PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tebligat Gelmeden Trafik Ceza Ödemesi Nasıl Yapılır?

ibozum
11-02-2016, 09:57
Öncelikle herkese merhaba,

turkiye.gov.tr'den sorgulattığımda TEDESE tarafından cezalar yazıldığını gördüm. Birisi 31 Ocak diğeri 7 Şubat.. Bu cezalar tarafıma tebliğ edilmedi.

Önceden 10 günü geçen tebligatlarda iptal edilebiliyor diye haberlerde söyleniyordu, ancak herkesin itiraz etmesi sonucu trafik cezaları için bu 10 günlük süre iptal edilmiş. Ceza ne zaman gelirse ödenecek diye söyleniyor.

Sorunum bu cezaların tebligat belgesi ulaşmadan nasıl ödeyebilirim? :S
Daha önceki cezalarımı internet bankacılığı aracılığıyla ödüyordum, ancak sistem benden tebligat tarihi istiyor. Bu bilgi olmadan nasıl ödeyeceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim..

Tunacan
11-02-2016, 09:58
Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, beyanlı ödeme var. Oradan ödeyebilirsiniz...

ibozum
11-02-2016, 10:14
Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, beyanlı ödeme var. Oradan ödeyebilirsiniz...

Kullanıyorum ancak orada tebligat tarihleri girmemi de istiyor.. Boş bırakıp, devam etmeyi denemedim. Artı bir problem olup olmayacağı konusunda tereddütlerim var.. :S

dirk
11-02-2016, 10:15
enpara üzerinden ödeme yapıyorum ben orada gözüküyor. beyanlı ödeme kısmıda var

ibozum
11-02-2016, 10:15
Bir de diğer bir sorum; sistemden baktığımda Temmuz ayında da bir ceza yazılmış görülüyor. Ancak onun da herhangi bir şekilde tebligatı yapılmadı..

Bu ceza benim için aracı satarken mi, muayeneye gireceğim zaman mı sorun olur? :(

BARR
11-02-2016, 10:21
Noldu İbozum cezalar acıttımı :D

HKND
11-02-2016, 10:24
Geçenlerde dediğiniz tebligat yapılmadan yatırdım bende gib üzerinden İbrahim hocam, tebliğ tarihini ceza yazılma tarihi olarak yazabilirsiniz, önemli olan tutanak no. Diğer bir soruda bu cezalar satış esnasında karşınıza çıkıyor.

Tunacan
11-02-2016, 10:25
En iyisi yakındaki vergi dairesine gidip ödemek ozaman..

ibozum
11-02-2016, 10:37
Noldu İbozum cezalar acıttımı :D

Acıtmaz olur mu yaa.. Hele art arda gelince daha bi fena oldular..
Verdin sorunlu arabayı ha bire ceza ödeyip duruyoruz.. Azıcık gaza dokunsak zaten kendi 80-90'a geliyor.. 70 limit nedir yaa.. :(

Geçenlerde dediğiniz tebligat yapılmadan yatırdım bende gib üzerinden İbrahim hocam, tebliğ tarihini ceza yazılma tarihi olarak yazabilirsiniz, önemli olan tutanak no. Diğer bir soruda bu cezalar satış esnasında karşınıza çıkıyor.

Sağ olasın Hakan Hocam.. O zaman ben de o şekilde yazıp ödeme yapayım.. :)

Ancak bir de şöyle bir durum var; tebligat tarihine göre erken ödeme indirimi veriyor.. Misal ben geçen sene Temmuz ayındaki cezanın tebligat tarihini bu gün olarak girsem ve erken ödeme olayı nasıl olabilir acaba?

HKND
11-02-2016, 10:45
Sağ olasın Hakan Hocam.. O zaman ben de o şekilde yazıp ödeme yapayım.. :)

Ancak bir de şöyle bir durum var; tebligat tarihine göre erken ödeme indirimi veriyor.. Misal ben geçen sene Temmuz ayındaki cezanın tebligat tarihini bu gün olarak girsem ve erken ödeme olayı nasıl olabilir acaba?

Gib sayfasındaki açıklamayı aynen ekliyorum. 😊
TEBLİĞ TARİHİ (Tebliğ edilmemişse, tebliğ tarihi bugünün tarihi olmalıdır.)

ibozum
11-02-2016, 10:54
Gib sayfasındaki açıklamayı aynen ekliyorum. ��
TEBLİĞ TARİHİ (Tebliğ edilmemişse, tebliğ tarihi bugünün tarihi olmalıdır.)

Vallahi güzel şeyler söylüyorsun Hakan Hocam bugün.. Ancak ne bileyim güvenemiyorum.. Sonra çıkıp sana bu filanca tarihinde tebliğ edilmiş ordan almamışsın bir de eksik ödüyorsun diye ceza çıkarabilirler gibi duruyor..

En kötü ben o yakın tarihli iki cezayı ödüyeyim, dediğin gibi tebliğ tarihini bugün olarak gireyim.. Daha eski ceza şimdilik durmaya devam etsin.. :)

ibozum
11-02-2016, 11:17
gib.gov.tr'den sorgulatıyorum borç yok diyor..
turkiye.gov.tr'deyse gözüküyor..

Bir tanesini internet bankacılığı ile ödedim,tebligat tarihi için bugünü yazdım indirimli olarak ödedim.. Bakalım inşallah sorun çıkmaz ilerde..

BARR
11-02-2016, 11:27
CC'yi boşuna mı taktırdın :D