PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Monster Fokus Bilgisayar Müşteri İlgisizliği Rezaleti

bilalMW
30-01-2016, 23:40
Merhaba Dostlar;

Bugün işten çıktığım gibi fokus bilgisayara gittim.

Satış danışmanı arkadaş sağ olsun ilgisizliğin dibi dibine vurdu. (Aynı zamanda ben servis danışmanıyım bir otomobil firmasında bende hergün kaç türlü müşteriyi nelere rağmen güler yüzlü ilgili davranıyorum)

Cihaz almak istiyorum dedim form doldurun dedi standa ki makineden siteyi açtı. Biraz acelem var proesedürü geçebilir miyiz dedim." Form doldurmadan cihaz alamazsınız ?!" İskonto durumları nedir dedim pazarlık heryerde sünnettir tabi edeple söylenir "bizde fiyatlar böyledir değişmez olacak fiyat budur v.s "
Çanta hediye ediyor musunuz? 2 arkadaşım hediye almıştı ki gerçektir. "Bu model de hediye vermiyoruz yok v.s ayrı bir tavır." Neyse eyv ödemeyi verdim. Salı günü gelecekmiş çıkışta dedim oyun hediyeniz varmış 3 tane hangi oyunlar ? "dedi kod yolluyoruz. "oyunlar neler ? "kod göndericez" peki ne oyunu ne ne ? bişi demedi. masasından bile kalkmadı yüzünü masasında ki diğer müşterimi ya da başka kimseye döndü. 3500 TL'lik cihaz alıyorumm bilmem ne etmediği kaldı. o kadar para verip birde trip yedim acayip tavırlar gördüm ya ticarette müşteri memnuniyetinde bambaşka bir noktaya geldik teşekkürler monster. Cihazdan memnuniyeti belirtemiyeceğim daha elime gelmedi ama müşteri memnuniyeti şuan için sıfır benim için memnun kalmadım. Alıacak arkadaşlar sinirlerini aldırıp öyle gitsin derim ben. İsmide nurkan mı neydi galiba mümkünse girerken benimle kendisi muhattap olmayın diye belirtmenizi tavsiye ederim.

Octane
30-01-2016, 23:57
Ben almazdım. Başka yerde de satılıyordur illa.

bilalMW
30-01-2016, 23:58
gelsin iade edeceğim zaten. başka yer kısmı sıkıntı butik çalışıyorlar bunlar biraz.

alihan_27
31-01-2016, 00:01
Çok özel bir modelmi veya başka yerde satılmıyormu? Ben kavga etmeden çıkamazdım galiba, klavye bile almazdım.
Aldın diyelim yarın birgün servislik işin olsa daha kötü olabilir bu kafadaki işletmeyle çalışanla.

rodya
31-01-2016, 00:02
Adamina gore muamele yapsa da iyi saticiymis. Emek harcamadan cantayi da vermeden satişi yapmiş :)
Keşke ürünü almak yerine şikayet etseydin Bilal.

bilalMW
31-01-2016, 00:06
şikayetvar ve donanımhabere gerekli konuları açtım. Dönüşlerini bekliyorum ama iade edeceğim. Üzerine 1 daha koyup MSI v.s alırım yine bunlara para vermem.

Özelliği şu daha özgün konfigürasyon ve muadillerine göre fiyat uygundu

AliDogukan
31-01-2016, 00:15
Merhaba Bilal arkadaşım.Ben de bu ara gaming-pc bakıyorum,araştırıyorum.Monster notebookları f/p olarak çok uygun,özellikle GPU'da cömert davranıyorlar ancak mavi ekran sorunu yaşayan kullanıcı oldukça fazla.Aldığın model fiyattan yola çıkarak Abra olmalı.Tam model kodu ile birlikte internette detaylı araştırma yapıp kronik sorununun olup olmadığını araştırmanı tavsiye ederim.Varsa yüzünü güldürmez,yoksa hayli uzun süre kullanırsın.Ayrıca Monster kullanıcılarının ortak cümleleri kasanın dayanıksız olduğu yönünde.Bunları da göz önünde bulundurmalısın.Başka forumlarda Fokus (Monster) Bilgisayarın yetkilileri aktif olarak müşteri sorunlarıyla çok hızlı ilgileniyorlar.Servis olarak bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.Zaten gerekeni yapmışsın,bunun üzerine senden çok yüksek ihtimalle özür dileyip çantayı da hediye edeceklerdir.Şahsi kanaatim eğer aldığın modelin herhangi bir hastalığı yoksa iade etmemen yönünde.Kolay gelsin.

rodya
31-01-2016, 00:16
Cihazin ozelliklerini yazar misin bilal? Bi bakim hpde o parcalar var mi. Varsa sana ozel config yapar, yurtdisinda urettiririz. Hatta garanti vs de ekler bozulursa falan 1 gun icinde gelip evinde yapmak zorunda olurlar

bilalMW
31-01-2016, 00:26
http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-2-1.html extradan tek ssd ekletmiştim cihaz bu.

KOSEREN
31-01-2016, 01:36
3 kuruşluk şey alıyor diye satış görevlilerine şekil şukul yapan insanlara sinir olurum ama itin g*tüne sokulmayı hak edende çok var gerçekten.Para iadesi şansın varsa at kafalarına malı al paranı bence..

qatrio
31-01-2016, 01:49
Yani şimdi vatan pcde kasada pazarlık yapabiliyormuyuz ? hayır monsterdada yapamazsınız. Ordaki bir çalışanın tavrı yüzünden direk markayı bitirmeyin monster pc gerçekten güzel ürünler çıkarıyor fıyatlarıda digerlerine göre uygun. Hemen yarın arayın ve şikayet edin sizinle ilgilenen kişiyi. Ben ve etrafındaki kişilerin total alışverişi 20 bin lirayı rahat rahat geçmiştir hiç bir sıkıntı yaşamadık. ayrıca garanti serviside aşırı iyidir. Dedigim gibi hemen şikayeti basın.

ufuksaracci
31-01-2016, 04:00
İki gün önce Vatan'da Macbook Air için pazarlık yaptım, gayet güzel indirim yaptılar

MCN21
31-01-2016, 08:57
Bende daha once alisveris yaptim. Servis konusunda comertlerdi. Incelemeye gittigimde de gayet yardimci olmuslardi. Konustugunuz kisiyle alakali olabilir belki. F/p olarak monster baya basarili. Kasa kalitesi gunu kurtariyor. Abra da hoparlorler biraz kisik kaliyor. Mavi ekran hatasinida son bios guncellemesi ile duzelttiler. Bende sadece cs:go oynarken veriyordu eski surumde. Guncellemeden sonra bir daha denk gelmedim

onursumer
31-01-2016, 09:42
bu ilgiyle daha pahalıya alırım başka yerden alırım haketmediği için o kişinin kazanmasını istemem açıkcası

Emre-Dylan
31-01-2016, 09:53
O laptopu saygı değer arkadaşa montelerdim bizzat, yanlış yapmışsınız bence de iade edin derim...

220T
31-01-2016, 10:41
Ben alırken de servisleri çok övülüyordu.Bu sebeple Monster tercih etmiştim.Lakin bazı konuları okuduğumda,sanki firmada iki ayrı grup var izlenimine kapılıyorum.Bazı kişiler aşırı memnun,değişmeyecek parçaları bile ücretsiz değiştirmişler;bazı kişilere de problem çıkarıyorlar.

qatrio
31-01-2016, 10:55
İki gün önce Vatan'da Macbook Air için pazarlık yaptım, gayet güzel indirim yaptılar

tamam yapılıyor abi :) aldıgın ürün güncel modelmi acaba ?

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 10:55
yıllardır bilgisayar sektöründeyim. Kesinlikle uzak durmanız gereken firmalardan biridir. İlla oyuncu laptop'u alacaksanız MSi ve Asus bu konuda iyidir. Fakat şahsi görüşüm masaüstü toplanmasıdır.

