patron gerizekalı değil. Parayı da sokakta toplamıyor. Kendi harcayabileceği parasını da masraf olarak elemana vermeyi hiçbir tacir istemez.
10-15k maaş alan tiplerin tek yeteneği con con şekilde konuşmaksa, zor değil bunu yapmak. Neden o gerzek con con bir şekilde konuşup patrona ağamsın paşamsın diyor da bir başkası o konumda olamıyor? Demek ki tek yetenekleri bu değil..

O insanların sırtlarındaki tek yük bu değil.. Sınırlı sayıdaki istisna ve torpil / patron yakını olanları bir kenara bıraktığımızda o kadar para kazananların göremediğin başka meziyetleri, şirkete artıları mevcut.. Aksi gerçek olsa, neden o 15 bini o alıyor da başkası alamıyor der insan..

Şirket yöneticilerine sadece aldıkları "para" kadar bakanlar o kişileri şirketleri konumları kıskandıkları için böyle konuşuyor olabilirlermi abi?

O yöneticiler gelişim sürecinde gecelerini gündüzlerine katarak kendilerini üstün şekilde donatırken, onları eleştirenler kahve köşelerinde gezinen tipler değilmi?

Kahvehanelerin moder hali cafeler tabi :)

aramulusoy
15-01-2016, 16:29
Hissemi de et olarak verirler :D :D

Afiyet olsun abi, o hisse bütün TT'ye yeter :) :)

rebel
15-01-2016, 17:08
Gunaydin bukadar reklam yapmadi :P abi senden viral reklam bekliyoz ahahah

Yigit-Y
15-01-2016, 17:14
Ürün yerleştirme yapmayalim beyler :)

lnd_samet
15-01-2016, 17:18
ya akşam akşam canım ıslka hamburger çekti :D gelde izmirde şimdi ıslak bul :) ehh be abi

yesil
15-01-2016, 17:32
franchising candır :)

franchising alırken çok dikkatli olunmalı ben kesnlikle önermiyorum. zaten çok karlı noktalara kendileri açıyorlar, risk almak istemedikleri noktalarda franchise veriyorlar. en basit firma 100 bin civarı isim hakkı alıyor. cirodan %8 %13 arası pay alıyorlar. o kadar paydan ne olacak diye düşünülmesin zaten yüzde kaç karla çalışılıyor ki, kazanacağın paranın yarısını markaya veriyorsun. 5 yıl 10 yıl kontrat yapıyorlar, dükkanla kira sözleşmesini kendileri imzalıyorlar. 10 yıl sonra seni çıkartıp mekana çökebilirler, hiç bir hak iddaa edemezsin. olmayan şeyler değil bunlar. en iyi ihtimalle sözleşme bittikten sonra tekrar isim hakkı talep ederler, bunuda en başta sözleşmeyi imzalarken dillendirmezler. sen sözleşme bitince otomatik yenilenecek sanarsın bir bakmışsın mekan elinden gitmiş. 3 5 yılda dekorasyon yeniletiyor bazıları, tam düze çıktım derken tekrar borca giriyorsun. çok ağır cezai şartlar oluyor bazılarında en ufak yanlışta 300 bin 500 bin $ cezai şartları var. yani markayı sana veriyor ama kazancının yarısına ortak oluyor ve canını çıkartıyor.

TaGo
15-01-2016, 17:36
Kardeşim sıkılmadan 7 sayfayıda okudum. Benden sana nacizane abi tavsiyesi "zararın yoksa yaşında müsayit. Koş ve elindeki işini dsakın bırakma" Farkındaysan kimse kendi yaptığı işi önermiyorda Pokerde rest der gibi aklındaki en riskli işleri öneriryor.

veliazak
15-01-2016, 17:45
Kardeşim sıkılmadan 7 sayfayıda okudum. Benden sana nacizane abi tavsiyesi "zararın yoksa yaşında müsayit. Koş ve elindeki işini dsakın bırakma" Farkındaysan kimse kendi yaptığı işi önermiyorda Pokerde rest der gibi aklındaki en riskli işleri öneriryor.

Tamamen katılıyorum.

Bunun için de ata sözümüz mevcut... :) Bekara karı boşamak kolaydır...

TolgaUs
15-01-2016, 18:30
Faiz riskli iş değil ben üzerime alınmıyom bu yazıyı faiz fazla parada gözü olmayanların en mantıklı en garanti gördüğü iş :)

Yigit-Y
15-01-2016, 18:32
200.000 tl faizle erir diyenler olmuş.

Hayatinizda hic battiniz mi ?

Daha doğrusu isveren oldunuz mu diye sormak isterim.

Forex ve turevi islemler buyuk risk taşır.

Birgun bir bakmissiniz elde avucda hicbirsey kalmamis

aramulusoy
15-01-2016, 18:44
200.000 tl faizle erir diyenler olmuş.

Hayatinizda hic battiniz mi ?

Daha doğrusu isveren oldunuz mu diye sormak isterim.

Forex ve turevi islemler buyuk risk taşır.

Birgun bir bakmissiniz elde avucda hicbirsey kalmamis

Abi anlattıkların doğru.

Borsa, yatırım, finans gibi işlerde koşturacak olanlar. Piyasayı iyi bilen ekonomi ile ilgili okullardan ilişkili bölümlerde eğitim görmüş piyasa okuması üstün kişilerce başarı ile yapılabiliyor.

Faiz ile para erir demekte şöyle.

200 bin k 2016 yılında bankaya kondu getirisi var ok.

Fakat 10 yıl sonra 200 k sabit ve 2016 yılında bir ev alan 200 k, 2026 yılında sadece bir araç ancak alacak. (2016 yılında 50k eden araca eş değer)

Aslında banka faizinde kendi paranızın değerinden yersiniz bunuda fark etmezsiniz.

2016 yılında 200k ile alınan ev 10 yıl bu günün parası ile aylık 1000 tl kira getiri ve 10 yıl sonra 600 k'ya satılır.

Yigit-Y
15-01-2016, 18:53
Abi anlattıkların doğru.

Borsa, yatırım, finans gibi işlerde koşturacak olanlar. Piyasayı iyi bilen ekonomi ile ilgili okullardan ilişkili bölümlerde eğitim görmüş piyasa okuması üstün kişilerce başarı ile yapılabiliyor.

Fakat 10 yıl sonra 200 k sabit ve 2016 yılında bir ev alan 200 k, 2026 yılında sadece bir araç ancak alacak. (2016 yılında 50k eden araca eş değer)

Aslında banka faizinde kendi paranızın değerinden yersiniz bunuda fark etmezsiniz.

2016 yılında 200k ile alınan ev 10 yıl bu günün parası ile aylık 1000 tl kira getiri ve 10 yıl sonra 600 k'ya satılır.

Ben su kafadayim

Bir ev 200 ise edecegi max artis 600 olur sonsuz artis olmaz ki oradada risk var

Bir depremle isler acayip degisir

1 ev parasina avcilarda apartmanlar satildi sene 99

Bu risk istanbul icin hep gecerli ki ben oyle düşünüyorum

2016 200.000 tl dolar kuru 3.00 ise

2036 200.000 tl dolar kuru 3 00 ise paranizin degeri aynidir

Mantik budur

KGüneyli
15-01-2016, 19:13
Cafe n oturmuşsa geleni gideni var aylık paran güzelse brak. Hiç elleşme işine devam et.

blackdeath
15-01-2016, 20:36
Hot Dog üzerine bi dükkan açabilirsiniz.

Batum
15-01-2016, 20:40
Milyon bile olsa yapılcak iş bilmek lazım bilinmiyosa risk etmeye gerek yok..
Eniyisi hazır düzeni geliştirmek veya olmuyosa fastfood yemek işine çevrilebilir

cheers
15-01-2016, 21:17
Bende Cafe ve otel işi yapıyorum.Cafe,Ankarada merkezde yaya bölgesinde.Eskisi gibi işler pek iç açıcı değil.Otel işi de Antalya da orasıda bu sene yok gibi.Bakalım ne yapıcaz.

