PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat 124 Spider Fiat.com.tr Modellerinde sergilenmekten kalkmış

dRhkn
03-02-2016, 23:25
Geliş fiyatını çok merak ettiğim için günlük olarak fiat'ın sitesine girerek kontrol ediyorum.
Bugün siteye girdim modellere bastım ve çok yakında şeklinde belirtilmiş olan fiat 124 modeli sitede gözükmüyor.
Sebebini anlayamadım. Umarım Tr'ye getirmekten vazgeçmemişlerdir.

bknz: http://www.fiat.com.tr/

tylan
04-02-2016, 05:35
Ciddi ciddi ben de bekliyordum bu aracı tr e getirmekten vazgectilerse üzülürüm

Draniela
04-02-2016, 07:37
Aklıma geldikçe söverim. Ben alacaktım o arabayı vuracaktım kırbacı :D

ottoman32
04-02-2016, 10:04
sitede 124 diye aratınca böyle değişik yazılarla karşılaşabiliyorsunuz bence gelebilir :)

Modeller
Fiat 500 resimleri ve görsellerine 500 Galeri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 124 SPIDER size özel kredi teklifini öğrenmek ve anında istediğiniz FIAT ile takas etmeye ne dersiniz?

Bring Out Gimp
04-02-2016, 14:22
Ben vazgeçmeyeceklerini düşünüyorum. Şubat Autocar'da yeni CEO bile bahsetmiş ropörtajında.
Umarım gelir. Mazda Mx-5'e göre daha estetik daha klasik duruyordu.

tylan
04-02-2016, 14:37
S2000 alamadım bari bunu alayım diyordum bu hayalım de hüsran olursa valla istan edicem ������

muratGT643
04-02-2016, 16:33
greymarket olarak talep üzerine getirtilebilir diye düşünüyorum kaba bir hesapla 27bin dolardan amerikada çıksa burada 145bin civarı bir etiketle elde edebiliriz,
bmw maceramı sona erdirip 1.4t kafam rahat spec 0 km roadster ı o fiyata alırım, daha da anca çay içmeye uğrarım sanayiye =)
yok rollingmiş yanlamaymış bi kenara koyar üstünü açar akdeniz sahillerini gezerim =)
valla hayali bile huzur verdi =)

tylan
04-02-2016, 16:36
145.000 verdikten sonra fiat almam ben :) benım bu arac için gözden çıkardığım fiyat mak. 100.000 di

muratGT643
04-02-2016, 16:46
fiat ın amerikan piyasasına sunduğu araçlara aslında tamda türkiyede görmeye alıştığımız fiatlar gözüyle bakmamak lazım bence.
ağır standartları olan üst düzey bir ülke pazarı için oluşturulmuş bir araç. kaldıkı yıllar sonra amerikan piyasasına giriş şansı yakaladığı fiat 500 modelleri de diğer araçlarına oranla bi tık yukarda.
markadan çok vereceği keyif göz önünde bulundurarak bence değer görünüyor, bugun 0 bir roadster almak istesek fiyatlar ortada üstelik 1.4t motorun parça uygunluğu ve vergi avantajıda cabası.
Uygun fiyatlı 0 roadster keyfi isteyene hitap edecktir daha çok. Piyasaya çıkışı ve belli otomobil otoritelerinin hakkında yapacak yorumları da dört gözle bekliyorum açıkçası

HG6161
04-02-2016, 17:02
Kendimiz ithal ederiz onda sıkıntı yokta zaten getirirler diye düşünüyorum..

Draniela
04-02-2016, 22:09
şimdi bu araba nereden itecek :D
önden çekecek olursa ben almam baştan peşin peşin söyleyeyim :D
145 k falan olursa giderim 2. el z4 alırım orası da ayrı mevzu.

Olur da bu aracı alacak olursam siyah alırım. Coilover cam filmi jant egzoz yapıp devam ederim. Fakir s2000 i bu tadından yenmez :D ahahha

Draniela
04-02-2016, 22:10
Bu arada aracın fuar videosunu izledim cidden benim hoşuma gitti kaliteli duruyor. Ama plastik kısımlar hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Şöyle örnek verebilirim. İlk aracım '12 yılında sıfır aldığım active grande puntoydu. Daha sonra fiat 500 lounge aldım arada uçurum fark var cidden. Bunu da göz önüne alacak olursak benim beklentim çok yüksek.

cagataayk
05-02-2016, 00:22
100k fiyat bu araç için hayal bence ben minimum 125 düşünüyorum.Ayrıca araç arkadan itişli :)

kickbuttowski
05-02-2016, 00:25
fiat ın amerikan piyasasına sunduğu araçlara aslında tamda türkiyede görmeye alıştığımız fiatlar gözüyle bakmamak lazım bence.
ağır standartları olan üst düzey bir ülke pazarı için oluşturulmuş bir araç. ı

Aksine amerikan arabalarının kalitesi çok düşük. İç malzeme kalitesi vesaire t 60'lardan beri amerikan arabalarının en kötü tarafı. Amerikan arabalarının iyi bir yanı yok gerçi ama o ayrı konu.
Bu araba zaten mazda mx-5'in panelleri ve armaları değişmiş hali. Tamam t-jet güzel motor ama kim dünyanın en az sorun çıkaran arabalarını üreten marka yerine teneke arabalarıyla ün yapmış fiatı tercih edecek?

HG6161
05-02-2016, 00:34
Aksine amerikan arabalarının kalitesi çok düşük. İç malzeme kalitesi vesaire t 60'lardan beri amerikan arabalarının en kötü tarafı. Amerikan arabalarının iyi bir yanı yok gerçi ama o ayrı konu.
Bu araba zaten mazda mx-5'in panelleri ve armaları değişmiş hali. Tamam t-jet güzel motor ama kim dünyanın en az sorun çıkaran arabalarını üreten marka yerine teneke arabalarıyla ün yapmış fiatı tercih edecek?

