PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bodrumda yaşamak hakkında

berkayoz
31-01-2016, 23:34
[B]Doğma büyüme Istanbulluyum ***** trafik stres kalabalık çok daraldım havacılıkla uğraştıgımdan dolayı işimi Bodruma transfer ettirebiliyorum istanbuldaki evimi kiraya verip annemle beraber bodrum milas civarı havalimanına yakın bir bölgeye yerleşmeyi düşünüyoruz bodrumda yaşayanlara sormak istedğim birkaç konu var
artıları eksileri nelerdir
yaşam pahalımıdır
kışın ısınma olayı nasıl
kiralar aşşağı yukarı ne civarda

İbrahim33
01-02-2016, 00:41
bodrum değilde datçayı fethiyeyi falan düşünmez misin ? ben geçen yaz gittim bodruma araba almak için , oraya gelen turist kitlesi pek kaliteli değil diyorlar.

S.Özeren
01-02-2016, 01:35
Bu konuyu takipteyim bende favorilerime baya bi ev koydum daha bodrum merkezine yakkn yerlerde , harbiden istanbulun turşusu cikto

rdmmm
01-02-2016, 01:43
Annem Bodrum'lu İzmir olmasa hayatımda yaşamak isteyeceğim tek yer Bodrum :D Kışın ayrı bir güzel olur yazın ayrı. Bana sorarsanız Milas'ı eleyin Bodrum'a daha yakın yerlere bakın. Güvercinlik ve Boğaziçi Bodrum'ada havaalanınada yakın 20 km mesafede. Boğaziçinde yabancı ağırlıklı sitelerde ev bulabilirsiniz golf e kadar her türlü olanakları var :D
örnek olarak :Connecting Site... (http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-kacmaz-emlaktan-milas-bogazicinde-flamingoda-kiralik-daire-249318166/detay)

arabasızadam
01-02-2016, 02:38
Bende iki sene önce İst.'dan bodruma yerleştim gayet memnunum havası,doğası ,sakinliği trafik olmaması tavsiye ederim, tek olumsuz tarafı iş olanağı kısıtlı ,oda sizi etkiliyicek bişeyi değil işinizin olduğunu söylemişsiniz tavsiye ederim birde milas tarafı değilde bodrum tarafında oturmanızı tavsiye ederim ,başka sormak istediğiniz bişey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

berkayoz
01-02-2016, 03:05
Bende iki sene önce İst.'dan bodruma yerleştim gayet memnunum havası,doğası ,sakinliği trafik olmaması tavsiye ederim, tek olumsuz tarafı iş olanağı kısıtlı ,oda sizi etkiliyicek bişeyi değil işinizin olduğunu söylemişsiniz tavsiye ederim birde milas tarafı değilde bodrum tarafında oturmanızı tavsiye ederim ,başka sormak istediğiniz bişey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

peki bodrum civarında 1000tl civarı ev bulabilirmiyiz evlerde ısıtma merkezi sistem yada klima ile oluyor galiba

arabasızadam
01-02-2016, 03:19
Rahatlıkla bulabilirsin ,merkezi ısıtma sistemi pek yok soba yada klima.

berkayoz
01-02-2016, 03:34
Rahatlıkla bulabilirsin ,merkezi ısıtma sistemi pek yok soba yada klima.

hocam ben sana özelden yazıyorum:)

K0213
01-02-2016, 07:43
iş amaçlı 2 sene evvel Bodrumdaydım, sezon öncesi gittik haliyle ve 1 ayda piskolojim bozuldu geri döndüm :(
İstanbuldan nefret ediyorum ama sezonluk şehirlerin sezon dışı zamanlarındaki sakinlik İstanbulda yaşayanlar için çok sert bir geçiş olabilir düşüncesindeyim.

ouzs
01-02-2016, 08:23
iş amaçlı 2 sene evvel Bodrumdaydım, sezon öncesi gittik haliyle ve 1 ayda piskolojim bozuldu geri döndüm :(
İstanbuldan nefret ediyorum ama sezonluk şehirlerin sezon dışı zamanlarındaki sakinlik İstanbulda yaşayanlar için çok sert bir geçiş olabilir düşüncesindeyim.

Sakinlik arayanlar için aslında gayet uygunmuş dediğinize göre. Mesela ben karmaşa ve hareketlilikten uzak olmayı tercih edenlerdenim. Kısmet olursa birgün bende ya bodruma ya da o tarzda bir yere 'çeşme olabilir' yerleşmeyi düşünüyorum.

Draniela
01-02-2016, 08:35
Deniz kenarında yaşamayı ben de çok istiyorum. Hayırlı olsun şimdiden.

kelalper
01-02-2016, 08:44
paraya bakma istanbuldan kurtulduğuna say. Eşimin amcası bodrumda yaşıyor sürekli kışları gidiyoruz ziyarete. Her sene gittiğimde daha bi aşık oluyorum kışları bodruma. Sessiz sakin havası temiz insanları düzgün. Klima ve soba kullanıyorlar ısınmak için ama sene içinde kasımdan nisana kadar. Aralık Ocak elektrik parası max 150 lira geliyormuş. Bütün bi kışı tek bi kazakla geçiriosun. Kışın zaten herşey ucuz. Yazın turist çektiği için pahalılaşıyor ama gene istanbul fiyatları yok.

c20let
01-02-2016, 08:56
Yaş kaç bilmiyorum, evli adama kolay olabilir ama bekar ve genç isen İstanbul'un trafiğini arar duruma gelirsin. Kuşadası Bodrum'a göre kışları çok çok canlı ama sıkılıyoruz. Sürekli İzmir'e kaçıyoruz. :D

mimarsertac
01-02-2016, 09:37
http://bodrumluhayat.blogspot.com.tr/ Bodrumda bodrumu yaşarsanız güzel. Ama bodrumda İstanbul'u yaşamaya çalışanlardan olursanız çabuk sıkılırsınız.

wolrath
01-02-2016, 09:40
Bodrumda da trafik oluyor bu arada, yazin ozellikle sahil seridi igrenc bence.

Thracian
01-02-2016, 09:48
Bodrum mu? Hani şu istanbulun ege denizindeki ilçesi olan mı?

1 yıl gümbette yaşadım. Kışın az bi trafik oluyor, yazın ise çile.
Sözüm meclisten dışarı. Çok kötü bi halkı var, nasıl öpsem diye bekliyor.
1 scooter şart (harika)
Doğa yaşam olarak güzel

Sonuç: istanbuldan kaçmak için bence harika bir yer

KÖROĞLU
01-02-2016, 09:58
Şu yazı çok iyiymiş. Ciddiye alınması gereken bir tecrübe ve bilgi birikimi. Yaşama fikri güzel ama zorlukları da az değil.

Sakinliği seven, maddi / iş sıkıntısı olmayan insan için tercih edilesi bir mekan.

bodrumlu hayat: Dayatmalar, alışkanlıklar... Vazgeçmeden yeni bir hayat kazanılmıyor. (http://bodrumluhayat.blogspot.com.tr/2015/09/dayatmalar-alskanlklar-vazgecmeden-yeni.html)

34btr1907
01-02-2016, 10:18
Connecting Site... (http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-gundogan-kizilburunda-3-plus1-90m2full-deniz-manzarali-temiz-daire-262054766/detay) bodrum merkez 20km

Connecting Site... (http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-babacan-dan-camimahallesinde-kiralik-sifir-3-plus1-giris-kat-daire-268433448/detay) Fethiyenin göbeği

Connecting Site... (http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-calis-pazara-yakin-2-plus1-havuzlu-266152966/detay) Fethiyenin göbeği

Connecting Site... (http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-bodrum-nazar-emlak-turgutreis-yalida-kiralik-2-plus1-daire-ref-1352-269020578/detay) bodrum merkeze 20 km

2 ay ver klımayı ver ufoyu tamamdır,iş guc nasıl olur derdı olmasa 5 dk durmam ıstanbulda.

clioGT
01-02-2016, 10:20
turgutreise gittim kasımda,

oraya yerleşsem net siroz sonum olur:)

c20let
01-02-2016, 10:43
Yazlık yerlerde evlerin yalıtımları çok zayıf oluyor. Kış dönemi problem yaratabilir. Tutacağınız evin yalıtımı iyi olursa çok soğuk zamanlar hariç (toplam 2 ay sürmez) ısıtıcıyı akşam geç saatlerde anca çalıştırırsınız.

onursumer
01-02-2016, 10:54
bende turgutreis,gundoğan,yalıkavak tarafaflarında merkeze uzak yerlerde bakıyorum, yazın o merkezin trafiği vs çekilmez oluyor

satılık favorisi olanlar varsa paylaşırsa fikir olur :)

XoR
01-02-2016, 11:03
Hanım bodrumlu annesi ve babası sabit Karaincir'de yaşıyor. Özellikle kışın çok sık gidiyoruz müthiş oluyor yazında Merkeze inmedikçe sıkıntı yok :) trafik istanbuldan beter oluyor :D

Karaincir sitesinde 150-200 civarına dublex enfes teraslı 4+1 evler var bilginiz olsun.

