PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop buğu sorunu

PiscocuK
26-01-2016, 08:56
Selamlar

Aracımda sol arka stop yıkama sonrası içeri sanırım ufak çaplı su alıyor buhar buğu ne derseniz o şekilde bir sorun oluşuyor
aslında çok takılmıyorum ama şimdi yaz geliyor bahçeye komple oto yıkama makinası köpük makinası vs alıp her fırsatta yıkayıp temizlemeyi düşünüyorum.

Bir yere gittim farcı ama sökmedi bile önler silikon arkalar press ben yapamam dedi teşekkür ettim çıktım

önerebileceğiniz bir yer varmı? mümkünse işinde usta ve anadolu yakasında olsun ama yoksada avrupaya geçeriz napalım :)

Teşekkürler

MTZ
26-01-2016, 12:14
Selamlar

Aracımda sol arka stop yıkama sonrası içeri sanırım ufak çaplı su alıyor buhar buğu ne derseniz o şekilde bir sorun oluşuyor
aslında çok takılmıyorum ama şimdi yaz geliyor bahçeye komple oto yıkama makinası köpük makinası vs alıp her fırsatta yıkayıp temizlemeyi düşünüyorum.

Bir yere gittim farcı ama sökmedi bile önler silikon arkalar press ben yapamam dedi teşekkür ettim çıktım

önerebileceğiniz bir yer varmı? mümkünse işinde usta ve anadolu yakasında olsun ama yoksada avrupaya geçeriz napalım :)

Teşekkürler

Bahsettiğiniz araç sanırım RX-8, ben baya uğraştım hatta garantiden stop değiştirtmiştim yine çözememiştim... Sonra arabayı satmaya yakın farkettim bir adet boş ampul yeri var farda kenarinda, sanırım amerikan yada JDM versiyonları için bırakılmıştır orayi kapatınca düzelmişti... Eğer camurlukta boya veya işlem varsa far sacındanda alıyor olabilir onada baktırın.. Onun dışında Maslak Sanayide Far Tunning Erdinç abinin yapabileceğini düşünüyorum

PiscocuK
26-01-2016, 12:50
Bahsettiğiniz araç sanırım RX-8, ben baya uğraştım hatta garantiden stop değiştirtmiştim yine çözememiştim... Sonra arabayı satmaya yakın farkettim bir adet boş ampul yeri var farda kenarinda, sanırım amerikan yada JDM versiyonları için bırakılmıştır orayi kapatınca düzelmişti... Eğer camurlukta boya veya işlem varsa far sacındanda alıyor olabilir onada baktırın.. Onun dışında Maslak Sanayide Far Tunning Erdinç abinin yapabileceğini düşünüyorum

şükür şimdilik kaza boya durumu yok herhangi bir yerinde.Arayıp sorayım bakalım ne diyecekler teşekkürler

Er34
26-01-2016, 12:59
Biraz kalitesiz bir çözüm önereyim. İğneyi ısıtıp farı delerseniz. Buğu yine gidecektir.

PiscocuK
26-01-2016, 13:06
Biraz kalitesiz bir çözüm önereyim. İğneyi ısıtıp farı delerseniz. Buğu yine gidecektir.

gitmedi :D

yıkandıktan sonra yeniden aynı şey oluyor

PiscocuK
03-02-2016, 09:32
Cuma günü karşıda işim vardı geçerken maslağa uğradım maalesef far tuning yapamam dedi
sol arka stop hastalıkmış s2k larda da böyle oluyor dedi.

varmı çözüm önerisi yada yer önerisi olan?

cnzdmr
03-02-2016, 09:41
Cuma günü karşıda işim vardı geçerken maslağa uğradım maalesef far tuning yapamam dedi
sol arka stop hastalıkmış s2k larda da böyle oluyor dedi.

varmı çözüm önerisi yada yer önerisi olan?

Benim rocco da da aynı sorun vardı, Maslakta gezmediğim yer kalmadı kimse yapamam dedi.

En son yeni stop aldım taktım, sorunsuz kullanıyorum şuan ne buğu ne bişey var.

oKsEAt
03-02-2016, 09:48
Buğu yapan farı dışarıdan gazeteyle kaplayıp 15 dakika filan bekleyin, gidiyor.

106'm sağ stopu buğu yapmaya başladığında bu şekilde gideriyordum.

PiscocuK
03-02-2016, 10:07
Benim rocco da da aynı sorun vardı, Maslakta gezmediğim yer kalmadı kimse yapamam dedi.

En son yeni stop aldım taktım, sorunsuz kullanıyorum şuan ne buğu ne bişey var.

En son çare ol olacak gibi görünüyor

Buğu yapan farı dışarıdan gazeteyle kaplayıp 15 dakika filan bekleyin, gidiyor.

106'm sağ stopu buğu yapmaya başladığında bu şekilde gideriyordum.

kalıcı bir çözüm arıyorum söküp silikonları ve açık gördüğüm yerleri elden geçirmeyi düşünüyorum yeniden

mertcans
03-02-2016, 18:06
Stobun kaportayla birleştiği kısımda arkada , contası vardır .
Benim aracımdada aynı sıkıntı vardı farı söküp arkasındaki contaya silikon sıkmıştım siyah silikon ve farı iyice yerine oturtup güzelce civatalarını sıktım sorunum çözülmüştü bi deneyin isterseniz , genelde stoplar bu contanın gevşemesinden yada olmamasından dolayı su alıyorlar

veliazak
03-02-2016, 21:48
Stopları sökebilirsen eğer, sac ile arasına conta vs. yapabilirsin... Veya; yaptırabilirsin... Forumdan yapan arkadaşın konusu aşağıda mevcut, fikir vermesi açısından belki yardımcı olur diye paylaşıyorum...

http://www.mazdagaraj.com/konular/4591-mazda-3-stop-farlari-contasi-yenileme.html

Kolay gelsin.

PiscocuK
04-02-2016, 09:28
Stopları sökebilirsen eğer, sac ile arasına conta vs. yapabilirsin... Veya; yaptırabilirsin... Forumdan yapan arkadaşın konusu aşağıda mevcut, fikir vermesi açısından belki yardımcı olur diye paylaşıyorum...

http://www.mazdagaraj.com/konular/4591-mazda-3-stop-farlari-contasi-yenileme.html

Kolay gelsin.

Teşekkürler dün google da aratınca bulmuştum haftasonu müsait olursa denemeyi düşünüyorum stopları sökmeyi