Komik ve talihsiz bir yorum olmuş fiatın bünyesindeki markaları biraz araştırıp öğrenin, ondan sonra yorum yaparsanız daha sağlıklı olur.. İyi forumlar

FurkanÇ
05-02-2016, 00:42
Komik ve talihsiz bir yorum olmuş fiatın bünyesindeki markaları biraz araştırıp öğrenin, ondan sonra yorum yaparsanız daha sağlıklı olur.. İyi forumlar

Doğru bir yorum olmuş bence fiatın bünyesindeki markalar belli ama fiatın ürettiği arabalarda belli

kickbuttowski
05-02-2016, 01:00

Fiat ferrariyi satın alınca ürettiği arabalar birden bire ferrari kalitesine yükselmiyor. Fiat'ın pazarı, hedef kitlesi belli, ürettiği arabaların kalitesi belli.

İsterseniz önce siz araştırıp biraz öğrenin. Mesela şuradan başlayabilirsiniz; (bkz. Interdependence in organizational structures)

https://en.wikipedia.org/wiki/Interdependence#Interdependencies_in_organizationa l_structures

Canselmo
05-02-2016, 01:08
http://youtu.be/-_OUpzid-iQ

Valla direk şu videoyu koymak istedım param olsa durmam alırım coil takar keyfime bakarım

Canselmo
05-02-2016, 01:13

Ben tercih ederim tercih edilmeyecek bir olayını göremedim . Altyapısı mx5 olan ve motoru turbo düşük hacim (mx5 atmosferik), içi kaliteli(roadster piyasasına göre), dizayni kat kat daha üstün bir otomobili dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan fiat markasından alıyorsun ve burda sorun sıkıntıdan bahsediyorsun. Yıl olmus 2016

cabrioleter
05-02-2016, 01:43
25bin dolar olacağı yönünde söylentiler var. amerikadaki fiat 500 fiyatları ile karşılaştırdığımızda anlaşılan şu ki bu aracın normal şartlar altında 100bin tl'nin altına gelmesi lazım. fiat türkiye roadster zaten alacak kesimde belli diye fiyatı kaktırmazsa 100bin altı hayal değil..

HG6161
05-02-2016, 01:45
[QUOTE=kickbuttowski;8044977]Fiat ferrariyi satın alınca ürettiği arabalar birden bire ferrari kalitesine yükselmiyor. Fiat'ın pazarı, hedef kitlesi belli, ürettiği arabaların kalitesi belli.

İsterseniz önce siz araştırıp biraz öğrenin. Mesela şuradan başlayabilirsiniz; (bkz. Interdependence in organizational structures)

1. Bu ortaklık 1950li yıllara dayanıyor dünkü mevzu değil.
2. Alfa romeo, lancia , maserati , ferrari , jeep, chrysler vs hepsi fiat büyesinde.
3. Kısaca ferrariye de üreten bu adamlar fiatı da üreten bu adamlar fabrikalar zaten yanyana. öyle 2 gün önce ferrariye finansal destek çıkılıp satın alınılmış gibi bi durum değil yılların tecrübesi var.
4. Yoksa siz ferrariyi hala mezardaki enzo ferrari nin mi ürettiğini sanıyorsunuz :)
5. Kısaca fiat bu yaa gibi saçma küçümseme triplerine girmeyin komik oluyor.
6. Zira fiat dünyanın en büyük 10 şirketi arasındaki tek otomobil markası.
7. 1890 lı yıllarda fiat araba üretirken sizin savunduğunuz marka ekmeğe pepe diyordu.. Bu kadar yeterli sanırım konu dağılmasın daha fazla iyi forumlar dilerim..

kickbuttowski
05-02-2016, 01:49
Ben tercih ederim tercih edilmeyecek bir olayını göremedim . Altyapısı mx5 olan ve motoru turbo düşük hacim (mx5 atmosferik), içi kaliteli(roadster piyasasına göre), dizayni kat kat daha üstün bir otomobili dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan fiat markasından alıyorsun ve burda sorun sıkıntıdan bahsediyorsun. Yıl olmus 2016

Türkiyede tabi ki tercih edilir. Fiat'ın Türkiye pazarı ve imajı mazdaya göre çok güçlü ama 124 amerikada yeni bir opel gt vakası olacak gibime geliyor.
Ayrıca sorun sıkıntıdan bahsetmedim, yazdığımdan mazdanın sorunsuz olduğu, ama Fiat'ın sorunlu değil sadece kalitesinin belirli bir standartta olduğu anlamı çıkmıyor.
Teneke dediğime takıldıysanız o lafın gelişi. Alınmaya gerek yok.

dRhkn
05-02-2016, 02:02
http://i.sabah.com.tr/sb/galeri/otomobil/2017-fiat-124-spider/7_d.jpg

Tr'ye 100 civarı bi fiyatla gelirse tercih edilir, uğruna fanlar topluluklar kurulur ne toplantılar düzenlenir..

130-140a çıkarsa sıkıntı ama. Senede 3-4 tane satayım diyorsa problem yok.

kickbuttowski
05-02-2016, 02:18
[QUOTE=kickbuttowski;8044977]Fiat ferrariyi satın alınca ürettiği arabalar birden bire ferrari kalitesine yükselmiyor. Fiat'ın pazarı, hedef kitlesi belli, ürettiği arabaların kalitesi belli.

1. Bu ortaklık 1950li yıllara dayanıyor dünkü mevzu değil.
2. Alfa romeo, lancia , maserati , ferrari , jeep, chrysler vs hepsi fiat büyesinde.
3. Kısaca ferrariye de üreten bu adamlar fiatı da üreten bu adamlar fabrikalar zaten yanyana. öyle 2 gün önce ferrariye finansal destek çıkılıp satın alınılmış gibi bi durum değil yılların tecrübesi var.
4. Yoksa siz ferrariyi hala mezardaki enzo ferrari nin mi ürettiğini sanıyorsunuz :)
5. Kısaca fiat bu yaa gibi saçma küçümseme triplerine girmeyin komik oluyor.
6. Zira fiat dünyanın en büyük 10 şirketi arasındaki tek otomobil markası.
7. 1890 lı yıllarda fiat araba üretirken sizin savunduğunuz marka ekmeğe pepe diyordu.. Bu kadar yeterli sanırım konu dağılmasın daha fazla iyi forumlar dilerim..

