PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 1.6 hdi hakkında

WooX
24-01-2016, 19:55
Yakın bi zamanda 407 1.6 hdi almak istiyorum. fakat önceden beri pug grubunda 307 ve 407 soğuğum nedense kullanma fırsatımda olmadı. Biraz araştırınca en boş 407de bile 8-9 tane hava yastığı olduğunu gördüm. Alınırmı edilirmi kullanan veya bilgi sahibi olanlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. :)

anıl turan
24-01-2016, 20:06
5 ay executive donanimlisini kullandim... az yakıyor, genis, performansi fena degil.
yasina bagli olarak on bilgi ekraninda pksel kaybi oluyor, burnunu goremediginden ve aracin uzunlugundan dolayi tamponunu surtme durumu olabiliyor.

parasina gore alinabilecek mantikli araclardan birtanesi

burakgunay
24-01-2016, 21:07
Kısa konuşucam, beni taşlayacaklar ama "pejo değil mi, uzak dur".

WooX
24-01-2016, 21:15

Neden böyle düşünüyorsunuz :)

burakgunay
24-01-2016, 21:18
Eski aracım 308 1.6 hdi da bi çok problem yaşadım, arkadaşlarım 307lerinde hala yaşıyorlar. Bir daha asla bulaşmayacağım bir grup pug. En azından HDi için konuşuyorum, thp vs ile ilgili bilgim yok.

huseyinturk
24-01-2016, 21:18

Kaç kere, kaç yıl peugeota bindin?
8 yıl 307 kullanmış biri olarak konfor konusunda 407 çok iyi olur diye düşünüyorum, 1.6hdi motor ford'un, citroenin de kullandığı siemens yani alman malı bir motor diye biliyorum. Çevremdeki 407 kullanıcılarının tek şikayeti aracın burnunun çok uzun olması ve en ufak otopark girişlerinde bile sürtmesi başka şikayet duymadım.

Emre-Dylan
24-01-2016, 21:25
Sürmedim ama bindim çok rahat bir model gerçekten geniş ferah

EREN34
24-01-2016, 21:27
Dertli psa adamı hayattan soğutur. Düzgün bir araba alırsanda dertsiz tasasız binersin. Önemli olan, olası bir sıkıntıda arabyı biçmeyecek, düzgün işçilik yapacak ustan olması.

407 oem yüksekliği yeterli gibi görünsede dingil mesafesinin fazla olması ve uzun burunlu olmasından dolayı altını sık sürtebilirsin. Yakıtı makul, bakımı ucuz. Donanım fazlasıyla var.

burakgunay
24-01-2016, 21:27
8 yıl 307 kullanmış biri olarak konfor konusunda 407 çok iyi olur diye düşünüyorum, 1.6hdi motor ford'un, citroenin de kullandığı siemens yani alman malı bir motor diye biliyorum. Çevremdeki 407 kullanıcılarının tek şikayeti aracın burnunun çok uzun olması ve en ufak otopark girişlerinde bile sürtmesi başka şikayet duymadım.

ben de 1.5 yıl bindim, sizin bir problem yaşamamış olmanız süper araç haline getirmez pejoyu. ford volvo PSA ortak motor evet biliyorum ama nedense focuslar patlamıyorken çoğu dizel pejo sıkıntılı.

E21hamza
24-01-2016, 21:29
Yol bilgisayar ekranı solması dışında kronik arızası yok aracın o da 2007 yılından itibaren giderildi. Yol tutuşu ve motor performansı gayet iyi, iç aksam geniş sadece önü uzun ve yere yakın dikkatli olmak gerek. Ön direkler biraz kalın olduğu için dönüşlerde kör nokta oluşabiliyor. Eğer imkan varsa executive modeli almanızı tavsiye ederim comfort modele göre çok daha donanımlı. Kromaj içerikli ön ve yan çıtalar ( makyajlı olan comfortlardada standart ) Elektirikli katlanabilir yan aynalar, Park sensörü, kadife döşeme, karartmalı dikiz aynası, çift bölgeli klima, mp3 çalar ( makyajlı comfortlardada standart ), hız sınırlayıcı&hız sabitleyici ( makyajlı comfortlardada standart ), bagajda 6'lı cd çalar,yükseklik ayarlı ön arka kol dayama bardak tutucu, elektrikli ön koltuk, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu, kapı eşik aydınlatmaları,gövde rengi kapı kolları (makyajlı olan comfortda standart), ses yalıtımlı güçlendirilmiş akustik a termik ön cam gibi bir çok donanım artısı var.

