PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışına Kargo Göndermek Hk.

ckrc
04-02-2016, 14:54
Arkadaşlar merhabalar,

En uygun şekilde düzenli olarak yurtdışına kargo göndermemiz gerekiyor. Ticari bir işletme değiliz buna rağmen işlem hacmımızden dolayı kargo firmalarıyla anlaşabilir miyiz?

Teşekkürler.

johnie
04-02-2016, 14:57
Arkadaşlar merhabalar,

En uygun şekilde düzenli olarak yurtdışına kargo göndermemiz gerekiyor. Ticari bir işletme değiliz buna rağmen işlem hacmımızden dolayı kargo firmalarıyla anlaşabilir miyiz?

Teşekkürler.

şahıs olarak mı göndericeksin yoksa şirket olarak mı ?
şirket olarak göndericeksen, DHL ile anlaşma yapın 18€ ya da $ a gönderiyor.
O da olmadı, arkadaş çevren de dhl ile çalışan varsa daha mantıklı..
Ptt ile yollamaya kalkmanı önermem, uzun sürer.
Dhl en mantıklısı.

HaKo
04-02-2016, 14:59
ne göndereceksiniz ? PTT en uygun yol , ülkesine göre bazen 1 hafta bazen 1 aya kadar sürebiliyor. Ama sürekli gönderirseniz sıkıntı yaratırlar bir süre sonra. Fİrma olarak göndereceseniz UPS - TNT - DHL bunlarla görüşebilirsin. içlerinden en uygun fiyatı veren genelde TNT

johnie
04-02-2016, 15:04
ne göndereceksiniz ? PTT en uygun yol , ülkesine göre bazen 1 hafta bazen 1 aya kadar sürebiliyor. Ama sürekli gönderirseniz sıkıntı yaratırlar bir süre sonra. Fİrma olarak göndereceseniz UPS - TNT - DHL bunlarla görüşebilirsin. içlerinden en uygun fiyatı veren genelde TNT

Kıbrıs'a, abime kargo gönderdim - 1 ayda gitti :D

ahmet3425
04-02-2016, 15:04
sahıs fırmasıda olur sırket de olur Dhl abone oluyorsunuz sıze bır abone numarası verıyorlar o numara uzerınden ıstersen numune bazında ıstersen mıkro ıhracat seklınde yapacagın gonderının buyuklugune gore degısır gonderımlerı yapıyorsun.

ılk zamanlar fıyatlar yuksek olabılır ama gonderım sayın arttıkca musteri temsilcinden konu ile alakalı fıx uygun fıyatlar ısteyebılırsın.

soyle ornek vereyım daha dun 195 kg 2 adet sandıgı abd ye 850 euro ya gonderdım ıcerısınde 8000 usd lık mal var ve mıkro ıhracat olarak gıttı.

ılk zamanlarımızda olsaydı bu gonderı ıcın benden cok rahat 1500 euro ısterlerdı sonrasında fıyatlar cok dustu. abd ve avrupa kılo bası 4 euro fıx gonderıyorum ben.

painkller
04-02-2016, 15:18

kıbrıstan kargom 3 günde gelmişti, kıbrıs posta/ptt kargo ile.

Bende ptt 'yi kullanırım lakin zaman önemliyse tnt en uygun fiyatı vericektir.

ckrc
04-02-2016, 15:19
sahıs fırmasıda olur sırket de olur Dhl abone oluyorsunuz sıze bır abone numarası verıyorlar o numara uzerınden ıstersen numune bazında ıstersen mıkro ıhracat seklınde yapacagın gonderının buyuklugune gore degısır gonderımlerı yapıyorsun.

ılk zamanlar fıyatlar yuksek olabılır ama gonderım sayın arttıkca musteri temsilcinden konu ile alakalı fıx uygun fıyatlar ısteyebılırsın.

soyle ornek vereyım daha dun 195 kg 2 adet sandıgı abd ye 850 euro ya gonderdım ıcerısınde 8000 usd lık mal var ve mıkro ıhracat olarak gıttı.

ılk zamanlarımızda olsaydı bu gonderı ıcın benden cok rahat 1500 euro ısterlerdı sonrasında fıyatlar cok dustu. abd ve avrupa kılo bası 4 euro fıx gonderıyorum ben.

Abi aslında seninle iletişime geçmek en mantıklısı.
Tüm dünyaya ürün gönderiyorsunuz.

Şirketimiz yok aslında, craft ürünleri gönderiyoruz bu antlaşma için şahıs şirketi yeterli mi?