Nerden başlasam bilemedim ki..

Yani diyorsunuz ki Fiat iyi marka çünkü Ferrarinin sahibi. Doğru mu? Yazdığınızdan onu anladım. O zaman bu mantığa göre Tata dünyanın en iyi arabalarından biri çünkü hem Jaguar'ın sahibi hem de Land Rover'in.

Yani bu durumda bir Tata indicayla Jaguar F-type aynı kalitede oluyor öyle mi?

1) Fiatla ferrarinin bir ortaklığı yok. 50'lerde değil 70'lerde ferrari zor durumda kalınca hisselerin yarısını fiata satıyor. İlerleyen yıllarda fiat kalan hisseleri de satın alıyor.
2) Yukarıdaki örnekte de dediğim gibi Fiat'ın alfaya ferrariye sahip olması bir şey kanıtlamıyor. Bunların hepsi ayrı pazarları hedefleyen markalar.
3) 458'i üreten adamlarla, dobloyu üreten adamlar aynı adamlar değil. Fabrikalar da yan yana değil. Birisi İtalya maranelloda birisi bizim bursada.
4) Hayır ferrariyi hala mezardaki enzo ferrarinin ürettiğini zannetmiyorum.
5) Fiat'ı küçümsemiyorum, fiyat bir ŞİRKET. Yani önceliği para olan bir organizasyon. Bu şirketin büyüklüğü, ürettiği arabaların kalitesini yükseltmiyor. Tata da Range Rover'n sahibi ama İndica Range tadı vermiyor.
6) Fiat dünyanın en büyük 10 şirketi arasında değil, onun önünde koskoca Toyota ve GM var. Wikipedia'da hangi şirketin neye göre büyük olduğu listeler halinde yazıyor.
7)Benim savunduğum marka??? Bir markayı savunduğumu bilmiyordum. Mazda'yı severim, teknoloji anlayışları, yaptıkları ilkler vesaire ben de saygı uyandırıyor. Mesela mx-5 için tüm parçaları, vidalar dahil söküp tekrar daha hafif şekilde dizayn etmeleri gibi. Her ne kadar saygı duysam da italyan arabalarını her daim japon arabalarına tercih ederim.

Konu gereksiz uzadı. Yanlış anlaşılma olduğunu varsayıyorum.

Canselmo
05-02-2016, 02:42
konu 124 olay fiat ın dunya capındaki yerine kaydı..

Arac güzel altyapısı sağlam fiyatıda 100 altına gelirse enfes 100 üstü olursa sıkıntılı diyorum

TarikS
05-02-2016, 06:02
MX5 ABD'de vergisiz $25bin'den başlıyor. 124'ün fiyatları yok sitesinde ama 500 Abarth'ın $23bin'den başladığını düşünürsek bu da en az 26-27 olur gibi.

Bu fiyatla gelmez belki daha uyguna gelir ama aynı fiyattan hesaplarsak %45 ÖTV + %18 KDV dedin mi oldu zaten $45bin.. Sonra reklamlarda görürüz "150bin TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLAAA..."

Yine hiç fena değil ***** piyasaya bakınca, cabrio ve gayet de yakışıklı bir araba için

Draniela
05-02-2016, 10:20
Konu nereden nereye gelmiş :D

Arkadaşlar herkes neyin ne olduğunu biliyor. Şimdi kimse demiyor ki bu aracı 90 bine alalım bmw kalitesi bekleyelim. Bu aracın uyguna gelmesini bekleyen herkesin düşüncesi ortak. Uygun yollu roadstar aracın keyfini yaşamak. tabi 2007 2008 z4 te alınabilir ama asıl olay sıfır km yıllarca problemsiz binilebilecek bir araç. Yüzü de yeni daha ne olsun?

Draniela
05-02-2016, 10:21
Ayrıca kim ne derse desin bu arabanın siyahı ateş ediyor :D
Jant takıp coille basılmış halini hayal edemiyorum

Rockford
05-02-2016, 10:30
şöyle 70 80 e satsalarda alsak diye hayal etsem çokmu abartı olur :)

atituti
05-02-2016, 10:33
Bizim ulkede 124 ismiyle satamazlar bu arabayi. Konu komsu ne o la murat 124e 100 milyarmi verdin kehikehi diyen tipler yuzunden satisi cok sekteye ugrayacagi icin fiat spider diye satarlar.siteye guncelleme yapiyolardir bu ve bunun gibi sebeplerden oturu

onurc
05-02-2016, 10:39
harika ötesi bir araç fakat hem yunus anten hemde normal anten biraz abes olmuş gibi :)

skyhigh
05-02-2016, 10:47
tam anlayamadım mx-5 altyapısıylamı üretilmiş ?

Bring Out Gimp
05-02-2016, 10:54
Bu aracın temelde bir Mazda Mx-5 olduğunu hatırlatmak isterim.
Kalite ile kaygıları olan arkadaşlar üretim yerinin Japonya olduğunu bilsinler, Mazda'nın Japonya Hiroşima'daki fabrikası.
İçi tamamen Mazda Mx-5. Altyapı tamamen Mazda Mx-5.
Bir Mazda Mx-5 ND ne kadar sağlam olacaksa, bir Fiat 124 Spider da o kadar sağlam olacaktır, iyi veya kötü.
İtalyanlar 124 için çizimlerini yaptılar o kadar. Ve tabi motor da birinde turbo diğerinde atmosferik.
Burada tüketiciler şunu tercih edecek;
Modern hatlarla beraber, motor üzerinde 7000 d/d civarlarında bıçkın bir yaşam mı ?
Daha klas (veya klasik) hatlarla, sürekli torkun ayağınızın altında olduğu sakin bir yaşam mı (ve daha iyi yürüyebilme potansiyeli olan)
Ben ikisinin de 100bin altında fiyata geleceğine eminim.
Nisan'da Mx-5 ve zannediyorum Temmuz'da 124 Spider.

