PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabama çarparak kaçtılar

Burak SARIKAYA
27-01-2016, 00:49
Selamlar herkese,binbir emek binmeye kıyamadığım arabama evimin önünde park halinde iken çarparak kaçtılar.Olaya şahit olan duyarlı bir vatandaş,kaçan aracın marka model bilgilerini plakasını alarak bana ulaştı.Polis çağırıp gereken işlemleri yaptım,aracımı yetkili servise onarılması için çektirdim.Aracımın kaskosu ve sigortası mevcut.Çarpıp kaçan vatandaşın sadece sigortası mevcut.Eskişehir'de ticaretle uğraşan insanlarız ofisimize çarpan vatandaşı bulup konuşmak için davet ettik,8 kişi gelmişler :) kendilerine eğer kaçmasalardı yaklaşımımın farklı olacağını ama vurup kaçtıkları için değer düşüklüğü davası açacağımı söyledim,mafya vari kaba saba tavırlı,kötü niyetli,tehditkar olan bu kimselerle herhangi bir uzlaşma noktası sağlamayadan uğurladık.''-Madem araban az bulunan bu kadar kıymetli bir araba garajında muhafaza etseydin,dava açamazsın içeriden zaten yeni çıktım bir daha girerim hayatta kaybedecek hiçbirşeyim yok '' tarzında da sözleride yedim.

Sizlerden yardımınıza ihtiyaç duyduğum konu benim kasko şirketim bana çarpan kişinin sigortasından bu değer düşüklüğü bedelini tahsil edip bana veriyor sanırım buraya kadar tamam.Peki bana çarpan kişinin sigortası bu miktarı karşı taraftan tahsil eder mi? siz ne önerirsiniz? başına gelen oldumu böyle bir olay? Bu soruyu sormamın sebebi bana çarpan vatandaş kağıt ve hurda toplayarak geçimini çok zor sağladığını hiç parasını olmadığını söyleyen(giyimindende belli) kötü koşullarda yaşadığını söyleyen biri çarptığı arabada arkası açık kamyonet tarzı hurda bişey.Onca yediğim lafa rağmen haklı olmama rağmen bir yandan da gariban bir kimseyi bu kış gününde zor durumda bırakmak istemiyorum çünki araç 2013 30 binde cupra.Ufak meblalara onarım olacak bir araç değil,değer düşüklüğü ufak paralara tahsil olacak bir araç hiç değil.

Tecrübeli arkadaşların/büyüklerimin tavsiyelerine ihtiyacım var sağolun.

Herkese kazasız ve özellikle belasız kötü niyetli insanlardan uzak günler dilerim.

http://imageshack.com/a/img912/2228/NKHCv6.jpg

Sadık Özyer
27-01-2016, 00:58
Acıma yetime döner koyar götüne demişler.Kaskon arabanı yaptırsın karşı tarafada dava açıp parasını alır muhtemelen. Hayatta herşey olabiliyor diyeceksin. değer kaybını kişiden tahsil edebilirsin .

Kadyr
27-01-2016, 01:03
geçmiş olsun. şu çarpıp kaçan ******nun evlatlarından nedir çektiğimiz.

Sinan58
27-01-2016, 01:04
Abi sizin yerinizde olsam hakkımı kesinlikle yedirmezdim, yok mafyaymış yok hapishaneymiş laflarına bence kanmayın.
Zaten 7-8 kişi geldiklerine göre var bir korkuları. Yok biz hasarını karşılamayız vs gibi şeyler derlerse dava açın.
2016"da yaşıyoruz ne ayak bu ....
Siz senelerce çalışarak araba alın, lavuğun birisi gelip vursun.
Üstüne üstelik bide artislik yapsın. Yok öyle yağma, hakkınızı kesinlikle arayın.

Burak SARIKAYA
27-01-2016, 01:10
Geçmiş olsun dileyen arkadaşlar sağolun Allah razı olsun.Yağmurda deli gibi ıslanıp yürüyordum,garajdan çıkarmıyordum başımıza gelene bakın üzücü olan kısım şuan aracın arka kısmı komple değişiyor sağ arka çamurlukta dahil,nasip.

qatrio
27-01-2016, 01:19
herkes içerden yeni çıkıyo bu aralar af filan mı çıktı ? her olay aynı kelime.
Her neyse açın bi güzel davanızı ?

_driver_
27-01-2016, 01:23
Öncelikle geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla siz aracınızın yıpranma payı kasko ödemesi vs kendi şirketinizden alıyorsunuz. Onlar da karşı taraftan tahsil ediyorlar

FK.Sub
27-01-2016, 01:24
Adamı ofisimde ağırlayacağım,8 kişi gelecek,ayrıca beni tehdit edecek kusura bakmayın da götünde ki donuna kadar alırım.Böyle suçlu olupta,birde dağ başındaymış gibi davranan davarlar yok mu insanı çileden çıkartıyorlar.kimden ve nereden temin edileceğine takılmadan açın değer kaybı davanızı,geçmiş olsun.

Rdm26
27-01-2016, 01:33
Burak abim geçmiş olsun, sen gereken tüm hassasiyeti efendiliği göstermişsin. Buna rağmen atar gider yapacak kadar düşük insanlarsa ben uğraşmamanı öneririm, tamam gercekten bir değer kaybı olacak ama sen daha önemlisin. Şanssızlık olmuş çıkarma çıkarma bir gün çıkar gelip vursunlar. İnşallah sigorta karşılıyordur abi tekrardan geçmiş olsun

gokayy
27-01-2016, 01:35
Daha önce farklı konuda yazmıştım.Her ne kadar gariban olsada adamlığını bilecek, vurup kaçmak üstüne dükkana gelip artist artist hareketler yapacak
Çözüm : @Ertekin isimli üyenin uyguladığı sistem devreye giriyor
" Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım "

Burak SARIKAYA
27-01-2016, 01:42
değer kaybı prosedürü için onarım tamamlanmasını beklememi söylediler biraz uzun sürüyor hiçbir parçası türkiyede yok hep ispanyadan ithal bittikten sonra o kısımla ilgileneceğim sanıyorum

Berkan
27-01-2016, 01:44
Binemeyecek ozaman o arabaya yasanan kazadan kacacaksa, acımamak lazım bu modellere madem bir kamyon adamla geliyo bir ceza cıkarsa aralarında imece usulü toplayıp verirler. sen kendi cebine bak yaptır aracını ac davanı al paranı sonra kaskomu sigortamı devletmi kim ugrasırsa ugrassın karsıdaki pez..le

Burak SARIKAYA
27-01-2016, 01:45
sağol erdemim :)

fatihcakin
27-01-2016, 06:14
Suclu olan tarafın sigortasının,
Maddi hasar araç başına limiti 29.000 tl dir.

Eğer sizin aracın masrafları bu limiti geçer ise o zaman üstü onlara yansır :)

jeffy
27-01-2016, 06:35
Öncelikle geçmiş olsun. Açıkçası hiçbirşeyden olmazsa takınılan tavırdan dolayı elimden gelemi ardıma koymam ben olsam. İnsanlar hem suçlu hem güçlü olma konusunda gerçekten yaradılış sınırlarını zorluyorlar bu zamanda. Bu tarz insanlara gereken ders verilmediği sürece böyle olaylar katlanarak büyümeye devam ediyor.

skunk11
27-01-2016, 07:07
Çok geçmiş olsun, hiç tereddüt etmeden davanızı açın bu devirde herkes mafya, herkes içeriden yeni çıkmış zaten. Ay başında benimde aracıma vurup kaçtılar, üstelik annem aracımı park ederken sağ arka çamurluktan sağ ön kapı kulbuna kadar yırtıyor üstüne annem araçtan indiğinde camı indirip anneme bir ton küfür edip kaçıyor şerefsiz.. Plaka mlaka hak getire hiç bir şey de yok.. Benim elim kolum bağlandı mecburen verdim kaskoya, siz de hiç tereddüt etmeden değer kaybınızı tahsil edin..