Black Friday günü kendime masaüstü topladım. Türkiye'de toplasam 3500 civarı tutacak olan bilgisayarımı Amazon'dan 2500 TL'ye çıkardım. Sıvı soğutmasından fan kontrolcüsüne kadar ne ararsan var 2 tane SSD falan.

Ayrıca birde kız arkadaşıma oyuncu laptop'u aldım. Asus'un i7 işlemcili 4GB ekran kartlı. 2500 TL oda. 5 aydır sorunsuz kullanıyor. Şimdiye kadar oynadığı oyunların hepsini high ayarlarda takılmadan oynadı. (GTA 5, Assetto Corsa, Dirt Rally)

Monster Türkiye'de yaptığı internet reklamları sayesinde bir isim yaptı ama uzak durulması gereken bir markadır.

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 11:13
Bu arada benim masaüstünün özellikleri

Aerocool GT-A Kasa (Aerocool Kırmızı Led 12cm intake fan + Zalman Silent 12 cm top fan)
Gigabyte 990FXA UD3-R anakart
AMD FX9590
8x2 Kingston Fury 1866Mhz
Gigabyte G1 Gaming GTX960 4 GB (3 fanlı versiyon)
2x240GB Sandisk SSD
1 TB Seagete HDD
Xigmatek 800W 80Plus
Dark W120 Aqua Sıvı soğutma (2x12cm radyatör fanı)
Bitfenix Recon Fancontroller

Kasa,anakart ve Sıvı soğutma dışında diğer her şey amazondan alındı.

onurgoyunc
31-01-2016, 11:22
Niye monster dan uzak durulmalı? Nedir sıkıntısı firmanın?

Şu an kullandığım laptop monster ve çok memnunum. Satın alma döneminde mağdur olmamam ve beklememem için daha kaliteli ürünle değişimde yapmışlardı.

qatrio
31-01-2016, 11:26
yıllardır pc işindesiniz ama monster ve msi ge oyuncu serisi pclerin aynı üretim bandından çıktıgını bilmiyormusunuz sanırım ? Kasalarına kadar ayndır örnegin:
Monster ms16gc
http://www.monsternotebook.com.tr/UPLOAD/MS-16GC-yeni/thumb/ON2_5668_large.jpg
MSİ GE60
http://www.notebookcheck-tr.com/uploads/tx_nbc2/msiGE60-2OE_1.jpg
Yıllardır bende pc ile ilgileniyorum. Monster servisinde iki kere kullanıcı hatası ile bozulan parçayı ücretsiz değiştirdim. :D
Ayrıca o dark 9590nı parformanslı sogutamaz ve ileride pompa sorunu çıkabilir h80i gt veya h1xx serisine geçin

bilalMW
31-01-2016, 11:36
Yani şimdi vatan pcde kasada pazarlık yapabiliyormuyuz ? hayır monsterdada yapamazsınız. Ordaki bir çalışanın tavrı yüzünden direk markayı bitirmeyin monster pc gerçekten güzel ürünler çıkarıyor fıyatlarıda digerlerine göre uygun. Hemen yarın arayın ve şikayet edin sizinle ilgilenen kişiyi. Ben ve etrafındaki kişilerin total alışverişi 20 bin lirayı rahat rahat geçmiştir hiç bir sıkıntı yaşamadık. ayrıca garanti serviside aşırı iyidir. Dedigim gibi hemen şikayeti basın.

kardeşim inidirim oluyor her türlü vatanda satışcı arkadaşım var hatta bazı durumlar ufff bile çektiriyor. Tabi o kadarlık iskonto yine beklemedim şansımı deneyim dedim. çok yakınm bir arkadaşım tulpar biri de abra 17 aldı. memnun çatır çatır herşeyi oynayıp açıyorlar bende o tadı yaşayalım dedik elimde patladı. Mehmet abi'ninm ahı var. :D keşke kasa toplasıydım :D

skunk11
31-01-2016, 12:00
Kardeşim dh forumda ilgili bölümde bu konuyu açar mısın? Açtıktan sonra pişman olmayacaksın emin ol.

bilalMW
31-01-2016, 12:04
Kardeşim dh forumda ilgili bölümde bu konuyu açar mısın? Açtıktan sonra pişman olmayacaksın emin ol.

