PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumda Müzik ile uğraşan var mı ?

LnchCntrl
29-01-2016, 11:03
Merhaba merak ettim forumda enstrüman çalan, vokal yeteneği olan veya benim gibi teknik konulardan keyif alanlar var mı acaba ?

Evinde amatör olarak müzikle uğraşanlar varsa eğer mix - mastering konularında yardımcı olabilirim, ortanın biraz üstü cubase e hakimim.

böyle bi platform olsun istedim.

SametYkn
29-01-2016, 11:15
Ben rap müzik ile uğraşıyordum vokal kayıt mixi yapıyodum evde amatör studyom var şimdi daha çok alt yapı Mix mastering remixleme işleri ile uğraşıyorum cubase fl studio kullanıyorum adobe ve cool edit ile girdim bu işlere nota bilgim yok müzik kulağım ile işler çıkarıyorum artık söz yazmıyorum canım isterse arada bir şarkı çıkarıyorum ayrıca djliğe de merakım var kuzenimde cdj 800mk2 djm 600 mikser var onları kurcalarım arada :) Bu ara hedefim ise maschine mk2 Axiom air 61 ve s4 almayı planlıyorum Allah nasip eder ise birinden başlıycam almaya ama ilk önce s4 gibi duruyor :)

SametYkn
29-01-2016, 11:26
http://i.hizliresim.com/927gP3.jpg (http://hizliresim.com/927gP3)

CRX
29-01-2016, 11:28
Arabada bağıra bağıra söylerim :D

LnchCntrl
29-01-2016, 11:36
Ben rap müzik ile uğraşıyordum vokal kayıt mixi yapıyodum evde amatör studyom var şimdi daha çok alt yapı Mix mastering remixleme işleri ile uğraşıyorum cubase fl studio kullanıyorum adobe ve cool edit ile girdim bu işlere nota bilgim yok müzik kulağım ile işler çıkarıyorum artık söz yazmıyorum canım isterse arada bir şarkı çıkarıyorum ayrıca djliğe de merakım var kuzenimde cdj 800mk2 djm 600 mikser var onları kurcalarım arada :) Bu ara hedefim ise maschine mk2 Axiom air 61 ve s4 almayı planlıyorum Allah nasip eder ise birinden başlıycam almaya ama ilk önce s4 gibi duruyor :)

Güzel bi müzik türü, yurt içi yurt dışı fazlasıyla dinledim, deneysel işleri takip ettim. belki demo olarak 100 tane alt yapı yazmışımdır.

Bu işler genellikle cool edıt le başlıyor arayüzü kolay olmasından dolayı. :)

Vestax Pdx 2000 kullandım benimde kuzenimdeydi. :) şimdilerde akai mpc5000 ile kafayı bozmuş durumdayım. almayı düşünüyorum.

Falmor
29-01-2016, 11:41
http://i.hizliresim.com/3YV7R5.jpg

LnchCntrl
29-01-2016, 11:43
Tamda beklediğim gibi forumda baya müzisyen varmış. Drumları hangi mikrofon ile kaydediyorsunuz.

SametYkn
29-01-2016, 11:46
Güzel bi müzik türü, yurt içi yurt dışı fazlasıyla dinledim, deneysel işleri takip ettim. belki demo olarak 100 tane alt yapı yazmışımdır.

Bu işler genellikle cool edıt le başlıyor arayüzü kolay olmasından dolayı. :)

Vestax Pdx 2000 kullandım benimde kuzenimdeydi. :) şimdilerde akai mpc5000 ile kafayı bozmuş durumdayım. almayı düşünüyorum.

güzel makine çok pahallı inşallah nasip olur sanada

Falmor
29-01-2016, 11:48
Tamda beklediğim gibi forumda baya müzisyen varmış. Drumları hangi mikrofon ile kaydediyorsunuz.

Soru bana geldiyse mikrofona ihtiyacım yok.TD-20 modülün MIDI,SPDIF,Stereo ve 8 kanal bağımsız çıkışı var.

LnchCntrl
29-01-2016, 12:09
güzel makine çok pahallı inşallah nasip olur sanada

teşekkürler evet çok pahalı ama bu işte sürekli farklı şeyler denemek istiyor insan ama sonu yok.

Soru bana geldiyse mikrofona ihtiyacım yok.TD-20 modülün MIDI,SPDIF,Stereo ve 8 kanal bağımsız çıkışı var.

evet sana sormuştum abi, td-20 yi inceledim anladım dediğini.

enesy
29-01-2016, 12:19
Deep House , Nudisko indie vs dinleyici olarak ilgiliyim.
Özelikle çok çok iyi işler çıkaran türk dj leri takip ediyorum (Doğuş Cihan , Mahmut Orhan , Boral Kibil vs )
Profosyonel olarak bi set-up ım yok ama işim gereği çok iyi setlere erişebiliyorum fırsatını buldukça kurcalıyorum. Evde de 4 hoparlör , 1 çin malı mikserim , amfi vs var.

LnchCntrl
29-01-2016, 12:21
Müziğin en zor dalı bilinçli dinleyicilik zaten.

Temiz sesi ,kaliteli alt yapıları arayıp bulmak bunlarıda iyi ekipmanlarla dinlemek paha biçilemez.

Onamdar
29-01-2016, 12:40
Heves ettim bu yaşta elektro gitar aldım :D
Rock'n Roll Blues Rock Cazz birazda Punk dinlerim
Daha öyle çok çalabilcek kıvamda değilim ama yavaş yavaş oluyor gibi :D

bason
29-01-2016, 12:57
Bende ilgiliyim biraz, bir kaç ay önce konu açmıştım ama pek bakan olmamıştı... :D Bende kurs/eğitim gibi bir şeyler arıyorum... Bir uğraşıi hobi gerekiyor insana gerçekten...

PiscocuK
29-01-2016, 12:59
abe 10 numara darbuka çalmak isterim gidicem kursuna

SametYkn
29-01-2016, 13:32
Bende ilgiliyim biraz, bir kaç ay önce konu açmıştım ama pek bakan olmamıştı... :D Bende kurs/eğitim gibi bir şeyler arıyorum... Bir uğraşıi hobi gerekiyor insana gerçekten...