KÖROĞLU
27-01-2016, 07:11
Geçmiş olsun,

Bu hayatta kaybedecek birşeyim yoktan geçimimi kağıt toplayarak geçiriyorum kısmına doğru çok keskin bir geçiş olmuş.

Efendi gibi davet etmişsin adam kavgaya gelir gibi gelmiş, üstüne "kaybedecek bir şeyim yok" gibi bariz bir tehditte bulunmuş.

Bu gibi konularda daha önce de yazdım "zalime merhamet mazluma ihanettir".

Ben olsam dava açardım. Bu işin benim gözümde tek istisnası var, vurduktan sonra gelip abi/arkadaşım ben çarptım aracına kusura bakma. Tutalım tutanağımızı ama böyle bir dava açmazsan sevinirim, zaten geçimimi zor sağlıyorum dese olurdu.

Bu gün sen acırsan yarın başkasının canını yakacak emin ol. Allah ıslah etsin.

wolrath
27-01-2016, 07:14
Gecmis olsun. Bu dunya ayilara gercekten. Insan gibi yasamak cok zor. Insallah senin adina iyi sonuclanir dava/surec her neyse

Diyadin
27-01-2016, 07:14
Kendinizi mağdur etmeyecek herşeyi yapın kaçan adama mübahtır.

Ayrıca karşınızdaki insana karşı hala iyi niyetinizi koruyorsunuz. Merhametinizi ve insanlığınızı taktir ettim.

Umarım sorunsuz bir şekilde çözersiniz.

i-vtec07
27-01-2016, 07:21
Bu tür konuları görünce gerçekten sinirleniyorum. umarım lehinize sonuçlanır.

Yigit-Y
27-01-2016, 07:25
Bu tarz bir kac insan taniyorum adam vurmak bunlar icin rutin.

Geldiklerinde sesli goruntulu kayit alabilseydiniz keske

Cok buyuk gecmis olsun

Bu tarz adamlarin kaybedecek birseyi yok

Senden sebep iceri düşerse olacaklari dusunemiyorum suan allah korusun

AliGizda
27-01-2016, 07:29
Şu durumdaki duruşunuz gerçekten takdiri hak ediyor. Ama benim başıma böyle bir olay gelse ben sizin kadar sakinlik ve olgunlukla karşılayamazdım. Ben şu hemşerimizin yaptığı gibi bi olayla misafir ederdim bu tarz arkadaşları.

https://www.youtube.com/watch?v=NBByffElBr8

aykutsafakyaman
27-01-2016, 07:35
Tampona surtup kacsalar veya ufak bi cizik olsa tamam da bu ufak bi islem degil. He size mafya ayagi yapmasalardi birakin gariban diye bende derdim ama madem icerden yeni cikmis icerdeki abileri yardim etsinler deger kaybini odemesine

MCN21
27-01-2016, 07:41
Tampona surtup kacsalar veya ufak bi cizik olsa tamam da bu ufak bi islem degil. He size mafya ayagi yapmasalardi birakin gariban diye bende derdim ama madem icerden yeni cikmis icerdeki abileri yardim etsinler deger kaybini odemesine

Bende ayni seyi dusundum.madam bildigin bodizlama dalmis.

Gecmis olsun, bencede acin davayi

Erdem K.
27-01-2016, 07:50
öncelikle geçmiş olsun, ofisinizde kamera kayıtları varsa, araç değer kaybı davasının yanı sıra, tehdite yönelik de dava açmanızı tavsiye ederim ...

dkaya87
27-01-2016, 07:52
çok geçmiş olsun dostum, gerçekten üzücü bir durumlar karşı karşıya kalmışsın. bence aç davanı, hatta ofisinde güvenlik kamerası vs. varsa tehdit ve hakaret davası da aç. yarın öbür gün ne yapacakları belli olmaz aracına dükkanına yine zarar verebilirler, önlemini baştan almış olursun.

yiiter
27-01-2016, 07:57
İlk olarak araca yapılan bu tecavüze üzüldüm diyebilirim.

İkinci olarak çarpan Arkadaşın kaybedecek bişeyi yokmuş kendi ağzıyla söylemiş, işin peşini bırakma ne almak istiyorsan al.

O 8 kişi geldiyse sende esnafsın unutma illa ki dükkan içinde kötü bir olay olursa seninde esnaf arkadaşların var.

Dik dur eğilme bu esnaf seninle deyip olaya iyice gaz vererek kaçıyorum :)

Doğu
27-01-2016, 08:02
Sıkmayın canınızı. Arabanızın üstüne gereğinden fazla titriyor olabilirsiniz ama hiç bir şey candan önemli değil. Olaya gelincede, acımayın. Kazadır olur, yaptıracak parası da olmayabilir. Ama iyi niyetli olan insan bekler başında aracın, uzlaşma yolu bulunur. Arabaya çarptı diye canını alacak değilsiniz adamın sonuçta. Hem arabaya çarpacak, hem alenen tehdit edecek, sonrada param yok diyecek. Paran yok ama şerefinde mi yok?
Belki kazayı gören vatandaş sizi bilgilendirmeseydi yarın oradan hiç bir şey olmamış gibi geçecek, birde taşak geçecekti.
Bu tip insanlara acımayın. Hasar ücretini tahsil edin, değer kaybı davası açın, manevi yıpranma davası açın, psikolojim bozuldu diyin dava açın.
Dedikleri gibi acımayın yetime..

sparcoo
27-01-2016, 08:25
çok geçmiş olsun, hakkınızı sonuna kadar arayın.

Ome_RS
27-01-2016, 08:26
Ne kadar ya.şak insancıklarla birlikte yaşıyoruz ya. La insan dursa durumu anlatsa kusura bakma çarptım ama kaza oldu durumum yok odur budur acırsın canın sağolsun dersin.
sen çarp kaç sonra 8 kişi gel üstüne tehdit et. Abi beni s..k diye bağırmış resmen. Sana kalmış bence tüm haklarını sonuna kadar kullan. Dükkanında güvenlik kamerası varsa da polise şikayet oluştur kayıtları izlet.

İstanbulda görünüyor ama bu arkadaş değildir umarım.

Bende sigorta yaptırmayanlardanım yaptırmayı düşünmüyorumda. Bir arabaya vurursam elbette iyi birşey değil ama durmam kaçarım zaten yakalayamaz. İnsan olursa da hastaneye bırakır yine kaçarım Allah göstermesin tabi ki ama vukuat olursa bu olur.

CenkB
27-01-2016, 08:30
Geçmiş olsun üzüldüm açıkcası aracınız için. Bende olsam öyle gelen insan için dava açardım sanırım. Bence peşine düşün. Tek gelse heyecanlandım korktum dese, kusura bakmayın dese yine ılımlı yaklaşılırdı belki ama. Hayırlısı hakkınızda.