Yigit-Y
05-02-2016, 10:56
ben göremiyorum internet sitesinde geçnler dns verin :D

Octane
05-02-2016, 11:09
Renault'u kötüleyip bizzat reno motorlu çakma mercedes CLA'ya C serisine 200bin TL vermekte hiç bir beis görmeyen ve bunu savunan hırtoların olduğu piyasada şu araç ile mx5 150bin TLye gelse ne olmuş ki. 100bin TL olunca da satmayacak. GT86 bir zamanlar 110bin TL idi, passat parasıydı, sattı mı? Hayır. Bunlar da passat parası ama satmayacaklar. Brera gibi olacaklar. Çünkü DSG cam tavan değiller. Çünkü bengisu'nun erkek arkadaşı berkecan starbucks'ta hatun kişiye VW'in ve bütün alman araçlarının en iyisi olduğunu söyledi, keza kendisi 1.4 passat CC kullanıcısı. Hatun da bunu duyunca toyotaya mazdaya böyle elit fiatlara alfa romeoya tofaş gözüyle bakıyor.

Allah halkımıza akıl fikir versin.

GKS
05-02-2016, 11:21
burda 150-160 binden aşağı olmaz öndeki kocaman fiyat logosunu beğenmedim

orhansah
05-02-2016, 11:31
doblo/linea(egea) satmaya/servis vermeye programlanmış satış danışmanları/servis danışmanları/ustaları olan bir firma olan sevgili FIAT firması bu arabayı ne satmayı becerebilir ne de servis vermeyi. zaten 100k altında fiyatı olması da bence mümkün değil. sırf üzeri stikır kaplı diye (comics edition) 70 bin liraya satMAmaya çalıştıkları 500 modeli varken böyle bir roadster 100k altı olamaz.

onurc
05-02-2016, 12:07
Basık ve ultraleggera lı bir 124 fena olmaz o halde.Belki niyetlenenler olur fikir açısından bir shop yaptım.
http://i.hizliresim.com/XLzP86.jpg

dRhkn
05-02-2016, 12:34
Renault'u kötüleyip bizzat reno motorlu çakma mercedes CLA'ya C serisine 200bin TL vermekte hiç bir beis görmeyen ve bunu savunan hırtoların olduğu piyasada şu araç ile mx5 150bin TLye gelse ne olmuş ki. 100bin TL olunca da satmayacak. GT86 bir zamanlar 110bin TL idi, passat parasıydı, sattı mı? Hayır. Bunlar da passat parası ama satmayacaklar. Brera gibi olacaklar. Çünkü DSG cam tavan değiller. Çünkü bengisu'nun erkek arkadaşı berkecan starbucks'ta hatun kişiye VW'in ve bütün alman araçlarının en iyisi olduğunu söyledi, keza kendisi 1.4 passat CC kullanıcısı. Hatun da bunu duyunca toyotaya mazdaya böyle elit fiatlara alfa romeoya tofaş gözüyle bakıyor.

Allah halkımıza akıl fikir versin.

çok haklısınız ama gt86 ve brz cabrio olmadığı için spider 1 tık önde olabilir diye dusunuyorum. şu arabayı vw yapsa tahmin edemiyorum zaten bizim millete vw roadster lazım :)

dRhkn
05-02-2016, 12:35
Basık ve ultraleggera lı bir 124 fena olmaz o halde.Belki niyetlenenler olur fikir açısından bir shop yaptım.
http://i.hizliresim.com/XLzP86.jpg

eline sağlık fena duruyor.

Draniela
05-02-2016, 13:23
harbiden çok güzel olmuş. Ez lip falan ataydın ön tamponla yer arası çok boşluklu :D

onurc
05-02-2016, 13:32
ezlipi pek sevmediğim için hiç aklıma gelmedi açıkcası :) akrep jant atıcam birazdan ona eklerim ezlip :)

Mehmetmert
05-02-2016, 13:34
1.6 tdi scirocco
1.6 tdi eos istiyoruz :D

O degilde araba cidden boyle tam bir zevk makinesi gibi geliyor bana,bir arkadasin akdeniz sahillerini gezme hayalleri bile rahatlatiyor insani.Bence getirirler getirmemezlik gibi birsey yapcaklarini sanmiyorum

arda35
05-02-2016, 13:59
124 nasıl bir motorla gelecek bilmiyorum, ama f23 daha güzel görünüyor.

http://www.germancarforum.com/attachments/p90160656-highres-jpg.306644/

individual
05-02-2016, 14:11
Valla bilmiyorumda arkadaşlar gelse burda çok satar denen çoğu model satılmadı getirmiyorlardı.

Mesela en büyük örneği Seat LEON SC 1.4 TSI FR ve 1.6 TDI 140HP ve 110HP olarak satışları yapıldı.

Genç arkadaşlarımızın çoğu gidip jetta aldı sedan yada 5 kapılı hatchback leon aldı.Açıkcası ben çok şaşırdım.

Tamam zevk meselesi ama 18 yaşında yeni ehliyet almış bir arkadaşımızın hayali Jetta ve honda civic sedan.

Hiç spor araba ruhu yok bana garip geliyor.

Bu sebepden dolayıda fiat 124 Spider gelmez.Senede 3-4 tane satacak herkez alay edecek fiat bu kadar edermi alınırmı git mx5 al diyecekler.Fiat türkiyede bence bunun farkında.

2012 yılında araba alıcam gittim fiat bayi'ne punto görmek istiyorum elinizde varmı test aracı deneyebilirmiyim dedim.Bayideki satışcı elimizde test aracı yok bir tane showroom'da var punto var ama oda başlangıç paketi içine binseniz baktanız punto almakdan vazgeçersiniz dedi bende gittim seat ibiza aldım.

