PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Televİzyon ve beyaz eŞya Önerİsİ :)

fatihdurutuna
25-01-2016, 18:17
Arkadaşlar herkese merhabalar yakın zamanda düğün yapıcam yavaş yavaş alınacakları alayım diyorum , içimizde bu konularda tecrübeli abilerimizin , arkadaşlarımızın olduğuna eminim.Bütçe olarak kafamda net birşeyler yok fakat her zamanki gibi fiyat performans olarak en uygun ürünleri arıyorum yardımlarınızı bekliyorum. :)

EREN34
25-01-2016, 20:08
Fiyat/performans
tv için;
lg
samsung

beyaz eşya içinse fiyat/performans bakma ve yerli marka al. Vestel, Arçelik, Beko vs. Servis ağı ve hızı konusunda en iyisi gene yerli markalar. Ek garanti alır, 7 sene kafan rahat olur. 7 sene sonra arıza yapsa 1 onarımla 8-9 yıl çıkar ki ondan sonrada kaldır at zaten :)

fatihdurutuna
25-01-2016, 21:08
Fiyat/performans
tv için;
lg
samsung

beyaz eşya içinse fiyat/performans bakma ve yerli marka al. Vestel, Arçelik, Beko vs. Servis ağı ve hızı konusunda en iyisi gene yerli markalar. Ek garanti alır, 7 sene kafan rahat olur. 7 sene sonra arıza yapsa 1 onarımla 8-9 yıl çıkar ki ondan sonrada kaldır at zaten :)

tv için aklımda samsung var abi zaten de hangi modelini almalıyım bilemiyorum tam. Beyaz eşya konusunda da vestel ve siemens arasındayım fiyat olarak siemens ler baya uçuk gibi ama kullanıcı yorumları vs efsane olduğundan yana:)

EserBodrum
25-01-2016, 21:19
Tv'de Samsung ve Lg bakın beyaz eşyada ilk Siemens veya Samsung bakın

melihyilmaz
25-01-2016, 21:27
Gecen sene dugun yaptim cok pimpirikliyimdir bu k9nularda cok arastirdim. Kisaca ozeltelemem gerekirse
Tv kesinlikle lg
Buzdolabı bosch
Camasir makinesi lg driectdrive teknoloji li cok sesiz bi alwt

Bulasik ocak ankastre set ve ankastre mikrodalga vestel
Firin Bosch hepsindende cok memnunum ama tavsiyem canasir makinesi ve tv de lgden sasma

efe-E
25-01-2016, 22:02
Siemens'in İzmir servisleri rezalet. Davalık olanlar var.

G.U.Z.
25-01-2016, 22:27
4 senedir bosch beyaz esyalar ve sony tv kullaniyorum, kurulum disinda hic servislik olmadim, ama beyaz edya sans; annemler bosch ne aldilarsa sorun yasadilar, arcelikte sorun hic yasamadilar, baldiz da tam tersi arcelikten illallah etti.. 9 sene once cerkezkoy bosch sogutucu fabrikada staj yaparken gercekten kaliteye onem veriyordu bosch, ama su anda nasillar bilmiyorum, tvde de samsung ve lg nin renkleri nedense cok yapay geliyor bana

bora1311
25-01-2016, 23:17
tv ve ses sistemi : lg
beyaz eşya : arçelik

TolgaEsentepe
25-01-2016, 23:33
geçen hafta bulaşık ve çamaşır a 3 bin bugünde buzdolabına 3 bin verdim bosch marka 3üde bakalım memnun kalırım umarım :)

Sinan58
25-01-2016, 23:57
Sizin yerinizde olsam kesinlikle yerli ürünler bakardım.
Hem çok kaliteli hemde çok ucuzlar diğerlerine göre.
Servis avantajıda var yerlilerin.
Tv konusundada Vestel-Arçelik-Sony-Toshiba-Panasonic markalarından birisi diyorum ben :)
Babam bi hata yapıp samsung almış, daha tövbe ettik kapıya koymayız :)

