PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gene alkol, gene ölümlü kaza..

BarKing
29-01-2016, 15:24
http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/620x350/56ab0eb3c03c0e3be083a47a.jpg
Beşiktaş’ta Sinan Çetin'in oğlu kaza yaptı: Bir polis şehit, bir polis yaralı (http://www.hurriyet.com.tr/besiktasta-sinan-cetinin-oglu-kaza-yapti-bir-polis-sehit-bir-polis-yarali-40046663)

Alkolden ehliyeti 1 ay once kaptiran biri olarak sukrediyorumki sirf cevirmede kaptirmakla kalmis,Benimde basima gelebilirdi bu, ders oldu gercekten bir musibet bin nasihatten beterdir, baya gozumu acti bu olay, Cekrige bir ziplar iki ziplar ucte patlar, Birinin hayati karardi, birinin cani gitti, iki cocuk babasiz kaldi... lutfen dikkat edin gazlarken vs.

JenGoO
29-01-2016, 15:29
off off çok kötü olmuş. Allah sabır versin.. Diyecek hiçbirşey yok çarptığı arabaya en az 150-200 km hızla vurmuş sanırım :(

ghibli06
29-01-2016, 15:31
Rüzgar Çetin gazlamamış, kontrolü de kaybetmemiş, bu adam bildiğin sola dönmüş alkollü kafayla... videoyu izledim, ya sızmış ya da sola bir dönüş görmüş sarhoş kafayla! yazık günah,şehidin ailesine sabır versin, mekanı cennet olsun...

mert_can 41
29-01-2016, 15:33
Polis memuruna çok üzüldüm mekanı cennet olsun keşke oda emniyet kemeri taksaymış ama bee bir gereksizin eğlencesi yüzün den bir kişi evine ekmek götüremedi diyer memur da ağır yaralıymış umarım o atlatır.

Berkan
Yalan yok haberi sonra arabayı sabah gördügümde Barkın değildir umarın dedim içimdende. sonradan sinan çetinin oglu kısmını okudum

videosuda var olayın artık nasıl gaza abandıysa direksiyonu kacırıp karsı seride fırlıyor gibi araç. Allah rahmet eylesin ölen polisin kemer takmamış heraldeki fırlamış :(

burkaykalyon
Kazayı yapanın, suçlu olanın ünlü olduğu canım ülkemde şeridinde normal hızında seyreden ölen garibanda suç aranmaya başlanmış bile.... Hey Allah'ım ya. Adaletini seveyim dünya.

''Rüzgar Çetin'in hakimlikte verdiği ifadesinde, "Orta şerit boştu. Oraya girmek için manevra yaptım. Araç kaydı. Kaza yaptım. Çok pişmanım" dediği öğrenildi.Çetin'in avukatının da yaptığı savunmada kazada hayatını kaybeden polis memurunun emniyet kemerinin takılı olmadığı, takılı olsaydı kazanın ölümle sonuçlanmayacağını ileri sürdüğü öğrenildi.''

burak_2885
Yazık ya bir hiç uğruna..

Eren G.
29-01-2016, 15:35
Ayni gerizekali 2006da mi ne ayni yerde yine kaza yapmid jiple takla atmis. Iktidar yalakasi yakini olunca bakalim adalet dogru islwyecek mi ?

Kahn23
Kazayı yapanın, suçlu olanın ünlü olduğu canım ülkemde şeridinde normal hızında seyreden ölen garibanda suç aranmaya başlanmış bile.... Hey Allah'ım ya. Adaletini seveyim dünya.

''Rüzgar Çetin'in hakimlikte verdiği ifadesinde, "Orta şerit boştu. Oraya girmek için manevra yaptım. Araç kaydı. Kaza yaptım. Çok pişmanım" dediği öğrenildi.Çetin'in avukatının da yaptığı savunmada kazada hayatını kaybeden polis memurunun emniyet kemerinin takılı olmadığı, takılı olsaydı kazanın ölümle sonuçlanmayacağını ileri sürdüğü öğrenildi.''

Ben de tam böyle bi savunma bekliyordum. Olan polis'e oldu yine.

onurc
Allah sabır versin ailesine.yazık olmuş.Savunmaya bakar mısın.polisin emniyet kemeri takılı olsaymış ölmeyecekmiş.bunlara müebbet hapis vereceksin işte.

KÖROĞLU
29-01-2016, 15:38
Umarım müebbet alır.

Vefat eden kişinin mesleki durumu önemli değil benim gözümde.

O arabada ben ve çocuğum da olabilirdik. Ya da arabaya vurmasa kaldırımda buradan herhangi bir arkadaşımız ve ailesi de olabilirdi.

Ne arabaya üzüldüm ne de alacağı cezaya üzüleceğim.

Alkol alıyorsan o arabaya binmeyeceksin bu bu kadar basit. İyi ki hemen yakalayıp test vs yapıp alkollü olduğunu tespit etmişler.

Bağdat cd. ki çiçekçiyi öldüren .... gibi kaçamamış.

Altında 100 binlik araba varsa cebinde taksiye verecek para da vardır elbet.

mert_can 41
29-01-2016, 15:39
Yalan yok haberi sonra arabayı sabah gördügümde Barkın değildir umarın dedim içimdende. sonradan sinan çetinin oglu kısmını okudum

videosuda var olayın artık nasıl gaza abandıysa direksiyonu kacırıp karsı seride fırlıyor gibi araç. Allah rahmet eylesin ölen polisin kemer takmamış heraldeki fırlamış :(
Büyük ihtimal abi sollarken önündeki arabayı çift görüyodu ikisini birden geçim diye kırdı memurların hiç kaçmaya fırsatı olmamış

BarKing
29-01-2016, 15:42
Kaza yapani taniorm, ve ayni mekansaydik kaza oncesi, yan masadaydi, tanidigim birinin basina gelince cidden tam ibret ve ders oldu... buyuk ihtimal gazlarken sagda yvas giden yada duran arabadan kacmak icin kirdi.

KÖROĞLU
29-01-2016, 15:42

Videoyu izlemeyen kalmamıştır da ben yine ekliyim. Hangi orta şerit boşmuş ?

Direk polis arabsının gittiği yönde en sağ şeritte kafadan giriyor polis aracına.

Son zamanlarda değişik kararlara imza atıyor hakimler, umarım o tip bir karar verir de hakim o emniyet kemerinin tokasını ....

http://hurriyettv.cubecdn.net/2016/01/29/htv_126245_240p.mp4

Runo
29-01-2016, 15:44
Bu ne saçma salak angut bir savunma biçimidir. Polisin kemeri takılı olsa ölmezdi ne demek a.k yerinde arkadaş ya. O embriyo alkol alıyor üstüne üstlük birinin ölümüne sebep alıyor. Yine de savunulmaya çalışılıyor. Şeref haysiyet kalmamış kimsede

onurc
29-01-2016, 15:46
bir tek ben mi dikkat ettim anlayamadım tam.adam polis arabasına çarpmadan önce kıçı başı dağıtmış geliyor zaten.ilk manevrada polise vurmuyor. far ışıklarına bakınca gayet net anlaşılıyor.

individual
29-01-2016, 15:46
Rüzgar Çetin gazlamamış, kontrolü de kaybetmemiş, bu adam bildiğin sola dönmüş alkollü kafayla... videoyu izledim, ya sızmış ya da sola bir dönüş görmüş sarhoş kafayla! yazık günah,şehidin ailesine sabır versin, mekanı cennet olsun...

Katılıyorum abi ya daldı yada orda solu donüş var sanırım yukarı bir çıkış var oraya dönmek istedi hızını ayarlıyamadı vurdu.

Çünkü buna benzer bir kaza önümüzde oldu ben dedim normalde sola dönmesi lazım bu hızla dönemez dedim bam diye vurdu.

omrasm01
29-01-2016, 15:48
Vefat eden Polisimize Allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum . En kısa sürede adalet yerini bulur umarım .

DOHC
29-01-2016, 15:50
http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/sinan-cetinin-oglu-kaza-yapti-1-polis-sehit-1066085/

Rüzgar Çetin’in bugüne kadar toplam 28 kez trafik polislerine yakalandığı öğrenildi. Rüzgar Çetin’in 11 kez “emniyet kemeri takmadan araç kullanmak” suçundan ceza kesildiği belirtilirken, “ehliyetine alkol yüzünden el konulmuşken araç kullanmak”, “tehlikeli şerit değiştirmek”, “aşırı hızla araç kullanmak”, “ehliyetini üzerinde bulunmamak” suçlarının bulunduğu belirtildi.

ALKOL YÜZÜNDEN İKİ KEZ EL KONULMUŞ

Öte yandan polis kayıtlarına göre Rüzgar Çetin’in ehliyetine daha önce “alkollü araç kullanmak” suçundan 2 kez el konulduğu tespit edildi. 13 Temmuz 2006 tarihinde alkollü araç kullanırken yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetine el konulduğu, ehliyetini 6 ay sonra geri aldığı tespit edildi. 9 Ağustos 2007 tarihinde ikinci kez alkollü yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetini bu kez 730 gün sonra geri alabildiği öğrenildi.

EHLİYETİNE 2 YIL 8 AY EL KONULDU

Daha sonra 5 yıl alkollü araç kullanmadığı için sicili temizlenen Rüzgar Çetin’in bu kez de alkollü yakalandığı için ehliyetine 6 ay süreyle el konulacağı öğrenildi. Ancak Rüzgar Çetin’in alkolmetreyi üflemeyi reddettiği için 2 yıl, 100 ceza puanını doldurduğu için 2 ay olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay ehliyetine el konulduğu öğrenildi. Rüzgar Çetin’in 28 Eylül 2018′e kadar ehliyetini geri alamayacağı belirtildi.

atituti
29-01-2016, 15:54
ciddi ciddi merak ettim harbiden polis neden kemer takmamış ?

DOHC
29-01-2016, 15:55

Hangi polis, taksi şöförü, minibüs şöförü takıyor ki?
Belki güvenlik açısından polislerin takması uygun olmayabilir (herhangi bir saldırı anında aracı hemen tek edebilmesi için falan)....

997TT
29-01-2016, 16:00
Yazık cok yazık,olan Polıse ve aılesıne oldu.
Umıdım yok ama ınsallah hem Adalet onunde hemde dıger yoldan cezasını alır!

atituti
29-01-2016, 16:00
Hangi polis, taksi şöförü, minibüs şöförü takıyor ki?
Belki güvenlik açısından polislerin takması uygun olmayabilir (herhangi bir saldırı anında aracı hemen tek edebilmesi için falan)....

valla bana göre böyle ülkenin avukatının böyle savunma yapması normal sayılabilir

msk_bmw
29-01-2016, 16:06
Savunulacak hiç bir yanı yok, beynini kafatasının içinde aksesuar olarak taşımıyorsan alkollüyken kullanmayacaksın o arabayı!

onn_dear
29-01-2016, 16:07
Taksiye vereceğiniz 30-50 TL için risk alıp direksiyon başına geçenlere üstün cesaret ödülü vermek gerekir. Alkol mü aldınız binin taksiye gidin abi bu kadar kolay ve basit. Allah rahmet eylesin.

forwett
kazayı yapan arkadaş kasten cinayetten yargılanmalı. Ah be polis kardeşim sen halka örnek olması gereken adamsın hiç kemer takanını akıllı araba sürenini görmedim. Yazıktır günahtır çoluğuna çocuğuna. Gördüğüm kadarıyla polis arabasının kabini sağlam kemerini taksa muhtemelen hastanede ayakta muayene edilip evinde çoluğuna çocuğuna kavuşacaktı. Forumdaki arkadaşlara sesleniyorum vidyolarda görüyorum rolling yaparken bile emniyet kemeri takmayan arkadaşlar var bu olay işallah örnek olur hepimize. Böylece densiz katiller aracımıza çarptığında pisi pisine bir şerefsiz yüzünden ölmeyiz. İşallah arkadaş hakettiği ibretlik cezayı alır ama polisin kemeri takmamasının cezayı hafifletme olasılığı yüksek ve kanunen de kusurun bir kısmı polise geçmiş oluyor.

Kadyr
yazık olmuş hiç uğruna bir piç uğruna vefat etti adam. allah'ından bulur inşallah. bunun gibi araba kullananlarada ders olsun. umarım onlarda akıllanır bu gibi duruma düşmeden.

onurc
29-01-2016, 16:13
kazayı yapan arkadaş kasten cinayetten yargılanmalı. Ah be polis kardeşim sen halka örnek olması gereken adamsın hiç kemer takanını akıllı araba sürenini görmedim. Yazıktır günahtır çoluğuna çocuğuna. Gördüğüm kadarıyla polis arabasının kabini sağlam kemerini taksa muhtemelen hastanede ayakta muayene edilip evinde çoluğuna çocuğuna kavuşacaktı. Forumdaki arkadaşlara sesleniyorum vidyolarda görüyorum rolling yaparken bile emniyet kemeri takmayan arkadaşlar var bu olay işallah örnek olur hepimize. Böylece densiz katiller aracımıza çarptığında pisi pisine bir şerefsiz yüzünden ölmeyiz. İşallah arkadaş hakettiği ibretlik cezayı alır ama polisin kemeri takmamasının cezayı hafifletme olasılığı yüksek ve kanunen de kusurun bir kısmı polise geçmiş oluyor.

Öyle bir söylemişsiniz ki rolling sanki çok legal bişey..

wolrath
29-01-2016, 16:18
Muebbet mi? ...
Ben hic inanmiyorum uzun muddet yatacagina. Onlarca cezasi var ve hala trafikte itlik yapabiliyorsa bu suctan da bir sekilde yirtar. Bknz : Avukatin savunmasi. Adaletini sevdigimin turkiyesi...

forwett
29-01-2016, 16:20

mesajı alan aldı illegal desem hedef olacağım biliyorsun. Forumun olayı belli demek istediğim madem bi ... yiyonuz önleminizi alın.

ckrc
29-01-2016, 16:21
Taksiye vereceğiniz 30-50 TL için risk alıp direksiyon başına geçenlere üstün cesaret ödülü vermek gerekir. Alkol mü aldınız binin taksiye gidin abi bu kadar kolay ve basit. Allah rahmet eylesin.

Etrafimda cok bu kafada adam var, arabasi taksiden daha cok yakiyor+vale parasi falan umurunda degil adamlarin.
Hayatinda kendini gosterebilecek tek sey arabasi olunca, mekana arabayla gidiyor saniyor ki cikarken arabasina bindigini goren kizlar "aaa ne kadar seksi bi erkek" diye boynuna atlayacagini dusunuyor.

MK8800
29-01-2016, 16:23
Bu sene 2 veya 3. böyle konu açıldı olay oldu tabi medyaya yansımayanları da var vs.. Hangisi ceza aldı , yaptırım uygulandı da buna uygulanacak? Malesef bu tarz olaylarda tartışmaktan öteye geçilemiyor adalet ve hukuk işleyişi belli

Gko
29-01-2016, 16:24
polisin ailesine allah sabır versin

taksiye binerse arabasını gösteremez ama.

"bile" demesinin sebebi belli. rollingte tehlikeli olabilen bişey ona rağmen takmıyolar diyo yani.

JenGoO
29-01-2016, 16:26
Bu kazadan sonra bırak para ile kurtarmayı padişah torunu olsa işi zor. Seceresi zaten bozuk ünlü bir yönetmen oğlunun olması ayrı bir olay. İstediği kadar hükümet yanlısı olsun bu saatten sonra kurtulmayı kesinlikle haketmiyor!

onursumer
29-01-2016, 16:39
abi videoyu defalarca izledim boyle saçma bi kaza yok , kesin sızdı birşey oldu , yazık gunah gerçekten hiç yoktan 1 hayata maloldu

2jz
29-01-2016, 16:50
Arkadaş iç hatta geberene kadar iç. Ya .mk trafiğe çıktın ne oldu?!!