Adamlarda yılmış bence fiat diye markanın türkiyede boklanmasından ondan getirmezler tabi.

mrtysn
05-02-2016, 14:23
25bin dolar olacağı yönünde söylentiler var. amerikadaki fiat 500 fiyatları ile karşılaştırdığımızda anlaşılan şu ki bu aracın normal şartlar altında 100bin tl'nin altına gelmesi lazım. fiat türkiye roadster zaten alacak kesimde belli diye fiyatı kaktırmazsa 100bin altı hayal değil..

1.5 skyactive'le gelicek Miata 100 civariyken bu araba net 100+ olur. 130'larda bi fiyatla gelir diye tahmin ediyorum.

Ufuk
05-02-2016, 14:29
1.4tjet makinası ile gelirse vergisi biraz daha az olacağı için belki 100bin tl civarı olur. Olsa güzel olur. Buna bide abarth body falan çıkarsa tamamdır. Yere verir ince dokunuşlar yapar gezeriz :D 1.4turbo 170hp idi guiletta da yanlış hatırlamıyorsam ondaki tct şanzımanı ve motoru şu kasa ile alsak bitmiştir olay.Bide ağırlığı 1300kgden aşağıda tutulursa çok eğlenceli olabilir.

Draniela
08-02-2016, 13:20
5 kapılı leon alma olayını ben şöyle düşünüyorum. Aynı aracın hem 5 kapılısı hem 3 kapılısı varsa 3 kapılı olan benim gözümde spor değildir.
Benim spor araçtan anlayışım emsalsiz olması piyasa 5 kapısı olan arabanın 3 kapısını gidip almam mesela. Ama bu araç tasarım olarak yeni + cabrio yani bu arabanın 5 kapısı vs. olmayacak o yönden büyük bir artı tabi bu benim şahsi düşüncem.

TR'ye geldiğinde bütçeden yana problem yaşamıyor olursam direkt alacağım. Bu yaşta alıp binebilecekken binerim. Gönül ister 2.0 motor ve üstü bir araç olsun ama imkanlar doğrultusunda benim alıp sorunsuz binebileceğim tek araç bu gibi duruyor.

Yalnız çizgiyi hiç bozmuyorum Punto ---> fiat 500 --> inşallah fiat 124 :D

Tofaş'a başvuru yapacak olsam cv'ye eklerim yani o derece :D

güneşbalkan
02-03-2016, 01:06
http://www.autoblog.com/2016/03/01/fiat-abarth-124-spider-geneva-official/#slide-3817729

abarth olsun diye kastırmışlar resmen

Bring Out Gimp
02-03-2016, 01:35
124 Spider ülkeye gelsin ya.
Şu Ömer Koç'u tanıyan yok mu aranızda.
Tofaş'ın yeni CEO'su Şubat ayındaki Autocar dergisinde 124 Spider'ı getirecez diyordu, bir baktık ki siteden uçmuş araba.

Gelmezse çok pis sövecem. Çok klas duruyor.

alperaslann
02-03-2016, 14:09
http://www.autoblog.com/2016/03/01/fiat-abarth-124-spider-geneva-official/#slide-3817729

abarth olsun diye kastırmışlar resmen

Abarth markası tasarımdan gram anlamıyor. Hoş çoğu firma öylede :)

levent
02-03-2016, 14:52
http://124spider.fiat.com.tr/

burdan takip edin derim

tylan
02-03-2016, 15:27
Ne zaman tr de satılacagından bi haber var mı ?

Otto_Skorzeny
02-03-2016, 20:44
Arka iter mi bu araba

Wankel Batu
02-03-2016, 21:32
bu araba satar arkadaslar fiyatini güzel ayarlarsa gercekten satar
Arabayi cok iyi biliyorum mazdanin cok emek verdigi güzel planlanmis , tasarlanmis bir proje
Mazda Fiat isbirligininde iyi sonuclar vericegini düsünüyorum.Agir Almanciyimdir ama yapilan proje bence son zamanlarda ki en güzel araba projelerinden birtanesi ve yakinda mazda fiat in farkli projelerde de is birligini gorme ihtimalimiz yüksek
Türkiye de is yapicak olan 1.4 turbo benzinli motor güzel bir fiyattan giris yapabilmesi lazim.
Ve fiat in reklami en iyi sekilde yapmasi gerekli.

Wankel Batu
02-03-2016, 21:51
http://a63.tinypic.com/sbq1yq.jpg
http://a63.tinypic.com/b99km1.jpg

Bence fiat yapabileceginin en iyisini yapmis , markanin aldigi risk ve girisimcilik gercekten takdir edilesi.
Mesela Vw senelerdir planladigi ama birtürlü yapamadigi roadsteri fiat gayet güzel bir sekilde basarmis

yesil
02-03-2016, 21:59
Bence fiat yapabileceginin en iyisini yapmis , markanin aldigi risk ve girisimcilik gercekten takdir edilesi.
Mesela Vw senelerdir planladigi ama birtürlü yapamadigi roadsteri fiat gayet güzel bir sekilde basarmis

bu mazdanın başarısı, fiatın yaptığı mazda'ya araç ürettirmek. bu araç mazda fabrikasında üretiliyor.

Wankel Batu
02-03-2016, 22:04
bu mazdanın başarısı, fiatın yaptığı mazda'ya araç ürettirmek. bu araç mazda fabrikasında üretiliyor.
Demek istedigim mazdayla yapilan anlasmanin cok akillica oldugu
Fiatin bunu ayarlayip kendi dokunuslari ve motoruyla satmasi ve bunu en iyi sekilde yapmasi büyük basari
Mazda fabrikasinda üretildildigini biliyorum zaten fiat sifirdan kendisi üretmeye kalksa büyük aptallik olurdu , yapamazdi da zaten

Bring Out Gimp
02-03-2016, 22:20
Mazda kıvranıyordu MX-5 için.
Kıvranıyordu çünkü satış adetleri parlak değildi.
Her ne kadar en çok satan roadster olsa da MX-5 fiyatı BMW'nin Mercedes'in sattıklarının yanında ucuzdu.
Yeni kasada da düşük satış hacmi zarar demekti ve ortak aramaya başladılar.
Hacimli satış yapamadığın takdirde pahalıya üretirsin, bunu hepimiz biliyoruz.