Comfort ya da executive ikisinde de önemli olan düzgün binilmiş olması. Hor kullanılmış bakımı düzgün yapılmamış peugeotlar aman aman peugeot mu allah korusun dedirtir, genelde peugeot'u sevmeyen insanlar da bu tarz araçlara denk gelmiştir. Hele 407 diğer peugeotlara göre biraz daha narin araçtır. Ben 2008 model 2.0 hdi modelini kullanıyorum 3 yıl oldu alalı aldığımdan beri tek yaptığım masraf yağ bakımları ve sol ön rot kolu değişimi oldu. Bence fiyat performansında ve görünüşünde pek rakibi yok.

EREN34
24-01-2016, 21:31
Yol bilgisayar ekranı solması dışında kronik arızası yok aracın o da 2007 yılından itibaren giderildi. Yol tutuşu ve motor performansı gayet iyi, iç aksam geniş sadece önü uzun ve yere yakın dikkatli olmak gerek. Ön direkler biraz kalın olduğu için dönüşlerde kör nokta oluşabiliyor. Eğer imkan varsa executive modeli almanızı tavsiye ederim comfort modele göre çok daha donanımlı. Kromaj içerikli ön ve yan çıtalar ( makyajlı olan comfortlardada standart ) Elektirikli katlanabilir yan aynalar, Park sensörü, kadife döşeme, karartmalı dikiz aynası, çift bölgeli klima, mp3 çalar ( makyajlı comfortlardada standart ), hız sınırlayıcı&hız sabitleyici ( makyajlı comfortlardada standart ), bagajda 6'lı cd çalar,yükseklik ayarlı ön arka kol dayama bardak tutucu, elektrikli ön koltuk, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu, kapı eşik aydınlatmaları,gövde rengi kapı kolları (makyajlı olan comfortda standart), ses yalıtımlı güçlendirilmiş akustik a termik ön cam gibi bir çok donanım artısı var.

Comfort ya da executive ikisinde de önemli olan düzgün binilmiş olması. Hor kullanılmış bakımı düzgün yapılmamış peugeotlar aman aman peugeot mu allah korusun dedirtir, genelde peugeot'u sevmeyen insanlar da bu tarz araçlara denk gelmiştir. Hele 407 diğer peugeotlara göre biraz daha narin araçtır. Ben 2008 model 2.0 hdi modelini kullanıyorum 3 yıl oldu alalı aldığımdan beri tek yaptığım masraf yağ bakımları ve sol ön rot kolu değişimi oldu. Bence fiyat performansında ve görünüşünde pek rakibi yok.

Yakıt ortalaması ne durumda?

msk_bmw
24-01-2016, 21:38
Parasına göre güzel araba, şehir içi kısa mesafe kullanaksanız alışana kadar uzun burnu sıkıntı olabilir. Peugeot'ların ön takımı hassastır gibi bir algı var genel olarak, ama sıfır alıp 130 bin km 'dir kullanan bir yakınım rutin bakımı dışında masraf etmedi bu güne kadar.

E21hamza
24-01-2016, 21:48
Yakıt ortalaması ne durumda?

2.0 H.D.İ şehir içi yakıt ortalaması= kışın 8.5 litre yazın 7.8 litre araç 6 ileri otomatik. Kısa mesafe gittiğim için araç ısınmıyor ve kışın biraz fazla yakıyor. Performanslı kullanımda 10-11 litre arası yakıyor şehir içinde.
Uzun yol tüketimi = 130 km/h sabit hızla(hız sabitleyici kullanmadım) 250 km lik güzergahta 5.2 litre yakıt tüketimi ölçtüm. 2007 model 1.6 hdi executive sahibi arkadaşım şehir içi 7.0 litre ortalaması olduğunu söylemişti.