Yigit-Y
26-01-2016, 00:03
Tv lg
Beyaz esya samsung

Aşırı memnunum

Mustafa koç abimizin anisina bir adet arcelik bulasik makinesi var iyi fena degil oda :)

Bad-Fast
26-01-2016, 00:04
samsung tv buzdolabı aldım memnunum tavsiye ederim , ocak fırın Vestel ankstre , Arçelik bulaşık mak. :)

fore
26-01-2016, 00:53
Tv LG
Bulaşık makinası kesinlikle samsung olmasın..
Mümkünse buzdolabı Liebherr olsun..

by.gkn
26-01-2016, 07:19
Tv de samsung'dan şaşma bence. Modeli kendi ihtiyacına göre belirlersin. Ama tavsiyem bu yılın ürünlerine fazla para vereceğine bir önceki yılın daha üstün özelliklere sahip televizyonunu alabiliyorsun. Ben bu şekilde seçim yaptım ve oldukça memnunum.

Geri kalan beyaz eşyalarımda siemens. Eğer siemens olmazsa samsung alacaktım. Ben yerlileri önermeyen taraftayım. Evlenmeden önce babamlarda yerlilerin servisinden çok çektik. Onlar eskiyince bosch-siemens ürünlerle değişmiştik. Her sıkıntıda adamlar çözüm oldu. Garantiye sokmamak için elinden geleni yapan firmalardan değiller.

Ama sonuçta klasik söylemde olsa beyaz eşya tv vs. şans işi aynı iki ürünü alsan biri taşıma esnasında veya montajda zarar görse iki gün sonra kendini belli eder. Öteki ömürlük olur.

Ers
26-01-2016, 07:21
tv : LG
beyaz eşya : bosch.
bosch ve siemens aynı fabrikadan çıkıyorlar diye biliyorum.

KÖROĞLU
26-01-2016, 07:42
:) Güzel konu, mantık olarak aynı işi gören mala daha fazla ödemek hep ağrıma gitmiştir.

2015 Martta evlendim, marka takıntım hiç olmadı. Aynı özellikleri sunan ürünler içinde cebime en uygununu aldım neredeyse 1 sene oldu sorunsuz hepsi. Link olarak atayım aklında olsun.

Buzdolabı gayet sessiz, soğutması güzel. Görsel olarak ön taraflar inox ve el izi bırakmıyor. Yanlar gri boyalı. İç hacim yeterli.

No frost kısmı iyi çalışıyor. Tüketim makul.

http://www.hepsiburada.com/samsung-rt38fajedsa-tr-a-401-lt-nofrost-cift-kapili-buzdolabi-p-MTSAMRT38FAJEDSA?wt_gl=cpc.elk.beyazesya.pla&gclid=CP7ptI7sxsoCFVIaGwodPFMAEg

Bulaşık makinası bu iyi bişi olsun dedik ama inan gerek yok, 3 programlı bir ürün işini görür.

Bu üründe kapağım arızalandı, servis geldi baktı parçası yok dediler. 15 gün sonra ambalajında yenisini getirip kurdular.

Böyle bir değişiklik beklemiyordum açıkçası, servis süresi biraz uzundu ama.

http://www.teknosa.com/urunler/115030270/samsung-dw-fn310txtr-bulasik-makinesi?gclid=CP2l1tXsxsoCFYMewwodeVcDeA

Tv olarak 55LB652V aldım. Cihaz gayet güzel 3d si wifi si başarılı. TV olayı biliyorsun çok hızlı değişiyor, çok daha iyi modeller çıktı.