İsmek kursları var bakabilirsiniz İstanbuldaysanız

bason
29-01-2016, 13:48
İsmek kursları var bakabilirsiniz İstanbuldaysanız

İzmir de ikamet ediyorum... :)

Onamdar
29-01-2016, 14:00
ne çalcan hocam

Onamdar
29-01-2016, 14:00

ne çalcan hocam

SametYkn
29-01-2016, 14:02

İzmekte enstrüman kursları açılacak galiba takip edebilirsiniz

SametYkn
29-01-2016, 14:05
İzmekte enstrüman kursları açılacak galiba takip edebilirsiniz

Edit:izmeb demek istedim :)

MertSerhanÖ.
29-01-2016, 14:18
2008-2010 yıllarında bi grubumuz vardı.Bu grupta ritm gitar çalıyordum.
Aynı zamanda da bateri ve darbuka çalıyordum.

Son 3 yıldır kafamı kaldırmadan sabah-öğle-akşam house müzik dinleyip,sürekli araştırarak kafayı yemiş bulunuyorum:)
İnşallah bigün prof anlamda ilgilenebilirim.Hatta keşke forumdan birisi çıksada yardım edebilecek dj'lik konusunda biraz bilgilensem:)

bason
29-01-2016, 14:27
Edit:izmeb demek istedim :)

Enstruman dan çok prodüksiyon ve temel dj lik eğitimleri ile ilgileniyorum. Araştırıyoruz bakalım... :)

Kahn23
29-01-2016, 14:28

Son 3 yıldır kafamı kaldırmadan sabah-öğle-akşam house müzik dinleyip,sürekli araştırarak kafayı yemiş bulunuyorum:)
İnşallah bigün prof anlamda ilgilenebilirim.Hatta keşke forumdan birisi çıksada yardım edebilecek dj'lik konusunda biraz bilgilensem:)

Bold yaptığım yeri ben daha uzun süre yaptım. Hatta işin sonu Redbull Music Academy'e katılacaktım. Ama bazı aksilikler oldu katılamadım.
O zaman bu işi yapıcam diyordum ama şimdi çok iyi kulağa sahip olduğum için sadece iyi dinleyiciyim. Hatta o zamanında kafamı kaldırmadan music dinlediğim zamanlarda birçok dj arkadaşım vocal vs bana danışır, fikir alırdı.

SametYkn
29-01-2016, 14:36

Aslında sadece djlik yapmak isterseniz giriş sınıf bir cihaz alıp kurcalamanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum bu bütcenize göre değişir en ucuz kullanışlı makina Mixtracktır bana özelden yazabilirsiniz bu cihazlar üzerinde uzun yıllardır araştırmam var size her bütceye uygun cihaz önerebilirim cihaz üzerinde ne ne işe yarıyor bilgisini size biri verse daha kısa sürede alışırsınız zamanınızı almaz ama kendiniz kurcalayıp öğrenebilirsiniz gerisi sizin kulağınıza ve şarkı seçiminize kalmış bir şey ama prodüktörlük işi düşünüyorsanız profesyonel birinden yardım lazım aksi taktirde aylar hatta yıllar geçer hala da bilinmeyen şeyler kalır.Gerci bu işin sonu yok ne zaman boş kalsam kullandığım programların cihazların videolarını araştırıp izliyorum

MertSerhanÖ.
29-01-2016, 14:38
Bold yaptığım yeri ben daha uzun süre yaptım. Hatta işin sonu Redbull Music Academy'e katılacaktım. Ama bazı aksilikler oldu katılamadım.
O zaman bu işi yapıcam diyordum ama şimdi çok iyi kulağa sahip olduğum için sadece iyi dinleyiciyim. Hatta o zamanında kafamı kaldırmadan music dinlediğim zamanlarda birçok dj arkadaşım vocal vs bana danışır, fikir alırdı.

Abi aslında bakarsan bende yapmak istemiyorum.Oturup sürekli dinlemek ve değerlendirmek daha hoşuma gidiyor:) Ama bi yanımda bi ufak bi süre kurcalamak istiyor ama korkmuyoda değilim kendim ilgilenmeye başladıktan sonra dinleyici ve araştırıcı tarafım azalırmı diye:)

MertSerhanÖ.
29-01-2016, 14:40
Aslında sadece djlik yapmak isterseniz giriş sınıf bir cihaz alıp kurcalamanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum bu bütcenize göre değişir en ucuz kullanışlı makina Mixtracktır bana özelden yazabilirsiniz bu cihazlar üzerinde uzun yıllardır araştırmam var size her bütceye uygun cihaz önerebilirim cihaz üzerinde ne ne işe yarıyor bilgisini size biri verse daha kısa sürede alışırsınız zamanınızı almaz ama kendiniz kurcalayıp öğrenebilirsiniz gerisi sizin kulağınıza ve şarkı seçiminize kalmış bir şey ama prodüktörlük işi düşünüyorsanız profesyonel birinden yardım lazım aksi taktirde aylar hatta yıllar geçer hala da bilinmeyen şeyler kalır.Gerci bu işin sonu yok ne zaman boş kalsam kullandığım programların cihazların videolarını araştırıp izliyorum

Valla hocam çok iyi olur pm den yazarsan bana daha detaylı konuşmak isterim:)

aslan
29-01-2016, 14:41
Bende 10 senedir hala kendimi bir saz alacağım ama ne zaman onu ben bile bilmiyorum
Yoksa çok hevesim var çalmaya

Ranthor
29-01-2016, 14:42
çok pis metalciyim, ,18 yasindan beri bas calmayi beceremiyorum. Vasat olabilirim ama asla bırakmam:)

Askerde elimi sakatladıktan (tendon kopardm, sonra da tsk sağolsun zamanında tedavi olamadım, tek parmagimda hareket kaybi var) sonra iyice calamaz oldum. Evde reaper ve ses karti amplitube ve drum machine ile muhtesem projelere hazirim

irfanyalınay
29-01-2016, 14:52
Deep House , Nudisko indie vs dinleyici olarak ilgiliyim.
Özelikle çok çok iyi işler çıkaran türk dj leri takip ediyorum (Doğuş Cihan , Mahmut Orhan , Boral Kibil vs )
Profosyonel olarak bi set-up ım yok ama işim gereği çok iyi setlere erişebiliyorum fırsatını buldukça kurcalıyorum. Evde de 4 hoparlör , 1 çin malı mikserim , amfi vs var.