KÖROĞLU
24-01-2016, 21:50
Konu süper olmuş. 407 2.0 hdi otomatik arıyorum. Dünya kadar yazı okudum hakkında. Genel olarak klima klapeleri ile ilgili sorun varsa masrafı tuzlu diyorlar. Kısa süre 407 1.6 hdi manuel kullandım. Burnu cidden uzun. Park ederken sağa sola sürtüyorsun alışınca sıkıntı yok. Parasına göre oldukça donanımlı bir araç. Hdi motoru kullanan diğer markalar herkesin malumu. Elektronik aksamı sanırım diğer araçlara göre (alman) daha hassas. Biz sorun yaşamadık ama dedikleri gibi bakımsızın üzme potansiyeli yüksek. Görsel olarak ben çok beğeniyorum. Arka diz mesafesi sınıfına göre geride diye hatırlıyorum.
Şuan 1.6 hdi c4 var, 210 bin De aldım. Sadece enjektör dibinden mazot kaçırdığı için masraf yaptım. 5000 km oldu sorunsuz. Bu yeterli bir km değil ama bilgi olsun diye yazmak istedim. Aynı motor otomatik c4 ile 3700 km ortalamam ş. İçi ağırlıklı şekilde 6.1 lt/100 km. 407 daha ağır desek Max 7 falan olur sanırım. Bana da 2.0 otomatik hatta varsa sw'un yakıt tüketimi verisi lazım kullanıcısından.

EREN34
24-01-2016, 21:51
2.0 H.D.İ şehir içi yakıt ortalaması= kışın 8.5 litre yazın 7.8 litre araç 6 ileri otomatik. Kısa mesafe gittiğim için araç ısınmıyor ve kışın biraz fazla yakıyor. Performanslı kullanımda 10-11 litre arası yakıyor şehir içinde.
Uzun yol tüketimi = 130 km/h sabit hızla(hız sabitleyici kullanmadım) 250 km lik güzergahta 5.2 litre yakıt tüketimi ölçtüm. 2007 model 1.6 hdi executive sahibi arkadaşım şehir içi 7.0 litre ortalaması olduğunu söylemişti.

Su an 2.0hdi 206 kullaniyorum ve yarin birgun degistirme zamani geldiginde aklimdaki seceneklerden biride sendeki arac. O sebeple sordum. Tesekkurler.

BahadırALTUN
24-01-2016, 22:05
Ben iki tane kullandım . ikisini de sıfır almıştım. birisin, 225.000 km kullandım . Diğerini de 100.000 km kullandım .
Verilen parayı hak eden bir araç bence. Konforlu güvenli yol tutuşu da iyi. Burnu biraz uzun ama alışıyorsunuz zamanla.

Ekran dışında baskı balata volan problem yaratabiliyor. Tork çok yüksek olmasa da yinede bu parçalar hassas biraz.
Bunun dışında sıkça ampul patlatır ve lastik basınç sensörleri arızalanır.

Bir konu daha fren diskleri mutlaka serviste değişmeli , ben dışarıda değiştirdiğim disklerden verim alamamıştım.
Sanırım malzemeden kaynaklı idi ama kısa sürede diskler yamulup titreme yapıyordu.

Baskı balata ,ampül ve fren masrafları dışında iki araçta da sadece rutin bakım masrafı dışında bir sıkıntım olmamıştı.

Param olsa yine alırım. Ben kullandığım araçlardan memnun kalmıştım.

2jz
24-01-2016, 22:13
Otomatik şanzımanları nasıl bu araçların? Otomatikleştirilmiş manuel sanzıman mı yoksa klasik otomatik şanzıman mı?

E21hamza
24-01-2016, 22:14
Ben iki tane kullandım . ikisini de sıfır almıştım. birisin, 225.000 km kullandım . Diğerini de 100.000 km kullandım .
Verilen parayı hak eden bir araç bence. Konforlu güvenli yol tutuşu da iyi. Burnu biraz uzun ama alışıyorsunuz zamanla.