MK8800
27-01-2016, 08:31
Bunlara resmi yaptirimlar odul gibi gelir , anladigi dilden konusacaksiniz . Vardir illaki tanidiginiz falan arkadasin ayagini gaza basamayacak hale getireceksiniz ki bunlara bi zarari olsun .

RedELite
27-01-2016, 08:38
Öncelikle gecmiş Olsun..

Sizin mekanınıza 8 Kisi gelip resmen göz korkutma amaclı gelmişler, Tehdit edip bide utanmadan Araban bu kadar degerliyse Garaja koy demişler he. Bu kadar O.cocuklugu Olamaz. Kesinlikle Olayın pesini bırakmayın Bu tarz Essekoglu Esseklere Sopa müstahaktır. Keske 8 Kisiye saglam bir sopa atsaydınız mekanınızda Belki aklı bi nebze basına gelirdi..

Anlamadıgım nokta bu nasıl Vurmus senin arabaya Resmen Bodoslama dalmıs hiçmi gözü görmüyor phezevenkin. Kasko bazında Onarıldıgında Hakikatten bayagı bir hasar kayıt gecicektir sisteme 7 8 bin'i bulur herhalde dogrumudur ?

karsiyakaliozi
27-01-2016, 08:42
Naçizane fikrim kasko sigorta v.s bu durumlar için var karşınızda hayat dan beklentisi kalmamış öleceği gün gelsin diye bekleyen insanlar olabilir ,ama siz öyle deyilsinizdir hayalleriniz umutlarınız planlarınız vardır dava açsanız ne olacak yatıp çıkacak sonra başınıza bela olacak unutmayın burası Türkiye .

onur_S
27-01-2016, 08:46
Kanka çok geçmiş olsun hiç acıma, madem öyle gariban vs ayakları yapacaktı salak sulak araba sürüp milletin arabasına vurmayacak, garajına koysaydın dediyse iş bitmiştir zaten..O kadar garibansa o karda buzda gözünü dört açacaktı..
Karşı tarafın suçlu olduğu kazada omzum çıkmıştı kanka biliyorsun tazminat davası açmayı çok istedim babam caydırmıştı boktan yere salak adamın yüzünden 25 lira ameliyat parası vereceğim şimdi benim suçum neydi minibüste otururken adam kavşağa 70-80 girdi vurdu diye..
Cahil insanlara tahammül etmek zor, küçümsemek için değil ama broadway e şahin e vs 8-9 kişi biniyorlar, ya camları buğu yapıyor o kadar kişi bindikleri için ya da şoför aynaları göremiyor, ondan sonra kazada aile faciası oluyor çoğu vefat ediyor çarpsan sen suçlusun..
Çok geçmiş olsun bu kağıtçı seyyarmı yoksa dükkanı vs yeri bellimidir?

Mümin
27-01-2016, 08:47
Çok geçmiş olsun. Bana kalırsa hakkınızı arayın. Maddi durumu iyi olmayabilir ama takındığı tavırla, mekanına 7-8 kişi felan gelerek size gösteriş yapıyorsa o insan her türlü davayı da zorluğuda hakediyordun. BU gün sen acırsın dokunmazsın yarın korkuttum havalarına girer ve gider başka birine yine aynı şeyi yapar. Bence dersini vermeli böyle insanların.

Yigit-Y
27-01-2016, 08:50
Burada yorum yazan bazi arkadaslarin dayilari var sanırım:)

Mümin
27-01-2016, 08:53
Burada yorum yazan bazi arkadaslarin dayilari var sanırım:)

Dayıyla değil davayla halletmek daha temiz bence ;)

Yigit-Y
27-01-2016, 08:54
Savciliktan polis korumasi almak gerek .

Ispat gerek bunun içinde

Kamera ve ses kaydi gerek.

Adamin infasi filan yanarsa zaten kaybedecek birsey olmaz boylelerin ne yapacagi hic belli olmaz.

ozan gülle
27-01-2016, 09:07
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun şimdi değer kaybı davası açıp para alan bi kaç arkadaşım oldu ama bu değer kaybını karşı tarafın sigortasından almıyormuyuz?

dragon
27-01-2016, 09:10
Kardeş yanlış anlama ama bence sen '' İçerden yeni çıktım-Kaybedecek bir şeyim yok- Bir daha girerim '' gibi 3.sınıf mahalle mafyası sözlerinden bayaa korkmuşsun.Olabilir,yapı meselesi ama böyle tiplere taviz verildiği için bu kadar rahat davranabiliyorlar. Zor zamanında yanında olacak 8 tane arkadaşın yoksa otur oturduğun yerde. Karar senin ;)

Geçmiş olsun..

emir91
27-01-2016, 09:10
Kendine ve arkana güveniyorsan sonuna kadar götür ama şöylede birşey var ne uğruna bunu yapıcaksın para içinse kesinlikle değmez, ders vermekse bunlar bir üç beş değilki hangi birini akıllandıracaksın

34btr1907
27-01-2016, 09:27
Kardeş yanlış anlama ama bence sen '' İçerden yeni çıktım-Kaybedecek bir şeyim yok- Bir daha girerim '' gibi 3.sınıf mahalle mafyası sözlerinden bayaa korkmuşsun.Olabilir,yapı meselesi ama böyle tiplere taviz verildiği için bu kadar rahat davranabiliyorlar. Zor zamanında yanında olacak 8 tane arkadaşın yoksa otur oturduğun yerde. Karar senin ;)

Geçmiş olsun..

aracına çarpılan esnaf muhtemel,huzurunu dusunuyor haklıda sayılır,dedıgın dogru tavız meselesi,forumun yarısıda tırsmıs oturdugu yerden ılgınc...

onlar 8 kısıyse sen 2 kişi elinde kemerle cık bıdahakınde karsılarına bak sılah bıcak demıyorum kemeri cıkar belınden atara atar yap kediye dönmezlerse hıc bısey bılmıyorum , hakkı aramak bu memlekette tuhaf karsılanır oldu şaşırıyorum,hıc bı halt olmaz arkadasım aç davaları sıgortası karsılasın yetmezsede gtundekı dona kadar alsınlar acımıcaksın,sonra kalkar gelırlerse dişini göster bı halt olmaz yapamazlar,polisi haberdar et bu tehtıdden hatta savcıya gıt alsınlar ıcerı bı gece kalsınalar,bıdaha önunden gecmezler kapının.

Diyadin
27-01-2016, 09:35
aracına çarpılan esnaf muhtemel,huzurunu dusunuyor haklıda sayılır,dedıgın dogru tavız meselesi,forumun yarısıda tırsmıs oturdugu yerden ılgınc...

onlar 8 kısıyse sen 2 kişi elinde kemerle cık bıdahakınde karsılarına bak sılah bıcak demıyorum kemeri cıkar belınden atara atar yap kediye dönmezlerse hıc bısey bılmıyorum , hakkı aramak bu memlekette tuhaf karsılanır oldu şaşırıyorum,hıc bı halt olmaz arkadasım aç davaları sıgortası karsılasın yetmezsede gtundekı dona kadar alsınlar acımıcaksın,sonra kalkar gelırlerse dişini göster bı halt olmaz yapamazlar,polisi haberdar et bu tehtıdden hatta savcıya gıt alsınlar ıcerı bı gece kalsınalar,bıdaha önunden gecmezler kapının.

Kemeri çıkarınca pantolon belinden düşerse ne yapacak??

