PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modifiyeli bir araç ile trafikte denk gelince bir birimize yol veriyormuyuz ?

DVR_VTS
11-02-2016, 10:17
Marka kafa tasçılığı yapmadan tanıyo tanımıyoda olsam yolda gördüğüm modifiyeli arabalara korna ile selam verip yolda madur durumdalar iken yol verenlerdenim ya siz dostlar ?

Değerli dostlar konuyu açma nedenim Polimik kalp kırma tarzı yorumlar olsun Markalar savaşına dönsün die değildi ricam saygı çerçevesinde yapıcı olarak bir sohbet muhabbetimiz artsın die .

SAYGILAR

onurc
11-02-2016, 10:20
aynı arabaya biniyosak selam veririm.farklı araçsa ve tanımıyosam selam vermem.tanıyosam elbetteki selam veririm

altugkocer
11-02-2016, 10:21
Kamberli hondalar, vücudu önde araba kullanan tofaşçılar, 34 plaka şirket araçları, taksiciler, dolmuşçular, otobüsçüler, oyun havası dinleyen motorcular hariç herkese yol veririm

Tunacan
11-02-2016, 10:29
Arabasına göre; selam değil, yol veriyorum. Bulaşmadan sorun çıkmadan gitsin diye...

darkmoon
11-02-2016, 10:36
ben trafikde çok sinir stress yapıyordum eskiden üç beş tartışma kavgamda olmuştur.. ama artık son 5-6 yıldır umrumda bile değil kuş gibiyim herkese yol veriyorum hiç bir şey umrumda değil açıyorum müziğimi yaslanıyorum arkama arada telefona bakıyorum face e falan eğer trafik kitlenmiş ilerlemiyorsa :)) pavyoncusunuda yol veriyorum cigi cigicisinede :))

tek beni sıkıştıran üstüme süren tehditkar süren olursa o zaman araba bile umrumda olmaz sıkıştırırımda vururumda...

meganes
11-02-2016, 11:21
farlara xenon takıp camları kapkara film ve 5tl'lik eksoz ucu ile makaslar atan,altındaki şirket aracını 500hp zanneden tipler hariç güzelliği yapıyorum

gazi
11-02-2016, 11:32
trafikte apaçilik yapmayıp adam gibi aracını kullanan modifiyeli araçlara saygı duyuyorum. marka model ayırmadan , araç gerçekten hoşuma gitti ise, yanına gidip korna çalıp selam verdiğim , aracın şık olduğunu söylediğim çok olmuştur. :icon_tup: ama etraftakileri tehlikeye sokan arkadaşlara sövdüğüm de çok olmuştur.

yani iki çeşit korna çalış şeklim vardır. birisi sayar diğeri söver. :D

Orhan
11-02-2016, 11:39
Sinyal veren yol isteyen herkese yol veririm.
Önüme kırıp uyanıklık yapmaya çalışan taksici dolmuş dahi olsa yol vermem.
Apaçi tarzı modifiyeli arabalardan uzak dururum patlarsa kendi kendine patlasın altımda günlük arabam ya da sti dahi olsa sağa geçer yolunu açarım uzasın gitsin.
Tarzı olan düzgün araçlarla selamlaşırım.
vosvosları ve gerçek klasikleri illaki selamlarım

EmreS13
11-02-2016, 11:40
Adam gibi araba kullanan herkese saygım vardır. Bazılarına sinyal kolu montajlayasım geliyo yeminle :D
Düzgün modlanmış efendi sürenlere hızımız aynı olsa bile bi şerit yana kayıp yol vermişliğim vardır.

sercanavcı
11-02-2016, 11:48
izmirde menemen dolmuşu hariç herkese yol verebilirim :)

darkmoon
11-02-2016, 12:10
birde motorculara ayrı yol veriyorum.. mesela yanıma gelmiş geçemiyorsa kıllık yapmam hafif kırarım geçebiliceği kadar çoğuda teşekkür eder elini kaldırara falan.. motor sürene kadar anlamıyordumda motor sürdükden sonra ayrı anlamaya başladım onların güçlüğü çekdiklerini..

batucan
11-02-2016, 16:27
Arka sisi yakıp gezenleri küfrede küfrede geçiyorum...
Güzel gözüktüğünü falan mı düşünüyolar?

B.Koçer
11-02-2016, 16:28
Aklıma bu geldi :D

https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xpf1/t51.2885-15/e15/10946261_769247869829154_285614544_n.jpg

onurc
11-02-2016, 16:28
Arka sisi yakıp gezenleri küfrede küfrede geçiyorum...
Güzel gözüktüğünü falan mı düşünüyolar?

bu dediğiniz hangi arabalar için geçerli peki ?

B.Koçer
11-02-2016, 16:29

bmw f series
honda civic series
peugeot 206 series

all apaçi series :D

Yigit-Y
11-02-2016, 16:30
Bizim istanbuldaki kanun "YOL VERİLMEZ YOL ALINIR". Bunu uygularım :D

batucan
11-02-2016, 16:32

Arka sisi yakan fiat bis sahibide aynı ferrari sahibide... Kimse gözümü oyma hakkına sahip değil. Güzel sanılan şey başkasının hakkına tecavüz ediyorsa o küfür hakkıyla edilmiştir...

batucan
11-02-2016, 16:34
bmw f series
honda civic series
peugeot 206 series

all apaçi series :Dbi kamyonet alıp alayının arka sisini iptal etmek istiyorum ��

Yigit-Y
11-02-2016, 16:35
bi kamyonet alıp alayının arka sisini iptal etmek istiyorum ��

kamyonetlerin sigorta poliçe fiyatlarından haberin yok sanırım sisi yemeye razı olursun :D:D

onurc
11-02-2016, 16:36
Arka sisi yakan fiat bis sahibide aynı ferrari sahibide... Kimse gözümü oyma hakkına sahip değil. Güzel sanılan şey başkasının hakkına tecavüz ediyorsa o küfür hakkıyla edilmiştir...

