PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asya ghost 350 RR Daytona 350cc İle İlgili Görüşler Düşünceler...:D

pejoemre07
30-01-2016, 17:32
Merhaba bende b ehliyet vardı küçüklükten beri bisiklet merakı da vardı sürekli numaralar ve her yere 2 teker gitme merakı vardı.Şimdi ise motorlu taşıtlara olan merakım biraz daha arttı yukarda modelini belirttiğim model ve markalar üzerinde duruyorum.İlk motorum olucak ama yaklaşık 200 km tecrubem oldu başka bi motorla düşüncelerinizi tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum iyi foromlar.

SifirinciMurat
31-01-2016, 00:35
ille de bu tarz bir motosiklet isterim mi diyorsun?

livaneli
31-01-2016, 02:05
Kalite olarak Regal önerilir genelde.
Bundan daha önemlisi ilk motor olarak 350 cc.lik seçmeniz mantıklı değil ;en azından bir yıl 125-150 cc. bir motor almanızı öneririm.

pejoemre07
31-01-2016, 14:10
ille de bu tarz bir motosiklet isterim mi diyorsun?

bu tarz motorlar daha çok hoşuma gidiyor ilk etapta gösteriş var 2 etapta hız var hız zaten trafikte arabadan daha hızlı olucağı için racing tarzı yada naked tarzı düşünmüyorum zevk versin ve gittiğim yere giderken keyif versin istiyorum.

pejoemre07
31-01-2016, 14:12
Kalite olarak Regal önerilir genelde.
Bundan daha önemlisi ilk motor olarak 350 cc.lik seçmeniz mantıklı değil ;en azından bir yıl 125-150 cc. bir motor almanızı öneririm.

zaten bu motoru aldığımda ilk olarak kullanmıyacağım şuan elimde 125 cc lik 150 kg bir motor var ilk etapta onu kullanacağım sadece burda sormak istediğim şey motorlar hakkında bilgi almak ve bu tarz motor kullanan insanlarla arkadaş olup fikir alışverişinde bulunmak yoksa bende biliyorum ilk motor için 350 cc nin fazla olduğunu.Düşünceniz için Teşekkür ederim.Benimde aklımdan regal geçmişti ama arasında yaklaşık 3 ile 4 k tl bir fark var kalite ve parça bakımından regalin daha iyi olduğunu duydum bu doğrumu acaba ?

onat
01-02-2016, 08:35
bence burada motor hacminden ziyade kullanım şekli ön planda olmalı. chopper motorların fiziki yapısı gereği, merkez noktası ön gidon mesafesine uzaktır. bu sebeple dönüş çapı büyük olur ve bir o kadar da düşük süratlerde bilmeyen insanı yorar. bunu sırasıyla 250 regal, 350 regal, vn800 kawasaki eskitmiş biri olarak söyleyebilirim. özellikle öğrenme sürecinde kullanımı kolay makineler almanı öneririm. fiziki görünüşüne kanarak motor alınmaz. motor hacminin büyük olması konusuna katılmıyorum açıkcası. chopper bir motor yerine 300 lük ninja gibi yada 390 lık duke gibi motorlar ile bisiklet sürer gibi motor sürersin. eline hakim olmak zaten zorundasın. ben yeni başlayan herkes için, birazcık fiziki görünüşlerinden feragat ederek kolay binilir, kolay satılır, düşünce kolay yaptırılır bir motor almalarını öneririm.

pejoemre07
01-02-2016, 09:34
bence burada motor hacminden ziyade kullanım şekli ön planda olmalı. chopper motorların fiziki yapısı gereği, merkez noktası ön gidon mesafesine uzaktır. bu sebeple dönüş çapı büyük olur ve bir o kadar da düşük süratlerde bilmeyen insanı yorar. bunu sırasıyla 250 regal, 350 regal, vn800 kawasaki eskitmiş biri olarak söyleyebilirim. özellikle öğrenme sürecinde kullanımı kolay makineler almanı öneririm. fiziki görünüşüne kanarak motor alınmaz. motor hacminin büyük olması konusuna katılmıyorum açıkcası. chopper bir motor yerine 300 lük ninja gibi yada 390 lık duke gibi motorlar ile bisiklet sürer gibi motor sürersin. eline hakim olmak zaten zorundasın. ben yeni başlayan herkes için, birazcık fiziki görünüşlerinden feragat ederek kolay binilir, kolay satılır, düşünce kolay yaptırılır bir motor almalarını öneririm.

