PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giulietta hakkında

gespenster
23-01-2016, 22:37
Arkadaslar bu aracın dizellerine; kronik sorunlar, artıları/eksileri hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

İbrahim33
23-01-2016, 23:10
kronik sorunu yok , sadece ufak tefek trim sesleri rahatsız eder , süspansiyonları serttir. dna dynamic modunda kullanmak zevkli. 6 ileri vites sayesinde uzun yolda c.c ile oldukça ekonomik olabiliyor , ama şehir içi 1.6 dizel sınıfında 1 tık fazla yakar diğer dizellere göre. bagajı falan geniş , sınıfına göre iyi arabadır. euro ncap te sınıfında yılın en güvenli aracı seçilmişti.

F/p oranı olarak mantıklı bir araçtır. düşünürseniz forumumuzun satılıklar bölümünde benim aracımın ilanı var.

ozoozo
23-01-2016, 23:30
2011 model almaktan uzak durun , genelde bütün kronik sorunlar 2011 modellerde mevcuttur. Kapı içlerinden gelen ses , vites geçişleri , led beyinlerinde ki problemler vs gibi.

Genel olarak diğer alfa modellerine kıyasla en sorunsuz model diyebiliriz rahatlıkla , 1.4 benzinli 2 tip var birisi 1.4 klasik turbo beslemeli 120 hp araç lpg uyumludur. Diğeri 1.4 MultiAir ünite 170 hpdir. MA motora lpg takan yerler var ancak pek tavsiye edilmiyor.

Önümüzde yaz 3 seneyi dolduracağım , aracım 50 bin km de herhangi bir problemle karşılaşmadım. Bakımlarını 10 binden 10 bine yaparım dediğim gibi bir sıkıntısı yok , 2013 model aracım 0 almıştım.

Yukarı da bahsettiğim trim sesleri problemleri ve diğer problemleri kendi aracımda ve yıl olarak muadiller de pek rastlamadım zaten motor bildiğimiz multijet piyasada ki at eşşek niyetine kullanılan bir çok şirket arabaların da var.

0 mı alacaksınız ? yoksa 2 el mi alacaksınız ? 2. el piyasası son 1 - 1.5 senede iyi arttı eskiden 55-58 arasına çok güzel spor paket giuliettalar alınıyordu , düşük kmli cam tavanlı ancak şimdi arttı. Eğer şuan ki aklım olsaydı "0" almaz 2. el opsiyon olarak donanımlı bir araç bakardım. Eğer sizde 2. alacaksanız mutlaka spor paket olsun , spor paketler kendi içerisinde ayrılıyor ancak almışken deri koltuk,cam tavan, 18 8c jant vs donanımları mutlaka olsun derim.

Herhangi başka bir sorunuz varsa yardımcı olabilirim.

ozoozo
23-01-2016, 23:32
2011 model almaktan uzak durun , genelde bütün kronik sorunlar 2011 modellerde mevcuttur. Kapı içlerinden gelen ses , vites geçişleri , led beyinlerinde ki problemler vs gibi.

Genel olarak diğer alfa modellerine kıyasla en sorunsuz model diyebiliriz rahatlıkla , 1.4 benzinli 2 tip var birisi 1.4 klasik turbo beslemeli 120 hp araç lpg uyumludur. Diğeri 1.4 MultiAir ünite 170 hpdir. MA motora lpg takan yerler var ancak pek tavsiye edilmiyor.

Önümüzde yaz 3 seneyi dolduracağım , aracım 50 bin km de herhangi bir problemle karşılaşmadım. Bakımlarını 10 binden 10 bine yaparım dediğim gibi bir sıkıntısı yok , 2013 model aracım 0 almıştım.

Yukarı da bahsettiğim trim sesleri problemleri ve diğer problemleri kendi aracımda ve yıl olarak muadiller de pek rastlamadım zaten motor bildiğimiz multijet piyasada ki at eşşek niyetine kullanılan bir çok şirket arabaların da var.

0 mı alacaksınız ? yoksa 2 el mi alacaksınız ? 2. el piyasası son 1 - 1.5 senede iyi arttı eskiden 55-58 arasına çok güzel spor paket giuliettalar alınıyordu , düşük kmli cam tavanlı ancak şimdi arttı. Eğer şuan ki aklım olsaydı "0" almaz 2. el opsiyon olarak donanımlı bir araç bakardım. Eğer sizde 2. alacaksanız mutlaka spor paket olsun , spor paketler kendi içerisinde ayrılıyor ancak almışken deri koltuk,cam tavan, 18 8c jant vs donanımları mutlaka olsun derim.