Ben arkadaşımın focusunu kullanıyorum genellikle.arada sis lambasınıda yakıyorum.bana göre çok yakışıyor.ve tamponun köşesinde olduğu içinde hiç göz almıyor.Nasıl olacak ? Üstüme alınmıyorum o halde (:

batucan
11-02-2016, 16:39
Ben arkadaşımın focusunu kullanıyorum genellikle.arada sis lambasınıda yakıyorum.bana göre çok yakışıyor.ve tamponun köşesinde olduğu içinde hiç göz almıyor.Nasıl olacak ? Üstüme alınmıyorum o halde (:
Bu kadar meraklıysanız ampülün gücünü düşük alın bari ne diyim...

altugkocer
11-02-2016, 16:40
Arka sis açmak nedir ya? Arka sis açanların arkasına yanaşıp sislerini kapatana kadar uzunları yakıyorum. Gerçekten çok saçma aklım almıyor. Adı üstünde sis farı. Sisli havalarda, görüşün az olduğu durumlarda açacaksın. Millete artistlik yapmak için açmayacaksın.

onurc
11-02-2016, 16:45
Bende hiç sevmem ama focusta bir başka duruyor. O da gündüzleri yakarım yakarsam. Özellikle accentler yakmasın. (: Ama tutupta arkasına kadar girip selektör yapmak biraz sıkıntı olabilir iki taraf içinde.Kimseye bulaşmamak en iyisi.

Yigit-Y
11-02-2016, 16:45
Ben açmaya üşenirim her araca bindiğimde.

bizim millet bıkmıyor gereksiz yere onları yakmaktan :D

batucan
11-02-2016, 16:46
Google a arka sis yazınca çıkanları okuduktan sonra vazgeçenler olur heralde...

ogunozcan
11-02-2016, 16:50
arka sis bende cok acarım bende şu xenon takan tıplere cok gıcık oluyorum ozellıkle ozman acıyorum arka sıslerı sacma sapan xenon renklerı ısıkları ıle adamın gozlerı kor edıyorlar esas muayeneden bu xenonları gecırmemeleri lazım

onurc
11-02-2016, 16:51
"ford focus'ta bir adettir. yararlı mıdır bilmem ama asimeterik olduğundan çirkin bir görüntü oluşturur." yazmışlar.Vay hainler (:
Bu arada bunların doğruları nelerdir bilmek isterim,şahsen benim bildiğim;
kaputa ön kaput diyenler,bagaja arka kaput/bagaj diyenler,farlara ön farlar diyenler,stoplara arka stop diyenler,sis lambasına arka sis farı diyenler.
benim bildiklerim bunlar :) kimse alınmasın tabi ki .

PiscocuK
11-02-2016, 16:52
konu amacını aşmış madem bende ordan devam edeyim

öncelikle ilk postu tam anlayamadım madur durumdaki arkadaşlara yol veririm tam olarak nedemek?
madur durumdaki arkadaşın yanında durur yardım ederim mi demek istedi acaba arkadaş

sis farı konusuna gelince marka model vs ayırmıyorum ciddi küfür ediyorum gecesi gündüzü yok bu işin ne zevk ne keyif alırsın bu işten anlamam

onurc
11-02-2016, 16:55
konu amacını aşmış madem bende ordan devam edeyim

öncelikle ilk postu tam anlayamadım madur durumdaki arkadaşlara yol veririm tam olarak nedemek?
madur durumdaki arkadaşın yanında durur yardım ederim mi demek istedi acaba arkadaş

sis farı konusuna gelince marka model vs ayırmıyorum ciddi küfür ediyorum gecesi gündüzü yok bu işin ne zevk ne keyif alırsın bu işten anlamam

gecesi gündüzü yok ciddi küfür ediyorum demekle resmen sana(bana) küfür ediyorum demişsin abicim.Üstüme alınmış gibi oldum (: kimse kusura bakmasında , herkesin kendi arabası.haliyle istediğini yapıyor.daha uygun bir dille yazılabilir diye düşünüyorum (:

batucan
11-02-2016, 16:58
gecesi gündüzü yok ciddi küfür ediyorum demekle resmen sana(bana) küfür ediyorum demişsin abicim.Üstüme alınmış gibi oldum (: kimse kusura bakmasında , herkesin kendi arabası.haliyle istediğini yapıyor.daha uygun bir dille yazılabilir diye düşünüyorum (:
Herkes istediğini yapmakta özgürdür fakat özgürlüğün sınırı başkasının hakkına tecavüz ediyorsa özgürlüğün bitmiştir.

onurc
11-02-2016, 17:01
Herkes istediğini yapmakta özgürdür fakat özgürlüğün sınırı başkasının hakkına tecavüz ediyorsa özgürlüğün bitmiştir.

Özgürlüğü bitirecek kişiler siz veya biz değiliz.Rahatsız oluyosanız ararsınız polisi şikayet edersiniz.Ben yapıyorum sonucu ne oluyor ne bitiyor bilmem.Beni görürsen sende yap ara polisi.Olağan dışı durumlara bişey diyemem tabi :)

yesil
11-02-2016, 17:06
arka sis açan adam, arkasından geleni düşünemeyecek kadar bencil, sis farıyla artistik yaptığını düşünecek kadar görgüsüz, ayrıca kıro ve muhtemelen cahildir.