Bence yap-sat,al-sat tarzı eleman ve kira giderinin olmadığı bir iş yapmak daha mantıklı bu piyasa çevresinde.

mehmetRS
15-01-2016, 22:13
Bayanlara hitap eden her türlü iş yürür bence, durmuyorlar çünkü sağolsunlar :) araba alım satım vs ilk bahsettiğime göre oldukça riskli, bir bayan her zaman alışveriş yada kendisi için birşeyler harcama yapmak zorunda gibi bir durum var :) bence bayanlara yönelik hizmet sektörüyle ilgili birşeyler olabilir, estetik merkezi, cilt bakım vs vs. benim eşim estetisyen mesela, bir estetik cerrahı ile anlaşması durumunda bir kaç kapı daha açılıyor, siz finansman sağlayarak böyle bir işe girebilirsiniz, kolay kolayda zarar etmezsiniz.

Yani bakın, dostlarımız var gidip Irakta halen ortalık bombokken estetik merkezi açtılar, o halde bile deli gibi iş yapıyorlardı yetiştiremiyorlardı :) Bu yüzden bayanlara yönelik herhangi bir iş diyebilirim.

caglarcb
15-01-2016, 22:29
Profesyonel expertiz firması diyen bir arakdaş var dı ilk sayfada, sonuna kadar katılıyorum.

MK8800
15-01-2016, 22:43
Önceki sayfada tavsiyede bulunamamıştım bu arada ; Ankara'dasınız nasılsa bi yerlerden bi kaç hatırlı tanıdık varsa Ankara dışı hatta mümkünse küçük ilçelerde olacak imar değişiklikleri , askeri ihaleler v.s öğrenerek ufak çaplı projelere koşturabilirsiniz aynı sermaye de bir ortakta bulursanız dönüşü kısa vadede baya olumlu olur . İlçe tarzı yerleri belirtmemdeki ana sebep zaten rekabetin ortalama gücü belli olduğu için maddiyatın yanı sıra tanıdıklarda etkili olabiliyor

_muhaRRem
15-01-2016, 23:07
garantili para kazandıran arkadaş nerde , hevesle girdim daldım konuyaa

_muhaRRem
15-01-2016, 23:09
paralarıda hazırlamıştım neyseee

M3CSL
15-01-2016, 23:10
Yapilacak iste bilgili olucaksin isi bileceksin kisacasi. Ve calisip arastirip ihtiyaclari dogru tespit ettigin surece islerin yolinda gider. Cogu is icin boyle..
Yoksa ne yerler var ben oldum tamam diyip kibre kapilan. Isyeri icinde ayni mantik, devletler icinde, kisinin kendi gelisimi icinde..

eyuparsln
15-01-2016, 23:13
İstanbulda sushi işine girmek isterden pm atabilirsin

_muhaRRem
15-01-2016, 23:17
Abi anlattıkların doğru.

çok ince görmüşsün faiz ve paranı yeme olayı tebrik ediyorum çok yerinde tespit.

34btr1907
16-01-2016, 00:24
iktidar yalakası ol,ama yetermi o para onu bilmem

o zaman 2 sene sonra böyle konu açanlara dersin sende,arkadaşım iş çok yeterki çalışmak isteyin ! ülkenin suçu ne ne *** atıp duruyorsunuz memlekete...

levent_s
16-01-2016, 00:37
Eğer bilgi ve heves varsa uygun bir çevrede araç yıkama işine girilebilir detaylı iç temizlik falan. Tabi buradaki en önemli şey bir fark yaratmak olmalı kendi aracını yıkadığı özenle müşteri aracını yıkayan, uygun yerde açılan bir yıkamacı güzel paralar kazandırabilir.

Thracian
16-01-2016, 00:55

Turizmde işletmeciyim 25 personel çalıştırıyorum. Aldığımı veriyorum zararı bana kalıyor. Hele bu sene rusyayla ilgili bi sıkıntı stresi anlatacak kelime bulamıyorum

Konu sahibi nerede yaşıyorsun

Sadık Özyer
16-01-2016, 00:58
150bin TL aylık faizle 1300tl civarı bir getiri sağlıyor, fakat bundan %15 gelir vergisi kesintisi oluyor. 100tlde bireysel emekliliğe düşüyorsun, 900tl ile el elde baş başta kalıyorsun.

200bin TL değil de 2 milyon TL olacak ki bir şeye benzesin.

brüt 2191.78 tl net 1863 Tl 32 günde odea bank . 200 bin tl için.

zcy04
16-01-2016, 02:20
iktidar yalakası ol,ama yetermi o para onu bilmem

o zaman 2 sene sonra böyle konu açanlara dersin sende,arkadaşım iş çok yeterki çalışmak isteyin ! ülkenin suçu ne ne *** atıp duruyorsunuz memlekete...

Aynen öyle

kesici
16-01-2016, 02:25
Turizmde işletmeciyim 25 personel çalıştırıyorum. Aldığımı veriyorum zararı bana kalıyor. Hele bu sene rusyayla ilgili bi sıkıntı stresi anlatacak kelime bulamıyorum

Konu sahibi nerede yaşıyorsun

2 sene önce 100€'ya gecelik oda satıyorduk Sultanahmet'te. Üstelik lüks bir yerde değildi çok basit bir pansiyon. Şu an eniştemin lüks sayılabilecek bir oteli var 30€'ya müşteri arıorlar. Zaten o 30€'nun %20'si bookinge komisyon %30'uda kahvaltı, elektrik, su vs.. 15€ para kalıyor işletmeye.

Sıkıntı...

Dou
16-01-2016, 04:52

Keske dedigin kadar kolay olsaydi o isler..

ACYV
16-01-2016, 08:17
Şu an mevcut partinin zenginleri kolay kolay yok olmaz. 7 kuşak yetecek kadar götürdüler çünkü.

Eskiler de öyle götürmüştü, sorun değil bunlar da kaybetmeye mahkum. Sonuçta hepsi havadan gelen para, bir iktidar akımı değişiminde yerle yeksan olurlar. Çalışıp da kazanana birşey olmuş değildir.

huseyinturk
16-01-2016, 08:24
Daire alıp 1000 lira kira almaktansa faiz daha mantıklı diyneler var çokça. Peki diyelimki 200.000'i bıraktınız faize 10 yıl faiz yediniz, 10 yıl sonra elinizde yine 200.000 kalıcak tahminen bir clio parası felan ya olur ya olmaz 10 yıl sonra. Daireye, arsaya vs birşeye yatırırsanız emin olun 200.000den kat kat fazlasını edicektir o yatırım 10 yıl sonra. Faiz sadece para yastık altında durmasın diye tercih edilmeli bence, oda güncel değerini korusun diye

MK8800
16-01-2016, 08:50
Goren de sadece iktidar bizim ulkede is goturuyor zanneder , merak ediyorum iktidarda kendi istediginiz ve is yapabileceginiz sahislar olsa yok biz boyle iyiyiz der miydiniz? Dunya genelinde bu durum hakim hakimiyet - kontrol kim ise imkanlarda ondadir neden bu kadar acayip bisey gibi bakiliyor?

Yigit-Y
16-01-2016, 09:28
Daire alıp 1000 lira kira almaktansa faiz daha mantıklı diyneler var çokça. Peki diyelimki 200.000'i bıraktınız faize 10 yıl faiz yediniz, 10 yıl sonra elinizde yine 200.000 kalıcak tahminen bir clio parası felan ya olur ya olmaz 10 yıl sonra. Daireye, arsaya vs birşeye yatırırsanız emin olun 200.000den kat kat fazlasını edicektir o yatırım 10 yıl sonra. Faiz sadece para yastık altında durmasın diye tercih edilmeli bence, oda güncel değerini korusun diye

Deprem olmayacak garantisi veriyormusunuz?

tylan
16-01-2016, 09:41

Yiğit banka da hortumlanabilir onun da deprem kadar riski var hatta daha fazla zaten dask yapmak zorunlu hadı onada güvenmedin senede 1000-1500 gibi rakamlara depreme yangına sele karsı sıgortalıyorlar faiz yemek haramdır falan demiyorum ama tl gün geçtikçe değer kaybediyor emlak tam tersi 2010 da bana babamın halasından miras bi ev kaldı mustakıl 700 mt2 arsa için de o zamanlar satıcaktım en fazla 50.000 verdiler babam sattırmadı köprü muhabbeti cıktı arsa %300 değerlendi müteahhite verdik bize o apartmandan 3 daire verdi. Daha ptesi dairenin tekini 220.000 e sattık

olivera7
16-01-2016, 09:44
Valla faizle alakali soyle bir ornek veriyim size bir tanidigim 5 milyon $ bozdu 2.2 den o zaman cok cikti dahada cikmaz heralde diye 11 milyon para aldi faize yatirdi dolar ciktikca cikti en son dolar 2.7 de sabit 3 yila yakin kalsaydi zararini cikaricakti ki tabiki oyle olmadi su anda 5 milyon olan ana parasi 3.7 milyon $ a dustu tabi 130k falan faiz aliyor aylik faiz dedigim gibi mantikli gozuksede bence bir yatirim araci degil ana paranizin erimesine sebep olan bisey

İbrahim33
16-01-2016, 09:49

senin mantık yanlış bence yiğit abi. mülk arsa hiç bir zaman değer kaybetmez. ama ticarette kullanmayıpta bankaya faize attığın para günden güne değer kaybeder. alım gücü denilen bir şey var sonuçta.