Listen de Deniz Kurtel bulunmuyor ise,özellikle tavsiyemdir ;)

Kahn23
29-01-2016, 14:54
Abi aslında bakarsan bende yapmak istemiyorum.Oturup sürekli dinlemek ve değerlendirmek daha hoşuma gidiyor:) Ama bi yanımda bi ufak bi süre kurcalamak istiyor ama korkmuyoda değilim kendim ilgilenmeye başladıktan sonra dinleyici ve araştırıcı tarafım azalırmı diye:)

Dodoo'yu bul sana yardımcı olsun.
En basit uygun sayılan Native Instruments Traktor serisi. X1+Z1 :D
Alıp uğraşmaya başlarsan o house dünyasının daha da derinine inersin. Dinlemek ile uğraşmak arasıdan dağlar kadar fark var.
İstanbul'da ücretsiz dj-workshoplar oluyor. 2-3-4 saat fln. En kötü gidip orda mantığı anla yeter..

LnchCntrl
29-01-2016, 22:46
Müzikle uğraşmak sinir stres koymuyor. Teknik konulara zaafım olduğu için ben vokal ve enstrüman mix-mastering ine çok kafa patlattım.
Kocaman bi umman hergün yenileniyorsun. Müzik kulağına güvenenler varsa çıtırdan başlayabilirler tabi.
Arap kökenli sample kesip üstüne dubstep ritim yazıp kopmak kendi kendini gaza getirmek bi yetenek mi bilmiyorum ama enstrüman çalmaktan kolay.
Ben uğraşmaya başladığımda tuvalet harici kalkmıyorum valla :D

hellchaosdead
30-01-2016, 04:11
11 senedir gitarla ilgılenıyorum...genelde blues rock&roll hard rock caldım...rodılık yaptım..tonmayster ıle ılgılendım...ses aralıkları fln vs..fakat cubase vs. kayıt programlarına bı turlu bulasamadım..nedense bende olmuyo abı:)bas ucumda duran bı fender 79 mexıco 12 tellı yamaha akustık yamha 4 tel bass bı denede no name elektro akustıgım var..her turlu muzıgı calıyoz ama bı turlu bısıler olusturup atılamadık..benım kısmetsızlıgımmı nedır anlamadım..arabalar la ensturumanlar genel zaafım ıkısıde cok pahalı yaw..:)

Wankel Batu
30-01-2016, 05:12

Dj wego önerirmisiniz yeni basliyacak amatör birisi icin , bir arkadasimda var kurcaladim hosuma gitti acikcasi
media markt da gördüm gecen 1.600 dü yanlis hatirlamiyorsam wego 2 sizce fiyat performans olarak iyi bir ürünmü ?

Redfish16V
30-01-2016, 08:00
2004'ten beri trance müzik dinliyorum.2012'de fl studio ile producer'lığa soyundum :D En son black hole'dan release aldım ;

https://www.youtube.com/watch?v=dR83Ax1M_aY
Fl studio dışında reelde mixer ve piano çalmayı biliyorum.ama en çok istediğim keman,ney gibi aletleri çalmayı öğrenmek.kafama koydum ikisinden birini de öğreneceğim.

kickbuttowski
30-01-2016, 09:10
Ben de hali hazırda jazz-rock grubunun vokal ve gitaristiyim. Amcalarla çalıyoruz onların jazz, blues tarzıyla benim rock-metal tarzımı birleştirince çok zevkli oluyor :D

SametYkn
30-01-2016, 09:25
Dj wego önerirmisiniz yeni basliyacak amatör birisi icin , bir arkadasimda var kurcaladim hosuma gitti acikcasi
media markt da gördüm gecen 1.600 dü yanlis hatirlamiyorsam wego 2 sizce fiyat performans olarak iyi bir ürünmü ?

onu alacağınıza s2 mk2 1500 tl daha profesyonel ve ileriye dönük bütce artırma şansınız var ise 2.200 tl civarı s4 mk2 öneririm başlangıc seviyesinde ilerleme kat ettikce wego size yetmeyecek wego şu an 1000 tl ye alınabilir mediamark gibi yerlerde pahallı oluyor

SametYkn
30-01-2016, 09:38
2004'ten beri trance müzik dinliyorum.2012'de fl studio ile producer'lığa soyundum :D En son black hole'dan release aldım ;

https://www.youtube.com/watch?v=dR83Ax1M_aY
Fl studio dışında reelde mixer ve piano çalmayı biliyorum.ama en çok istediğim keman,ney gibi aletleri çalmayı öğrenmek.kafama koydum ikisinden birini de öğreneceğim.