PiscocuK
11-02-2016, 17:16

aynı anda post atmışız sana yazmışım gibi olmuş kardeşim.ben genelleme yaptım.evet özellikle hava kararmış piste bir yağmur varsa varya yada yerler ıslaksa
bi kulak çınlaması oluyordur herhalde

şuda var geçen güneşliye kuzenime gittim 10 araçtan 9 u egzozlu markalı markasız adamlar deli gibi mahalle arası mahalle üzere nasıl yardırıyor birde tam asker gönderme zamanıymış sanırım evin içinde oturamadık bilmem kaçıncı kat olmasına rağmen

aklıma bir replik geldi

bizde delikanlı adamlarız ama duracağımız yeri biliyoruz :D (kolpaçino) :)

ozmert
11-02-2016, 17:21
Havada sis yoksa sis farını açmanın 1 gram mantığı yoktur. Aksinin tartışılmasıda bi okadar manasız..

drivertech
11-02-2016, 17:42
Eskiden kapışmak için sis farları açılırdı.. Şimdi entellern eline geçti piyasa göz alıyor :) şaka tabii , arka sisleri ben yakarım arkadan gelenin farkındalığını arttırabilmek için fakat düşük voltajlı yani arkadaki gözü yormayan sis ampülleri var , yolda apaçi olmayan ayarında modifiyeli araç varsa gti vti type r corsa kornalaşırım güç birlikten doğar.

ertantamer
11-02-2016, 17:43
Bu ara arka sisciler çok arttı. Fotoğraf çekmek için yakarsam ön sisimi yakarım onun haricinde açmam. Arka sisle gezenlerede ya önüne geçer arka sisimi açar kör edene kadar çekilmem yada 3 4 kere arka sisimi açar kapatırım anlar heralde eşşek değildir. Kimsenin benim göz sağlığımı bozmasına izin veremem.
konuyada gelirsek temiz e30 güzel yapılmış araçlara her zaman korna çalar geçerim mutlu oluyorum öyle araçlar görünce

turbo&quattro
11-02-2016, 17:48
Trafikte, otobanda aracimin fotosunu cekenleri goruyorum, yanima gelip kornaya basanlar oluyo tabiki hosuma gidiyor. Bende guzel yapilmis modlu bir arac yada herhangibir modelin siradisi renk kombolu bir aracini gordugumde kornaya basiyorum :)

Emre-U
11-02-2016, 17:49
arka sis açan adam, arkasından geleni düşünemeyecek kadar bencil, sis farıyla artistik yaptığını düşünecek kadar görgüsüz, ayrıca kıro ve muhtemelen cahildir.

+150545456
Dibine kadar haklısın.

Yigit-Y
11-02-2016, 17:52
Amarok alıcaksın tavan dan projeksiyon açacaksın kör olacaklar da değmez:)

turbo&quattro
11-02-2016, 17:54
Arkamdan uzunlarla gelene her zaman yol verip arkasina gecip uzunlari yakarim ki anlasin ama bugune kadar daha bir tane anlayan gormedim.

serkanaygün
11-02-2016, 17:55
Ford connectlere dikkat ettiniz mi? Zorundalarmış gibi arka sisleri açık geziyorlar :D Bu arada arka sis meraklısı arkadaşlara tavsiyem, elektrikçinize gidip parklarınıza bağlatın, göz almayacak şekilde yansın, sis anahtarını çevirdiğiniz zaman tekrar normale dönsün. Güzel görünecek diye kimse kimsenin görüşünü, sürüşünü olumsuz etkileyerek araba süremez.

Yigit-Y
11-02-2016, 17:58
Ford connectlere dikkat ettiniz mi? Zorundalarmış gibi arka sisleri açık geziyorlar :D Bu arada arka sis meraklısı arkadaşlara tavsiyem, elektrikçinize gidip parklarınıza bağlatın, göz almayacak şekilde yansın, sis anahtarını çevirdiğiniz zaman tekrar normale dönsün. Güzel görünecek diye kimse kimsenin görüşünü, sürüşünü olumsuz etkileyerek araba süremez.

Adam daha parlak yansın diye g.tunu verecek dedem sen ne diyon :)

oxygen
11-02-2016, 18:15
Bende yağmur yokken silecekleri çalıştırıyorum. acayip şekil bişiy

G.U.Z.
11-02-2016, 19:18
Ben arkadan dibime kadar girenleri korkutmak amacli yakip sönduruyorum arka sisi, takip mesafesine uymaya basliyorlar boylece,

forwett
11-02-2016, 19:31
Herkese yol veririm ama arada 1cm ile takip yapanlara kırmızı ışık gösterip titretirim bi yol müsaitse adamın aracı da benden yavaşsa yakın takipçi kankalarıma yol verir tam geçerlerken gazlar tekrar önüne geçerim. Önüm doluyken sellektör atana yol verir sonra arkasına geçer sellektör manyağı yaparım. Öyle şeyler işte.

onurc
11-02-2016, 19:38
Forum beni apaçi olarak tanıyacak :) Gündüzleri çok nadir açarım. O da focusta hoş duruyor diye.Neyse konuyu saptırmayayım .Saygılar (:

şaman
11-02-2016, 19:39
honda ve tofaşını ferrari sanan tiplere bırak yolu çöp bile vermem, artık ne sanıyolarsa kendilerini nasıl bir psikoloji yaşıyolarsa anlam veremiyorum, sis farı mevzusu sonradan görme kekoluk nedersen de ağır küfür ediyorum hemde çok

painkller
11-02-2016, 19:53
Arka sise bende anlam veremem, hayir bi boslugu falan dolduruyorsa sok ampulu tak park ampulu bagla parklara olsun bitsin. Ama on sis olayini bende hep yapiyorum. 2 adet turuncu park, 2adette led mercekli h3um var. Hepside yere gomuk. 1Metre ileriyi ya aydinlatiyor ya aydinlatmiyor. Sehir icinde yapiyorum ama bunu, h4leri yakmak yerine zaten sokak aydinlatmalari yetiyor.
Uzun yolda ise sisleri yakmam, karsimdan gelene yazik. Bayir cikar inerim goz alir.

Onumde abidik gubisik hareket yapan herkese yaptiginin aynisini yaparim, hastalik. Abuk subuk yerde yan verdiyse sikistirip bi yere caksin diye beklerim.

Birde tesisat olayi var, ara ara bende sql ci olsamda yastan dolayi galiba bam gum geziyorum. Ama genelde ara sokaklarda kisar, saate dikkat ederim.