Mümin
29-01-2016, 17:00
Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ecir sabır diliyorum. Gerçekten üzülesi bir durum ama ne yazık ki ders alan kişi yine çok az :/

Maxi
29-01-2016, 17:14
olan polise oldu :(
ama o herifin hiç şansı yok
kötü geçmiş var, kamera kaydı var, kusurlu hareket var, alkol var

BARR
29-01-2016, 17:18
Üstünü örtbas edemedikleri için, kamera görüntüsü olduğu için, KAÇAMADIĞI için biraz zor kurtarır paçayı.

immortalboss
29-01-2016, 17:25
olan polise oldu :(
ama o herifin hiç şansı yok
kötü geçmiş var, kamera kaydı var, kusurlu hareket var, alkol var
Ah hocam keşke işler böyle yürüse.Bir sınava girdik adını vermeyeyim.Aynı şartları taşıyan hükümete daha yakın olan arkadaşım 54 ben 68 aldım.O atandı ben atanamadım.Ve atanma şartı minimum 60 puandı.Adalet madalet bunlar bana göre artık çok uzak şeyler.Para varmı,ağzın laf yapıyor mu,biraz da siyaset varsa bu ülke güzel.Yoksa benim gibi sırtında hergün 2 ton malzeme taşı,kazandığının yarısını da vergi ver...Polis kardeşimizin mekanı cennet olsun.Umarım adalet hak ettiği yeri bulur.

karsiyakaliozi
29-01-2016, 17:44
http://serbestsiyasa.com/?p=1014

ülkede herşey babanın kim olduğuna bağlıdır .

johnie
29-01-2016, 17:48

ülke de kaç sürücü kemer takıyor ki ?
herkes, aparattan kullanıyor.. sonra " taksaydı " gibi ihtimallere kalıyoruz.

ugur///
29-01-2016, 17:54
Allah ölenin alesine sabır versin çok yazık olmuş.Alkollüyken dikkat etmek lazım bir anlık gaza gelme,heycan,adrenalin ve sonu bu durum.Herşey üstüste gelmiş aslında.Arabayı yeni almıştı çok hakim değildi daha, bir de yurt dışındaydı gelir gelmez direksiyona oturmuş hemde alkollü sonuç bu.Yazık olmuş çok üzüldüm Allah yardımcıları olsun

G.U.Z.
29-01-2016, 17:56
Ehliyetini yuksekova dan almis, ilginc geldi.. Insallah hakettigi cezayi alir

Oznsrl
29-01-2016, 19:25

bende buna takıldım ya nasıl bi yüzsüzlüktür yolunda sakince giden adama çarp öldür sonra kemeri takılı olsaydı ölmezdi de pes artık ya o yolda bizde olabilirdik çok kötü bi ölüm allah rahmet eylesin

Durango
29-01-2016, 19:26
Polis neden kemer takmamış ?

Günümüzdeki terör nedeniyle polisler merminin nereden geleceğini bilemiyor. Olası çatışma anında arabadan inip açık hedef olmamaktır ilk amaç kaçamayacak durumdaysa. O adrenalin ile kemer çözmek... Tanıdığım polisler riskli bölgelerden geçerken değil kemer düşünmek ellleri tetikte atışa hazır şekilde devriye atıyorlar. Allah yardımcıları olsun...

Kadyr
29-01-2016, 19:46
inşallah konuştuğumuz gibi gerçekten hakettiği cezayı alır. yoksa akıllanmaz. hasarda almamış zaten ne sakat kalmış ne bişi unutur gider

BarKing
29-01-2016, 20:06
http://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/ruzgar-cetin-gece-hayatindaki-kavgalariyla-da-gundeme-gelmisti/
Kendisini tanirim hatta kaza olmadan yarim saat once ayni mekanda ayakustu iki laflamistik, Biraz itici davranislari vardir, cok yakin tanimam ayni arkadas ortamindan diye, playboy bi yazam tarzi vs, Ne diyim tanidigin birinin basina gelince o zaman anliyosun alkollu direksiyona oturmanin sonuclarini... Iki cocuk babasiz kaldi, genc yasta cocugun hayati karardi...

BarKing
29-01-2016, 20:08
Bende bir ay once alkolden ehliyetk kaptirdim tovbe ettim cidden bunun ustune, vebali cok agir,cok sukur ben cevirmede kaptirmakla kaldim boyle bisey basima gelmedi.

enesy
29-01-2016, 21:20
Bende bir ay once alkolden ehliyetk kaptirdim tovbe ettim cidden bunun ustune, vebali cok agir,cok sukur ben cevirmede kaptirmakla kaldim boyle bisey basima gelmedi.

Senin adına çok çok sevindim Barkın.

Umarım bu kararının arkasında durursun ve Alkollü direksiyona geçmezsin bir daha.

Ne yazıkki bazı şeylerden ders almak için ya yaşamak ya da burnunun dibinde olması gerekiyor.

Sen yaşamadan ders almışsın ne mutlu.

DR059
29-01-2016, 21:36
Bu da Terör.

olcay_bora
29-01-2016, 21:53
Sicili bana yakinmis ama islah olmamis hala allah sabir versin memurun ailesine. Bu arada olayla ilgili gazete kupurune ihtiyacim var izmir baski gazetelerde bulamadim istanbulda gazete alan okuyan arkadaslar bana ulastirabilirse memnun olurum.

İbrahim33
29-01-2016, 22:08
ulan tamam 2 bira içer sağdan sakin sakin 2.viteste evine siktir olur gidersin onu anlarımda , o kadar viski miskki votka içip üzerine birde hız yapmak ne kadar cahilce bir hareket yahu. zaten alkol alınca bütün reflekslerin yavaşlıyor kafan gidiyor , ne diye hem karşındakinin hemde kendinin hayatını karartıyorsun , bu nasıl bir cehalet. ölen polis memuruna allah rahmet eylesin , hiç uğruna gitti. bu arkadaşıda allah ıslah etsin , o kadar vukuatına rağmen hala direksiyona geçmiş ulan yaramıyorsa içme , içiyorsanda o direksiyona geçme amk bu kadar basit. bizde haftanın 2-3 günü içiyoruz alkollüyken sağdan sağdan 2. 3. vitesi bile geçtğimi hatırlamam , altında spor araba var basıyorsun bide , hep baba parası işte. allah ıslah etsin.

drivertech
29-01-2016, 22:18
Ben sövdüm . Sövüyorum , alkollü yola çıkanlara da birşey demiyorum ... Babalar baba analar ana olsa bunlar olmaz bence eğitim şart!

hddsheriff
29-01-2016, 22:25
Polis aracına vuracağına, ağaca vurup geberse ne güzel olurdu.

Hayatını kaybeden polis memurunun mekanı cennet olsun

driver_can
29-01-2016, 22:26
ulan tamam 2 bira içer sağdan sakin sakin 2.viteste evine siktir olur gidersin onu anlarımda , o kadar viski miskki votka içip üzerine birde hız yapmak ne kadar cahilce bir hareket yahu. zaten alkol alınca bütün reflekslerin yavaşlıyor kafan gidiyor , ne diye hem karşındakinin hemde kendinin hayatını karartıyorsun , bu nasıl bir cehalet. ölen polis memuruna allah rahmet eylesin , hiç uğruna gitti. bu arkadaşıda allah ıslah etsin , o kadar vukuatına rağmen hala direksiyona geçmiş ulan yaramıyorsa içme , içiyorsanda o direksiyona geçme amk bu kadar basit. bizde haftanın 2-3 günü içiyoruz alkollüyken sağdan sağdan 2. 3. vitesi bile geçtğimi hatırlamam , altında spor araba var basıyorsun bide , hep baba parası işte. allah ıslah etsin.

2.-3. Viteste sağdan da gitseniz soldan da gitseniz refleksleriniz sonuçta zayıflıyor yavaş gidebilirsiniz ama önünüze yaya da çıkabilir hatta siz başka bir araca değil o size vurabilir suçsuzda olsanız alkollü olduğunuz için yine suç size kalır.Oyüzden size tavsiyem alkollü 1.viteste dahi araç üstüne çıkmayın sonuçları acı olabilir.Kaza yapanın hayatı kaydı ölen polis memuru hiç uğruna canından oldu ailesi perişan olacak.

multispace
29-01-2016, 22:34
Polis abime Allahtan rahmet diliyorum Rabbim şehadetini kabul etsin
Polis memurlarının görev esnasında kemer takma zorunluluğu yok arkadaslar bu konu mevzuatta Açıkça belirtilmiştir. Avukatın Şahsı kurtarmak için ortaya attığı şey ilk mahkeme de çürütülür. Kurtarmaz merak etmeyin.

Allah geride kalan ailesine çocuklarına sabır versin gerçekten cok zor şey. 2 çocuk yetim kaldı :(

İbrahim33
29-01-2016, 22:40
kesinlikle doğru , aslında alkollü arabaya hiç binmemek lazım ama mecburiyetten dolayı biniliyor işte. benim demek istediğim insan bile bile lades yapmaz , sarhoş olacağın alkol sınırını elbette bilirsin o zaman kesinlikle direksiyona çıkmaman lazım hele ki alkol beynide uyuşturuyor yapmayacağın hareketleri yaparsın gereksiz gazlarsın vs. hepimiz biliyoruz bunları. şahsen ben 5-6 senedir ekseriyetle bira içerim daha başımın döndüğünü bile hatırlamam. çünkü keyif için içerim. tadında ve kararında bırakmak önemli. haa bi mekana gittik eni konu oturduk rakı içtik sonra direksiiyona geçmek eşeklik her türlü kabulüm. aslında bu alkolü hiç içmemek lazımda işte , olmuyor..

ama kesinlikle ve kesinlikle ben 2.viteste sağdan yavaş gidiyorum , bilmem ne yapıyorum kendimi biliyorum gibi bahanesi olmaz alkolün. kendim içinde söylüyorum bunu. alkollü arabaya binmemek lazım.

westalim
29-01-2016, 22:52
sövmemek için insan dilini zor tutuyor. adalet bu ülkede işlesede işlemesede o çocukların ahı kalmaz havada rabbimin adaletinden şüphem yok!

yilmazcatalbas
30-01-2016, 07:41
kesinlikle doğru , aslında alkollü arabaya hiç binmemek lazım ama mecburiyetten dolayı biniliyor işte. benim demek istediğim insan bile bile lades yapmaz , sarhoş olacağın alkol sınırını elbette bilirsin o zaman kesinlikle direksiyona çıkmaman lazım hele ki alkol beynide uyuşturuyor yapmayacağın hareketleri yaparsın gereksiz gazlarsın vs. hepimiz biliyoruz bunları. şahsen ben 5-6 senedir ekseriyetle bira içerim daha başımın döndüğünü bile hatırlamam. çünkü keyif için içerim. tadında ve kararında bırakmak önemli. haa bi mekana gittik eni konu oturduk rakı içtik sonra direksiiyona geçmek eşeklik her türlü kabulüm. aslında bu alkolü hiç içmemek lazımda işte , olmuyor..

ama kesinlikle ve kesinlikle ben 2.viteste sağdan yavaş gidiyorum , bilmem ne yapıyorum kendimi biliyorum gibi bahanesi olmaz alkolün. kendim içinde söylüyorum bunu. alkollü arabaya binmemek lazım.

Hangi mecburiyet? Bunun ne gibi bir zorunluluğu yada bahanesi olabilir gerçekten çok merak ediyorum?

arda35
30-01-2016, 08:01
Hastalık ya da ölüm kalım meselesi haricinde alkollü kullanmanın mecburiyeti falan olmaz. Farz et aracım bozuldu diyeceksin, binmeyeceksin. Valeye verirsin bir şişe parası, evine kadar bırakır icabında.

Yok yere hayatını kaybeden polise Allah rahmet eylesin.
Avukatın savunmasında şaşılacak bir durum yok. En az cezayı alması için uğraşacaklar elbet. Fakat hem kamera görüntüleri hem de alkolden ötürü üst sınırdan ceza alır diye umuyorum.
Merhum Sevim Tanürek örneğini verenler olmuş. Eskiden bu gibi olayları örtbas etmek kolaydı ne yazık ki. Şimdi neredeyse imkansız. En basitinden o kaza yeri temizlenene dek bir sürü insan gidip çekim yapardı. Olayın nasıl yayılacağını da tahmin edebilirsiniz.

fatihcakin
30-01-2016, 08:06
Bu kadar vukuattan sonra müebbet alır herhalde...

Mpower
30-01-2016, 08:12
http://serbestsiyasa.com/?p=1014

ülkede herşey babanın kim olduğuna bağlıdır .

Şu olay insanı seri katil yapar yemın ederım tam film konusu

Sti_Ozan
30-01-2016, 09:14
Deneceklerin sonu yok,olacaklar gene belli. Bu motorsikletteki gibi cc sinirlamasi getirmek lazim,boyle surucu ahlakindan yoksun,arabayi gaza basip kizlara hava atmaktan ibaret sanan zengin ciplerini piyasadan silmek lazim. Alkol aliyosan arabayi surmezsin. Bu kadar basittir kural ama ne hikmetse kimse anlamiyor bu kurali,biz her sene yuzlerce alkol sebebiyle olan kazalari gormek zorundamiyiz? Alkol varsa araba yoktur,araba varsada alkol yoktur. Sehidimizin ailesine sabir dilerim,umarim adalet durur durur voleyi buna vururda,iyi bi icerde yatirirlar. Eminim icerdekilerlede cok guzel kaynasirlar.

ahmet3425
30-01-2016, 09:50
Olen polise allahtan rahmet diliyorum Cok yazik olmus gercekten.

Ulkedeki adalet sistemini test etmeye yarayacak bi dava izleyecegiz. Sinan cetinin bastakilere yakinligini herkez biliyor bakalim adalet olmasi gereken cezayi kesecek mi yoksa bir sekilde ustu mu ortulecek.

Takip edecegim...

Ssamet
30-01-2016, 10:04
Trafik böyle boktan bişey işte. Suçun günahın yok. israfın biri gelip seni öldürüyor.

turbo&quattro
30-01-2016, 10:11
Unlu bir insanin oglusun, paran var, taniniyorsun, tipin yerinde, altinda porsche, muhtemelen yurt disinda fln okumussundur yada TR de is yapacak bir egitimin vardir. Bir bireyin sahip olmak isteyecegi hemen hemen herseye sahipken alkolden bilmemkac kere ehliyet kaptirmak, kavgalar, trafik kazalari, tehditler vs..... Allah yeterince sans zaten vermis ama bundan sonrasi cok aci olacak muhtemelen.

Sosyla mesaj vermeden gecmeyelim. Arabaya binerken en kotu ihtimalle ailenizi dusunun. Bugun bir video seyrettim 22 yasinda bir genc motorla kamyonami ne carpmis kafasi kopmus vefat etmis. Babasinin o anki halini gosterdiler dayanilir gibi degil.. Siz yaparsiniz ama olan ailenize olur bunu lutfen unutmayin.

coolvtec
30-01-2016, 10:57
http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/sinan-cetinin-oglu-kaza-yapti-1-polis-sehit-1066085/

Rüzgar Çetin’in bugüne kadar toplam 28 kez trafik polislerine yakalandığı öğrenildi. Rüzgar Çetin’in 11 kez “emniyet kemeri takmadan araç kullanmak” suçundan ceza kesildiği belirtilirken, “ehliyetine alkol yüzünden el konulmuşken araç kullanmak”, “tehlikeli şerit değiştirmek”, “aşırı hızla araç kullanmak”, “ehliyetini üzerinde bulunmamak” suçlarının bulunduğu belirtildi.

ALKOL YÜZÜNDEN İKİ KEZ EL KONULMUŞ

Öte yandan polis kayıtlarına göre Rüzgar Çetin’in ehliyetine daha önce “alkollü araç kullanmak” suçundan 2 kez el konulduğu tespit edildi. 13 Temmuz 2006 tarihinde alkollü araç kullanırken yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetine el konulduğu, ehliyetini 6 ay sonra geri aldığı tespit edildi. 9 Ağustos 2007 tarihinde ikinci kez alkollü yakalanan Rüzgar Çetin’in ehliyetini bu kez 730 gün sonra geri alabildiği öğrenildi.

EHLİYETİNE 2 YIL 8 AY EL KONULDU

Daha sonra 5 yıl alkollü araç kullanmadığı için sicili temizlenen Rüzgar Çetin’in bu kez de alkollü yakalandığı için ehliyetine 6 ay süreyle el konulacağı öğrenildi. Ancak Rüzgar Çetin’in alkolmetreyi üflemeyi reddettiği için 2 yıl, 100 ceza puanını doldurduğu için 2 ay olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay ehliyetine el konulduğu öğrenildi. Rüzgar Çetin’in 28 Eylül 2018′e kadar ehliyetini geri alamayacağı belirtildi.

İŞte bu yukarıdaki tablo kanunların ne kadar yetersiz olduğunu açıkca gösteriyor. Sen o kadar trafik kurallarını çiğnemene rağmen hala o direksiyona oturabiliyorsan bu kaza da olur. Allah rahmet eylesin.

coolvtec
30-01-2016, 10:59
Olen polise allahtan rahmet diliyorum Cok yazik olmus gercekten.

Ulkedeki adalet sistemini test etmeye yarayacak bi dava izleyecegiz. Sinan cetinin bastakilere yakinligini herkez biliyor bakalim adalet olmasi gereken cezayi kesecek mi yoksa bir sekilde ustu mu ortulecek.

Takip edecegim...

Davayı uzatırlar da uzatırlar. Olayı yakınları dışında herkes unutur. üstüne 50 kere gündem değişir... sonu belli.

wolrath
30-01-2016, 11:01
Zorunlu alkol ? Bobrek tasi mi dusuruyorsun ibo?

İbrahim33
30-01-2016, 11:18
yanlış anlaşıldım biraz herhalde. iş yerimle evimin arası 2-3 km. 2 bira içip eve yürümek zor gelir adama yorgun argın sakin sakin gidiyorum. ama kalkıpta bi büyük içip ilçe değiştirecek şekilde arabaya binmeye kesinlikle karşıyım.

