PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tek taş pırlanta

Le10ur
04-02-2016, 19:05
Herkese merhaba tektaş pırlanta yüzük arıyorum sevgililer günü icin ama suan araba sektöründen bile daha tehlikeli bi durum almış kafam cok karışık

Suan pırlanta konusunda yeterli bilgiye sahibim carat,renk,parlaklık,kesim konusunda 0.25-0.30 carat arası arıyorum Renk en dusuk F kesim en dusuk Si arıyorum yardımcı olabilecek var mı ? Uluslararası sertifika şart.

Bugün birçok urun baktım 25 carat ef is E 2000 diyen de var 32 carat ef si a 1700 cok karışık Ankara'da lazım büyük kurumsal firmaları önermeyin fiyatlar cok yüksek

fatihdurutuna
04-02-2016, 19:23
uluslararası sertifika istersen fiyat her zaman yüksek çıkacaktır abi he illa uluslar arası sertifika istiyorsan da hrd sertifikalı ürünler bak gia da yazanların şaştığını gördüm kendimde kuyumcuda çalışıyorum. renk olarak g ile f arasında çok bir fark yok f e vereceğin parayı g ye ver daha büyük bir taş al berraklıkta si iyidir si2 de olabilir maliyet düşer. montürün de 18 ayar olmasına dikakt et bir kaç kurumsal marka maliyeti düşürmek için 14 ayar yapmış sevgililer günü için.

Equinox
04-02-2016, 19:27
Onur bende 1 ay önce aldım tektaş Ankaradan, 0.35 karat e berraklığı uluslararası sertifikalı 2600 e aldım. Aldığım yer Ankarada sadece değerli taşlarla ilgilenen bi dükkan istersen adres veriyim.

Equinox
04-02-2016, 19:29
Aynen gia pek bi anlamı yokmuş yani firma gönderip e olsun f olsun diye kafasına göre yazdırabiliyormuş sertifikaları. Benimki hdr sertifika.

Le10ur
04-02-2016, 20:19
Aynen gia pek bi anlamı yokmuş yani firma gönderip e olsun f olsun diye kafasına göre yazdırabiliyormuş sertifikaları. Benimki hdr sertifika.

Efe aldığın yeri paylaşırsan iyi olur diğer arkadaşın dedigi gibi cok karışık sertifikanın sahtesi olur mu acaba

Equinox
04-02-2016, 20:28
pm attım....

gökan
04-02-2016, 20:32
efe banada pm at

Equinox
04-02-2016, 20:44
attım pm gökan :)

dragstar
04-02-2016, 20:50
Kasım ayında 0,47ct, VS Berraklık, D Colour, uluslar arası sertifaklı, 3500 TL ye aldım ama üreticisinden.

evolution_9
04-02-2016, 20:56
Kardeşim kuzenim kentpark atasayda çalışıyor istersen sana özel indirim yaptırabilirim

tonic
04-02-2016, 20:58
Efe aldığın yeri paylaşırsan iyi olur diğer arkadaşın dedigi gibi cok karışık sertifikanın sahtesi olur mu acaba

Benim mesleğim mıhlamacıyım yani taşları ben takıyorum her taşa sertifika cıkartırsın sadece 100$ le 200$ arasında cıkartıyorlar 2sene once fıyatlar buydu sımdı nedır bılmem HRD den labarotarlardan tasın özelliklerini mm olculerını yazan karne alt tarafı güvenilir işten anlayan birisi varsa ona danış sertıfıka huzuli iş boşa para verirsin ,taşını atölyelerden al monturude yaptır atölyeden fiyat cok daha uyguna gelir ...

Le10ur
04-02-2016, 22:06
Kardeşim kuzenim kentpark atasayda çalışıyor istersen sana özel indirim yaptırabilirim
oraya baktım normal fıyatlarına gore 2000 tl fazla ozel ındırım olsa 1000tl yıne fayda etmez:D

Kasım ayında 0,47ct, VS Berraklık, D Colour, uluslar arası sertifaklı, 3500 TL ye aldım ama üreticisinden.
cok ıyı almıssınız hocam bıze de oyle yardımcı olacak bulsak ıyı olacak

Benim mesleğim mıhlamacıyım yani taşları ben takıyorum her taşa sertifika cıkartırsın sadece 100$ le 200$ arasında cıkartıyorlar 2sene once fıyatlar buydu sımdı nedır bılmem HRD den labarotarlardan tasın özelliklerini mm olculerını yazan karne alt tarafı güvenilir işten anlayan birisi varsa ona danış sertıfıka huzuli iş boşa para verirsin ,taşını atölyelerden al monturude yaptır atölyeden fiyat cok daha uyguna gelir ...

hocam sımdı tası buluyorum montur olmuyor monturu buldum tas guzel degıl yanı benım ıcın sertıfıka sart olmazsa olmaz hrd veya gıa olacak ancak ben bu sertıfıkanın orjınal oldugunu o tasın o sertıfıkaya aıt oldugunu nasıl anlayacagım cunku aynı tas aynı degerler bazen kuyumcular arasında 500-600 fıyat farkı olabılıyor

zcy04
04-02-2016, 22:17
Takip diyelim :D

34tb9544
04-02-2016, 22:18
İstanbulda olsaydin yardim edebilirdim
Kapalicarsidayim
Pirlantada markaya takilmayin
Sertifika olayi icin binsey diyemem hrd de kendi tasina bile 70 100 dolar arasi sertifika cikartiyosun
Aldigin yere guvenin olsun her zaman yuzde 30 eksigine verebilmen daha onemli

wiesmann
04-02-2016, 22:20
armada ariş pırlanta' da kenan bey var sağolsun cok iyi fiyat verdi. ben zen yerine oradan aldım altuğ yazmıştı sanırım hatunlar yan yana geldiğinde kıyaslama yapıyorlar diye hakikaten benim aldığım D ciddi parlaklıkta ve göz alıcı. pırlantada kararlıysan doların düştüğü döneme denk getirmen lazım.