Arka sise uzunlari bende cok yakiyorum ama.

forwett
11-02-2016, 19:55
Forum beni apaçi olarak tanıyacak :) Gündüzleri çok nadir açarım. O da focusta hoş duruyor diye.Neyse konuyu saptırmayayım .Saygılar (:

Aha apaçi saldırııııın :D

Kadyr
11-02-2016, 20:08
Arkamdan uzunlarla gelene her zaman yol verip arkasina gecip uzunlari yakarim ki anlasin ama bugune kadar daha bir tane anlayan gormedim.

kararan dikiz aynası bozdu bu işi :D
yazılanların çoğuna katılıyorum. insan gibi yol isteyene sinyalli olarak tabi yol veririm. sinyal vermesse sıkıştırırım acımam arabaya son anına kadar zorlarım.
birde sol şeritten inatla yavaş giden orta şeritteki ile aynı hızda giden önü müsayit olduğu halde itina ile yol alırım sellektor ile uyarır korna çalarım hala anlamıyorsa tabi.özelliklede kamyoncu ise bide önüne geçip yavaşlatırım.o tekrar hızlanana kadar yaktığı mazot ile baş başa bırakıyorum arkadaşı.

ikuybu
11-02-2016, 20:17
arkama tamponu dayayarak gelen olduğunda uzun veya sis farı yaksın yakmasın frene basarım yavaşlatırım her seferinde.

Arka sis açan insanlar ülkenin genelinde çok fazla,forumda olmasınada şaşırmamak lazım.

İbrahim33
11-02-2016, 20:20
kendini ve arabasını bi *** sanan serseri hondacılar hariç herkese yol veriyorum. trafikte ve hoşgörü önemli.

alperaslann
11-02-2016, 20:28
Benim olay o gün ki psikolojime bağlı :)

ckrc
11-02-2016, 20:38
Taşdelende yol vermedi diye önümde adamı çıkartıp vurduklarından beri her yol isteyene yol veriyorum.

Ama istanbulda yol verilmez,alınır desturunu benimsediğimden kimisinin önüne pat diye istemeden de olsa kırıyorum, her zaman dörtlüleri yakıp elimi camdan çıkartıp "kusura bakmayın" diye işaret ediyorum, bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım.

Net bir şey söyliyeyim en iyi şöförler, dolmuş-minibüs-taksi-kamyonculardan çıkıyor, en çok yol verende onlar, sağından, solundan geçerken saygılı olanda onlar. Millet yardırıyor "ibne taksici-dolmuşcu vs." diye yemin ediyorum yalan dolan, hepsi mi saygılı, efendi olur burnu sokuyor sen devam mi ediyorsun, basıyor frene bekliyor. sen mi yol verdin basıyor yoluna gidiyor seri araba kullanmak tehlikeli değil gerçekten.
En çok korktuğum kararsız sürücüler (genellikle kadın) ya allahına kadar korkusuz aynalara bakmadan terör gibi yola daliyorlar yada çok terredütlü oluyorlar, illa bir kaza-tehlikeli duruma sebep oluyorlar.

Kadyr
11-02-2016, 20:41
o dediğin minibüs taksicileri bi göremedik. nedense hep gördüğüm soldan yardırarak giderken müşteri görünce pat diye sağa geçenler...

Yigit-Y
11-02-2016, 20:42
Taşdelende yol vermedi diye önümde adamı çıkartıp vurduklarından beri her yol isteyene yol veriyorum.

Ama istanbulda yol verilmez,alınır desturunu benimsediğimden kimisinin önüne pat diye istemeden de olsa kırıyorum, her zaman dörtlüleri yakıp elimi camdan çıkartıp "kusura bakmayın" diye işaret ediyorum, bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım.

Net bir şey söyliyeyim en iyi şöförler, dolmuş-minibüs-taksi-kamyonculardan çıkıyor, en çok yol verende onlar, sağından, solundan geçerken saygılı olanda onlar. Millet yardırıyor "ibne taksici-dolmuşcu vs." diye yemin ediyorum yalan dolan, hepsi mi saygılı, efendi olur burnu sokuyor sen devam mi ediyorsun, basıyor frene bekliyor. sen mi yol verdin basıyor yoluna gidiyor seri araba kullanmak tehlikeli değil gerçekten.
En çok korktuğum kararsız sürücüler (genellikle kadın) ya allahına kadar korkusuz aynalara bakmadan terör gibi yola daliyorlar yada çok terredütlü oluyorlar, illa bir kaza-tehlikeli duruma sebep oluyorlar.

Sen bağcılar minibüs yolundan bir geç hele minibuslere bir sovuyorlar kafayi yersin :)

foreverkings
11-02-2016, 20:48
İzmitte hondacılarla, Konya'da Bmw ve Şahin tayfaya benden yol yok :cool:

ckrc
11-02-2016, 20:56
Sen bağcılar minibüs yolundan bir geç hele minibuslere bir sovuyorlar kafayi yersin :)

Abi burası çekmeköy diye herhalde dolmuşcalara sarılıp ağlayacak durumdayız.

Çünkü kararsız sürücülerin %40'ı 18-21 yaşında ki üniversite öğrencisi "ben sadece otomatiik kullanırım manuel ne öyle amelelik" diye düşünen 3 pedala hükmedemeyen, arabayı bile kampüs otoparkına dahi parkedemeyen üniversite öğrencilerinden kalanı da lüks sitelerde oturan 35 yaşından sonra araba kullanmayı öğrenmiş iki eli direksiyona yapışık, kamyondan, arabadan korkan şöförlerden oluşuyor. bu kararsız sürücülerde şile yolu trafiğinin %50'sini oluşturduğundan yapacak bir şey kalmıyor.
dolmuşcu-minibüsçünün dengesizliği bile dengeli, bunların ne yapacağı asla belli değil.

Durango
11-02-2016, 21:07
Motorculara her daim yol veririm, abuk subuk kullansada... Belki benim aracımın en fazla 1 parçası boyanır, ama düşse belkide boynu kırılıp ölücek farkında değil cahilin. Vebalini almaya gerek yok.