BarKing
30-01-2016, 11:47
Ya sosyal mesaji birakin burda herkes 2-3 bira yada 2-3 kadeh sarap ustund cakir keyif binmistir, ama boyle amg dagitip jager shotlari gomup direksiona gecmek bile bile lades,

individual
30-01-2016, 13:33
Yazik etti kendine.

kelalper
30-01-2016, 14:43
mekan çıkışında abi taksi çağıralım istersen bi arkadaş arabayı bırakır demiş. Terslemiş kapıdakileri. Gazlayarakta mekandan ayrılmıiş. Polise ve ailesine acıdım. Porsche nin parasını bile aileden ister bizdeki yargı sistemi.

kelalper
30-01-2016, 15:02
Sinan çetin de oğlunu sevmiyor demek ki o kadar vukuatı olan adama en fazla i20 alırım ben.

ugur///
30-01-2016, 15:07
Sinan çetin de oğlunu sevmiyor demek ki o kadar vukuatı olan adama en fazla i20 alırım ben.

Aracı kendisi aldı çalışıyor babasından ayrı emlak işiyle uğraşıyordu ailesinin araba alma gibi bir durumu yok.

yilmazcatalbas
30-01-2016, 17:25
Ya sosyal mesaji birakin burda herkes 2-3 bira yada 2-3 kadeh sarap ustund cakir keyif binmistir, ama boyle amg dagitip jager shotlari gomup direksiona gecmek bile bile lades,

Hangi sosyal mesaj ? Böyle mi algıladın yazılanları ?
Varsayımların tamamen hayal ürünü... Millet olarak bu ihmalkarlık/hafife alma genlerimizde var.
Yasal sınırı da kabul ediyorlar belki ama düşün yasal sınırda alkollüsün ve kaza yaptın, ölü yada yaralı var. Hiç mi sormayacaksın kendine içmeseydim de aynısını yaşar mıydım diye?

KİMSE KUSURA BAKMASIN 2-3 BİRAYA 20-30 LİRA VERİLİYORSA TAKSİYE DE 10-15 AYIRILMALI

mkerim
30-01-2016, 17:54
Göz göre göre kaza. Artık kemer olsaydı demek çözüm değil. Ama sağ koltuktaki büyük bir ihtimalle yola bile bakmıyordu.. Yoksa tutunur falan kazada can kaybı olmayabilirdi. Direksiyonda olan bir şekilde tutunmuş araçtan fırlamamış ve yaralıda olsa kazadan kurtulmuş.
Gelelim işin ADALET tarafına. Kasıt yok. Belki karşı tarafın kemer takmaması suçluya verilen cezayı azaltacak. Yani tedbirsiz. Yada ben pek ihtimal vermiyorum ama babasından dolayı hayatında bu olay olmamış gibi dolaşacak.
Birde İLAHİ ADALET var. 1994 yılında kırmızı bir tane honda crx (delsol olandan) Akşam vakti Bebek çamlıbahçede yürüyüş yaparken tam gaz yanımdan geçti benzincinin oradaki virajı alamadı kaldırıma çarptı yol kenarında denizin önünde park etmiş Mazda bir aracın üzerine uçtu. Arabanın içerisindekiler vefat etmişti. Honda dan çıkan küçük çocuk tutana kadar kaçtı. Polis falan geldi. tam biri vardı kaçtı diyecekken koskocaman hem yaş hemde cüsse olarak, takım elbiseli biri geldi kazayı ben yaptım dedi. kimseye durumu anlatamadım yada anlamak istemediler. sonra ne mi oldu. Bu meşhur ve zengin arkadaşın annesi ve kız kardeşi avcılar İstanbul istikametinde giderken üzerlerine bir araba uçması sonucu vefat ettiler. Hala aracın plakası ve detaylar hafızamda.......
Allah kimseye vermesin.

jeffy
30-01-2016, 19:27
2005 yılında bende Ölümlü bir kaza yaptım.. Bütün gün birlikte olduğum arkadaşlarım içki içerken (ki o güne kadar defalarca alkollü araba kullandığım halde ) O gün içmedim.. Kaza raporunda 8/2 oranında suçlu gözüküyordum (Ölümlü kazaya karışıldığında otomatikmen alınan kusur) Hem trafik polisleri alkol muayenesi yaptı hem adliyede yapıldı ikisindede 0 çıktı ceza almadım ama o günden sonra 10 yıldır alkollü olarak o direksiyona geçmemeye dikkat ettim.. Hep ya o gün bende içseydim diye düşündüm.. Bu kadar suçsuzken bile onca yıldır hiç unutamadım o olayı birde alkollü olsaydım kendi hayatımıda bitirmek bir yana o psikoloji ile sanırım yaşanmazdı..

Demem oki ; Bu kazadada arkadaş biraz vicdan sahibi ise ömür boyu alkolsüz olsam o kazayı yaparmıydım diye düşünüp kendini yiyecektir.. Ama yetermi? Asla..

Giden bir can var , Yetim kalan çocuklar var , Hayat arkadaşını kaybetmiş bi Bayan var.. Çok zor.. Allah sabır versin..

Bu arada olacağı söyliyeyim tahminimce max 5 yıl ceza alır indirimler şunlar bunlarla 1-2 sene yatıp çıkar ki zaten bu kazmalıkla bundan 5 sene sonra bir vukuatını daha okuyor ve burda konuşuyor oluruz..

BarKing
30-01-2016, 19:29
Hangi sosyal mesaj ? Böyle mi algıladın yazılanları ?
Varsayımların tamamen hayal ürünü... Millet olarak bu ihmalkarlık/hafife alma genlerimizde var.
Yasal sınırı da kabul ediyorlar belki ama düşün yasal sınırda alkollüsün ve kaza yaptın, ölü yada yaralı var. Hiç mi sormayacaksın kendine içmeseydim de aynısını yaşar mıydım diye?

KİMSE KUSURA BAKMASIN 2-3 BİRAYA 20-30 LİRA VERİLİYORSA TAKSİYE DE 10-15 AYIRILMALI

Iki uc bira diyorum, ebesinin orekesinde oturuorum belki? Max 30 promil cikio 1 saat bekledinmi 2-3 biradanda zaten kafa kiyak olcaksa hic icmesin daha iyi.

wolrath
30-01-2016, 19:47
1. 1 biradan bısey olmaz! nah olmaz :) fızık kurallarına aykırı konusmayın. alkol vucuda gırdıgı an tepkılerınız degısmeye baslar. bunun oranı kullanıma ve gecmısınıze gore degısır ama 1-2 hele 3 bıradan sonra sız anlamıyor olsanız da trafıkte tehlıkelı bır hal alırsınız.
2. ebesının orekesınde oturuyorsan 10tl degıl 1000tl vereceksın o halde. ya da egıtımlı ınsanlar gıbı arkadaslarla beraber mınubus vs tutup bu tur aktıvıtelere katılacaksın.

BarKing
30-01-2016, 19:51
1. 1 biradan bısey olmaz! nah olmaz :) fızık kurallarına aykırı konusmayın. alkol vucuda gırdıgı an tepkılerınız degısmeye baslar. bunun oranı kullanıma ve gecmısınıze gore degısır ama 1-2 hele 3 bıradan sonra sız anlamıyor olsanız da trafıkte tehlıkelı bır hal alırsınız.
2. ebesının orekesınde oturuyorsan 10tl degıl 1000tl vereceksın o halde. ya da egıtımlı ınsanlar gıbı arkadaslarla beraber mınubus vs tutup bu tur aktıvıtelere katılacaksın.
Yasal limitin altinda oldugu surece bi halt sorun olmaz, yasalar belli, Ben sanki hidin kor kutuk sarhos kullaniyorum, ve sen bir birada cakirkeyif oluosan abi senin bilcegin is, sosyal mesaj vercem
Duyarlilik kascam diye sirf mesaj yaziosunuz surda, Alkollu kullanmak tabiki hata, gidin kullaninmi diorum? Kendim 2-3 bira max ictikten sonra minimum 1 saat bekleyip oyle yola cikiorum dedim...

wolrath
30-01-2016, 19:58
ben cezadan bahsetmedım kı :) trafıkte tehlıkelı oluyorsunuz dedım. valla barkın ben senın anan baban degılım kardesım. bız 2 gun aglar gıderız ama arkanda asıl bırakacagın ınsanları dusun bence. bak arkadasının halı ortada. ölmesen öldürürsün, ölmesen sakat kalırsın. ne ugruna? yanı burda amacımız sosyal mesaj vermek degıl, bır hıc ugruna hayatların mahvolmaması isteği. hayat sizin hayatınız tabi ki, biz ne desek boş.

painkller
30-01-2016, 20:13
Abi arac kullanirken kendine zarar vermem, kendini oldurmen olay degilde. Baskasina zarar vermen, sakat birakman, oldurmen yasamak zor o veballe. Allah kimseye yasatmasin.

BarKing
30-01-2016, 20:18
Birakcak kimsem yok zaten erken giderim yanlarina en kotu tobe tovbe, Neyse biliorum abi zaten ibret oldu bu olay, Ama demek istedigimi yanlis anladn

evolution_9
30-01-2016, 20:57
Bu iş alkol işi değil bence yanında başka şeylerdr içmiş

BarKing
30-01-2016, 21:23
Bu iş alkol işi değil bence yanında başka şeylerdr içmiş

Torbacisimisin nerden biliosun?, savunma icin demiorumda, direk herkes salliyo atio

RSX
30-01-2016, 22:20
Arkadaşlar ***** ortalık çok karışık her an her yerde askere polise saldırı oluyor, araç tahliye yöntemlerinde saniyelerin çok önemi var, o yüzden polisin kemer takıp takmaması konusunun eleştiriye açık olmadığını düşünüyorum. Taksa bi dert takmasa bi dert. Başımız sağolsun

Yigit-Y
30-01-2016, 22:23
bir mod ölümlü kaza yapabilirmi konunun başlığını :D

olumlu diye okuyorum her şeferinde uyuz oldum :D

camsemih
30-01-2016, 22:44
Ehliyeti zamanında hakkari den alacak kadar zekaya sahipse bu yaşananlar göz göre göre geliyorum demekten başka bişey değil keşke kendi başını yeseydi.

mhuratboz
31-01-2016, 00:08
Haberleri İzledim Her Seferinde Sinan Ćetin'in Oğlu Kaza Yaptı.Öyle Oldu Böyle Oldu.Yemin Ediyorum Sıradan Vatandaş Böyle Kaza Yapsa Trafik Canavarı Bir Hayat Daha Aldı Diye Haber Yapmazlarsa.Ben Daha Ne Diyim.Allah Geride Kalanlara Sabır Versin...

Canselmo
31-01-2016, 01:18
Valla keske agaca girseymiş .. Evladı, yüzlerce vakası var ve Birde bu, bakalım ne olucak inş cıkamaz hapisten .

Bu avukatlık mesleği tamam olması gerekiyor kesinlikle ama %100 suclu olan kişileri savunmaları yok mu cıldırıyorum
Sehitin mekanı cennet olsun.

izmirlicem
31-01-2016, 02:50
alkollü trafiğe çıkana en büyük cezalar verilmeli

evolution_9
31-01-2016, 09:29
Torbacisimisin nerden biliosun?, savunma icin demiorumda, direk herkes salliyo atio

Torbacı değilim sigara dahi içmem tanıyanlar bilir. Sırf şurda tartışma yaratmak için konuşma terbiyeli ol. İstediğim yorumu yazarım sanane avukatımısın yalakasımısın neyi savunuyosun.Bunana bu soruyu sorma hakkını doğurmazBende çok alkol aldım alanın yanındada bulundum bu hareket bana alkollu adamn yapacağı hatrket gibi gelmedi

DOHC
31-01-2016, 09:42
Torbacı değilim sigara dahi içmem tanıyanlar bilir. Sırf şurda tartışma yaratmak için konuşma terbiyeli ol. İstediğim yorumu yazarım sanane avukatımısın yalakasımısın neyi savunuyosun.Bunana bu soruyu sorma hakkını doğurmazBende çok alkol aldım alanın yanındada bulundum bu hareket bana alkollu adamn yapacağı hatrket gibi gelmedi

Oooo, şimdi arkadaştan edep sınırlarını aşan özel mesaja hazır ol. Bana attığı mesajdan dolayı forumdan uzaklaştırılmıştı kendisi...............

evolution_9
31-01-2016, 09:45
Oooo, şimdi arkadaştan edep sınırlarını aşan özel mesaja hazır ol. Bana attığı mesajdan dolayı forumdan uzaklaştırılmıştı kendisi...............
Özel yaZmasın arasın cepten 0532 616 43 94

yilmazcatalbas
31-01-2016, 10:23
Yasal limitin altinda oldugu surece bi halt sorun olmaz, yasalar belli, Ben sanki hidin kor kutuk sarhos kullaniyorum, ve sen bir birada cakirkeyif oluosan abi senin bilcegin is, sosyal mesaj vercem
Duyarlilik kascam diye sirf mesaj yaziosunuz surda, Alkollu kullanmak tabiki hata, gidin kullaninmi diorum? Kendim 2-3 bira max ictikten sonra minimum 1 saat bekleyip oyle yola cikiorum dedim...

Senin ehliyeti almışlardı değil mi? İnşallah bir gün hiç vermemek üzere alırlar da mevzu kökünden çözülür.

Caesar
31-01-2016, 10:27
Wuuuuhuuuu konu heycanlancak hazırda bekliyorum kaç gündür adam banlamamıştım bir sövüşünde bide bakın bidaha sokuyor muyum foruma oyea

omrasm01
31-01-2016, 11:00
Forum olarak doğru düzgün tartısmagı bile beceremiyoruz . Bravo bize

BarKing
31-01-2016, 11:01
Hadi banlayin, Yalakasi degilim kimsenin, rahat ol. Yobaz kafayla oldugun belli zaten her icki icene alkolik ve cehemnemlkk bakiosan,

Sinan58
31-01-2016, 11:06
Şehit"in ailesine Allah"tan sabır diliyorum, mekanı cennet olsun.
Eğer kazaya sebep olan ..... ünlü olduğu için 3-5 kuruş verip muhtemelen bu işten yırtacak.
Ülkede adalet kalmamış.

BarKing
31-01-2016, 11:07
DOHC hayret plakaya sorgu cekmemis hala kendi hayatinds bi halt olamayip merakli melahat gibi actgim konuda arabaya napiyim die soruorm once hacizini ofe dicek kadar ezik ve haset biri

BarKing
31-01-2016, 11:16
Zaten isin gucun hok milletin konusunu hic ediom

evolution_9
31-01-2016, 11:24
Hadi banlayin, Yalakasi degilim kimsenin, rahat ol. Yobaz kafayla oldugun belli zaten her icki icene alkolik ve cehemnemlkk bakiosan,

tam adamını buldun yobaz diyecek hayatımda ilk diyende sen oldun o mesajı sonuna kadar okumadın heralde ben zamanında çok alkol aldım azda olsa hala alırım çevrwndesikilere bana zarar vermediği sürecede kimseye neden içiyosun demem

G.U.Z.
31-01-2016, 11:27
Senin ruzgar cetinden farkin polisin ehliyetini almis olmadi, yoksa belki de sen olacaktin bu kafayla, ehliyetin geldikten sonra da hala adaysin.. Hayatta birsey olmak, babadan geleni yemek degil ustune birseyler koymaktir, neyse fazla yazmayayim sonra odul verdigin amcana soylersin maazallah

turbo&quattro
31-01-2016, 17:42

Arabama ne yapabilirim diye konu acmisti sende boyle yazmistin . Gelmis utanmadan hala yaziyorsun.

Böyle masraf planlayacağınıza gidin borcunuzu ödeyin, hacizini kaldırın önce......

Hak Mahrumiyeti Makam / Kurum Tarih Dosya No
HACİZLİ(H) SARIYER VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 06/02/2013 2783

Yigit-Y
31-01-2016, 17:49
beyler ölen arkadaşa üzüldük görev başında öldü gitti.

Önemli olan şu hukuk görevini yapacak mı ?

Alkollü araç kullanmak yasak. Promiller de belli

Konuşulacak tartışma olacak bir konu yok

Boşuna g.tünüzü yırttıyorsunuz.

Eski meseleleri bu konu ile bağlayıp birbirinize pandiklemeyin derim.

Sinan Çetin oğlu olması filan çokda fifi adamın g.tunden kan alırlar yeterki hukuk uygulansın.

İbrahim33
31-01-2016, 17:51
Forum olarak doğru düzgün tartısmagı bile beceremiyoruz . Bravo bize

bravo bana olsun

omrasm01
31-01-2016, 18:05
bravo bana olsun

Derken ? Anlamadım ?

İbrahim33
31-01-2016, 19:29
bravo

http://i.hizliresim.com/Pvv9od.jpg

Yiğit G.
01-02-2016, 19:10
tahminlerinizi alalım... 5-7 arası yiyecek.. 2 yıla çıkar... konu silinmesse mesajım bulunsun..

Mehmetmert
01-02-2016, 19:55
Arabaya ne olursa olsun bir bira degil,bir yudum alinsa bile binmemek gerekli.Simdi beni yobazsin,soylesin boylesin diye taslamadan ben soyleyeyim sarap uretimi yapiyoruz.

Ne olursa olsun,yasalar belli.O promilin ustunde arac kullanmak yasak.Sizi gectim birsey olursa vicdan azabi cok kotu.Bana kalirsa hic alkollu surmemek lazim.

Ben cocuklen cok hatirlarim cocuklen,yeni rekolte saraplar uretildiginde babam teker teker tadip(yutma yok tadina bakip cikarirdi)birakirdi.Yutmadigi halde araba surmezdi belli bir sure.