Yigit-Y
Yiğit banka da hortumlanabilir onun da deprem kadar riski var hatta daha fazla zaten dask yapmak zorunlu hadı onada güvenmedin senede 1000-1500 gibi rakamlara depreme yangına sele karsı sıgortalıyorlar faiz yemek haramdır falan demiyorum ama tl gün geçtikçe değer kaybediyor emlak tam tersi 2010 da bana babamın halasından miras bi ev kaldı mustakıl 700 mt2 arsa için de o zamanlar satıcaktım en fazla 50.000 verdiler babam sattırmadı köprü muhabbeti cıktı arsa %300 değerlendi müteahhite verdik bize o apartmandan 3 daire verdi. Daha ptesi dairenin tekini 220.000 e sattık

Devlet 100.000 tl mevduat garantisi veriyor.

Devlet bankasina koy batarsa zaten ulke batti demektir.

Gelelim daire isine 200.000 tl lik dairesine az vergi vermek icin 30.000 tl gosterip ona gore islem yapiliyor.

Depremde alacagin paranin 200.000 alma durumu yok.

Yarın ne olacaginin garantisini kimse veremeyecegine gore.

Bu ulkedeki anlik durum belli olduguna gore.

Keyfi istimlak hukuksuzluk olduguna gore.

Kimse ben ev aldim deger kazandi demesin.

Yarin devlet gelse istimlak ediyoruz dese rahiç bedeli verip bir guzel aglatir.

Yasal olmayan bir cok konu var ozellikle konutta

Devletin iki dudagi arasinda hersey.

Banka oyle değil halk ziraat vakif batarsa

Zaten o evin 50 ye duser maas bile alamazsin işi gectim :)

Sadık Özyer
ben bu işin hesabını yaptım tabi 1 milyon lira olarak , parayı bankaya yatırsam 9100 tl civarı bir para geliyor. o paraya 3 bilemedin 4 tane ev alırım getiriside aylık maksimum 4 bin lira olur. Evim yıpranır eskir 10enede. fethiyede 250 bin liraya aldığım evide ben 10 sene sonra maksimum 300 bin liraya satarım . ne gari bu şarap mı fiyat yükselicek . bizim dairelere ön görülen ekspertiz ücretlerini karşılaştırdım bir *** değişmemiş. Eve kiracı giricek anasını bellicek sonra ben o eve masraf yapıcam gelir vergisi vericem . Paranın enflasyon karşısındaki değerini koruyabilirim sadece faizle belki. gelen 9 bin liranın 9 bin lirasınıda yersek değer kaybeder fakat yarı yarıya yaparsak 10 uncu senede benim 500.000 tl 'm daha olur. ve 11 . sene getirim 14500 olur.tabi yattığın yerden olacağı bu , ülkemiz yavaş yavaş yattığı yerden para kazanan için değil üretim yaparak kazananlara açık olacak.

Yigit-Y
16-01-2016, 09:52
Konutçulara şunu ekliyem bi de

Balon patlayınca sakın bir yere kaybolmayalim.

Bu emlak balonuda yakında patlayactir.

kunteper
16-01-2016, 10:05
Istanbuldaki 350-400bine kadar olan evlerde oynama olacagini sanmiyorum. halk aliyor cunku bunlari.

MK8800
16-01-2016, 10:15
Ulkeler arasi oynayan kur farkiyla da aslinda yuklu miktarla aylik surekli kazanc mumkun en azindan banka faizinin 6-7 kati kazanci olur paranizda surekli elinizde olur . Sadece para akisi saglayacaginiz ulkenin giris-cikis politikasini ve icislerini bilmek yeterli ornek : azerbaycan gibi vs

yesil
16-01-2016, 10:48
ben bu işin hesabını yaptım tabi 1 milyon lira olarak , parayı bankaya yatırsam 9100 tl civarı bir para geliyor. o paraya 3 bilemedin 4 tane ev alırım getiriside aylık maksimum 4 bin lira olur. Evim yıpranır eskir 10enede. fethiyede 250 bin liraya aldığım evide ben 10 sene sonra maksimum 300 bin liraya satarım . ne gari bu şarap mı fiyat yükselicek . bizim dairelere ön görülen ekspertiz ücretlerini karşılaştırdım bir *** değişmemiş. Eve kiracı giricek anasını bellicek sonra ben o eve masraf yapıcam gelir vergisi vericem . Paranın enflasyon karşısındaki değerini koruyabilirim sadece faizle belki. gelen 9 bin liranın 9 bin lirasınıda yersek değer kaybeder fakat yarı yarıya yaparsak 10 uncu senede benim 500.000 tl 'm daha olur. ve 11 . sene getirim 14500 olur.tabi yattığın yerden olacağı bu , ülkemiz yavaş yavaş yattığı yerden para kazanan için değil üretim yaparak kazananlara açık olacak.

faizin yarısını yiyip yarısını harcarsan 10. senede 1.5 milyonun olur evet ama 10 sene öncesinin 1 milyonu 10 sene sonrasının 2 milyon 200 binine eşittir yaklaşık olarak. yani faizin yarısını yiyerek paranı 700 bin lira eritmiş oluyorsun.

tylan
16-01-2016, 10:48
Valla bizim burda ancak fiyat olarak patlar emlak. Daha sit alanı olan yerler ımara açılacak.hava limanı, köprü, hızlı tren projeleri var bi durum olmazsa 15 sene de hepsi gerçekleşicek o zaman ckaledeki emlak fiyatlarını görün. Valla şuan bi dukkanın peşindeyim lapseki çarşı içinde 300 mt2 dukkana adam 770.000 istiyor bundan 10 sene once komple çarsı içindeki dukkanları alırdın abartmıyorum ama artık piyasası o nasip olurda alırsam bu dediğim projelerden sonra o dukkanın kirası bile verdiğim paranın faizinden fazla olur ve her zaman değerli mülküm olur

G.U.Z.
16-01-2016, 11:11
Babadan kalma sirketleri, milyonlari olanlarin, kamuya is yapanlarin, elinizi tasin altina koyun bu ulkede is yapsn nasil yapiyor demesi ne kadar objektif..

huseyinturk
16-01-2016, 11:14

Sen yarının için garanti aldınmı? Deprem yeni yönetmeliklere uygun yapılan binaları kolay kolay etkilemez, depremle ilgili bir sıkıntı yok hatalı yapılan binalar ile ilgili var. 99 depreminde avcılarda, büyükçekmecede bir dünya bina yıkıldı ama gününden ileri teknoloji ile yapılan emlak bankası evleri tek bir hasar almadı ve hala bankalar yeni bina gibi kredi veriyor.

huseyinturk
16-01-2016, 11:33
Konutçulara şunu ekliyem bi de

Balon patlayınca sakın bir yere kaybolmayalim.

Bu emlak balonuda yakında patlayactir.

Devlet evi istimlakmı edicek? O dediğin arsa için olabilir ama ev için öyle bir olay yok. Kimse 200 eden evi 30 ediyor gibi göstermez çünkü amanda aman bir vergisi yok. Konaklama zaruri bir ihtiyaçtır, nüfus arttıkça ihtiyaç artmakta haliyle. Kimse 3 liraya mal olan evi 100 liralara satmıyor, arsa değeri gibi değişken bir değer var şuan 70.000ede 2+1 daire almak mümkün 2 milyonada. Emlak balonu diye bir şey yok ortada, enflasyon gibi acmasız bir gerçeği var ülkemizin emlakta buna paralel şişiyor gayet normal olarak.