Ekran dışında baskı balata volan problem yaratabiliyor. Tork çok yüksek olmasa da yinede bu parçalar hassas biraz.
Bunun dışında sıkça ampul patlatır ve lastik basınç sensörleri arızalanır.

Bir konu daha fren diskleri mutlaka serviste değişmeli , ben dışarıda değiştirdiğim disklerden verim alamamıştım.
Sanırım malzemeden kaynaklı idi ama kısa sürede diskler yamulup titreme yapıyordu.

Baskı balata ,ampül ve fren masrafları dışında iki araçta da sadece rutin bakım masrafı dışında bir sıkıntım olmamıştı.

Param olsa yine alırım. Ben kullandığım araçlardan memnun kalmıştım.

Konu süper olmuş. 407 2.0 hdi otomatik arıyorum. Dünya kadar yazı okudum hakkında. Genel olarak klima klapeleri ile ilgili sorun varsa masrafı tuzlu diyorlar. Kısa süre 407 1.6 hdi manuel kullandım. Burnu cidden uzun. Park ederken sağa sola sürtüyorsun alışınca sıkıntı yok. Parasına göre oldukça donanımlı bir araç. Hdi motoru kullanan diğer markalar herkesin malumu. Elektronik aksamı sanırım diğer araçlara göre (alman) daha hassas. Biz sorun yaşamadık ama dedikleri gibi bakımsızın üzme potansiyeli yüksek. Görsel olarak ben çok beğeniyorum. Arka diz mesafesi sınıfına göre geride diye hatırlıyorum.
Şuan 1.6 hdi c4 var, 210 bin De aldım. Sadece enjektör dibinden mazot kaçırdığı için masraf yaptım. 5000 km oldu sorunsuz. Bu yeterli bir km değil ama bilgi olsun diye yazmak istedim. Aynı motor otomatik c4 ile 3700 km ortalamam ş. İçi ağırlıklı şekilde 6.1 lt/100 km. 407 daha ağır desek Max 7 falan olur sanırım. Bana da 2.0 otomatik hatta varsa sw'un yakıt tüketimi verisi lazım kullanıcısından.

Evet Executive ve executive premium modellerde yani çift taraflı klima olan modellerde klape arızası var, sıcak soğuk görev yapmayabiliyor klape bozulunca, fakat 2007 den sonra bu problem de düzeltildi diye biliyorum. Önceden klape tek satılmıyordu ve kalorifer tesisatı komple alınması gerekiyordu fakat durumun kronik olduğu farkına varan peugeot sadece klape üretti ve servislere bu arıza için gelen araçlardan işçilik ücreti cüzi bir miktar alındı. Klape değişim biraz zor göğüs falan sökülüyor fakat göğüs sökülmeden de değişim yapılıyor, yurt dışı sitelerde tamir konusu var.

Bir de manuel modellerde belirli bir kilometre sonrasında (100k gibi) volant arızası oluyor Bahadır Bey'in dediği gibi bu problem de yeni model baskı balata ve volant takıldığında ortadan kalkıyor, zaten piyasadaki çoğu 407'nin baskı balata volant seti değişmiştir :) Ampül sorunu kalitesiz ampül kullanıldığında meydana geliyor benim arka sinyal ve park ampüllerim 1 yılda 2 kere patladı. Kaliteli bir model taktım 1 yılı geçti problem yok henüz.

E21hamza
24-01-2016, 22:40
Otomatik şanzımanları nasıl bu araçların? Otomatikleştirilmiş manuel sanzıman mı yoksa klasik otomatik şanzıman mı?

407 de 1.6 hdi motorda otomatik vites seçeneği yok sadece 2.0 motor ve üstü dizel ve benzinli motorlarda otomatik vites seçeneği var. 2005 modeller 4 ileri tam otomatik AL4 şanzımana sahip vites geçişlerini hissettirmez kronik selonoid valfi problemi var 1.000 TL civarı masrafı olur. 2006 ve üstü otomatik modellerde am6 veya al6 tam otomatik şanzımana sahip 6 ileri modeldir, vites geçişlerini bu da hissettirmez. Bazı serilerinde (Peugeot 407 build kodu 10766 RJ kadar olanlar ve su motor kodlarindan birine sahip olanlar: DT17TED4, DW10BTED4 veya ES9A) abs bloğu problemi vardır bu koda sahip araçların hepsinde var diyemiyorum bazılarında meydana gelebilir. 1500 TL civarı masraf çıkarır fakat bu sorunlu seri Türkiye'de çok az araç üzerinde var.