Bilmiyorum bir anlik zevk ne hale gelebiliyor hele alkolluyken daha kotu olabiliyor,hersey tadinda guzel.Mesela icilecekse taksi en guzeli,kafaniz o kadar rahat oluyorki mis :)

Olen sehite Allah rahmet eylesin,vuran arkadasada allah sabir versin zor onun vicdanida birini oldurmusin sonucta.Bu sekilde avukatinin savunma yapmasi falanda normal ama iceride ne yanginlar yaniyordur bilemezsiniz.

enesy
24-03-2016, 18:04
bu konu ne oldu ya ?

Rüzgar dan haber yok mu . Yoksa bombaydı Reza Zerrab dı derken kaynadı mı arada.

GKHNGS
03-05-2016, 09:37
http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/ruzgar-cetin-in-gozaltindaki-goruntuleri-yayinlandi_130503

Karakolda alkolmetreye uflemek ıstemeyısının goruntulerı yayınlandı...Kafasının guzel oldugu vıdeodan bile belli alkolmetreye gerek yokmus zaten...

-maRco-
03-05-2016, 10:38
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

kelalper
04-05-2016, 08:53
Arabaya ne olursa olsun bir bira degil,bir yudum alinsa bile binmemek gerekli.Simdi beni yobazsin,soylesin boylesin diye taslamadan ben soyleyeyim sarap uretimi yapiyoruz.

Ne olursa olsun,yasalar belli.O promilin ustunde arac kullanmak yasak.Sizi gectim birsey olursa vicdan azabi cok kotu.Bana kalirsa hic alkollu surmemek lazim.

Ben cocuklen cok hatirlarim cocuklen,yeni rekolte saraplar uretildiginde babam teker teker tadip(yutma yok tadina bakip cikarirdi)birakirdi.Yutmadigi halde araba surmezdi belli bir sure.

Bilmiyorum bir anlik zevk ne hale gelebiliyor hele alkolluyken daha kotu olabiliyor,hersey tadinda guzel.Mesela icilecekse taksi en guzeli,kafaniz o kadar rahat oluyorki mis :)

Olen sehite Allah rahmet eylesin,vuran arkadasada allah sabir versin zor onun vicdanida birini oldurmusin sonucta.Bu sekilde avukatinin savunma yapmasi falanda normal ama iceride ne yanginlar yaniyordur bilemezsiniz.

Babanın o şekilde davranması normal çünkü alkolün ilk kana karıştığı nokta dil altındaki tükürük bezleridir. Yani yutmadan da sarhoş olabilirsin. 1 bardak sek rakıyı 1 çay kaşığı ile bitiremezsin mesela. Kafa olur uyuya kalırsın. Abimin arkadaşı dişi yüzünden ehliyeti kaptırdı. Sürekli dişi ağrıo dişçiden de korkuo. Sürekli rakı tampon yapıp tükürüyormuş. Hanımı gece havaalanına bırakırken çevirmede 68 le ehliyeti verdi.
İtü de zamanında fren reaksiyon testi yapılırken biz deneme yaptık. 1 bardak bira 100 le giden arabada tepkime hızını 3 metre düşürüyor. Kaç kişide denedik hatırlamıorum. Bazıları hızlı içti 7 metreye çıktı tepki süresi. Yani yasal sınırda bile olsanız tepki süreniz gözle görülür şekilde düşer. Kazaya neden olmazsınız belki ama kazadan kurtulabilecekken kazaya karışabilirsiniz. Bu bilimsel olarakta açıklanmış bişey. Ben de bazen alkollü kullanıyorum ama 1. ciddi yavaş kullanıyorum 2. ciddi dikkatli kullanıyorum. Müzik vs kapalı tutuyorum. Haa doğru mu değil ama mecbur kalıyorum bazen şehirdışındaysam. İstanbuldayken zaten içeceksem araba almıyorum.

G.U.Z.
26-05-2016, 08:17
Yarali polis 250 bin karsiligi sikayetten vazgecmis

rebel
26-05-2016, 08:19
250bin tl mi ? Senin adamligina tukureyim puşt. Ölen adamın ailesini dusundunmu ? Ulan senin mesai arkadasin seninde basina gelebilirdi ve ailen arkada hakkini alamadan gözü yasli bekliyebilirdi. Yazik parali kopekler

individual
26-05-2016, 08:31
yaralı polis'mi 250bin tl karşılığında vazgeçti.Vefat eden polis ailesi vazgeçmemiştir sanırım vazgeçse bile kamu davası devam eder.

onurc
26-05-2016, 08:41
şaşırmadım açıkcası,bekliyodum bu tarz bi sonuç.ilahi adalet işte..yaralı polis vazgeçmiş diye duydum.Yazık gerçekten.

semavi
26-05-2016, 08:45
Bu işin hukuki kısmını bilen arkadaşlar yorum yapabilirler mi? Beyin fırtınası olsun diye yazıyorum, cımbızlayıp laf sokma tarzı bir şeyler yapılmazsa sevinirim...

Yaralı polisin vazgeçmesi, vefat eden polis arkadaşının davasını etkiler mi? Kaza da yaralandığı için yapabileceği tazminat davası vs açabilmekse en çok, 250bin alıp vazgeçmiş olması makul geliyor. Makulden kastım işin etik yönü yada etik bulduğum anlamında değil, ama dava sonucunda zaten mahkeme "al sana bu kadar para" diyor ise, önden bunun anlaşması yapılmış oluyor eğer durum böyle ise... Ha birde alkollü olduğu için sigortadan ödenecek para misli ile sornadan Çetinlerden alınacak, yani işin bu kısmını da es geçmeyin. Yani öyle yada böyle çetinlerden çıkacak o para, sigortadan değil....Benzer bir durumu yaşadık, sonra anlatırım konusu geçerse...

Bu tarz kaza durumlarında ne kadar yasal olduğunu bilmesem de teamülen bir kan parası olayı dönüyor hep. Sigortanın bir ödeme yaptığını biliyorum ama bu tarz bir dava da şahısa dpokunan kısımda var mı? Yoksa yasal olan sadece sigorta payı mı? Yani tüm alacaklar sigortadan mı alınıyor yoksa örneğin maddi tazminat sigortadan manevi tazminat şahıstan gibi bir durum var mı?

Yani alkollü ve alkolsüz olması yukarıda sorduğum soruların cevabını değiştirir elbet. Sigortacı ya da işin hukuki kısmını bilen arkadaşlar yorum yaparsa, ciddi bir bilgi edinilmiş olur forumda.

Not: Polis çocuğuyum, Şehit Polisin eşinin "herşeyleri para olmuş insanların" feryadını okudum sabah... İçin yandı...

Emre Akçay
26-05-2016, 09:11
Bu işin hukuki kısmını bilen arkadaşlar yorum yapabilirler mi? Beyin fırtınası olsun diye yazıyorum, cımbızlayıp laf sokma tarzı bir şeyler yapılmazsa sevinirim...

Yaralı polisin vazgeçmesi, vefat eden polis arkadaşının davasını etkiler mi? Kaza da yaralandığı için yapabileceği tazminat davası vs açabilmekse en çok, 250bin alıp vazgeçmiş olması makul geliyor. Makulden kastım işin etik yönü yada etik bulduğum anlamında değil, ama dava sonucunda zaten mahkeme "al sana bu kadar para" diyor ise, önden bunun anlaşması yapılmış oluyor eğer durum böyle ise... Ha birde alkollü olduğu için sigortadan ödenecek para misli ile sornadan Çetinlerden alınacak, yani işin bu kısmını da es geçmeyin. Yani öyle yada böyle çetinlerden çıkacak o para, sigortadan değil....Benzer bir durumu yaşadık, sonra anlatırım konusu geçerse...

Bu tarz kaza durumlarında ne kadar yasal olduğunu bilmesem de teamülen bir kan parası olayı dönüyor hep. Sigortanın bir ödeme yaptığını biliyorum ama bu tarz bir dava da şahısa dpokunan kısımda var mı? Yoksa yasal olan sadece sigorta payı mı? Yani tüm alacaklar sigortadan mı alınıyor yoksa örneğin maddi tazminat sigortadan manevi tazminat şahıstan gibi bir durum var mı?

Yani alkollü ve alkolsüz olması yukarıda sorduğum soruların cevabını değiştirir elbet. Sigortacı ya da işin hukuki kısmını bilen arkadaşlar yorum yaparsa, ciddi bir bilgi edinilmiş olur forumda.

Not: Polis çocuğuyum, Şehit Polisin eşinin "herşeyleri para olmuş insanların" feryadını okudum sabah... İçin yandı...

Şikayetten vazgeçme dediği şey yaralı polisin açmış olduğu tazminat davasında 250 bin TL yi alınca davasından feragat edip geri çekmesidir. Kamu hukuku bakımından ceza davasında BTM (basit tıbbi müdahale ile) giderilemeyecek bir yaralanma var ise zaten şikayete bakılmaz ki yaralı polis kanımca bir iki çizikle yaralanmamıştır. Bu sebeple de ceza davası aynen devam eder. Ceza davasında zaten hakim mağdur kişilere para ödenmesine dair hüküm kurmaz. Sadece sanığın yargılanarak cezalandırılması veyahut beraat edilmesi üzerine yargılama yapılır. Diğer para işlerinin döndüğü tüm davalar mağdur kişilerin Asliye Hukuk Mahkemesi'ne tazminat davası açmasıyla gerçekleşir. İki dava birbiriyle de bağlantılı şekilde devam eder.

MDeniz
26-05-2016, 09:40
ölen polisin eşi komşumuz ve 7/24 ağlıyor çok kötü morelmen malesef. oğlu ile oğlum aynı kreşe gidiyor malesef çocuğunun doğum günü oldu ve anne tek kalınca biz bile ağladık yani o derece kahrolduk. 250 bin tl karşılığı 2 yıldır beraber yiyip içtiği dostunu satmış birisi var karşısında malesef kadın bunun da şokunda çünkü belki tek başına açtığı dava havada kalacak ve paranın gücüyle serbest kalacak çok üzgünüm inşallah adalet yerini bulur özlem ablamızında dileği kabul olur

MDeniz
26-05-2016, 09:41
edit : davayıda asla bırakmamaya kararlılar maddi durumları 250 bin TL için vazgeçecek kadar kötü değil en azından kocasının yaşadığı bu zulmü para karşılığında satacak bir hanım hiç değil. asla davasından vazgeçmeyeceğini buraya bildireyim gözünüz arkada kalmasın

Orhan
26-05-2016, 10:05
edit : davayıda asla bırakmamaya kararlılar maddi durumları 250 bin TL için vazgeçecek kadar kötü değil en azından kocasının yaşadığı bu zulmü para karşılığında satacak bir hanım hiç değil. asla davasından vazgeçmeyeceğini buraya bildireyim gözünüz arkada kalmasın

Allah yardımcıları olsun garibin sahibi yok memlekette

kelalper
26-05-2016, 10:21
Şehit polisin eşi davadan vazgeçse bile dava devam eder arkadaşlar. Yaralı polisin vazgeçtiği dava açtığı tazminat davası. Sinan Çetin uzun sürmesin diye 250 bine bağlamış işi. Normalde yaralı polis 250 bin de alamazdı o davadan. ***** bizde yasalara göre kazandığın tazminat ile zengin olunamaz diye bi kural var. Rüzgar alkollü olmasaydı kolay yırtardı ama şu anda öyle kolay yırtamaz bu davadan eğer başka şeylerde dönmezse. Sinan Çetin ***** uzunla arası gayet iyi.

rebel
26-05-2016, 10:37
Adaletin işlediği tek yer garibanlar oluyor. Para herseyin kapısını acarmi bu zalim dünyada ? Olayin hukuki kismini bilemiyorum belki bukadar kan parasi alamayacakti ama o kadinin cok bedduasini yer. Yav senin devriye arkadasin bu adam. Sende ölüyordun az kalsin.bukadar ucuza satiliyormu ya insan hayati ? Ben yakin cevresinden biri olsaydim yüzüne tukürürdum bu hainlik benim mandaliteme gore. Birak para gelmesin ama o insanin ailesinin acisina aci ekleme ahlaki ve insani boyutundan bakıyorum 250k bir insan hayati icin nedir ? Gerci bu assagilik dunyada 250 tl icin adam satacak cok hayvan taniyorum. Yazik. Yukardan baglarlar az bi ceza alir cikar yine pic kurusu.

kelalper
26-05-2016, 10:54
Arkadaş okumuyor musunuz ya da okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz. Kamu davası ayrı yaralı polisin açtığı tazminat davası ayrı. İki tane dava var. Yaralı polis istediği kadar vazgeçsin ölen poliste şikayetçi olmasın kamu davası devam ettiği sürece hapis yatar. Normal vatandaş olsa ayrı ama polis devletin malı oradan yırtamaz. Yaralı polis açtığı tazminat davasından feragat etmiş. Zaten oradan hapis cezası çıkmayacaktı ki.

semavi
26-05-2016, 10:58
Şikayetten vazgeçme dediği şey yaralı polisin açmış olduğu tazminat davasında 250 bin TL yi alınca davasından feragat edip geri çekmesidir. Kamu hukuku bakımından ceza davasında BTM (basit tıbbi müdahale ile) giderilemeyecek bir yaralanma var ise zaten şikayete bakılmaz ki yaralı polis kanımca bir iki çizikle yaralanmamıştır. Bu sebeple de ceza davası aynen devam eder. Ceza davasında zaten hakim mağdur kişilere para ödenmesine dair hüküm kurmaz. Sadece sanığın yargılanarak cezalandırılması veyahut beraat edilmesi üzerine yargılama yapılır. Diğer para işlerinin döndüğü tüm davalar mağdur kişilerin Asliye Hukuk Mahkemesi'ne tazminat davası açmasıyla gerçekleşir. İki dava birbiriyle de bağlantılı şekilde devam eder.

Yani adamın 250bin TL alıp çekilmesinin Sinan Çetine bir Faydası yok, süreç uzamasın diye yapılmış bir hamle olarak mı kabul edelim? Davadan çekilmese atıyorum 100bin alacaktı, şuan 250 bin mi aldı?

Orhan
26-05-2016, 11:00
Yani adamın 250bin TL alıp çekilmesinin Sinan Çetine bir Faydası yok, süreç uzamasın diye yapılmış bir hamle olarak mı kabul edelim? Davadan çekilmese atıyorum 100bin alacaktı, şuan 250 bin mi aldı?

Doğrudur aynen öyle ama farklı davalardan alınan cezalar birleştirilip yatılan sürenin uzayıp uzamayacağını bilmiyorum

enesy
26-05-2016, 11:08
Arkadaş okumuyor musunuz ya da okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz. Kamu davası ayrı yaralı polisin açtığı tazminat davası ayrı. İki tane dava var. Yaralı polis istediği kadar vazgeçsin ölen poliste şikayetçi olmasın kamu davası devam ettiği sürece hapis yatar. Normal vatandaş olsa ayrı ama polis devletin malı oradan yırtamaz. Yaralı polis açtığı tazminat davasından feragat etmiş. Zaten oradan hapis cezası çıkmayacaktı ki.

Bende bunu merak ediyordum . Zaten ölümlü kaza olduğu için kamu davası açılmıştır , ayrıca şehid olan memurun eşi de brakmayacakmış peşini.

Bu sebeple hapis cezasından zaten yırtamaz. Belki bir kaç ay devlet memurunu yaraladığı için yatabilirdi diye tahmin ediyorum. En fazla ondan yırtar.

Amma velakin Diğer memurun ve ailesinin en azından rahmetlinin eşine danışması gerekir di etik olarak.

semavi
26-05-2016, 11:11
Ben ilk duyduğumda üzüldüm davanın geri çekilmesine ama sonrasında sadece tazminat olayının alınmasından dolayı Yaralı polis yanlış yere mi vicdansız ilan ediliyor diye tereddüt ettim. Yaftalamak kolay... Yaftalamadan önce düşünmek, araştırmak gerek diye düşünüyorum...

Tazminattan vazgeçti ise, fazlasıyla aldıysa bence o polisi hain diye damgalamamak lazım... Ama gidip, Çetini koruyucu beyan olursa o ayrı...

Bir çoğumuz alkol kullanıyor... çocuk sahibi olanlarımız var...

Şimdi şu başınıza gelse ne yaparsınız...

Alkollü kaza yaptınız yada oğlunuz ehliyetsiz kaza yaptı...

Sigortanızın karşı tarafı ödeyip, sonra sizden yasal faizi vır zıvıryla tahsil etmesini mi beklersiniz? Yoksa ben halledeyim sigortayı karıştırmayalım mı deriz?

O yüzden soruyorum polisin yaptığı buna benzer bir şey mi yoksa davanın seyrini Çetin lehine etkileyecek bir şey mi diye...

ahk
26-05-2016, 11:14

Ya ne güzel açıklamışsın ama hala arkadaşını satan polis denebiliyor.
Hep aynı fikri savunurum geçen gazetede çıktı 2015 yılında 170 ya da 270 alkol yüzünden ölümlü kaza olmuş. Gazete veya tv de haberi yapılmayan onlarca kaza var ve onlardan çoğu çoktan serbest kaldı tanıdıkları sayesine ama kimin haberi çıktı linç etmeye başlanır.
Sosyal medya da bolca sallıyorlar.... Ne kadar cahil olduğumuzu ve ne kadar dolduruşa gelebildiğimizi sosyal medyada endişe ile izliyorum.

