PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Speedgear Şanzıman hakkında

Faruk'S
02-02-2016, 19:44
arkadaşlar 1.2 16v albea arac 'ın şanszımanı son zamanlarda bi enteresan hareket etmeye başladı.Aracı babam kullanıyor geçen kullanmam gerekti birşey dikkatimi çekti araç D konumundayken devir yükseltiyor ama vites yükseltme işlemi gerçekleşmiyor.
Şöyle açıklayayım
kalkışta Launch tarzı yüksek gaz ile kalkarsam hiç yükselmiyor vites sadece bağırıyor.
Normal/sakin kalkıp giderken en fazla 3 e attığını gördüm.Dahasında sadece devir yükseliyor. Kaçıncı viteste olduğunu görmem için triptronige çekiyorum oradan anlayabiliyorum ancak. Deneme yapayım dedim Palandöken dağından aşağı inişte D konumda hiç gaz basmadan tritroniğe aldım 5. viteste gördüm.
Yani algıladığım kadarıyla gaz pedalına basma ile alakalı bi durum. Sizce neden böyle birşey yapıyor. Kış modu veya lpg açık kapalı fark etmiyor. İşin garibi 3 e kadar D de ardından triptroniğe cekiyorum vites yükseltiyorum çok cansız kalıyor gaz yemiyo gibi vites küçültünce de devir yükseltip sadece bağırıyor.
Saygılar

onursumer
02-02-2016, 20:03
cvt şanzıman olduğu için tam anlamıyla bir vites kavramı yok aslında

i-vtec07
02-02-2016, 20:12
Baskı balata var mı bunlarda yok cvt şanzıman mı ? Baskı bitmiştir diye düşündüm direk.

rodya
02-02-2016, 20:20
180bin km kullandim.Otomatikte vites kavrami yok gibi.Hayvan gibi saglamdir ama araba güçsuz oldugu icin devir tavan yapip hizlanmaz

Jön Türk
21-08-2016, 21:27
Hort olabilir ancak alttaki kasa 1.2 puntolarda speedgear mı mevcut yoksa dualogic mi?

http://img-arabam.cubecdn.net/HaberFotograflari/000/000/084/84.jpg