Greentiger01
01-02-2016, 12:28
Çocuklugumdan beri gelir giderim 7 yıldırda tam yerleştim. İnşaat ve emlak işiyle ugraşıyorum. Bıdrumda yaşamak istiyorsanız milas ve güvercinliği eleyin, Bodrumla alakası yok. Kirada oturacaksanız 1500TL den aşlağı rüzgün ev bulmanız zor olacaktır. Ayrıca İstanbulda alışmış olduğunu büyük geniş evleri unutun bodrum evleri küçüktür. Yaşam burda daha kolay ve huzurlu iş imkanı fazla yok hava temiz trafik yok insanlar güler yüzlü. Birde kişiden kişiye değişir sevmeyedebilirsiniz

BaR1s
09-02-2016, 22:02
Yalikavak kisin nasil olur ? En yasanabilir yer bodrumda neresidir ?

997TT
09-02-2016, 22:57
Bır arkadasım yerlestı,4-5 ay sonra kayıs kopmaya baslıyormus,bılgınız olsun....

Hturk
09-02-2016, 23:10
10 yıldır Bodrumda yaşıyorum Gündoğan'da diğer bölgelere göre daha sakin milas güvercinlik tavsiye etmem
güllük olabilir bodrum merkez turgutreis tavsiye etmem kışın kalorifer yok Soba veya klima alışmak zaman alabilir sonrası bırakmak zor
unutmadan bodrumda yaşayanlarin %90'nı problemli benim işim gücüm burda

Hturk
09-02-2016, 23:19
Yalikavak kisin nasil olur ? En yasanabilir yer bodrumda neresidir ?

Yalikavak yaz kış yaşamaya uygun deniz plaj olayı yok denecek kadar az ama palmarin güzeldir zaten bir böle seçip sadece orda araştırma yapmanı tasiye ederim

darkmoon
10-02-2016, 00:10
bodruma bu yaz gittiğimde bodrum bitmiş dedim beton almış başını gitmiş nerde 10 sene önceki yeşillikler içindeki bodrum nerde her yeri beton olmuş bodrum.. hınca hınçda boş kuru bir kalabalık vardı. kışın daha sakindir o bir gerçek..

benim fikrim bodrum artık yaz kış yaşanabilicek bir yer değil. eğer amaç huzur ve kafa dinlemek ise. bodruma bir iki saat yakın mesafeli yeşili doğası denizi bozulmamış bir yer seçmek daha akıl karı mantıklı olabilir.

BaR1s
10-02-2016, 00:45
Didim ve kusadasinada bakiyorum ama bodrumunda kendine has bi havasi var betonarme cogalmis olabilir ama istanbulda yasadigim icin beni cokta rahatsiz etmiyor. Alternatif olarak egede nerelere onerilebilir ? Benim aklimin kaldigi tek yer yalikavak. Hani yasim 27 cevre edinebilirmiyim orada yas ortalamasi yuksek cunku bodrumda.

G_TT_I
10-02-2016, 07:07
Merkezde en büyük sorun ev kalitesi, kışın ultra soğuk, yazın sıcak, kiralar çok yüksek.
Kışın gezmeye kahve dünyası starbucks, alışverişe migros ve gene lanet avm.
Cuma ctesi günü birlikçi akını marinada tüm mekanlar full, fiyatlar tavan, şuan her yer suriyeli yazın belli ırk.
Yollar kötü üstüne yaz kalabalığı, eğer bodrum dışı olacaksa fazla kırsal aranıyorsa uygun ama merkez istanbuldan beter, didim eskiden harika idi, aydınlı olmama rağmen kuş adasını oldum olası sevemedim.

Şehir ise alanya, sakinlik için fethiye kaş seçerdim.

Greentiger01
10-02-2016, 10:07
Bodrum da satılık yada kiralık ev düşünenler için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışabilirim Sakinlik istiyorsanız Gümüşlük ideal

Dragger
10-02-2016, 18:43
Bir arkadaşım 2 sene önce Turgutreiste bir villaya yerleşti, iş güç de buldu gayet mutlu mesut yaşıyor.

İstanbul gerçekten yaşanacak biryer olmaktan çıktı artık.

ulas79
10-02-2016, 22:23
ben Balıkesir´den Kuşadası´na kaçtım ,Bodrum´da da 1 sene kalmıştım(tabi sene 2001 di) ,Kuşadası´ndan önce Borum Marmaris vardı aklımda ama Borum´un kışı yok yani çok ıssız tamam kafa dinleniyor ama bir süre sonra çok sıkıcı oluyor,ben de rotayı Kuşadası´na çevirdim,burası konsantre İzmir gibi kışında olsa hareketlilik var ama kafa ağrıtacak kadar kalabalık olmuyor ve bir çok yere yakın gezmek için.

darkmoon
11-02-2016, 12:30
kuşadası izmire yakın ondandır. bizimde seferihisarda yazlık var izmire 1 saat çeşmeye 45 dakika bodruma 3-4 saat kuşadasına 20 dakika mesafede.. o yüzden hepsine yazın gidiyorum günü birlik yada ibr kaç günlüğüne..

bodrumda yazın inanılmaz bir avm kalabalığı dediğim kuru bir kalabalık var yani insanlar yürüyor ama para harcıyan yok yabancı turistte buna dahil sadece bakıp geçiyorlar.. kuru bir kalabalık.. ben bodruma aşık bir insandım ama en son gördüğüm bana göre kötü durumdaydı dağlar ovalar vadiler boş olan her yere siteler villaları yapmışlar.. yazık olmuş.. bütün bodrumun doğal örtüsü gitmiş..

kaldıki arkadaşımda turgut reisde villa lar yapıyor bana demişdi sana veriyim bir tane yok demişdim iyikide yok demişim..

onursumer
11-02-2016, 14:49
kuşadası izmire yakın ondandır. bizimde seferihisarda yazlık var izmire 1 saat çeşmeye 45 dakika bodruma 3-4 saat kuşadasına 20 dakika mesafede.. o yüzden hepsine yazın gidiyorum günü birlik yada ibr kaç günlüğüne..

bodrumda yazın inanılmaz bir avm kalabalığı dediğim kuru bir kalabalık var yani insanlar yürüyor ama para harcıyan yok yabancı turistte buna dahil sadece bakıp geçiyorlar.. kuru bir kalabalık.. ben bodruma aşık bir insandım ama en son gördüğüm bana göre kötü durumdaydı dağlar ovalar vadiler boş olan her yere siteler villaları yapmışlar.. yazık olmuş.. bütün bodrumun doğal örtüsü gitmiş..

kaldıki arkadaşımda turgut reisde villa lar yapıyor bana demişdi sana veriyim bir tane yok demişdim iyikide yok demişim..

geçen yaz turgut reiste ev tuttum , bodrum merkezin yakınından sadece annemleri havaalanına bırakırken geçtim

bodrum merkeze nekadar uzak okadar iyi , turgutreis,akyarlar bu çevreler hala güzel yazlık havasında ama diğer yerler eskisi gibi değil ozellikle yalıkavak palmarinaya indiğimde sanki bebek sahildeki trafiğin içindeyim :D

veliazak
11-02-2016, 20:52
İstanbul ile kesinlikle kıyaslanmaz ancak; trafik son zamanlarda berbat hal almış durumda... Ben Bodrum'u şöyle tarif ediyorum; "paranın itina ile bozduğu şehir"

Tayfun-E30
11-02-2016, 22:02
ben istanbuldan bodruma yerleştim 7 sene falan olmuştur işim gücüm dolayısıyla yoğunum epey pek sıkılmaya vakit bulamıyorum.. ilk geldiğimde sıkılıyodum ama şu an istanbula hayatta dönmem.. istanbulun aldığı hal ortada.. yalıkavak yolunu vs duble yapıyolar yazınkı trafik olayıda çözülecek nispeten..

kaliteli yasam, deniz, temiz hava, ben çok mutluyum fiyatlar aynı istanbul gibi.. çok güzel semtler var.. imkan varsa kesinlikle gel derim.. elimden geldiğincede yardımcı olurum.. floryadan bir arkadaşım geldi baş ağrılarım bitti diyor. yazın 3 ay kalabalık onun dışında allahın bir cenneti cidden.