açtım açtım yanlışlıkla hatta 2 tane açtım istemeden flood bile yaptım. :)

qatrio
31-01-2016, 12:12
bilal benim tavsiyem almaktan vazgeçme gerçekten memnun kalırsın ben 2 adet almıştım şuan hala çok memnun durumdayım. Dedigim gibi ara ve derdini anlat.
Pc konusunda çogu şeyde yardımcı olabilirim diledigin zaman pm at. Masaüstüde toplayabilirsin mobil bir sistem ihtiyacın yok ise(işe götürücem,arkadaşa gidicem oynarız vs vs ) masaüstünün yerini tutamaz bunlar he tutanda ciddi bir etiketlere sahip.
Önceki postları telefondan yazmıştım bir takım yazım hataları olmuş kbakmayın.

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 12:13
yıllardır pc işindesiniz ama monster ve msi ge oyuncu serisi pclerin aynı üretim bandından çıktıgını bilmiyormusunuz sanırım ? Kasalarına kadar ayndır örnegin:
Monster ms16gc
http://www.monsternotebook.com.tr/UPLOAD/MS-16GC-yeni/thumb/ON2_5668_large.jpg
MSİ GE60
http://www.notebookcheck-tr.com/uploads/tx_nbc2/msiGE60-2OE_1.jpg
Yıllardır bende pc ile ilgileniyorum. Monster servisinde iki kere kullanıcı hatası ile bozulan parçayı ücretsiz değiştirdim. :D
Ayrıca o dark 9590nı parformanslı sogutamaz ve ileride pompa sorunu çıkabilir h80i gt veya h1xx serisine geçin

Aynı band vs önemli değil ortak üretilen bazı modeller var evet fakat satış sonrasında problem yaşayacağınız bir firma ile mi çalışmak isterseniz, yoksa satış sonrası her türlü desteği alabileceğiniz bir firma ile mi? Ki arkadaşın sorunları daha ürünü almadan başlamış. Bundan yıllar önce yaşadığımız problemlerin haddi hesabı yok. Servise gidip hiç bir şey yapılmadan aynı problemler ile gelen bir sürü bilgisayar vardı. Gider 10k lık monster alırsanız firmanın iyi müşterisi olursunuz. ama 3500 liralık olanı alırsanız önemsiz müşteri olursunuz. Burada benim bahsettiğim durum ürün kalitesinden çok firma tutumu.

Memnun olanlar genelde zaten ürünlerinde ciddi arıza çıkmayanlar. Ama bir arıza çıktığında ortada kalıyorsan ne anlamı var bu ürünleri almanın.

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 12:18
bu arada Dark'ı test yaparak aldım (Bir tanıdığım kullanıyordu). Soğutma konusunda sıkıntı yok. Arctic Silver5 macun ile destekledim şuan 12 derecede çalışıyor işlemci oyun oynarken maksimum 45 derece gördüm şimdiye kadar. Önceki kasamda h60 vardı pompa sesinden çok rahatsızlık duruyordum şuan için dark'dan memnunum ilerde sorun olursa başka soğutucuya geçerim ama şuan performansı yeterli. Sadece fanları çok kötü ve sesli çalışıyor fan konusunda bir değişiklik yapıcam yakın zamanda.

qatrio
31-01-2016, 12:23
Haklısın abi monster servisi gerçekten ilgili dedigim gibi 2 tane kullanıcı hatası ile bozulan kırılan malı değiştirdiler. Asus un servisini internetten bir araştırın herkes pişman. Bundan önce haklı olabilirsiniz adamlar yerli bir üretici ve servis sunuyorlardı işi bilmiyor ve tecrübesizlerdi belki ama şuanda gelişmeye gerçekten çaba harcıyorlar güzelde ilerliyorlar. Amma savundun be kardeşim kar payınmı var desen yerli şuanda :D ama ben adamların yerli bir sermaye ile türkiyede ilk ve şuan tek olarak bu işi yapmasına saygı duyuyorum.
Tavsiyem monster ile bir sorun yaşan olursa arasın yahut gitsin bunu açıkça dile getirsin. Bu onların ve sizin yararınıza olucaktır. Pc aldıgım zaten bir hafta gecikme olmuştu parçalarda gümrük sebebi ile bir üst modelini verdiler direk memnun kalmam için (+350 400tl fiyat farkı vardı o modellin)
Ama seninde söyledigin benimde belirttigim gibi mobil bir sistem ihtiyacı yoksa masaüstü kesinlikle.