MDeniz
26-05-2016, 11:31
Ya ne güzel açıklamışsın ama hala arkadaşını satan polis denebiliyor.
Hep aynı fikri savunurum geçen gazetede çıktı 2015 yılında 170 ya da 270 alkol yüzünden ölümlü kaza olmuş. Gazete veya tv de haberi yapılmayan onlarca kaza var ve onlardan çoğu çoktan serbest kaldı tanıdıkları sayesine ama kimin haberi çıktı linç etmeye başlanır.
Sosyal medya da bolca sallıyorlar.... Ne kadar cahil olduğumuzu ve ne kadar dolduruşa gelebildiğimizi sosyal medyada endişe ile izliyorum.

o zaman şehit eşi yalan söylüyor ve siz haklısınız . yani şehit eşi davayı çekmesinden dolayı şoka giriyor yapmazdı iyi dostlardı diyor ama siz böyle konuşulduğu için davayı çekeni eleştirenlere mahkeminizi kurup cahil edebiliyorsunuz insanları. her alkollü kazayı da takip edemiyeceğimiz gibi bunu gördüğümüz için bunun hakkında yorum yapmamız da gayet normal gibi duruyor.

sosyal medyada bolca sallarlar ama ben birinci ağızdan söylüyorum kadın şuan arkadaşı davayı çektiği için hoşnut değil ve parayla susturulduğunu biliyor. kamu davası açılacak ama en azından indirilmiş cezalar uygulanacak kamu davasında.

ahk
26-05-2016, 15:24
o zaman şehit eşi yalan söylüyor ve siz haklısınız . yani şehit eşi davayı çekmesinden dolayı şoka giriyor yapmazdı iyi dostlardı diyor ama siz böyle konuşulduğu için davayı çekeni eleştirenlere mahkeminizi kurup cahil edebiliyorsunuz insanları. her alkollü kazayı da takip edemiyeceğimiz gibi bunu gördüğümüz için bunun hakkında yorum yapmamız da gayet normal gibi duruyor.

sosyal medyada bolca sallarlar ama ben birinci ağızdan söylüyorum kadın şuan arkadaşı davayı çektiği için hoşnut değil ve parayla susturulduğunu biliyor. kamu davası açılacak ama en azından indirilmiş cezalar uygulanacak kamu davasında.

Bak hala anlamamışsın ve ısrar ediyorsun arkadaş açıklamış ceza davası ile tazminat davası ayrıdır. Karşı taraf dava bitmeden çıkabilecek maddi cezayı ödemeyi kabul ederse dava konusuz kalır. Ceza davası ayrı olarak devam ediyor. Ne çok indirim olacağını bittiğinde dava dosyasını okursan görebilirsin.
Ayrıca vicdanen kabul edemediğimiz bir adalet sistemimiz mevcut, tecavüz vakalarında hamile bırakmaması veya prezervatif kullanması bile indirim sebebi olabiliyor.
Ama sen hala parayla susturulmuş deme zaten para almak için açtığı davadan vazgeçiyor yani amaç para almak!

MDeniz
26-05-2016, 16:20
Bak hala anlamamışsın ve ısrar ediyorsun arkadaş açıklamış ceza davası ile tazminat davası ayrıdır. Karşı taraf dava bitmeden çıkabilecek maddi cezayı ödemeyi kabul ederse dava konusuz kalır. Ceza davası ayrı olarak devam ediyor. Ne çok indirim olacağını bittiğinde dava dosyasını okursan görebilirsin.
Ayrıca vicdanen kabul edemediğimiz bir adalet sistemimiz mevcut, tecavüz vakalarında hamile bırakmaması veya prezervatif kullanması bile indirim sebebi olabiliyor.
Ama sen hala parayla susturulmuş deme zaten para almak için açtığı davadan vazgeçiyor yani amaç para almak!

bende diyorum ki adam bu durumu karşı taraf zengin diye para alırım rahatıma bakarım ben zaten sağ kurtuldum bari bir miktar elime para geçsin mantığında bu işi bu şekilde kabul etti.onun gütmesi gereken mevzu davasıydı parası değil. dava adamı davasından vazgeçmez para işin diğer kısmı esas kısmı arkadaş var,can var ,yoldaş var,gardaş var. ama bu adam 2 yıl aynı oto yu bile paylaştığı adamı 250bine satmış bu kadar basit . ben bunu size birinci ağızdan söylüyorum bilin mesele uydurma değil yada sosyal medyada sallama değil. MESELE DAVASINDAN VAZGEÇMESİ para yada başka birşey uğruna. davanın devam edip etmemesi umurumda bile değil.

kelalper
26-05-2016, 17:58
bende diyorum ki adam bu durumu karşı taraf zengin diye para alırım rahatıma bakarım ben zaten sağ kurtuldum bari bir miktar elime para geçsin mantığında bu işi bu şekilde kabul etti.onun gütmesi gereken mevzu davasıydı parası değil. dava adamı davasından vazgeçmez para işin diğer kısmı esas kısmı arkadaş var,can var ,yoldaş var,gardaş var. ama bu adam 2 yıl aynı oto yu bile paylaştığı adamı 250bine satmış bu kadar basit . ben bunu size birinci ağızdan söylüyorum bilin mesele uydurma değil yada sosyal medyada sallama değil. MESELE DAVASINDAN VAZGEÇMESİ para yada başka birşey uğruna. davanın devam edip etmemesi umurumda bile değil.

Arkadaş harbiden okuduğundan hiç bişey anlamıosun sen yaw. Adam kamu davası dışında tazminat davası açmış ve Sinan Çetin de anlaşmak için para vermiş olay kapanmış. Vazgeçmese yıllarca sürecek bir dava ve hakim cücük kadar para verecek sonunda. Kamu davasından yırttığı anda zaten serbest kalacak tazminat davasını tutuksuz devam ettirecekti. Kamu davası kapandığı anda sanıo musunuz ki bu yaralı polisin açtığı tazminat davası yüzünden hapis yatmaya devam edecek. İki davanın alakaları yok. O şehit polisin eşine de bu yazdıklarımızı anlatın ki boş yere adamı karalamasın. Bu davanın sonucu kamu davasını etkilemez. Kamu davasına yaralı polis şahit olarak katılacak zaten. Davadan çekilebilme gibi bir lüksü yok. Hakim ona şikayetçi misin diyede sormayacak.

semavi
26-05-2016, 21:17
Herşeyi bir kenara bırakın, bariyere bile çarptığınızda ne oluyor bir düşünün...

1 görevli polis şehit, birisi yaralı, Alkollü sürücü, Pert olan devlet malı vs hepsi düşünülür...

Ben bu 250bin tl nin davayı etkileyeceğini sanmıyorum, kameralar önünde oldu olay. Dediğim gibi, hukukçu arkadaşlar varsa yanlışımı, düzeltir... BAna göre Çetin tazminatta mahkum olacağından fazlasını verip, daha fazla mahkeme ile uğraşmak istememiştir.

Acılı eşe Allah sabır versin... Dediğim gibi, bir polis çocuğu olarak gerçekten acısının büyüklüğünü tahmin edebiliyorum... Daha acılarıda yaşandı. Adana-Mersin arası trenin çarptığı Polis memuru şehit oldu, ailesinden o zamanın parasıyla sanırım 16bin gibi bir rakam istedi devlet kusurlu olduğu ve araba pert olduğu için... Polisler arasında toplamıştı...

[RaCeR]
17-06-2016, 13:23
Sinan (http://odatv.com/sinan-cetinin-oglunun-oldurdugu-polisi-kusurlu-buldular-1606161200.html)

burak_2885
17-06-2016, 13:33
Polis kusurlu bulundu falan diye yazmış haberde ama işin aslı biraz daha farklı. Önceden %100 suçu Rüzgar Çetin'e veriyorlardı şimdi suç oranlarını değiştirmişler emniyet kemeri takmadığı için polis. Ama cezasında pekte birşey değişeceğini sanmam

Ome_RS
17-06-2016, 16:18
Esasında bir yerde de doğru. Polis kemer takmış olsa büyük ihtimal hafif yaralanma ile kaza atlatılmış olacaktı. Kim olursa olsun kemer takmak şart. Mesleği gereği pratiklik adına takmamış olabilir öyle bir hakları da var mıdır bilmiyorum ama kemer takmamak suçsa polis suçlu o bir gerçek. Maalesef bu ihmalini de canıyla ödedi.
Gel gelelim bu Rüzgar Çetin i haklı çıkartmaz. Polis kemer takmadığı için hatasını canıyla ödediyse Rizgar da alkollu araç kullandığı için cezası neyse onu çekmeli.

Emre-Dylan
17-06-2016, 16:27
Bi kaç kadeh yüzünden bir ocak söndü bir can göçüp gitti üstelik görev başında ekmeğinin peşindeyken, ne bunun telafisi olur nede suça yönelik indirim BENCE. Verilen cezada hafifletmeye giderlerse yazıklar olsun o kararı çıkartan kurula. O yüzden pişman olmayacağın şeyleri asla yapmayacaksın bu hayatta alkollü araç kullanmak nedir abi? Yazık günah vefat edene de geride kalanlarada.

Emre-Dylan
17-06-2016, 16:28
Bi kaç kadeh yüzünden bir ocak söndü bir can göçüp gitti üstelik görev başında ekmeğinin peşindeyken, ne bunun telafisi olur nede suça yönelik indirim BENCE. Verilen cezada hafifletmeye giderlerse yazıklar olsun o kararı çıkartan kurula. O yüzden pişman olmayacağın şeyleri asla yapmayacaksın bu hayatta alkollü araç kullanmak nedir abi? Yazık günah vefat edene de geride kalanlarada.

EDİT: Pişman olacağın olacaktı o! Afedersiniz

turbo&quattro
03-07-2016, 17:24
Rüzgar Çetin'den mahkemeye yeni başvuru: Ben eğitimli ve naif bir insanım (http://www.hurriyet.com.tr/ruzgar-cetinden-mahkemeye-yeni-basvuru-ben-egitimli-ve-naif-bir-insanim-40127750)

2jz
03-07-2016, 17:47
Rüzgar Çetin'den mahkemeye yeni başvuru: Ben eğitimli ve naif bir insanım (http://www.hurriyet.com.tr/ruzgar-cetinden-mahkemeye-yeni-basvuru-ben-egitimli-ve-naif-bir-insanim-40127750)

Haberi okuyunca eğitimli ve naif olduğu değil, yüzsüz ve utanmaz biri olduğu anlaşılıyor. Umarım bir daha güneşi göremez.

Eren G.
03-07-2016, 20:57
Ya iste yuzsuzluk parayla degil. Bunun kardesi de gecen gun daha bar cikisi sacma sapan hareketler yaparken yakalanmadi mi direksiyon basinda ? Sizin nasil naif ve egitimli bir aile terbiyesi aldiginiz belli iste.

streetracer_nos
30-09-2016, 14:48
Ruzgar Cetin davasında şehit polisin eşi şikayetinden vazgecti – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/ruzgar-cetin-davasinda-sehit-polisin-esi-sikayetinden-vazgecti-1421150/)

burak_2885
30-09-2016, 14:59
Şimdi bu haberi okudum. Aceba yüksek mebla para mı verdiler yoksa tehtid falan mı merak ettim. Bu ikisi dışında şikayetinden geri döndürecek bir sebep aklıma gelmiyor

meganes
30-09-2016, 14:59
Ruzgar Cetin davasında şehit polisin eşi şikayetinden vazgecti – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/ruzgar-cetin-davasinda-sehit-polisin-esi-sikayetinden-vazgecti-1421150/) tövbe yarabbim olan rahmetliye oldu,bi tane densizin yüzünden gitti adam,ailesine yazıklar olsun kim bilir kaçtane eve arabaya paraya sattılar rahmetliyi

yasinkarahan
30-09-2016, 15:05

Bu arada Rüzgar Çetin olayında şehit olan polisin eşi şikayetini geri çekmiş.

yasinkarahan
30-09-2016, 15:06
Bu arada Rüzgar Çetin olayında şehit olan polisin eşi şikayetini geri çekmiş.

edit: verilmiş haber

mehmet6r
30-09-2016, 15:27
Daha önce de tartışılmıştı, yanılmıyorsam. Vazgeçilen dava tazminat davası yani kamu davası devam edicek. 22.5 yıl hapis cezası istemi bu şikayetlerden vazgeçme ile düşecek anlamına gelmiyor değil mi? Doğru anlamış mıyım?

LnchCntrl
30-09-2016, 15:29
Paran varsa başına keleş mermisi yersin ölmezsin, paran varsa adam öldürürsün susturursun.. giden gittiğiyle kalıyor memlekette

semavi
30-09-2016, 15:43
Eşi, hayatta kalan arkadaşları davadan vazgeçti diye serzenişte bulunmuştu sanırım...

Çok zor bir durum... Umarım aklı selim bir şekilde, geride kalanların lehine bir anlaşma olmuştur ve acılı eş geleceğe yönelik bir teminat alabilmiştir... Her ne kadar ilk açıklamasında "insanların dini para olmuş ben sonuna kadar gideceğim" dese de, bu söz üzerinden asla o kişi ile ilgili yorum yapılmamalı... Acılı bir insan, o durumda eskiyi yerine koyamayacağı için, hiç bir şeyi gözü görmez... Allah kimseye yaşatmasın.

Eğer "tehdit" ile değil, ikna yolu ile bu dilekçe çekildi ve bir nebze kalanların acıları iyi niyetle dindirilmeye çalışıldı ise bence olumlu bir durum...

Kamu davası varsa eğer, o ayrı devam eder sanırım (Hukukçular daha iyi bilir)

johnie
30-09-2016, 16:01
hiç mi acın yok be kadın, hiç mi gururun yok be adam. O üniformayı nasıl giyip şikayetini geri çekersin.
Ülkede paran varsa adamsın, yoksa madamsın resmen..

streetracer_nos
30-09-2016, 16:18
Aslında eşi anlaşma yoluna gittiyse bizim tartışmamız bile saçma

Şık giyimli bi avukat gelir.Efendim acınız için çok üzgünüz.Kiradamı oturuyorsunuz diye konuya girer .

Sonrasında içerde yatması eşinizi geri getiremez ama bi miktar parayla çocuklarınız için iyi bi istikbal hazırlarsınız en azından onların geleceği parlak olur .Kiradada oturuyormuşsunuz birde ev alırız size diye devam eder gider..

onurc
30-09-2016, 16:23
söylenecek söz yok.yazıklar olsun.

bordeaux
30-09-2016, 22:41
şikayetten vazgeçince içerden çıkıyor mu adam? eğer çıkıyorsa durum vahim.

Canselmo
30-09-2016, 23:34
Kim bilir neler teklif ettiler. Bence cok büyük paralar iyi bir gelecek ve güvence herşeyi yapmışlardır. Belki direk canlıyı sermişlerdir. Fikri değişmiş olabilir ama cok yazık gercekten

997TT
30-09-2016, 23:56
Sorun o degıl,hatırlarmısınız kadın ılk durusma sonrası kameraların karsısında nasıl estırıp gurlemıstı! Ayıp be...
Hatta yaralı polıs vazgectı dıye baya soylenıp kızmıstı...
Tamam paranın yuzu sıcaktır ama zaten tazmınat davası acınca alıcaktın o parayı!!!
Ruhunu dusunmuyormusun kocanın? O cocougun yuzune nasıl bakıcaksın o parayı harcarken...

ahmet3425
01-10-2016, 00:20
Avukat bi arkadasa sordum, taksirle adam oldurme sucunu degistirmez dedi kadinin sikayetini geri almasi. Sadece cezasi duser ama herturlu yatar bilgisini verdi.

7 sene yatmayacak, 3 senede cikacak gibi duruyor.

Ablanin yaptigi da ilginc once esti gurledi davadan vazgecenlere simdi de kendisi yapmis aynisini...

TLH
01-10-2016, 07:32
Kadın şikayetinden vazgeçse de alkollü araç kullanımı ve akabinde ölüme sebebiyet verdiği için kamu davasına dönüşüyor. 22.5 yıl istenmişti sanıyorum ki 5-6 yıl arası yatar. İki taraf içinde üzücü bir durum. Şehit olan abimizin de Allah mekanını cennet eylesin.

ayhanas
04-10-2016, 13:01
Son dakika haber . Tahliye kararı çıkmış .