BaR1s
11-02-2016, 22:32
Yemin ediyorum istanbulda o kadar sikildim ki insanlarin hali tavri degisti anasini satiyim herkez bi alem kimse kimseye selam vermez hale geldi ben istiyorum ki yasadigim yerde bi yakinlik insanlarla hos sohbet olsun samimi hicbisey kalmadi burda. Ben istanbulu kafamda sildim ama gelirsem yapamazsam da cok ciddi sikintiya girerim ailemde isin icinde cunku o yuzden dogru karar vermek adina her ihtimali dusunuyorum bu yaz bodrumdaydim heryerini gezdim emlakcilarla konustum geldigim yerde mesela yalikavakta ev tuttum oturmaya basladim diyelim sirf 3 ay mi ölü oluyo insan kalmiyormus oyle duydum cogu kisiden.

darkmoon
12-02-2016, 10:47
öyle boş falan değil siz boş görmemişsiniz. bodrum kışında fazlasıyla kalabalık ben kış vakti çeşme,kuşadası,fethiye,alanyayada gittim bodrum bunların yanında ana baba günüdür.. fethiyede çok kalabalık olmuş ..

Greentiger01
16-02-2016, 22:48
ben istanbuldan bodruma yerleştim 7 sene falan olmuştur işim gücüm dolayısıyla yoğunum epey pek sıkılmaya vakit bulamıyorum.. ilk geldiğimde sıkılıyodum ama şu an istanbula hayatta dönmem.. istanbulun aldığı hal ortada.. yalıkavak yolunu vs duble yapıyolar yazınkı trafik olayıda çözülecek nispeten..

kaliteli yasam, deniz, temiz hava, ben çok mutluyum fiyatlar aynı istanbul gibi.. çok güzel semtler var.. imkan varsa kesinlikle gel derim.. elimden geldiğincede yardımcı olurum.. floryadan bir arkadaşım geldi baş ağrılarım bitti diyor. yazın 3 ay kalabalık onun dışında allahın bir cenneti cidden.
Ne iş yapıyosunuz

CasabLanca
17-02-2016, 00:15
geçen ay turgutreisden bir araç almıştım, aracın sahibi turgutreis marinada yatta çalışıyordu. sağolsun epeyce bizi gezdirdi, dolaştırdı. kendisiyle bu konuda bende fikir alışverişi yaptım sakinlik bakımından gümüşlük mantıklı olur dedi. arkadaşın aylık ortalama 3000 lira gibi bir geliri varmış yatta kalmasına rağmen bodrumda yaşam pahalı olduğundan arttırım yapamıyorum demişti. bir de sanayiye gittiğimizde bir ustayla muhabbet ettik 3-4 senedir ordaymış, esnaf tüm müşteriye yazlıkçı gözüyle baktığından yerli halka bile geçirmeye çalışıyor dedi.

berkayoz
17-02-2016, 00:58
herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim işlerimin yoğunluğundan dolayı fazla giremedim foruma geçen hafta günübirlik bodruma gittim evlere baktım maşallah istanbuldan farksız işim havalimanında olucağından dolayı personel servisi bitez kavşağına kadar ve ana caddeden geçiyor aralara girmiyor site tarzı ev ve ana caddeye yakınlığı açısından uygun olur düşüncesiyle konacık'taki evler daha uygun olur düşüncesindeyim 2+1 düzgün bir ev fiyatı 1300tl den başlıyor ve istanbul'dan geldiğini anlayınca insanlarda bi geçirme çabası

veliazak
17-02-2016, 20:11
herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim işlerimin yoğunluğundan dolayı fazla giremedim foruma geçen hafta günübirlik bodruma gittim evlere baktım maşallah istanbuldan farksız işim havalimanında olucağından dolayı personel servisi bitez kavşağına kadar ve ana caddeden geçiyor aralara girmiyor site tarzı ev ve ana caddeye yakınlığı açısından uygun olur düşüncesiyle konacık'taki evler daha uygun olur düşüncesindeyim 2+1 düzgün bir ev fiyatı 1300tl den başlıyor ve istanbul'dan geldiğini anlayınca insanlarda bi geçirme çabasıİşin havalimanında olacaksa eğer; geçirme çabalarını boşa çıkartmak için Milas'tan ev tut derim...

Greentiger01
17-02-2016, 20:14
Geçirme çabasından kastınız nedir?

Respect
27-03-2023, 09:49
Şu ekonomik koşullarda bodrum vs gibi turistlik yerlerde yaşamanın maliyeti ne oldu acaba ? Var böyle çılgın bir planım ama çok araftayım...

Aranel Ciryatan
27-03-2023, 10:02
Şu ekonomik koşullarda bodrum vs gibi turistlik yerlerde yaşamanın maliyeti ne oldu acaba ? Var böyle çılgın bir planım ama çok araftayım...

Pandemi öncesi bizimde böyle bir planımız vardı fakat pandemi ile beraber fiyatlar saçmaladı. Fakat bir çok şirket tekrar ofisten çalışma düzenine geçtiği için oralara yerleşenler önümüzdeki 1 yıl içinde geri döneceği ön görülüyor. Fiyatların 2024 gibi daha düzgün seviyelere geleceği yine ön görülüyor emlak sektöründe. Gerçi deprem etkiledi tabii ki fakat bakalım göreceğiz. Şuan çok saçma fiyatlar var ama Bodrum yarım adasında.

Aranel Ciryatan
27-03-2023, 10:03
Bu arada trafik vs kurtulma düşüncesi ile gidiyorsanız. Haziran başından Eylül ortasına kadar İstanbul'a yakın bir trafik, bayramlarda İstanbul'dan beter bir kalabalık ve trafik. Çökmüş altyapı sizleri bekliyor demektedir. Yazın su yetmez, elektrik kesilir vs bu dertler hiç bitmez. Kışın şiddetli yağmur yağar yine elektrik kesilir vs :)

Respect
27-03-2023, 10:10
Kiralar ortalama ne durumda hocam acaba ?

-Murat Özcan-
27-03-2023, 10:21
Çok sık bodruma gitmiş biri olarak;

Yazın zaten anlatmaya gerek yok

Diğer mevsimlerde genelde yerlisi vardı bir zamanlar ama geçen sene gittiğim de dışarıdan gelenler çok olmuş.

Baya kozmopolit bir yer olmaya başlamış. Bu hoşuma gitmemişti mesela, suriyelisi bile gelmiş senin ne işin var demezler mi orada ?

Bence İlla bodrum olacaksa yakın beldelerine bakın gümüşlük,yalıkavak,türkbükü tarzı yerler biraz daha nezih kaldı.

aybarsdnr
27-03-2023, 10:25
Bütçenizi bilmiyorum ama konacık tarafı son yıllarda popüler oldu. Özellikle yaz-kış yaşayanlar için. Hem şehir içi keşmekeş yok hem de şehire yakın. Çok güzel tek katlı evler yapılıyor. Erenköyde 3+1 daire fiyatına şato gibi ev aldı arkadaşım.

8.000rpm
27-03-2023, 10:27
bodrum da habire sallanır
korkan varsa bunu düşünsün öncelikle
kalınacak mülkün sağlamlığı çok önemli
ayrıca su ve elektrik derdi yıllardır hiç bitmedi bodrumun, pek biteceğe de benzemiyor

ülkenin tatil dönemlerindeki trafik yoğunluğu zaten tüm tatile uygun yerlerin ortak derdi , ayvalık,bodrum,çeşme,marmaris vs vs vs
yani 2 günlük nefes arasında bile insanlar ister istemez kendini biryerlere atmaya çalışıyor

dolayısı ile güzellikleri ve zorlukları birlikte kıyaslamak lazım
aynı şekilde güzellik ve zorlukları mevcut hayatınız için de yapmalısınız ki doğru karar verilebilsin

esnafın geçirmasyon eğilimi artık tüm şehirlerde 4 mevsim var hem de o biçim..
yani bu işin ağustosu şubatı , bodrumu ümraniyesi yok maalesef :D:D:D

XoR
28-03-2023, 07:15

2019'dan beri yaşıyorum :D

Kira fiyatlarını inceleme şansınız olmuştur diye düşünüyorum. Site içi olsun, havuz olsun 2+1 olsunlşar şuan 20.000 civarında yarım adanın mahallelerinde.

Yarımada'dan çıkayım Bodrum'a 25-30 dk mesafede olayım kafi derseniz mumcular da 5-6k civarında kiralık evler hala mevcut.

Istanbul'dan bile pahalı yaşaması. Yeme içme işleri kışın fena değil ama yazın fiyatlar 2-2,5 katına çıkabiliyor esnafsal ürünlerde.