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 12:32
Haklısın abi monster servisi gerçekten ilgili dedigim gibi 2 tane kullanıcı hatası ile bozulan kırılan malı değiştirdiler. Asus un servisini internetten bir araştırın herkes pişman. Bundan önce haklı olabilirsiniz adamlar yerli bir üretici ve servis sunuyorlardı işi bilmiyor ve tecrübesizlerdi belki ama şuanda gelişmeye gerçekten çaba harcıyorlar güzelde ilerliyorlar. Amma savundun be kardeşim kar payınmı var desen yerli şuanda :D ama ben adamların yerli bir sermaye ile türkiyede ilk ve şuan tek olarak bu işi yapmasına saygı duyuyorum.
Tavsiyem monster ile bir sorun yaşan olursa arasın yahut gitsin bunu açıkça dile getirsin. Bu onların ve sizin yararınıza olucaktır. Pc aldıgım zaten bir hafta gecikme olmuştu parçalarda gümrük sebebi ile bir üst modelini verdiler direk memnun kalmam için (+350 400tl fiyat farkı vardı o modellin)
Ama seninde söyledigin benimde belirttigim gibi mobil bir sistem ihtiyacı yoksa masaüstü kesinlikle.

Savun dostum sıkıntı yok burada fikirlerimizi tartışıyoruz zaten. Kimse x bir firmadan kar elde etmiyor. Bende mesela yerli üründe Casper'dan çok memnunumdur ama kimse sevmez neden aldın der. Aslında yaşanan tecrübeler ile alakalı. Casper atom işlemcili minibook'um hala sorunsuz çalışır evde ayrıca casper via T10 tablet aldım bide intel işlemcili ondanda çok memnunum işlerimi rahatlıkla görüyor. Ama x biri ürün almış üründe sorun olmuş bide İstanbul dışından olduğundan servis vs sorun yaşamış oda mesela neden aldın diyor.

Bilal'e ben zamanında söyledim masaüstü topla diye ama dinlemedi beni :D Desktop candır. Güzel bir kasa ile 5 yıl rahat kullanılır. Genelde 5 yılda bir pc yenilerim zaten o yüzden :D

bilalMW
31-01-2016, 12:33

bro içerden tanıdığım da vardı servisden çok tatlı bir abim vardı kuzeninm mahalle arkadaşı. ona rağmen böyle yaptılar sinirden artık işi gülmeye vurduım ama uğraşacağım ben bunlarla biraz. :)

bilalMW
31-01-2016, 12:39
bilal benim tavsiyem almaktan vazgeçme gerçekten memnun kalırsın ben 2 adet almıştım şuan hala çok memnun durumdayım. Dedigim gibi ara ve derdini anlat.
Pc konusunda çogu şeyde yardımcı olabilirim diledigin zaman pm at. Masaüstüde toplayabilirsin mobil bir sistem ihtiyacın yok ise(işe götürücem,arkadaşa gidicem oynarız vs vs ) masaüstünün yerini tutamaz bunlar he tutanda ciddi bir etiketlere sahip.
Önceki postları telefondan yazmıştım bir takım yazım hataları olmuş kbakmayın.

mobil olsun dedim temiz masaüstü olsun 19' ekran bağlim sektör değişirse de elim güçlü olur diye. dilediğim zaman işte sağa sola götüreyim panpalarla karşılıklı multi atalım tarzıı istedik. Dedik dedik olmadı :D

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 12:44
mobil olsun dedim temiz masaüstü olsun 19' ekran bağlim sektör değişirse de elim güçlü olur diye. dilediğim zaman işte sağa sola götüreyim panpalarla karşılıklı multi atalım tarzıı istedik. Dedik dedik olmadı :D