DKB34
11-02-2016, 21:35
ben sadece otomatiik kullanırım manuel ne öyle amelelik" .
abi istanbul trafiğinde de manuel cidden hayattan soğutuyor. Arabaya ayarında modifiye yapıldıysa selam veririm sis farı açanın trafikte tehlikeli hareket yapanıda bir güzel anarım.

exclusive
11-02-2016, 21:41
Yıllardır lux araçlara yol veriyorum asla bekletmem onları arabaya 200 - 300 milyar vermiş saygili olmak lazım aynı yolda bile gitmek büyük lütuf ������

ckrc
11-02-2016, 22:00
abi istanbul trafiğinde de manuel cidden hayattan soğutuyor. Arabaya ayarında modifiye yapıldıysa selam veririm sis farı açanın trafikte tehlikeli hareket yapanıda bir güzel anarım.

%12312312 katılıyorum, ancak bunu istanbulda manuel kullanabilip hammaliğini kabul etmiş birinden duyarsam katılıyorum.

cuneytturkoglu
11-02-2016, 22:11
Net bir şey söyliyeyim en iyi şöförler, dolmuş-minibüs-taksi-kamyonculardan çıkıyor, en çok yol verende onlar, sağından, solundan geçerken saygılı olanda onlar. Millet yardırıyor "ibne taksici-dolmuşcu vs." diye yemin ediyorum yalan dolan, hepsi mi saygılı, efendi olur burnu sokuyor sen devam mi ediyorsun, basıyor frene bekliyor. sen mi yol verdin basıyor yoluna gidiyor seri araba kullanmak tehlikeli değil gerçekten:beuj:

Yemin etmeseydin keşke hepsi öle değil çünki ben motordayken denk geldi hiç sinyal filan vermeden birden önüme kırdı kornaya bastım herif nerdeyse beni dövücekti
😄😄
Trafik kalabalıkken yanlamamak gerekiyor tabi ama boş yolllarda bırakında millet tadını çıkarsın.

Düzgünce gelip sellektör yapana yol veririm ama genelde gurur yapıp bende onu geçiyorum.

ckrc
11-02-2016, 22:13
Yemin etmeseydin keşke hepsi öle değil çünki ben motordayken denk geldi hiç sinyal filan vermeden birden önüme kırdı kornaya bastım herif nerdeyse beni dövücekti
����
Trafik kalabalıkken yanlamamak gerekiyor tabi ama boş yolllarda bırakında millet tadını çıkarsın.

Düzgünce gelip sellektör yapana yol veririm ama genelde gurur yapıp bende onu geçiyorum.

Anadolu için konuşmuyorum, istanbul için söylediklerim ;)

Sellektör yapana, sinyal verene, burun sokana yol veriyorum. Kimseyle ego savaşı yapacağım yer değil trafik.

Sinan58
11-02-2016, 22:15
Ne zaman trafikte modifiyeli bir araç görsem Altın Elbiseli Adam"ın sözleri geliyor aklıma;
"O da bizdendi, oda apaçıydı" :)

hndcrx
11-02-2016, 22:46
Bana denk gelenler nedense hep arkama yapışıyor,yanımdan geçerken gaza yükleniyor vs...
Sis konusuna gelince ön sislerden rahatsız olmuyorum da arka sis olayı feci,önümdeki araçta varsa araya başka araba alıyorum
Honda veya bir başka gözüme güzel gelen bir araç olursa görürsem bi slm Allah'ın emri :D

Makas falan yaparak gidiyorsa yani aynadan görürsem asla kendime makas attırmam aksine makaslık arayı bırakırım atma zamanında arayı kapatırım
sonra ciyak bir fren sesi(gerçi önde giden arabanın suçu ne,benim yaptığım da yanlış)
Selektör yerine arkama yapışırsa asla yol vermem(genelde arkayı hep kontrol ederim de olur ya insanlık hali),yap selektörü al yolu vs..
Önceden crx imde arka stoplara ara kablo çekmiştik,bu tarz durumlarda arkama yapışan olursa düğmeye basıyordum fren yapmadığım halde stoplar yanıyordu:)))

Sinan58
11-02-2016, 22:52
Bana denk gelenler nedense hep arkama yapışıyor,yanımdan geçerken gaza yükleniyor vs...
Sis konusuna gelince ön sislerden rahatsız olmuyorum da arka sis olayı feci,önümdeki araçta varsa araya başka araba alıyorum
Honda veya bir başka gözüme güzel gelen bir araç olursa görürsem bi slm Allah'ın emri :D

Makas falan yaparak gidiyorsa yani aynadan görürsem asla kendime makas attırmam aksine makaslık arayı bırakırım atma zamanında arayı kapatırım
sonra ciyak bir fren sesi(gerçi önde giden arabanın suçu ne,benim yaptığım da yanlış)
Selektör yerine arkama yapışırsa asla yol vermem(genelde arkayı hep kontrol ederim de olur ya insanlık hali),yap selektörü al yolu vs..
Önceden crx imde arka stoplara ara kablo çekmiştik,bu tarz durumlarda arkama yapışan olursa düğmeye basıyordum fren yapmadığım halde stoplar yanıyordu:)))

Sırf bunun için giriş yaptım :)
Arka stoplara ara kablo çekme olayı mükemmelmiş, arka stopları yakmak için sol ayağıyla frene basanları duymuştumda sizin taktiğe ilk kez denk geldim doğrusu :)

hndcrx
11-02-2016, 22:58
Sırf bunun için giriş yaptım :)
Arka stoplara ara kablo çekme olayı mükemmelmiş, arka stopları yakmak için sol ayağıyla frene basanları duymuştumda sizin taktiğe ilk kez denk geldim doğrusu :)

