PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e28 m20b20 tekleme boğulma çok yakma

emregunes
09-02-2016, 19:33
Merhabalar, size bir sorum olacaktı.
araç e28 86 model enjeksiyonlu m20b20. aracımda pedala az bastığımda tekleme yapıyor devir yükselmiyor aksine düşüyor stop bile edebiliyor. biraz fazla bastığımda devir alıyor fakat devir sonu olmuyor 5000 civarlarında kesiyor tekleyerek, kesiciye girermiş gibi. kullanırkende az bastığımda gaza aşırı bir tekleme oluyor yani. en son akışmetre vs ayarı yaptırdığımda tekleme azaldı fakat bu seferde hem 2 katı fazla yakmaya başladı hemde hararet ortaya gelmeden kullanamıyorum. soğuk motorda gaza bastığımda patırdıyor. tekleme gibi değil fakat boğulma gibi kesiyor gazı gaz yemiyor. fakat hararet ortaya çıktığında patırdama kesiyor. nedendir fikir verebilirmisiniz. ayrıca bmw ustası pek bilmiyorum. kocaeli çevresinde tanıdığınız iyi usta varmıdır.

psikolojikdeli
09-02-2016, 22:15
Bmw de varmi bilmiyorum ama ect dedigmiz beyni motoe isisi sinyali gondereb bor sensor varsa onu degistirmeni tavsiye ederim Buna ek olarak bikactane daha akismetre denemeni tavsiye ederim

sansar34
10-02-2016, 07:22
Atesleme sistemlerine bakilmasinda fayda var ve akismetreyi yenisiyle denemek gerek vede afr yakit hava karisim ayarinida bilgisayardan ayarlamakta yarar var