*tavsiye1 döner kasa alma alyansla kullanıldığında yamuk yumuk duruyor.
http://shop.atasay.com/images/products/00/79/17/7917_buyuk_zoom.jpg

*tavsiye2 taşı tutan kasanın kollarının baş kalınlığı büyük karat gibi görünmesini sağlıyor. (bu işin çakallığıymış)
http://www.robertopirlanta.com/class/INNOVAEditor/assets/0.80_karat_pirlanta_tektas_yuzuk.jpg

ben 35 karat aldım ama bu kollardan dolayı 50 gibi duruyor.
http://emelpirlanta.com/resim/urun_orta/emel-10-13-1926-1417534716.jpg

son tavsiye düzgün güvenilir bir yerden al muhakkak.

pm atabilirsin kenan beye yönlendiririm.

wiesmann
04-02-2016, 22:24
son tavsiye büyüteç(gözüne daya taşı yaklaştırıp uzaklaştır) ile taşa bak muhakkak. atasay' da taşlar çok lekeliydi. sertefikada zaten lekelerde işleniyor. onu da kontrol et.

Vtec_2
04-02-2016, 22:27
zen pirlanta var. fiyatlarida yaziyor. Tavsiye ederim

Le10ur
04-02-2016, 22:28
son tavsiye büyüteç(gözüne daya taşı yaklaştırıp uzaklaştır) ile taşa bak muhakkak. atasay' da taşlar çok lekeliydi. sertefikada zaten lekelerde işleniyor. onu da kontrol et.

HRD sertıfıkada tek baktıgım ayrında cut yanı kesım very good arıyorum zaten yaklasık 25 kuyumcuya gırdım artık cozdum tek eksık kuyumcuya guven sorunu cunku o tasın o sertıfıkaya aıt oldugunu anlamak ımkansız bu konuda en ıyısı zen adamlar tasın ıcıne ruhsat no gıbı ıslemısler

wiesmann
04-02-2016, 22:31
zen zaten o taş içindeki numarayla şov yapıp muadili ürüne 1500e yakın fark çakıyor.

arişte o numara olayını gösteremiyoruz ama taşta mikro boyutta işli dediler. başkalarıyla kıyaslandığında ben parlaklıkta ciddi farkı gözle görebildim.

Yigit-Y
04-02-2016, 22:35
Ben zen den aldim tek tasi 3 tasi

6 ayda bir bakimlarida ücretsiz

5 tas icinde anne olmasi gerek esimin valla

Marka önemli hatun direk ona bakiyor yoksa

Lab uretilmis taslar var gercek mi sahtemi bazen kuyumcu bile anlamiyormus:)

Marka olsun biraz küçük olsun derim

34tb9544
04-02-2016, 22:39
Abi kimse yanlis anlamasin ama gurupta herkes kuyumcuymus :) :) :) :) herkes isi cozmus
Tek tas alicaksin 20 cm tas kizmayin ama butce meselesi ona bi lafim yok ama 20 cm zaten yazik gunah en parlagi olsa ne olur d-e-f alacagina biraz buyuk bi sey al h al verdigin kisinin gonlu olsun en parlagi en parlagi diye ariyosunuz adam size bi sertifika verir mazoneti dayar ondan sonra kivranirsin he lupu al eline icindeki lekeleri anlayabiliyosan yarin gel ise basla bizim orda eger kabak gibi gozukuyosa oda tasin boklugundandir zaten neyse uzun lafin kisasi bi tascidan tas al bi monturcuden montur. Sonra git mihlayicida mihlat tasi

Tas parasi
Montur parasi
Mihlamaci parasi
Cilasi rodaji
Odeyeceklerin bunlar adam bunlarla ugrasicak yarim
Gunu gidicek birakinda 100 dolar para kazansinlar

Cok fazla takilma guvendigin bi yerden al 2000 tl ye aldigin tasi zaten 600 tl eksigine geri aliyolar ha hrd ha gia farketmiyo

FaBeRgE
04-02-2016, 22:43
İstanbul için bende yardımcı olabilirim :)

34tb9544
04-02-2016, 22:45
Zenin muduru arkadasim
Gecen sene cok yakin bi arkadasim zende tek tas begeniyo disarda soruyolar fiyatini 6000 tl diyolar
Resmini cekip bana gonderdi ordaki adam 5000 tl ye dusuyo daha fazla indiremem zarar ederim diyo
Sonra bende arkadasima gonderdim ayni yuzugu magazadan merkeze cekti. 2600 tl fiyata merkezden aldik
Kar marji 200-300 dolar olurda
2400 tl biraz fazla

Tek tasta markadan uzak durun her daim

Le10ur
04-02-2016, 22:46
Abi kimse yanlis anlamasin ama gurupta herkes kuyumcuymus :) :) :) :) herkes isi cozmus
Tek tas alicaksin 20 cm tas kizmayin ama butce meselesi ona bi lafim yok ama 20 cm zaten yazik gunah en parlagi olsa ne olur d-e-f alacagina biraz buyuk bi sey al h al verdigin kisinin gonlu olsun en parlagi en parlagi diye ariyosunuz adam size bi sertifika verir mazoneti dayar ondan sonra kivranirsin he lupu al eline icindeki lekeleri anlayabiliyosan yarin gel ise basla bizim orda eger kabak gibi gozukuyosa oda tasin boklugundandir zaten neyse uzun lafin kisasi bi tascidan tas al bi monturcuden montur. Sonra git mihlayicida mihlat tasi

Tas parasi
Montur parasi
Mihlamaci parasi
Cilasi rodaji

Cok fazla takilma guvendigin bi yerden al 2000 tl ye aldigin tasi zaten 600 tl eksigine geri aliyolar ha hrd ha gia farketmiyo

para verıyoruz o kadar tabı kı arastıracagım butun kuyumcular bırbırını kotuluyor zaten onu anlamıs degılım o abı 2 el.dır ondan ucuz der dıgerı 14 ayar daha ıyı der 18 den aslında neden bılıyormusunuz bızler bu kadar pınpırıklı olduk duzgun esnaf bulamamaktan hepsı bu ...