CNR
04-10-2016, 13:04
ruzgar cetin - sayfa 45 - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/ruzgar-cetin--864464?p=45)

Bkz. Tahliye olmustur

Yigit-Y
04-10-2016, 13:12
Tahliye olmuş

Adaletini mikeyimmmmmmm türkiyeeeee

DOHC
04-10-2016, 13:14
Ruzgar Cetin tahliye edildi – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/ruzgar-cetinin-tutuklulugunun-devami-istendi/)

Nilay ORNEK: Ruzgar Cetin davası icin aileyi arayan ust duzey burokratlar kim? – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/nilay-ornek/ruzgar-cetin-davasi-icin-aileyi-arayan-ust-duzey-burokratlar-kim-1426411/)

turbo&quattro
04-10-2016, 13:20
Sasirmadik bekliyorduk tabiki boyle bir karar.

arda35
04-10-2016, 13:23
Şimdi ben tam anlamadım olayı. Yeterince para ve nüfuzumuz varsa, karşı şeritteki araca kafadan gömüp bir kişinin ölümüne sebep olduktan sonra eser miktarda ceza ile çıkabiliyor muyuz. Nasıl oluyor bu işler?

turbo&quattro
04-10-2016, 13:30
Şimdi ben tam anlamadım olayı. Yeterince para ve nüfuzumuz varsa, karşı şeritteki araca kafadan gömüp bir kişinin ölümüne sebep olduktan sonra eser miktarda ceza ile çıkabiliyor muyuz. Nasıl oluyor bu işler?

Para + mevcut hukumet yalakasiysan tabiki .

Mutu
04-10-2016, 13:42
1-2 haftaya da adli tıp şehven alkollü çıkmış, aslında örnek alınan kişi alkollü değildi diye de açıklama yapar. AK'ı pAK olurlar. Bırak kamu davasını ölüme sebebiyet veren maddi manevi tazminat davası açar. =)

Tamam ülkemizi seviyoruz da burada yaşamanın ucundan tutulur bir yanı kalmadı artık.

emir91
04-10-2016, 13:59
yaşasın yeni türkiye alırım bi dal...

K0213
04-10-2016, 14:02
Çok basit tahliye edilecek bir dava.
1-Şikayetçi taraf yok!
2-Ölen şahsın, ailenin maddi manevi her türlü isteği ve ihtiyacına yardımcı olunmuş.
3-Hakim'in suçun taksirli mi? taksirsiz mi? işlediği sorusuna olumlu yorum getirmesi sonucu tutuksuz yargılanmasına karar vermiş.
4-Kamu davası 5 yıl sürmeden düşer.

Zaten alkollü araç kullanıp, ölümlü kazaya karışan birine taksir yok diyen bir hakim, kamu davasını da 3. duruşmadan düşürür.
Bu olayda, bir çok olayda olduğu gibi 2 ay içinde unutulur gider, bir de kamu davası sonucu kazaya karışan şahsin piskolojik durumu göz önünde bulundurularak tekrar basına servis edilmemesi için itina ile üstü kapatılır.

Emre Akçay
04-10-2016, 15:07
Şikayet çekildiği için hakim hüküm verirken tahliye etmiş. Fakat indirimlerle beraber de 6 yıl 3 ay hapis cezası almış. Suç tarihi erken olduğu için KHK ile çıkan denetimli serbestlikten de yararlanamıyor. Onun için hemen peşin hüküm vermeyin derim ben. 4.5 yıl kadar içeride yatarı olacak. Bölge Adliye Mahkemesi'ne istinaf yolu açık, avukatı ona başvurur sonucuna göre de cezaevine girecek tekrardan.

rebel
04-10-2016, 15:42
Arkadaslar hani tum sikayetler geri cekilsede bu bi kamu davasiydi ve kamu yurutur 22.5 yil yatacagina 6.5 yil yatardi. 9 ayı gostererek adamı tahlıye etmısler. Bu nasıl adalet ulan? Bizden biri bu kazayı yapsa kaç yıl yerdik beyler ?

ayku82
04-10-2016, 16:09
Utanmasalar ölen kişinin nerdeyse ailesini hapise koyacaklar. Hadi aile tehdit , paranın sıcaklığı vs derken şikayetinden vazgeçti, bütün bunlar bu adamın elini kolunu sallayıp adam öldürüp dışarı çıkması için yeterli mi ? Adaletsizliğin kol gezdiği Yeni Türkiye ..

Eren G.
04-10-2016, 16:23
Allah belanizi versin be vicdansiz yoz sulukler. Umarim o ayarini bozdugunuz adalet terazisi gelir sizi de tartar bir gun. Bu ulkede parasi olanin istedigi gibi at kosturabilecegini bir kere daha gormus olduk iste. Yok alkol etkisinde degildim, yok uyusturucu kullanmadim, yok kemer taksaydi vs vs derken vicdansiz kan parasina susamis bir sulaleyi de, menfaatlerine uygun bir sekilde doyurdular. Simdi adam olduguyle kaldi.

Bu surecte yalan yanlis rapor veren doktorun da, sozde aydin kesim diye kendini yutturan kose yazilarinda boyle bir les kargasini savunan gazetecinin de, o mahkeme heyetini degistiren mercilerin de, karari veren gozunu mevki burumus kokusmus hukukcularin da, boyle bir pislik babanin da en en en onemlisi bu ulkeyi bu yozlasmisligin icine surukleyen hirsizin da...........

KÖROĞLU
04-10-2016, 16:27
Şikayet çekildiği için hakim hüküm verirken tahliye etmiş. Fakat indirimlerle beraber de 6 yıl 3 ay hapis cezası almış. Suç tarihi erken olduğu için KHK ile çıkan denetimli serbestlikten de yararlanamıyor. Onun için hemen peşin hüküm vermeyin derim ben. 4.5 yıl kadar içeride yatarı olacak. Bölge Adliye Mahkemesi'ne istinaf yolu açık, avukatı ona başvurur sonucuna göre de cezaevine girecek tekrardan.

Y.dışı çıkış yasağı yoksa eğer (umarım vardır) gider bir daha da gelmez. Ölen öldüğüyle kalır.

Sadece karşı tarafın para alıyor olmasına mantıken hepimiz kızıyoruz ama açık yazayım ben ölsem eşimin (çocuğumun geleceği için) koparabildiği kadar para koparmasını isterdim.

Manevi olarak rahatsız edici dursa da hayatın realitesi için maddi bir bedel alınmalı. Kaldı ki "kan parası diye bir şey var"

O yüzden ölene tekrar allah rahmet eylesin. Kalanlarda umarım ömürlerinin sonuna kadar geçinecek garantiyi sağlatmışlardır.

gokhankenar
04-10-2016, 17:12
Bu ülkenin adalet sistemine de yazıklar olsun

Grimlord
04-10-2016, 20:08
Son dakika haberi Ruzgar Cetin cezaevinden tahliye oldu – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/son-dakika-haberi-ruzgar-cetin-cezaevinden-tahliye-oldu-1428404/)

Yazıklar olsun,tahliye oldu deniyor.

DOHC
04-10-2016, 20:19
Avukat arkadaş der ki, polis kemer taksaydı yaşama ihtimali bulunduğundan büyük ihtimalle tazminat/ceza talebi red edilecekti. Kamu davası olarak sürecek. Aileye de iyi para, ev falan verdilerse vazgeçer elbette dedi.

mehmet6r
04-10-2016, 21:00
Hadi burada parasıyla yandaşlığıyla yırttı diyelim, Hakkın divanında nasıl yırtacak bakalım. Vallahi şu ahiret inancım olmasa çatlardım böyle adaletsizlikler karşısında.

taytay
04-10-2016, 21:03
Face de dolaşırken denk geldi olayın özeti gibi.

http://www.zaytung.com/fotohaberdetay.asp?newsid=312241

vectra-tuner
04-10-2016, 22:24
Ahiret bunun için var zaten, bu ülke için yada kabile diyeyim edecek tek bir kelimem dahi yok .. Seçeneğim olsa idi zaten asla bir daha burayı görmek dahi istemezdim.. Ailesine gelince haksızlık etmemek lazım sonuçta evin direği çocuklarının geçim kaynağı baba gitmiş, demişlerdir kadına eline hiçbirşey geçmez en azından çocuklarının geleceği için al şu parayı.. Zaten adamın çok parası olsaydı polis olmazdı..

ahmet3425
04-10-2016, 23:30
Adaletin varmi dunya etiketiyle her yere yazar oldum!!

DOHC
05-10-2016, 07:42
Hadi burada parasıyla yandaşlığıyla yırttı diyelim, Hakkın divanında nasıl yırtacak bakalım. Vallahi şu ahiret inancım olmasa çatlardım böyle adaletsizlikler karşısında.

İnanıyor mu acaba ahirete? Muhtemelen yok öyle bir dünya diyordur :)

rodya
05-10-2016, 08:52
Arkadaş harbiden okuduğundan hiç bişey anlamıosun sen yaw. Adam kamu davası dışında tazminat davası açmış ve Sinan Çetin de anlaşmak için para vermiş olay kapanmış. Vazgeçmese yıllarca sürecek bir dava ve hakim cücük kadar para verecek sonunda. Kamu davasından yırttığı anda zaten serbest kalacak tazminat davasını tutuksuz devam ettirecekti. Kamu davası kapandığı anda sanıo musunuz ki bu yaralı polisin açtığı tazminat davası yüzünden hapis yatmaya devam edecek. İki davanın alakaları yok. O şehit polisin eşine de bu yazdıklarımızı anlatın ki boş yere adamı karalamasın. Bu davanın sonucu kamu davasını etkilemez. Kamu davasına yaralı polis şahit olarak katılacak zaten. Davadan çekilebilme gibi bir lüksü yok. Hakim ona şikayetçi misin diyede sormayacak.
Anlaşılan şu ki ; sen okuduğundan bişey anlamışsan bile yanlış anlamışsın.

FatihR.
05-10-2016, 09:01
olayın özeti;Sinan Çetin oğluyla hapisden çıkışını kutluyo evde.ölen polisde öldüğüyle kaldı. Allah rahmet eylesin bu saaten sonra diycek bişi kalmıyo.

Yigit-Y
05-10-2016, 09:32
İş bitmiş

Adam çıkmış

Dün gece karıya kıza ota moka rakıya vurmuş

Birazdan kalkcak on numara kahvaltısını yapacak

Babasını arayıp allah seni başımızdan eksik etmesin babacığım giyip

Bi porrrşeeee dahaaa isteyecek

Ölen polis öldüğüyle kalacak bizde konuştuğumuzla :)

sparcoo
05-10-2016, 10:02
yazıklar olsun, böyle adalet olmaz..

burak_2885
05-10-2016, 10:25
Bu şikayetten vazgeçme olayında sanırım şehit olan polisin ailesi(abileri babası annesi vs.) diretmiş hanımına. Yani kadına 5 krş giden bi para yokmuş heralde. Ne kadar doğru bilemem tabi

ilkay325i
05-10-2016, 12:00
Tweet'leri çok can sıkıcı maalesef...

FaBeRgE
05-10-2016, 12:02
Adaletin varmi dunya etiketiyle her yere yazar oldum!!

Bunu en iyi anlayan benim sanırım,

Babamın 2004 senesinde yaptığı bir kaza sonucu, kalçası kırılan "eski kiracımızın ve aile dostumuzun" bize açtığı tazminat davası ve ödediği tazminat ile kıyaslıyorum ve yazıklar olsun diyorum !

mert_can 41
05-10-2016, 12:12
Vallah şu konudan sonra tek düşüncem allah herkese seven bir eş versin yemin ederim bana böyle bir şey olsa eşim yapsa kemiklerim sızlar.

mert_can 41
05-10-2016, 12:19
Rüzgar çetin bile bizzat bu ülkede adalet yok yazmış :D şimdi baktım twitterına vallah sinirim bozuldu

burak_2885
05-10-2016, 12:40
Ya birşey diyeceğim, bu twitterda ki fake hesap olabilir mi ?

mkerim
05-10-2016, 13:48
bunun devamı şu şekilde gelişiyor genelde.
Nasılsa kurtuldum... bana bir şey olmadı. hayat devam ediyor ben tam gaz devam edeceğim. Alkolün bağımlısı olduğunu varsayarak devam edelim. Gene sarhoş gene hızlı bir araba tahminen gene aynı yerler. çünkü çevre oralar. bu sefer karşısına bir otomobil değil de bir duvar veya ağaç çıkarsa sonuç ne olur acaba. bir otomobilde darbe şiddeti azalıyor karşılıklı darbe bölüşülüyor. Genelde sonuç bir ağaç oluyor. Bu şekilde bir sürü örnek var.

ayku82
05-10-2016, 14:08
İçine Egemen Bağış kaçmış , bakara makara kukara zamanı şimdi. Allah'a biraz sığınalım ordan prim alır yürürüz diye heralde tavsiye etti babası ünlü kişilik.

mehmet6r
05-10-2016, 14:27
Ya birşey diyeceğim, bu twitterda ki fake hesap olabilir mi ?

gerçek olduğuna inanan var mı?

burak_2885
05-10-2016, 14:44
gerçek olduğuna inanan var mı?

#191. post

lowfamilia
05-10-2016, 15:12
hayır şehit polisin eşi yıldığım için vazgeçtim demiş inanmıyorum kaç paraya sattı acaba şehidimizin kanını.

mehmet6r
05-10-2016, 15:33
#191. post

Garip o zaman, çünkü troll olduğu çok bariz belli.

cookies
06-10-2016, 10:54
hayır şehit polisin eşi yıldığım için vazgeçtim demiş inanmıyorum kaç paraya sattı acaba şehidimizin kanını.

Bir süre sonra şehit polisin yakınları, Çetin ailesinden 10 milyon lira kan parası istedi. Anne Çetin, "Bu para çok fazla. Miktarı düşürün" dedi. Yakınları istedikleri rakamı 6 milyon liraya düşürdü. Çetin ailesi ise son olarak 3 milyon lira teklif etti ve anlaşma sağlandı.

3milyontl imiş..

KÖROĞLU
06-10-2016, 11:04
Bir süre sonra şehit polisin yakınları, Çetin ailesinden 10 milyon lira kan parası istedi. Anne Çetin, "Bu para çok fazla. Miktarı düşürün" dedi. Yakınları istedikleri rakamı 6 milyon liraya düşürdü. Çetin ailesi ise son olarak 3 milyon lira teklif etti ve anlaşma sağlandı.

3milyontl imiş..

Umarım rakam gerçektir ve "eş" almıştır parayı. Çocuğunun geleceği kurtulsun.

Ama ailesi alıp parayı da gelini saf dışı bırakmışsa işte o zaman sızlar kemikleri.

DOHC
13-10-2016, 11:00
Mehmet Cengiz’in oğluna beraat – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/mehmet-cengizin-ogluna-beraat-1444713/)

Yigit-Y
13-10-2016, 11:04
Şu kazaları biz yapsak şişeyi yerleştirirler

Adaletini miktiğümin memleketi

meganes
12-01-2017, 12:02
şimdi bu zıpır hakkaten cezamı aldı ?
http://aa.com.tr/tr/turkiye/ruzgar-cetinin-cezasi-belli-oldu/724823

meganes
12-01-2017, 12:04

KÖROĞLU
12-01-2017, 12:20

Ceza alsa ne olur ? saldılar sonra da y.dışı çıkış yasağını kaldırdılar. Gelir mi bir daha TR ye sence ?

Adam öldür 7 yılda çık iyiymiş. Bir de konuşuyor hala hızlı değildim diye.

GokhanRS
12-01-2017, 12:33
yanlış anlaşılma var sanırım. yatarsa eğer 1 yıl daha yatacak ki sanmıyorum daha itiraz hakları filan var.

mert_can 41
12-01-2017, 12:39
Bir kadeh içmiş sadece hızlıda değilmiş....

GokhanRS
12-01-2017, 12:48
Bir kadeh içmiş sadece hızlıda değilmiş....

ben hızlı değilim araba hızlı, arabayı da babam aldı. o zaman babamı atın içeri...

Gunes G.
12-01-2017, 13:46

Tam da bu yuzden verdiler sana o ahiret inancini iste. Sen su an iyi birsey diye dusunuyorsun ama esasinda bu inandiklarin sayesinde zenginler bugun istedikleri gibi at kosturabiliyorlar. Cunku o inandiklarin sebebiyle sen bugun halk olarak bu adaletsizliklere bas kaldirmiyorsun, yakip yikmiyorsun zenginlerin evlerini, oldurmuyorsun zenginlerin cocuklarini ellerinle.

Ha bunun yaninda guzel seyler de yapmiyor musun bu inandiklarin sebebiyle? Yapiyorsundur muhakkak. Ama zaten bir sistem sirf kotu ya da sirf iyi olmaz. Hem iyi hem kotuler barindirir icinde, muhim olan gunun sonunda toplamin kime/kimlere yaradigi, hizmet ettigidir.

Inanmak isteyen yine inansin, ama her secimin sonuclari vardir. Bu inanc seciminin sonucu da birilerinin ekmegine yag surulmesi anlamina gelir, bunu da bilerek inansin.

Zaten su bahsettiklerimi idrak edebilecek seviyede bir algi insanligi genelinde olsa, bugun bunlari yazmiyor olurdum bu da baska bir realist nokta.

streetracer_nos
12-01-2017, 13:55
Tam da bu yuzden verdiler sana o ahiret inancini iste. Sen su an iyi birsey diye dusunuyorsun ama esasinda bu inandiklarin sayesinde zenginler bugun istedikleri gibi at kosturabiliyorlar. Cunku o inandiklarin sebebiyle sen bugun halk olarak bu adaletsizliklere bas kaldirmiyorsun, yakip yikmiyorsun zenginlerin evlerini, oldurmuyorsun zenginlerin cocuklarini ellerinle.