Yigit-Y
27-01-2016, 09:40
Kemer cikartip sise ustune oturtur bazıları burasi türkiye kimin ne olduğunu bilemezsin.

Adam iki tane atacak sonra vebali sizde kalacak

Beladan uzak durmakta yarar var

Allahindan bulur o kansizlar boşverin kolpa bile olsa o ihtimale riske girmeye degmez

Yoksa dayi kanka ayagina guvenseydik icerdeydik hepimiz :)

ogunozcan
27-01-2016, 09:46
davanı ac sıgortadan paranı al hıc ole sole yaparız bole ederız kasılma bı *** yapamazlar.arabasına sıgorta yaptırınca da 5 katı sıgorta parası cıksın gorsun ebesının nıkahını

yilmazcatalbas
27-01-2016, 09:57
Tamam anlıyorum esnafsın, işyerin belli, yerin yurdun belli huzurum kaçmasın diyorsun da bugün sana yaptıklarını yarın başkasına yapacaklar hiç böyle düşündün mü? Efendi gibi oldu bir yanlış affet deseler yine eyvallah ama yedikleri haltın üstüne bir de sizin işyerinizde asıp kesiyorlar ve siz buna eyvallah diyorsunuz gerçekten ilginç...

ygtrn
27-01-2016, 10:13
konunun geneliyle alakasıda yok ama adamlar ofisinize kadar 8 kişimi gelip girdi? yapmanız gereken, size çarpan arkadaş her kimdi ise içeri yanlızca onu almak olacaktı, diğer kalanlarda girme gibi bi ısrarda bulunurlarsa şayet ''benim müsadem olmadan giremezsiniz, aksi taktirde polise haber veririm haneye tecavüzden alıurlar sizide, işinize gelirse, yanlızca bana çarpan araç sahibi girebilir...'' demeniz iyi olurdu...

Seven7
27-01-2016, 10:18
Çok geçmiş olsun.

Senin aracının tamir masrafı en aşağıya 4-5bin. Değeri de bir o kadar düşer, bu durum sana +-10bin lirayı bulacak. Eğer sokaktan geçen birine bu parayı verecek durumdaysan maddi ve manevi, uğraşma. Onun dışında yapılacaklar belli.

Şöyle düşünün. Bir hırsız geldi evinize girdi 10bin liralık eşyanızı aldı. Sonra bu hırsız ile karşı karşıya geldiniz, yakasına yapışmaz mısınız? Sizden aldığı 10bin liranın karşılığı olarak 10bin liralık ameliyat masrafı çıkartmak istemez misiniz? Benim gözümde ikisi de aynı, benim emek harcayarak kazandığımı benden alıyorlar.

Tekrardan geçmiş olsun, ben sonuna kadar dava yoluna git diyenlerdenim. Hatta kendi kasko şirketinden araç iste serviste kaldığı süre boyunca, onun parasını da tahsil etsinler.

34btr1907
27-01-2016, 10:23
Kemeri çıkarınca pantolon belinden düşerse ne yapacak??

sana telefon açsın sen soylersın ozaman ne yapcagını,bılgım yok hiç düşmedi benimki.

34btr1907
27-01-2016, 10:26
Kemer cikartip sise ustune oturtur bazıları burasi türkiye kimin ne olduğunu bilemezsin.

Adam iki tane atacak sonra vebali sizde kalacak

Beladan uzak durmakta yarar var

Allahindan bulur o kansizlar boşverin kolpa bile olsa o ihtimale riske girmeye degmez

Yoksa dayi kanka ayagina guvenseydik icerdeydik hepimiz :)

baştan dişini gösterseydi o barzolarda senın dediğin gıbı dusunup gerı vıtes yapıcaktı,buyuk balık yok ortada az cesaret var,o tiplerde o yürek olsa zaten 8 kişi gelmezlerdi.

levent_s
27-01-2016, 10:33
Kardeşim bu karaktersiz çarptıktan sonra efendi gibi haber verip durumunu izah etse ozaman durumunu vs gözetip acıyabilirdin ama bunun yaptıgı şerefsizlik bence hirsızlıktan hic farkı yok bunun boşver ugraşma diyen böyle düşünen insanlar yüzünden zaten bunlar bu cesareti buluyor asla korkma bence insanın canına malına namusuna kast edilirse hicbirseyden korkmaması lazım bunun icin dayıya amcaya gerek yok dogru bildigin yoldan asla dönme merak etme hicbirseyde olmaz öbür türlü o zararı asla icine sindiremezsin aklına geldikce canın sıkılır.

onursumer
27-01-2016, 10:47
siz tüm zararınızı karşılayın, kasko-sigorta karşı taraf arasında kalsın herşey kovalayıp uğraşmayın, ayrıca o şekilde gelip düşünen biri belliki sizi hiç düşünmüyor sizde onu duşunmeyin

Burak SARIKAYA
27-01-2016, 10:49
İyi dilek dileyen arkadaşlarıma dostlarıma çok teşekkürler,değer düşüklüğü tahsilinde birkaç farklı yöntem varmış,her gün başımıza gelen bir olay olmadığı için bende yeni yeni öğreniyorum süreci.Trafik şube,mahkeme ile ilgili bu sistemde yeni bir değişikliğe gittiklerini söyledi,adliyeye henüz gidip öğrenemedim detaylara tam hakim değilim.Bir diğer yöntem kaskonun eksperi araç onarımı tamamlandıktan sonra çağrılacakmış ve tekrar eksper yapacakmış.

Pikup kamyonetin arkası hurda dolu(yüklü) olduğu için boşta geri geri kaçırmış,kasası çelik konsidisyonlu olduğu için vatandaşın aracında neredeyse hiç birşey yok.

furkane
27-01-2016, 10:52
Eğer görüşmede herhangi bir tehdit var ise size karşı , yanınızdada arkadaşınız, şahit var ise savcılığa verin durumu anlatıp 2-3 ay içinde bu konu ile ilgili mahkemeye çağırıyorlar. bi avukata danış' içeriye girdim çıktım ,tekrar girerim sıkıntı yok' gibi söylemler tehdit olarak geçiyor mu? Tekrar bir telefon görüşmesi yada yüzyüze denk gelinirse muhakkak ses veya kamera kaydı olsun. sonuna kadar haklısın yasal yollar ile hakkınızı arayın. Bu arada değer kaybı gibi vurup kacmanında extra bi cezası bi bedeli olabilir bunu da araştırın

pejoemre07
27-01-2016, 11:01
bence korkmayın ilk etap ta geldiklerinde efendi olmak yerine azıcık dişinizi gösterseydiniz hiç böyle olmazdı onlara r yapıp giderlerdi zaten yukardada arkadaşın belirttiği gibi 8 kişi gelmezlerdi kendilerine güvenselerdi. Ama yinede siz taviz vermeyin 10 arsız insanda 1 i akıllansa 9 kalır diğer 9 unuda başka insanlar uslandırır.

Draniela
27-01-2016, 11:03
Dostum bence gelip düzgünce konuşsaydı eyvallah fakat gelip asarım keserim yapan adama bence ne gerekiyorsa yap. O tehditler vs. hiç olacak iş değil yok bir daha girerim ne olacak gibi konuşmalara pabuç bırakma

Yigit-Y
27-01-2016, 11:06
baştan dişini gösterseydi o barzolarda senın dediğin gıbı dusunup gerı vıtes yapıcaktı,buyuk balık yok ortada az cesaret var,o tiplerde o yürek olsa zaten 8 kişi gelmezlerdi.