2010 yılında 140.000den daire sattığımız binada şuan kendi oturduğum daireyi 400e vermem, çünkü bölgede arsa satış bedeli belli. Binayı yıkıp arsayı satsak, 28e bölsek daire başı 370 bin lira düşüyor zaten.
2008'de 130-150 arası küçükçekmecede satılan daireleri, alanlar 350-400 gibi rakalmlara bizden daha hızlı satıyor şuan.
2012 yılında gürpınarda 165.000e 15 ay bekletip zor sattığımız dubleks dairenin şuan ederi gözük kapalı 400.000. Benim aldığım 165 uçtu gitti bu arada o bu derken.
2012de çorluda 65-70e satılan daireler şuan 120-130 ediyor.

Tamam baktığın zaman çok mantıklı değil bu daire fiyatlarında daire almak ama, insan aklının almadığı şekilde pirim yapmaya devam ediyor çünkü bizde en garanti yatırım bu, en aktif yaptığımız üretimde bu. Haznedarda 2006-2008de komşumuz dairesine 160 istiyormuş diye duyunca Babam veren olmadıktan sonra isteyeni sevsinler diye tepki göstermişti hiç unutmam. Aynı sokakta m² olarak daha küçük daireleri daha bina bitmeden 600 civarında kapış kapış sattı dayım.
10 yıl kredi ile daire alanın aldığı daire, 10 yıl sonra ödediği faiz dahil verdiğinden daha fazla ediyor. 10 yıl ödeyeceği kira kar kalıyor bide.

Bir balon var haklısın ama o balon inşaat ile ilgili patlarsa zaten diğer sektörlerde çok önceden patlamış olur.

TolgaUs
16-01-2016, 11:33
Zamanında yüzde 12 ile bilmem kaç ay banka kredisi veren koskocaman bankalar aptal şuanda senelik yüzde 14 le paranız erir diyenler akıllı.. puhaha gülüyorum bak hemde sesli he :) arkadaşım 5.5 senede paranız faizde yüzde 100 artıyor etlisine sütlüsüne karışmadan. 11 senede 2 ye katlanan paranız tekrsr 2 ye katlanıyor.
Zaten bu paranız erir yalanını çıkardılar diye emlak balonu oldu ya. Zamanında 60 lira eden evler şuanda 150 bin ev aynı ev saçmalığın daniskası
Eyy tt açın gözünüzü gelmeyin bu tarz oyunlara :)

tylan
16-01-2016, 11:37
Ben de sunu belirteyim 200.000 değeri olan evi 30.000 gösteren salaktır. Devlet cok iyi arastırıyor emlak fiyatlarını açığını yakaladığı an bi ceza gönderiyor evin parası kurtarmaz cezayı

Yigit-Y
16-01-2016, 11:52
Zamanında yüzde 12 ile bilmem kaç ay banka kredisi veren koskocaman bankalar aptal şuanda senelik yüzde 14 le paranız erir diyenler akıllı.. puhaha gülüyorum bak hemde sesli he :) arkadaşım 5.5 senede paranız faizde yüzde 100 artıyor etlisine sütlüsüne karışmadan. 11 senede 2 ye katlanan paranız tekrsr 2 ye katlanıyor.
Zaten bu paranız erir yalanını çıkardılar diye emlak balonu oldu ya. Zamanında 60 lira eden evler şuanda 150 bin ev aynı ev saçmalığın daniskası
Eyy tt açın gözünüzü gelmeyin bu tarz oyunlara :)

Yakında buralar değerlenecek konu kilitlenmez ise

bugünleri hatırlatırız alıntılarla tek tek

bir ev alıyorsun 200.000 tl ye ki nerde o paralara ev :D

ev sonsuz döngüde değer kazanıyor her sene 2.000.000.000 filan böyle değerlenecek her geçen sene kafasında millet

Sizin hatanız şurada

200.000 1700 alıyorsan bunun 700 tl her ay eklersen yılda 8.400 10 yılda paranız en az 284.000 tl olur.
Buna biz kıyamet bile kopsa en az garantili kazanılacak para diyoruz.

Ekonomik kriz patlarsa faizleri biliyorsunu aylıkların günlük verildiği o günleri :D Onu hesaba katmıyorum.

Banka size vadelideki parayı satıyor ev alıyorsunuz kredi ile

Krediler ödenemez hale gelirse ev fiyatları düşecek banka paraya sıkışacak ve daha çok faiz verecek vadeli hesaplara

Ben riske girerim iş yaparım gayrimenkulden ranttan para kazanırım diyene bir lafımız zaten yok.

Kısa vadede Orta vadede belkide çok para kazanabilirsiniz.

Ama uzun vadede en iyi garanti para kazanımı vadeli mevduatlardır.

Şahsi olarak strese grip ticarete gireceğime bankaya koyarım en azından kafam rahat olur kafasındayım.

İnşaat, cafe ,restaurant, devler ihale ve araba al sat yapan yapmış birisi olarak yorum yazıyorum.

Herkes özgür bu ülkede ama bana fikir soranlara kesinlikle ticaret yapma.

Maaşlı bir işde çalış diyorum

YTD :D

Onur Fatih
16-01-2016, 11:57
200 bin lira ile isletmecilik yapmak ikinci planda kalmali bence. Daha cok al-sat yapmak daha cazip geliyor. Temelden daire satin alip 1 sene bekleyip 30 40 bin kazanmakta cok mantikli degil. Dairenin yapilmasini beklerken zaten o bos vakitte kazanilacak olan para da biter:) zaten soylemissiniz tembellesmek istemiyorum diye. O yuzden kosturmak, kosturdukca is bulmak guzel olabilir:)
Daha once cig kofte ve oto yikama isletmeciligi yaptim. Su an da hala oto yikama isletiyorum ve yanina hali yikama fabrikasi dusunuyorum. Tek lazim olan caliskan, istikrarli bir ekip kurmak. Kosgeb ede basvuruda bulundum. Cok guzel hibeler veriyorlar danisman servisleri zaten sizin adiniza tum islerinizi takip ediyor ve is projenizi hazirliyor. Oyle danışmanlık servisleri var ki size %100 hibe garantisi veriyorlar. Bir nevi muameleci gibi dusunun.
O yuzden kosgeb in de ilgilendigi is alanlariyla ilgili bir meslek düşünürseniz isletmenize yaptiginiz tum giderleri 50 bin liraya kadar geri odemesiz alabilirsiniz.
Bana kalirsa cok acele etmeyin.

MK8800
16-01-2016, 12:00
Sahibinden hesabi acarak hasarli , hasar kayitli revacta olan modellere ilandaki fiyatin 20 lira altini teklif ederek de guzel ekmek yenebilir Yigit abi hala nasil bu konuda gerekli aciklamayo yapip onerme yapmadi saskinlik icerisindeyim :D

Yigit-Y
16-01-2016, 12:06
Sahibinden hesabi acarak hasarli , hasar kayitli revacta olan modellere ilandaki fiyatin 20 lira altini teklif ederek de guzel ekmek yenebilir Yigit abi hala nasil bu konuda gerekli aciklamayo yapip onerme yapmadi saskinlik icerisindeyim :D

Yapabilirse yapsın.

Pm atıyor bir kaç arkadaş forumdan abi fiyatı sen konuş diye :D

Ya adamın vereceği varsa verir zaten.

Ben araba işinden de soğudum ciddiyim.

Şuan en güzek iş lüx araba airbag torpido donanımsal parçalar getirmek.Kodlama işi yapmak

BMW den bayağa ekmek yenebilir :D

Hemde 200.000 harcamaya gerek de yok

Canselmo
16-01-2016, 12:52
Spor salonu acın malzemeler haricinde dükkan kirası ve hoca masraflarnzdan fazla birşey olmaz.

aramulusoy
16-01-2016, 12:52
Keske dedigin kadar kolay olsaydi o isler..