Ha bunun yaninda guzel seyler de yapmiyor musun bu inandiklarin sebebiyle? Yapiyorsundur muhakkak. Ama zaten bir sistem sirf kotu ya da sirf iyi olmaz. Hem iyi hem kotuler barindirir icinde, muhim olan gunun sonunda toplamin kime/kimlere yaradigi, hizmet ettigidir.

Inanmak isteyen yine inansin, ama her secimin sonuclari vardir. Bu inanc seciminin sonucu da birilerinin ekmegine yag surulmesi anlamina gelir, bunu da bilerek inansin.

Zaten su bahsettiklerimi idrak edebilecek seviyede bir algi insanligi genelinde olsa, bugun bunlari yazmiyor olurdum bu da baska bir realist nokta.

Abicim ne alakası var yapma etme ahiretle,inançla.Bizim toplumumuzdaki adalet anlayışının düzgün olmamasından kaynaklı.Almanya,Hollanda,Amerika vs. Allah kitap yok mu o o toplumlarda adalet mekanizması düzgün işlediğinden dolayı bu tarz durumlar olmuyor yada daha az oluyor.Toplum ve sistem ile ilgili

Yiğit G.
12-01-2017, 14:34
Abicim ne alakası var yapma etme ahiretle,inançla.Bizim toplumumuzdaki adalet anlayışının düzgün olmamasından kaynaklı.Almanya,Hollanda,Amerika vs. Allah kitap yok mu o o toplumlarda adalet mekanizması düzgün işlediğinden dolayı bu tarz durumlar olmuyor yada daha az oluyor.Toplum ve sistem ile ilgili

varda inançları çok az ve batıl değil.. Dünyanın en adaletli en düzgün işleyen toplumları genelde atesit toplumlar.. İsviçre , isveç , japonya , avusturalya vs.. Hatta tüm dünya adelet kanunlarını bu listedeki bazı ülkelerden aldı...

Bir örnek vereyim bir arkadaşım benzinciden bisikletle çıkan bir çocuga vurdu öldürdü.Çok hızlıydı... Adliye de çocugun babası geldi biz babası girişecek sandık elemana , babası üzülme kısmeti buymuş allah böyle yazmış senin bir suçun yok şikayetçi değilim dedi.İyi avukatlar vs arkadaşım yırttı.. Çok basit şekilde inanç ve adeletin nasıl kesiştiğini anlatabildim umarım.

Ha inanç ve adelet beraber işler mi işler ama adeletin temelinin çok saglam olması lazım.Buda bizde yok.

streetracer_nos
12-01-2017, 14:55
İnancın azı çoğu olmaz ya inanırsın ya inanmazsın.Bizim insanımızda bi yorumlama yok .Yani herşey kader kısmet değil ki.Şu ülke adalet mekanizması tam işler şekilde laik sistemle yönetilse bunları konuşmayız bile

Hep olumsuz örnekler verilmiş bu millet inancı sayesinde Çanakkale'yi kazanmış ona kalırsa.Bugün o inançlı insanlar sayesinde burdayız..

M3CSL
12-01-2017, 15:50

Din kitlelerin afyonudur diyorsun. marx gibi:)

Dinin insanın iradesini çoğu kişi için sınırladığı gerçek, ancak olumlu tarafları bundan daha fazla belkide, gelecek kaygısını azaltması, elinden gelmeyen konularda teslimiyet, yukarda yazılan gibi konularda hayatımızın bir çok yerinde artıları mevcut. Dini gerçekten anlayan elinden gelen her şeyi yapar, mücadele eder yılmaz, elinden gelmeyen konulardada tevekkül eder. Herşeyi ben başarabilirim demez, bundan dolayıda kontrolden çıkmaz, kendinide bitirmez sinir stresle + bu kadar mutsuz olmaz yada dünya neden bu kadar kötü demez. Ama yaşayanlara bakarak değil gerçekten anlayanlara bakarak.

mehmet6r
12-01-2017, 16:21

Katılmıyorum, tamamen sizin görüşünüze. Evvela "tam da bunun için verdiler sana o ahiret inancını" demen benim inandığım değerleri aşağılamandır. Bundan dolayı yazdığın bu cümle için özür bekliyorum. Haksızlık, zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır sözü islamda bir düsturdur ve aynı şekilde kuran da zulüm edenlere ses çıkarmayan abid de olsa her türlü günah içindedir diyor. Hiçbir ayette veya hadiste bunlara göz yumun ahirete bırakın demiyor. Size karşı yapılanı affetmeye teşvik var ama başkasına karşı yapılana kesinlikle görmemezlikten gelme susma kesinlikle yasaklanmış ve karşı çıkılmış. Ama ülkemizde birçok şey gibi dinimizi yaşamada da büyük yozlaşmalar oluşmuş. Adalet sistemi sadece bunlardan biri. Halkı bilmem ama benim adaletsizliklere baş kaldırmadığımı nerden bilebiliyorsunuz ? Veya inananların böyle davranması inancın bir suçu mudur? Basit bir örnek ama annem bana arabanı hızlı kulanma diyor ama aksine hızlı kullandığım oluyor aracı, kaza yapsam suç benim mi yoksa annemin

mehmet6r
12-01-2017, 16:23
Katılmıyorum, tamamen sizin görüşünüze. Evvela "tam da bunun için verdiler sana o ahiret inancını" demen benim inandığım değerleri aşağılamandır. Bundan dolayı yazdığın bu cümle için özür bekliyorum. Haksızlık, zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır sözü islamda bir düsturdur ve aynı şekilde kuran da zulüm edenlere ses çıkarmayan abid de olsa her türlü günah içindedir diyor. Hiçbir ayette veya hadiste bunlara göz yumun ahirete bırakın demiyor. Size karşı yapılanı affetmeye teşvik var ama başkasına karşı yapılana kesinlikle görmemezlikten gelme susma kesinlikle yasaklanmış ve karşı çıkılmış. Ama ülkemizde birçok şey gibi dinimizi yaşamada da büyük yozlaşmalar oluşmuş. Adalet sistemi sadece bunlardan biri. Halkı bilmem ama benim adaletsizliklere baş kaldırmadığımı nerden bilebiliyorsunuz ? Veya inananların böyle davranması inancın bir suçu mudur? Basit bir örnek ama annem bana arabanı hızlı kulanma diyor ama aksine hızlı kullandığım oluyor aracı, kaza yapsam suç benim mi yoksa annemin mi? Size tavsiyem benim inancımı eleştirmeden önce benim inancımı öğrenmeniz.

ckrc
12-01-2017, 16:31
Din,vicdan, siyaset vs girmeden tek bir yorumum var,

Jeep'i ile motorcuya çarpan Cengiz'in hapis yatması, veya beraat etmemesi neticesinde infaz alması ne kadar hatalı ise, Çetin'in beraati ve/veya tutuksuz yargılanması o kadar hatalı bana göre.

Birisinde ne alkol ne de herhangi trafiği tehlikeye atma,sıkıştırma vs. başka bir şey var. Hemen hemen hepimizin İstanbulda başına gelebilecek bir kaza bakın adı üzerinde kaza.

Diğeri cinayete teşebbüs bence, alkol alıp trafiğe çıkmak, makas atmak vs. Kaza değil.

Gunes G.
13-01-2017, 12:20
Katılmıyorum, tamamen sizin görüşünüze. Evvela "tam da bunun için verdiler sana o ahiret inancını" demen benim inandığım değerleri aşağılamandır. Bundan dolayı yazdığın bu cümle için özür bekliyorum. Haksızlık, zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır sözü islamda bir düsturdur ve aynı şekilde kuran da zulüm edenlere ses çıkarmayan abid de olsa her türlü günah içindedir diyor. Hiçbir ayette veya hadiste bunlara göz yumun ahirete bırakın demiyor. Size karşı yapılanı affetmeye teşvik var ama başkasına karşı yapılana kesinlikle görmemezlikten gelme susma kesinlikle yasaklanmış ve karşı çıkılmış. Ama ülkemizde birçok şey gibi dinimizi yaşamada da büyük yozlaşmalar oluşmuş. Adalet sistemi sadece bunlardan biri. Halkı bilmem ama benim adaletsizliklere baş kaldırmadığımı nerden bilebiliyorsunuz ? Veya inananların böyle davranması inancın bir suçu mudur? Basit bir örnek ama annem bana arabanı hızlı kulanma diyor ama aksine hızlı kullandığım oluyor aracı, kaza yapsam suç benim mi yoksa annemin mi? Size tavsiyem benim inancımı eleştirmeden önce benim inancımı öğrenmeniz.

Inandigin degerler zamaninda dedenin buyuk buyuk dedesinin ve sulalesinin kafasi kesilerek, zorla, din degistirtmek suretiyle enjekte edilen seyler. Yerinde olsam bu kadar "inancla bagli" oldugum seylerin nereden nasil bana kadar geldigini, oncesinde ne oldugunu arastirirdim.

Surada hassasiyet yaptiginin yarisi kadar arastirsan hem kendi hem toplum hayrina olur.

Ha unutmadan inanclarina aykiri bir fikir duydugunda hassasiyet gosteren insan, yeterli inanca sahip olmayan insandir. Cunku inancin gercekten tamsa sen zaten kapilari kapar duvari cekersin, o saatten sonra kim ne derse desin seni zerre etkilemez. Viz gelir tiris gider diye guzide bir laf vardir Turkcede, tam da ondan yani anlayacagin.

Din kitlelerin afyonudur diyorsun. marx gibi:)

Dinin insanın iradesini çoğu kişi için sınırladığı gerçek, ancak olumlu tarafları bundan daha fazla belkide, gelecek kaygısını azaltması, elinden gelmeyen konularda teslimiyet, yukarda yazılan gibi konularda hayatımızın bir çok yerinde artıları mevcut. Dini gerçekten anlayan elinden gelen her şeyi yapar, mücadele eder yılmaz, elinden gelmeyen konulardada tevekkül eder. Herşeyi ben başarabilirim demez, bundan dolayıda kontrolden çıkmaz, kendinide bitirmez sinir stresle + bu kadar mutsuz olmaz yada dünya neden bu kadar kötü demez. Ama yaşayanlara bakarak değil gerçekten anlayanlara bakarak.

Bu mesaja gelince, burada dinin kisinin sahsi hayatindaki etkilerinden bahsedilmis. Isterseniz onu da konusuruz ancak bu baska bir konudur. Benim bahsettigim mevzu, dinlerin toplumlar uzerindeki etkileri ve sosyal hayata yansimalari.

Madem din insana mutluluk ve sorunlarla basa cikma gucu veriyor, bunu veren baska seylerde var bu hayatta insanlarin kullandigi.

- Alkol
- Uyusturucu

Bak bunlarda dinler gibi mutluluk vaad ediyor sahibine, hic dusundunuz mu bunlar nasil bu kadar populer olabiliyor, nasil bu kadar tutuluyor insanlik tarafindan? Sebebi basit, hepsinin insani gerceklerden uzaklastirip sizofrenik tarafinin su yuzune cikartilmasi suretiyle ve hatta uyusturucuda hezeyanlar bile gorulmesine imkan taniyarak bu kopmayi sagliyor olmalari.

Benzer sekilde din inancida bunun gibi. Var oldugunu ispatlayamadigimiz, ispatlayamayacagimiz bir olguya bir insanin bu kadar baglanabilmesi, onun sizofrenik egilimlerinin seviyesi hakkinda bigli veriyor. Her insan biraz sizofrendir bu son derece normal ve dinler de tam da bunu kullanarak insanogluna bir "rahatlama" imkani sunduklari icin bu kadar el uzerinde tutuluyorlar bugun. Tum ana dinler bu genellemeye dahildir, aradan cimbizlamiyorum bakin islamdir, yahudidir, hristiyandir gibi.

Bu yatkinlik zaten genlerimizde mevcut ve beynin psikolojik rahatlama mekanizmalarindan biridir dolayisiyla bu lafimda sasirilacak bir durum yok, simdi "hassasiyet" adi altinda abuk subuk bir cevap yazar biri, yapmasin canim konu baska burada.

Evrenoz
13-01-2017, 12:33
İnancın azı çoğu olmaz ya inanırsın ya inanmazsın.Bizim insanımızda bi yorumlama yok .Yani herşey kader kısmet değil ki.Şu ülke adalet mekanizması tam işler şekilde laik sistemle yönetilse bunları konuşmayız bile

Hep olumsuz örnekler verilmiş bu millet inancı sayesinde Çanakkale'yi kazanmış ona kalırsa.Bugün o inançlı insanlar sayesinde burdayız..

O insanlarda inanç yanında en az inanç kadar önemli bir kaç vasıf daha vardı

Ahlak
Çıkarsız vatan sevgisi
Edep, adap
İnsanlık
Kul hakkı yeme korkusu

Gibi..

O insanlardan bizim insanlarımızı ayıran en büyük fark bu..

M3CSL
13-01-2017, 12:59
Inandigin degerler zamaninda dedenin buyuk buyuk dedesinin ve sulalesinin kafasi kesilerek, zorla, din degistirtmek suretiyle enjekte edilen seyler. Yerinde olsam bu kadar "inancla bagli" oldugum seylerin nereden nasil bana kadar geldigini, oncesinde ne oldugunu arastirirdim.

Surada hassasiyet yaptiginin yarisi kadar arastirsan hem kendi hem toplum hayrina olur.

Ha unutmadan inanclarina aykiri bir fikir duydugunda hassasiyet gosteren insan, yeterli inanca sahip olmayan insandir. Cunku inancin gercekten tamsa sen zaten kapilari kapar duvari cekersin, o saatten sonra kim ne derse desin seni zerre etkilemez. Viz gelir tiris gider diye guzide bir laf vardir Turkcede, tam da ondan yani anlayacagin.

Bu mesaja gelince, burada dinin kisinin sahsi hayatindaki etkilerinden bahsedilmis. Isterseniz onu da konusuruz ancak bu baska bir konudur. Benim bahsettigim mevzu, dinlerin toplumlar uzerindeki etkileri ve sosyal hayata yansimalari.

Madem din insana mutluluk ve sorunlarla basa cikma gucu veriyor, bunu veren baska seylerde var bu hayatta insanlarin kullandigi.

- Alkol
- Uyusturucu

Bak bunlarda dinler gibi mutluluk vaad ediyor sahibine, hic dusundunuz mu bunlar nasil bu kadar populer olabiliyor, nasil bu kadar tutuluyor insanlik tarafindan? Sebebi basit, hepsinin insani gerceklerden uzaklastirip sizofrenik tarafinin su yuzune cikartilmasi suretiyle ve hatta uyusturucuda hezeyanlar bile gorulmesine imkan taniyarak bu kopmayi sagliyor olmalari.

Benzer sekilde din inancida bunun gibi. Var oldugunu ispatlayamadigimiz, ispatlayamayacagimiz bir olguya bir insanin bu kadar baglanabilmesi, onun sizofrenik egilimlerinin seviyesi hakkinda bigli veriyor. Her insan biraz sizofrendir bu son derece normal ve dinler de tam da bunu kullanarak insanogluna bir "rahatlama" imkani sunduklari icin bu kadar el uzerinde tutuluyorlar bugun. Tum ana dinler bu genellemeye dahildir, aradan cimbizlamiyorum bakin islamdir, yahudidir, hristiyandir gibi.

Bu yatkinlik zaten genlerimizde mevcut ve beynin psikolojik rahatlama mekanizmalarindan biridir dolayisiyla bu lafimda sasirilacak bir durum yok, simdi "hassasiyet" adi altinda abuk subuk bir cevap yazar biri, yapmasin canim konu baska burada.

Ama arada fark var,birinde seni uyuşturuyor sıkıntının üstünü örtüyor,birinde zor durumda kaldığında seni bir yerlere taşıyor yani hissiyat dışında somut olarak çok şey yapılıyor insanları koruma adına aslında.Ama o olayların yaşanması lazım, onada tabiki bilimsel olarak 2+2=4 diyemeyiz. Protein sarmalının oluşması çok düşük bir ihtimal o en büyük kanıt olabilir.

fthdrn
13-01-2017, 13:05
Konu başlığını "Yine alkol, yine ölümlü kaza" olarak değiştirebilir misiniz sayın yöneticiler. Gene nedir ya :)

mehmet6r
13-01-2017, 13:18

Ha unutmadan inanclarina aykiri bir fikir duydugunda hassasiyet gosteren insan, yeterli inanca sahip olmayan insandir. Cunku inancin gercekten tamsa sen zaten kapilari kapar duvari cekersin, o saatten sonra kim ne derse desin seni zerre etkilemez. Viz gelir tiris gider diye guzide bir laf vardir Turkcede, tam da ondan yani anlayacagin

Yine beni tanımadan benim hakkımda bilgi sahibi olmadan ahkam kesiyorsun. O dediğin bu inancın bana nasıl geldiğini seneler önce sorgulamış biriyim. Belki ceddim böyle kabul etmiş olabilir. Ama ben sorgulamış bir insanım. Keşke tüm inananlar sorgulasa ve bir karar verse. Zaten bana sorarsan yozlaşmanın temelinde anneden-babadan kalma bilinçsiz inanç var.
He unutmadan senin söylediğin hiçbir kelime benim inancımı zerre etkilemez, benim inancımın yeterliliğini ölçmekte senin haddine değil. İnanmayanın bir insanın nasıl yobaz olabileceğini göstermiş oldun, teşekkürler.

suk3b3
13-01-2017, 14:28
Beyler boşuna tartışmayın. Adalet bu dünyada degil diğer dünyada. Fark ettiyseniz dünya diyorum Türkiye değil.
Ayrıca 7 sene flan ceza almış diyorlar aslı varmi bilmiyorum. Taksirle adam öldürmek ten yargilanir

Gunes G.
17-01-2017, 13:38
Yine beni tanımadan benim hakkımda bilgi sahibi olmadan ahkam kesiyorsun. O dediğin bu inancın bana nasıl geldiğini seneler önce sorgulamış biriyim. Belki ceddim böyle kabul etmiş olabilir. Ama ben sorgulamış bir insanım. Keşke tüm inananlar sorgulasa ve bir karar verse. Zaten bana sorarsan yozlaşmanın temelinde anneden-babadan kalma bilinçsiz inanç var.
He unutmadan senin söylediğin hiçbir kelime benim inancımı zerre etkilemez, benim inancımın yeterliliğini ölçmekte senin haddine değil. İnanmayanın bir insanın nasıl yobaz olabileceğini göstermiş oldun, teşekkürler.