WooX
24-01-2016, 23:59
Yorumlarınız için teşekkürler :)

rebeloghy
25-01-2016, 00:02
Dostum sen Burak'a bakma, 2.5 yılı geçti - 45.000 km üzerinde yol yaptım 307 1.6 hdi ile.

Ne bir kez yolda kaldım ne de başka bir sıkıntı verdi.

Temiz düzgün bakılmış 407 daha da fazla mutlu eder seni.

burakgunay
25-01-2016, 00:16
Dostum sen Burak'a bakma, 2.5 yılı geçti - 45.000 km üzerinde yol yaptım 307 1.6 hdi ile.

Ne bir kez yolda kaldım ne de başka bir sıkıntı verdi.

Temiz düzgün bakılmış 407 daha da fazla mutlu eder seni.

Hahaha Fırat istersen arkadaşı WhatsApp grubuna alalım gerçekleri görsün :D

Ufuk
25-01-2016, 07:11
Eski 307 ne kaç defa motor yaptırdığını, düzen tutmayıp sattığını yaşadığın dertleri kendin yazmıştın. Yanlış hatırlamıyorsam. Sorunsuz demen garip olmuş.

rebeloghy
25-01-2016, 09:20
Hahaha Fırat istersen arkadaşı WhatsApp grubuna alalım gerçekleri görsün :D

Olum Burak kafayı mı yedin ?

185.000de arabanın bi egr si arıza verdi, yolda bırakmadı. Değiştirdik geçtik.

Gruba alalım gerçekleri görsün deyince sanki burada yalan bişey yazıyoruz gibi oldu.

3 tane 307 var grupta 2 sapasağlam 1 inde problemler vardı. %67 sağlam yani :D

rebelh
25-01-2016, 09:24
sahibiyim executive black kullanıyorum 1.6 dizel memnunum
konfor ve yakıt açısından çokm iyi bence
herhangi bir motor sıkıntısı falanda yaşatmadı bana

burakgunay
25-01-2016, 09:35
Olum Burak kafayı mı yedin ?

185.000de arabanın bi egr si arıza verdi, yolda bırakmadı. Değiştirdik geçtik.

Gruba alalım gerçekleri görsün deyince sanki burada yalan bişey yazıyoruz gibi oldu.

3 tane 307 var grupta 2 sapasağlam 1 inde problemler vardı. %67 sağlam yani :D

Len yok alınganlık yapma ne yalanı amk Gazetesi şaka yapıyorum grup konusunda, ama gerisi gerçek hahaha

ykavcioglu
25-01-2016, 11:15
ALLAH'a şükür PSA grubundan hiç sorun yaşamadım, ne çektiysem japondan çektim....

WooX
25-01-2016, 11:38
Teşekkürler arkadaşlar :)

mimit
25-01-2016, 12:03
Alırken çok dikkat edilmeli, zamanında uygun fiyatlar yüzünden,şahinden doğandan inip bu arabalar binen çok oldu,doğal olarak yaşanan kültür şoku sonucu ve pahalı gelen parça fiyatlarından dolayı piyasada bakımsız peugeot çok fazla,alıp toparlaması da baya masraflı oluyor orijinal parça ile,Fransız dizellerini bugun japonlar da kullanıyor,peugeot ile sorun yaşayan kişi ya bakımsız bir araç satın almıştır ya aracına bakamıyordur yada ustası bir halttan anlamıyordur,yetkili serviler de bile euro5 motorlara 10/40 yağ koyup bakım yapıyorlar. auto6r nin çalışma mantığından haberi olmayan,otomatik vites te baskı balata mı olur diyen peugeot sahibi biliyorum ben,düşük ikinci el fiyatı bu markayı bitiriyor.