34tb9544
04-02-2016, 22:53
Abi ikinci el olmadigin sana kimse ispat edemez her gun binlerce tek tas bozduran insan var adam geliyo ya nisan attim bu tektasi gormek istemiyorum diyo bozduruyo
Sokuyosun tasi filasi yok iviri yok ziviri yok aliyosun yeni bi montur takiyosun devam ediyosun nasil anliycaksin 2. El oldugunu sen soyle

Arastirmak en buyuk hakkin benim tavsiyem 20 cm tas alma ufacik tas bende zamaninda 23 cm gelmisti birinden aldim inan kimseyi memnun edemessin 20 cm le

wiesmann
04-02-2016, 22:58

Tas parasi
Montur parasi
Mihlamaci parasi
Cilasi rodaji

jeofizik mühendisiyim kayaç bilgim vardır loop' ta arazide hep yanımdadır nasıl kullanılacağını bilirim yani ;)
atasay'da bir taşta 5 leke gördüm normal mi bu sence? bizde okuyarak araştırarak bir iki kelime bir şey öğrendik.
işi bildiğimi iddia etmiyorum. sende yanlış anlama. ucu çok açık bir mevzu istanbulda olsak gelir yanına direk senden bir şeyler öğrenirdik.

34tb9544
04-02-2016, 23:17
Sana mazonetini verirler pirlanti diye taktirirlar burasi kapali carsi ne muhendisler geldi gecti yanlis anlama sakin beni gcen ay 1.5 karat tas geldi adamlar fiyat odedi ancak tasi makinada anladilar pirlantadan daha parlak sentetigi de cikti cok zor bi piyasa o yuzden ben bile gozumle baksam anlayamam he atasayda ne kadar dandik mal satiyomus belli oldu

caglarcb
04-02-2016, 23:17
Tek taş, pırlanta olayında her zaman markadan yana olun derim bende. Bilmediğin, kuyumcular çarşısı, arkadaş, eş dost işi şeyler de arada uçurum olan fiyatlara yanaşmayın. 6000 TL'lik mağaza fiyatı olan tektaşı sen 2500 liraya alamazsın. Öyle bi dünya yok. Bundan bir hafta önce; 0,23 karat, E renginde, brilliant kesim, VS1 berraklığında, V montür yüzük aldım kız arkadaşıma. Aldığım ilk tektaş pırlanta da değil. Ödediğim fiyat 2600 tl. HRD uluslararası sertifikalı. X bir firmanın değil, türkiyenin en büyük kuyumcu mağazası bu aldığım yer. Sertifikayı; belçika müşteri hizmetlerini aratarak doğrulattım, yetmedi bendeki sertifika ile teyit etmek için pdf olarak mail adresime yönlendirilmesini istedim. Gönderdiler sağolsunlar. Kimisi montüre sertifika veriyor, kimisi aksesuar olarak sertifika düzenliyor, kimisi taşa veriyor, kimisi de kağıt parçası olarak sahtesini veriyor. Gideceksin güvendiğin ismi olan bir kuyumcuya, diyeceksin ki ben uluslararası geçerli sertifikasını da istiyorum, bunu beğendim, söyle fiyatını. Yok efendim sertifika bi işe yaramaz, Türkiye'de geçerli değil bilmem ne kelime oyunlarına gelme. Benim de işim satış. Mağazacılıkta dürüst olman imkansız. Ben çok araştırdım. Her ülke piyasasına baktım. Borsasına kadar indim işin. O şekilde karar verdim. Yine diyorum. Kimseyi dinleme; git ismine, kurumsallığına güvendiğin muhattap bulacağın bi firmaya sor. " Bizim ahmet abi aynısını X fiyata yapardı yeaa, çok vermişin olm" diyenlere aldanma. Altın değil aldığın, pırlanta. O ahmet abiden swarovski taşı alırsın, hemde sözde hrd sertifikalı sonra üzülürsün. Gerek yok.

tonic
04-02-2016, 23:21

Tas parasi
Montur parasi
Mihlamaci parasi
Cilasi rodaji

Bende atölyeciyim mıhlama bolümündeyim aynen katılıyorum ,güvenilir tanıdık atölye varsa yaptırt el işçiliği ödersin kuyumcuya gıdıpte hava parası ödemezsin en azından ...
Ve sunuda söyliyim piyasada mazonet çoğalmaya başladı dikkat , ve son olarak çok temiz pırlantadan şüphe duyun labaratorlarda lazerle içini temizleyip silikon basıyorlar pike baltaları yok ediyorlar bu taşların 70derecede sıcak suda yıkandıgında taşta buğulanma oluyor ve geri dönüşümü olmaz bu taşlara TRT diyoruz ve bu tektaslardan çok satıldı alan kişilere bilgi verilmeden temiz pırlanta diyip atlayan çok ,nasıl anlasılır TRT olduğu ışığın altında lüp ile baktıgınızda pempe renkte cok ince bir ışık gecer üst tabladan bakıldıgında her atölyecide anlamaz bilen bilir kısacası ...

