PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıllar Önce Satılan Araç Hakkında

makif84
02-02-2016, 08:20
Arkadaşlar (tarihten tam emin değilim daha önce yada sonrada olabilir)2013 te Noter de satışını vermiş olduğum otomobil şuan ki aracımın mtv ödemesini yaparken halen üzerimde ve cezalar yemiş gözüküyor.Şuan noter satış kağıdını bulamadım.Bu konuda ne yapabilirim? Başına böyle bir olay gelmiş olan var mı?izlemem gereken yol nedir?

_driver_
02-02-2016, 08:39
Nıterden şatış örneği isteyip cezaların siz satış verdikten sonra düzenlendiğini maliyede yetkili kişilere belirtirseniz düzeltirler sanırım

Tunacan
02-02-2016, 08:41
Aynı durum bizim şirkette de de mevcut. Hatta peder ile valide de mevcut..

poseidon
02-02-2016, 09:28
1. durum: Ödenmemiş Mtv veya trafik cezası varsa zaten aracı satamazdınız.
Aracın üzerinde herhangi bir borç (trafik cezası, mtv vs..) varsa noter sisteminde araç satılamaz olarak görünüyor.
Satış gerçekleştiğine göre aracın satış gününde kayılı borcu yokmuş.

2. durum aracı sattığınız günün hemen öncesinde bir ceza yemişseniz emniyet sisteme geçene kadar zaman alacağı için
bu arada satış yapılmış ve ceza satışta görünmemiş olabilir. Satış tarihinden önce ise ceza sizin sorumluluğunuzdadır. Sonrasında yeni sahibinin doğal olarakç

Bunlar dışında problem olmaz.
Başım ağrımasın diyorsan @_driver_ in dediği gibi noterden satış örneği alınıp maliyeden veya emniyetten cezalar sizin üstünüzden temizlenir.

makif84
02-02-2016, 09:37
Benim sorunum noter satışı verdiğim halde araç hale benim üzerime gözükmesi arkadaşlar cezalar bir şekilde halledilir elbet

dgoo
02-02-2016, 10:09
Tek çözümü var satış yaptığın noterden suret çıkarmak yada ulaşabilirsen sattığın kişideki surete ulaşmak.
Vergi dairesine sunduktan sonra satış sonrası gelen meblağlar silinecektir.

Alper_
02-02-2016, 10:31
Bir benzeri benim başıma geldi..satışını verdiğim aracın noterden devrini yapmamışlardı..üstüne birde cezalar yemişler..ruhsatta halen benim adım geçtiği için cezalar benim olmuştu..noter satış senedi ile İSPAT ETMEME rağmen cezayı ödemek zorunda kaldım..

Sebebi şuydu; cezaların makbuzlarına ULAŞILAMADIĞI için, cezaları kimin yediği belli olmadığı için cezaları ödedim..haram zıkkım ettim.

Cezaların makbuzlarına ulaşılırsa işiniz çözülür.

kadir jdm civic
02-02-2016, 10:35
benim başıma geldi bu olay ceza yemedim ama su şekilde oluyor arkadaşlar.

ben ankaradan araç aldım 06 plakayı 34 e cevirdim aracın bir sene daha muayenesi vardı. sigortamı yaptırdım ruhsatımı cıkardım hiç bir sorun yoktu.
muayene bitti vergilerini yatıralım da muayeneye sokalım dedim vergi dairesinde araç iki kişi üzerine görünüyor benım adım musatafa diye birinin adı onunda 550 tl vergi borcu var araçta. 2 gün çile cektim vergi dairesi emniyet müdürlüğü arasında mekik dokudum bana verilen plakanın eski sahibini buldum adam hasta yatağında rahatsız ettım sagolsun yardımcı oldular aracı hurdaya cıkardıklarında tüm borçlarını ödemişler borcu yok kağıdı var ellerinde aldım vergi dairesine gittim yok bundan biz anlamayız illa 550 tl borcu ödüyeceksin anca düşücek dediler adamlarla kavga ettim vs orada bir vatandaş ümraniye vergi dairesine git hallederler dedi. bende gittim durumu anlattım adam 30 dk sonra gel dedi 30 dk sonra gittiğimde tüm sorun çözülmüş oldu.

Sorun şu araç satışı vs işlemlerinde görevliler üstlerine düşeni yapmıyorlar. benım olayımda ihmalsizlik var adamlar makbuzları sisteme girmedikleri için borc gözükmüş ankarada ana sistemden düzelttiler.

ayrıca araç alış ve satışı yaptığınızda vergi dairesinden üzerinize almanız veya düşürmenız gerekli emniyetten vergi dairesine bilgi gitmiyor veya gidiyor işleme alınmıyor o sebeble aracı satsanızda isminiz gözükebilir.

tavsiyem büyük bir vergi dairesine gidin durumunuzu anlatın yardımcı olurlar.

Er34
02-02-2016, 10:59
Benimde sattığım araca hgs borcu geldi. Ödemek konusunda kararsızım.