Fl öğrenirken nerelerden yardım aldın emir bu işi güzel çözmüşsün yaptığın müzikler kayda değer bu ara radyolarda farklı remıxler çalıyor bazıları çok sıradan onların yerine senin bi kaç şarkın çalsa tutar söyleyeyim. Bence bu işi bırakma devam et güzel işler çıkarıyorsun :) Bana fl konusunda yardımcı olursan sevinirim ben daha çok günümüz hit parcalar ile uğraşıyorum bazı remixlere extenden mix falan yapmaya çalışıyorum fl de 2010 dan beri rap alt yapıları yapardım bu aralar 6-7 aydır boş vakit buldukça remixleme çalışmaları yapıyorum

LnchCntrl
30-01-2016, 10:00
emir harika olmuş dostum, down tempo çalışman var mı hiç yine bu tarz , ben çok beğendim

Redfish16V
30-01-2016, 15:33
Fl öğrenirken nerelerden yardım aldın emir bu işi güzel çözmüşsün yaptığın müzikler kayda değer bu ara radyolarda farklı remıxler çalıyor bazıları çok sıradan onların yerine senin bi kaç şarkın çalsa tutar söyleyeyim. Bence bu işi bırakma devam et güzel işler çıkarıyorsun :) Bana fl konusunda yardımcı olursan sevinirim ben daha çok günümüz hit parcalar ile uğraşıyorum bazı remixlere extenden mix falan yapmaya çalışıyorum fl de 2010 dan beri rap alt yapıları yapardım bu aralar 6-7 aydır boş vakit buldukça remixleme çalışmaları yapıyorum
ilk önce youtubu'dan tutorial izledim.. bi de geçmişten gelen benim gibi aynı yolda koşan arkadaşlarım vardı.sağolsunlar hep yardımlaştık ki zaten ben 0'dan öğrendim diyen yalan söyler.Bu işlerde biri bişeyler göstermeden yol almak zor.P.mden face linkini atarsan yardımcı olurum her türlü.düşüncelerin için teşekkür ederim :) Maalesef türkiye saf trance v.b zor.. Popülerlikte bana göre değil..

emir harika olmuş dostum, down tempo çalışman var mı hiç yine bu tarz , ben çok beğendim
çok teşekkür ederim.. :) Bu aralar yoğunluktan hep yarım yarım sample teaser tarzında çalışmalarım var,trance harici lounge,deep progressive gibi tarzlar düşünmüyor değilim.. Her şeyden önce bu iş cidden zevk verici,12 yıldır hiç soğumadım hiç sıkılmadım.. İyi bir dinleyici olmak temeli zaten bu işin.. Ancak sektörel olarak sıkıntılı.. Sırf Türk oldugun için döndüğüm yerler var.. Önceden asot gibi parça kasardım şimdi sırf kendi notalarımı yazıp zevk almaya bakıyorum :)

emrah-58
30-01-2016, 15:53
ben bizzat uğraşıyordum eve stüdyo kurmuştum , kaliteli alt yapılara vokal yapıp facebook sayfası açmış baya hayran kitlesi yapmıştım , sonra elimdeki ürünleri satmam gerekti bıraktım.. varsa böyle uğraşan tanışmak isterim

Korollacı
30-01-2016, 19:46
bende dınleyıcı olarak ılgılenıyorum. Daha cok deep house tarzı. kalıtelı bassları olan fazla konusma olmayan teskolu arabada dınlenebılecek muzıkler varsa paylasırmısınız deep house tarzı olursa tadından yenmez

kurtbil
30-01-2016, 21:58
https://www.youtube.com/watch?v=U4o9ISl-aj8

Bassçı benim :) Rock'n Dark Türkiye 3.lüğümüz var bu grupla. Bu grubum dışında Marvin adında bir de cover grubum var.

Bunlar da benim yoldaşlar :) Ek olarak mark bass kafa, laney 1*15 kabin, analog pedallardan da oluşan bir board'um var.

http://i.hizliresim.com/BDn1VD.jpg

LnchCntrl
31-01-2016, 22:49
ben bizzat uğraşıyordum eve stüdyo kurmuştum , kaliteli alt yapılara vokal yapıp facebook sayfası açmış baya hayran kitlesi yapmıştım , sonra elimdeki ürünleri satmam gerekti bıraktım.. varsa böyle uğraşan tanışmak isterim

valla ekipman olarak yeniden temin edersen vokal düzenlemelerini üstlenebilirim. yeter ki cubase ten proje halinde yollayın. müzik bırakılmaz ara verilir en fazla, tarz neydi ?

LnchCntrl
31-01-2016, 22:52
çok teşekkür ederim.. :) Bu aralar yoğunluktan hep yarım yarım sample teaser tarzında çalışmalarım var,trance harici lounge,deep progressive gibi tarzlar düşünmüyor değilim.. Her şeyden önce bu iş cidden zevk verici,12 yıldır hiç soğumadım hiç sıkılmadım.. İyi bir dinleyici olmak temeli zaten bu işin.. Ancak sektörel olarak sıkıntılı.. Sırf Türk oldugun için döndüğüm yerler var.. Önceden asot gibi parça kasardım şimdi sırf kendi notalarımı yazıp zevk almaya bakıyorum :)[/QUOTE]

ben şahsi müzik zevkimde melankolik ama aynı zamanda çoşkulu düşüş çıkışları bol parçalara bayılıyorum.

yaptığın çalışmaların çoğunu inceledim cidden çok beğendim, müzik kendin için yaptığında daha farklı tabi ama hakettiğin yerlere gelmekte ayrıdır.

yolun açık olsun, zaten temelinden geliyorsun ama teknik anlamda yardım edebileceğim bi nokta olursa seve seve elimden geldiğince.

LnchCntrl
31-01-2016, 22:56
Bende hevesimin geçip yarım bıraktığım sample üzerine drum yazdığım çok beat mevcut. bi ara atsam fl kullananlar kurcalasalar nası olur ?

dachosen
31-01-2016, 23:11
Benimde Dj liğe çok hevesim var müzik algımında, tarzımında iyi olduğunu söylerler bende öyle düşünüyorum. Progressive Deep House ve Female Vocal Trance olarak böyle tek tük kendi parçalarımı çıkartmak istiyorum ama şu zamana kadar hiç bi çalışmam yada bilgim yok bu konuda. Sıfır sayılırım. Sizin tavsiye edebiliceğiniz Dj ekipmanları nelerdir başlangıç olarak? Mesela: http://www.amazon.com/Gemini-G4V-Controller-Channel-Soundcard/dp/B00CRKRHRA/ref=sr_1_21?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1454278093&sr=1-21

Bu alet nasıldır?

LnchCntrl
31-01-2016, 23:18
şimdi asıl amaç ne ? yani vokal sample larla strach atmak mı yoksa şarkı mixlemek mi ?

ekipmanlar bambaşka kapılar açar ama giriş olarak ben software çalışmanı öneririm.