34tb9544
04-02-2016, 23:22
Seni inandirmak icin nasil bi sey yapabilirim bilmiyorum ama
Daha once forumda ahmet saracoglu nickli arkadasa zenden yardimci oldum disardaki fiyatinin 1500 tl assagisina aldim
Pirlantada kazanilan fiyatlar oyle bi ucurum ki anlatamam

Tiffany de calisan arkadasim var 5000 dolara mal ettikleri yuzugu 60 bin dolara satiyorlar tiffany dunya markasidir ve geri gorurdugun zaman kendi tasini bile satin almiyo

caglarcb
04-02-2016, 23:28
Az çok biliyorum piyasayı, 1500 tl aşağısına almanız normal ona lafım yok lâkin 3.500 tl aşağısına alamazsınız. Zen dediğiniz markanın benim gözümde gram prestiji yoktur. Tanıdıklar sağolsun. Kendi müdürleri ne yaptıklarını anlatınca bana birincil ağızdan sarsılmış olan güvenimi tazelemiş oldum.

murat86
04-02-2016, 23:38
1050 tl ye 38cm si lı taş aldım sadesinide ben cizdim nolur abuk subuk rakamlar verip 2 3 katına almayın su yüzükleri sertifikayı dert etmeyin herşey halloluyo kapalıcarsıda :)

34tb9544
04-02-2016, 23:40
Ayni seyi soyluyoruz aslinda 6000 tl fiyati onlar veriyo 5000 e dusuyo sonucta zen bu zenin yan kurulusu blue diamond firmasi da var haberin olsun ayni mali baska isimle satiyolar abla zen pahaliysa blue diamond verelim diye muduru arkadasim 2600 tl ye aldim emin ol maliyetine aliyorum pirlantadaki kar marji kime ne saplarsam etiketine bakma kanka yuzde otuzun altina mal edip etikete yaziyolar almaya gidince aaaa bana indirim yapti oluyo

serqan23
04-02-2016, 23:46
İstanbul da tektaş pırlanta beştaş pırlanta ve pırlantalı kolye konusunda bende yardımcı olabilirim. Bilindik markaların (zen atasay altınbaş vs...) fiyatlarında versace nin ürünlerini satıyorum.

Not: versacenin mücevher bölümünün türkiye Distrübitörüyüz. Ürünlerimiz orjinal versacedir.

34tb9544
04-02-2016, 23:47
Ben versace kemer istiyorum elinizde mevcut mu acaba

serqan23
04-02-2016, 23:48
Sen iste yavrum ��

wiesmann
05-02-2016, 07:30
Sana mazonetini verirler pirlanti diye taktirirlar burasi kapali carsi ne muhendisler geldi gecti yanlis anlama sakin beni gcen ay 1.5 karat tas geldi adamlar fiyat odedi ancak tasi makinada anladilar pirlantadan daha parlak sentetigi de cikti cok zor bi piyasa o yuzden ben bile gozumle baksam anlayamam he atasayda ne kadar dandik mal satiyomus belli oldu

aynen kitlemek istedikten sonra her şey olur..İstanbul' da olsam uğrar görürdüm elindeki ürünü.. özetle güven önemli bu işte.

KÖROĞLU
05-02-2016, 07:43
Taşından montüründen anlamam da markalı bir ürünün karşı cins üzerindeki etkisi farklı oluyor. İçindekinden çok ambalaja takılma durumu var biraz.

Yani reklamı dönen bir markanın ürününü aldığınızda eşiniz ya da sevgiliniz biraz daha değerli hissediyor.

Kısacası ürün aldığınız kişi taş eksperi değil ise anlayabileceği tek fark parlaklık olur. Eline özel bir cihaz alıp taşa falan bakacağı yok.

En fazla yapacağı yüzüğü çıkarıp ışığa tutup bakmak. (tecrübeyle sabit)

Benim anladığım büyüklüğü önemli ki % 90 ı bunu arkadaşlarına hava atmak için kullanıyor.

Sağda solda görüyorum hatun 1.55 / 50 kilo parmağındaki yüzük kafası kadar :D İğrenç duruyor.

Bence olay şu 10 bin verip teknik olarak iyi bir ürün de alsan karşı tarafın gözünde bu m3 ü tek kapılı 3.20 gibi görmesi demek.

O yüzden f/p olarak iki tarafı da mutlu edecek bir ürün almak mantıklı. Satayım ya da değiştireyim dediğinizde ciddi zarar ediyorsunuz.

TaGo
05-02-2016, 08:46
izmirde önceden aldığımız pırlantanın değerini biçtirebileceğimiz biryer tavsiyesi alabilirmiyim

EmrE-35
05-02-2016, 08:59
Tek taş, pırlanta olayında her zaman markadan yana olun derim bende. Bilmediğin, kuyumcular çarşısı, arkadaş, eş dost işi şeyler de arada uçurum olan fiyatlara yanaşmayın. 6000 TL'lik mağaza fiyatı olan tektaşı sen 2500 liraya alamazsın. Öyle bi dünya yok. Bundan bir hafta önce; 0,23 karat, E renginde, brilliant kesim, VS1 berraklığında, V montür yüzük aldım kız arkadaşıma. Aldığım ilk tektaş pırlanta da değil. Ödediğim fiyat 2600 tl. HRD uluslararası sertifikalı. X bir firmanın değil, türkiyenin en büyük kuyumcu mağazası bu aldığım yer. Sertifikayı; belçika müşteri hizmetlerini aratarak doğrulattım, yetmedi bendeki sertifika ile teyit etmek için pdf olarak mail adresime yönlendirilmesini istedim. Gönderdiler sağolsunlar. Kimisi montüre sertifika veriyor, kimisi aksesuar olarak sertifika düzenliyor, kimisi taşa veriyor, kimisi de kağıt parçası olarak sahtesini veriyor. Gideceksin güvendiğin ismi olan bir kuyumcuya, diyeceksin ki ben uluslararası geçerli sertifikasını da istiyorum, bunu beğendim, söyle fiyatını. Yok efendim sertifika bi işe yaramaz, Türkiye'de geçerli değil bilmem ne kelime oyunlarına gelme. Benim de işim satış. Mağazacılıkta dürüst olman imkansız. Ben çok araştırdım. Her ülke piyasasına baktım. Borsasına kadar indim işin. O şekilde karar verdim. Yine diyorum. Kimseyi dinleme; git ismine, kurumsallığına güvendiğin muhattap bulacağın bi firmaya sor. " Bizim ahmet abi aynısını X fiyata yapardı yeaa, çok vermişin olm" diyenlere aldanma. Altın değil aldığın, pırlanta. O ahmet abiden swarovski taşı alırsın, hemde sözde hrd sertifikalı sonra üzülürsün. Gerek yok.