Anlaşma ne koşulları içeriyor bilemiyorum ama iyi ki de anlaşılmış.
Hem Mazda MX-5'i üretmeye devam etti hem de ortaya yepyeni bir alternatif çıktı; FIAT 124 SPIDER

Sezgin
03-03-2016, 07:38
Arka iter mi bu araba

Evet aktarım arkadan sağlanacak.

SErhat.
03-03-2016, 08:38
Çok beğendim. Uzun zamandır ilk kez bir Fiat aracını beğendiğimi fark ettim.

66-67 model yılındaki 124 Sport'un tasarımsal anlamda izlerini taşıdığı gibi 1.4 Turbo 140'lık motor oldukça makul bir seçim olmuş bu küçük roadster için.

Doğrusunu söylemek gerekirse fiyatını iyi ayarlayıp, güzel bir tanıtım yaparlarsa satmaması için bir neden görmüyorum.

Mazda'nın başarısı vs. bunlar küresel ekonomide pek de önemli birşey değil araç üreticisi için. Eğer öyle olsaydı bugün PSA motorlu Ford'lar, Volvo'lar; Renault motorlu Mercedes-Benz'ler yolda dolaşıyor olmazdı.

Fiat, mantıklı olanı yapmış.

Türkiye'de iş Tofaş'a düşüyor..

KÖROĞLU
03-03-2016, 08:39
Şimdi siteyi inceledim de galeride görünen mavi - beyaz ve siyah sırasıyla mükemmel olmuş.

Arkadaş madem site yaptın iç aksamı da gösteren yüksek çözünürlüklü foto ekle, küçük küçük resimlerden bakarak olduk.

İçi özelellikle de sağ /sol havalandırma ızgaraları A3 kopyası gibi geldi. Araç genel olarak çok güzel olmuş bence.

Ayrıca böse müzik sistemi içeren 9 hoparlör yok artık dedirtti. Ve bunların 4'ü kafalıklarda imiş. Güzel olmuş bence.

1.4 Lt 140 hp 250 NM tork bu tarz bir araç için bence düşük dursa da hacimden dolayı ciddi vergi avantajı olur diye düşünüyorum.

Motor hakkında fikrim yok ama mutlaka kurcuklayıp 200 bandına çıkarırlar mod lar :)

http://fs5.directupload.net/images/160303/cei3rw8g.jpg (http://www.directupload.net)

HG6161
03-03-2016, 11:44
Şimdi siteyi inceledim de galeride görünen mavi - beyaz ve siyah sırasıyla mükemmel olmuş.

Arkadaş madem site yaptın iç aksamı da gösteren yüksek çözünürlüklü foto ekle, küçük küçük resimlerden bakarak olduk.

İçi özelellikle de sağ /sol havalandırma ızgaraları A3 kopyası gibi geldi. Araç genel olarak çok güzel olmuş bence.

Ayrıca böse müzik sistemi içeren 9 hoparlör yok artık dedirtti. Ve bunların 4'ü kafalıklarda imiş. Güzel olmuş bence.

1.4 Lt 140 hp 250 NM tork bu tarz bir araç için bence düşük dursa da hacimden dolayı ciddi vergi avantajı olur diye düşünüyorum.

Motor hakkında fikrim yok ama mutlaka kurcuklayıp 200 bandına çıkarırlar mod lar :)

http://fs5.directupload.net/images/160303/cei3rw8g.jpg (http://www.directupload.net)

Motor bildiğimiz multiair, giu lerdeki 170 hp likten pek farklı olacağını sanmıyorum kısaca 200+ güçler çok rahat çıkacaktır..

Canselmo
03-03-2016, 12:06
Abarth versionu
170 hp, 1060 kilo toplam, brembo frenler, mekanik diff , bilstein amartsör ,17 jant ,4 cıkış egsoz... Tam ayarında leziz olmuş

levent
03-03-2016, 13:00
Almanya fiyatı 23.990 EU, kıstas açısından fiat.de de konfigüre ettiğim dolu 500x 1.4 170 lik 33k Eu ya geliyor rakam olarak, 90 bandında kalacaktır denebilir o yüzden :)

AşkınS.
03-03-2016, 13:05
90 bandinda gelirse cok satar.

levent
03-03-2016, 13:07
Bu arada arabayı 140 hp diye yavaş düşünenler bi incelesin

http://www.fiat.de/publishingimages/brochure/Cat_124_Spider_18P_GER.pdf

tüketim;
ş içi 8.5
ş dışı 5.1
karma 6.4

0-100 ; 7.5sn
215km katalog max hızı

önde arkada 280mm hava kanallı frenler mevcut std modelde.

bagaj 140 lt
45 lt yakıt deposu

1050 kg :)

cabrioleter
03-03-2016, 14:18
Bu arada arabayı 140 hp diye yavaş düşünenler bi incelesin

http://www.fiat.de/publishingimages/brochure/Cat_124_Spider_18P_GER.pdf

tüketim;
ş içi 8.5
ş dışı 5.1
karma 6.4

0-100 ; 7.5sn
215km katalog max hızı

önde arkada 280mm hava kanallı frenler mevcut std modelde.

bagaj 140 lt
45 lt yakıt deposu

1050 kg :)

1050 kg 1.4 turbo 140 hp euro 6 araç için ş.içi yakıt tüketimi biraz fazla olmuş gibi..

mert_can 41
03-03-2016, 14:38
bu araç mazda mx5 ile ortakmı tasarlanıp üretiliyo araştırdım ama pek bilgi bulamadım özellikle içi resmen aynı.

levent
03-03-2016, 14:47
1050 kg 1.4 turbo 140 hp euro 6 araç için ş.içi yakıt tüketimi biraz fazla olmuş gibi..