Düşüncenizi sevdim bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu.Peki ilk olarak bütceyi zorlamıcak günlük kullanabilceğim ir motor bakıyroum nasıl yardımcı olabilirsiniz marka model olarak?

onat
01-02-2016, 09:45
bütçeniz nedir ona göre yardımcı olmaya çalışayım ?

pejoemre07
01-02-2016, 09:49
bütçeniz nedir ona göre yardımcı olmaya çalışayım ?

5-ila 8 arası diyelim hiç ekipmanım yok şuan onuda göz önünde bulunduralım.

onat
01-02-2016, 09:57
8 bin tl bütçeniz var. ekipman yok. bu şekilde ya ekipmandan biraz feragat ederek modelli bir motor alıcaksınız yada motordan feragat edip, eksiksiz ekipmanlar ile başlayacaksınız motora binmeye.

bu bütçede 300 lük ninja gibi yada 390 duke gibi seçenekler malesef olamıyor. hem tipi hem kuallnışı, parça sorunu yaşamama gibi unsurlar devreye girerse 200 lük bajaj pulsar yada denk getirebilirseniz 125 lik duke alabilirsiniz. ama iş bu noktaya geldiğinde de sizde zaten 125 lik motor varmış. 200 lük almak ne kadar mantıklı orası ayrı bir soru işareti. 125 lik motorunuz nedir ?

pejoemre07
02-02-2016, 21:37
keeway super shadow 250 var şuan elimde...

Yigit-Y
02-02-2016, 21:43
bajaj pulsar bakın bir arkadaşımda var çok memnun ama siz american tarzı birşey istiyorsunuz sanırım :)

CocoRe
03-02-2016, 02:17
regal raptor uzak dogunun merdiven altı fabrikalarında üretilmiş 500-600 dolarlık toptan fiyatı olan ve inanılmaz derecede berbat parça kalitesine sahip bir motor markasıdır... keeway, yuki, kuba, mondial, asya gibi markalar buna benzer markalardır kesin uzak durunuz.

verdiginiz paranın karşılıgını almak ve yolda kalmamak istiyorsanız piyasadaki en ucuz ve saglam motor bajaj pulsar 200. tipide düke 5 basar...
alternatif yolda bırakmayacak gene uzak dogu malı tvs, sym, ve kymco gibi markalara yönelebilirsin

onat
03-02-2016, 08:36
regal raptor uzak dogunun merdiven altı fabrikalarında üretilmiş 500-600 dolarlık toptan fiyatı olan ve inanılmaz derecede berbat parça kalitesine sahip bir motor markasıdır... keeway, yuki, kuba, mondial, asya gibi markalar buna benzer markalardır kesin uzak durunuz.

verdiginiz paranın karşılıgını almak ve yolda kalmamak istiyorsanız piyasadaki en ucuz ve saglam motor bajaj pulsar 200. tipide düke 5 basar...
alternatif yolda bırakmayacak gene uzak dogu malı tvs, sym, ve kymco gibi markalara yönelebilirsin

2 tane regal eskitmiş biri olarak 250 likte geç çalışmadan kaynaklı buji yanması haricinde hiçbir sorun yaşamadım. 350 de ise hiç problem yaşamadım regalde. merak ettim, siz ne sorun yaşadınız regalde ?

sizin yazınızın üzerine cidden bir araştırmak istedim bu merdiven altı üretim olayını. çünkü ben yeni başlayan ve chopper isteyen herkese gözüm kapalı regal önerdim hep. fabrika fotolarını buldum. bir bakın isterseniz.

http://www.regalraptor.com.br/regal-raptor

pejoemre07
03-02-2016, 09:28
bajaj pulsar bakın bir arkadaşımda var çok memnun ama siz american tarzı birşey istiyorsunuz sanırım :)

İstediğim şey Çinde olsa americanda olsa biraz daha böyle choper duruşu olan ve açtığım zaman gidicek bir motor gezmeyi severim ben o motorla her haftasonu farklı yerlere gidicem cumartesi pazar çalışmadığım için sürekli gezicem o yüzden böyle kullanırken kasmıcağım gezerken hem bana hemde yanımdaki insana zevk vericek bir araç bakıyorum.