Merakımı maruz görün. Zor olan ne açarmısınız konuyu?

kelalper
16-01-2016, 12:58
Dükkan al kiraya ver kira sözleşmesine öyle maddeler koy ki adam senden izinsiz devredemesin. Bi de 3 senelik kira bedeli olarak teminat senet yap. Her devretmeye çalıştığında zorluk çıkar sonra da iyi hadi öyle olsun devir parasının yarısını alırım diyerek bi miktar paraya çök.
Kiracı vurursa karışmam. (Ben yakında vuracam da mal sahibini o yüzden yazıorum)

aramulusoy
16-01-2016, 13:51
Ulkeler arasi oynayan kur farkiyla da aslinda yuklu miktarla aylik surekli kazanc mumkun en azindan banka faizinin 6-7 kati kazanci olur paranizda surekli elinizde olur . Sadece para akisi saglayacaginiz ulkenin giris-cikis politikasini ve icislerini bilmek yeterli ornek : azerbaycan gibi vs

Sende konuyu açarmısın arkadaşım merak ettim.

pashaboy
16-01-2016, 14:50
Abilerim,Kardeşlerim yorumlarınızı teker teker itinayla okudum 9-10 yıldır ticaret yapıyorum,güzel paralar kazandım Çok Şükür,hep sıcak para,diğer değimle günlük akarı olan işlerle uğraştım.Şuan evliyim ellerinizden öper 2.5 yaşında bir oğlum var.işin açığı hayatımı idame ettirecek kira gelirim var,kendime hem uğraş hemde zarar etmiyeceğim en azından akşam evimde olabileceğim bir iş bakıyorum.

Yanlış anlaşılmasın çalışmayı çok severim ama yıllardır gecem gündüzüm iş,aile yaşantımız kalmadı doğru düzgün.Sermaye konusunda da 200.000TL dememin sebebi riske atabileceğim miktar,çok mantıklı bir ticaret olursa 500.000TL sınırım var.Ankara piyasasında para kazanan işletmelerden birisini işletiyorum şuan ama eleman+zaman sıkıntısından dolayı yoruldum artık,Cafe&Bistro işi Tamamen Ekip işi,yanlız olacak iş değil,yanlız olacaksa da kurumsal bir firmanın franchasing olması lazım.

Uzun lafın kısası devir işlemini yaptıktan sonra sakin kafayla 2-3 ay gezip sizin önerilerinizide göz önünde bulundurup bir yol izlemeyi düşünüyorum.

Thracian
16-01-2016, 14:56

7 yıl önce 120.000 e alınan daire 160.000 bizim burada

Yani 200.000 tl ye clio olmuoyor 10 yılda

Yigit-Y
16-01-2016, 15:10

40.000 TL değerlenmiş 7 yılda

İhtiyacın olamayacak 200.000 TL

ayda 1700 net ,yılda 8400tl , 7 yılda 58,800 TL getirir

kiracı kirayı yatırdımı yatırmadımı borç taktımı takmadı gibi uğraşmadan :D

johnie
16-01-2016, 15:13

Mecidiyeköy de oturuyorum, vallahi Türk den fazla arap - suriyeli var - Hele ki cevahir abooo ..
Adamlar artık yatırımlarını burada yaptıklarından dolayı , dediğin gibi sağlama almak gerek :)

alperaslann
16-01-2016, 15:16
Peki otomotiv sektörüne ne diyorsunuz? Fıat üzerine sanayide dükkan açılsa Ducato'lara bakılsa? Çünkü büyük araç iyi para bırakıyor. Merakımı maruz görün.

Thracian
16-01-2016, 15:28
Abilerim,Kardeşlerim yorumlarınızı teker teker itinayla okudum 9-10 yıldır ticaret yapıyorum,güzel paralar kazandım Çok Şükür,hep sıcak para,diğer değimle günlük akarı olan işlerle uğraştım.Şuan evliyim ellerinizden öper 2.5 yaşında bir oğlum var.işin açığı hayatımı idame ettirecek kira gelirim var,kendime hem uğraş hemde zarar etmiyeceğim en azından akşam evimde olabileceğim bir iş bakıyorum.

Yanlış anlaşılmasın çalışmayı çok severim ama yıllardır gecem gündüzüm iş,aile yaşantımız kalmadı doğru düzgün.Sermaye konusunda da 200.000TL dememin sebebi riske atabileceğim miktar,çok mantıklı bir ticaret olursa 500.000TL sınırım var.Ankara piyasasında para kazanan işletmelerden birisini işletiyorum şuan ama eleman+zaman sıkıntısından dolayı yoruldum artık,Cafe&Bistro işi Tamamen Ekip işi,yanlız olacak iş değil,yanlız olacaksa da kurumsal bir firmanın franchasing olması lazım.

Uzun lafın kısası devir işlemini yaptıktan sonra sakin kafayla 2-3 ay gezip sizin önerilerinizide göz önünde bulundurup bir yol izlemeyi düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla işinizden yorgunsunuz. Kişisel görüşüm işletmenizi daha iyi noktalara taşıyabilecek bir müdür işe almalısınız. Her gün hafta ay. Düzenli rapor ve para almalısınız. İşletmecilikten çok yatırımcılığına geçmelisiniz

aramulusoy
16-01-2016, 15:38

Yazdıklarınızdan amacınızın bilgi paylaşımı değil, nabız yoklamak olduğu belli. Keza burda sermaye 200 bin denmiş sınır gibi, yani tek atımlık kurşun, ama desenizki 200 bin yatırırım 6 ayda dayanacak geride maddiyat var örnekler daha prof olurdu.

Birde milyonluk adamım sadece ne yapacağımı bilmiyorum demek. 9-10 yılda o milyonu şans ile kazandım fakat şimdi 200 bini ne yapacağımı bilmiyorum demek, ticarette iyi olduğunuz değil o 10 yılda hiç birşey öğrenmediğiniz anlamına gelir.

Şans işte inşaatcıda holding sahibi olanilir 10 yılda bu normal. Ama 10 yıldır iş hayatında milyon kazanmış adamın 200 bin tl ile ne yapılır demesi çok garip.

Açıkcası yazılanların boşa gitmesine üzüldüm. Birde yazılan yazılara üstten" aslında ben çok şey yaptım şukadar zamanda bukadar kazandım siz neden bahsediyorsuna getirmenizde ilginç.

İşte bizler gibi iş dünyasını bilenlerde çıkar ne olduğunuzu size hatırlatır. Üzgünüm durum böyle.

huseyinturk
16-01-2016, 15:41

7 yıl önce 120ye satılıp şimdi 120 etmeyen yatırımlarda var istanbulda. Her yerin prim değeri eşit değil, 7 yıl önce ederinden fazla vermiş olma ihtimalinizde var. 158. postta 3 tane örnek verdim mesela üçüde avrupa yakasında alakasız semptlerden, üçündede daire fiyatları neymiş ne olmuş.

ckrc
16-01-2016, 15:55
7 yıl önce 120ye satılıp şimdi 120 etmeyen yatırımlarda var istanbulda. Her yerin prim değeri eşit değil, 7 yıl önce ederinden fazla vermiş olma ihtimalinizde var. 158. postta 3 tane örnek verdim mesela üçüde avrupa yakasında alakasız semptlerden, üçündede daire fiyatları neymiş ne olmuş.

170 Bin'e aldigim daire 2 senede 370-380 bin tl bandina cikti.

aramulusoy
16-01-2016, 16:01

2010 yılıda 160 bine aldığım evim 2015 haziranda 350 bine 1 haftada sattım mavişehirde forumdan bilenler var.

Met
16-01-2016, 16:06
2004 te 75 bin e aldığımız daireye şuan 320 bin civarı veriyorlar.

M3CSL
16-01-2016, 16:07
Istanbulda evi ne kadar erken alirsan avantajlisin diye bir soylemde var:) ki bence dogru..

