PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Masaüstü bilgisayar sistem tavsiyesi

emre.ates
10-02-2016, 00:19
çizim, render / oyun bilgisayarı tavsiyelerinize ihtiyacım var örnek olarak aşağıda öyle gelişi güzel topladığım bir liste var bazı parçalar 2 elde olabillir monitör gibi bütcem 5.000-5.5000tl bilgilerinizi, tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

ASUS MAXIMUS VIII RANGER Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400MHz(O.C) HDMI&DP Anakart

MSI GTX 980TI GAMING 6G GOLDEN EDITION GDDR5 6GB 384Bit DX12 Ekran Kartı

CORSAIR 16GB (2x8GB) DOMINATOR PLATINUM DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit Ram

Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

COOLER MASTER HAF 912 COMBAT GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Asus LED Monitör 24"

Sinan58
10-02-2016, 02:01
Sizin yerinizde olsam amd toplardım, bu paraya tahminimce %20 daha performanslı bilgisayar toplayabilirsiniz.
Oyun ve veri aktarımı için ssd şart bence, güç kaynağı alırken kesinlikle 80+ sertifikası olmayan almayın.
Güçlü bir işlemci alıyorsunuz sonuçta, sizin yerinizde olsam kesinlikle ve kesinlikle işlemcinin stok soğutucusunu kullanmazdım.
İlla intel toplayayım diyorsanız yanına sdd+işlemci soğutucusu alarak çok güzel bir sistem toplamış olursunuz.
Eğer ssd almayı düşünmüyorsanız, çok az bir fark ödeyerek harddiski 2 TB yapın zira bu kasaya 1 TB ayıp olur.
Sistem şahane zaten.

Otto_Skorzeny
10-02-2016, 03:32
Kesinlikle amd toplamayın sürekli sorun ve bazı parçalarla uyumsuz, bazılarıyla verimsiz tam baş belası. Yazdıgınız sistem gayet iyi.

gokhansaler
10-02-2016, 08:42
böyle bir sistem yazmışsın ssd koymamışsın :soru: bu arada asus led demişsin o sisteme çok düşük kalır samsung curved iyi olacaktır :)

peyyyzz
10-02-2016, 08:56
Hocam kesinlikle SSD düşün, şuan mesela corsair uygun fiyatlı , işinide fazlasıyla görür, toshiba satın aldığı için kaliteleri bariz arttı. Ayrıca uğraşırım dersen sıvı soğutmaya geç kafan rahat etsin. Ama kesinlikle SSD şart.

TolgaUs
10-02-2016, 09:16
Render işlemlerinde amd gitmez intel gereklidir.
Ayrıca render için ssd olmazsa olmazdır.
Ve çakma psu bu sisteme gitmez. Powersız bir kasa alıp kendiniz ayrıca 1000 1200 wattlık orjinal 80 plus gold psu almalısınız

emre.ates
10-02-2016, 10:04
Sizin yerinizde olsam amd toplardım, bu paraya tahminimce %20 daha performanslı bilgisayar toplayabilirsiniz.
Oyun ve veri aktarımı için ssd şart bence, güç kaynağı alırken kesinlikle 80+ sertifikası olmayan almayın.
Güçlü bir işlemci alıyorsunuz sonuçta, sizin yerinizde olsam kesinlikle ve kesinlikle işlemcinin stok soğutucusunu kullanmazdım.
İlla intel toplayayım diyorsanız yanına sdd+işlemci soğutucusu alarak çok güzel bir sistem toplamış olursunuz.
Eğer ssd almayı düşünmüyorsanız, çok az bir fark ödeyerek harddiski 2 TB yapın zira bu kasaya 1 TB ayıp olur.
Sistem şahane zaten.

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ssd ekliyorum listeye şu an için 1 tb hdd yeterli vaktiniz olursa amd bir sistem önerisi alabilirim

Kesinlikle amd toplamayın sürekli sorun ve bazı parçalarla uyumsuz, bazılarıyla verimsiz tam baş belası. Yazdıgınız sistem gayet iyi.

böyle bir sistem yazmışsın ssd koymamışsın :soru: bu arada asus led demişsin o sisteme çok düşük kalır samsung curved iyi olacaktır :)
sdd ekliyorum listeye , açıkcası gönlüm benimde elvermiyor led ekrana ama oda olsun buda olsun şeklide liste çok uzuyor bütceyi çok aşıyor bir süre sonra yenileme düşünüyorum zaten ekranı

Hocam kesinlikle SSD düşün, şuan mesela corsair uygun fiyatlı , işinide fazlasıyla görür, toshiba satın aldığı için kaliteleri bariz arttı. Ayrıca uğraşırım dersen sıvı soğutmaya geç kafan rahat etsin. Ama kesinlikle SSD şart.
kasa olarak örnek link atarsan sevinirim

genel olarak yazıyorum önceliğim ekran kartı, işlemçi,ram kapasitesi performans ağırlıklı vakti olan arkadaşlar liste şeklinde yaparsa çok memnun olurum.

emre.ates
10-02-2016, 10:11
Render işlemlerinde amd gitmez intel gereklidir.
Ayrıca render için ssd olmazsa olmazdır.
Ve çakma psu bu sisteme gitmez. Powersız bir kasa alıp kendiniz ayrıca 1000 1200 wattlık orjinal 80 plus gold psu almalısınız

açıkcası okadar çok anlamıyorum pc toplamaktan ,konu açmamdaki sebebte bu, link veya örnek bir liste olursa , mevcut sistemde değiştirmem gereken seyleri görmüş olurum

emre.ates
10-02-2016, 10:12

örnek bir liste buldum teknopat ta onun üzerinden gidiyorum açıkcası :)

peyyyzz
10-02-2016, 10:21
kasa olarak örnek link atarsan sevinirim

genel olarak yazıyorum önceliğim ekran kartı, işlemçi,ram kapasitesi performans ağırlıklı vakti olan arkadaşlar liste şeklinde yaparsa çok memnun olurum.

http://pchocasi.com.tr/performans-ve-oyun-bilgisayari-toplama-rehberi-kasim-2015/

Linkte güzel bi anlatım var bi inceleyin isterseniz

sword
10-02-2016, 10:35
nedir bu amd düşmanlığı :) 10 senedir amd kullanıyorum donanımsal sorun yaşamadım.. format bile cok nadir gerek kaldı

Sinan58
10-02-2016, 11:23
Hocam amd sistem tavsiyesi için Vatan Bilgisayar"a baktım ama ddr4 destekli pek anakart bulamadım.
İntel toplayayımda diyorsanız bu sistem kesinlikle ve kesinlikle çok güzel.
Güç kaynağı konusunda yukarıda birisi yazmıştı, güç kaynaklı kasa almak yerine kasayı daha uyguna alıp 1000 watt 80+ sertifikalı güç kaynağı almanız daha mantıklı olur. Güç kaynağı 1000 watt diye 1000 watt yemiyor sonuçta. Sistem 600 watt istiyorsa 600 watt diyor.
80+ sertifikasıda ilerde kesinlikle size kar olarak geri dönecektir. 80+ sertifikalı güç kaynakları sistem ne kadar güç istiyorsa onu verir, buda elektrikten tasarruf etmenizi sağlar.
Toplarken amd toplamanızı tavsiye etmemin sebebi daha uyguna aynı performansı alabilmeniz.
Örnek vereyim;
http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-9590-soket-am3-47ghz-16mb-220w-8-cekirdek-su-sogutmali-islemci.html
http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-8370e-soket-am3-43ghz-16mb-onbellek-95w-32nm-islemci.html
Bu iki işlemcinin fiyatı aynı performanstaki intel işlemcilerden %30-%40 daha uygun.
Ama amd ddr4 toplamanız zor şu anda, sizin yerinizde olsam şu andaki sisteme ssd+işlemci soğutucu ekleyip devam ederdim.
Zira sisteminiz çok sağlam.

johnie
10-02-2016, 11:28
nedir bu amd düşmanlığı :) 10 senedir amd kullanıyorum donanımsal sorun yaşamadım.. format bile cok nadir gerek kaldı

oyun için kimse sorsam herkes amd diyiyor.. bende anlamıyorum bu düşmanlığı :)

şirketler genelde, amd kullanır - oyun kaldırabilecek bilgisayarlar programları daha iyi analiz ediyor.

ben de amd tarafındayım ama intel e yönelmeler daha fazla gibi.

N0M4dh
10-02-2016, 12:11
Bilgisayar öğretmenliği mezunu, bilgisayar programlamacısı olarak (şuanda sistem müh. yapıyorum);

Amd al diyen arkadaşlar martın sonu gibi yeni teknoloji kapıya dayandı neye göre amd al deniliyor? bir yazarlarsa sevinirim.
Birde adam oyun bilgisayarı diye belirtmiş son çıkan oyunlara bir bakarlarsa sevinirim;
GTA 5 darboğaz, Siege Filitre, Witcher'a hiç yorum dahi yapmıyorum. Hayır Ubisoft Nvdia ile anlaşma imzaladı kısacası division içinde AMD sıkıntı yaşayacak. hitman dışımda göze çarpan bir AMD oyunu da hatırlayamadım

Birde Asus GTX 970 sahibiyim 980 ile aralarındaki fiyat değer mi değmez mi çok büyük tartışma konusu kısacası şimdi 970 alıp 3-4 ay sonra sli a dönmek daha mantıklı olur, 980 nin güç pinine dikkat ediniz 8x2 olması lazım diye hatırlıyorum kasadan çıkan power yeter mi?

Bir AMD fanı olarak söylebilirim ki şu sıralar son çıkan Radeon Server ile ortalık karışık, 2-3 ay daha amd alınmaz.

H100 almayı düşünmez misiniz? özellikle tepedeki çıkış fanının oraya deli olur..

Emre-Dylan
10-02-2016, 12:19
Yorumların çoğu üstün körü yazılmış.
Zaten 6700k soğutucusuz geliyor bi hava soğutma almanız şart render ve oyun için istiyorsanız şöyle bir düzenleme yapalım. Monitör bu boyutta bu performansta ve bu fiyata daha iyisi yok diyebilirim. İşlemci soğutucusu hava soğutmada şuan daha iyisi yok. Anakart olarak aşırı overclock yapmayacağınızı düşündüğüm için bu anakartı önerdim servisi asusa göre daha iyidir asusa artık çizgi bakmıyor bilesiniz. Ekran kartı olarak g1 gigabyte'ın efsane modelidir ve herhangi bir coil whine durumu söz konusu değildir. Psu ise tek kart olarak her ekran kartını besleyebilir ve kolay kolay sıkıntı çıkarmaz. Bu arada amd yıllardır güncellemediği için bi hayli zararda amd'den şuan işlemci alınmaz ilerde güncelleyemezsiniz. fx 8350 şuan intel i5 4460'tan 1 tık geride performans olarak.

http://i.hizliresim.com/L1mrDV.jpg

Emre-Dylan
10-02-2016, 12:23
Bilgisayar öğretmenliği mezunu, bilgisayar programlamacısı olarak (şuanda sistem müh. yapıyorum);

Amd al diyen arkadaşlar martın sonu gibi yeni teknoloji kapıya dayandı neye göre amd al deniliyor? bir yazarlarsa sevinirim.
Birde adam oyun bilgisayarı diye belirtmiş son çıkan oyunlara bir bakarlarsa sevinirim;
GTA 5 darboğaz, Siege Filitre, Witcher'a hiç yorum dahi yapmıyorum. Hayır Ubisoft Nvdia ile anlaşma imzaladı kısacası division içinde AMD sıkıntı yaşayacak. hitman dışımda göze çarpan bir AMD oyunu da hatırlayamadım

Birde Asus GTX 970 sahibiyim 980 ile aralarındaki fiyat değer mi değmez mi çok büyük tartışma konusu kısacası şimdi 970 alıp 3-4 ay sonra sli a dönmek daha mantıklı olur, 980 nin güç pinine dikkat ediniz 8x2 olması lazım diye hatırlıyorum kasadan çıkan power yeter mi?

Bir AMD fanı olarak söylebilirim ki şu sıralar son çıkan Radeon Server ile ortalık karışık, 2-3 ay daha amd alınmaz.

H100 almayı düşünmez misiniz? özellikle tepedeki çıkış fanının oraya deli olur..

İlk defa bu forumda sistem konusunda böyle mantıklı bir yazı gördüm bilgiler için teşekkürler abi.
Ama 3.5gb vram ile gtx 970 sadece şuan için günümüzü kurtarır ileriye dönük olmaz shadow mordor bile şuan 3.7gb vram tüketiyor 1 1.5 sene sonra 3.5gb vramde yetmeyecektir oyunlara. Birde sli cf bunlara karşıyım ısınma uyum sorunu insanı uğraştırıyor her oyuna uyum sağlamıyor sli. Her ne kadar nvidia yazılım olarak çok çok gelişmiş olsada, sıkıntı çıkartıyor bazı noktalarda. Tek kart olarak gtx 980 ti bir efsane ama parasıda efsane...

ufuksaracci
10-02-2016, 12:33
ssd istiyorsan elimde bombos duran kingston 120lik var. Az geldiği için samsung evoya geçtim

emre.ates
10-02-2016, 12:36
Hocam amd sistem tavsiyesi için Vatan Bilgisayar"a baktım ama ddr4 destekli pek anakart bulamadım.
İntel toplayayımda diyorsanız bu sistem kesinlikle ve kesinlikle çok güzel.
Güç kaynağı konusunda yukarıda birisi yazmıştı, güç kaynaklı kasa almak yerine kasayı daha uyguna alıp 1000 watt 80+ sertifikalı güç kaynağı almanız daha mantıklı olur. Güç kaynağı 1000 watt diye 1000 watt yemiyor sonuçta. Sistem 600 watt istiyorsa 600 watt diyor.
80+ sertifikasıda ilerde kesinlikle size kar olarak geri dönecektir. 80+ sertifikalı güç kaynakları sistem ne kadar güç istiyorsa onu verir, buda elektrikten tasarruf etmenizi sağlar.
Toplarken amd toplamanızı tavsiye etmemin sebebi daha uyguna aynı performansı alabilmeniz.
Örnek vereyim;
AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB 220W 8 Çekirdek Su Soğutmalı İşlemci - Vatan Bilgisayar (http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-9590-soket-am3-47ghz-16mb-220w-8-cekirdek-su-sogutmali-islemci.html)
AMD FX X8 8370E Soket AM3+ 4.3GHz 16MB Önbellek 95W 32nm İşlemci - Vatan Bilgisayar (http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-8370e-soket-am3-43ghz-16mb-onbellek-95w-32nm-islemci.html)
Bu iki işlemcinin fiyatı aynı performanstaki intel işlemcilerden %30-%40 daha uygun.
Ama amd ddr4 toplamanız zor şu anda, sizin yerinizde olsam şu andaki sisteme ssd+işlemci soğutucu ekleyip devam ederdim.
Zira sisteminiz çok sağlam.
İlk defa sistem topluyorum o yüzden bayağı bir acemiyim kasa olarak mantıklı söylediklerinize katılıyorum ,amd ön yargım yok bu arada performanslı ve ileriye dönük sorunsuz bir sistem toplamak amacım teşekkürler ilginiz için

oyun için kimse sorsam herkes amd diyiyor.. bende anlamıyorum bu düşmanlığı :)

şirketler genelde, amd kullanır - oyun kaldırabilecek bilgisayarlar programları daha iyi analiz ediyor.

ben de amd tarafındayım ama intel e yönelmeler daha fazla gibi.

yukarıda belirtiğim gibi amd ön yargım yok , amacım performans ,oyundan ziyade daha çok render amaçlı kullanıcam bu yüzden grafik ağırlıklı performansa yönelik bir pc toplamak bütçem dahilinde

açıkcası çok teknık bir bilgim yok gtx 970 ile 980 arasında o farkı göre bilcek kadar, belki gtx 970 hayli hayli yetebilecek bir güçe sahiptir,benim göre bildiğim fark birisi 4GB 256bit / digeri 6gb 384 bit 6 gb daha güçlü daha iyidir demek gibi :)

yorumda bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum internetten de araştırıyorum sistem tavsiyelerini bu işin sonu yok :) ama bütce dahilinde performansa göre biraz daha duruma göre bütcemi artıracağım liste şeklinde yada link marka serisi şeklinde olursa sevinirm amd işlemçi ise hangi serisi olmalı hangi anakart olmalı gibi

emre.ates
10-02-2016, 12:47
ssd istiyorsan elimde bombos duran kingston 120lik var. Az geldiği için samsung evoya geçtim

bir kenara not alıyorum hocam

Yorumların çoğu üstün körü yazılmış.
Zaten 6700k soğutucusuz geliyor bi hava soğutma almanız şart render ve oyun için istiyorsanız şöyle bir düzenleme yapalım. Monitör bu boyutta bu performansta ve bu fiyata daha iyisi yok diyebilirim. İşlemci soğutucusu hava soğutmada şuan daha iyisi yok. Anakart olarak aşırı overclock yapmayacağınızı düşündüğüm için bu anakartı önerdim servisi asusa göre daha iyidir asusa artık çizgi bakmıyor bilesiniz. Ekran kartı olarak g1 gigabyte'ın efsane modelidir ve herhangi bir coil whine durumu söz konusu değildir. Psu ise tek kart olarak her ekran kartını besleyebilir ve kolay kolay sıkıntı çıkarmaz. Bu arada amd yıllardır güncellemediği için bi hayli zararda amd'den şuan işlemci alınmaz ilerde güncelleyemezsiniz. fx 8350 şuan intel i5 4460'tan 1 tık geride performans olarak.

http://i.hizliresim.com/L1mrDV.jpg

kardeşim çok teşekkür ederim ilgin için aradığım cevap buydu diyebilirim

BaDCaT
10-02-2016, 13:20
Rendering ve Oyun bilgisayarları farklı bileşenlere sahiptir. Sizin ihtiyacınız eğer gerçekten rendering içinse workstationlardır ve Xeon işlemciler ile beraber Nvidia Quadrolar.

emre.ates
10-02-2016, 13:42
Rendering ve Oyun bilgisayarları farklı bileşenlere sahiptir. Sizin ihtiyacınız eğer gerçekten rendering içinse workstationlardır ve Xeon işlemciler ile beraber Nvidia Quadrolar.
evet ihtiyacım olan önceliğim rendering tir buna yönelik bir sistem nasıl toplanmalıdır, sizden ricam örnek bir liste koyarsanız sevinirim

BaDCaT
10-02-2016, 13:50
evet ihtiyacım olan önceliğim rendering tir buna yönelik bir sistem nasıl toplanmalıdır, sizden ricam örnek bir liste koyarsanız sevinirim

Son modelleri ile beraber HP önerebilirim iş istasyonu olarak.

Z840 ve Z640 olarak iki model var.

http://www8.hp.com/tr/tr/products/workstations/product-detail.html?oid=6978842#!tab=models
http://www8.hp.com/tr/tr/products/workstations/product-detail.html?oid=6978835

TolgaUs
10-02-2016, 14:54
açıkcası okadar çok anlamıyorum pc toplamaktan ,konu açmamdaki sebebte bu, link veya örnek bir liste olursa , mevcut sistemde değiştirmem gereken seyleri görmüş olurum

Ya sonuç olarak daha sonra vebal altında kalmamak için sistem tavsiyesi öneremem size. sonuç olarak iş yapacaksınız bu pc ile.

Önerilerim
İntel sistem toplanacak
SSD olacak
Nvidia kullanılacak
Gerçek 1200W 80+ Gold güç kaynağı olacak
Ve ramler mutlaka 2x şeklinde paylaşımlı olacak. Tek modul alırsanız sistemin yavaşlamasına neden olursunuz.

Canselmo
10-02-2016, 19:08
1200w sub cok fazla değilmi intel işlemciler ve nvdia ekran kartları baya tasarruflu elektrik harcıyorlar

TolgaUs
10-02-2016, 19:23
1200w sub cok fazla değilmi intel işlemciler ve nvdia ekran kartları baya tasarruflu elektrik harcıyorlar

render işlemi cpu ya %100 e yakın güç bindiriyor.
3 kuruş para için çok değerli bir intel işlemciyi yakmak istemeyiz değil mi dostum.

dasemert
10-02-2016, 21:50
Hazır konu varken bende sorayım :D
Bilgisayarım da çizim işlerimi vs. rahatlıkla yapabiliyorum sorun yok ama eurotruck2 yi bile en düşükte açıyorum ona rağmen kasıyor,atıyor.Kısacası gta4,crysis,et2,assetto corsa gibi oyunları rahatlıkla oynayabilmem için yapmam gerekenler nelerdir?
bilgisayarım:
Ekran kartı : NVIDIA GeForce GT220 .
http://i67.tinypic.com/jip8w7.jpg

Sinan58
10-02-2016, 22:18
Hazır konu varken bende sorayım :D
Bilgisayarım da çizim işlerimi vs. rahatlıkla yapabiliyorum sorun yok ama eurotruck2 yi bile en düşükte açıyorum ona rağmen kasıyor,atıyor.Kısacası gta4,crysis,et2,assetto corsa gibi oyunları rahatlıkla oynayabilmem için yapmam gerekenler nelerdir?
bilgisayarım:
Ekran kartı : NVIDIA GeForce GT220 .
http://i67.tinypic.com/jip8w7.jpg

Sisteminiz 32 bit olduğu için daha fazla ram takamazsınız, en iiisi size ufaktan bir ekran kartı alalım :)
Yanlış bilmiyorsan nvidia ekran kartlarında sondan ikinci harf ekran kartının gücünü belli ediyor, ilk harf ise güncelliğini.
Cüzzi fiyatlara daha iii bir ekran kartı alabilirsiniz. Bu oyunları highta oynamadığınız sürece ramınız yeterli bence (ddr3 olduğunu varsayarak), tek sorun ekran kartı.
Bu arada gta4ün güçlü ekran kartlarını zorladığı şahit oldum. Cüzi miktarlara 2. el bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim.

dasemert
10-02-2016, 22:24
Sisteminiz 32 bit olduğu için daha fazla ram takamazsınız, en iiisi size ufaktan bir ekran kartı alalım :)
Yanlış bilmiyorsan nvidia ekran kartlarında sondan ikinci harf ekran kartının gücünü belli ediyor, ilk harf ise güncelliğini.
Cüzzi fiyatlara daha iii bir ekran kartı alabilirsiniz. Bu oyunları highta oynamadığınız sürece ramınız yeterli bence (ddr3 olduğunu varsayarak), tek sorun ekran kartı.
Bu arada gta4ün güçlü ekran kartlarını zorladığı şahit oldum. Cüzi miktarlara 2. el bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim.

Şuan kullandığım ekran kartım 1gb 128 bit. Mesela 2gb 256 bit bir ekran kartı işimi görebilir mi?Bir de uyum sağlar mı sistemimle ?:)

Sinan58
10-02-2016, 22:31
Şuan kullandığım ekran kartım 1gb 128 bit. Mesela 2gb 256 bit bir ekran kartı işimi görebilir mi?Bir de uyum sağlar mı sistemimle ?:)

Ekran kartınız paylaşımlı galiba tam bilmiyorum, 2gb 256 bitle tahminimce orta ayarlarda rahat oynayabilirsiniz.
Sisteminizle uyum sağlaması için ekran kartı soketinize göre ekran kartı almalısınız.
Rakamların aslında pek bir önemi yoktur ekran kartlarında,yani önemi vardır ama her 2gb birbiriyle aynı performansı vermez.
İşinizi 2gb "paylaşımsız" en az 256 bit ekran kartının göreceğini düşünüyorum.
Yanlışım varsa daha tecrübeli forum üyeleri düzeltirse sevinirim, vebale girmeyelim :)

semehe
10-02-2016, 22:41
amd fx 9590 alıp asus crosshair serisi board yapsan daha iyi olur gibime geliyor.amd de bu işlemci baya iyi

dasemert
10-02-2016, 22:57
Ekran kartınız paylaşımlı galiba tam bilmiyorum, 2gb 256 bitle tahminimce orta ayarlarda rahat oynayabilirsiniz.
Sisteminizle uyum sağlaması için ekran kartı soketinize göre ekran kartı almalısınız.
Rakamların aslında pek bir önemi yoktur ekran kartlarında,yani önemi vardır ama her 2gb birbiriyle aynı performansı vermez.
İşinizi 2gb "paylaşımsız" en az 256 bit ekran kartının göreceğini düşünüyorum.
Yanlışım varsa daha tecrübeli forum üyeleri düzeltirse sevinirim, vebale girmeyelim :)