Alican
04-02-2016, 17:03

Hocam sizde bir sıkıntı olmuş, düzenli olarak kıbrısa mal gönderiyorum PTT ile hiç bir sıkıntı yaşamıyorum..

alperkirman
04-02-2016, 17:18
şahıs olarak gerçekten ticari olmayan hediye olacak bir gönderiyi nası göndeririz ? ilk aklıma ptt geliyo benim ?

tremx
04-02-2016, 17:35
DHL mantıklı bır cok kez gonderdım problem yasamadım.

EREN34
04-02-2016, 17:39
PTT 3 kg ya kadar bir fiyat, sonrası farklı.

2014 yılında İstanbul-Mons(Belçika) 95 TL idi. 1 haftada sapasağlam gelmişti

snan1910
04-02-2016, 17:48
Ptt takipli posta olarak 3kg a kadar çok komik fiyatlara gidiyor. Ne gönderiyorsunuz?

ahmet3425
04-02-2016, 18:00
Abi aslında seninle iletişime geçmek en mantıklısı.
Tüm dünyaya ürün gönderiyorsunuz.

Şirketimiz yok aslında, craft ürünleri gönderiyoruz bu antlaşma için şahıs şirketi yeterli mi?

Sahis sirketi olman yeterli vergi levhasi, ticari sicil gazetesi, faliyet brlgesi bunlari istiyor dhl sonrasinda abone oluyorsun ve indirimli fiyatlardan gonderi yapmaya baslayabiliyorsun.

Bireysel olarak da gonderi yapabilirsiniz ama fiyatlar cok ucuk oluyormus.

ahmet3425
04-02-2016, 18:12
Ptt takipli posta olarak 3kg a kadar çok komik fiyatlara gidiyor. Ne gönderiyorsunuz?

Ptt de ne kadar gonderdiginin hic bir onemi yok 1 de gondersen ayni fiyat 1000 de gondersen ayni fiyat. Hizmetin yerlerde olmasi da cabasi.

Ben suan dhl ile islem hacmimi iyice arttirdim ptt den daha ucuza 2 gun de teslim seklinde gonderi yapiyorum. Ayrica adamlar ucretsiz koli ve koli bandi tedarik ediyor istedigin kadar istedigin boydan. Gelip is yerinden aliyorlar ptt ile yurt disi gonderileri adresten aldiramassin vs vs malesef ulkenin posta sistemi de bircok sey gibi dandik ve otesi.

snan1910
04-02-2016, 19:23
Ptt de ne kadar gonderdiginin hic bir onemi yok 1 de gondersen ayni fiyat 1000 de gondersen ayni fiyat. Hizmetin yerlerde olmasi da cabasi.

Ben suan dhl ile islem hacmimi iyice arttirdim ptt den daha ucuza 2 gun de teslim seklinde gonderi yapiyorum. Ayrica adamlar ucretsiz koli ve koli bandi tedarik ediyor istedigin kadar istedigin boydan. Gelip is yerinden aliyorlar ptt ile yurt disi gonderileri adresten aldiramassin vs vs malesef ulkenin posta sistemi de bircok sey gibi dandik ve otesi.

Kg ların çok önemi var. Ben küçük paket gönderdim hep. Maksimum 3 olarak hatırliyordum baktım şimdi 2kg mış. 2 kg lık kücük paket takipli olarak 32tl ye gidiyor. İki günde teslim mevzusuna birsey diyemem. Rusyaya 15 günde gidiyordu benim paketler

TarikS
05-02-2016, 06:18
TR'deki bir şirketten DHL ile anlaşmaları vardı bir dosyayı gönderttim buraya, 10 euroya 48 saat içinde kapıdan kapıya modeli geldi

berkayoz
05-02-2016, 06:20
sürekli ptt ile yurtdışına paket gönderiyorum almanya ağırlıklı olarak öncelikle alman gümrüğü çok problemli non eu ülke oldugumuz için gümrükte uzun süre bekletiyorlar aynı anda amerikayada paket gönderdiğim oluyor amerikaya 1 haftada teslim olurken almanyada 3 haftayı buluyor sorunun kaynağı ptt ürünleri ertesi gün uçak kargo ile iletiyor fakat karsı istasyonda paketler açılıp dağıtıma alınmıyor

VolkanErler
05-02-2016, 16:12
http://www.pts.net/ tnt üzerinden iş yapıyolar ve çok daha uygun sorun yaşadağım tek bir kargom olmadı PTS paket taşımacılık sistemleri