Programlarla kendini geliştirmeyi dene, oluyor gibiyse cihazlara geçmeni tavsiye ederim.

mesela hiç çalışmam yok dedin en basitinden FL Studıo ' nun demo versiyonunu kullan drum yazmaya başla,

değişik tarzlarda drumlar diz. bu arada çeşit çeşit kick,snare,hı hat,clap vs arşivle. bu drumların üstüne istediğin tarzda melodiler ekle.

acapella vokallere uygun melodiler yazdın, orta halli bas yürüyüşleri yazdın al sonra bi turntable strachlerle zenginleştir.

dj likle uzaktan alakam yok aklıma ilk gelenler bu oldu.

Redfish16V
31-01-2016, 23:32
Bende hevesimin geçip yarım bıraktığım sample üzerine drum yazdığım çok beat mevcut. bi ara atsam fl kullananlar kurcalasalar nası olur ?
eğer fl 12 kullanıyorsan kendi çapımda remix vb denerim :)
- Bu arada diğer arkadaşlar için ufak bi şey diyeyim ; mixer v.b alıp parça yapmak çıkartmak önemli değil.İlk önce teknik terimleri,görevleri mantığı oturtun.Sonra kendinize kolay gelen bir program bulun.Aaa herkes fl kullanıyor v.b değil olay.Herkesin hakim olabildiği program farklı,olay programda değil sizin hakimliğinize bağlı.Program seçtikten sonra giriş seviyesi temeliniz ile o içinizden gelen notaları yazın,kurcalayın başkalarıda göre sample v.b olsada siz yapın.export ettğinizde haz aldığını 30 saniyelik bile olsa notayı yazın ve youtube gibi platformdan tutorial'leri izleyin.ve saniye saniye durdurup orda yapılan işlemin aynısını yapmayı deneyin.Her zaman her yerde geçen kural vardır ; "Ameleliğini yapmadığın işin ustası olamazsınız".Kaç ay oldu parça yapamıyorum tribine düşeceksiniz ki sakin ve sabrlı olacaksınız.Mantığı ve duygularınızı kompozisyon halinde notalara dökebildiğiniz zaman artık işin cila kısmına geçeceksiniz.kalıpsal mixing tekniklerini öğreneceksiniz,farklı soundlar kovalayacaksınız.Ama yine önemli not,bu işte artık bir noktaya geldiğinizde geçmişinizi ve profilinizi düzenlemeniz lazım.Örneğin bir soundcloud sayfasında bir label baktığında sizin 5 yıl önceki teeaserı v.b görmemeli.Veya labele attığınız private soundcloud linkini daha önce 3-5 kez dinleyen olmamalı.Fl studio ve labeller vb konularında p.m atanlara yardımcı olabilirim

emrah-58
31-01-2016, 23:33
valla ekipman olarak yeniden temin edersen vokal düzenlemelerini üstlenebilirim. yeter ki cubase ten proje halinde yollayın. müzik bırakılmaz ara verilir en fazla, tarz neydi ?vallahi tek sorunumuzda düzenlemeydi zaten , vokali bir türlü alt yapıya gömemiyorduk hep sırıtıyordu ,sabahlara kadar miks felan en son daha kaliteli ürünler kullanana kadar ara verelim dedik bayadır bıraktım işte

kickbuttowski
01-02-2016, 08:35
Bassçı benim :) Rock'n Dark Türkiye 3.lüğümüz var bu grupla. Bu grubum dışında Marvin adında bir de cover grubum var.

Bunlar da benim yoldaşlar :) Ek olarak mark bass kafa, laney 1*15 kabin, analog pedallardan da oluşan bir board'um var.

http://i.hizliresim.com/BDn1VD.jpg

Strat meksika mı? Hep meksika tele standartla Les Paul stüdyo arasında kalıyorum karar verebilsem alıcam. Aslında aklımda tele var, sesini de çok seviyorum ama şimdiye kadar hep humbuckerlı gitar sahibi olduğumdan, Tele sonra pişman eder diye çekiniyorum.

LnchCntrl
01-02-2016, 09:02
vallahi tek sorunumuzda düzenlemeydi zaten , vokali bir türlü alt yapıya gömemiyorduk hep sırıtıyordu ,sabahlara kadar miks felan en son daha kaliteli ürünler kullanana kadar ara verelim dedik bayadır bıraktım işte

Kayıt cihazları mikste de masteringde de genel duyumda da çook önemli.

Düzgün kaydedilmemiş seslere düzgün müdahala olmaz.

bi setup kurup başlarsanız yardımcı olurum

Kakus
01-02-2016, 09:52
Konuyu takip ediyor ve becerilerinizi-ilginizi samimiyetle takdir ediyorum. Zira çok hoş bir şey müzikle uğraşmak, müzik yapmak. Forumda profesyonel bir şekilde müzik üreten kimseler olduğunu biliyorum, illaki konuyu görünce yazarlar. -Ki onlardan biri olan Can abi yazmış bile. : )

Ben de aslında uzun süredir Ableton'a vakit ayırmak ve House müzik yapmak istiyorum. Fakat istekten eyleme bir türlü geçiremedim... Açıp arayüzü 1-2 kurcalamaktan öteye vakit bulamadım. Öyle ki kız arkadaşım doğum günümde CMD Studio 4A hediye etti. Onu bile tam anlamıyla çözmüş sayılmam. Çok kompleks gözükmese de, tümüyle hakim olmak istiyorum. Tereddütsüz, parçaları dizip geçiş yapabilecek, çalabilecek kadar öğrendikten sonra müzik üretim kısmına geçmek istiyorum aslında.