Dahili uydu alıcısının kanal geçişleri biraz zayıf ve tarayıcıdan film izlerken bazen hata verebiliyor. Haricinde başarılı.

http://www.teknosa.com/urunler/110015209/lg-55lb652v-dvb-s2t2c-3d-fhd-webos-smart-led-lcd-t

Ses sistemi elzem değil ama evde sinema keyfi olsun diyorsan şart aşağıdaki ürünü kullanıyorum, çok prof bir sistem değil ama benim gibi normal bir kulanıcı için gayet yeterli. 2 cihaz da LG olduğundan Simplink diye bir bağlantı ile tek kumanda üzerinden çalıştırabiliyorsun.

http://www.gold.com.tr/lg-bh6730t-3d-bluray-1000w-smart-5-1-ev-sinema-sistemi_u

Akıllı kumanda da bu. (ben tv hediyesiyle aldım o kadar para vermem normalde)

http://urun.n11.com/uzaktan-kumanda/lg-sihirli-akilli-kumanda-an-mr500-P60868218?cid=604001&gclid=CPPAn8juxsoCFdW4Gwodi9MI8g

Çamaşır makinası HOOVER ki marka dünya çapında bilinir.

Kurutmalıyı özellikle tercih ettim, 15 dk lık programda yıka kurut olayı var. %100 kurutmuyor ama astıktan sonra kuruması çok kısa sürüyor. Sessiz güzel bir ürün.

http://www.bimeks.com.tr/urun/117156/hoover-wdyn-9646-pg--30s-9-kg-1400-devir-a-kurutmali-camasir-makinesi.aspx#photos

Diğer ıvır zıvırı da baktık hoşumuza giden (geneli inox yapıda) hangisi ise İNTRNET üzerinden aldık. Mağaza fiyatlarına göre baya uyguna geldi.

Bir örnek vereyim, Vestel mağazasında 410 TL olan Davlumbazı Marmaristeki bayisinden ücretsiz kargo ile 209 TL ye aldım :)

Hayırlı olsun, Allah bir yastıkta kocatsın.

sparcoo
26-01-2016, 08:07
Yeni evliyim, çok araştırdım.Tv kesinlikle LG, beyaz eşya bosch derim. buzdolabı olarak lowfrost özellikli alman, hem elektrik sarfiyatının az hemde sebze meyve gibi gıdaların uzun süre bozulmamasını sağlar.
tv olarak ta LG UF serisini tavsiye ederim. 4K ve yeni seri TV. linkteki ürünün 60 inc olanını kullanıyorum, memnunum. Bosch beyaz eşya alırsan, +3 yıl garanti uzatmanı tavsiye ederim. Hayırlı olsun, mutluluklar dilerim.
http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-49UF850V/technical-specifications
http://www.bosch-home.com.tr/store/product/KGE58BI44N/KGE58BI44N

ido
26-01-2016, 08:19
beyaz esyacı olarak bence camasır bulasık buzdolabı yerlı malı yurdum malı beko arcelık su an 7 yıl garantili urunler dıle kolay almıs oldugun urun ılerde sorun yasarsan muhatap olcagın kısı olsun karsında koc grubu bunu cok ıyı basarıyor

Ome_RS
26-01-2016, 08:47
Bosch Siemens Profilo Tekirdağ'da aynı fabrikadan çıkıyor. Bütçe durumuna göre bazı ürünler için Profilo tercih edebilirsin. Ortak servis gelerek kurulum yapacak.
TV olarak Samsung LG güzeldir.
Ben beya eşya siemens bosch kullanıyorum Tv ise Lg.
şimdilik hepsinden memnunum tavsiye ederim.
Buzdolabını kombi tip tercih edebilirsin. İlk etapta göze yabancı geliyor ama kullanımı çok pratik.

maybel
26-01-2016, 09:00
istanbul'da olsan teknosa Zeytinburnu olivyum'daki outlet mağazasına bak derdim.teşhir veya defolu ürünleri güzel fiyatlara veriyorlar.ben kendime ve çevreme çok ürün aldım.bulaşık ve çamaşır makinası olarak lg tavsiye ederim 10 yıl motor garantisi veriyor.

ggtoker
26-01-2016, 09:09
tv LG

beyaz eşyada profilo

iztuzu
26-01-2016, 09:29
TV: F/P olarak LG, biraz daha pahalısı Samsung. TV'ye hdd falan bağlayacaksanız Sony'den uzak durun. Kore malları piyasayı ele geçirdi ama paraya kıyarım diyorsanız Panasonic VT serisi bir plazma alın diyeceğim ama adamlar piyasadan çekildiler ve plazmanın "rodaj" zamanı epey sıkıntılı oluyor.