XoR
28-03-2023, 07:17
Bu arada trafik vs kurtulma düşüncesi ile gidiyorsanız. Haziran başından Eylül ortasına kadar İstanbul'a yakın bir trafik, bayramlarda İstanbul'dan beter bir kalabalık ve trafik. Çökmüş altyapı sizleri bekliyor demektedir. Yazın su yetmez, elektrik kesilir vs bu dertler hiç bitmez. Kışın şiddetli yağmur yağar yine elektrik kesilir vs :)

Haziran 15 - Eylül 15 arasında işe gidip gelmek dışında evden pek çıkmamaya. Çıksak bile mahallemiz Bitez dışına pek gitmemeye çalışıyoruz.

Trafik konusunda alternatif kaçış noktası olmadığından herkes aynı yolları kullanıyor. Yukarıdaki tarihlerde buradaki trafik İstanbul'u aratır o kadar söyleyeyim :)

XoR
28-03-2023, 07:21
Kiralar ortalama ne durumda hocam acaba ?

Hangi mahalle de oturacağın burada çok önemli.

Öncelikli olarak evini 12 ay kiraya verecek birini bulman gerekiyor. Size çoğu kişi sezonda 4 ay kiralayıp 2 senelik kira getiri klazandığı için 12 ay vermeye yanaşmıyor. 12 ay kiraya veren de mutlaka sizden yıllık peşin isteyecektir.

Bitez örnek ilan ki site içi değil havuz mavuz yok

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-bitez-in-harika-lokasyonunda-aylik-ya-da-sezonluk-kiralik-2-plus1-1084509703/detay)

Nisan 2023 20.000TL

Mayıs 2023 20.000TL

Haziran 2023 30.000TL

Temmuz 2023 45.000TL

Ağustos 2023 45.000TL

Eylül 2023 30.000TL

Ekim 2023 20.000TL

Kasım 2023 20.000TL

SEZONLUK 01 Nisan-30 kasim 200.000TL

*Elektrik -Su kiracıya aittir.

Konacık - Merkezi olmakla beraber kötü komşu profiline sahip bir lokasyon - 13.000 lira

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-bodrum-konacik-ta-beyaz-esyali-ust-kat-daire-1086358856/detay)

XoR
28-03-2023, 07:45
Özet olarak evliysen, 2 kişi çalışıyorsanız ve ortalama üstünde bir maaş varsa keyifle yaşarsınız.

Tek kişinin çalıştığı ortalama bir maaşlı senaryoda Bodrum sizi çok değil 8-10 ay içerisinde eksi bakiyelerle bunalıma sokar gereksiz bir hayat stresi oluşur üstünüzde.

En basitinden kışın 35 lira bandında olan damacana su fiyatı yazın 60 lira oluyor :)

Ortalama mekanlarda bile bira fiyatları genelde 3 haneli.

Merkez marina civarında kokteyl içeyim dersen 250-300 bandında gezer.

Yalıkavak, Türkbükü falan yazın gitmek yürek ister :D plaj girişleri 1000+'dı kişi başı geçen sene.

Biz artık ha gayter yerlisi olduğumuz ve bağlantımız çok olduğu için bu fiyatlara maruz kalmıyoruz. Ama bu mertebeye ulaşana kadar uzun bir süre hoş geldin partisi oluyor maalesef :D

EmreBC
28-03-2023, 08:20
2019'dan beri yaşıyorum :D

Kira fiyatlarını inceleme şansınız olmuştur diye düşünüyorum. Site içi olsun, havuz olsun 2+1 olsunlşar şuan 20.000 civarında yarım adanın mahallelerinde.

Yarımada'dan çıkayım Bodrum'a 25-30 dk mesafede olayım kafi derseniz mumcular da 5-6k civarında kiralık evler hala mevcut.

Istanbul'dan bile pahalı yaşaması. Yeme içme işleri kışın fena değil ama yazın fiyatlar 2-2,5 katına çıkabiliyor esnafsal ürünlerde.

koray abi hizmetçi lazımmı?çay kahve servisi yaparım bahçe işlerini yaparım.maaş istemem kalıcak yer versen yeter :D

Berkan
28-03-2023, 08:31
Özet olarak evliysen, 2 kişi çalışıyorsanız ve ortalama üstünde bir maaş varsa keyifle yaşarsınız.

Tek kişinin çalıştığı ortalama bir maaşlı senaryoda Bodrum sizi çok değil 8-10 ay içerisinde eksi bakiyelerle bunalıma sokar gereksiz bir hayat stresi oluşur üstünüzde.

En basitinden kışın 35 lira bandında olan damacana su fiyatı yazın 60 lira oluyor :)

Ortalama mekanlarda bile bira fiyatları genelde 3 haneli.

Merkez marina civarında kokteyl içeyim dersen 250-300 bandında gezer.

Yalıkavak, Türkbükü falan yazın gitmek yürek ister :D plaj girişleri 1000+'dı kişi başı geçen sene.

Biz artık ha gayter yerlisi olduğumuz ve bağlantımız çok olduğu için bu fiyatlara maruz kalmıyoruz. Ama bu mertebeye ulaşana kadar uzun bir süre hoş geldin partisi oluyor maalesef :D

Fiyatlar maşallah düşman götüne :D

XoR
28-03-2023, 08:48
Fiyatlar maşallah düşman götüne :D

Bunlar geçtğimiz sezonun fiyatlarıydı :D

Yazın işim gereği zaten full çalışıyorum. Misafir ağırlamak, aaa Koray'cım Bodrum'a geliyorum görüşelim vs olmadığı için rahatım :D

Geçen sene 1 defa eşimin arkadaşı geldi İngiltere'den. Pound bozdurup ortak ödemememize rağmen oha amk burada yaşanmaz dedi :D

Miam'da 3 kişi birer parça (kolun ucu) ahtapot, 5 parça meze, 50'lik rakı henüz Haziran başında 5'lik olduk.

XoR
28-03-2023, 08:51
koray abi hizmetçi lazımmı?çay kahve servisi yaparım bahçe işlerini yaparım.maaş istemem kalıcak yer versen yeter :D

Bizim sitede Ali abi var :D çay kahve yok aksine otopark'da yakalarsa viskisini senden içer :D

Bahçe işlerine bakıyor. Bakıyor dediysem işi taşere etmiş birine yaptırıyor. Aradaki farkı indiriyor :D

Havuz kimyasalı atıyor. Otopark alanında müsatakil 2+1'de kalıyor. Elektriği suyu bizden 18k maaşı var :D

|KaAn|
28-03-2023, 08:52
peki bodrum civarında 1000tl civarı ev bulabilirmiyiz evlerde ısıtma merkezi sistem yada klima ile oluyor galiba

7 sene önce bu soruya "rahatlıkla" cevabı verilmiş. Gelinen noktayı XoR açıklamış..
Ekonomi son yıllarda *****, pandemi sonrası daha da göç aldı,insanların gözü açıldı ama x20 olması ben mi çok mantıksız düşünüyorum bilmiyorum ama bana hala yuhh be kardeşim dedirtiyor. Heryeri İstanbullaştırmak gibi bir gerçeğimiz var. Bodrum değil belki ama Çeşmeye hemen hemen her sene giderdim İstanbullaşmadan öncesinde, yine 3-4 ay iş yapardı mekanlar ama bu kadar güzel sevmezlerdi adisyonda, amcam ağaçlı yolda villa almıştı istanbulda 2+1 parasına, şimdi gelinen nokta belli.

40 yaşındayım, bekarım, full remote çalışıyorum, işyerimde yurtdışında çalışanlar da var, benim bu fiyatlar yüzünden adım atmaya oturma grubum yemiyo maalesef.

EmreBC
28-03-2023, 08:53
Bizim sitede Ali abi var :D çay kahve yok aksine otopark'da yakalarsa viskisini senden içer :D

Bahçe işlerine bakıyor. Bakıyor dediysem işi taşere etmiş birine yaptırıyor. Aradaki farkı indiriyor :D

Havuz kimyasalı atıyor. Otopark alanında müsatakil 2+1'de kalıyor. Elektriği suyu bizden 18k maaşı var :D

maşallah :D

XoR
28-03-2023, 08:59
Hanım bodrumlu annesi ve babası sabit Karaincir'de yaşıyor. Özellikle kışın çok sık gidiyoruz müthiş oluyor yazında Merkeze inmedikçe sıkıntı yok :) trafik istanbuldan beter oluyor :D

Karaincir sitesinde 150-200 civarına dublex enfes teraslı 4+1 evler var bilginiz olsun.

7 sene önce yazmışım :)

Kayınpederin önündeki evi 200'e almadık.

