PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egsoz dan men yedim Durum degisik

İzzet Göçmen
02-02-2016, 09:36
Merhabalar arkadaslar ocagın 22 sinde egsozdan ceza yedim. Düz boru + magnum vardı 1-2 cekince polis durdurdu söledik ettikte olmadı 30 uncu maddeden ceza yedik ve men kagıdı verdi 3 gün süre verdi neyse,Dün gittim sordurmaya men olup olmadıgını neyden yedi dedi 30 unco madde dedim cam flmimi falan dedi biz tanıdık vasıtasıyla meni düşürtmeye calıstık gördümü sylemedi yoksa yokmu anlamadım dedi nasıl oldu dedim egsoz patlaktı yazdı falan orjınali tak yaptırma vize durdururlarsa söyle ses yok diye baglamazlar dedi satarken yaptır sat dedi.Tamam dedik oem susturucuyu koydum orta tabi gene yok filtre heardes üstünde .. Aksamda dedim bakayım cezalara ceza gözükmüyor mende yok tüvtürke girdim. ordada vergiler cıkıo sadece sastım kaldım..:confused::confused::confused:

kelalper
02-02-2016, 09:39
decoder de ekle kardeşim de okuduğumuzu anlayalım.

İzzet Göçmen
02-02-2016, 09:40
decoder de ekle kardeşim de okuduğumuzu anlayalım.

Aceleyle yazdım kusura bakmayın kısacası 22 sinde egsozdan men yedim fakat ceza sorgulattıgımda ne men nede ceza cıkıyor.

altugkocer
02-02-2016, 09:44
Merhabalar arkadaşlar,

Ocağın 22'sinde egzozdan ceza yedim.

Düz boru + magnum vardı. 1-2 çekince polis durdurdu.

Söyledik ettik de olmadı, 30 uncu maddeden ceza yedik ve men kağıdı verdi. 3 gün süre verdi neyse,

Dün gittim sordurmaya men olup olmadığını,

Neyden yedi dedi, 30uncu madde dedim, cam filmimi falan dedi

Biz tanıdık vasıtasıyla meni düşürtmeye çalıştık, gördü mü söylemedi yoksa yok mu anlamadım dedi

Nasıl oldu dedim egzoz patlaktı yazdı falan. Orjinali tak, yaptırma vize, durdururlarsa söyle ses yok diye bağlamazlar dedi

Satarken yaptır sat dedi.

Tamam dedik oem susturucuyu koydum, orta tabi gene yok. Filtre headers üstünde

Akşam da dedim bakayım cezalara ceza gözükmüyor mende yok.

Tüvtürke girdim. Orda da vergiler çıkıyor sadece şaştım kaldım..:confused::confused::confused:

Edit...... Bu kadar yapabildim

crazydog
02-02-2016, 09:46
En temizi orjinal egzozu taktırdıysan git trafik şubeye elindeki men kağıdıyla egzozdan ceza yemiştim söktürdüm meni kaldırtmaya geldim de orada daha net görürsün zaten eğer men varsa zaten orjinal egzozlu olduğun için kaldırırlar yoksa'da zaten en fazla boşuna gitmiş olursun ama kafan rahat olur

B.Koçer
02-02-2016, 09:47
Şimdi polis egsozdan 30/1b yazar yollar buda geniş kapsamlı bir madde cam filmi egsoz dumanı vs vs vs

sarı kağıt verdi mi sana ?

7 gün onun müddeti 3 değil

sistemler karışık

men durumun 4-5 hafta sonra bıle sisteme düsebilir

ara ara sistemden sorgulat belkide hiç düşmeyecek sisteme

gelmiş geçmiş olsun .

dirk
02-02-2016, 09:50
o ceza seni bulur. Devletten kaçamazsın.

blacx
02-02-2016, 09:51
bende aynı şekilde men yedim fakat sisteme 1 hafta sonra düşüyor. cezayı yediysen mende bir hafta sonra sisteme düşecektir

jeffy
02-02-2016, 09:56
Aynı şekilde arkadaşımın başına geldi men ediyorum dedi polis sarı kağıdı da verdi arkadaş 3-4 ay gitti geldi men düşmedi sisteme sıkıntısız bir şekilde sattı aracı.

Victiz
02-02-2016, 10:06
Şubeye kesinlikle gidin. Aynısı başıma gelmişti. Egzozdan dolayı 30/1b'den ceza yemiştim. Yalnız bu madde cam filmini de kapsıyor. İşini tam yapan bir polise denk gelirseniz cam filminiz varsa onu da söktürmenizi isteyecektir.

batucan
02-02-2016, 10:11
Noter sisteminden aracın men olduğunu görebilirsiniz başka bir yerde gözükmüyor. Tepecik köprü altındaki trafiğe gidin düşürsünler veya cezayı yazan polisin bağlı olduğu karakola gidip ses olmadığını gösterin ordan da düşürürler.

Sezgin
02-02-2016, 10:33
benim men'im internet sisteminde gözükmemişti mesela. Cam filminden yemiştim zamanında. Bir gün arkamdan gelen trafik polisi aracıyla durdurup araç trafikten men diyince öğrenmiştim. Ozaman 7 gün süre verip bi daha ceza yazmıştı :d

İzzet Göçmen
02-02-2016, 11:14
Sarı kagıt var arkadaslar 3 gün yazıyor sorun degil men dursun arabayı kapatmasınlar dedim ceza yazarken vidali zaten bu sökeyim getireyim dedim. 199 lira yazdı cezayı arabada ceza resmini eklicem onunda üstünde gecici olarak trafige cıkıs izin belgesi yazıyor 30/1-B yazıyor

Gko
02-02-2016, 13:21
Şimdi polis egsozdan 30/1b yazar yollar buda geniş kapsamlı bir madde cam filmi egsoz dumanı vs vs vs

sarı kağıt verdi mi sana ?

7 gün onun müddeti 3 değil

sistemler karışık

men durumun 4-5 hafta sonra bıle sisteme düsebilir

ara ara sistemden sorgulat belkide hiç düşmeyecek sisteme

gelmiş geçmiş olsun .

renginide ezberlemiş artık :D

Mivec_4G63
02-02-2016, 15:03
Bir polis sadece egzozun görüntüsünden size ceza yazmaya çalışıyorsa o acemidir. Kanuni limitler üzerinde egzozdan ses çıkmıyor deyin ve başınızdan savın.
Eğer size 5.000 devire kadar gaz ver diyorsa o uyanık polistir, sesi videoya çeker ve cezayı keser.
Ancak varex kapalıyken aracın altına yatıp, bu egzoz vanalı vanayı aç bakayım diyorsa işte o bordo trafik polisidir. Varex'in kumandasını polise verin ve aracın bağlanmasını bekleyin.

muratr
02-02-2016, 15:05
Bir polis sadece egzozun görüntüsünden size ceza yazmaya çalışıyorsa o acemidir. Kanuni limitler üzerinde egzozdan ses çıkmıyor deyin ve başınızdan savın.
Eğer size 5.000 devire kadar gaz ver diyorsa o uyanık polistir, sesi videoya çeker ve cezayı keser.
Ancak varex kapalıyken aracın altına yatıp, bu egzoz vanalı vanayı aç bakayım diyorsa işte o bordo trafik polisidir. Varex'in kumandasını polise verin ve aracın bağlanmasını bekleyin.

ahahahaha ibretlik tespit budur :))

altugkocer
02-02-2016, 15:10

:hehe: bordo trafik polisi :hehe: ibretlik tespit