Aynı şekilde ön tarafa da led koymuştuk alarmla uğraşmak yerine,arabadan inerken aktifleştiriyordum,alarm varmış gibi yanıp sönüyordu ahahahah :)
Yani yapmıştık da sırf bu tarz durumlar için yoksa trafikte giderken zevkine yapmak için değil.Ama acayip işe yarıyordu:)

Apocaltique
11-02-2016, 23:00
İ es'im varken çogu ek kasa ile kornalaşıyordum, hatta çok begendigime 👍👍 yapiyordum, sedan kırmızı vti olunca herkes bana korna basıyor, i es'ler sunroofa bakıyor oo vti diyorlar, gecenlerde e46 cabrio kapışmak istedi, ben 2-3-4 uzayıp orta şeride geçtigimde ellerinde kamera bas bas diye bagiriyolardi, bastim bende :)) Henuz bir vtiya rastlamadim trafikte guzel olurdu..

mehmet6r
11-02-2016, 23:30
Kararında bir modifiye varsa hafif bir kornaya basarım. Hele Typerdır, stidır, spor araçlara ayrı bir hürmet gösteriyorum. Taksi,dolmuşçu, abuk subuk kafa sokanlara hayatta acımam son milime kadar zorlarım vermem yol.
Ehliyeti ilk aldığımda dedim sinyal vermeden asla yol istemem diyordum, baktım sinyal veriyorum adamlar gurur meselesi yapıyor yol vermiyor hemen gaza yapıştırıyor bıraktım müsaitse sinyalsiz geçiyorum artık.

Sinan58
11-02-2016, 23:32
Evo gördüğümde gideceğim güzergahı bırakıp peşine takılasım geliyor, yahu bi araç o kadarmı güzel olabilir :)

Eyüp
11-02-2016, 23:32
Anadolu için konuşmuyorum, istanbul için söylediklerim ;)

Sellektör yapana, sinyal verene, burun sokana yol veriyorum. Kimseyle ego savaşı yapacağım yer değil trafik.

Bu haberden sonra ben genel olarak eyvallah diyip geçiyorum , bana kasıtlı birşey olmadığı sürece..

http://medyabar.com/haber/60048/yenicamide-saldiri1trafik-magandasi-vurdu.aspx

mehmet6r
11-02-2016, 23:37
Evo gördüğümde gideceğim güzergahı bırakıp peşine takılasım geliyor, yahu bi araç o kadarmı güzel olabilir :)

7Km takip ettiğim bir evo9 var. Adamın evine kadar takip ettim kısmetse bana satacak aracını 2-3 sene sonra :D

Sinan58
11-02-2016, 23:44
7Km takip ettiğim bir evo9 var. Adamın evine kadar takip ettim kısmetse bana satacak aracını 2-3 sene sonra :D

Benim kadar Evo"cusunu ilk defa gördüm :)
En sevdiğim araç Mitsubishi Lancer Evolution 9 birde kırmızı olunca geç karşısına sabaha kadar onu izle :)

taytay
11-02-2016, 23:52
Arka sis açanlara bende deli oluyorum hele şehirler arası uzun yolda denk geldimi sellektör eşliğinde güzel kulak çınlatıyorum..
Hoşuma giden ,insan gibi kullanıyorlarsa tabi bende selam veririm.

mehmet6r
11-02-2016, 23:52
En sevdiğim araç Mitsubishi Lancer Evolution 9 birde kırmızı olunca geç karşısına sabaha kadar onu izle :)

Anlatılmaz bu sevgi...Hayatımız evo9 olmuş. Kısmet inşaAllah kavuşuruz.

hndcrx
11-02-2016, 23:54
Bu haberden sonra ben genel olarak eyvallah diyip geçiyorum , bana kasıtlı birşey olmadığı sürece..

http://medyabar.com/haber/60048/yenicamide-saldiri1trafik-magandasi-vurdu.aspx

çok merak ediyorum nasıl bir kafa yapısıdır bu.Yani tamam Allah korusun tecavüz,sevdiğine bişi yapılması vs... cinnet geçirebilir insan da bu nedir yaa.

Adam öldürdün.Sebep?Yol vermedi,yol benimdi,yan baktı,gazladı vs...
Bu vb. kendini herşeyin sahibi sananlara ceza vermeden önce bence Saw 1-2-3-4-5-6-7 izlenip içlerindeki sahnelerden bir sahne seçilmeli.
Saw 7 car trap süper olabilir mesela.

Sinan58
11-02-2016, 23:56
Anlatılmaz bu sevgi...Hayatımız evo9 olmuş. Kısmet inşaAllah kavuşuruz.

"İnşALLAH" kavuşuruz :)
Bugün yine yatarken sağdan direksiyonlu bir Evo sahibi olma hayalleriyla kafamı yastığa koyacağım.

Berkan
12-02-2016, 00:00
Sis fabrika cikisi yanik gibi gezen ticarilere ayarim onune gecipaciyorm arka sisi,elin korelisi sagli sollu iki tane koymus kor olsun pezevenkler.
Abuk subuk kapali trafikte sellektor atan arkamdan darlayanada arka sis ac kapa yapiyorum aptallar fren sanip yapisior frene eli ayagina dolasiyor,
Yine abuk subuk makaslara girmeye calisani sokmam genelde servisler uste kirip yol almaya niyetlenio bende ona dogru kiriyorum genelde.
Sol seride yapisan hafriyat vs tarzi her turlu kamyon cekilene kdr korna sellektor ceklincede onune gecip ince ince frenle 30 40 a kdr dusuruyorum

AliDogukan
12-02-2016, 00:06
Benim en çok şikayet ettiğim şey şehiriçinde arabasından inerken binerken arkaya bakmadan hangar kapısı gibi kapısını açanlar.Bir gün kaza yaparsam muhtemelen bu yüzden olur birisinin kapısını biçerim gibi geliyor defalarca kez santimetrelerle kurtardım esp testi yaparcasına direksiyon kırdım,ettiğim küfürün haddi hesabı yok..

gökberk
12-02-2016, 00:11
çok merak ediyorum nasıl bir kafa yapısıdır bu.Yani tamam Allah korusun tecavüz,sevdiğine bişi yapılması vs... cinnet geçirebilir insan da bu nedir yaa.