Beyaz eşya olarak: Bosch en öne çıkan F/P ürünü, (hala geçerliyse) ilk altı ay içinde 99tl vererek garantilerini yedi yıla çıkarma imkanınız oluyor.. Vestel ve Beko önermem. Süpürge olarak Philips'in yeni modelleri başarılı.

Ses sistemi olarak: Alacağınız tv ile aynı markada ses sistemi seçerseniz kumanda derdiniz olmaz. Fiyatı yukarı çekerim diyorsanız Harman Kardon veya Denon öneririm.

dahan
26-01-2016, 10:21
beyaz eşya şans işi olsada akılımdan arçelik geçiyo,,tv de samsung ve lg ,,tv nin boyutunu salonun büyüklügne göre al bence

Kutluhan
26-01-2016, 12:15
TV olarak LG veya Samsung herkes gibi bende 2011 yılında alınmış bir LG var değiştirme arifesindeyiz herhangi bir arıza vs. çıkarmadı çok şükür.
Buzdolabı, çamaşır + bulaşık makinası, mikrodalga vb. ankastre mutfak set olarak FRANKE kullanıyoruz, yıllardır memnunuz bir problemle karşılaşmadık.

fatihdurutuna
26-01-2016, 23:17
arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim şuan için tv olarak lg düşünüyoruz 2000-2500 tl bandında çok başarılı ürünleri var ses sistemimi de almıştım zaten oda lg:) beyaz eşya olarak samsung ve vestel düşünüyorum tolga abi de önermiş hoover da aklımda araştırmadayım çok başarılı ürünleri var aldığım ürünleri sizler ile paylaşırım tekrardan çok teşekkür ederim.

Birde tv seçerken dikkat etmem gerek şeyler nelerdir bir çok farklı ürün var seçim yapmak çok zor :)

iztuzu
26-01-2016, 23:39
LG alacağınızı söylemişsiniz. Sırf bu marka adına konuşacağım: Ses sisteminizle uyumlu olacaktır, muhtemelen tek kumanda ile ikisini yönetirsiniz. Alacağınız tvde DTS özelliği olsun, muhtemelen 3D de alırsınız. LG 3D özelliği sinemalarda verilen gözlüklerle de uyumlu olduğu için markanın kendi gözlüğünü almanıza gerek yok. TV ve ses sistemini optik kabloyla bağlayacağınız için bir adet optik kablo alırsınız. TV'nizi ayaklı mı kullanacaksınız yoksa duvara mı monte edeceksiniz, ona göre duvar aparatı alırsınız. Ekstradan uydu alıcısı almayacaksanız, tvnizin uydu modülüne sahip olup olmadığına dikkat edersiniz. Kolay gelsin.

msk_bmw
26-01-2016, 23:51
ben markadan ziyade alınacak yer tavsiye edebilirim, son 5-6 yıldır, bizim ev, akrabalara vs. tanıdık herkese tüm beyaz eşya tv alışverişlerini tek çarşı diye bir siteden aldım. mesela burda önerilen bir buzdolabıyla kabaca bir örnek vereyim Hepsiburada indirimli 1400 derken tekçarşıda 1280 diyor.Sitenin reklamını yapmış gibi olmayayım, alış veriş yapmaktan başka hiç bir bağlantım yok ama hiç bir sorun da yaşamadım. Alıcağınız ürüne karar verdikten sonra kesinlikle arayıp ordan kargo dahil fiyat alın.