Sorgulayip, ceddini zorla kendine katan bir dini, mantigini kullanip yine de kendine uygun bulduysan durum bekledigimden daha vahim demektir acikcasi, bu kadarini beklemiyordum. Bu tipki bugun birilerinin gelip seni X dinine gecmeye zorlamasi, gecmezsen seni oldurmesi ya da iskence yapmasi, bundan 100 yil sonra da torunlarinin "biz sorguladik X dinini, inanmaya uygun bulduk, cok iyi harika" demesi gibi birsey. Hani boyle yazdim ki empati yapman kolay olsun diye. Simdi sen dersin ki gercek muslumanlik bu degil, o zaman o lafin altini doldurup bana o gercek muslumanligi yasayan ulkelere ornekler verir misin rica etsem? Hani bir laf edeceksin madem, alti bos kalmasin cunku.

Soylediklerimin senin inancini etkilememesi lazim zaten, madem inaniyorsun o zaman ne denirse densin etkilenmemeli inancin, bu zaten olmasi gereken, yukarida benim yazidigim seyi bana yazarak bir sonuc cikartamazsin, yapma zaten monolog gibi oluyor.

Zaten amac senin inancini etkilemek degil, bu konuyu okuyup soru isaretleri olanlara senin uzerinden mesaj vermek, yoksa zaten kalkip Rize'li birine bunlari anlatmak ve sonuc almayi beklemek gercekten milyonda birlik bir beklenti olurdu. Sizin oralar fazla kapali bu konusmalar icin, o yuzden Rize'li dedim, aman bunu da hakaret olarak algilama, biktim cunku bu insanlarin herseyi hakaret olarak algilama sevdasindan bu ulkedeki...

Neyse, yukaridaki mesajina diyeceklerim bu kadar, yanliz isin ilginc tarafi ben senin inancina ya da baska herhangi bir inanca hakarette bulunmadim, ancak yine de soylediklerim seni bir sekilde sinirlendiriyor, neden diye sor bakalim kendine.

Aslinda su yukaridaki mesaji yazmak istedim ama sonra dedim ki bosa emek cunku soylediklerin karsindakinin alabilecegi kadardir. Sen okumasan olur mu mehmet6r, baskalari okusun, yok mu boyle bir ozellik forumda yahu? :)

mehmet6r
17-01-2017, 16:35
Sen öyle afkurmaya devam eyle, içindekileri kus ve rahatla. :):):)

Caesar
17-01-2017, 16:49

Çok alakası var. Din fakirler zenginleri öldürmesinler diye var. öbür tarafta hesaplaşmayı bekliyor işte fakirler her zaman.

Caesar
17-01-2017, 16:50
Sen öyle afkurmaya devam eyle, içindekileri kus ve rahatla. :):):)

Başkan bende bir iki kelam yazacaktım şehir kısmında rizeyi görünce vazgeçtim. Saygılar.

streetracer_nos
17-01-2017, 17:02
Çok alakası var. Din fakirler zenginleri öldürmesinler diye var. öbür tarafta hesaplaşmayı bekliyor işte fakirler her zaman.

Caponlarda neden bu tarz bi durum yok .Adamlardaki dinde cennet cehennem kavramı yok .Öbür tarafla işleri yok yani.Niye zenginleri öldürmüyolar .Yağma gasp niye ülke geneline yayılmış vaziyette değil .Dünyanın en düzgün milleti ...

streetracer_nos
17-01-2017, 17:06
Kaldıralım o zaman kanunları (tam işlemesede) texas gibi olsun ortalık .Kimse bişeyden yargılanmasın ...

Sizin hesabınıza göre bu düzende yine toplumun çoğu müslüman olduğu için bi haksızlık karşısında öbür tarafı bekliyecek öyle mi?

Evrenoz
17-01-2017, 17:40
Caponlarda neden bu tarz bi durum yok .Adamlardaki dinde cennet cehennem kavramı yok .Öbür tarafla işleri yok yani.Niye zenginleri öldürmüyolar .Yağma gasp niye ülke geneline yayılmış vaziyette değil .Dünyanın en düzgün milleti ...

Ahlak dinden önce gelirse, neye inanırsan inan insan olursun..
Japon da olsan, Türk de olsan, Alman da olsan, Rus da olsan, Hindu da olsan.. Seni, suç işlemekten alı koyan cehennem korkusu değil ahlakın ve değer yargılarındır.

Her zaman derim; cennet ve cehennem kavramları olmasa, kanun ve cezalar olmasa acaba kaç kişi bugün olduğundan farksız olurdu. Yani acaba g0t korkusu ile mi suç işlemekten, yanlış yapmaktan kaçınıyoruz yoksa gerçekten bir korkumuz olmasa da o yanlıştan kaçınır mıyız.. Bu soruya izlenimlerim sonucunda cevabım maalesef olması gerekenden çok farklı.. Bir çok kişi biliyorum ki "ulan cezası olmasa çalardım, cehennem olmasa şu karıya tecavüz ederdim" zihniyetinde olan..

Din ahlaktan önce gelirse herkes şu anki dünya düzeninde olduğu gibi dini kendince yorumlar, kendince haklı çıkar..
Ortadoğuda Müslüman Müslümanı keser, sor 2 tarafa.. 2 taraf da kendince haklı.. 2 taraf da işi kitaba uydurmuş.. 2 taraf da karşı tarafı öldürünce cennete gideceğine inanıyor.
Dön geriye bak haçlı seferlerine, onlar da inandıkları din uğruna yaptı tüm katliamları ve kendince haklı, kendince cennetlik..
IŞİD'e bak, o şerefsizler de kendilerince doğruyu yapıyor.. Aynı kitabın kendi yorumladıkları yorumuna inanıyor..
Siyasilere bak, hedefe giden yolda işlenen suç / çalınan para caizdir diyen tonla senle / benle aynı din mensubu insan var..
Gavurun / Darbecinin karısı bana helaldir diyen de aynı kitaptan yola çıkıyor, sen-ben de aynı kitaptan yola çıkıyoruz..

Din yorumlanabilir.. Aynı din 10'larca farklı şekilde yorumlandığı gibi farklı dinler de 10'larca farklı şekilde yorumlanır. Ve bu 10'lar x 10'larca yoruma sahip insanın çıkarları çatıştığında birbirlerine girmeleri kaçınılmaz olur ve her biri de kendi inanışına / yorumuna göre haklıdır. Misal, biz IŞİD'i görüp "gerçek Müslümanlık bu değil" diyoruz ya, aynısını IŞİD de bizim için diyor, "Kafir Türkler" diye sövüyor.. Ve bu 2 birbiri ile zıt yorum aynı kitaptan çıkarılan çıkarımlarla yapılıyor

Lâkin ahlak yorumlanmaz.. Neye inanırsan inan, neye taparsan tap;

Çalmayacaksın, öldürmeyeceksin, başkasının hakkına girmeyeceksin, tecavüz etmeyeceksin, eziyet etmeyeceksin, kibre kapılmayacaksın..

Öküze de tapsan, Hristiyan da olsan, Yahudi de olsan, Müslüman da olsan bu olgular yoruma kapalıdır ve değişmez.. Sorunun cevabı da buradadır.. O Japonlar ahlaklı olduğu için zenginleri öldürmüyor, gasp etmiyorlar.. Zira özünde iyiler.. İyi olmadıkları halde got korkusundan iyi rolüne bürünmüyorlar..

Zira benim gözümde;

Sadece ceza var diye bir şeyi yapmaktan kaçınıyorsan, yapandan çok farkın yoktur. Zihniyetin aynıdır, yapma cesaretin eksiktir.

8.000rpm
17-01-2017, 17:52
bana göre dini yaratan kök manalar , ahlaki değerlerdir esasen..
yani doğruyu iyiyi kötüden yanlıştan ayırt etmemizi sağlayan şeydir ahlaki değerler
ama ahlak algısı kişiden kişiye değişebildiği için de din kuralları yazılıdır
tıpkı anayasa gibi
bütün kitaplarda ana hatları ile yasak olan şeylere bakın , çalmayacaksın , yalan söylemeyeceksin , öldürmeyeceksin , zina etmeyeceksin , tembellik etmeyeceksin , kıskanmayacaksın , öfkelenmeyeceksin...
bunlar kökte olması gereken genel ahlaki değerler değil mi?
sen insan olarak bunları uygulamıyorsan hangisi hangisinden önce gelmiştir pek bir önemi yok
konu insan olabilmek

japonlarda cennet cehennem vs kavramlar ve bakış açısı farklı ama o milletin adamlarında da acaip farklı bir gurur haysiyet bakış açıları var
adamlar isimlerine leke sürülse intihar ediyorlar

Caesar
17-01-2017, 18:22

Hacı zaten sen bizim genelde verdiğimiz örneği bize vermişin:) Diz olmasa ortalık talan olan diyen sizlere karşı biz japonya örneğini veriyoruz bak adamlarda din yok ama insan olmayı biliyorlar. Sözde müslümanlara göre din koruyormuş herşeyi.

mehmet6r
17-01-2017, 18:27
Başkan bende bir iki kelam yazacaktım şehir kısmında rizeyi görünce vazgeçtim. Saygılar.

Sen de böyle dedin ya abi, rizeli olduğuma bir kez daha şükrettim. :)

Caesar
17-01-2017, 19:00
Sen de böyle dedin ya abi, rizeli olduğuma bir kez daha şükrettim. :)

Şükretmelisin çok kıyak iş vallaha çünkü bir rizeliyi ilim yada bilimle yenemeyeceğini ben bundan 10 sene önce öğrendim. O yüzden ne zaman bir rizeli görsem ruhum tövbe edip önünde saygıyla eğiliveriyor.

Yiğit G.
17-01-2017, 19:34
İnsanlar yavaş yavaş din olgusunu atıyor üstünden ve bu tabiki bilim ve teknoloji ile oluyor.Haritaya bakarsanız bilim ve teknolojinin ilerlediği ülkelerde athesit sayısı bir hayli fazla.Yeşil ve açık yeşil yerler inancı az bölgeler koyu kırmızı turuncu türevleri inançlılar.Atesit bölgeler bilimin teknolojinin geliştiği yerler , kırmızı yerler ise genelde düşük okuma yazma oranlı bilimin teknolojinin pek olmadıgı yerler.Belki 200 yıl belki 300 yıl sonra heryer yeşil olacak.Tam tersi bu haritaya 300 yıl önce baksaydınız avrupa kıpkırmızı olurdu... İnsanlar değişiyor din olgusu da değişiyor...

https://freethoughtkampala.files.wordpress.com/2010/07/atheismmap.png

Din niye yayıldı bu kadar çünkü bilinmeyenlere cevap veremeyince insanlar bunu doğaüstü şeylerde aradılar... Yıldırım düştüğünde zeus yaptı sanıyorlardı , güneş yaktığında RA öc alıyordu... Sel oldugunda poseidon sinirleniyordu... Sonra bu sebepleri bilimsel olarak anladıklarında ne zeus kaldı ne poseidon.. Ondan sonra bizim dinler geldi.Daha mantıklı daha bilimsel şeyler içeriyordu insanlar daha mantıklı buldu bu dinleri ve bunlara kaydılar... Ama insanlar daha sonra denizin yarılmıyacagına (şuara 63 suresi) , ayın ortadan ikiye ayrılmayacagına (kamer-1 suresi) , asanın ejderha olmayacagınıda (araf 107) görünce bunlardan da vazgeçtiler (benim gibi) Kalanlar ise genelde ölüm korkusu öbür dünya korkusu vs gibi şeylerden vazgeçemediler.

streetracer_nos
17-01-2017, 20:26
Evren abi simdi ahlak diyosunda her suc ahlaksizlik mi?nice duzgun egitimli iyi ahlakli insanlar bi anlik sinirle birilerini kesip bicmiyomu bu kisiyle ilgili iste dinle bagdastirilamaz ben de Allah korkusu var o yuzden kafana sikmiyacam diye bisey duymadim hic kavga rekabet yok etme canlinin dogasinda var.

Sezar reis bireyi bu dunyada kanunlar dizginliyo bi yere kadar , dinde fakirle zengin arasinda bi zirh degil capon ornegi ikimizin fikrinede uyuyo

Evrenoz
17-01-2017, 20:31
Ahlaklı suçlar nelerdir?

streetracer_nos
17-01-2017, 20:35
YiGiT

Malesef bizim dinimizde kadercilik anlayisi kismet anlayisi almis basini gidiyor.simdi adam 1 cocuga bakamazken 2. Yola koyup rizkini verir diyo.oyle olsa hic ac cocuk olmamasi gerek bu sekilde dusunmuyo iste bunun gibi bi cok ornek toplumlarda her seyi yukardan bekleyip.bireyi kendini salmaya itiyi once dusunce yapumizi deistirmeliyiz

streetracer_nos
17-01-2017, 20:39
Yolda ikimiz kavga ettik sen bana saglam bi vurdun ben oldum yada kamyonun freni patladi ezdin beni burda ahlakla ilgili bi durum yok suc mu bunlar suc ama kotu ahlakla ilgisiz

Caesar
17-01-2017, 20:45
Yolda ikimiz kavga ettik sen bana saglam bi vurdun ben oldum yada kamyonun freni patladi ezdin beni burda ahlakla ilgili bi durum yok suc mu bunlar suc ama kotu ahlakla ilgisiz

Sağlam bi vurunca ahlak olmuyo işte :) Tırın kamyonun gelmesine gerek yok ahlaklık reklamlardan önceki sahnede devre dışı kaldı zaten :)

Evrenoz
17-01-2017, 20:48

Kavgayı, şiddeti, el ile adam öldürmeyi ahlaksızlık olarak tanımlamıyorsan sana diyecek bir lafım yok.. Allah ıslah etsin seni

DOHC
17-01-2017, 20:53
Forumun haline bak yaw. Biri fakirliği allağın cezası olarak görüyor, biri alkollü kazaya kulp buluyor.......
Bütün bunlar ve ileri de aklınıza gelecek, uygulayacağınız herşey için zaten büyüklerimiz uygunluğunu onayladı:

’17 Aralık, gunah işleme ozgurluğune mudahaledir’ – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/17-aralik-gunah-isleme-ozgurlugune-mudahaledir-466326/)

Bu kafayla yaşıyorsanız dileyen dilediğini yapsın....... Öbür dünya diye birşey varsa görüşürüz....... Bir bitmediniz "spor gazetesi"........ :ofk::ofk::icon_wack:icon_wack:fire::fire:

streetracer_nos
17-01-2017, 20:57
Iyi ben vuracakken itekledin ayagim kaydi kafami vurdum;) rekabet canlinin dogasinda var

streetracer_nos
17-01-2017, 21:00
Abi kendini koruma icgudusu diye bisey var durduk yere birini oldurmuyosun kavga ediyosun sonucta o zaman yumrugu yiyip oturmak guzel ahlak mi

exca-
17-01-2017, 21:33
Iyi ben vuracakken itekledin ayagim kaydi kafami vurdum;) rekabet canlinin dogasinda var

bkz: nefsi müdafaa

Gunes G.
23-01-2017, 12:41
Bugun Turkiye dedigimiz yer, ahlak anlayisinin anca "pipi" ve "kuku" uzerinden donduruldugu, icinde penis ve/veya ****** gecmeyen konularin ahlak ile bagdastirilamadigi, hirsizligin, dolandiriciligin, adam oldurmenin, darp etmenin, kazaya sebebiyet verecek davranislarda bulunmanin, siddette siddetle karsilik vermenin ahlak kavramiyla nasil bir alakasinin oldugunu bile artik idrak edemeyen/edememis insanlarin toplulugu oldu.

Ne daha fazla yazacak birsey kaldi bize, ne de verecek ogreti. Cunku ogrenilmiyor, ilerlenmiyor, duzluge cikilamiyor.

Patlayan bombalarla tam olunamaz belki ancak bu vizyon ve hayat gorusuyle artik tam bir ortadogu ulkesiyiz. Yillardir emegi gecen yasayan ve olmus olanlara tebrikler. Amaciniza ulastiniz.