Ayrıca bu cihazı bilen, yorum getirebilecek ve ne şekilde bir öğrenim yolu izlemem gerektiğini söyleyebilecek kimse olursa sevinirim. Eksileri şunlardır artıları şunlardır gibi...

tayreep_john
01-02-2016, 10:40
daha önceden böyle bir konu vardı bulmaya çok üşendim :D bende 6 senedir percussion la uğraşıyorum darbuka çalıyorum eşlik ederim size hertürlü :)

SametYkn
01-02-2016, 10:47
valla ekipman olarak yeniden temin edersen vokal düzenlemelerini üstlenebilirim. yeter ki cubase ten proje halinde yollayın. müzik bırakılmaz ara verilir en fazla, tarz neydi ?

cubase mixleme işi için fikir alış verişi yapabilir miyiz merak ettiğim çok konu var kendi oluşturduğum yöntemler ile yapıyorum bu işi belli bir sırası ne bilim de noiserdan sonra gate yapılırmı eq yaptıktan sonra başka birşey uygulanırmı limiter hep sonda mı yapılmalı bir sıralaması var mı gibi daha birçok sorum var mesela adobe audition ile kaliteyi oturtmuştum o ara cubase e geçtim ama istediğim kalite yok henüz zaten sık üreten biri değilim ama yaptığım işi kaliteli yapmak isterim

naci
01-02-2016, 11:58
Kardeşim de stüdyo kurmak istiyor. Cubas 8 i alıp kurmak istiyor. Ya da o programa hakim bir tommaister ile çalışmak istiyor. Bu konuda bilgi alışverişi yapabileceğimiz kimse varmı?

LnchCntrl
01-02-2016, 12:12
cubase mixleme işi için fikir alış verişi yapabilir miyiz merak ettiğim çok konu var kendi oluşturduğum yöntemler ile yapıyorum bu işi belli bir sırası ne bilim de noiserdan sonra gate yapılırmı eq yaptıktan sonra başka birşey uygulanırmı limiter hep sonda mı yapılmalı bir sıralaması var mı gibi daha birçok sorum var mesela adobe audition ile kaliteyi oturtmuştum o ara cubase e geçtim ama istediğim kalite yok henüz zaten sık üreten biri değilim ama yaptığım işi kaliteli yapmak isterim

Samet ben çoook mükemmel işler çıkaracak kadar profosyonel değilim, ama sanırım sorularını yanıtlarım :)

Aslında hiç bi basma kalıp tarifi yok bu işin, ama belli başlı noktalarda var,

bariz anlatayım diye söylüyorum reverbten sonra compressor dayarsan otur ağla :)

ben noıser kullanmıyorum bişeyler alıp götürdüğünü hissediyorum. ama illa kullanmak gerekecekse de gate den hemen sonra belli belirsiz bi ayarla kullanırım.

Eq dan sonra bi hayli şey yapılabilir, ki eğer sese ve alt yapıya uygun eq bulunmuşsa hiç kurcalamanın anlamı yok bence

Gate , Eq , Deesser , compressor , ( vokalin gain seviyesi ne alemde baktıktan sonra ) maximizer , en sonra reverb ve delay larla doluluk vs için uğraşırım.

kendi stilin cubase te daha kolay oturur. Adobe da basma kalıp şeyler var ve fazla çıkamıyorsun ayrıca efektlerin çoğu vokali hissizleştiriyor.

bana öyle geliyor en azından..

LnchCntrl
01-02-2016, 12:15
Kardeşim de stüdyo kurmak istiyor. Cubas 8 i alıp kurmak istiyor. Ya da o programa hakim bir tommaister ile çalışmak istiyor. Bu konuda bilgi alışverişi yapabileceğimiz kimse varmı?

Bilgi olarak yardımda bulunabilirim, cubase 8 hiç kullanmadım, cubase 5 te bişeyler yapmaya çalışıyorum.

takıldığı noktalar olursa yardımcı olmaya çalışırım, yukarda ki postta da söyledim belli bi kalıbı yok yani spec çalma olayı gibi değil :)

herkesin kendine has tarzı olmalı her projede farklı şeyler gerektiğinden farklı farklı ayarlar denenmeli,

ama dediğim gibi yardımcı olabileceğim bi nokta olursa seve seve yardım ederim tabi ki

Safran
01-02-2016, 13:59
Forum'da kaliteli müzik dinleyenleri ve yapanları görmek beni çok sevindirdi. Günümüzde pop müzik adı altında şaçma sapan müzik yapanları ve dinleyenleri görmekten daralmış biri olarak bu konu beni çok mutlu etti.sürekli güncellediğim house müzik listem var deep ,electro,funky vs vs hiç farketmez kafa parçalarınız dinlemek isterim özelden yada burda paylaşırsanız çok sevinirim..

Kahn23
01-02-2016, 14:01
Forum'da kaliteli müzik dinleyenleri ve yapanları görmek beni çok sevindirdi. Günümüzde pop müzik adı altında şaçma sapan müzik yapanları ve dinleyenleri görmekten daralmış biri olarak bu konu beni çok mutlu etti.sürekli güncellediğim house müzik listem var deep ,electro,funky vs vs hiç farketmez kafa parçalarınız dinlemek isterim özelden yada burda paylaşırsanız çok sevinirim..

Pop müzik ciddi anlamda 90'larda kaldı.
Artık her pop müziğin altında house vs tınısı yatıyor. Neredeyse her türünde Dj'ler işin içine girmeye başladı. Bana göre yanlış ama renk-zevk meselesi işte. Yapacak bişey yok..

LnchCntrl
01-02-2016, 14:02
Gidişat dediğiniz yönde ama bazen çok iyi alt yapılar çıkabiliyor.

Böyle alt yapılar hazırlasınlar ben pop dinlerim :)

https://youtu.be/x8mgs5gyFwM

Safran
01-02-2016, 14:05
Pop müzik ciddi anlamda 90'larda kaldı.
Artık her pop müziğin altında house vs tınısı yatıyor. Neredeyse her türünde Dj'ler işin içine girmeye başladı. Bana göre yanlış ama renk-zevk meselesi işte. Yapacak bişey yok..
Aynen öyle 90'ların kendine göre bir tarzı vardı şimdiki şarkıların alt yapıları nerdeyse hepsi bir birinin aynı kalite sıfır..