Bu vb. kendini herşeyin sahibi sananlara ceza vermeden önce bence Saw 1-2-3-4-5-6-7 izlenip içlerindeki sahnelerden bir sahne seçilmeli.

Allah'a şükür kurtuldu, şimdi sağlığı yerinde çok şükür.
Allah karşılaştırmasın böyle kancıklarla.

Berkan
12-02-2016, 00:22
Ekliyim bide, sinyal verip yol isteyince sanki koynundan karisini caliyormusuz gibi gaza abananlara ve kavsakta donmeyi beklerken sinyal vermedigi icin duz gidicek diye bekledigim adam zahmet edip sinyal kolunu kullanyapi benm oldugum tarafa girmiyomu kufurlerin en agirini onlara ediyorum

mert_can 41
12-02-2016, 00:26
Ben alayından kaçıyorum genelde rast geldiklerim gaza getirmeye uğraşıyo sert sert frenler yapmalar falan tampon yapanlar sıkıştıranlar honda varken yaka silkmiştim öyle davrananlardan şimdi daha beterler geçip birde fren sıkıyolar dün ne güzel en tasaruflu günüm dedim eve gidene kadar benzin ışığımı yaktırdı bir meganeci bir de geberiyodum muhteşem yollarımız sayesinde

Eyüp
12-02-2016, 00:28

Bir anlık sinir , trafikte dalaşıyorlar..Bilek gücü ile bir şey yapamayan yaratık çıkarıp atıyor..Onun için trafikte kimin ne olduğunu bilmediğimizden eyvallah diyip geçmek en iyisi..Kaldı ki bu olayda atan kişinin kanında uyuşturucu tespit edilmişti , adam kendinde bile değil o vaziyette insanların arasında geziyor..

AliGizda
12-02-2016, 07:06
Vallahi ben arabasına iki küçük şey yapıştırıp kendini modifikçi sanan arkadaşlara ayar oluyor, yol vermiyorum. Ama eskiden Alfa' m varken bir Alfa gördüğümde yol verir selamlaşırdım. Karşılıkta görürdüm. Hangi modlu arabaya korna çalsam geri dönüş 'Hayırdır?' anlamı içeren bir bakış olduğundan artık selam vermemeye karar verdim :)

XoR
12-02-2016, 07:27
Arka sis lambasını normal hava şartlarında kullananların gelmişine geçmişine yedi ceddine küfür edip uzun far + ön sisleri yakıp kapatana kadar arkasında gidiyorum.

Birde dönel kavşak işini çözemedik millet olarak. Özellikle Ataşehirde kafayı yiyorum sırf bu yüzden eve gidiş yolumu değiştirdim çünkü insanlar kavşağın içindeki kişinin önceliği olduğunun farkında değil. Aşağıda dönel kavşak kuralını fotoğraflı olarak koyuyorum lütfen riayet edin. Sırf bu kurala uymayan terbiyesizler yüzünden Ataşehir migros önü kitleniyor.

http://images.slideplayer.biz.tr/11/3159828/slides/slide_49.jpg

Day Walker
12-02-2016, 07:38
Sis fabrika cikisi yanik gibi gezen ticarilere ayarim onune gecipaciyorm arka sisi,elin korelisi sagli sollu iki tane koymus kor olsun pezevenkler.
Abuk subuk kapali trafikte sellektor atan arkamdan darlayanada arka sis ac kapa yapiyorum aptallar fren sanip yapisior frene eli ayagina dolasiyor,
Yine abuk subuk makaslara girmeye calisani sokmam genelde servisler uste kirip yol almaya niyetlenio bende ona dogru kiriyorum genelde.
Sol seride yapisan hafriyat vs tarzi her turlu kamyon cekilene kdr korna sellektor ceklincede onune gecip ince ince frenle 30 40 a kdr dusuruyorum

gençliği sende görüyorum evladım :hehe:

inan bana bu hissettiklerin büyüyünce geçiyo :D ama hala uyuz olmuyo değilim onları da polis görsün artık diyip devam ediyorum.

Akşamları servisle anadolu-avrupa yaparken yasak olmasına rağmen köprüden geçmeye çalışan kamyonlar var onları özellikle polise bildiriyorum :D şuanlık tek aksiyonum bu

Berkan
12-02-2016, 07:47
gençliği sende görüyorum evladım :hehe:

inan bana bu hissettiklerin büyüyünce geçiyo :D ama hala uyuz olmuyo değilim onları da polis görsün artık diyip devam ediyorum.

Akşamları servisle anadolu-avrupa yaparken yasak olmasına rağmen köprüden geçmeye çalışan kamyonlar var onları özellikle polise bildiriyorum :D şuanlık tek aksiyonum bu

muhtemelen eskiden peşlerine veriyodumda onu bıraktım ama emekli albay spec moduna geçermiyim bilemedim :hehe:

@XoR çok beklersin o kavşagın düzelmesini ve içtekine yol verilmesini :D

skunk11
12-02-2016, 07:51
Motorculara kafadan direk yol veriyorum, her zaman.
Klasik araçlara, gözüme güzel görünen ve ilgimi çeken araçlara da selam verip, gerekiyorsa yol veririm.