Bence realistik teknik değer vermişler, iyimserden öte. o yüzden çok görünüyor :)

levent
03-03-2016, 14:48
bu araç mazda mx5 ile ortakmı tasarlanıp üretiliyo araştırdım ama pek bilgi bulamadım özellikle içi resmen aynı.

bizzat mx5 ile aynı sadece ön arka tasarımı ve logolar farklı, yürüyende de ufak farklar var mertcanım.

mert_can 41
03-03-2016, 15:00
bizzat mx5 ile aynı sadece ön arka tasarımı ve logolar farklı, yürüyende de ufak farklar var mertcanım.

Aynen abimm sanırım alt yapıları aynı gibi inceleme konusu yazıcam bizim sitede de muhalakta kaldım :D

cabrioleter
03-03-2016, 15:01
Bence realistik teknik değer vermişler, iyimserden öte. o yüzden çok görünüyor :)

bence sıçıp batırmışlar =)
http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/500X/Teknik.aspx
500x 4 çeker 1.4 170hp lik versiyon 1430 kg 8.5 litre şehiriçi bunun teknik verisi var.
1.4 140 hplik önden çeker versiyon 1320kg manuel/otomatik için 7.8/7.2 şehiriçi verisi var.
1.4 hp 150hp 1238 kg polo blue gt 5.8 litre verisi var.
arkadan itişte fiat batırmış.

HG6161
03-03-2016, 16:53
bence sıçıp batırmışlar =)
FIAT 500X TEKN (http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/500X/Teknik.aspx)
500x 4 çeker 1.4 170hp lik versiyon 1430 kg 8.5 litre şehiriçi bunun teknik verisi var.
1.4 140 hplik önden çeker versiyon 1320kg manuel/otomatik için 7.8/7.2 şehiriçi verisi var.
1.4 hp 150hp 1238 kg polo blue gt 5.8 litre verisi var.
arkadan itişte fiat batırmış.

polonun dizelleri bile şehiriçinde 5.8 leri zor görüyor. bir firma işkembeden sallamış biri realistik davranmış bu kadar basit. kaldı ki böyle bir roadster ile 8.5 litre ile gezmek bence çokta güzel.

tylan
03-03-2016, 18:01
Bugun normal bi 1.6 benzinli araba 10 lt yakıyor roadster için cok iyi bi yakıt verisi insallah güzel bi rakama satısa cıkarırlar beyazını alırım :)

coolvtec
03-03-2016, 18:20
direksiyondaki kırmızı fiyat logosu olmasaymış iyiymiş. :)

Bring Out Gimp
03-03-2016, 18:30
Fiyatını direksiyona logo mu yapmışlar.
Herkes marka amblemini koyar oysa ki.
Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla FIAT amblemi vardı.

Araca gelecek olursak; Çok güzel yemin ediyorum.

Canselmo
03-03-2016, 19:28
Renk efsane coil den sonra cıncık olur :D normal version

http://fcauthority.com/wp-content/uploads/2015/11/Fiat-124-Spider-Front-LA-Auto-Show.jpg

Abarth Version
Ek olarak
170 hp 1.4 T , Bilstein amartisör, Brembo frenler, mekanik kilit diff, 4 cıkış egsoz alkantara iç aksamlar vs...

http://o.aolcdn.com/dims-global/dims3/GLOB/legacy_thumbnail/750x422/quality/95/http://www.blogcdn.com/slideshows/images/slides/381/773/0/S3817730/slug/l/04-fiat-124-spider-abarth-geneva-1.jpg

https://images.cardekho.com/images/uploadimages/1456928560156/abarth-124-spider-live-in-geneva.jpg
http://i63.tinypic.com/334ufbq.jpg

yesil
03-03-2016, 19:42
:love::love::love: abarth pek güzel olmuş.

Bring Out Gimp
03-03-2016, 20:00
S2000'lerin elden çıkma vakti geliyor diyorum Abarth'ı gördükten sonra.

Wankel Batu
03-03-2016, 20:31
abarthlarin fiyat sizce ne olur , ne dusunuyosunuz fiyat konusunda ?

orhansah
03-03-2016, 20:58
Ben abarth versiyonun Türkiyeye geleceğini hiç sanmıyorum.

onurgoyunc
11-03-2016, 08:55
Dün mx5 kullandım, eğer sürüş karakteri birebir aynı ise kullanıcısını bayağı memnun edecektir. Herhalde bu da 1000kg civarıdır. Hafif, orta hızlı, hisli ve iyi bir yol tutuşuna sahip mx5

Bring Out Gimp
11-03-2016, 10:27
Dün mx5 kullandım, eğer sürüş karakteri birebir aynı ise kullanıcısını bayağı memnun edecektir. Herhalde bu da 1000kg civarıdır. Hafif, orta hızlı, hisli ve iyi bir yol tutuşuna sahip mx5

Yeni kasayı mı kullandın?

Slmcnsl
11-03-2016, 10:44
hangi modelin abarth'ı geldi ki 124'ün gelsin.

onurgoyunc
11-03-2016, 11:06
Yeni kasayı mı kullandın?

Evet, Almanya'da bulunduğum şehirdeki bayide 2 farklı motorlusu var. Ben 1.5 130hp liği kullandım.

Bring Out Gimp
11-03-2016, 12:56
Evet, Almanya'da bulunduğum şehirdeki bayide 2 farklı motorlusu var. Ben 1.5 130hp liği kullandım.

Doğru motoru kullanmışsın, yani herkes 1.5'i beğeniyor.
Aracı beğendiğine sevindim. Bekliyoruz bakalım burada piyasaya çıkmasını. Tabi fiyatlar önemli.