Onamdar
01-02-2016, 14:19
"troy stetina speed mechanics for lead guitar"
bana bu kitap lazım orjinali varmıdır elinde olup değerlendirmek isteyen.
PDF filan var olmadı yazdırıcam bulamazsam

SametYkn
01-02-2016, 14:29
"troy stetina speed mechanics for lead guitar"
bana bu kitap lazım orjinali varmıdır elinde olup değerlendirmek isteyen.
PDF filan var olmadı yazdırıcam bulamazsam

Evet kitap demişken arkadaşlar Ufuk Önenin 'Ses kayıt ve müzik teknolojileri' ve 'Synthesizer Teknolojileri ve Programlama' adlı kitaplarını alabilirsiniz çoğu kişinin işine yarar ben aldım rafımda var kitaplar ve severek okudum tekrar tekrar bakarım takıldığım yerlerde yararı olur size matematik terimleri birazcık fazladır

Dodoo
01-02-2016, 16:35
Benimde Dj liğe çok hevesim var müzik algımında, tarzımında iyi olduğunu söylerler bende öyle düşünüyorum. Progressive Deep House ve Female Vocal Trance olarak böyle tek tük kendi parçalarımı çıkartmak istiyorum ama şu zamana kadar hiç bi çalışmam yada bilgim yok bu konuda. Sıfır sayılırım. Sizin tavsiye edebiliceğiniz Dj ekipmanları nelerdir başlangıç olarak? Mesela: http://www.amazon.com/Gemini-G4V-Controller-Channel-Soundcard/dp/B00CRKRHRA/ref=sr_1_21?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1454278093&sr=1-21

Bu alet nasıldır?

Kendi parçalarınızı çıkarmak için bu ekipmana ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan şey 1 midi klavye, düzgün bir ses kartı, stüdyo kulaklığı, ve kullanmayı seçeceğiniz yazılım.

kurtbil
01-02-2016, 17:22
Strat meksika mı? Hep meksika tele standartla Les Paul stüdyo arasında kalıyorum karar verebilsem alıcam. Aslında aklımda tele var, sesini de çok seviyorum ama şimdiye kadar hep humbuckerlı gitar sahibi olduğumdan, Tele sonra pişman eder diye çekiniyorum.

60. Yıl amerikan Highway strat. Üst seri bir meksika ya da üretimi eski bir meksika güzel çıkabiliyor. Tele ile Lp arasında bayağı fark var. Klavye kalınlığı olsun gövde denge merkezi ve ağırlığı olsun yolları ayıran faktörler. Humbucker'ın sevdalısı olduysan tele naif kalır Lp yanında. Ama ben olsam tele'yi seçerim çalım rahatlığından dolayı :)

LnchCntrl
04-02-2016, 12:57
Elinde behringer b1 ile takas edebilecek condansatör mikrofonu olan birisi var mı acaba ?

3 ay önce alınmış sorunsuz pırıl pırıl.

SametYkn
04-02-2016, 13:05
Elinde behringer b1 ile takas edebilecek condansatör mikrofonu olan birisi var mı acaba ?

3 ay önce alınmış sorunsuz pırıl pırıl.

b1 den memnun değilmisin bendede var yılardır kullanıyorum sıkıntısızca

LnchCntrl
04-02-2016, 13:07
rode nt1a nın yanına almıştım ben, açıkçası fazlalıktan takas ediyim dedim studıo project b1 le felan

LnchCntrl
01-04-2016, 17:10
Evet müzisyenler kaaam aaan

semavi
01-04-2016, 20:44
Gitar çalıyorum...

Grubumuz falan vardı üniversitede... iş evlilik falan derken bitti...

geçen yıl heveslendim, öğrencilerle yine başlamak için bir klasik bir akustik gitar aldım...hemde öğrenciliğimizde hayalini kurduğumuz tarzda gitarlar... işten dolayı yine çalamadım...

tayf
02-04-2016, 02:28
ses teknisyeniyim ( işin bir başka tarafı ):icon_tup:

http://i.hizliresim.com/MpBoWg.jpg

Şahan
02-04-2016, 07:48
Uzun zamandır bass çalıyorum, Müdüriyet diye bir blues grubumuz ve 1 albümümüz mevcut..

http://i.hizliresim.com/rMN3ZN.jpg (http://hizliresim.com/rMN3ZN)
http://i.hizliresim.com/7g1qMW.jpg (http://hizliresim.com/7g1qMW)
http://i.hizliresim.com/Pka0PN.jpg (http://hizliresim.com/Pka0PN)
http://i.hizliresim.com/g8YqZR.jpg (http://hizliresim.com/g8YqZR)
http://i.hizliresim.com/9orQ23.jpg (http://hizliresim.com/9orQ23)
http://i.hizliresim.com/qMNbPD.jpg (http://hizliresim.com/qMNbPD)

8.000rpm
02-04-2016, 11:01
Tüm vurmalılar , gitar ve klavye
Şimdilerde iş güç ev bebek vs gömüldüm parmaklarım paslandı neredeyse..

ozzywan
02-04-2016, 15:57
Ben biraz keman ve gitar çalıyorum, tamamen kendi çapımda. bir de yeni bir audiophile sayılırım. müzigin her türlüsünü ayrı ayrı severim.

ProdriveSTI
13-04-2016, 19:31
Forumdan Berkan saksafon çalıyor.

Djalican
13-04-2016, 19:54
Forumdaki bazı arkadaslar beni tanırlar bilirler....senelerdir müzikle uğraşmaktayım sadece kendim için alt yapı çalışmaları mixing ve mastering yapıyorum (kar amacı olmadan zevk için)....