Adamlari taniyormus gibi yaziyorsun dedem.

Kain değil kimse dolumu bosmu bilemezsin

Olmek onemli degilse gider yapsin :)

Olmek bayilmaya benzemez

Savciya gidip koruma istemeli is b.ka batmaya giderse eger

Mudahale ceza getirir.tck gereği:)

tayreep_john
27-01-2016, 11:10
geçmiş olsun dostum.. aynısına benzer bir olay benimde başıma geldi bursada hatta konu bile açmıştım :) bende aynı tehditleri yedim vs vs ama iyi bir avukat ve biraz akıllıca haraket edince devletin imkanlarını kullanınca hiç bir b.k yiyemiyorlar yani korkmayın ve kararlı olduğunuzu belli edin zaten kasko onlardan baya bir para talep edicektir... değer düşüklüğü davası da açın 7.000 tl ye kadar açabiliyorsunuz ben 3.000 tl almıştım mahkeme sonucu oğulları hapis yatmasın diye paşa paşa vermişlerdi hiçbirşey yapamazlar 10.000 tl lik hasar için hiçbir gerizekalı HAPİSE GERİ DÖNMEK İSTEMEZ :) tekrar geçmiş olsun

Cimmeria
27-01-2016, 11:16
yahu herkes ramboymuş haberimiz yokmuş klavye başında neler yazmışlar.

adamın ofisine 8 kişi gelmişler. 8 :) Öyle kemeri çıkarıp atar yapacağınız kişi sayısı 8. Adamların her biri bir tane vursa zaten hastanelik olur arkadaş. Kağıt - hurda toplayan hapisten yeni çıktığını söyleyen ve yanında 7 kişi olan adama mı atar yapsın bu arkadaş ?

Filmlerdeki gibi olmuyor bu iş o 8 kişiden birinin belinde silah olsa çekip arkadaşı vursa siz mi kurtaracaksınız klavye başından. Ne olur medeni öneriler yapın yahu.

Arkadaşım bir çok kişi yazmış, adamlarla hırlaşma, ofisine kamera koy, kalabalık gelirlerse bir daha içeri alma, yasal hakkın neyse onu ara, sonra da hakikaten tehdit ediliyorum diyip koruma iste. Kendine de dikkat et. Ofisine girerken çıkarken uyanık ol.

Alper_
27-01-2016, 11:22
Hukuki hakkını sonuna kadar kullan..hem garibanım diyecek üstüne de tehdit edecek :)

hkkcn
27-01-2016, 11:27
Geçmiş olsun abi cana gelmesin.karşı tarafın sigortası değer kaybını karşılar . siz bence o adamlarla hiç muhattap bile olmayın ne yapacakları belli olmaz hır gür'e gerek yok insanlar tahammül sınırında yaşıyor , en ufak olayda elini beline atar olmuşlar çıkarır sıkar,bıçaklar hiç gerek yok 4 teker için uğraşmaya.

kıvancr
27-01-2016, 11:29
Bence uğraşmayın , Allah ondan fazlasını çıkartır.
Aracıda yetkılı servıste degıl, kendınız parcalarını alıp fatura edıp kaskodan ödemesını alın.
Böylelıkle buyuk bır tramerı cıkmaz ve degısenıde olmaz. Camurluk ve bagajı duzgun bır kaportacı rahatlıkla yapar.
Beterın beterı var demek lazım. Cana gelen mala gelsın. Gecmıs olsun.

Yigit-Y
27-01-2016, 11:54
Bence uğraşmayın , Allah ondan fazlasını çıkartır.
Aracıda yetkılı servıste degıl, kendınız parcalarını alıp fatura edıp kaskodan ödemesını alın.
Böylelıkle buyuk bır tramerı cıkmaz ve degısenıde olmaz. Camurluk ve bagajı duzgun bır kaportacı rahatlıkla yapar.
Beterın beterı var demek lazım. Cana gelen mala gelsın. Gecmıs olsun.

Satarkende park halinde surtmede yazdimiii

Ohhhhhh. Çok guzel oldu :)

Valla iyi fikir :)

Çağlayan
27-01-2016, 12:07
Şirkete gelirken vs güvenlik kameraları varsa onları da delil olarak kullanıp davanızı açın.

Oh ne güzel memleket ben adamın arabasına çarpıp kaçayım sonra 8 kişi gidip adamı korkutayım.

Diyadin
27-01-2016, 12:14
sana telefon açsın sen soylersın ozaman ne yapcagını,bılgım yok hiç düşmedi benimki.

Bak güzel kardeşim kimseyi gaza getirip zor duruma düşürmeye gerek yok herkes babasının oğlu.. Kavga ve dövüşün sonu yok.

Araba mal mülk isterse hurda olsun arkadaşın canına bir zarar gelmesin adli siciline olumsuz birşey işlenmesin diye tavsiyede bulunuyoruz.

Kemeri biz pantolon düşmesin diye takarız siz Antalya kemerlisiniz sanırım..

Bu arada çok kavgacı heyecanlı arkadaşlar cezaevinde meydancı nedir kimdir. Ne kadar meydancılık yapar yazsın okusun.

Mağdur olan arkadaşa tavsiyem olayı yasal ve kanuna uygun yollarla çözsün halletsin bu tehdit durumu içinde karakola gidip ifade versin..

Diyadin
27-01-2016, 12:16
btr1907 yaşını şimdi gördüm abi yazmalıydım

kıvancr
27-01-2016, 12:19
Ne alakası var kardeşim, fotoğrafları yokmu ? Servıse verdıgınde 20 bın tramerı cıktıgında dahamı karlı olucak arkadaş ıcın.
bunun cızık surtme ıle alakası ne , hangı aracımı sattıysam ne var ne yok soyledım . fotografını gosterdım oyle sattım. Bır Allahın kuluda benı tekrar gerı aramadı.
Sen bu dusunceye sahıpsen baskasınıda kendın gıbı yargılama.

kıvancr
27-01-2016, 12:19
Satarkende park halinde surtmede yazdimiii

Ohhhhhh. Çok guzel oldu :)

Valla iyi fikir :)
Ne alakası var kardeşim, fotoğrafları yokmu ? Servıse verdıgınde 20 bın tramerı cıktıgında dahamı karlı olucak arkadaş ıcın.
bunun cızık surtme ıle alakası ne , hangı aracımı sattıysam ne var ne yok soyledım . fotografını gosterdım oyle sattım. Bır Allahın kuluda benı tekrar gerı aramadı.
Sen bu dusunceye sahıpsen baskasınıda kendın gıbı yargılama.

AliGizda
27-01-2016, 12:32
Vallahi şunu bilir şunu söylerim, dinsizin hakkından imansız gelirmiş. Çarpan arkadaşın ne yolla para kazandığı belli, vergi vermez bişey etmez. Bunlar kalabalık oldukları için yüzleride kötü durduğu için herkesi korkuturum sanarlar. Adamın niyeti korkutmak, delikanlı olsa eğer içerden çıkmış olsa 8 kişi ne diye gelsin. Amacım kimseyi gaza getirmek değil, veya böyle yap demek değil yanlış anlaşılma olmasın. Ama benim başıma böyle bir olay gelse, ben kesinlikle kenara çekilmem. Hem malıma zarar vericeksin, hemde gelip dükkanımda beni tehdit ediceksin, o belki seni madara eder ama onu madara edende bulunur, ve ettirilir. Yeter ki uğraşmak iste. Ama gerek varmı böyle kansızlara? Bence var. Dersini vereceksin ki nerede nasıl yaşadığını öğrenecek.

aykutemr
27-01-2016, 12:47
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum anlıyabiliyorum. Aynı şey benimde başıma geldi, o gün çarpan adamın tipine baktım meymenet yok ne olduğu belirsiz birde üstüne bana ist. bağcılardaki mahalle arası kaportacı arkadaşa götürelim demezmi :ofk:, dedim sen yoluna ben yoluma. Sende hakkını helal etme. Kaskodan hallettir kardeşim. Kafan rahat oluyor sonrasında inan bana. İyiki 5 kuruşluk o hergelenin ağız kokusunu çekmedim dersin. Allaha emanet ol.