fatihdurutuna
26-01-2016, 23:54
ben markadan ziyade alınacak yer tavsiye edebilirim, son 5-6 yıldır, bizim ev, akrabalara vs. tanıdık herkese tüm beyaz eşya tv alışverişlerini tek çarşı diye bir siteden aldım. mesela burda önerilen bir buzdolabıyla kabaca bir örnek vereyim Hepsiburada indirimli 1400 derken tekçarşıda 1280 diyor.Sitenin reklamını yapmış gibi olmayayım, alış veriş yapmaktan başka hiç bir bağlantım yok ama hiç bir sorun da yaşamadım. Alıcağınız ürüne karar verdikten sonra kesinlikle arayıp ordan kargo dahil fiyat alın.

teşekkürler öneriniz için ürünler ile alakalı sıkıntı yaşarsam yaptırımları nasıl oluyor peki veya ürün bana ulaştığında ve sorun yaşadığımda iade veya değişim gibi hizmetleri var mı ?

fatihdurutuna
26-01-2016, 23:56
LG alacağınızı söylemişsiniz. Sırf bu marka adına konuşacağım: Ses sisteminizle uyumlu olacaktır, muhtemelen tek kumanda ile ikisini yönetirsiniz. Alacağınız tvde DTS özelliği olsun, muhtemelen 3D de alırsınız. LG 3D özelliği sinemalarda verilen gözlüklerle de uyumlu olduğu için markanın kendi gözlüğünü almanıza gerek yok. TV ve ses sistemini optik kabloyla bağlayacağınız için bir adet optik kablo alırsınız. TV'nizi ayaklı mı kullanacaksınız yoksa duvara mı monte edeceksiniz, ona göre duvar aparatı alırsınız. Ekstradan uydu alıcısı almayacaksanız, tvnizin uydu modülüne sahip olup olmadığına dikkat edersiniz. Kolay gelsin.

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için her biri benim için çok değerli :)

msk_bmw
26-01-2016, 23:59
teşekkürler öneriniz için ürünler ile alakalı sıkıntı yaşarsam yaptırımları nasıl oluyor peki veya ürün bana ulaştığında ve sorun yaşadığımda iade veya değişim gibi hizmetleri var mı ?

Ürünü kargodan aldıktan sonra kurulumu zaten teknik servis yapıp garantiyi başlatıyor.
Anneanneme aldığımız buzdolabı 3. yılında bozuldu, garantiden değişmesi için fatura gerekiyordu, anneannem faturayı kaybetmiş, arayıp fatura istedim. Arşivden fatura çıkartıp 3 yıl sonra faxladılar. Yani kısaca ürünleri kargodan sağlam şekilde teslim aldığınız sürece bir sıkıntı yok. Site gayet ilgili.

KÖROĞLU
27-01-2016, 07:18

Ben hepsiburada dan aldığım philips marka tv de sorun yaşadım. Kargodan ekranı 5 parça olarak gelmiş. Servis geldi açtı, ürünün fotoğraflarını çekti 1 hafta sonra değişim onayı geldi. Ürünü ücretsiz olarak hb'ya kargoladım. Onlar da ilgili bedeli karta iade ettiler. Tek sıkıntı taksitle yapılan alışverişlerde iade de taksitle oluyor.

Ben garanti olsun diye biraz fazla verip hb dan aldım ama arkadaşın önerisi de gayet güzel. Firma güvenilir ise alışveriş yapılabilir.