Peki aldığın taşın o sertifikadaki taş olduğunu nerden biliyorsun? :D Ok sertifika gerçek ama taş o taş değilse? :D

İşte o yüzden GIA tercih edin laser inscription ile sertifika no taşın içine işli. Kendi gözünüz ile görün. 6000 mağaza fiyatı olan taşı 2500e alabilirsin. Bu iş aynı borsa gibi taşın uluslararası raiçi belli rapaportta aynı şu şekilde:

https://24zmsw8ynd-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2009/06/rapaport.gif

Ama 0.5 ye kadar hangisi gözünüze hoş gözüküyorsa bütçenize uyuyorsa alın gitsin. Renk,Cut,berraklık,florasans değeri çok fark etmez...

EmrE-35
05-02-2016, 09:04
Ne yazık ki tüm bunlarıda evlilik teklifi öncesi bizim at hırsızı kuyumcular(sözüm meclisten dışarı) yüzünden öğrenmiş bulunmaktayım. Ama bu sayede çok güzel bir taş aldım. 3xEX VVS1 E Color No flor 1.01Ct. GIA

Le10ur
05-02-2016, 09:09
Sonuç olarak neye vardık şimdi 0.30 carat ederi ne :)

dragstar
05-02-2016, 09:17
cok ıyı almıssınız hocam bıze de oyle yardımcı olacak bulsak ıyı olacak

http://bydiamond.com.tr/ buradan aldım, istersen iletişime geçebilirsin, bide nakit aldım o farkda var

gambit49
05-02-2016, 09:18
ankara icin pm attim.

Kadyr
05-02-2016, 09:40
kodlardan vs hiç bir şey anlamıyorum.benim hatunda anlamaz zaten:) konuyu takip ediyorum bir ay sonra banada giricek bu tek taş muhabbeti

Ome_RS
05-02-2016, 09:55
Onca sene kuyumculuk yaptım bana çok anlamsız geliyor bit kadar taşa o kadar para vermek.
Zaten artık zirkonu bile pırlanta gibi kesebiliyorlar. Hanım babası pırlantacı olmasına ragmen sevmiyor taş işlerini de çok girmedi Allahtan :D
I color pırlanta alacağıma zirkon alırım en azından daha beyaz. Bu arada küçük taş için berraklığa renge çok takılmayın. 0.50 üzeri taşta ufak ufak göze gelmeye başlar 0.20 taş VS olsa ne olur SI olsa ne olur.
H veya G vs1 iyidir imkan varsa 0,50-0,60 F VVS en güzeli. 0.30 altı taş çok ufak duruyor 30-50 arası iyidir ama hrd sertifikalı taş için 18k olarak 4-5k gözden çıkartmak gerek.

Tunacan
05-02-2016, 09:58
Ümitköy İş bankasının karşısında Kuyumcu Burhan var. Esnaftır, fiyatları balon değildir, malı iyidir. Göz atabilirsiniz..

ahmet3425
05-02-2016, 11:43
kuyum piyasasında guvenilir dostlarınız var ise en guzel tası en guzel fiyata alırsınız.

onun dısında bu iste cok dalavere donuyormus bende icine gire cıka ogrendim. ya bilindik isim yapmıs firmalara fazladan 1-2 bin tl gomulup kafa rahat olacak yada güvenilir insanlarla calısacaksın.

onn_dear
05-02-2016, 11:44
çıkarın çıkarın çıtayı göklere çıkartın :D :D

fatihdurutuna
05-02-2016, 20:04
Arkadaşlar izmir içi yardımcı olabilirim bende markaya sertifikaya fuzuli para ödemek bence gereksiz arkadaşlarında dediği gibi güvenebileceğiniz bir yerden sertifikasız bir ürün almanız daha mantıklı zaten değerli taş makinaları var adam gibi yerlerde müşteriye verirken taşı test edip öyle yapıyorlar şahsen biz öyle yapıyoruz. Önemli olan garantili mal almak yarın bürgün taş düşerse mıhlamacının hatasından dolayı biz karışamayız bir yere vurulmuş ondan düşmüş denmesin yani. Dediğim gibi ihtiyacı olan varsa izmir içi pm atsın ya ben yardımcı olurum direk yada yönlendiririm

MuratCan07
05-02-2016, 21:44
şu dediklerinizden hiçbişi anlamadım ama bende alıcam bu ara.. Antalyadan yardımcı olabilicek arkadaş varsa pm atarsa sevinirim

aybarsdnr
06-02-2016, 00:08
Ne yazık ki tüm bunlarıda evlilik teklifi öncesi bizim at hırsızı kuyumcular(sözüm meclisten dışarı) yüzünden öğrenmiş bulunmaktayım. Ama bu sayede çok güzel bir taş aldım. 3xEX VVS1 E Color No flor 1.01Ct. GIA

Hocam ne kadara geldi bu özelliklerdeki bir taş? Rica edersem pm atabilir misin?