Geçen 8 milyon'a ilan çıktılar 7,5 hayırlı olsun satıldı :D

XoR
28-03-2023, 09:01

o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler :D

Bizim site'den örnek kiralık ilanı ( yaşamıyorum, çalışıyorum :D ) bu fiyatlar yok artık amk dedirtir size ama bu paraları veriyorlar maalesef hatta sıraya giriyorlar :)

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-bodrum-golkoy-a-plussitede-kiralik-5-plus1-full-mobilyali-villa-lux-1056038741/detay)

XoR
28-03-2023, 09:07
7 sene önce yazmışım :)

Kayınpederin önündeki evi 200'e almadık.

Geçen 8 milyon'a ilan çıktılar 7,5 hayırlı olsun satıldı :D

Kendime alıntı yapmaktan helak oldum :D Yazın çoluk çocuk gitmiyor olsak ben bile kiraya vermeyi düşündüm Karaincir'i

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-akyarlar-karaincir-de-deniz-ve-kos-adasi-manzarali-yazlik-929997402/detay)

KOS ADASI VE DATÇA MANZARALI

HAZİRAN 2023 45000₺

TEMMUZ 2023 55000₺

AĞUSTOS 2023 55000₺

EYLÜL 2023 45000₺

|KaAn|
28-03-2023, 09:10

Bizim site'den örnek kiralık ilanı ( yaşamıyorum, çalışıyorum :D ) bu fiyatlar yok artık amk dedirtir size ama bu paraları veriyorlar maalesef hatta sıraya giriyorlar :)

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-bodrum-golkoy-a-plussitede-kiralik-5-plus1-full-mobilyali-villa-lux-1056038741/detay)

İstanbul'da 2+1 parası uygunmuş dememe ramak kalmıştı. Kiralık yazısını 3.seferde farkettim, sıfırları yerleştirmem zaman aldı..
2 milyonluk konut kredisi 10 sene 32-33bin taksidi varken, kim ödüyo bu paraları? herkes gayri meşru mu yaşıyo?
Bizim site diyo, acaba Xor'un "Yazın işim gereği zaten full çalışıyorum" derken profil fotosu ile bağlantılı bir işi mi var soruları..

XoR
28-03-2023, 09:16
İstanbul'da 2+1 parası uygunmuş dememe ramak kalmıştı. Kiralık yazısını 3.seferde farkettim, sıfırları yerleştirmem zaman aldı..
2 milyonluk konut kredisi 10 sene 32-33bin taksidi varken, kim ödüyo bu paraları? herkes gayri meşru mu yaşıyo?
Bizim site diyo, acaba Xor'un "Yazın işim gereği zaten full çalışıyorum" derken profil fotosu ile bağlantılı bir işi mi var soruları..

4-6 milyon aylık kiralık çok normal :D benim gözüm kulağım baya alıştı artık bunlara.

Haziran - Eylül iptalim telefon susmuyor :D

https://imagenes.lainformacion.com/files/image_656_370/uploads/imagenes/2017/09/20/59c2476de63e7.jpeg

DOHC
28-03-2023, 09:26
Kendime alıntı yapmaktan helak oldum :D Yazın çoluk çocuk gitmiyor olsak ben bile kiraya vermeyi düşündüm Karaincir'i

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-akyarlar-karaincir-de-deniz-ve-kos-adasi-manzarali-yazlik-929997402/detay)

KOS ADASI VE DATÇA MANZARALI

HAZİRAN 2023 45000₺

TEMMUZ 2023 55000₺

AĞUSTOS 2023 55000₺

EYLÜL 2023 45000₺

Valla 2 yetişkin, 1 çocuk, uçakla ulaşım, 5 gece,
Antalya 40k
Kıbrız 45k olduğunu görünce
bir ay koca tatil için uygun geliyor bana fiyatlar.

6 milyon ise önce satılık sandım, tam hesaplarımı, portföyümü toplayıp Z raporu alacaktım ki, kiralık kelimesini gördüm :P

DOHC
28-03-2023, 09:28
4-6 milyon aylık kiralık çok normal :D benim gözüm kulağım baya alıştı artık bunlara.

Haziran - Eylül iptalim telefon susmuyor :D

https://imagenes.lainformacion.com/files/image_656_370/uploads/imagenes/2017/09/20/59c2476de63e7.jpeg

Ulem kendimin anadan fakir, yani mother fakir, olduğunu bu mesaj ile anladım.
Ben yıllık kira 6 milyon diye yorumlamıştım :)

BARR
28-03-2023, 09:34
Yine fakirler ve fakirler arasında müthiş dialoglar :hehe:

XoR
28-03-2023, 09:36
Valla 2 yetişkin, 1 çocuk, uçakla ulaşım, 5 gece,
Antalya 40k
Kıbrız 45k olduğunu görünce
bir ay koca tatil için uygun geliyor bana fiyatlar.

6 milyon ise önce satılık sandım, tam hesaplarımı, portföyümü toplayıp Z raporu alacaktım ki, kiralık kelimesini gördüm :P

Karaincir'de 2 Yetişkin 1 çocuk plajda günlük geçen sene 1.500 lira civarında gidiyordu :) Bu sene 2,5 gider.

He hergün inmem. Sitenin havuzuna giderim. Öğle akşam yemeğini evde kendim hallederim derseniz evet mantıklı 1 ay için.

XoR
28-03-2023, 09:36
Yine fakirler ve fakirler arasında müthiş dialoglar :hehe:

Fasfakirleri de ekle :D

BARR
28-03-2023, 09:40
Fasfakirler durumu idarak etmeye çalışıyor, fakirler dialog kısmında :hehe:

16EC813
28-03-2023, 09:42

ulanyaa amenike haykırdım sabah sabah :D :D

CloudGrey
28-03-2023, 09:51
geçen çarşamba günü 4. leventten beşiktaşa tam 3 saat gittim.

buranın artık yaşanırı yok

XoR
28-03-2023, 10:05
geçen çarşamba günü 4. leventten beşiktaşa tam 3 saat gittim.

buranın artık yaşanırı yok

Haziran 15 - Eylül 15 burası da benzer senaryo. Lakin bunun dışında kalan zaman diliminde Bitez'den merkeze (5km) inmem 7 dk falan sürüyor sadece. Park derdi vs de olmuyor.

Yazın bu bahsettiğim 5 km'yi gitmek 2 saat sürebiliyor. Çoğunlukla yürüyorum yazın gitmek zorunda kalırsam bu yolu :) daha çabuk varıyorum :D

16EC813
28-03-2023, 10:10
sabah sabah pisikolojimi altüst ettiniz ya laa ,ne güzel biz fakir mahhallemizde yuvarlanıp gidiyoduk adaletin bu mu dünya :D

EmreBC
28-03-2023, 10:11

abi gezdirmek için 200 lira gibi bir ücret alıyorlarmış bu villaları varmı bilgin?

CloudGrey
28-03-2023, 10:12
Haziran 15 - Eylül 15 burası da benzer senaryo. Lakin bunun dışında kalan zaman diliminde Bitez'den merkeze (5km) inmem 7 dk falan sürüyor sadece. Park derdi vs de olmuyor.

Yazın bu bahsettiğim 5 km'yi gitmek 2 saat sürebiliyor. Çoğunlukla yürüyorum yazın gitmek zorunda kalırsam bu yolu :) daha çabuk varıyorum :D

abi bodrumda artık çok farklı değil.
benim planım çanakkale falan

CND
28-03-2023, 10:14
Site yönetimini konuya girişi ücretli yapmaya davet ediyorum. :D

16EC813
28-03-2023, 10:21
çok degill çokk çok fakir oldugumu anladım :D bu nası bi uçurumdur arkadaş gerçi uçurumunda uçurumu ,uçurum bile anlatmaya kifayetsiz kalıyo spor gazetesi :D

DOHC
28-03-2023, 10:24
çok degill çokk çok fakir oldugumu anladım :D bu nası bi uçurumdur arkadaş gerçi uçurumunda uçurumu ,uçurum bile anlatmaya kifayetsiz kalıyo spor gazetesi :D

Hep bu internet, paparazzi programlarının yüzünden.
İnternet olmasa, paparazziler olmasa senin bunlardan hiç haberin olmayacak, mutlu mutlu yaşamaya devam edeceksin kendi dünyanda.
İnternet ve paparazziler yasaklanmalı tez zamanda.

16EC813
28-03-2023, 10:32
Hep bu internet, paparazzi programlarının yüzünden.
İnternet olmasa, paparazziler olmasa senin bunlardan hiç haberin olmayacak, mutlu mutlu yaşamaya devam edeceksin kendi dünyanda.
İnternet ve paparazziler yasaklanmalı tez zamanda.

ceryanları kesin ,fişi çekin :D

drago
28-03-2023, 10:45
Heryeri İstanbullaştırmak gibi bir gerçeğimiz var. Bodrum değil belki ama Çeşmeye hemen hemen her sene giderdim İstanbullaşmadan öncesinde,

İmzalık bir ifade olmuş.