Herhangi başka bir sorunuz varsa yardımcı olabilirim.

Yazmayı unutmuşum , buna ek olarak yazılım,downpipe,filtre ve egsoz ile şehir içinde gayet keyifli bir araç haline geliyor yaklaşık 135-140 hp gibi sağlıklı şekilde uzun süre binersiniz. Yukarı da arkadaşın bahsettiği gibi ben Ankara-Antep dönüşünde 120 sabit 3.8 gördüğümü bilirim ankara-konya arası. Yakıt olarak üzmez , büyük turbolu haliyle bile 7.5'u geçmedim , şuan kış ayları olduğu için 6.1 civarı yakıyorum araçta yazılım,dp,egsoz mevcut.

Bakım masrafları olarak yine buda servisle aranızda ki ilişkiye kalmış , özel mi tercih edersiniz yetkilimi bilmiyorum ancak yetkili servisle muhabbetiniz iyiyse ve pazarlık yeteneğiniz var ise 600-650 tl arası bir rakam verip periyodik bakımınızı yaptırırsınız.

The professor
24-01-2016, 12:52
Bilinen hiç bir ciddi kronik problemleri yok. 2011'lerde trim sesleri daha fazla o kadar. Araçlarına iyi bakanlar da servislerde ya da kendileri bu sorunu çözdü zaten. Bir alfa için inanması zor olsa da şu an için C segmentnin en sorunsuz araçlarından biridir.
Dizel ünite performansı sınıf ortalamalarında. Yakıtı da çok üzmez ama VAG grubundan 0,5-1 lt kadar fazla yakabilir. Performans isteyen mutlaka 1.4 170 benzinli olana yönelmeli. Her yönden daha keyiflidir.
0 km giulietta değer kaybı nedeniyle tavsiye etmem ama 2. elde fiyat/performans aracıdır.

HG6161
24-01-2016, 13:13
Hicbir kronik sorunu yok zaten giuletta ve MiTo alfa nin en sorunsuz 2 arabasi fiyat performans olarak gayet mantikli yanliz ciddi yol yapmiyorsaniz kesinlikle 170 lik benzinli motoru tavsiye ederim gayet az yakiyor istanbul sehirici ortalamam 7.5 litre uzun yol 5.2 litre bakim masraflari vs dusunursek km ye bagli olarak dizel pekte kar ettirmeyebilir, en onemlisi alfa nin keyfini almak kesinlikle 170 lik benzinli motor olmali kilitli diferansiyel ile virajlar cok eglenceli hayirlisi olsun..

ozoozo
24-01-2016, 13:17
Hicbir kronik sorunu yok zaten giuletta ve MiTo alfa nin en sorunsuz 2 arabasi fiyat performans olarak gayet mantikli yanliz ciddi yol yapmiyorsaniz kesinlikle 170 lik benzinli motoru tavsiye ederim gayet az yakiyor istanbul sehirici ortalamam 7.5 litre uzun yol 5.2 litre bakim masraflari vs dusunursek km ye bagli olarak dizel pekte kar ettirmeyebilir, en onemlisi alfa nin keyfini almak kesinlikle 170 lik benzinli motor olmali kilitli diferansiyel ile virajlar cok eglenceli hayirlisi olsun..

Giuliettalar da mekanik olarak kilitli diferansiyel yoktur yani bildiğimiz kilit değil , Q2 elektronik kilitli diferansiyel olarak geçer. Kilitli dif 147 ve GT q2 lerde mekanik olarak gelmektedir.

HG6161
24-01-2016, 13:52
Giuliettalar da mekanik olarak kilitli diferansiyel yoktur yani bildiğimiz kilit değil , Q2 elektronik kilitli diferansiyel olarak geçer. Kilitli dif 147 ve GT q2 lerde mekanik olarak gelmektedir.

Kilit mekanik degil elektronik bunun farkindayiz zatende oyle bi yazmizsiniz ki sanki elektronik kilit aux gorevi goruyor :) bugun f1 de bile artik elektronik kilite gectiler ve kullaniyorlar..

ozoozo
24-01-2016, 14:31
Kilit mekanik degil elektronik bunun farkindayiz zatende oyle bi yazmizsiniz ki sanki elektronik kilit aux gorevi goruyor :) bugun f1 de bile artik elektronik kilite gectiler ve kullaniyorlar..