Yiğit G.
06-02-2016, 00:14
Taş işi kesinlikle tanıdıkla halledilecek iş .. Netten bakmayın kafanız karışır .. Aynı büyüklükte aynı temizlikte aynı kesim taşı 2-3-4-5-6 bin liraya görebiliyorsunuz :D Benim aldığımın değeri 6000 civarı (markalarda öyle ben direk tanıdıktan üretildiği labaratuardan aldım daha uyguna...) 0.41 lik ama tertemiz taş... geçen arkadaş eşine 0.50 almış ama daha ucuz benim 0.41 den fiyatı , yan yana bi geldi hatunlar arkadaşın ki parlamıyor gibi bizimkisinin yanında , bizimkisi 10 metre öteden farkediliyor ışıl ışıl diğeri sönük kalmış büyük olmasına rağmen.. güya 0.50.. o yüzden çok dikkat edin çok karışık işler bunlar.Bide emin olun taktığınız hatun kendi kuyumcusuna gösteriyor o taşı...

Le10ur
06-02-2016, 21:25
guncel var mı alan eden bugn bı arkadasa 23 carat ı unlu bı magazadan 3400 e vermısler yazık gunah

cgnozdmr
06-02-2016, 21:36
Ümitköy İş bankasının karşısında Kuyumcu Burhan var. Esnaftır, fiyatları balon değildir, malı iyidir. Göz atabilirsiniz..

eskiden galeriada mıydı?

TolgaEsentepe
06-02-2016, 22:35
cepa ariş den aldım ben g color 40 karat güzel bi fiyata. sitede bayram serdar arkadaş yardımcı olmuştu sağolsun :)

Le10ur
06-02-2016, 23:22
cepa ariş den aldım ben g color 40 karat güzel bi fiyata. sitede bayram serdar arkadaş yardımcı olmuştu sağolsun :)

tolga ne kadara aldın pm den paylasırsan sevınırm

tonic
06-02-2016, 23:38
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151680554979177&set=a.140716969176.104788.716964176&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151680556124177&set=a.140716969176.104788.716964176&type=3&theaterhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151680558264177&set=a.140716969176.104788.716964176&type=3&theater

5,68ct H vvs2 GIA sertifikalıydı , Rus hatuna yapmıştık 2sene once ...

tonic
07-02-2016, 00:00
http://i68.tinypic.com/160wt54.jpg
http://i65.tinypic.com/x2qfcl.jpg
http://i64.tinypic.com/es4uj9.jpg

MuratCan07
07-02-2016, 00:32
@tonic kardeşim antalyada mı çalışıyorsun? bu işle mi uğraşıyorsun? banada bu ara lazım ama bütçeye göre o yüzden markaya para vermek istemiyorum

tonic
07-02-2016, 00:45
@tonic kardeşim antalyada mı çalışıyorsun? bu işle mi uğraşıyorsun? banada bu ara lazım ama bütçeye göre o yüzden markaya para vermek istemiyorum

Dostum alanyada calışıyorum ama antalyada yonlendirebilirim senı ustamın atölyesi var her butceye uygun tektas modeli var elinde Balbey Camisinin karsısında Alper kuyum atölyesı var 4 .katta sana yakınsa ugra fiyatları değerlendir

Tunacan
07-02-2016, 09:54
eskiden galeriada mıydı?

Aynen oradaydı..

dkaya87
07-02-2016, 10:33
istanbul'da olanlara yardımcı olmaya çalışırım tektaş konusunda.

buraek4
07-02-2016, 20:26
sınıfı Vvs1 0.22 karar 18 ayar beyaz altın renk e 330 gr
Arkadaşlar bu özelliklerdeki tek taş etiketi 2500 liraydı 1750 liraya bıraktı kuyumcu.nasıl sizce fiyat yardımcı olurmusunuz.çemberlitaşta bu bütçeye daha iyi yüzük alabilme şansım var ise istanbula gelmeyi düşünüyorum..

cgnozdmr
07-02-2016, 21:22
Aynen oradaydı..

Kendisinden uzun yıllar alısverıs yaptık cok kalıtelı esnaf dedıgınız gıbı. Tek tas zamanı geldıgınde ugrayacagım tesekkkurler :)

MuratCan07
07-02-2016, 21:47
Dostum alanyada calışıyorum ama antalyada yonlendirebilirim senı ustamın atölyesi var her butceye uygun tektas modeli var elinde Balbey Camisinin karsısında Alper kuyum atölyesı var 4 .katta sana yakınsa ugra fiyatları değerlendir

kim yönlendirdi desem yardımcı olur

Kadyr
09-02-2016, 21:26
arkadaşlar taş rengi ve berraklık konusunda harf sıralaması falan nasıl gidiyor. kötüden iyiye doğru sıralama yazabilirmisiniz rica etsem ?

KÖROĞLU
09-02-2016, 21:45
arkadaşlar taş rengi ve berraklık konusunda harf sıralaması falan nasıl gidiyor. kötüden iyiye doğru sıralama yazabilirmisiniz rica etsem ?

Soldan sağa ucuzlayarak gidiyor basit mantık ile.

Yani "D" Renk ve "VVSı" 5x TL ise "G" renk ve "SIı" 3x TL gibi.

http://www.fahrikuyumculuk.com/wp-content/uploads/2012/03/DSC00692.jpg

Frid
16-02-2016, 14:17
siyah pırlanta konusunda fikirleri alsak birde arkadaşlar.