Senide assetto corsa ligimize bekleriz artık :D Birde direksiyon al bari :D

bilalMW
31-01-2016, 12:46
Senide assetto corsa ligimize bekleriz artık :D Birde direksiyon al bari :D

teklife icabet etmek ecdadımızın geleneğidir. :D

Aranel Ciryatan
31-01-2016, 12:47
teklife icabet etmek ecdadımızın geleneğidir. :D

lig yarışlarımızdan biri

https://www.youtube.com/watch?v=eqF1FjsIg24

Eworen
31-01-2016, 12:48
Monster ne ya birakin ugrasmayin soyle markalarla
Seneler once vardi bende su an hurda olarak evde bi yerde ama nerde bilmiyorum hurdasini bile gormek istemiyorum
Ayni mantikla almistik cok hizli acayip ozellikleri var std bilgisayarin bi kac kati hizli bla bla
Acayipte paraydi yani cok paraydi iste..
Yahu kac kere bozuldugunu kac parcasinin degistigini hatirlamyorum en son garantisi bitince öldü gitti tamir edilmeyecek hal aldi
Simdi daha duzgundur bilmem ama allah korusun diyebilirim yinede..

BaDCaT
31-01-2016, 12:50
Monster markası ile beraber Fokus Bilgisayar oldukça güzel işler yaptı.

Normalde müşteri hizmetleri çok başarılıdır. Bu terbiyesizliği yapanı şikayet edin gerekeni yaparlar.

En son CES fuarında stand açmışlardı gün geçtikçe yurtdışına açılıyorlar.

Sinan58
31-01-2016, 12:54
Dükkan sahibinin yerinde olsam o elemanı işte çıkarırdım.
Ben Toshiba-Sony"ciyim bilgisayar konusunda, pc dediğin "Japon" olacak :)

bilalMW
31-01-2016, 13:13
şimdi internetten baya araştırdım 2 yakınm arkadaşımda var kşa koşa gittim almaya. Ama yapılan muamele çok kötü. Bendeiçeri adım atmadan önce dediğiniz gibi biliyordum firmayı. Ama satış danışmanından sonra soğudum bildiğinmiz tüm o oyunseverleri sever,yerli girişim v.s imajı gitti.

onursumer
31-01-2016, 13:15
Dükkan sahibinin yerinde olsam o elemanı işte çıkarırdım.
Ben Toshiba-Sony"ciyim bilgisayar konusunda, pc dediğin "Japon" olacak :)

ikiside sektore ayak uyduramayıp kaliteden odun verip battı zaten :)

bilalMW
31-01-2016, 13:20
ikiside sektore ayak uyduramayıp kaliteden odun verip battı zaten :)

sony sattı vaio adını da. toshibaya noldu ?

onursumer
31-01-2016, 13:38
sony sattı vaio adını da. toshibaya noldu ?

resmi bi batış yok,genel anlamda demiştim :) zaten yakın zamanda şirket içi sıkıntıları çıkmıştı hisse satışına falan gittiler türkiye ayağı muamma zaten :)

bason
31-01-2016, 14:15
resmi bi batış yok,genel anlamda demiştim :) zaten yakın zamanda şirket içi sıkıntıları çıkmıştı hisse satışına falan gittiler türkiye ayağı muamma zaten :)

Sony lenovoya ağırlık vermiyor muydu laptop sektöründe? Öyle bir şeyler hatırlıyorum.

Şu anda lenovo ve asus gerçekten iyi ürünler çıkartıyor... Monster kullananlar var çevremde memnunlar, bende lenovo almadan önce çok tavsiye ettiler bütçe yetmemişti. MSİ ise gerçekten pahalı ama özellikleride uçuyor haliyle...

skunk11
31-01-2016, 14:56
Sony lenovoya ağırlık vermiyor muydu laptop sektöründe? Öyle bir şeyler hatırlıyorum.

Şu anda lenovo ve asus gerçekten iyi ürünler çıkartıyor... Monster kullananlar var çevremde memnunlar, bende lenovo almadan önce çok tavsiye ettiler bütçe yetmemişti. MSİ ise gerçekten pahalı ama özellikleride uçuyor haliyle...