34btr1907
27-01-2016, 13:05
yahu herkes ramboymuş haberimiz yokmuş klavye başında neler yazmışlar.

adamın ofisine 8 kişi gelmişler. 8 :) Öyle kemeri çıkarıp atar yapacağınız kişi sayısı 8. Adamların her biri bir tane vursa zaten hastanelik olur arkadaş. Kağıt - hurda toplayan hapisten yeni çıktığını söyleyen ve yanında 7 kişi olan adama mı atar yapsın bu arkadaş ?

Filmlerdeki gibi olmuyor bu iş o 8 kişiden birinin belinde silah olsa çekip arkadaşı vursa siz mi kurtaracaksınız klavye başından. Ne olur medeni öneriler yapın yahu.

Arkadaşım bir çok kişi yazmış, adamlarla hırlaşma, ofisine kamera koy, kalabalık gelirlerse bir daha içeri alma, yasal hakkın neyse onu ara, sonra da hakikaten tehdit ediliyorum diyip koruma iste. Kendine de dikkat et. Ofisine girerken çıkarken uyanık ol.

ofisine 8 kişi geliyim ne ıstersem alır gıdermıyım ?

bumudur yani ? :D

gıttın sıkayetcı oldun,alacaklıyım dedım saldılar

yıne geldım bu sefer 10 kişi , kuzu kuzu bakarmısın.. yoksa ?

tek tek alıntı yapmaya gerek yok bı arkadas yazmıs hiçbir gerizekalı HAPİSE GERİ DÖNMEK İSTEMEZ

kemere taktınız kafayı ama ince noktayı atlıyorsunuz,

kımse davacı olma kes biç demedi , sıgortası zaten alır kurusuna kadar ama adamların tehtıd zaten bu dava acılmasın diye, ki arkadasta etkılenmıs bu tehtıdten,sağlam dursun dıyoruz başka bırsey degıl.

yucelebeci
27-01-2016, 13:10
Kardeşim çok üzüldüm sen aracına gözün gibi bak, böyle davarın biri gelsin arabanı bu hale getirsin üstüne birde gelsin kabadayılık yapsın :) sen birde şöylemi yapsam böylemi yapsam diyorsun sanada şaşıtıyorum açıkcası, ben olsan ne kadar dava varsa açarım, değer kaybı, tehdit, mekan basma vs. Ofisinde kameranda varsa üstüne bal kaymak olur

bkaraca
27-01-2016, 13:23
Kanunun tam olarak işlediğinden emin olunsa herşey yapılır ç. Bu ülkede kaç insan koruma talep etmesine rağmen öldürüldü. Hukuka güven kalmayınca insan ne yapacağına karar veremiyor. Bence aile büyüklerinizin fikrini alın, Allah hayırlısı ne ise onu nasip etsin.
Böyle dayılık yapanlarıda buna meydan veren kanunlarıda bildiği gibi yapsın.

Geçmiş olsun.

Cimmeria
27-01-2016, 13:38
ofisine 8 kişi geliyim ne ıstersem alır gıdermıyım ?

bumudur yani ? :D

gıttın sıkayetcı oldun,alacaklıyım dedım saldılar

yıne geldım bu sefer 10 kişi , kuzu kuzu bakarmısın.. yoksa ?

tek tek alıntı yapmaya gerek yok bı arkadas yazmıs hiçbir gerizekalı HAPİSE GERİ DÖNMEK İSTEMEZ

kemere taktınız kafayı ama ince noktayı atlıyorsunuz,

kımse davacı olma kes biç demedi , sıgortası zaten alır kurusuna kadar ama adamların tehtıd zaten bu dava acılmasın diye, ki arkadasta etkılenmıs bu tehtıdten,sağlam dursun dıyoruz başka bırsey degıl.

biz ofiste 26 kişiyiz, kapıda da 2 güvenlik var, hepsini aşacak istediğini alacak kadar gelirseniz alın gidin zaten haketmişsinizdir, canımdan kıymetli değil evde çoluğum çocuğum var benim :)

Sağlam dursun bence de ama 8 kişiye eline kemer al dayılan dediğin zaman adamı riske atmış oluyorsun bence. Ben olsam farklı davranırım, laftan anlamıyorlarsa koyarım bi kamera, çağırırım bir arkadaşı şahit olarak, veririm savcılığa uğraşsın dursun. Arabamı da yaptırırım kaskodan olur biter.

Ha üstüne bir şey yapmaya gene gelirlerse ofise kaparım kapayı ararım polisi ne yapayım silah çekip çatışayım mı 8 kişiyle :)

Suleyman
27-01-2016, 14:06
Elemanın sigortasından değer kaybını alabilirsin, verecekleri miktar için de büyük bir beklentiye girme derim.

crazydog
27-01-2016, 14:13
Geçmiş olsun aynısı benimde başıma geldi bana seyir halindeyken vurdu savruldum park halindeki araca daldım bende kaçtı kaçarkende plakasını düşürdü hem ben hem benım vurdugum araç karakola gidip şikayetçi olduk , sigorta şirketini buldum plakasından işlemleri başlattım benim vurduğum araç sahibide aynı şekilde paramızı vs mizi aldık. Eksperlik yapan bi abimin söylemesi zaten dedi sizin işlemler vs bittikten sonra dedi onun sigortası gidip size ödenen tüm masrafları onlara rücu edip alacak dedi muhtemelen seninkindede aynısı olacak araç sahibinden tüm masrafı alacaktır sigorta.

Dragger
27-01-2016, 14:13
Bence yetkili serviste aracını karşı tarafın sigortasından yaptır, değer kaybı vs dava işlerine girmeni çok tavsiye etmem.

Dava süreci gerçekten yıpratıcı birşey ve huzurun kalmıyor.

Adamlara pabuç bırakma tabiki de ama kendi huzurunu da kaçırma boş yere...

mert_can 41
27-01-2016, 14:27
Allah size daha çok versin çok iyi niyetlisiniz heralde çekip vururdum ben arabayı o hale getirip öyle davransa ama ne yazıkki evinizin addresini biliyolar doğal olarak önünde vurduğu için tadınızı kaçırır ama hem tehtid hem değer kaybı hemde sigortadan bayağı bir inletirsiniz arkadaşı da trafik sigortası olduğuna emin misiniz ?sigorta korkusuna efeleniyo gibi geldi daha çok bana Tekrar çok geçmiş olsun.

gespenster
27-01-2016, 20:09
adam sana beklentım yok bu hayattan dedıgınde benım senden cok beklentım olacak ama deseydın. hakkını ara kardesim para ağatca yetişmiyor.