2jz
16-02-2016, 15:43
Bu taş illaki girecek mi bize? Birde başka alternatif var mı? Fiyatı az aynı yada pahalı olabilir. Bana çok itici geliyor bu taş işi.

KÖROĞLU
16-02-2016, 15:54
Bu taş illaki girecek mi bize? Birde başka alternatif var mı? Fiyatı az aynı yada pahalı olabilir. Bana çok itici geliyor bu taş işi.

Piyasa da şişirilmiş bir iş sadece, artık gönülden olmaktan ziyade zorunluluk haline geldi.

Sorunun cevabı maalesef "evet" ama karşındaki insan bu tür şeylere takılmıyor ise uygun bir ürün alıp verebilirsin.

Hediyede ki amaç zaten gönlü hoş etmek değil mi ?

Ama öyle bir toplum haline geldik ki evlenme niyetiyle eş adayına verilen hediye ertesi gün kuyumcuda fiyatı sorulur oldu.

wiesmann
16-02-2016, 15:59
eğer ailede anneden yada daha büyüklerden kalma bir yüzük varsa ve bunun maneviyatını anlayacak bir adaysa güzel bir jest olabilir.

Yigit-Y
16-02-2016, 16:06
Sevgililer gununde swaroski tek tas aldim 290 tl ye sevincten boguyordu.

Bosuna 1000 2000 3000 papeller valla

Tas o kadar guzel parliyor ki kamera odaklanamiyor:)

Allah yardimciniz olsun

Diyadin
16-02-2016, 16:19
eğer ailede anneden yada daha büyüklerden kalma bir yüzük varsa ve bunun maneviyatını anlayacak bir adaysa güzel bir jest olabilir.

Rahmetli annemden kalma yüzük var kimseye vermeye kıyamıyorum versem ablalarım gebertir zaten saklıyorum öyle:)

Bende parmakta taşınacak yüzüğün o kadar pahalı olmasına karşıyım tolga_kaan durumu özetlemiş.

Evlenme teklifini max 500 TL civarı bir yüzükle yapmak istiyorum.

individual
16-02-2016, 16:24
Valla arkadaşlar arkadaşlarımda gördüm duydum öle kız arkadaşları varki,kız karat söylüyor bu değerde olması lazım bu taş rengi olması lazım diye.

Allah yardımcımız olsun.

Diyadin
16-02-2016, 16:24
Olayı maddiyata bağlarsanız devamlı herşeyin fazlasını yapmak zorunda olduğunuz bir yarışı başlatırsınız.

Tektaş beş taş tam tur vs liste uzar. Ben aradaki aşkın ve sevginin maddiyatın gölgesinde kalacağı bir evlilik istemem açıkcası :)

Gelirinizi birikiminizi gurur yapmadan eş adayına anlatırsanız beklenti kısmında hayal kırıklığı yaşatmazsınız..

2jz
16-02-2016, 16:50

Bi sorup soruşturayım evde bulabilirmiyiz diye :) kaşıkçı elması kadar taş vereceğime böyle bi şey daha mutlu eder eminim.

Piyasa da şişirilmiş bir iş sadece, artık gönülden olmaktan ziyade zorunluluk haline geldi.

Sorunun cevabı maalesef "evet" ama karşındaki insan bu tür şeylere takılmıyor ise uygun bir ürün alıp verebilirsin.

Hediyede ki amaç zaten gönlü hoş etmek değil mi ?

Ama öyle bir toplum haline geldik ki evlenme niyetiyle eş adayına verilen hediye ertesi gün kuyumcuda fiyatı sorulur oldu.

Bana itici gelmesinin sebebi o gösteriş kısmı zaten. Sen yapmasan bile adam karşındakinin parmağına bakıp "seninki öyle benimki böyle" muhabbeti oluyor. Adam bakıyor "ya şunun aldığını gördün mü ufacık, parlak değil, metali koyu renk" .mk maden mühendisi, 50 yıllık kuyumcu kesiliyor.

Zaten son dediğin veren tarafı kırıcı. Şahsen ben çok üzülürüm hatta içimden kopar gider bi şeyler. Ya hediye gelen şey gidip ekspertize sokulur mu ya. Adam durumuna göre en iyisini almış zaten.

EmrE-35
16-02-2016, 17:10
Sevgililer gununde swaroski tek tas aldim 290 tl ye sevincten boguyordu.

Bosuna 1000 2000 3000 papeller valla

Tas o kadar guzel parliyor ki kamera odaklanamiyor:)

Allah yardimciniz olsun

https://www.swarovski.com/Web_TR/tr/5032920/product/Attract_Yuvarlak_Yuezuek.html

Şunu aldın heralde güzel bir hediye fakat çok bile vermişsin bijutericilerde 5-10 liraya satılıyor...Gerçek bir pırlanta taş ile yan yana getirirsen anlarsın farkı...

halilcakir
16-02-2016, 21:39
Beyler tüm postları okumadım ama buraya foto koysam bunlar bu kadar eder diyebilecek bu işi yapan arkadaşlar var mı?

2jz
16-02-2016, 21:50
Beyler tüm postları okumadım ama buraya foto koysam bunlar bu kadar eder diyebilecek bu işi yapan arkadaşlar var mı?

Yukarıda gördüğüm kadarıyla usta ve kuyumcu var.

Yigit-Y
17-02-2016, 07:23
https://www.swarovski.com/Web_TR/tr/5032920/product/Attract_Yuvarlak_Yuezuek.html

Şunu aldın heralde güzel bir hediye fakat çok bile vermişsin bijutericilerde 5-10 liraya satılıyor...Gerçek bir pırlanta taş ile yan yana getirirsen anlarsın farkı...

Sanmiyorum 5 ile 10 liralık birseye benzemiyor.