MSİ'da ısınma sorununu kıramıyor nedense.. Dell,Asus ve Lenovo piyasada ilk tavsiye ettiğim 3 markadır, bütçe uygunsa monster.

onursumer
31-01-2016, 15:23

sony ile lenovo nun bir bağlantısı yok :) lenovo doğma buyume çin :)

bason
31-01-2016, 16:35
sony ile lenovo nun bir bağlantısı yok :) lenovo doğma buyume çin :)

Bilgiler karıştı pardon... Lenovo sony vaio yu satın aldı diye hatırlıyordum şimdi baktım Lenovo almamış. :) Yinede Lenovo iyidir... :D

Gko
31-01-2016, 16:39
dell ile 5. senem maşallah tık demedi daha. full şarjda kullanırım hep laptopu ama pill ömrü tükenmedi daha. şarjdan çıkardığımda hala 1 saat falan gidiyo meret :D arkadaşımda msi var 3700e falan almıştı 3 sene önce sanırım. onun pil ömrü çoktan doldu çıkardığı anda kapanıyo.

tuzemen
31-01-2016, 16:46
arkadaşım da sıkıntı yaşamıştı bu firmayla. monster siparişi veriyor ürün 6 ayda gelmiyor ki 3 aydan sonra parasını geri istediğini belirtmesine rağmen oyaladılar. ihtarname çektirerek almıştı parasını. illa monster alıcam diyorsanız hepsiburada.com üzerinden alın derim

Sinan58
31-01-2016, 17:01
Yaklaşık 6-7 yıldır Toshiba kullanıyorum, hepsindende çok memnundum ve hala memnunum.
Sonsuza kadarda memnun olucam :)
2-2,5 yıl öncede yeni Bir Toshiba aldım, sarjı dolu olmasına rağmen sürekli prizde kalıyor çoğu zaman.
Hala şarjı oyun oynarken 2-3, normal kullanımda 3-4 saat gidiyor.
Helali var yeminle, yakın zamandada yanına bir Sony Vaio alıp zirvede bırakacağım :)

yakuza
31-01-2016, 17:08
toshibayı ocz satın aldı hdd olarak

johnie
31-01-2016, 17:30
lenovonun üst düzeyde ki kaliteli makinaları oyun için ideal diyiyorlar, arkadaş kullanıyor gayet de memnun + yazılımcı . 16gb ram var yetiyor bana diyo :)
bana kalırsa da oyun için alacaksan, masa üstü toplamak daha mantıklı..
ideal bir makina toplarsın gibime geliyor 3-4 bin liraya..
geçmiş olsun, umarım mağduriyetini karşılarlar ayrıca.

Nightfish
31-01-2016, 18:42
Olur da bozulursa sen o zaman gör eğlenceyi. Monster almak gibi bi hata yaptım ve abartısız 10 kere servise yolladım. Kırık ve değiştirmeleri gereken parçayı bantlayıp yollarlar bir de yağ gibi üste çıkarlar. Asla alışveriş yapılmayacak firmalardan biridir.

merttepe
31-01-2016, 19:23
Internetten siparis vermistim, teslim tarihini 4 ay civari astilar bir de kasa temin edemedikleri icin farkli bir kasa getirteceklerini soyleyip siparis ettigim modelde degisiklik yapmaya calistilar.
Siparisi alincaya kadar aman efendim, mert beyler falan, odemeyi aldiktan sonra telefonlara cikmiyorlar.
Iade edip hp workstation aldim.

asmisinsan
31-01-2016, 22:26
Focus bilgisayarla dukkanlarimiz capraz karsimda 15 yila yakindirda komsum ordan tanidigim kisilerde var ama kesinlikle indirim yapmiyyorlar degisik bi teknikleri var kapali kutu gibi alirsan al almssan alma seklinde