pejoemre07
03-02-2016, 09:32

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim üsttede belirttiğim gibi ilk motorum keeway olucağı için sök tak motorun mantığını ve doğasını anlamam için yatırdığımda üzülmiyeceğim bi motor olucağı için seçim yaptım.Motor da kendimi geliştirdikten sonra asya yı eledim ama regal raptoru kimse sorsam servisi çok parçası ucuz mazemesi kaliteli dendi siz neye dayanarak bu yorumu yaptınız anlamadım aşşada onat nicli abimiz fabrika görüntülerini de koymuş zaten sadece nasıl bir hatasını gördünüz de böyle bir yorum yaptınız merak ediyorum tabiki çin tabiki kaliteli değil ama konu zaten okuduysanız 2 motorum için belirlediğim 2 marka yıkıcı değil yapıcı yorumlar yapalım lütfen.

pejoemre07
03-02-2016, 09:35
2 tane regal eskitmiş biri olarak 250 likte geç çalışmadan kaynaklı buji yanması haricinde hiçbir sorun yaşamadım. 350 de ise hiç problem yaşamadım regalde. merak ettim, siz ne sorun yaşadınız regalde ?

sizin yazınızın üzerine cidden bir araştırmak istedim bu merdiven altı üretim olayını. çünkü ben yeni başlayan ve chopper isteyen herkese gözüm kapalı regal önerdim hep. fabrika fotolarını buldum. bir bakın isterseniz.

Regal Raptor | Motorcycles (http://www.regalraptor.com.br/regal-raptor)

cevabınız için teşekkür ederim motorun markasını yukarda belirttim.

onat
03-02-2016, 10:11
keeway için kararını vermişsin zaten anladığım kadarı ile. o yüzden başka birşey demeyim kardeşim. buna 2 sezon binersin, düşük süratlerde dengede kalmayı, kavşak dönmeyi, çukurlardan ve sağ-sol taraflardan ani çıkan arabalardan kaçmak için kontraları falan öğrenirsin. bunlarda kaydırmalı debriyaj falan olmadığı için, vites küçülttüğünde arka lastik kitler ( sürekli değil bu arada bazı bazı kitler kaydırır ) , onunla başa çıkarsın. çünkü birçok motorda yoktur o özellik. yani elektronik olarak herhangi bir donanım olmadığı için, safkan bir motor kullanmış olursun. 2 sezon sonunda da güzel, büyük bir japon yada amerikan alırsın. tadından yenmez. gerçi ben harley davidson iron yada nightrod harici chopper hiç sevmem ama seven için ideal bir program olur, motor hayatında.

CocoRe
08-02-2016, 10:15
@onat
fabrika büyük olunca mal kalitelimi oluyor?
https://www.youtube.com/watch?v=yD88ltwDPJM
al buda keeway in üretildigi yer ama motorlar köfte keşke birazdaha araştırsaymışsın mükemmel hiç sorunsuz iki tane eskittigin motorunu..

@pejoemre kardeşim sende çok duygusal bakmışın konuya karalama kampanyası falan yok bahsi geçen motorlar kalitesiz parçalarla ve zayıf eleman kabiliyetiyle üretiliyor.. yani boyası çabuk dökülüp vidası çabuk gevşiyor... o sebepten daha buyuk markalara yonelmeni tavsiye etmeye calistim..

selametle.....

onat
09-02-2016, 08:32
@onat
fabrika büyük olunca mal kalitelimi oluyor?
https://www.youtube.com/watch?v=yD88ltwDPJM
al buda keeway in üretildigi yer ama motorlar köfte keşke birazdaha araştırsaymışsın mükemmel hiç sorunsuz iki tane eskittigin motorunu..

@pejoemre kardeşim sende çok duygusal bakmışın konuya karalama kampanyası falan yok bahsi geçen motorlar kalitesiz parçalarla ve zayıf eleman kabiliyetiyle üretiliyor.. yani boyası çabuk dökülüp vidası çabuk gevşiyor... o sebepten daha buyuk markalara yonelmeni tavsiye etmeye calistim..

selametle.....

bir sıkıntın mı var, böyle giderli giderli konuşuyorsun ? gayet düzgün yorum yapıyorum ve gördüklerimi yazıyorum. daha fazla araştırma gereği duymuyorum. mal belli fiyatı belli. sıfır rakamı ben aldığımda 4000 bin tl olan bir motorun alman standartlarında üretilmediğini bilecek kadar tecrübem var. o rakamlarda motor alıyorsan muhteşem birşey olmayacağı ap açık ortada. adamın bütçesi 8 bin tl iken kawasaki vulcan mı önerseydim ? o bütçe aralığında alınacak en sorunsuz motor dedim. hayatında kaç tane regal sahibi oldun ? neler yaşadın ? sordum cevaplamamışsın. insanlara hitap ediş şekline dikkat et.