Teknosadan aldığım buzdolabı ve bulaşık makinasını eve kadar da çıkarmışlardı. Kapıda bırakıp gitmesinler.

wiesmann
27-01-2016, 07:27
merhaba bende bu hafta sonu nişanı yapıp, beyaz eşya almaya başlayacağım.

tv' de lg AMA bazen sony' nin güzel indirimleri oluyor Japonya üretimi denk getirebilirsen dayanıklı olur.

beyaz eşyada lg beğeniyordum ama biraz araştırınca çok problemli olduğunu öğrendim. hatta kutup' un lg-samsung-bosch mağazaları cepa avm'de yanyana orada satıcı bir arkadaşla tanıştım o da beni destekledi bosch'a yönlendirdi.

ben beyaz eşyayı bosch' tan alacağım. çamaşır ve bulaşık makinesi ithal olacak. buzdolabı yerli.

sana naçizane tavsiyem bulaşık makinesinde tabanı metal olan ürünlere bak onlar koku yapmıyor.

iztuzu
27-01-2016, 11:11
merhaba bende bu hafta sonu nişanı yapıp, beyaz eşya almaya başlayacağım.

tv' de lg AMA bazen sony' nin güzel indirimleri oluyor Japonya üretimi denk getirebilirsen dayanıklı olur.

beyaz eşyada lg beğeniyordum ama biraz araştırınca çok problemli olduğunu öğrendim. hatta kutup' un lg-samsung-bosch mağazaları cepa avm'de yanyana orada satıcı bir arkadaşla tanıştım o da beni destekledi bosch'a yönlendirdi.

ben beyaz eşyayı bosch' tan alacağım. çamaşır ve bulaşık makinesi ithal olacak. buzdolabı yerli.

sana naçizane tavsiyem bulaşık makinesinde tabanı metal olan ürünlere bak onlar koku yapmıyor.

Sony önermişsiniz ama: Salonumda Samsung LCD, oyun ve maç odamda Sony LED var. İlki G. Kore, ikincisi Japon malı. Evet, Sony'e Xbox ve özellikle Play Station'ı bağladığımda görüntü ve oyun performansı güzel, tıpkı Samsung LCD gibi. Eğer tvye harici hdd bağlar film, dizi vs. izlerim diyecekseniz Sony'den uzak durun. Zira klasörleme sistemi yok. Cihazın içinde 100 tane mkv dosyası varsa hepsini birden gösteriyor ki aradığını bulmam zahmetli oluyor. Salonumdaki Samsung ses sistemini bağayıp DTS destekli 3D filmi izleyelim dedik ama Sony DTS sesi vermedi. İlerleyen zamanda AVR yapılı Harman Kardon aldım da Sony'nin DTS konusundaki nazının üstesinden öyle geldim. Sony'nin uydu alıcısına kanalları tanıtmak çok zor, mp4 dosyalarında 25-30 dakikadan sonra dosyayı okumayıp hata veriyor. Tekrar başlattığınızda aynı dakika ve saniyede aynı hata oluyor. Samsung'a takıyorum mp4 dosyasını ve tıpkı mkv kalitesinde sonuna kadar okuyor-gösteriyor. Sony'de altyazı senkronlaması yok ki ufak oynamalarda müdahale edemiyorsunuz, bu ciddi bir eksiklik. Multimedia açılarından, menü kullanımından bakarsak LG ve Samsung kullanıcı dostudur.

Thracian
27-01-2016, 20:12
TV için tavsiyem önce LG sonra Samsung modelleri. En önemli konu 1- Ekran boyutu en yüksek olan 2- Dahili Uydu alıcı 3- LED olmazsa olmazım.

Arka bağlantılar önemli bolca hdmi ve usb lazım. Sebebi PC, PS, Hard disk, şarj aleti, telefondan bağlantı yapabilmek
( Ama en en en önemli konu mutfaga 28-32 inç axen tv. Bu size salon tv sini kazandırır)