G.U.Z.
16-01-2016, 16:16
Oturdugum semtte en kotu ev 200binden basliyor, istedigim sekilde olanlar 300bin, ve bence 210 220 binden fazla vermek haram, oturdugum daire satilsa 250 260isterler 750 tl kira ile oturuyorum, parayi eve beglamaktansa ticaretle ivir zivirla degerlendirip kirada oturmak mantikli geliyor

cheers
16-01-2016, 18:12
Dükkan al kiraya ver kira sözleşmesine öyle maddeler koy ki adam senden izinsiz devredemesin. Bi de 3 senelik kira bedeli olarak teminat senet yap. Her devretmeye çalıştığında zorluk çıkar sonra da iyi hadi öyle olsun devir parasının yarısını alırım diyerek bi miktar paraya çök.
Kiracı vurursa karışmam. (Ben yakında vuracam da mal sahibini o yüzden yazıorum)

Kira sözleşmesinde ne gibi maddeler var?
Kira sözleşmeniz şahıs adına mı yoksa şirket adına mı?
Eğer şirket adına ise,siz şirketinize ortak alarak devir yapabilirsiniz diye biliyorum.

aramulusoy
16-01-2016, 18:22
Eğer şirket adına ise,siz şirketinize ortak alarak devir yapabilirsiniz diye biliyorum.

is yerinin tasinmaz olarak devri sozlesmede ek maddeye baglidir. Ek madde konilmadan mulk sahibib izni olmadan tasinmazin kiracisi baska kiraciya isletmek icin tasinmazi devredemez.

cheers
16-01-2016, 18:35
is yerinin tasinmaz olarak devri sozlesmede ek maddeye baglidir. Ek madde konilmadan mulk sahibib izni olmadan tasinmazin kiracisi baska kiraciya isletmek icin tasinmazi devredemez.

Ben kendi şirketime ortak almak için ev sahibine mi danışmam gerekiyor?

aramulusoy
16-01-2016, 18:41
Ben kendi şirketime ortak almak için ev sahibine mi danışmam gerekiyor?

Abi tasınmazın anlatımı konut olarak/ şirket olarak değil. Sözleşme süresi akabinde şirket üzerine yapılan sözleşmede diğer ortaklara bırakılabilir. Evet senin yazdığında sözleşme süresince doğru.

Abi başka işletmeciye devrini konu almış.

Şöyleki sözleşme şirket üzerineyse , iş yeri şirket ile devredilirse taşınmazda yeni devralan devam edebilir.

aramulusoy
16-01-2016, 18:44
Abi tasınmazın anlatımı konut olarak/ şirket olarak değil. Sözleşme süresi akabinde şirket üzerine yapılan sözleşmede diğer ortaklara bırakılabilir. Evet senin yazdığında sözleşme süresince doğru.

Şöyleki sözleşme şirket üzerineyse , iş yeri şirket ile devredilirse taşınmazda yeni devralan devam edebilir.

Edit: işyerini şirketi ile devir alan, ilk sözleşme tarihinden itibaren bitimine kadar devam edebilir sadece.

MK8800
16-01-2016, 18:48
Sende konuyu açarmısın arkadaşım merak ettim.

Azerbaycan örneği üzerinden gideyim; elinizdeki herhangi para birimini Türkiye'de dolara çevirmek isterseniz X miktar olarak çeviriyorsunuz , Azerbaycan'da ise misal 1000 dolarda Tr'de ki X miktarının üzerine 4 dolar kar etmiş oluyorsunuz . 1000'de 4 kazancı katlı miktarla da yaparsak örneğin 10.000'de 40 ya da 100.000'de 400 dersek pek bişey ifade etmeyebilir en başta ama belirttiğim az da olsa yüklü miktar 1 milyon ve katlarına geçersek 4000 dolar ediyor . Bu işi de 15 günde 1 kere yaptığını düşünürsek 30 günde 8000 dolar eder . Aylığa vurunca türk lirasıyla kaba hesap 20-24 milyar arası bir rakam geçiyor elimize . Bu yöntemde olası bankanın batma durumu , ana paranın faiz döneminde de kullanılamaması gibi durumlardan bi nevi kurtarmış oluyoruz kendimizi aylık faiz olarak düşünürsek de aynı miktarı bankaya 2 yıl faizli yatırmayla bile gelebilecek rakamdan daha da güzel bir rakama denk geliyor . Ha 1 milyon dolarım var bu işi niye yapayım diyebilirsiniz zaten bu elde 1 milyon varken yapılacak bir iş değildir kenarda değerlendirmeyi düşündüğünüz 1 milyonunuz varsa sürekli olarak döngüsü olabilir , bu sürede ana para ne artar ne azalır sadece sabit olarak çalışır . Bu arada bu yöntem tecrübe ettiğim bir yöntem olmayıp tamamıyla duyumlara bağlı bir yöntemdir uygulamasında ise paranın yurtdışına girişi-çıkışı turistin yanında taşıyabileceği nakit kanunu vs işleyişle alakalı düşünenlerin çalışmak istediği yeri araştırması bence ana etken olmalı başlamadan önce :D

aramulusoy
16-01-2016, 18:55
Azerbaycan örneği üzerinden gideyim; elinizdeki herhangi para birimini Türkiye'de dolara çevirmek isterseniz X miktar olarak çeviriyorsunuz , Azerbaycan'da ise misal 1000 dolarda Tr'de ki X miktarının üzerine 4 dolar kar etmiş oluyorsunuz . 1000'de 4 kazancı katlı miktarla da yaparsak örneğin 10.000'de 40 ya da 100.000'de 400 dersek pek bişey ifade etmeyebilir en başta ama belirttiğim az da olsa yüklü miktar 1 milyon ve katlarına geçersek 4000 dolar ediyor . Bu işi de 15 günde 1 kere yaptığını düşünürsek 30 günde 8000 dolar eder . Aylığa vurunca türk lirasıyla kaba hesap 20-24 milyar arası bir rakam geçiyor elimize . Bu yöntemde olası bankanın batma durumu , ana paranın faiz döneminde de kullanılamaması gibi durumlardan bi nevi kurtarmış oluyoruz kendimizi aylık faiz olarak düşünürsek de aynı miktarı bankaya 2 yıl faizli yatırmayla bile gelebilecek rakamdan daha da güzel bir rakama denk geliyor . Ha 1 milyon dolarım var bu işi niye yapayım diyebilirsiniz zaten bu elde 1 milyon varken yapılacak bir iş değildir kenarda değerlendirmeyi düşündüğünüz 1 milyonunuz varsa sürekli olarak döngüsü olabilir , bu sürede ana para ne artar ne azalır sadece sabit olarak çalışır . Bu arada bu yöntem tecrübe ettiğim bir yöntem olmayıp tamamıyla duyumlara bağlı bir yöntemdir uygulamasında ise paranın yurtdışına girişi-çıkışı turistin yanında taşıyabileceği nakit kanunu vs işleyişle alakalı düşünenlerin çalışmak istediği yeri araştırması bence ana etken olmalı başlamadan önce :D

1 milyon $ iki ulke arasinda 15 gunde bir giris cikisi hakkindada bilgi verirmisin. Misal turkiye-azerbaycan diyelim

MK8800
16-01-2016, 18:58
Yukarıda belirtilen yöntem ile alakalı olarak şunu da dipnot geçeyim ; Normalde problem olmasa bile örneğin 3 veya 5. seferde takibe takılırsanız ve ifadenizde seyahatlerinizin nedenini beyan edemeyip taşıdığınız parayı kullandığınız yeri faturalandıramazsanız vergi kaçırma davası haricinde uluslararası para aklama suçuna tabii tutuluyorsunuz .

Linkte yöntemlerle alakalı bilgi ve yaptırımlar hakkında bilgi alabilirsiniz ( MASAK - Mali Suçlar Araştıma Kurumu ) : http://www.masak.gov.tr/tr/content/aklama-yontemleri/59

rebel
16-01-2016, 19:03

gayrimankulun gerıye gıtme ıhtımalı sıfır . zarar yada gerıye donus olmaz sadece kardan zarar olur . 100k ya aldığınız ev arsa tasınmaz mülk zaman gectıkce, kimi yerde 200 k olur kimi yerde 400 k olur . buda arz talep gelişmişlik ve konumla alakalı. daha geriye giden taşınmaz mülk görmedım varsa örnek görmek isterım

wekoo
16-01-2016, 19:04
artık bu devirde ne iş yapsanız devlet yarı yarıya ortak olacak size ***** piyasanın anası bellendi suan en güzeli küçük bir dükkanda tıngırdamak basit usul bir dükkan acıp çikolata waffle gibi riski az bi işletme acarsanız daha mantıklı bence...

aramulusoy
16-01-2016, 19:05
Yukarıda belirtilen yöntem ile alakalı olarak şunu da dipnot geçeyim ; Normalde problem olmasa bile örneğin 3 veya 5. seferde takibe takılırsanız ve ifadenizde seyahatlerinizin nedenini beyan edemeyip taşıdığınız parayı kullandığınız yeri faturalandıramazsanız vergi kaçırma davası haricinde uluslararası para aklama suçuna tabii tutuluyorsunuz .