Korollacı
27-01-2016, 20:53
arkadasım oncelıkle cok gecmıs olsun rabbım beterınden korusun.
bence sana tavsıyem araban kaskolu gıt servıste yaptır kaskon bozulmaz o lavugun trafık sıgortasından tahsıl neder. deger kaybı davası ıcınse yerden goge kadar haklısın ama adamlar 8 kısı ofısıne gelmıs sana atar yapmıs kınayelı kınayelı konusmus sende yemıs yutmussun. anlasılan ekonomık durumun ıyı bu hasardakı maddı deger kaybı senı maddı acıdan fazla etkıleyecek bı durum da degıl kendınde dıyorsun kı vurup kacan serefsızın kılık kıyafetınden bellı durumları yok o yuzden deger kaybı davası acma derım. ugrasmana degmez rabbıme havale et o hesabını sorar. huzurunu kacırma duzenını bozma derım.
burdakı bı cok arkadas alı kıran bas kesen varı yorumlar yazmıs cızmıs haklılarda ama ortam oyle bı ortam olmus kı mermının tekı 5 tl gelır bı olay cıkartır sana zarar verır ısın gucun saglıgın bozulur. bence gerek yok kardesım hıc gırme bu tarz olaylara arabanı yaptır kaskondan Allah'a havale et. saygılar..

Yigit-Y
27-01-2016, 20:57
adam sana beklentım yok bu hayattan dedıgınde benım senden cok beklentım olacak ama deseydın. hakkını ara kardesim para ağatca yetişmiyor.

Senin mekanina geldiler 8 kişi sende bunu dedin

Adamda geldi gömdü

Aglayanin yoksa cokda önemli değil de aglayanin varsa ne olucak

Ölünce sehit sayilmiyorsun biliyorsun degil mi

Klavyeden gider yazmak kolay

Ne adamlar abi vurim mi diye bekliyor abisi vur dese sorgusuz indirenler

Siz siz olun eyvallahı unutmayin bu dunya bir kac kansizdan sebep erkenden olmeye degmez

Fevri davrananlar ya toprak altinda yada cezaevinde.

Trafikte nelerle karsilasiyoruz vursak adam kalmayacak :)

Sinan58
27-01-2016, 21:19
Böyle olayları okuyunca aklıma direk Doğuş geliyo
https://i.ytimg.com/vi/OTmyXOoZs6k/hqdefault.jpg

Mivec_4G63
27-01-2016, 21:22
Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum, bu tarz kolpaçinolara denk gelmeniz daha da beter hale getirmiş vaziyeti.

-İçeriden yeni çıktım, kaybecek birşeyim yok.

-Parayı yatır, oraya gelirsem ya sen beni vurursun ya ben seni vururum.

-Kardeşşşş bir mermi kaç para?

-Böyle konuştuğuna göre kurşundan hızlı gidiyorsun herhalde

-Şunu şunu yaparsan, ya senin kanın akacak ya bizim

Bu lafları edip de, tehditten savcının önüne çıkınca öyle demedim savcım affedin savcım ayağı çekmeyenini görmedim. Tehdite hiçbir şekilde boyun eğmeyin gidin şikayetçi olun.

Berk007
27-01-2016, 21:30
Bir gün sokakta yürürken bir sokakta bu kağıt ve çöp toplayanaraçlardan birisine denk geldim.
Park halinde duran birkaç tane araç vardı. Bahsettiğiniz gibi bmc kamyonet tarzı bir araçla dar sokakta ilerlemekte de zorlanıyorlardı.
En son dışarda kartonları istifleyen eleman şoföre "ya çarpa çarpa gel nasılsa hepsinin kaskosu sigortası var" (bu kibarcası) diye bağırdı. Adamlardaki zihniyet bu. (Şoför olan hiçbir araca zarar vermedi ben başlarında bekleyince, beklemesem belki de çarpa çarpa geçeceklerdi)
İyi niyet de bir yere kadar.

Met
27-01-2016, 21:34
Acımayın verin küsküyü bence.

Hem tehditten şikayetçi olun, hem değer kaybı davası açın.

By_emre
27-01-2016, 21:43
Gereken ne ise onu yapmanı tavsiye ederim.

Tehditi felan boşverin korktuğu için tehdit ediyor birşey yapamaz , nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsanız onu uygulayın. Evime ocağıma zarar verir vs. gibi şeyler aklınıza getirmeyin

Yigit-Y
27-01-2016, 22:02
şuan gülüyorum acayip şekilde.

Bir gun tersten gelen bir balima kasa merso siyah arac onumdeki aracdaki abim doğal olarak ters geliyorsun el kol hareketi

Adam mersodan cikti tersinizi s.ktirtmeyin bana dedi mike mike yol verdik abiye

Siz delikanlilarin basina boyle birsey gelirse eger siz abiye yürüyün kuru sikiyla bize gidermi yapiyorsun diyin ok mi. :)

Her ihtimali hesaba katmayan ya toprak olur ya cezaevine yol alır gider.

Siz butun silahlari kuru siki zannediyorsunuz sanirim.

Kursuna kafa atanlar stayla:)

Konuyu acan arkadaş hukuk bes para etmez bu ulkede suan ama sen yinede hukuktan sasma

Rahatsiz ederlerse koruma isteyin savciliktan

Burda gider yap yazmak kolay ;)

C!N
27-01-2016, 22:05
Geçmiş olsun dostum, Allah beterlerinden korusun. Bildiğim kadarıyla değer kaybı, aracın onarımı gibi işlemleri karşı tarafın sigortasından alabiliyorsun. Tavsiyem bu yönde hukuki olarak gereken her ne ise yapmandır, onun dışında taraf olarak ikili iletişimlerden uzak durman olacaktır. Neticede karşı tarafın trafik sigortası var. En önemlisi senin hayattaki huzurun...

ModulaRKinG
27-01-2016, 22:17
Bence Hiç Acımayın Davanızı Açın Paranızı Alın , Elinizden Geleni Ardınıza Koymayın

caglarcb
27-01-2016, 22:34
Benim aracıma çarpacak, kaçacak yetmedi mekanıma sürüyle gelip artislik yapacak. Ben de eyvallah diyeceğim. Bilmiyorum; bana ters şeyler. Sizin en büyük hatanız kendi mekanıza adamları çağırmanız olmuş. Her insan bir değil illa ki, o an sinirle, heyecanla düşünememiş olabilirsiniz ama ben olsam kendimi bildiğim için, kesinlikle ortak bir mahalde buluşma teklif eder, tek kişi giderdim. Gömlek cebime de kalem şeklinde evde duran mikrofonlu kameramı alırdım. Bu mevzuattan sonra da, maddi manevi kayıp davası açardım. Tehdit var, tahrik var, maddi kayıp var, manevi kayıp var; var oğlu var. Böyle bi durumda süreci akıllıca yönetebilseydiniz arkanızda dayınızın olmasına da gerek kalmazdı. Ha bu durumda ne olur? Mekanın belli, adam eğer gerçekten dediği gibi bir tipse ki hiç sanmıyorum; gelir mekanında her Allah'ın günü huzursuzluk verir. Ya toplarsın eş dost çevreni bir güzel sopalarsın, kim kime, dum duma olur. Ya da; yine akıllıca davranarak tehdit unsuru olmadan adamı telefon yoluyla taciz edip konuşmalarının kaydını alırsın. Sonra da gider koruma talep edersin. Ha bir de; kendi tecrübelerimden edindiğim bir dipnot olsun; o kadar büyük kelle olsa o adam veya adamlar, sürü gibi gelmezlerdi o dükkana. Kimse yanlış anlamasın, şiddet çağrısı değildir. :)

Mivec_4G63
27-01-2016, 22:37
şuan gülüyorum acayip şekilde.