wiesmann
28-01-2016, 07:53
Sony önermişsiniz ama: Salonumda Samsung LCD, oyun ve maç odamda Sony LED var. İlki G. Kore, ikincisi Japon malı. Evet, Sony'e Xbox ve özellikle Play Station'ı bağladığımda görüntü ve oyun performansı güzel, tıpkı Samsung LCD gibi. Eğer tvye harici hdd bağlar film, dizi vs. izlerim diyecekseniz Sony'den uzak durun. Zira klasörleme sistemi yok. Cihazın içinde 100 tane mkv dosyası varsa hepsini birden gösteriyor ki aradığını bulmam zahmetli oluyor. Salonumdaki Samsung ses sistemini bağayıp DTS destekli 3D filmi izleyelim dedik ama Sony DTS sesi vermedi. İlerleyen zamanda AVR yapılı Harman Kardon aldım da Sony'nin DTS konusundaki nazının üstesinden öyle geldim. Sony'nin uydu alıcısına kanalları tanıtmak çok zor, mp4 dosyalarında 25-30 dakikadan sonra dosyayı okumayıp hata veriyor. Tekrar başlattığınızda aynı dakika ve saniyede aynı hata oluyor. Samsung'a takıyorum mp4 dosyasını ve tıpkı mkv kalitesinde sonuna kadar okuyor-gösteriyor. Sony'de altyazı senkronlaması yok ki ufak oynamalarda müdahale edemiyorsunuz, bu ciddi bir eksiklik. Multimedia açılarından, menü kullanımından bakarsak LG ve Samsung kullanıcı dostudur.

ben açıkçası senin gibi tecrübe etmedim. kağıt üzerindeki özellikler üzerinden konuştum. bilgilendirme için teşekkürler.

mur_84
28-01-2016, 08:20
Tv ve telefon LG kullanıyorum maşallahları var..
Beyaz eşya Bosch kesinle tavsiye ederim.. Maddi durum daha iyiyse Siemens alın.. :)

sparcoo
28-01-2016, 08:59
arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim şuan için tv olarak lg düşünüyoruz 2000-2500 tl bandında çok başarılı ürünleri var ses sistemimi de almıştım zaten oda lg:) beyaz eşya olarak samsung ve vestel düşünüyorum tolga abi de önermiş hoover da aklımda araştırmadayım çok başarılı ürünleri var aldığım ürünleri sizler ile paylaşırım tekrardan çok teşekkür ederim.

Birde tv seçerken dikkat etmem gerek şeyler nelerdir bir çok farklı ürün var seçim yapmak çok zor :)

hocam direk model önereyim size Lg 49UF850V. 4K tv dir. bu modeli alabilirsiniz. fiyatı 2800 civarlarında.

iztuzu
28-01-2016, 10:17
ben açıkçası senin gibi tecrübe etmedim. kağıt üzerindeki özellikler üzerinden konuştum. bilgilendirme için teşekkürler.

Ben de size teşekkür ederim, bilgi alışverişi oluyor.

SkY
28-01-2016, 10:47
2006'dan beri siemens buzdolabı ve çamaşır makinesi kullanıyorum inoks denilen metal modellerinden,çamaşır makinesi geçen sene ufak bir arıza verdi 150 tl ile kurtardık buzdolabında herhangi bir sorun olmadı.Tv de ise 2011 de aldığım 3D modelli LG tv de bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.Bulaşık makinesi,ankastre fırın,ocak ve davlumbaz da hotpoint ariston aldım 2013 te şu an onlarda da bir sıkıntı yok.tavsiyem özellikle bulaşık makinesinde öyle 15-20 program diye fazla para vermeyin 3 program cidden size yetecektir.

sinisa
28-01-2016, 13:28
6 senedir fırın ve bulaşık bosch kullanıyorum ikisinde de düğmelerin yazıları silindi, ama bir arıza yapmadılar, çamaşır lg direct drive arıza olmadı, buzdolabı samsung almıştık durup dururken genleşmeden galiba ara ara tak tuk sesler geliyor. bi kere kompresörü bozuldu garantiden(garanti plus) değişti ondan beridir gürültülü çalışıyor, menteşenin üstünde plastik bi koruma vardı o kırıldı. buzdolabı harici diğerlerinden memnunuz. fabrikalar artık ömürlük eşya üretmiyor ondan size tavsiyem 5-6 sene sonra değiştirecekmiş gibi düşünün fazla üst modellere yönelmeyin.