Linkte yöntemlerle alakalı bilgi ve yaptırımlar hakkında bilgi alabilirsiniz ( MASAK - Mali Suçlar Araştıma Kurumu ) : AKLAMA YÖNTEMLERÄ° (http://www.masak.gov.tr/tr/content/aklama-yontemleri/59)

Okumama gerrk yok. Detayli bilgi sahibiyim. Merak ettigim tecrube etmediginiz konu hakkinda net konusmaniz.

Son sorum: ben turkiyede 1 milyon $ olan bi yatirimciyim, ebavulumda okadar para ile azerbaycana nasil girerim?

cheers
16-01-2016, 19:05

Edit: işyerini şirketi ile devir alan, ilk sözleşme tarihinden itibaren bitimine kadar devam edebilir sadece.

İşte benim demek istediğim de buydu tam olarak.

Ben işyerimi şirketi ile birlikte veriyorum,yani şirkete ortak olarak birisini alıyorum.
Şirketi alan kişi de işletmeyi devam ettiriyor.
Bir başka değişle de ben devir etmiyorum ama şirkete ortak alıyorum şeklinde.

streetracer_nos
16-01-2016, 19:06
Yazdıklarınızdan amacınızın bilgi paylaşımı değil, nabız yoklamak olduğu belli. Keza burda sermaye 200 bin denmiş sınır gibi, yani tek atımlık kurşun, ama desenizki 200 bin yatırırım 6 ayda dayanacak geride maddiyat var örnekler daha prof olurdu.

Birde milyonluk adamım sadece ne yapacağımı bilmiyorum demek. 9-10 yılda o milyonu şans ile kazandım fakat şimdi 200 bini ne yapacağımı bilmiyorum demek, ticarette iyi olduğunuz değil o 10 yılda hiç birşey öğrenmediğiniz anlamına gelir.

Şans işte inşaatcıda holding sahibi olanilir 10 yılda bu normal. Ama 10 yıldır iş hayatında milyon kazanmış adamın 200 bin tl ile ne yapılır demesi çok garip.

Açıkcası yazılanların boşa gitmesine üzüldüm. Birde yazılan yazılara üstten" aslında ben çok şey yaptım şukadar zamanda bukadar kazandım siz neden bahsediyorsuna getirmenizde ilginç.

İşte bizler gibi iş dünyasını bilenlerde çıkar ne olduğunuzu size hatırlatır. Üzgünüm durum böyle.

Aynen sizin gibi uzmanlar olmasa biz naparız. finans uzmanı oldugunu yazmamıssın bu arada

halilcakir
16-01-2016, 19:06
Mikail 1 milyon doları taşı götür getir o meblağ için girilecek risk değil

TR de 3.00 dan 1 milyon dolar alıp 3.05 den bozdursan bile 50bin lira net kar yapıyor zaten

Şu arsa ev yada x bir ürün için şuna almıştım ama şu an şu ediyor deyip nakitle karşılaştıran arkadaşlar gerçekten nakite ihtiyaç olduğunda satmak isteseler kaç edeceğini düşünüyorlar mı acaba?

halilcakir
16-01-2016, 19:08
gayrimankulun gerıye gıtme ıhtımalı sıfır . zarar yada gerıye donus olmaz sadece kardan zarar olur . 100k ya aldığınız ev arsa tasınmaz mülk zaman gectıkce, kimi yerde 200 k olur kimi yerde 400 k olur . buda arz talep gelişmişlik ve konumla alakalı. daha geriye giden taşınmaz mülk görmedım varsa örnek görmek isterım

İlk aklıma gelen mashattan

fiyat düşmedi ise bile bariz elde kaldı istanbulun göbeğinde hemde

MK8800
16-01-2016, 19:10
Okumama gerrk yok. Detayli bilgi sahibiyim. Merak ettigim tecrube etmediginiz konu hakkinda net konusmaniz.

Son sorum: ben turkiyede 1 milyon $ olan bi yatirimciyim, ebavulumda okadar para ile azerbaycana nasil girerim?

Mikail 1 milyon doları taşı götür getir o meblağ için girilecek risk değil

TR de 3.00 dan 1 milyon dolar alıp 3.05 den bozdursan bile 50bin lira net kar yapıyor zaten

Şu arsa ev yada x bir ürün için şuna almıştım ama şu an şu ediyor deyip nakitle karşılaştıran arkadaşlar gerçekten nakite ihtiyaç olduğunda satmak isteseler kaç edeceğini düşünüyorlar mı acaba?

Halil abi rakamı net olsun diye örnek verdim kur farkıyla ve farklı birimler azalıp çoğalması da mümkün zaten .

Paranın giriş-çıkış kısmında ise kendi tecrübemle sabit olmadığını söyledim ama göz önünde sürekli bu işi yapanlar mevcut yaptırımları da ortada örnek verdiğim gibi . Ha direk şuan yapmak istiyorsanız açıklıkları buraya yazıp da teşvik etmek bana düşmez yatırımcı araştırarak işin kurnazlıklarını da görebilir :D

halilcakir
16-01-2016, 19:13
Birde herhangi bir yatırım ile %100 garanti diyebilen herkese şaşıyorum.

Arsanın imarı bozulabilir?

Evinin önünden geçerken yol pat belediye bir düzenleme kavşağı alır diğer tarafa senin en işlek yolun olur bulvara paralel

Burası TR yani normal bunlar

Ha bankada batabilir oda ayrı konu yada devlet bile tahvilini ödemiyorum diyebilir arjantin gibi

Hiçbir yatırımın %100 garantisi yoktur ve her yatırımın ilk amacı risksiz faiz oranından fazla getiri sağlamaktır oda işte devlet tahvili bono vb araçlardan daha fazla bir gelir

rebel
16-01-2016, 19:22
İlk aklıma gelen mashattan

fiyat düşmedi ise bile bariz elde kaldı istanbulun göbeğinde hemde

durum farklı satılır satılmaz değil . ama uzun sürede satılır ama kardan zararla satılır . ev bana göre altın yatırımı gibi. al 10 yıl sonra satarım gibi düşünen adamın işi . paran erimez çar çur olmaz ama son parana kadar yatırırsan elinde sıcak parada olmaz. risksiz para olmaz %1 dahi olsa risk herdaim vardır. sıcak para isteyen ticaret yapsın. ticaret=riziko . nekadar çok risk okadar çok kar/zarar. çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapma :D böyle liste uzaaaar gider abi. kısa süre idareten olucak 32 günlük faiz alınır o parada çay corba yapılır . yok bana gelmez denirse döviz koştrulur günlük krştan vur kaç yapılıp sakala bakılır yoook ben onlarla uğraşamam denirse işletmecilikten kurumsallaşalıp düzgün fizilibite ile yönetici alınır yatırımcılığa geçilir. sürekli plan program ile gelir/gider tablosu incelenir oturduktan sonra daha kurumsallaşıp isim/kendi markanı yaratıp bayiliğe gidilebilir. anladığım kadarıyla ankarada tanınmış bir mekan. işi biliyorsan büyük düşün büyük kazan nacizane tavsiyemdir

rebel
16-01-2016, 19:24
edit: alıntı yaptığım kısma olan cevap halil abiye 2.kısım konu sahibine itafen yazılmıştır :D

TolgaUs
16-01-2016, 21:41
He birde şey var aldığınız ev rant meselesinden depreme dayanıksız denir 3 kuruşa bilmem kime satılmak zorunda kalınır.

Bkz:http://m.haberler.com/bina-dinamitle-yikilmayinca-bakan-alandan-ayrildi-8004286-haberi/

LnchCntrl
16-01-2016, 21:43
200 bin lira hmm .

Bu kadar param varsa bi evim bi arabamda vardır.

Aylık 1000 tl çekerim o para bana 200 ay yeter.

200 ayda 20 seneye yakın eder. O zamana kim öle kim kala.

Yigit-Y
16-01-2016, 23:32

99 depremi :D mülk para etmiyordu :D

İstanbul bu ne olacağı hiç belli olmaz

500.000 TL değerinde bir evde 1500 tl ye kirada oturuyorum ve soruyorum.

500.000 evi almak mı mantıklı 4500 TL bankadan kira alıp 1500 kira yatırıp kalanı paraya eklemek mi mantık lı ?