Bir gun tersten gelen bir balima kasa merso siyah arac onumdeki aracdaki abim doğal olarak ters geliyorsun el kol hareketi

Adam mersodan cikti tersinizi s.ktirtmeyin bana dedi mike mike yol verdik abiye

Siz delikanlilarin basina boyle birsey gelirse eger siz abiye yürüyün kuru sikiyla bize gidermi yapiyorsun diyin ok mi. :)

Her ihtimali hesaba katmayan ya toprak olur ya cezaevine yol alır gider.

Siz butun silahlari kuru siki zannediyorsunuz sanirim.

Kursuna kafa atanlar stayla:)

Konuyu acan arkadaş hukuk bes para etmez bu ulkede suan ama sen yinede hukuktan sasma

Rahatsiz ederlerse koruma isteyin savciliktan

Burda gider yap yazmak kolay ;)

Her tehdit edene eyvallah desinler öyle mi?

Yigit-Y
27-01-2016, 22:41
Her tehdit edene eyvallah desinler öyle mi?

Polis savci hakim neden vardır?

Benim babamin bu tarz bir olay başına geldi.10 kisi mekani haraca baglamak istedi.

Senin kafadaydi sıktı adamlara 6 yil 8 ay yedi yatti cikti.

Ne diyor biliyormusun suan beynimi mikim.

Insanin başına gelmesin de böyle şeyler

Babam suan farkli yolda. Hayati degisti ben ise uzaktan gorusuyorum kendi ailem. Icin

Her mermiye kafa atmamak gerek kuru sıkı cikmayabilir bazen

Once allaha sonra savciya güvenin

Alin size bedava tecrübe.

levent_s
27-01-2016, 23:29
Polis savci hakim neden vardır?

Benim babamin bu tarz bir olay başına geldi.10 kisi mekani haraca baglamak istedi.

Senin kafadaydi sıktı adamlara 6 yil 8 ay yedi yatti cikti.

Ne diyor biliyormusun suan beynimi mikim.

Insanin başına gelmesin de böyle şeyler

Babam suan farkli yolda. Hayati degisti ben ise uzaktan gorusuyorum kendi ailem. Icin

Her mermiye kafa atmamak gerek kuru sıkı cikmayabilir bazen

Once allaha sonra savciya güvenin

Alin size bedava tecrübe.

Sevgili Kardeşim defalardır aynı şeyi söylüyorsun tamam kimse ucuz kahramanlık yapmasın yada kendini gereksiz riske atmasın ama hayatta uzun yaşayayım aman hic başım derde girmesin diye gelene agam gidene paşam demeyle geçmez hayat haklı oldugun davanda kendini asla ezdirmeyeceksin önce hukuksal tüm yollara başvurup akabindede tehditi hakareti sineye çekmeden gerekli cevabı vereceksin yoksa daha çok ezilirsin bu gibi durumlarda herşeyi yutarsan önce kendine saygını kaybedersin. Konuyu açan arkadaşa çok geçmiş olsun yinede canını sıkma orada sende olabilirdin bagaja birseyler yerlestirirken yada orada oynayan bir çocukta olabilirdi Allah korumuş yinede.

caglarcb
28-01-2016, 00:10
@Yigit-Y ' arkadaşımız da kendi tecrübelerine dayanıyor illaki. Lâkin hep aynı şeyi savunmuş. Eyvallah de geç. Bence yanlış, kaldı ki herkesin acı, tatlı tecrübesi vardır bu konulara dair. Ben; eğer haklı isem 27 senedir hiç kaybetmedim davam'da. O gelsin poz yapsın, aman dayısı vardır de geç, öteki gelsin poz yapsın tamam de geç. Vur ensesine; al lokmayı olmuş verdiği örnekler tabir-i caizse. Konuyu açan arkadaşa son sözüm; hakkını, hukukunu sonuna kadar savun kardeşim. Vazgeçme davandan. Hiç te korkma; havlayan köpek ısırmaz misali.

izmirlicem
28-01-2016, 01:23
Suçlu olmalarına rağmen tehdit edecek 8 kişi hemde, hemde benim mekanımda, sizde 80 kişi gidin, bişey vermemek için hapisten çıktım falan demiş olabilir. Vazgeçmeyin sakin

Burak SARIKAYA
28-01-2016, 01:37
Bazı arkadaşlar yanlış anlamış konuyu açmamda ki amaç korkudan ya da çaresizlikten değil fikir alış-verişi içindi.Bilgisine ve tecrübesine güvendiğim pek çok insan var bu forumda fikirleri benim için değerli.Forumdan tanıştığımız-arkadaşlarımız dostlarımızda biliyorlar,bizler ailem Eskişehir'de gerek siyasi gerek bürokrası olarak tanınan bilinen insanlarız babam uzun yıllar ileri gelen devlet görevlileri ile çalıştı.Olay ne boyuta taşınırsa taşınsın çözemeyeceğimiz bir durum değil,yetkili serviste hasar kabulde uzun yıllar dostum olan bir kardeşim aracın en iyi şekilde yapılması için şuan çaba sarfediyor,ilk etapta aracı kusursuz bir şekilde onarıp çıkaracağız,***** model itirabiyle hassas piyasası olan bir otomobil yarın satacağım zaman kendini bilmez boş adamların ağzına laf vermemek adına ekstra üzerinde duruyorum.Sonrasında ise gereken hukuki süreci başlatacağım.Birde araya askerliğim girdi (şubat celbi acemi ankara mamak usta birliği kıbrıs girne güzelyurttayım) kıymetli yorumlarınız güzel dilekleriniz için tek tek teşekkür ederim,gelişmelerden haberdar edeceğim inşallah kimsenin başına gelmez fakat en azından sürecin işleyeşinden yarın öbürgün benzer bir olay yaşandığında insanlara yol gösterebiliriz.Selamlar.

FaBeRgE
28-01-2016, 01:39
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun, bencede kesinlikle hakkından vazgeçme, sonuna kadar git. Bu devirde artık bu tarz işler pek sökmüyor, en ufak bir şeyde hepsinin hayatı kararır.

Apocaltique
28-01-2016, 02:21
Çok geçmiş olsun, Allah'tan araçta pek bir şey yok, metal aksam olarak bir çamurluk gözüme battı, bagajda da var birazcik.. Allah beterinden korusun, değeri düşmez aracın..

gökberk
28-01-2016, 02:40
Saçma salak insanlarla muhattap oluyorsunuz ya işin en sinir bozucu kısmı o.
Belki tabiri caizse tükürüğünle boğacak gücünüz var ama gel gör ki
elin iti uğursuzu için kılını kıpırdatmak bile haram geliyor bana.
Allah bir daha yaşatmasın, geçmiş olsun.
Ben dava açardım, hakaret, tehdit vs ne bulursam..
Kendimce gerekli önlemleri almaya çalışır, bürokratik, illegal büyüklerime de danışır yardımlarını isterdim.

kelalper
28-01-2016, 12:26
Valla benim arabama çarpıp kaçıcak sonra kim olduğunu bulucam ofise gelecek bana 8 kişi bi de yeni çıktım gene girerim diyecek 8 tanesini birbirine monte eder dünyada ilk çıktıkları deliğe sokarım.