Pzt günü işe gitti arkadaşları oha demiş.

5 liraya 1 ekmek 2 simit alirsin fırından:)

EmrE-35
17-02-2016, 09:16
Sanmiyorum 5 ile 10 liralık birseye benzemiyor.

Pzt günü işe gitti arkadaşları oha demiş.

5 liraya 1 ekmek 2 simit alirsin fırından:)

Pardon pahalı söylemişim 1.6 liraya bile var :D

http://www.bijuteri.net/tr/c/97/1/0/tek-tas-yuzuk

http://urun.n11.com/tasli-yuzuk/pirlanta-kesim-tek-tas-bayan-gumus-yuzuk-sevgiliye-hediye-P89246569

Senin aldığın yüzüğün maddi olarak hiç bir değeri yok 'marka' olarak var...Ama boşver Allah içine sindirsin önemli olan beğenilmesi...

Frid
17-02-2016, 09:24
yiğit nereden baktın link var mı :D

siyah taş için fikri olan yok mu?

zcy04
12-01-2017, 13:30
Bütün konuyu okudum baştan sona kafam çok karışık. Bu olayın bi özeti falan yok mu en az kaç karat almak gerek ? Neye dikkat etmek gerek ? Yoksa kendimi atasay veya zene öptürcem gibi :D

clioGT
12-01-2017, 13:33
çok bela iş. oldu bitti rahatladım. askerlik gibi amg:)

anıl turan
12-01-2017, 13:35
çok bela iş. oldu bitti rahatladım. askerlik gibi amg:)

bitti sanırsın ama bitmez...

bu işler level level... tektaş, bi dogum olur sonra 5taş, bir dogum daha olur tamtur falan uzayıp gidiyor...

Wromm
12-01-2017, 13:40
bitti sanırsın ama bitmez...

bu işler level level... tektaş, bi dogum olur sonra 5taş, bir dogum daha olur tamtur falan uzayıp gidiyor...

üstteki yoruma yazacaklarımı özet geçmişsin. Tektaşı, Beştaşı bitmiyor arkadaş.

altugkocer
12-01-2017, 13:42
Ben taktaş ve 5taş görevlerimi başarıyla tamamladım. Sırada tamtur görevi var :D

Diğer yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :hehe:

anıl turan
12-01-2017, 13:45
Ben taktaş ve 5taş görevlerimi başarıyla tamamladım. Sırada tamtur görevi var :D

bende 5taş levelini başarı ile bitirdim, tamturdan sonra pırlanta kolye leveli varmış kobra yılanı gibi kaçıyormuş, o level e geçen arkadaşlar var mı???

ghibli06
12-01-2017, 13:46

tebrik ederim, başına gelmeyen bilmez :)

anıl turan
12-01-2017, 13:53
tabi bazen ek görevlerde çıkıyor, bonus level...

yok tek taşımın taşını mı büyütsek, yüzügün modelini mi değiştirsek, bu tektaş bu alyansa uydu mu, tektaş levelinda aldığınız skora göre değişir bu bonus levellar...

Wromm
12-01-2017, 13:54
konunun başında yazıldı mı bilmiyorum ama bu işin merkezi cağaloğlu. Pek çok firma var ben bir fuar vesilesi ile tanışıp Tekvin Pırlanta firmasından almıştım.

İyi pazarlık yapmak lazım alırken. Kendi sertifikaları var ve o bölgenin eski esnaflarından.

Wromm
12-01-2017, 13:57
tabi bazen ek görevlerde çıkıyor, bonus level...

yok tek taşımın taşını mı büyütsek, yüzügün modelini mi değiştirsek, bu tektaş bu alyansa uydu mu, tektaş levelinda aldığınız skora göre değişir bu bonus levellar...

Bir de bu işin beştaşı olduğunu unutup tektaşta iddialı bir modelle girerseniz, beğeneceği beştaş ondan eksik kalmayacağı için bütçe açığına sebep olabiliyor :)

altugkocer
12-01-2017, 13:57
bende 5taş levelini başarı ile bitirdim, tamturdan sonra pırlanta kolye leveli varmış kobra yılanı gibi kaçıyormuş, o level e geçen arkadaşlar var mı???

Tamturda bitmiyor mu görevler :( bende pırlanta kolye görevi yok sanırım. Akşam evde öğrenirim :D

tebrik ederim, başına gelmeyen bilmez :)

Aynen öyle abi, sancılı dönemlerdi :)

gambit49
12-01-2017, 14:02
boris pırlanta karum.

fthdrn
12-01-2017, 14:34
tek taş için 5-6 liralara en iyi f/p açısından nereden alınır ?

dkaya87
12-01-2017, 14:53
kapalıçarşı'da yakın arkadaşlarım var. istediğiniz özellikleri (karat, parlaklık, tek taş beş taş vs) yazabilirseniz toptan fiyat alabilirim arkadaşlar.

rebeloghy
12-01-2017, 15:11
Ben de 3 ay önce almış biri olarak İzmir'de marka dükkanlara boş para vermeyin, yönlendirebileceğim güvenilir esnaf tanıdık var Kemeraltında diyeyim.

Selam verip giriyosunuz H tan iyi taşa 6000 en az diyor, selamlı gittiğiniz yer fiyatın yarısını çiziyor. Çok ilginç piyasa :D

Aero
12-01-2017, 15:16
Şu an ki dolar kuru ile alakalı cüzi karlarla pırlanta satışımız mevcuttur. Düşmezse oturup taş yiyeceğiz çünkü :)

Aero
12-01-2017, 15:18
Benden de fiyat alabilirsiniz.

GokhanRS
12-01-2017, 15:31
kanlı elmas filmini izletin hatunlara :D replikaya ikna edin.