PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E39 yagmurda bi garipleşti...

murat86
04-02-2016, 18:09
Sıkıntı yağmur yagdıgında arabaya binip calıstırdıgımda frene bastıgımda westinghouse dan sanki su dolu bi hazne nin içine bi boruyla üflersinizde fokurdarya aynen o şekil bi ses geliyo sonra taş kesiliyo yola cıktıgımda kesiliyo herşey normal. bu ilk sorunum...

ikinci sorunum ise tekrar yagmurlu havalarda arabanın devri düşüyo sanki eski arabalarda buji kablosunun tekini cıkardıgınızda titrerya belli bi devre kadar tekler aynen o şekil oluyo ve inanılmaz bi beyaz duman atıyo sanki boyle anlık bi pislik geliyomuş da gaza basınca cıkıyomus gibi 800 ile 2500 rpm arası oluyo bu sadece...

motorum yeni rektifiyeden cıktı değişmedik hiç bişey kalmadı bilgasayarda sıfır hata dediğim gibi sadece yagmurlu havalarda bu sorunları yasıyorum. westinghouse da hiç bi sıkıntı yok o da yeni değişti fren balataları discler herşey yeni bu olaylardan sonra ustama goturdum arabayı her sey normal gozukuyo ama biyerde bişeyi kaçırıyoruz sanki westinghouse un monte edildigi yerdeki contaları bile kontrol ettik hiç bi sıkıntı yok giderlerde acık :( bir de sizin fikirlerinizi almak istedim simdiden herkeze teşekkür ederim...

Rstmania
04-02-2016, 21:23
Emme manifoldunun oraları kontrol edin. Sanki emmeye su giriyormuş gibi.

Burak E.
04-02-2016, 21:43
murat abi fren vestinghousun oraya bi baktır eger su falan geliyorsa bunu yapabilir otopark diye youtube kanalında e39 m5 öyle bi konu vardı

murat86
04-02-2016, 21:58
teşekkür ettim kontrol ettiricem...

murat86
04-02-2016, 21:59
murat abi fren vestinghousun oraya bi baktır eger su falan geliyorsa bunu yapabilir otopark diye youtube kanalında e39 m5 öyle bi konu vardı

BUrak bire bir sorunum o abi izledim şimdi ben orayı bi söktiriyim kardeşim cok saol...

Burak E.
04-02-2016, 23:49
BUrak bire bir sorunum o abi izledim şimdi ben orayı bi söktiriyim kardeşim cok saol...

önemli degil abi her zaman yeterki problem çözülsün

ALPER-VNS
05-02-2016, 02:16
ben e39 520 aldığım ilk gün beyaz duman atmalar bi acayip çalışmalar olmuştu.. Conta yaktı sandık ama westinghouse un tahilye kısmını yapraklar vs tıkamış.. o yüzden çıkmıştı sorun.. Ne yapıldı tam hatırlamıyorum geçmiş zaman 500 lira gibi bi masrafla kurtarmıştık.. Sizin de problem oralarda bence de..

berkayoz
05-02-2016, 04:34
eski bir e39 kullanıcısı olarak söyleyeyim westinghouse olan kısım zamanla tıkanıyor ve su içinde kalıyor daha öncede başıma gelmişti westinghouse komple su içinde kalmıştı motora su çekmesine birkaç cm kalmıştı allahtan farketmiştik sizden ricam o bölgeyi ne olursa olsun senede 1 kere söküp güzelce temizletin

Sert@ç
05-02-2016, 04:50
Klasik e39 problemidir çözümü
https://www.youtube.com/watch?v=n1R80yVDyR4

murat86
05-02-2016, 11:56
Bugun gittim ve hallettik dediğiniz gibi içini bi açtık akvaryuma donmuş sunroofun giderlerini actırdıgım zaman uzun bi cubuk kullanmıslardı onunla ilk once yaprakları temizlediler sonra gideri actılar birdaha agac altına koyma dedi usta para bile almadı aman dikkat edin motor yiyen tanıdıkları olmuş zamanında bu yüzden kulağınıza küpe olsun... Herkeze teşekkür ederim...

By_Engin
05-02-2016, 12:09
Yağmurda tekleme sorunu çözülmedi sanırım. Peugeot 406 da benzer şekilde alttan su değince araç çekişten düşüp tekliyodu, motor vuruntu yapıyordu. Baya bir uğraştım, emme manifoldunun contalarını değiştirdim, plastik birleşim yerlerini yapıştırıcıyla kapattım vs. çözemedim. Sonradan aklıma geldi. Oksijen sensörü kablosu sıyrılmış su değdikçe sensör değerleri bozuluyor, ondan kaynaklı olarak vuruntu tekleme yapıyordu. Aklınızda bulunsun kontrol edin bence.

murat86
05-02-2016, 12:16
Yağmurda tekleme sorunu çözülmedi sanırım. Peugeot 406 da benzer şekilde alttan su değince araç çekişten düşüp tekliyodu, motor vuruntu yapıyordu. Baya bir uğraştım, emme manifoldunun contalarını değiştirdim, plastik birleşim yerlerini yapıştırıcıyla kapattım vs. çözemedim. Sonradan aklıma geldi. Oksijen sensörü kablosu sıyrılmış su değdikçe sensör değerleri bozuluyor, ondan kaynaklı olarak vuruntu tekleme yapıyordu. Aklınızda bulunsun kontrol edin bence.