Mekanik kilitli alfa q2 ler ile giuliettalar arasında koca koca dağlar var , araç hakkında bilgisi olmayan birisi için bildirmek istedim. Mekanik kilitli ve elektronik kilitli 2 araç kullanırsanız ki özellikle bu alfa olursa aradaki farkı anlarsınız , o bakımdan yazmıştım. Elektronik kilit ile mekanik kilit i kıyas yapacak olursak , evet elektronik kilit aux görevi görüyor. Zaten Alfalar yol tutuşlarıyla ünlülerdir ortada kilitin kattığı ahım şahım bir durum yok yani. Aracın süspansiyonları çok sert ve çok dengeli haliyle konfor isteyen birisi için "-" olsa da bu yol tutuşta "+" olarak geliyor.

Tekrar ediyorum mekanik kilit ile giulietta daki elektronik kiliti kıyas yapacak olursak aux görevi dedim. Çarpıtılmasın :) Giulietta sınıfına göre zaten yol tutuş olarak neredeyse 1 kasayla aynı yol tutuşuna sahip , yani "iyi".

B.Koçer
24-01-2016, 22:28
sa iyi arabadır motoru güzel
hızlı değil ama güzel yani :D
bozulmuyo

trim sesi cok var normal yazın geçer
şekli şemali düzgün arabadır alınır
40 liraya varsa bende dusunurum
as

ozoozo
24-01-2016, 22:48
sa iyi arabadır motoru güzel
hızlı değil ama güzel yani :D
bozulmuyo

trim sesi cok var normal yazın geçer
şekli şemali düzgün arabadır alınır
40 liraya varsa bende dusunurum
as

Yarın Ankara 60. noter sana beleş gardaş

B.Koçer
24-01-2016, 22:49
Yarın Ankara 60. noter sana beleş gardaş

Gece cıkarım yola pejonun anahtarı bi yana alfayı alır gelırım haberın olsun 1544 üm ve ben hazırız :D

ozoozo
24-01-2016, 22:51
Gece cıkarım yola pejonun anahtarı bi yana alfayı alır gelırım haberın olsun 1544 üm ve ben hazırız :D

Baş tacısın kardeşim :) 1544 küçük gelir 2256 var :P

gespenster
24-01-2016, 22:54
uzun sure mini kullanıcısıydım o yuzden trim sesleri cok dert degil :) ota bka sorun cıkarmasın yeter :)
diger soru işaretlerimide tum detaylarıyla yazmıssınız zaten cok tesekkur ederım arkadaslar.

gespenster
14-04-2016, 19:39
arkadaslar oncelıgım cam tavanlı dızel olan cevresınde satılık guıletta varsa gorusebılırım

brs852
14-04-2016, 19:47
Bu 120lik ile 170likler arasında ciddi fark var mı ? Gidiş olarak fark olduğu kesin ama 2. Elleri falan nasıldır ?

dragstar
14-04-2016, 23:03
170 lik lerin quadrifoglio verde versiyonları çok güzel fakat aldıkdan sonra satılırmı korkusundan yabaşmıyorum

HG6161
14-04-2016, 23:17
170 lik lerin quadrifoglio verde versiyonları çok güzel fakat aldıkdan sonra satılırmı korkusundan yabaşmıyorum

170 liklerin qv versiyonu derken?

-Günalp-
14-04-2016, 23:46
170 lik var bende. 120 lik ile aralarında cok fark var. Keyifli bir performansı var aracın. Donanım gayet başarılı. Yakıt şehiriçi 8 litre yi geçmiyor. Uzunyol c.c ile 5-6 litre arasında geziyorsun. Ufak tefek trim sesleri var ama rahatsız edici boyutta değil. Bagaj geniş. Kronik bir sorun ben duymadım.

Evo34
15-04-2016, 08:30
Giulietta'nın yeni 120HP'lik TCT versiyonu geldi.
99 Bin TL fiyatla...

Evo34
15-04-2016, 08:31
Dizel motor 120Hp

Erdem K.
15-04-2016, 09:26
arkadaşlar 170hp'lik giulietta'ların otomatik ve manuali varmış ...

otomatik olanlar alfa gt ile aynı mekaniğe mi sahip ? otomatiğini tavsiye eder misiniz? kronik sorunları var mı?

BARR
15-04-2016, 09:27
Hayır Alfa GT'de Selespeed şanzıman var bazı problemleri olan bir şanzıman.

Giu'da ise TCT çift kavrama şanzıman var yeni nesil. Bir sorununu duymadım ben.

Erdem K.
15-04-2016, 09:44
Hayır Alfa GT'de Selespeed şanzıman var bazı problemleri olan bir şanzıman.

Giu'da ise TCT çift kavrama şanzıman var yeni nesil. Bir sorununu duymadım ben.

alfacı yapıcaksın zorla yani :p

BARR
15-04-2016, 09:55
Giu almanı ben pek önermem lezzetli çipetpet değil. Alfa GT aşk hele 3.2 Busso alırsan :D Düz boru ile Mavişehiri inlet.

ozoozo
15-04-2016, 10:02

170 likler bildiğimiz MA engine , multiair motor diye geçiyor. Quadrifoglioverde versiyonu 1.8 TBİ 235 hp olarak geçiyor.

120 lik ile 170 lik arasından performans olarak kenara atılmayacak derece de fark var , yakıt olarakta kullananlar çok fark olduğunu söylemiyor. 170 liklerin 2. eli de 120 liğe göre daha iyi.

ozoozo
15-04-2016, 10:04
Yeni kasa QV ler 240 hp TCT olarak geliyor , editleyemedim :)

mrbars
15-04-2016, 11:51
QV olarak da gelmiyor artık, 240 HP'ler Veloce olarak giriyor :)

Abudik İtalyan rezillikleri minimuma inmiş, güzel araç Giu.
Segmentin en güzel tipli arabası. Lakin 2010 yılında çıkmış olduğundan artık teknoloji, iç donanım ve detay kalite anlayışında eskimeye başladı.
Sıfırı pahalı. Sıfır alınmak isteniyorsa direk VAG grubuna, misal Leon'a kaçmak lazım.

İbrahim33
15-04-2016, 21:24
2.el piyasası hayata küstürebilir.

İbrahim33
15-04-2016, 21:31
arabaya küstüm artık amk , ilanlardan kaldırıp deposunu fulleyip boya koruma yaptırmıştım binerim diye ama görmekten bile gıcık aldım artık , galeriye bile koymuyorum oturduğum binanın garajının en ücra köşesine attım öyle duruyor toz toprak içerisinde. anasını avradını eşekler kovalasın en kral alfasının. orjinal arabayı pert parasına veriyoruz satılmıyor amk.

emir91
15-04-2016, 22:09
1.6 dizel 2. elde biraz zor bir alfa şöyle ki kullanıcı profili yok 0km alan aldı zamanında gayette şekli fiyatı cazipti ama 2. elde gerçek alfa keyfi almak isteyen almaz giulietta alıcak olsa bile 170 veya qv alır , eşek olarak günlük binicem diyenlerin çoğu gene almaz bu kafadakiler alfadan korkar aman masraflı araba diye kulaktan dolma bilgilerle, şirket arabası olmaz aynı sebeplerden tercih edilmez, otomatiği yok o yüzden bayanlar genelde almaz vs. vs. yoksa temiz dolu bir alfa genelde takip edenler tarafından birkaç gün içinde alınıyor hatta ilana bile girmiyor herkesin satılmaz alma dediği mito qv aracım çok kısa sürede satılmıştı.

HG6161
15-04-2016, 22:35
Arkadaşa harfiyen katılıyorum ek olarak donanımda çok önemli gerçek alfa kullanıcısı gayet bilinçli ve keyfine düşkün insanlar distincive deri koltuk tam tavan vs olan araçlar çok kısa sürede satılıyor.. Arkadaşın dediği gibi eşek niyetine binilcek araçlar değiller birçok giu mito vs hem kendimize hem çevremize alıp sattık ama hiç dizel almadık alfa nın keyfi güç ve donanım ile tam olarak çıkıyor ve gerçek alfa kullanıcıları da bunun bilincindeler..

İbrahim33
15-04-2016, 22:39
şeytan diyor kasko yap , airbag aç amk.

Aliburakb
15-04-2016, 23:08
şeytan diyor kasko yap , airbag aç amk.

ne dolmuşsun be hocam :)

B.Koçer
15-04-2016, 23:43
İbo en son Pejo la takas edecez galiba :D

BARR
16-04-2016, 00:16
arabaya küstüm artık amk , ilanlardan kaldırıp deposunu fulleyip boya koruma yaptırmıştım binerim diye ama görmekten bile gıcık aldım artık , galeriye bile koymuyorum oturduğum binanın garajının en ücra köşesine attım öyle duruyor toz toprak içerisinde. anasını avradını eşekler kovalasın en kral alfasının. orjinal arabayı pert parasına veriyoruz satılmıyor amk.

Sana teklif ettğim 159 u 1 saatte sattim :)

İbrahim33
16-04-2016, 10:15
İbo en son Pejo la takas edecez galiba :D

olur olur , neden olmasın :D yalnız takas fiyatımız farklıdır , ahaha :D

Sana teklif ettğim 159 u 1 saatte sattim :)

o yaptığın boya koruma güzeldi :) hayırlı olsun.