Faruk_Vtec
17-01-2016, 00:37
99 depremi :D mülk para etmiyordu :D

İstanbul bu ne olacağı hiç belli olmaz

500.000 TL değerinde bir evde 1500 tl ye kirada oturuyorum ve soruyorum.

500.000 evi almak mı mantıklı 4500 TL bankadan kira alıp 1500 kira yatırıp kalanı paraya eklemek mi mantık lı ?

her ay 3000 TL ana paraya eklense yılda 36.000 TL tahminende 7/8 yılda ana parayı 2 ye katlamış olur, gelır x2..

konuya dönecek olursak;

ay sonu kira & stopaj & sıgorta & elektrık & su düşünmeden + elemanla uğraşmadan + bedenen ve ruhen yorulmadan + rısk almadan(dığer seçeneklere gore daha az rısklı) para kazanma yontemı kısaca bu..

200.000 TL yı ele alacak olursak, bu saydıklarıma katlanıp 3400 TL kazanacağına bankaya koyup 1700 TL kazanman daha mantıklı, yoksa 10 sene sonra hastane masrafların artmaya başlayacak yada 20 sene sonra kazandığın parayı yıyebıleceğın bır ruh sağlığın olmayacak...

Yigit-Y
17-01-2016, 01:06
her ay 3000 TL ana paraya eklense yılda 36.000 TL tahminende 7/8 yılda ana parayı 2 ye katlamış olur, gelır x2..

konuya dönecek olursak;

ay sonu kira & stopaj & sıgorta & elektrık & su düşünmeden + elemanla uğraşmadan + bedenen ve ruhen yorulmadan + rısk almadan(dığer seçeneklere gore daha az rısklı) para kazanma yontemı kısaca bu..

200.000 TL yı ele alacak olursak, bu saydıklarıma katlanıp 3400 TL kazanacağına bankaya koyup 1700 TL kazanman daha mantıklı, yoksa 10 sene sonra hastane masrafların artmaya başlayacak yada 20 sene sonra kazandığın parayı yıyebıleceğın bır ruh sağlığın olmayacak...

Ev alma arifesindeyim aile baskisi yuzunden

Beni anlamıyorlar anlatiyorum ev evdir diye tutturmuslar:)

Hayirlisi olsun :)

!KO
17-01-2016, 01:14

bende aynı durumdayımda kira verincede koyuyo adama :D

Canselmo
17-01-2016, 01:19
Spor Salonu diyorum bak ısrarla . Akarı Kokarı olmayan bir iş . O parayada güzel bir spor salonu açarsanız bence ciddi ciddi düşünün derim

_muhaRRem
17-01-2016, 01:29
konuyu açan arkadaş bi karara vardımı napıyor ?

Faruk_Vtec
17-01-2016, 01:46

ev aynı getırıyı getırse bıle neden kıracıyla uğraşım kı? :)

bı kıracı gıder dığerı gelır, bı dolu olur bı boş olur, bışey kırılır & dokulur, masraflar çıkar sorunlar çıkar..

planını programını yaparsın ve şundan adım kadar emınım kı(adımdan şüphe duyarım bundan duymam) o kıra gunu hep sarkar.. :)

ben sağlamcı adamım, banka gunu geldımı aksatmadan hesaba tıko parayı yatırır kafa rahat olur..

şaka bır yana gerçekten turkıyede ış yapmak tıcarete atılmak esnaflık yapmak zor deıl çok zor, ekmek eskıden aslanın ağzındaydı sonra mıdesıne ındı artık kuyruğunda, ış yapmak ısteyenler gerçekten ıyı araştırsın, hesabını kıtabını yaparken 2000/3000/5000 fazladan hesaplasın eğer o parayı denkleştıremıyorsa bence hıç o ışe gırmesın, elde kı parayıda bıtırırsenız emın olun o parayı bır daha bır arada goremezsınız..

benıde patavatsız olarak algılamayın, bır kardeşınız olarak gorun ve samımıyetıme ınanın..

kesici
17-01-2016, 01:58

Abi kafanı sokacak bi evin olsun :D

rdmmm
17-01-2016, 02:38
kiracıyla uğraşmak dert evi olupta kiraya vericekler lokasyonu iyi ise Airbnb üzerinden yabancılara günlük, haftalık kiraya vermeyi deneyebilirler getirisi gayet iyi.

Shadow_Dancer
17-01-2016, 10:10
ev aynı getırıyı getırse bıle neden kıracıyla uğraşım kı? :)

bı kıracı gıder dığerı gelır, bı dolu olur bı boş olur, bışey kırılır & dokulur, masraflar çıkar sorunlar çıkar..

planını programını yaparsın ve şundan adım kadar emınım kı(adımdan şüphe duyarım bundan duymam) o kıra gunu hep sarkar.. :)

ben sağlamcı adamım, banka gunu geldımı aksatmadan hesaba tıko parayı yatırır kafa rahat olur..

şaka bır yana gerçekten turkıyede ış yapmak tıcarete atılmak esnaflık yapmak zor deıl çok zor, ekmek eskıden aslanın ağzındaydı sonra mıdesıne ındı artık kuyruğunda, ış yapmak ısteyenler gerçekten ıyı araştırsın, hesabını kıtabını yaparken 2000/3000/5000 fazladan hesaplasın eğer o parayı denkleştıremıyorsa bence hıç o ışe gırmesın, elde kı parayıda bıtırırsenız emın olun o parayı bır daha bır arada goremezsınız..

benıde patavatsız olarak algılamayın, bır kardeşınız olarak gorun ve samımıyetıme ınanın..

Maaşlı çalışan olupta esnaflıga atlayan, sonra bir dünya borç ile yüzleşmek zorunda olan bir dünya arkadaşım oldu..

Kazın ayagı öyle klavyeden yazıldıgı gibi kolay olmuyor. Zaten devlet sürekli ensende..

Arkan saglam degilse elindeki avcundakini tek bir işe yatırmak büyük risk..

arsenikli
17-01-2016, 13:25
İşimle alakalı olduğu ve az çok piyasanın içinde olduğumdan şahsi fikrim;
Çine gider ancak 200 binlik değilde 30,40 bin liralık telefon ekranı alır burda 2 ye katlar daha sonra ikiye katladığım parayla yatırıma devam ederdim ana paramada hiç dokunmazdım, Tablet dokunmatikleride getirirdim piyasanın iyice içine girdikten sonra evde home ofis tarzında gün içinde sipariş al kargola modunda takılırdım 2,3 tl ye aldığın parçayı 20.30 tl ye satmak güzel para bence

Yigit-Y
17-01-2016, 15:16
Abi kafanı sokacak bi evin olsun :D

Istedigim yerde oturabiliyorum 500 den gelecek olanla :)

kelalper
17-01-2016, 15:20

kira sözleşmesinde şirket yapısı mal sahibinden izinsiz değiştirilemez başkasına kiraya verilemez gibi ibareler var. Avukata gösterdim fena boyunduruğa yakalanmışsın anlaşacaksın dedi. Sadece benden değil benden öncekilerden de almış.

Thracian
17-01-2016, 15:47
İşte benim demek istediğim de buydu tam olarak.

Ben işyerimi şirketi ile birlikte veriyorum,yani şirkete ortak olarak birisini alıyorum.
Şirketi alan kişi de işletmeyi devam ettiriyor.
Bir başka değişle de ben devir etmiyorum ama şirkete ortak alıyorum şeklinde.

O dükkanın kiracısı zaten sen değilsin ki. Tüzel kişliğe sahip şirket kiracı. Sen şirkette hissedarsın. Hissedarların değişimi özel madde konulmamışsa fark yaratmaz.

Thracian
17-01-2016, 15:50
kira sözleşmesinde şirket yapısı mal sahibinden izinsiz değiştirilemez başkasına kiraya verilemez gibi ibareler var. Avukata gösterdim fena boyunduruğa yakalanmışsın anlaşacaksın dedi. Sadece benden değil benden öncekilerden de almış.

En önemli konu bu. Kaldı ki sen şirketinin hisse yapısını neden kiracı olduğun adama bağlıyorsun ki.

Ama şu var ki. Başka iş için ortak aldım, şu maddeyi düzenleyelim diye yazı al

erhan
25-01-2017, 16:55

tfx ile yatırım y<pıyor musunuz hocam hâla