PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik Tecil hk.

TLH
02-02-2016, 23:20
Forumda arattım fakat benim durumumda olanına rastlamadım. 2015 Lise açıköğretim için sene başı kayıt yaptırdım fakat okula gitme fırsatım olmadı çalıştığımdan dolayı. Şuanda hala okuyor gözüküyor muyum bilmiyorum. Bugün evime askerlik şubesinden yoklama kağıdı geldi. Önce edevletten askerlik sorgulattım AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR diye bir yazıyla karşılaştım. Acaba yarın şubeye gitsem asker kaçağı veya muayne kaçağı gözükür müyüm bilgisi olan abilerim, kardeşlerim yardımcı olursa çok sevinirim. Tecil ettirmek istiyorum

dasemert
02-02-2016, 23:24
Tecil için açık öğretim bürosuna başvuruyorsunuz onlar yapıyor.147'yi arayıp net bilgi alın yinede yönlendirirler

YunuscanVg
02-02-2016, 23:26
Once acik ogretim kaydini yenilemen lazim sonra sana bi kagit vericekler c2 belgesi sanirim adi onunla askerlik subesine gideceksin oradan tecilini yaptircaksin

TLH
02-02-2016, 23:38
147'yi aradım, eğer ayın 5 Şubat tarihine kadar kayıt yenilemezsem kaydım düştüğü için okumuyor gözüküyormuşum. Kayıt yenilediğim taktirde askerlik şubesine gidip tecil ettirebiliyormuşum.

onursumer
03-02-2016, 09:10
tecil hakkın vardır , fakat kaydını yenliyeip askerlik şubesine uğraman gerekli

Ome_RS
03-02-2016, 09:57
Banada olmuştu benzer durum. Öğrenciyken kağıt gelmişti.
Ya büroya gidip evrak yollatıyorsun yada bürodan öğrenci kağıdı ve askerlik kağıdı alıp askerlik şubesine gidip işlem yapıyorsun.