Ben 5 yıldır İzmir'deyim, eşim bilmem kaç kuşak İzmir'li; burnumuzun dibi, ama biz de pik sezonda Çeşme'ye gitmiyoruz, olursa anca Eylül'de

Geçen sene, iş yerinden genç bir arkadaşımız sezonda bir haftasonu Çeşme'ye gittiğinde; orada eğlenmeye çalışan İstanbul'lu bir hanım ablamızın "Öff, bugün de İzmir'li dolmuş burası" demesine şahit olmuş :D

XoR
28-03-2023, 10:46
abi gezdirmek için 200 lira gibi bir ücret alıyorlarmış bu villaları varmı bilgin?

Emlak konularını hiç bilmiyorum. Duyduğum fiyatlara istinaden buldum ilanı :D

XoR
28-03-2023, 10:47

Yok yahu birebir yaşıyorum burada :D ikametgah mı atalım siteye :D eskide don falan atılırdı :hehe:

16EC813
28-03-2023, 10:51
Yok yahu birebir yaşıyorum burada :D ikametgah mı atalım siteye :D eskide don falan atılırdı :hehe:

niye bölee çivi gibi çakıp çakıp duruyon sen bize hayırdır :D anladık tamam fakiriz :D

Dragger
28-03-2023, 10:53

Yaşıyosun bu hayatı be :)

XoR
28-03-2023, 11:08
niye bölee çivi gibi çakıp çakıp duruyon sen bize hayırdır :D anladık tamam fakiriz :D

Çok bildiğim yerden sorulunca, top tüfek ne varsa daldım abi pardon :D

Ama nereye gideceğini bilirsen çok zikilmeden de doyabilirsin :D

Yalıkavak ve Merkez de Arka Pizza var ki efsane pizza yapıyorlar.

150-200 bandın da pizzalar

Arka Pizzeria | Bodrum Pizza | Arka Pizza | 4 Peynirli Pizza (https://www.arkapizzeria.com/Tr/anasayfa)

arabasızadam
28-03-2023, 11:09
On yıldır bodrumda yaşıyorum pandemiden sonra çok göç aldı ve kalabalıklaştı ve konut fiyatları ,kiraları inanılmaz uçtu gelmeyi düşünen arkadaşlar iyi düşünsün .

XoR
28-03-2023, 11:12
Yaşıyosun bu hayatı be :)

Yahu ne yaşaması :D hayatta kalıyoruz sadece :D

110k kreş parası istediler. Dedim iş bulma garantisi var mı ? Leyla 3 yaşında :D

BARR
28-03-2023, 11:40
Zenginlere hizmet edenlerin serzenişlerini duyuyoruz arkadaşlar :hehe:

XoR
28-03-2023, 11:47
Zenginlere hizmet edenlerin serzenişlerini duyuyoruz arkadaşlar :hehe:

Burası çok çokomelli :D

Yarbay
28-03-2023, 11:57

110k kreş parası istediler. Dedim iş bulma garantisi var mı ? Leyla 3 yaşında :D

herkes İstanbula pahalı der ama İstanbul maaşı alıp eğer kafanı kullanırsan seçenek ve alternatifler çok ve bunların arasından uyguna çıkabiliyorsun.

Adana'da maalesef pahalı bence özelliklede alınan maaşlar düşünüldüğünde:

1) Ted koleji (adına bakmayın Ankara vs gibi değil orta üstü sınıfa hitap ediyor diyim) 1inci sınıf 99500tl (100 diyememiş :) ) bunada kitap/kırtasiye,üniforma,yemek veya servis dahil değil

2) şöyle adam akıllı bir Rakı Balık yapayım desen ,Gölevi (manzara kral,balık eh), Resif (konum iyi,manzara sıfır,tad iyi), Dodo (konum iyi,manzara yokki, tad güzel) kişi başı yediğine içtiğine göre ve geldiğin gruba göre (adamına göre, iş yemeği +%20, yabancı varsa bu iş yemeğinde +%50 :) ) 500-1000tl yada market fiyatı x3 diyim size daha iyi hesaplarsınız.

3) kendim daha çok sitelerin bulunduğu bir bölgede oturuyorum (Gürselpaşa) ve evime yürüme mesafesindeki tek yıkamacı Last Touch inanması güç ama Adana gibi bir ilde iç dış araba yıkama 200tl

4) kasap değilse saç traşı 200tl, iyi ve isim yapmışsa 300tl

bence böylesi bir il için cidden çok saçma rakamlar

XoR
28-03-2023, 12:03
herkes İstanbula pahalı der ama İstanbul maaşı alıp eğer kafanı kullanırsan seçenek ve alternatifler çok ve bunların arasından uyguna çıkabiliyorsun.

Adana'da maalesef pahalı bence özelliklede alınan maaşlar düşünüldüğünde:

1) Ted koleji (adına bakmayın Ankara vs gibi değil orta üstü sınıfa hitap ediyor diyim) 1inci sınıf 99500tl (100 diyememiş :) ) bunada kitap/kırtasiye,üniforma,yemek veya servis dahil değil

2) şöyle adam akıllı bir Rakı Balık yapayım desen ,Gölevi (manzara kral,balık eh), Resif (konum iyi,manzara sıfır,tad iyi), Dodo (konum iyi,manzara yokki, tad güzel) kişi başı yediğine içtiğine göre ve geldiğin gruba göre (adamına göre, iş yemeği +%20, yabancı varsa bu iş yemeğinde +%50 :) ) 500-1000tl yada market fiyatı x3 diyim size daha iyi hesaplarsınız.

3) kendim daha çok sitelerin bulunduğu bir bölgede oturuyorum (Gürselpaşa) ve evime yürüme mesafesindeki tek yıkamacı Last Touch inanması güç ama Adana gibi bir ilde iç dış araba yıkama 200tl

4) kasap değilse saç traşı 200tl, iyi ve isim yapmışsa 300tl

bence böylesi bir il için cidden çok saçma rakamlar

:D

https://www.youtube.com/watch?v=aKDDiLbUdYI

|KaAn|
28-03-2023, 12:09
İmzalık bir ifade olmuş.

Ben 5 yıldır İzmir'deyim, eşim bilmem kaç kuşak İzmir'li; burnumuzun dibi, ama biz de pik sezonda Çeşme'ye gitmiyoruz, olursa anca Eylül'de

Geçen sene, iş yerinden genç bir arkadaşımız sezonda bir haftasonu Çeşme'ye gittiğinde; orada eğlenmeye çalışan İstanbul'lu bir hanım ablamızın "Öff, bugün de İzmir'li dolmuş burası" demesine şahit olmuş :D

Amcamlar 20 yıla yakındır İzmirdeler, önceki postta anlattıgım durum.. Çeşme İzmir'in yazlığıydı o zamanlar.
Kuzen 5+ senedir Çeşmeye ben gelince gidiyo anca.. Samos adasına kaçıyo genelde, hem daha uyguna geliyo, hem yediğinin tadı var, hem de çeşmeye gidenlerin "zengine bak be ayda bir yurtdışına gidiyo" demelerine gülüp geçiyo

|KaAn|
28-03-2023, 12:14

ortaokulda Erdem diye bir arkadaş vardı metalurji mühendisi olmuş. 4 sene önce gittiğimde fotograflardan görüp yanıma gelmişti. 3-5 senedir ordayım demişti. Anne-baba vefat ettikten sonra Çanakkalede bir taş ocağı işletmesinden teklif gelince Ataköydeki 2 evi satmış, kız arkadaşına da var mısın diye sorup ok alınca orda bir "koy yarısı" almış. Akşam mesaisi 4.30da bitiyo ya tekneyle balığa, ya zıpkınla dalışa çıkıyorum demişti..
Dipnot olarak:2çocuga ragmen saçında beyaz yoktu, ben muhtemelen 2-3 seneye kadar fedon gibi olurum.

darkmoon
28-03-2023, 12:32
Geçen sene tuhaf bir şekilde bazı frençayz firmaların fiyatı bile normal istanbul rakamlarından pahalıydı benim amca eniştenin evleri var çok şükür para vermiyorum otel falan ama geçen sene bir daha gelmem dedim çok ciddi diyorum pahalı öyle böyle değil bir insan yiyecek yer ararmı nereye baksam ortalama bir öğlen yemeği yiyicez öyle özel akşam yemeği falanda değil maksat karnımız doysun o kadar 300-500 tl den aşağı bulamamışdık yiğen dedi gel tavuk döner yiyelim sinir yaptım sanırım şekerimde düştü inat ettim evde yedim … yanımda Almanya’dan gelen yiğenim vardı ona bile pahalı geldi bunlar nasıl fiyatlar falan diyordu . Zaten gerisini xor fazla fazla yazmış bildiğin İstanbul gibi olmuş pandemi sonrası zaten bir göç almıştı şimdi büyük deprem sonrası özellikle İstanbul’da olabilecek denilen büyük depremden de uzaklaşmak isteyen insanlar tarafından bence bu benim şahsi fikrim sağlam bir göç daha parça parça alacaktır.. bu kadar ufak alanda yoğun nüfusun olması altyapı üst yapı deniz temizliği çevre temizliği sorunlarını da zaman içinde getirebilir ..