Şimdi şöyle oldu o tekleme ve beyaz duman sadece arabayı yıkattıgımda ve yagmur yagdıgında oluyodu. Usta derki frene bastıgında hava cekmesi gereken bi boru hava yerine hazne dolu olunca içine su cekiyo dedi o suyuda motora veriyomuş yani dogal olarak o sorunumda halloldu şimdilik bi sorun yasamadım gelirken saganak yagmurda 1-2 gun deniyip bilgilendiririm tekrardan...

muratr
05-02-2016, 17:40
dostlar ve abiler yeni konu açmayayım dedim hazır e39 ile ilgili problem sorulmuşken benimde e39 umda yeni oluşan şikayetlerim var daha önce kunlananlardan tavsiyeler bekliyorum şikayetim şu aracım benzinde herhangi sorun yaşatmıyor ancak lpgde iken bazen(herzaman değil ama soğuk havalarda özellikle)sarsıntılı ve vuruntulu çalışıyor diyelimki kırmızı ışıkta bekliyorum araç öyle salak ve sarsıtılı çalışıyorki hem rahatsız ediyor hemde bildiğiniz arabanın içinde sallanıyorum :) lpg ciye götürdüm gaz ayarı düzgün ve tekrardan yapıldı kontrol edildi gaz filtreleri değişti bakımları yapıldı pcye bağladığımızda 1.3.6 silindirilerde sorun veriyor hava akışmetre debimetre arızası diyor ustam arıza silip benzinde biniyorum hiçbir sıkıntı yok ancak lpgye çekip kunlandığımda bazen bu sorunu yapıyor ve geçendede sert bir çukura girdim ve sol angellerımda yalan oldular yanmıyorlar :) şimdiden teşekkürler

By_Engin
08-02-2016, 17:11
Şimdi şöyle oldu o tekleme ve beyaz duman sadece arabayı yıkattıgımda ve yagmur yagdıgında oluyodu. Usta derki frene bastıgında hava cekmesi gereken bi boru hava yerine hazne dolu olunca içine su cekiyo dedi o suyuda motora veriyomuş yani dogal olarak o sorunumda halloldu şimdilik bi sorun yasamadım gelirken saganak yagmurda 1-2 gun deniyip bilgilendiririm tekrardan...

Motora su çekiyorsa doğal olarak beyaz duman atar, teklemeye de sebep olur. Senin sorun çözülmüş o zaman, geçmiş olsun.

murat86
08-02-2016, 17:18
Motora su çekiyorsa doğal olarak beyaz duman atar, teklemeye de sebep olur. Senin sorun çözülmüş o zaman, geçmiş olsun.

Aynen sorun tamamen halloldu cok şukur...

Burak E.
08-02-2016, 18:47
murat abi sorunun cözülmesine sevindim gercekten :) dikkat et abi aman

murat86
08-02-2016, 22:02
murat abi sorunun cözülmesine sevindim gercekten :) dikkat et abi aman

Aynen kardeşim :) eğer gene bişey cıksaydı kendimi asıcaktım :)

AşkınS.
08-02-2016, 22:21
dostlar ve abiler yeni konu açmayayım dedim hazır e39 ile ilgili problem sorulmuşken benimde e39 umda yeni oluşan şikayetlerim var daha önce kunlananlardan tavsiyeler bekliyorum şikayetim şu aracım benzinde herhangi sorun yaşatmıyor ancak lpgde iken bazen(herzaman değil ama soğuk havalarda özellikle)sarsıntılı ve vuruntulu çalışıyor diyelimki kırmızı ışıkta bekliyorum araç öyle salak ve sarsıtılı çalışıyorki hem rahatsız ediyor hemde bildiğiniz arabanın içinde sallanıyorum :) lpg ciye götürdüm gaz ayarı düzgün ve tekrardan yapıldı kontrol edildi gaz filtreleri değişti bakımları yapıldı pcye bağladığımızda 1.3.6 silindirilerde sorun veriyor hava akışmetre debimetre arızası diyor ustam arıza silip benzinde biniyorum hiçbir sıkıntı yok ancak lpgye çekip kunlandığımda bazen bu sorunu yapıyor ve geçendede sert bir çukura girdim ve sol angellerımda yalan oldular yanmıyorlar :) şimdiden teşekkürler

Debimetre ile alakali olsa benzinde de yapmazmi? Enjektor olabilir sorununuz..

muratr
09-02-2016, 10:18
Debimetre ile alakali olsa benzinde de yapmazmi? Enjektor olabilir sorununuz..

lpg sisteminde bir sıkıntı olduğu apaçık ortada beyin ve enjektörlere yoğunlaşıcam gibi debimetre konusunda bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum