PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Schönefeld Airport Berlin Hakkında

BurakCengizhanoğlu
01-02-2016, 15:57
Kısmetse 8 şubat pazartesi günü Berline uçağım var.Ordan da otobüse binip Polonya-Poznana geçmem gerekiyor.Sorun şu ki uçağım 2 de iniyor.Polski busa baktığım zaman en yakın otobüs saat 8 de.Daha önce gidenler vardır illaki 5-6 saat vakit geçer mi o havaalanında elimde bavullarla?Veya başka ulaşım aracı olarak ne önerirsiniz?

clioGT
01-02-2016, 16:01
valla koy bavulları havaalanında dolaba, atla otobuse en azından merkezde takılırsın 3 4 saat?
http://gezelimgorelimbilelim.com/2013/01/berlinde-24-saat.html

şurdan mesela bak hoşuna giden ne varsa. 6 saat sıkar havaalanı::)

Wankel Batu
01-02-2016, 18:59
alman memurlar vize kontrolunde sorun cikartiyorlar bu aralar almanca bilmiyorsan bilen birinden ne icin gittigini nerde kalicagini , kac gün kalicagini yazan bir kagit hazirlarsan yararina olur

BurakCengizhanoğlu
01-02-2016, 21:27
alman memurlar vize kontrolunde sorun cikartiyorlar bu aralar almanca bilmiyorsan bilen birinden ne icin gittigini nerde kalicagini , kac gün kalicagini yazan bir kagit hazirlarsan yararina olur

Hadi ya bundan korkuyodum işte ama okul kabul kağıdım falan var herhalde caz yapmazlar.

corrado
01-02-2016, 21:29
eğer berlin i gezmek gibi bir niyetiniz yoksa diğer otobüs seçeneklerine bakın bence.
eğer ece 2 değil ise tabi

https://ticket.luxexpress.eu/en/trips-timetable/berlin-schonefeld-airportparkplatz-p3/poznan-station?MultiHopSearch=false&Date=02-08-2016&ReturnDate=&MultiHopSearchSortOrder=StartTimeAndDuration&CampaignCode=&Currency=CURRENCY.EUR

BurakCengizhanoğlu
01-02-2016, 21:37
Benim baktığım otobüs 8 de aslında çok da geç değil belki civarda vakit geçiririm.Şu Alman memur olayı kafama takıldı bir tek..

rebeloghy
01-02-2016, 22:37
vipeuropa.pl adresine bir bak derim, 35 euro ya havaalanından alıyor renault master ile , gideceğin adrese bırakıyor.

Tegel havaalanından - Legnica ya en kolay ve güzel bu şekilde geçiyoruz biz

BurakCengizhanoğlu
01-02-2016, 22:41
vipeuropa.pl adresine bir bak derim, 35 euro ya havaalanından alıyor renault master ile , gideceğin adrese bırakıyor.

Tegel havaalanından - Legnica ya en kolay ve güzel bu şekilde geçiyoruz biz

baktım ancak sanırım poznan için yok bu tarz bi hizmet

rebeloghy
01-02-2016, 22:42
Tekrar baktım da Poznan a gitmiyormuş vipeuropa
interglobus a baktım o da gitmiyor, ama bir göz atabilirsin yakındaki bir şehre gidiyordur belki. Onun dışında blablacar uygulamasını kullanmıyorsan bakmanı tavsiye ederim, polonyada baya yaygın. Yazarken baktım şuan için sana uygun ilan yok blabla'da.

rebeloghy
01-02-2016, 22:43
Ekleyeyim Tegel havaalanında dün 8 saat geçirdik :) :D Laptop varsa geçirilir vakit çok sorun olmaz derim. Schönefeld'den şehre git gel yapmana değmez.

BurakCengizhanoğlu
01-02-2016, 22:44
Ekleyeyim Tegel havaalanında dün 8 saat geçirdik :) :D Laptop varsa geçirilir vakit çok sorun olmaz derim. Schönefeld'den şehre git gel yapmana değmez.

Sen orda mı yaşıyordun kardeşim? Laptop var free wifi varsa hiç sıkıntı yok :) otururum 5-6 saat nolcak sanki

BurakCengizhanoğlu
01-02-2016, 22:46
ordadan kastım polonyada yani

rebeloghy
01-02-2016, 22:48
Ben sınıra 1 saat mesafede Legnica'da Erasmustayım. Dün izmire geldim ama 27 şubatta geri döneceğim. Berlin'e sık gidip geldiğimiz için öğrendim iyice :) Free wifi vardır kesin. Starbucks yokmuş ama diğer başka bir kafede priz yanı koltuk denk getirip rahat rahat oturabilirsin :)

ahk
02-02-2016, 08:55
küçük bir havaalanı etrafı dolaşayım vs. için pek olanaklı değil. Anca şehir merkezine gidersen gezebilirsin.
dil konusuna takılma berlin'de nerdeyse 2 kişiden biri türk. İngilizcen de yoksa bir çözüm bulmaya çalışırlar.
Tabi polonya için aynı şeyi söyleyemem lehçe çok garip İngilizce bilen sayısı da az. (gençler biliyor sadece)