XoR
28-03-2023, 12:42
Geçen sene tuhaf bir şekilde bazı frençayz firmaların fiyatı bile normal istanbul rakamlarından pahalıydı benim amca eniştenin evleri var çok şükür para vermiyorum otel falan ama geçen sene bir daha gelmem dedim çok ciddi diyorum pahalı öyle böyle değil bir insan yiyecek yer ararmı nereye baksam ortalama bir öğlen yemeği yiyicez öyle özel akşam yemeği falanda değil maksat karnımız doysun o kadar 300-500 tl den aşağı bulamamışdık yiğen dedi gel tavuk döner yiyelim sinir yaptım sanırım şekerimde düştü inat ettim evde yedim … yanımda Almanya’dan gelen yiğenim vardı ona bile pahalı geldi bunlar nasıl fiyatlar falan diyordu . Zaten gerisini xor fazla fazla yazmış bildiğin İstanbul gibi olmuş pandemi sonrası zaten bir göç almıştı şimdi büyük deprem sonrası özellikle İstanbul’da olabilecek denilen büyük depremden de uzaklaşmak isteyen insanlar tarafından bence bu benim şahsi fikrim sağlam bir göç daha parça parça alacaktır.. bu kadar ufak alanda yoğun nüfusun olması altyapı üst yapı deniz temizliği çevre temizliği sorunlarını da zaman içinde getirebilir ..

Bizim sitede kuyu olmasa yanmışız.

Arkadaşım Yalıçiftlik'de oturuyor. Yazın kesilen sularla baş edemedikleri için 5 tonluk galvaniz tanker aldılar komşularla ortak aidat üzerinden.

Pandemi de gelenlerin %35-40 civarı düzenini kurdu ve kaldı. Home office, okul nakil ıvız zıvır oturttu düzeni.

Bodrum'da deprem bölgesi ama adam diyor ki yıkılırsa tek katlı kendi evimin enkazından bir şekilde çıkarım. Istanbul'da oturuyor 20 katlı binada. Yazın tatile gelip düzeni kuracak %30-35 daha bekliyorum.

Pahalı olmasını geçiyorum. Alt yapı & üst yapı yakın gelecekte ciddi anlamda yetersiz kalacak ki şuan yazın rezalet.

XoR
28-03-2023, 12:49
Şu evi alabileceğimden değil de aile içi kıskanma favorilerini paylaş WA grubu için favoriye almıştım 25 Şubat'da 28.500.000 lira'dan

Üzerinden sadece 1 ay geçti. Üzerinde 3.000.000 lira eklendi. Loto çıkarsa alacağım ama :D screen shot aldım 27'i masaya koyar elimi öptürürüm :D

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-bitez-de-mustakil-buyuk-bahceli-yeni-5-plus2-1061071635/detay)

BARR
28-03-2023, 12:55
Şu evi alabileceğimden değil de aile içi kıskanma favorilerini paylaş WA grubu için favoriye almıştım 25 Şubat'da 28.500.000 lira'dan

Üzerinden sadece 1 ay geçti. Üzerinde 3.000.000 lira eklendi. Loto çıkarsa alacağım ama :D screen shot aldım 27'i masaya koyar elimi öptürürüm :D

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-bitez-de-mustakil-buyuk-bahceli-yeni-5-plus2-1061071635/detay)

Üzerinde gömlek mangal yaparken havuz başında "Aşk Bodrumda yaşanıyor güzelim" çalacak deme keyfine hıammınaaaa :hehe:

16EC813
28-03-2023, 13:02

nassı güzel bi rüya tanrım :D hiç uyanmasak :D

darkmoon
28-03-2023, 13:07
Genel de sahil hizası Ege Akdeniz bu savaşın etkisi pamdeminin etkisi çok göç aldırdı bence.. Antalya’ya eylülde gittiğimde bunu bariz gördüm çok fazla Ukrayna Rus vardı. Ve ev kiraları İstanbul’u aratmıycak şekilde uçmuştu..
Bodrum adı var bir popülerliği var ismi var marka gibi oldu ekstra fazla göç alır doğal olarak ..

8.000rpm
28-03-2023, 13:13

o paraya etrafı daha boş yerler de var başkan :):)
tez zamanda nasip olsun sana gönülden istedim valla :)
25 koy masaya fazlasını isterse parça parça atarsın sehpanın üstüne :D:D:D:D

XoR
28-03-2023, 13:20
o paraya etrafı daha boş yerler de var başkan :):)
tez zamanda nasip olsun sana gönülden istedim valla :)
25 koy masaya fazlasını isterse parça parça atarsın sehpanın üstüne :D:D:D:D

Tek tarafı boş kafi bize :D bide tabi Bitez de olması şart :D

Gidip bir loto yapıştırayım :D 46 olmak üzere https://www.millipiyangoonline.com/super-loto

Tutarsa Valentino Rossi dövme yaptırırım :D

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDAAd4gkVr3lkMJsFnq_BdC2QibJoGI ckMvw&usqp=CAU

darkmoon
28-03-2023, 13:28
Bence bu iş böyle gitmez çünkü insanlar barınıcak ev bulamıycak bu iş böyle giderse bu fiyat artışlarıyla hem kira hem satın alma için diyorum.. yani illa bu işin terse döneceği bana göre bence fiyatların çakılıcağı bir an gelicek ..

XoR
28-03-2023, 13:37
Bence bu iş böyle gitmez çünkü insanlar barınıcak ev bulamıycak bu iş böyle giderse bu fiyat artışlarıyla hem kira hem satın alma için diyorum.. yani illa bu işin terse döneceği bana göre bence fiyatların çakılıcağı bir an gelicek ..

Bu konu 1 Temmuz 2023'de birbirini vuran ev sahibi ve kiracılar ile tavan yapıp normale dönecek diye düşünüyorum.

"Haziran 2022 tarihinde konut kiralarına 1 yıl boyunca tüketici fiyat endeksindeki 12 aylık değişim oranlarının ortalaması yerine yüzde 25'lik bir üst sınır getirilmişti. Bu süre 1 Temmuz 2023'de sonra erecek ve ev sahibi ile kiracı yeni rakamı belirleyecek."

Birde gündemde aşağıdaki durum var. Bakalım bu ne olacak.

"Son iddia ise kiralara limit getirilmesine yönelik oldu. İllere ve semtlere yönelik rayiçlere göre belirleneceği iddia edilen kiraların 2 bin ila 5 bin TL arasında olacağı konuşulmaya başlandı.

Son iddia ise kiralara limit getirilmesine yönelik oldu. İllere ve semtlere yönelik rayiçlere göre belirleneceği iddia edilen kiraların 2 bin ila 5 bin TL arasında olacağı konuşulmaya başlandı.
Limiti aÈ™ımı olan evlerde ev sahiplerine ilk etapta 300 bin TL ceza, suçun tekrar etmesi halinde meskenin 2 yıl süreyle mühürlenmesi gündemde."

aybarsdnr
28-03-2023, 16:23

Benim de favorim bu ev. Yoğunluktan uzak olduğu için de artı. Fiyatı çok çok daha uygunken baktık, önündeki elektrik direği fotoğraflardaki gibi masum değil. Baya tüm manzarayı kapatıyor.

aybarsdnr
28-03-2023, 16:24
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-satilik-konacik-acropol-tek-kat-manzarali-villa-1011833825/detay)

XoR
28-03-2023, 16:29
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-satilik-konacik-acropol-tek-kat-manzarali-villa-1011833825/detay)

Alokasyonu şahane olmuş. Sırtını bir dağa yaslamış gibi ve adaya konumlanmış gibi duruyor gerçekten.

Sti_Ozan
28-03-2023, 16:39

Ofiste boşta kaldıkça sarı sitede geziyorum, ana sayfada denk geldikçe tekrar tekrar bakıyorum cidden çok iyi ev.

darkmoon
28-03-2023, 17:02
Bende tam aksine klasik Bahçeli ufak zeytinliği falan olursa ufak tavuk falan besleyebiliceğim minik bir alan meyve ağaçları biraz organik yaşama dönük bir alanı tercih ederim arabamı motorumu içeri sokabileceğim bir alanı olsun yeterli .. denize kumsala gitmek istesem arabam var motorum var giderim 5-10 dakka da zaten ..