Canselmo
11-03-2016, 13:05
Abarth gelmez bence de , fakat normal 124 alınıp abarth gibi yapılabilir. Yazılım,ekstra mekanik diff, coil ve folyo ile halolur :)

mertkaya
11-03-2016, 14:29
Mazda ile aynı yürüyeni kullanıyorsa ki öyle deniyor, mx5 için üretilen coilover, fren kitleri, kule gergileri ve en güzeli Lsd gibi modifik parçaları 124'e takılabilecek. Çok satsada bir kaç sene sonra ikinci elini alabilsek :D

Wind of VW
31-03-2016, 21:15
Mx5 1.500cc 131HP 200Nm

124 Spider 1.400cc 140HP 240Nm

Her ne kadar miata hastası olsamda Fiat ağır basıyor gibi duruyor. bakalım 2 modelde yaklaşık aynı dönemlerde Haziran gibi gelecek sanırım.

tahirunal
12-04-2016, 13:34
http://youtu.be/8wPnTg8Fnv8

Draniela
12-04-2016, 14:15
sesi ne kadar da tatlıymış :)

Ben abartın görünüşündense düz siyahını tercih ederim. Güzel bir lip + coil + egzoz + cam filmi tadından yenmez. Umarım uçuk fiyat istemezler de tedarikçi indiriminden çakarım hemen kara şimşek :D son paylaşılan videodan alıcı gözle baktım da o döte bülbül öte çok güzel ya :D

Draniela
12-04-2016, 14:34
https://www.youtube.com/watch?v=qxJ6ouY5ZkA&nohtml5=False

Rockford
12-04-2016, 14:37
sesi baya kötüymüş. hoş arabaya önden bakınca beyazın üstüne o siyah tasarımı abarth degilde vatandaşın biri yapsa yerin dibine sokar katliam konusunda paylaşılırdı.

kickbuttowski
12-04-2016, 17:07
sesi baya kötüymüş. hoş arabaya önden bakınca beyazın üstüne o siyah tasarımı abarth degilde vatandaşın biri yapsa yerin dibine sokar katliam konusunda paylaşılırdı.

O kaput önündeki mat siyah güneş sürücünün gözünü almasın diye var.

Bkz. Orijinal 124 abarth

https://www.google.pl/search?q=124+abarth&client=ms-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjOqoWGsInMAhWmPZoKHZNCAysQ_AUIBygB&biw=360&bih=559#imgrc=ygV0XTVGKCWiOM%3A

Ome_RS
12-04-2016, 18:27
beyaz kırmızı derilisi güzel olur bunun.
Sesini sevdim ben sanki daha hacimliymiş gibi çıkmış sesi.

BerkanB
12-04-2016, 19:16
tasarım olarak gayet güzel dediğiniz gibi ama sadece fransada mx5 in yerini tutabilir bence çünkü türkiyede fiat kullananlar gibi mazda kullanan ve sevdalısı olan da vardır diye umuyorum. İnşallah bu araç da ekonomik sürüş düşüncesini teğet geçer de güzel bir motor ile piyasaya sunulur. Adı üstünde Spor otomobil...

dRhkn
13-04-2016, 02:08
Bi açıklanmadı fiyatı, çıkış tarihi. Bekliyoruz..

ertantamer
13-04-2016, 08:14
0 km, cabrio, RWD, şekli güzel, motor güzel.
Hasar kaydı yok araca nasıl binildi derdi yok. Tertemiz al bin fiyatıda 90-120 arası olursa tadından yenmez.

kesici
14-04-2016, 16:09
tasarım olarak gayet güzel dediğiniz gibi ama sadece fransada mx5 in yerini tutabilir bence çünkü türkiyede fiat kullananlar gibi mazda kullanan ve sevdalısı olan da vardır diye umuyorum. İnşallah bu araç da ekonomik sürüş düşüncesini teğet geçer de güzel bir motor ile piyasaya sunulur. Adı üstünde Spor otomobil...

Ekonomik sürüş düşüncesini teğet geçmek ne demek kanki anlamadım

Sezgin
14-04-2016, 16:18
Ekonomik sürüş düşüncesini teğet geçmek ne demek kanki anlamadım
ekonomik yakıt tuketımı sağlasın dıye güçten kesilmemiştir inşallahta güzel ve güçlü bi motor ile piyasaya sunulur.

demek :)

BerkanB
14-04-2016, 20:04
#101 tam da beynimdekileri anlatmış başkan :D

HG6161
14-04-2016, 23:23
#101 tam da beynimdekileri anlatmış başkan :D

Motor multiair 200+ hpler rahatlıkla alınabilir giulerde birçok örneği mevcut.

1050 kg civarı bir araç için gayet yeterli olur bence

onurdestan
15-04-2016, 00:46
arabayı önden anadol stc ye benzeten sadece benmiyim acaba :) fiat 500c nin fiyatı 65-70 bin lira civarında sanırım böyle bi arabayı 100 bine verieklerini sanmam bide o tente çok dandirik değilmi sert frende kendi kendine kapanmasa bari adam el attı geldi tente

Bring Out Gimp
15-04-2016, 01:29
arabayı önden anadol stc ye benzeten sadece benmiyim acaba :) fiat 500c nin fiyatı 65-70 bin lira civarında sanırım böyle bi arabayı 100 bine verieklerini sanmam bide o tente çok dandirik değilmi sert frende kendi kendine kapanmasa bari adam el attı geldi tente

Tente yuvasında kilitleniyor, hem açıkken hem de kapalıyken kilitli yani.
Mazda Mx-5 101000'den başlayacakmış diye duydum.
124 Spider da 1000€ pahalı olduğuna göre o da 105000 diyelim.
Hatta Fiat güzellik yapıp enterasan uygun fiyata da satabilir bu arabayı Türkiye'de. 100000'in altı olası bence.

kıvancr
16-04-2016, 11:27
Bu araç rwd mi fwd mi ? Motoru kg oranla yazılım ıle gayet yeterlı olacagını dusunuyorum. Fıyatları hakkında bır tahmın varmı ?

Ufuk
16-04-2016, 12:17
İnşallah alacak bütçem olur. Mazdadaki gibi manuel şanzımanda diff kilidi geliyor mu ?

HG6161
16-04-2016, 16:07
İnşallah alacak bütçem olur. Mazdadaki gibi manuel şanzımanda diff kilidi geliyor mu ?

Amerika sitesine baktım kilitli diff mevcut