Schumi
31-01-2016, 22:31
Bir kere telefon ile konuşup akabinde email ile haberleştim gün içerisinde. 2 adet acil workstation ihtiyacım vardı. Bilgisayar firması olduğumu söyleyip iskonto istedim. Tatmin edici bir iskonto yapmadılar. Toplam 13 bin TL tutan bir siparişti rakamı düzlemesini istedim ık mık etti ama kabul etti. Kredi kartına taksit için vade farkı istedi ama sitede son kullanıcıya vade farksız yapıyorlardı. İskonto var diye vade farkı istedi. Onun için ayrı savaştım. Akabinde motor kurye gönderip hemen aldıracağımı söyledim montaj biter bitmez. Ama kesinlikle gelen kurye'ye fatura verilmesin. Faturada yazan şirketimin adresine posta edilsin. Çünkü notebooklar doğrudan müşterime gidecek. Sakın faturayı vermeyin dedim. Sanki ben öyle dememişim gibi kuryeye faturayı vermişler. Kurye'de tabi müşteriye vermiş faturayı. Arayıp naptınız siz diyince bizden faturasız ürün çıkmaz diyip üste çıkmaya çalıştılar. Allah'tan müşteri 14 yıllık müşterimdi çok sorun olmadı. Satış ekibinden kimle muattaptım hatırlamıyorum ama satış hizmetleri berbat. Taktıkları SSD diskleri sistem 1 numaralı disk görüyor. Mekanik 1 TB diski 0 numara görüyor. En uyuz olduğum durumdur.

Bütçe daha yüksek olsa sırası ile HP / Asus / MSI alırdık ama 2 bin tl den fazla fark vardı.

!KO
31-01-2016, 22:37
la napcan laptopu kur saglam masaustu oyna işte enınde sonunda xxx sıtelere gırecek zaten pc :D

asmisinsan
31-01-2016, 22:39
Bir kere telefon ile konuşup akabinde email ile haberleştim gün içerisinde. 2 adet acil workstation ihtiyacım vardı. Bilgisayar firması olduğumu söyleyip iskonto istedim. Tatmin edici bir iskonto yapmadılar. Toplam 13 bin TL tutan bir siparişti rakamı düzlemesini istedim ık mık etti ama kabul etti. Kredi kartına taksit için vade farkı istedi ama sitede son kullanıcıya vade farksız yapıyorlardı. İskonto var diye vade farkı istedi. Onun için ayrı savaştım. Akabinde motor kurye gönderip hemen aldıracağımı söyledim montaj biter bitmez. Ama kesinlikle gelen kurye'ye fatura verilmesin. Faturada yazan şirketimin adresine posta edilsin. Çünkü notebooklar doğrudan müşterime gidecek. Sakın faturayı vermeyin dedim. Sanki ben öyle dememişim gibi kuryeye faturayı vermişler. Kurye'de tabi müşteriye vermiş faturayı. Arayıp naptınız siz diyince bizden faturasız ürün çıkmaz diyip üste çıkmaya çalıştılar. Allah'tan müşteri 14 yıllık müşterimdi çok sorun olmadı. Satış ekibinden kimle muattaptım hatırlamıyorum ama satış hizmetleri berbat. Taktıkları SSD diskleri sistem 1 numaralı disk görüyor. Mekanik 1 TB diski 0 numara görüyor. En uyuz olduğum durumdur.

Bütçe daha yüksek olsa sırası ile HP / Asus / MSI alırdık ama 2 bin tl den fazla fark vardı.

Ahahahahah inanilmazda kuralcıdırlar ����

Otto_Skorzeny
01-02-2016, 22:57
Bende monster aldım. Aldığım gibi ısınma sorunu yaşadım, geri göndermekle uğraşmadım. Kasa pc ile takasladım, şansıma da kar ettim. Oyun için laptopun yüzüne bakmam dahada.

bilalMW
04-02-2016, 19:20
merhaba dostlar durum güncelleme yapayım.

aradılar özür dilediler. gerekli jest yaptılar şuan kullanıyorum makine de şuan akıyor bir sıkıntı yok. ssd primary disk hdd secondry olarak seçili geldi kurdum win 8.1 + driverları şuan yağ gibi. bakalım nereye kadar ?