Berkan
28-03-2023, 22:32

Askerde hazir yurtdisindsyken hiç gelemyecektin :D kek borek pasta mis gibi giderdin. Yeminle su fiyatlari gördükçe zaten yapasım olmauan bebe iyice iceri kaciyo :D

Schumi
28-03-2023, 22:48
4 sayfa okudum halen daha yıllık kirası sandığım 6 milyon olan villanın aylık 6 milyon olmasını atlatamadım. Mideme oturdu bunla sahur yaparım artık ben.

darkmoon
28-03-2023, 23:02
6 milyon aylık kira vericeğime yurtdışından 1 milyona 5-6 yaşında en kral yatı alır marinaya da günlük bilmiyorum fiyatları ama herhalde 3-4 bin tl tutar merkez marina Turgutreis deki daha ucuzdur büyük ihtimal 2 bin falan olabilir ayda geldin 90 bine denizin tam ortasında Bodrum’un tam içindesin en elit yerlerinden birindesin ..

ef186
29-03-2023, 10:19

27.000.000TL =1.410.000 Usd

Önce Miamiden 1M dolara bunu alıyoruz :
3409 Diane Dr, Boynton Beach, FL 33435 | MLS #RX-10843009 | Zillow (https://www.zillow.com/homedetails/3409-Diane-Dr-Boynton-Beach-FL-33435/46754997_zpid/)

Sonra 170.000 dolara bunu:
https://www.cars.com/vehicledetail/45184e52-1655-4792-b1fc-5808540695f7/

Kalan 240.000 dolarda kenarda durur mangal yaparız:)

Türkiye'de emlak kafayı yedi....

8.000rpm
29-03-2023, 10:36

3409 Diane Dr, Boynton Beach, FL 33435 | MLS #RX-10843009 | Zillow (https://www.zillow.com/homedetails/3409-Diane-Dr-Boynton-Beach-FL-33435/46754997_zpid/)

yönetici yetkilerine sığınarak bu ahlaksızlığı bize yapmış olmanı şiddetle kınıyorum başkanım :D:D:D:D

Dragger
29-03-2023, 10:49

Batununkini de 85 bine zor ikna ettik, ileride ne yapacağız bakalım :)

Berkan
29-03-2023, 10:54
Gt3 ün sahibi baya daily drive kullnmış binmiş üstüne vurmus kırbacı :D

DOHC
29-03-2023, 10:55
4 sayfa okudum halen daha yıllık kirası sandığım 6 milyon olan villanın aylık 6 milyon olmasını atlatamadım. Mideme oturdu bunla sahur yaparım artık ben.

Gerçi ilanda aylık veya yıllık ibaresi yok.
Hala yıllık olması için bir umudumuz olmalı derim :)

DOHC
29-03-2023, 10:56

2022 kasımda 22m imiş..........

TarikS
29-03-2023, 11:06
fiyatlara bak bunların emlakçıları ayrı milyonerdir hee suya sabuna karışmadan servetleri cukkalaya cukkalaya

DOHC
29-03-2023, 11:13
fiyatlara bak bunların emlakçıları ayrı milyonerdir hee suya sabuna karışmadan servetleri cukkalaya cukkalaya

Eeee o konumda emlakçı olmakta kolay değil elbette :).
Sorsan ne acayip dertleri vardır, ne zorluklar yaşamıştır-yaşıyordur.
Sen de yap bu işi o zaman :hihih::hehe:

8.000rpm
29-03-2023, 12:30
TLC'deki emlakçılardan işte bunlar da :D

XoR
29-03-2023, 12:53

Vay arkadaş reçeteye bak önümüze konan :D

Yuları kim nasıl sıkacak bu emalak işinde bilemiyorum.

XoR
29-03-2023, 12:54
Gerçi ilanda aylık veya yıllık ibaresi yok.
Hala yıllık olması için bir umudumuz olmalı derim :)

Kesinlikle aylık kira bedeli :D

GokhanRS
29-03-2023, 13:09

Beğenmedim, tv ünitesi bile yok. 5m den fazla etmemeli :)

Bu kıyası ben yapsam, gurbetteyiz diye laf sokanlar olabilir di. Gerçekten güzel kıyaslama olmuş.

GokhanRS
29-03-2023, 13:14

Bu eve 27 milyon verirsen, öpülmesi gereken tek yer elin olmamalı :)

XoR
29-03-2023, 13:40
Bu eve 27 milyon verirsen, öpülmesi gereken tek yer elin olmamalı :)

hahahah :D :D

ama ev Balıkçı İsmet'e çok yakın :D :D

Omak
29-03-2023, 20:00
Kesinlikle aylık kira bedeli :D

o sıraya girenler Türk mü? yabancı mı? Sıra için numaramatik satabiliriz Altın işlemeli :D

Omak
29-03-2023, 20:03
Bu arada yazmayı unutmadan ekliyeyim;

6m kiralık olan yerde sıçmanın kira maliyeti 2 bin tl.

Formule : 6.000.000 / 30 = 200.000(1gün) / 24 = 8.333(1saat) / 4 = 2.083 tl (15dk)

XoR
30-03-2023, 07:09
o sıraya girenler Türk mü? yabancı mı? Sıra için numaramatik satabiliriz Altın işlemeli :D

Mars'lı bile var :D :D

Bu arada yazmayı unutmadan ekliyeyim;

6m kiralık olan yerde sıçmanın kira maliyeti 2 bin tl.

Formule : 6.000.000 / 30 = 200.000(1gün) / 24 = 8.333(1saat) / 4 = 2.083 tl (15dk)

4 dakika çok hızlı oldu ya :D

Manzaranın tadını çıkart :D

https://livingnomads.com/wp-content/uploads/2016/03/California-USA-left-boat-toilet-right.jpg

XoR
30-03-2023, 07:10
Çok pardon 15 dakika ibaresini yeni gördüm. Tamamdır ideal süre :D :D

8.000rpm
30-03-2023, 08:26
16.dk'dan sonra zaten bölgesel uyuşmalar başlıyor
15'te kalktın kalktın :D:D:D

drago
30-03-2023, 08:48

https://livingnomads.com/wp-content/uploads/2016/03/California-USA-left-boat-toilet-right.jpg

Cam yoksa arı sokabilir :D

GokhanRS
30-03-2023, 09:31
Cam yoksa arı sokabilir :D

hergün elektrik su doğalgaz kira ve zamlar sokuyorlar, arı koyar mı bu millete :)

deeperblack
30-03-2023, 10:44
16.dk'dan sonra zaten bölgesel uyuşmalar başlıyor
15'te kalktın kalktın :D:D:D

Dirsekleri bacaklara çok bastırmayarak süreyi uzatabilirsiniz :)

DOHC
30-03-2023, 13:53

İstanbulda da benzer manzaralar var çok şükür.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-four-winds-residence-bagdat-caddesi-deniz-manzarali-3-plus1-satilik-1078277027/detay)

Resim no 14

cnzdmr
30-03-2023, 14:01

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-four-winds-residence-bagdat-caddesi-deniz-manzarali-3-plus1-satilik-1078277027/detay)

Resim no 14

Fay hattını çıplak gözle görebilmek paha biçilemez :)
Fiyattan bağımsız böyle bir gerçek var ülkede. O kadar çirkin ki bu binalar bulunduğu semtte hiç bir yapıyla uyuşmayan ucube gibi...

Aranel Ciryatan
30-03-2023, 14:20
Çıplak Gözle? :D

https://ih1.redbubble.net/image.553351670.5733/poster,840x830,f8f8f8-pad,1000x1000,f8f8f8.jpg

Aranel Ciryatan
30-03-2023, 14:21
Çok büyükmüş yaa edit'de yapamadım. Kotası düşenler kusura bakmasın.

Omak
30-03-2023, 23:57

6m kiraya o klozet olmamiş ama. Misal o parayi verince benim *** kabul etmez o klozeti. :D

GokhanRS
31-03-2023, 09:59

Resim no 14

Şantiyesinde çalıştık. Çatı katının ünlü birine satıldığını duyunca arkadaşım salona işeyerek adını yazdı. 1 saat sonra da üstüne parkeleri döşenmişti, milyon dolar da versen için rahat etmemeli hijyen konusunda :)

aslan
31-03-2023, 10:28

Resim no 14

Nedense evleri görünce bu video geldi aklıma

https://www.youtube.com/watch?v=gTFkzQIhvOw