407 alınacaksada 2010 modeller hafif bir makyaj işlemi de gördü hem yaş olarak hemde tip olarak biraz farklı olacağından bütçe uygunsa 2010 2011 modellere bakılmasını tavsiye ederim. 4.peugeotunu kullanan birisi olarak.

tool
25-01-2016, 12:26
merak ediyorum;
406 2.0hdi sahibi olan var mi aramizda?

fiyatlari uygun olmasinin sebebi motor parcalarinin pahali olmasi mi? enjektor vs gibi

mimit
25-01-2016, 12:35
merak ediyorum;
406 2.0hdi sahibi olan var mi aramizda?

fiyatlari uygun olmasinin sebebi motor parcalarinin pahali olmasi mi? enjektor vs gibi

Motor parçaları ford dan,opelden pahalı değil, genel olarak dizel fiyatları biraz yüksek,ve dediğim gibi düşük maliyetli araçlara alışık olanlar için aşırı pahalı geliyor. belki siz 100 lira verip 5w30 tam sentetik yağ koyarsınız aracınıza ama başka biride yağa 100 liramı verilir diyip 40 liraya 10w40 yağ koyabilir.

orijinal hareret müşürü 89 lira mesela yan sanayisi 50 lira,bu araca şahin doğan muamelesi yapan adam o 50 liralık malzemeyi kullanıyor,motora da musluk suyu basıyor sonra hararet yaptı neden müşür okumamış,müşürün kireçten bir şey okuyacak hali kalmamış ki.

ykavcioglu
25-01-2016, 12:37
Motor parçaları ford dan,opelden pahalı değil, genel olarak dizel fiyatları biraz yüksek,ve dediğim gibi düşük maliyetli araçlara alışık olanlar için aşırı pahalı geliyor. belki siz 100 lira verip 5w30 tam sentetik yağ koyarsınız aracınıza ama başka biride yağa 100 liramı verilir diyip 40 liraya 10w40 yağ koyabilir.

orijinal hareret müşürü 89 lira mesela yan sanayisi 50 lira,bu araca şahin doğan muamelesi yapan adam o 50 liralık malzemeyi kullanıyor,motora da musluk suyu basıyor sonra hararet yaptı neden müşür okumamış,müşürün kireçten bir şey okuyacak hali kalmamış ki.

yakıtda yüksek başkanım 2.0 hdi'da

Chn53
25-01-2016, 12:45
2010 da sifir aldik 1.6 exclusive donanimli gayet guzel bi araba herhangi bi sıkıntı yasamadik bugune kadar , kadranin ortasindaki ekran arizali oda kronikmiş , fakat nasil desem ivir zivir arizalar cok sık olmaya basladi mesela klima sol tarafa sicak uflemiyor sag koltuk belli biyerden sonra öne gitmiyor sag on cam acma dugmesi arizalandi klima hortumu yirtildi durduk yere felan yani demem o ki sifirken cok guzel bi araba ama ben şuan satılma vakti geldi diye düşünmeye başladım :D

mimit
25-01-2016, 13:01
yakıtda yüksek başkanım 2.0 hdi'da

GT line olursa birazcık yakıyor 163 hp adam nereden çıkartacak yoksa :)

Ayb
25-01-2016, 14:41
407 1.6 hdi'imiz var. 320bin km'de. ufak tefek pürüzler olabiliyor. sıkıntı yok.

Erdem K.
26-01-2016, 07:45
yaklaşık 1.5sene 2007 model 1.6hdi manual 407 executive, yine aynı periyot kadar da 2010 model 1.6 hdi 90 hp manual 308 comfort plus kullandım.

Servis dışında en ufak bir problemle karşılaşmadığım gibi, yakıt konusunda her ikisi ile de ş.dışı yaklaşık 1300km yol yaptım. Bence malzeme kalitesi kötü olsa da, motor ve mekanik anlamda güzel araçlardır. Donanım da 407 full paket için gayet tatminkardı.

Temiz ve düzgün bir araç alırsanız, hem hızlı bir şekilde satabilir, hem de kullanım süresince keyif alabilirsiniz diye düşünüyorum ...