Dediğinizi bir araştırayım ben o zaman,teşekkür ederim :)

Sinan58
10-02-2016, 23:10
Dediğinizi bir araştırayım ben o zaman,teşekkür ederim :)

Ne demek, yardımım dokunduysa ne mutlu bana :)

sword
10-02-2016, 23:19
hemen bende bir soru sıkıstırayim anakart secimi için oyun amaclı

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h170-gaming-m3-intel-h170-soket-1151-ddr4-2133mhz-hdmidvi-usb-31-anakart.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z170-hd3p-intel-z170-soket-1151-ddr4-3466mhzoc-hdmidvi-anakart.html

sword
10-02-2016, 23:38
hemen bende bir soru sıkıstırayim anakart secimi için oyun amaclı

MSI H170 GAMING M3 Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz HDMI&DVI USB 3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar (http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h170-gaming-m3-intel-h170-soket-1151-ddr4-2133mhz-hdmidvi-usb-31-anakart.html#genel-bakis)

GIGABYTE Z170-HD3P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar (http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z170-hd3p-intel-z170-soket-1151-ddr4-3466mhzoc-hdmidvi-anakart.html)

500tl altı anakart oyun ıcın ddr4 oc yapılmıcak

Emre-Dylan
11-02-2016, 12:03
render işlemi cpu ya %100 e yakın güç bindiriyor.
3 kuruş para için çok değerli bir intel işlemciyi yakmak istemeyiz değil mi dostum.

Hocam 1200w psu aşırı fazla intel 6700k gtx980ti lı bi sistemin overclock yapıldığı halde %100 kullanımda çekeceği maksimum genel elektrik 600 650w arası olacaktır. İnternette bu tür testler mevcut psu ucuz birşey değilki gidelim hadi 1500w alalım sıkıntısız kullanalım diyelim. Kaliteli bir 750w psu her türlü tek kartta işini görecektir sistem isteyen arkadaşın.

Ekran kartlarında artık gb bitin bi önemi kalmadı shader hızı ve bellek hızı önemli eğer bunlar yeterince güçlü değilse zaten gb(yani vram)'ın hepsini istesede kullanamaz gpu. Ve bit dediğiniz veriyoludur veriyolunun hakkını almanız içinde yine bellek hızı shader hızının büyük önemi vardır. Mesela r9 390 vs gtx 980 yaptığımızda r9 8gb 512 bit ama gtx 980 4gb 256 bit rekabet durumunda gtx 980 daha hızlıdır daha çok fps verir oyunlarda. Yani şu kartlarda artık gb bit 2. 3. planlarda anlayacağınız üzere.

Emre-Dylan
11-02-2016, 12:06
amd fx 9590 alıp asus crosshair serisi board yapsan daha iyi olur gibime geliyor.amd de bu işlemci baya iyi

Amd zaten bunları çıkartınca iyice iflas bayrağını direğin en tepesine çekti. 220w tdp nedir abi? Dedirten bir seri işe yaramaz çöp...

cenk
24-02-2016, 11:39
Merhaba arkadaşlar,
oyun pc si kurmak istiyorum, eldeki bütçe ile ve teknopat daki yorumlarla böyle bir sistem çıkarttım.
Tavsiyeleriniz nelerdir.

IMG]http://i63.tinypic.com/2w7nuwy.png[/IMG]

cenk
24-02-2016, 11:45
Merhaba arkadaşlar,
oyun pc si kurmak istiyorum, eldeki bütçe ile ve teknopat daki yorumlarla böyle bir sistem çıkarttım.
Tavsiyeleriniz nelerdir.

IMG]http://i63.tinypic.com/2w7nuwy.png[/IMG]

Cooler master Elite RC-431 kasa (500W güç kaynağı içinde)
Cooler Master 120mm Fan
MSI B150M Bazooka DDR4 USB3 anakart
i5 işlemci
Asus GTX 960 ROG 2 GB 128bit Geforce Ekran kartı
setage3,5'' 1TB Barracuda 1TB HardDisk
Kinston 16GB(2x8GB) HayperX fury DDR4 Ram