PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone 5 Kamera Problemi

ModulaRKinG
27-01-2016, 22:02
Herkes'e İyi Akşamlar ;
Pazar Günü ***** Siteden Bulduğum Iphone 5 i Aldım Sadece Üst Tuş Çalışmama Problemi Varmış Ve Üretim Hatasıymış Apple Kendi Sitesine Girip Seri Numarasını Girince Üretim Hatası Olduğu Ve Ücretsiz Kendileri Tarafından Değiştirileceğini Söylüyorlar Zaten Bu Konu Hakkında Daha Fazla Bilgisi Olan Varmı Acaba ? Ben Sadece Zorlu Center Da Apple Store Var Sanıyordum . Sanırım Akasya AVM dede Varmış Bu Haftasonu Gitmeyi Planlıyorum Gitmeden Önce Ne Yapmalıyım Hiç Bir Fikrim Yok , Randevulu Sistemmi Bilgisi Olan Yazarsa Sevinirim

Bir Problemim Daha Var ; Arka Kamera İle Çekim Yaptığım Zaman Ekranda Bazen Farkedilen Bazen Var Olan Ama Fazla Göze Batmayan Siyah Yuvarlak Gölgecikler Var Biraz Araştırdım Lense Çok Kolay Toz Kaçabiliyormuş Ama Telefoncu Bi Abiye Olayı Anlattığımda Bana ;
Su Kaçmış Kuruduktan Sonra Buğar / Buğu Yapmış Gibi Görünüyor , Temizlenir Ama Temizlendikten Sonra Çalışmama Riski , Değiştirilirsede Yüzde 10 Bi İhtimal Eskisi Gibi Net Çekmeme Riski Var Diyor

Tuş Sorununu Aldığım Kişi Söyledi Onda Bi Problem Yok Ama Kameranın Böyle Olduğunu Bilmiyordum Almadan Önce Çekim Yaptım Ama Dışardaki Ortam Açık Ortam Olduğu İçin Ya Vardı Ben Farkedemedim Yada Nebilim Canımı Sıktı Yinede

Umarım Derdimi Anlatabilmişimdir Ve Çözüm Yolu Bulabilirim
Okuyan Herkese Teşekkürler

ModulaRKinG
27-01-2016, 22:04
Araba forumudur burası

Konu Kilit.

ModulaRKinG
27-01-2016, 22:11
Araba forumudur burası

Konu Kilit.

Şifre Değiştirilemiyor Sanırım , Aynı Hesapla Arkadaşım Girmiş Ve Saçma Sapan Bişey Yazmış Kusura Bakmayın

ModulaRKinG
28-01-2016, 01:01
Yokmu Yardımcı Olucak Biri

ProdriveSTI
28-01-2016, 01:10
Kuzenim yazmış panpa

CTG
28-01-2016, 05:12
internetten randevu alıcaksın akasya veya zorlu için. apple ınm sitesinden app store mailinle şifrenle girip alıyosun
randevu almak çok zor ağır kovalaman lazım :) randevu almadan boşuna gitme hiç bişey yapmazlar
kamera olayını salla telefonun değişim kapsamındaysa zaten sıfır cihaz alıcaksın

Draniela
28-01-2016, 07:49
2. postu görünce ne güldüm ya :D
CTG gerekli açıklamayı yapmış hepsi o

ModulaRKinG
28-01-2016, 13:05
internetten randevu alıcaksın akasya veya zorlu için. apple ınm sitesinden app store mailinle şifrenle girip alıyosun
randevu almak çok zor ağır kovalaman lazım :) randevu almadan boşuna gitme hiç bişey yapmazlar
kamera olayını salla telefonun değişim kapsamındaysa zaten sıfır cihaz alıcaksın

Teşekkürler Bilgilendirmeniz İçin Ama Telefonun Garantisi Yok Cihazı Değiştirceklerini Pek Sanmıyorum Nette Okuduğum Kadarıyla Üst Tuşu Sadece Değiştiriyorlarmış Ve Sadece Tuşa Yeniden 2 Sene Garanti Veriyorlarmış

CTG
29-01-2016, 01:45
Teşekkürler Bilgilendirmeniz İçin Ama Telefonun Garantisi Yok Cihazı Değiştirceklerini Pek Sanmıyorum Nette Okuduğum Kadarıyla Üst Tuşu Sadece Değiştiriyorlarmış Ve Sadece Tuşa Yeniden 2 Sene Garanti Veriyorlarmış

garanti olmaması durumunda noluyo bilmiyorum

ancak bu olay üretim hatasından mağdur olanları gidermek amaçlı bi mevzu o yüzden garantiden bağımsızdır diye tahmin ediyorum. apple store düğme değişmez direkt komple sıfır telefon vericek sana senin okuduğun esnafta yaptırmıştır

ModulaRKinG
29-01-2016, 15:31
Teşekkür Ederim , En Kısa Zamanda Gidicem Ya Akasya AVM ye Ya Zorlu Center ' a

ModulaRKinG
15-02-2016, 13:17
Son Durumu ;
Bir Hafta On Gün Önce İlk Apple Aradım Durumu İzah Ettim Bana İstanbulda Anadolu Ve Avrupa Yakasında Bulunan Teknik Servislerinin Listesini Attılar Buralara Randevusuz Zorlu Veya Akasya Avm 'ye İse Girişlerin Randevulu Kabul Ettiklerini Belirttiler , Bende Kadıköy Genpa Teknik Servisine Gitmeyi Tercih Ettim , Gittim Yarım Saat İçinde Durumu Bildirceklerini Söylediler Yarım Saat Kadıköyde Dolaştım Sonra Tekrar Dükkana Girdim Ürünün Fatura Kesim Tarıhinden Sonra 3 Yıl Geçtiği İçin Değiştiremiceklerini Eğer Sıfır Telefon Temin Etmek İstiyorsam Yanlış Hatırlamıyorsam 1,150 Yada 1,350 TL Gibi Bir Ücret Talep Ettiler Bende Vazgeçtim Çıktım Bi Kaç Telefoncuya Uğradım Ortalama 80-100 Lira Arası Bi Fiyat İstediler Muhtemelen Boş Bi Vaktimde Gidip Tekrar Herhangi Bir Telefoncuda Değiştiririm Üst Tuşu

ModulaRKinG
15-02-2016, 13:20
Kamere İçinde Telefoncular , Temizletmeyi Önerdiler Oda 50 TL Gibi Bir Ücret

ckrc
15-02-2016, 13:57
Caps lock tusuda hatali sanirim telefonda gitmisken gosterebilirin bence.

ModulaRKinG
15-02-2016, 18:32
Bilgisayardan Yazdım , Hatalı Değil :D