K0213
02-02-2016, 11:35
benim başıma geldi bu olay ceza yemedim ama su şekilde oluyor arkadaşlar.

ben ankaradan araç aldım 06 plakayı 34 e cevirdim aracın bir sene daha muayenesi vardı. sigortamı yaptırdım ruhsatımı cıkardım hiç bir sorun yoktu.
muayene bitti vergilerini yatıralım da muayeneye sokalım dedim vergi dairesinde araç iki kişi üzerine görünüyor benım adım musatafa diye birinin adı onunda 550 tl vergi borcu var araçta. 2 gün çile cektim vergi dairesi emniyet müdürlüğü arasında mekik dokudum bana verilen plakanın eski sahibini buldum adam hasta yatağında rahatsız ettım sagolsun yardımcı oldular aracı hurdaya cıkardıklarında tüm borçlarını ödemişler borcu yok kağıdı var ellerinde aldım vergi dairesine gittim yok bundan biz anlamayız illa 550 tl borcu ödüyeceksin anca düşücek dediler adamlarla kavga ettim vs orada bir vatandaş ümraniye vergi dairesine git hallederler dedi. bende gittim durumu anlattım adam 30 dk sonra gel dedi 30 dk sonra gittiğimde tüm sorun çözülmüş oldu.

Sorun şu araç satışı vs işlemlerinde görevliler üstlerine düşeni yapmıyorlar. benım olayımda ihmalsizlik var adamlar makbuzları sisteme girmedikleri için borc gözükmüş ankarada ana sistemden düzelttiler.

ayrıca araç alış ve satışı yaptığınızda vergi dairesinden üzerinize almanız veya düşürmenız gerekli emniyetten vergi dairesine bilgi gitmiyor veya gidiyor işleme alınmıyor o sebeble aracı satsanızda isminiz gözükebilir.

tavsiyem büyük bir vergi dairesine gidin durumunuzu anlatın yardımcı olurlar.

Arkadaşında dediği gibi hiç bir şeyin düzeldiği yok!
Satışı yaparsın, vergi dairesi ya değişir, ya değişmez! Çünkü memur keyfi yerindeyse tam yapar işini!
Temiz kağıdı alırsın ama borç sistemden düşmez! Sen takip etmek zorunda kalırsın.
Vergi dairesine gidersin işlem yapman için ama hatalı işlem için senin hangi ilçeye ikametin olduğu önemsiz olur ve illaki Ümraniye nakil vasıtalar vergi dairesinden düzeltme yaparlar.
Başkasının borcunu sana keserler, ödemeden itiraz edemezsin! Ödersin 3 ay sonra paranı geri öderler!
Satış yaparsın mesai saatleri içinde ruhsatını yollarlar, haliyle sende mesaide olursun ve artık en yakın postaneye bile ruhsat bırakmazlar! (buda yeniymiş)

Yani anlatmaya çalıştığım hiç bir *** düzelmez bu ülkede!
Arabadan soğur hale geldim yenim ederim, çok az kaldı yakındır bisiklete geçerim!
Bizdeki bu enayilikle, bisikletlerinde tekerine sayaç koyarlar yakında, gittiği yol kadar vergi alınması için!!!

irfanyalınay
02-02-2016, 16:06
Arkadaşında dediği gibi hiç bir şeyin düzeldiği yok!
Satışı yaparsın, vergi dairesi ya değişir, ya değişmez! Çünkü memur keyfi yerindeyse tam yapar işini!
Temiz kağıdı alırsın ama borç sistemden düşmez! Sen takip etmek zorunda kalırsın.
Vergi dairesine gidersin işlem yapman için ama hatalı işlem için senin hangi ilçeye ikametin olduğu önemsiz olur ve illaki Ümraniye nakil vasıtalar vergi dairesinden düzeltme yaparlar.
Başkasının borcunu sana keserler, ödemeden itiraz edemezsin! Ödersin 3 ay sonra paranı geri öderler!
Satış yaparsın mesai saatleri içinde ruhsatını yollarlar, haliyle sende mesaide olursun ve artık en yakın postaneye bile ruhsat bırakmazlar! (buda yeniymiş)

Yani anlatmaya çalıştığım hiç bir *** düzelmez bu ülkede!
Arabadan soğur hale geldim yenim ederim, çok az kaldı yakındır bisiklete geçerim!
Bizdeki bu enayilikle, bisikletlerinde tekerine sayaç koyarlar yakında, gittiği yol kadar vergi alınması için!!!

evde olan yakın bir akraba teslim alamıyor mu artık ?

K0213
02-02-2016, 16:54
evde olan yakın bir akraba teslim alamıyor mu artık ?

Evde biri varsa alabilir tabi ama eşimde bende çalışıyoruz ve ruhsat ne geldi nede bilgi verildi.
şimide satışı yaptığımız ilçeye bağlı trafik şubeden gidip ruhsatı almam lazım!
3 sene evvel bu sebepten çanakkaleye gidip ruhsat almışlığım var! ve telefonda ne yaptıysam tekrar postalamadılar!