PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen yardım çıldırmak üzereyiz.

aliozel
26-01-2016, 20:46
Arkadaşlar merhaba.
Kusura bakmayın yeri değil fakat burada daha fazla kişi görebileceğinden konuyu buraya açma gereği duydum.
Eğer yanlışsa taşınabilir problem değil.

Problemimiz şu; 1974 model mercedes w114 kasa 230.6 sahibiyiz. Senelerdir bizde fakat artık çıldırma noktasına geldik.
Bu aracın hiçbiryerde karbüratör ayarını adam gibi yaptıramıyoruz. Herkes farklı bir şey söylüyor. Ya uğraşamam diyorlar yada saçma bahaneler bulup üstünkörü yapıp yolluyorlar.
Araç artık öyle bir hal aldı ki egsozdan benzin akıtacak kadar çok zenginde yürüyor, yürümyor yığılıyor hatta.
İstanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum. Öncelikli olarak anadolu yakası, eğer çok iyi ise usta avrupa yakasında bir ayarcı ustaya ihtiyacımız var.

Aracımızı zevkle kullanmak istiyoruz fakat hal böyle olunca artık bezdik.
İstediğimizi yapabilecek, sorunumuza çözüm olabilecek bir usta ayarlıyoruz.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

TarikS
26-01-2016, 20:50
Bostancı sanayide Taç Mercedes'e gittiniz mi? İşinin ehlidir Ahmet usta, karbüratörlü araç hiç götürmedim ama ya biliyordur ya da bilen birine yönlendirir mutlaka.

RSX
26-01-2016, 21:02
bi arkadaşımda da brodway var 94 model lpg yok 50 tl ile 65 km yol yapıyor karburatörünü yaptırdık hala aynı gidiyor :D

Frid
26-01-2016, 21:04
bostancıda honda ikilerin çalıştığı bir karbüratör usta vardı adını unuttum, çok ilgili ve yetenekliydi. tavsiye edebilirim.

ygtrn
26-01-2016, 21:06
karbiratörün tamir takımı değiştimi? memeler contalar vs?

yiiter
26-01-2016, 21:07
Kadosanda bir tane bu tarz mercedesleri toplayan biri vardı o taraflara baktınız mı hiç ?

Octane
26-01-2016, 21:08
ankarada olsanız getirin ben yapayım derdim. karbüratör ayarı yapamayan ustaya da buji bile değiştirtmeyin.

kadioglu
26-01-2016, 21:10
Karbüratörün üst kapağını sökün. Benzin haznesinin orada şamandırayı göreceksiniz. Kontrol edin. Delik değilse şamandıranın bağlı olduğu kolu biraz aşağıya bükün. Düzelecektir. Düzelmezse hava fitresinde bir tıkanıklık olabilir. Ha naçizane, illa mercedesçi olması gerekmez. Tofaş ustalarına da gösterebilirsiniz. Sonuçta karbüratör fazla marka değişikliği göstermez ve piyasada karbüratörlü olarak çoğunluk kuş grubu kaldı.

aliozel
27-01-2016, 10:27
Arkadaşlar bilgiler için teşekkür ederim. Hala usta arayışındayız.

peyyyzz
27-01-2016, 10:39
İzmirde olsanız 3. sanayide Karburatörcü Besim usta var , sadece karburatörlü araçlarla ilgileniyor.
Dilerseniz bi iletişime geçin , belki karburatörü söküp gönderirseniz yapabilir . İşçilik çok iyi yalnız fiyat gözleri boyoz edebilir dikkat :)

Diyadin
27-01-2016, 10:44
Pendik oto sanayide meşhur boşnak bi usta var babam yıllar önce yaptırmış bi araştırın derim.

Bostancı sanayi taç servis ahmet ustaya sorun babadan oğula ustalar muhtemelen 115 kasanın servis zamanlarını yaşamışlardır.