Normal şartlarda SF SES ve Işık Sistemlerinde ses teknisyeni olarak çalışıyorum (az bucuk bu işin içinde olanlar firmayı bilirler)

Senelerdir geliştirdiğim home studyom var

Kullandıgım malzemeler

JBL LSR308 Referans hoparlörleri
Focusrite 18 kanal Ses Kartı
Maudio oxygen 49 midi keyboard
Roland E-70
Roland JV-880 ses bankası ( old school disketle çok kıyak sesler var :D )
Fender Elektro Gitar
2 adet AKG K271 Stüdyo tipi kulaklık
Rode NT1 Komple kit mikrofon
M audio NOVA mic ( modifiyeli )
WD Elements 2 TB HD

Program olarakda Senelerdir REASON kullanıyorum suanda 8.5 full sürümü vardır yardımcı olarakda Ableton Suite 9 kullanmaktayım

Hiphop üzerine çalışmalarımı yapıyorum....

https://www.instagram.com/p/BDocH1MEE9I/?taken-by=alican.akcay

SametYkn
13-04-2016, 20:08
vay be ne yetenekli üyelerimiz var @djalican instagramdan takip etmeye başladım sizi hiphop benim alanım :)

Djalican
13-04-2016, 20:11
vay be ne yetenekli üyelerimiz var @djalican instagramdan takip etmeye başladım sizi hiphop benim alanım :)

Eyw saolasın Wu Tang ile basladı bizimde ufak yaşlarda hiphop tutkumuz devamda ettiriyoruz kendimizce ;)

Redfish16V
13-04-2016, 20:23
Reason'u bi öğrenemedim ya :) Çok teknik ve güzel bir dawe ama bana nedense zor geldi.. Ableton'a geçmeyi düşünüyorum bende.. Oxygen 49'dan memnun musunuz ? ve orta seviye midi klavye tavsiyeniz var mıdır ?

Djalican
13-04-2016, 20:34
Reason'u bi öğrenemedim ya :) Çok teknik ve güzel bir dawe ama bana nedense zor geldi.. Ableton'a geçmeyi düşünüyorum bende.. Oxygen 49'dan memnun musunuz ? ve orta seviye midi klavye tavsiyeniz var mıdır ?

reasonda atıyorum keman sesini alayımda iki nota yazayım yapamıyoruz malesef illaki kaçan frekansları temizlemek için içinde bulunan compressor gate V.s elementleri kullanmak gerekiyor temiz bir sound istiyorsak

ayrıyetten kullandıgım ürünler ve arkadaslarımın yorumlarına dayanarak oxygen serisi orta seviyede kullanılabilecek iyi midi keyboarlardandır....

Akai ve novation ürünlerininde yenileride ateş ediyor :D

LnchCntrl
13-04-2016, 22:45
Ne enstrüman çalan abiler varmış görünce çok sevindim ya,

işin teknik kısmıyla pro-amatör uğraşanları da tanımış olduk,

iyi ki açmışım konuyu müzisyenlik ayrı bir tutku gerçekten..

Berkan
13-04-2016, 23:00
Forumdan Berkan saksafon çalıyor.

Mutevazilik yapma Senin gibi bir profesör ogrentince oldugu kadar...

Uur
13-04-2016, 23:20
4 Aylık klarnetciyim bende :)

kaykayovera
14-04-2016, 07:42
Bende gitar ve davul çalıyorum genelde blues parçalar kendi kendime solo takılmalar. Zamanında grup da vardı fakat zaman iş güç mecbur dağıttık.

Grimlord
14-04-2016, 07:55
bir ara bass gitar caliyordum, her hafta studyoya gidip metallica parcalarini calmaya calisirdik
davul ogrenmeyi cok istiyorum, twin pedal gidip blast beat yapmak falan hayalim :D

ozans
14-04-2016, 08:03
Meslektaşlar toplanmış :)

Ben de ses mühendisiyim. Itü'de ses mühendsiliği eğitimi veren bir araştırma merkezinde çalışıyorum.
Forumda kayıt işleri ile ilgilenen insanları görmek çok güzel.

Burası da bizim dükkan :

http://ozansarier.com/ozan.jpg

kurtbil
15-04-2016, 01:56
Meslektaşlar toplanmış :)

Ben de ses mühendisiyim. Itü'de ses mühendsiliği eğitimi veren bir araştırma merkezinde çalışıyorum.
Forumda kayıt işleri ile ilgilenen insanları görmek çok güzel.

Burası da bizim dükkan :

http://ozansarier.com/ozan.jpg

MIAM güzel yer :)

SametYkn
28-04-2016, 18:03
bu işin eğitimini almak istiyorum ama o kadar orantısız şeyler istiyorum ki şöyle anlatayim iyi bir ses teknisyeni vokal kayıt mix masterin iyi bir beat maker enstrüman kayıt mix mastering iyi bir prodüktör ve dj o yüzden kafa karışık şu an canım ne isterse onu yapıyorum açıyorum beat yapıyorum arada söz yazıp kayıt alıyorum kuzenimin dj setup unda arada dj lik yapıyorum ama hepsi amatörce :)

Bu arada midi klavye olarak m-audio axiom aır 61 istiyorum şu an bi casio org midi buldum onunla idare ederim uzun zamanlar o yüzden parayı ona balamayıp direk Maschine MK2 launch pad alıcam :)

Djalican
29-04-2016, 20:20
bu işin eğitimini almak istiyorum ama o kadar orantısız şeyler istiyorum ki şöyle anlatayim iyi bir ses teknisyeni vokal kayıt mix masterin iyi bir beat maker enstrüman kayıt mix mastering iyi bir prodüktör ve dj o yüzden kafa karışık şu an canım ne isterse onu yapıyorum açıyorum beat yapıyorum arada söz yazıp kayıt alıyorum kuzenimin dj setup unda arada dj lik yapıyorum ama hepsi amatörce :)

Bu arada midi klavye olarak m-audio axiom aır 61 istiyorum şu an bi casio org midi buldum onunla idare ederim uzun zamanlar o yüzden parayı ona balamayıp direk Maschine MK2 launch pad alıcam :)

Ableton ile Push 2 yi bir dene istersen ;)

SametYkn
02-05-2016, 13:34
vallahi parayı bulsam bunu alacağım dediğiniz üründe aşağı yukarı bu fiyatlarda aralarında ne gibi farklar vardır

http://www.akalinmuzik.com/Maschine-Studio-White,PR-6273.html