Yarbay
27-01-2016, 11:21
karbüratörünüz elden geçirildimi, içindeki birkaç parça toleranslar dışındaysa ve değişmemişse işin ehli bir ustada size randıman verecek ayarı yapamayacaktır.

elinizdeki parçanın sağlık durumu işlemi yaptıracağınız ustadan önce gelir ve en az o kadar hassasiyet gösterilmesi gereken bir konudur.

zamanında Ankarada bir abimiz yıllarını camaro rs ini yaptırmak ile geçirdi ne yaptı ne etti motorun zengin karışımını önleyemedi o usta kral bu usta uzman git gel inan sıfır bir karbüratör parası bayılmıştır.

sonunda istanbulda Amerikan restore uzmanı arkadaşın tavsiyesi ve yönlendirmesi ile inanın kendi elleri ile çözdü olayı hani o derece basit bir işlem çıktı.
memleketde uzman herkese deniyor, ha yokmu elbetde var ama benim gözümdeki uzman anlayışı biraz farklı ya :)

Zar_roc
27-01-2016, 11:42
https://www.youtube.com/watch?v=oRrJQRtBNck

Aynı kanalın, karbüratör yenileme videoları da mevcut. Bir bakın derim faydalı olabilir.

Strich Acht
27-01-2016, 12:18
florya sanayide mitat usta var, kendisinin de 230.6'sı vardı en son. iyi ustadır, anlayacağını düşünüyorum.

free-hifi
27-01-2016, 13:17
https://tr.foursquare.com/v/g%C3%BCrb%C3%BCzler-karb%C3%BCrat%C3%B6r/5442314b498e7ca8b9105947

Gürbüzler karbüratör pendik sahil tarafında

Ferhat_V
27-01-2016, 17:42
pendik köprüsünden yukarı çıkarken dumankaya toyotanın tam karşısında bir mercedesci var kapıda bir sürü eski kasa mercedes var belki onlar bilirler..bir araştır orayıda..köprüden çıkarken 100 metre sağında kalıyor.

barti
27-01-2016, 17:53
Sancak mercedes var cevizlibag teknik oto sanayide adil kaner.sadece restorasyon yapıyor.belki isinizi gorur

SametYkn
27-01-2016, 17:59
Kartal sanayi sitesinde Aksel servis Mustafa Aksel var Mercedes servisi ona gidin size yardımcı olur

http://www.kartalotosanayi.com/servis.asp?cid=365

immortalboss
27-01-2016, 18:52
65 model 220s kullanıyorduk benzinli.Eğer karbüratörleriniz farklı zamanda değiştirildiyse araç sapıtıyor.Bizdeki çift karbüratörü senkronize çalıştıramadık diyelim.Sonunda biz de baş edemeyip tek karbüratör e çevirdik.Ama kesinlikle tavsiye etmem.Eski çift karbüratörün tadını yakalayamıyor.Karbüratör tamir takımı vs. herşeyi alıp dağıtın.İyi bir usta şart.Manisa'da olsanız iyi bir ustam vardı.

rekord2000
27-01-2016, 20:02
Araç Zenith ikiz karbüratör ile yürüyor ve evet bu karbüratörü herkes yapamıyor ne yazık ki :( bende aynı dertten muzdarıptım fakat adapazarında ustasını buldum rahata erdim. Sizin için de bostancı sanayiide karbüratörcu ercan usta var 0 (533) 242 35 51 telefon numarası, geçenler de bir opelın Zenith karbüratörümü yapmışsınız tavsiye üzerine geldim dersin, fakat baştan uyarıyım, en aşağı 2 3 gün sürer tamir takımlarını contaların ayarlayıp toplaması. Ole orasını burasını sokeyım demeyin sakın, elinizde kalır.

dragstar
27-01-2016, 21:17
Ali yarın beni arayıp hatırlartırmısın, amerikanların karbüratörünü yapan bi abim var ona yollarım

ama kesin adres istiyorum diyorsan, maslak oktaykan power

Adres : Ataturk Oto Sanayi Sitesi A Blok No 17-18-20 1.Kısım Şişli - Maslak - İstanbul

Telefon : (212) 346 29 11 - (212) 346 29 12

Web Sitesi : www.oktaykanpower.com