Day Walker
12-02-2016, 07:51
muhtemelen eskiden peşlerine veriyodumda onu bıraktım ama emekli albay spec moduna geçermiyim bilemedim :hehe:

@XoR çok beklersin o kavşagın düzelmesini ve içtekine yol verilmesini :D

Arabayı bile hafta sonları kullanıyorum oda yakın yere gidiyosak hanım kullanıyo bırakmıyo direksiyonu :D kendimize araba alana kadar emekli albay olmaya devam :D

kelalper
12-02-2016, 07:52
Kaynak yapmaya kalkanlara silecek kolu kullanmayanlara yol vermem geri kalan herkese yol veririm.
Arka sis açanlara da anabacı düz giderim kardeşim olsa sopa atarım. Kimse arabam güzel gözüküyor diye arkadan gelene ızdırap olmak zorunda değil. Yok focusun götünün şurasındaymış falan hikaye. O lambanın amacı sisli puslu havada arkadan gelenin gözünü alarak uyarı sağlamak. Çok seviyorsa koyarsın yatak odana yastığının hizzasına tavana takarsın akşam yatarken açarsın uyuyabiliyorsan uyursun. Yolda gördüğümde ikaz ederim anlamıyorsa küfür ederim. Laf ederse de iner döverim.Net.

ogunozcan
12-02-2016, 08:13
çakma xenon far kullananlar da arka sıs acanlar kadar suçlu bence arkadan sıs acıp arkadakı adamı kor edenler ondekı gıdenı aslında xenon farları ıle kor edıyor aynı sey

PiscocuK
12-02-2016, 08:47
Kaynak yapmaya kalkanlara silecek kolu kullanmayanlara yol vermem geri kalan herkese yol veririm.
Arka sis açanlara da anabacı düz giderim kardeşim olsa sopa atarım. Kimse arabam güzel gözüküyor diye arkadan gelene ızdırap olmak zorunda değil. Yok focusun götünün şurasındaymış falan hikaye. O lambanın amacı sisli puslu havada arkadan gelenin gözünü alarak uyarı sağlamak. Çok seviyorsa koyarsın yatak odana yastığının hizzasına tavana takarsın akşam yatarken açarsın uyuyabiliyorsan uyursun. Yolda gördüğümde ikaz ederim anlamıyorsa küfür ederim. Laf ederse de iner döverim.Net.

senden sopa yemek çok zevkli olurdu bir an hayal ettim de :D

o değil de bu yeni ticariler kapalı kasa minibüsler okul servisine dönenler vs, abi arasın önünde gidemiyorsun o nasıl bir far yükkseklik ayarı öyle 106 tamam basık diyordum rx8 de yay yok şirket aracında yay yok yine kör ediyor yine kör ediyor.Hele birde aptal saptal bir xenon kiti takılıyorsa aman Allah'ım

far stop işini standart hale getirmeleri gerek.önceden xenondu bixenon oldu şimdi led far çıkarmışlar dün arkamdan bir jip geldi uzay gemisi e5 e indi sandım one lan öyle :D

onurc
12-02-2016, 08:48
Hayrola benim dürüstçe yazmam bazı insanlara bayağı dert oldu heralde.Ben gündüz açarım diyorum çok nadir o da.yok focusun şurasındaymış falan fişman.Adam ana bacı giderim diyor.Böyle bişey yok kimse kusura bakmasın.Önündeki adam seni rahatsız edecek şekilde seyir ediyorsa,ikazından anlamıyosa,sende ondan kopamayıp taciz ediyosan belanıda bulursun mevlanıda.geç git uyarından anlamıyorsa.Allah belasını versin sis lambasınında afedersiniz.eskisiniz diye de bana bu kadar kişinin içinde atar yapmanın manası yok.sanal ortamdayız.

Yaşınız benden oldukça büyük tecrübelisinizdir eyvallah.Ben saygıda kusur etmedim şu ana kadar sizde bana forumun ortasında bariz bir şekilde ana bacı yapamazsınız.tanımıyoruz etmiyoruz.ne saçmalık bu abicm ?

XoR
12-02-2016, 08:53
Hayrola benim dürüstçe yazmam bazı insanlara bayağı dert oldu heralde.Ben gündüz açarım diyorum çok nadir o da.yok focusun şurasındaymış falan fişman.Adam ana bacı giderim diyor.Böyle bişey yok kimse kusura bakmasın.Önündeki adam seni rahatsız edecek şekilde seyir ediyorsa,ikazından anlamıyosa,sende ondan kopamayıp taciz ediyosan belanıda bulursun mevlanıda.geç git uyarından anlamıyorsa.Allah belasını versin sis lambasınında afedersiniz.eskisiniz diye de bana bu kadar kişinin içinde atar yapmanın manası yok.sanal ortamdayız.

Yaşınız benden oldukça büyük tecrübelisinizdir eyvallah.Ben saygıda kusur etmedim şu ana kadar sizde bana forumun ortasında bariz bir şekilde ana bacı yapamazsınız.tanımıyoruz etmiyoruz.ne saçmalık bu abicm ?

Arka sis farını açana yukarıda yazdığım şekilde küfür ediyorum. Seninle denk geldiysek / gelirsek sanada ediyorumdur.

Açma arkadaşım arka sis farını. Normal hava şartlarında bu sis farını açmanın ne sana faydası var cahilmisin ?

onurc
12-02-2016, 08:59
başka bir konuda olduğu gibi okumakla anlamak arasında çok fark var.tekrar yazayım.konuyu patates ettik ama,çok nadir gündüzleri kafama eserse açarım demişim.şahsıma ait bir aracım zaten yok.sen veya başkaları tutupta bariz beni işaret ederek anabacı küfür edermiş.kimsiniz sizde küfür ediyorsunuz benim anama bacıma? çok mu rahatsız oldun.ara polisi,magandamısınız taciz ediyosunuz.yok sis açarmışsınız uzunları yakarmışsınız,e sende aynısını yapıyorsun o da sana sövsün o zaman ? Konuyu nası saptırıyorsunuz belli değil.keşke yazmasaydım.forumda eski olan sanırım böyle küfür etme hakkına sahip oluyor. düzgün bir dille ifade edebilirsin mesala " kardeş hiç gerek yok ,küfür yemektense yakma daha iyi (:" gibi.

Volkann
12-02-2016, 09:00
5 sayfa olmuş hepsini okuyamadım , Genel olarak modifiyeli modifiyesiz çoğu araca yol veririm , gördüğüm beyendiğim araçlara ışıklarda filan sahibine maşallah güzelmiş derim. Benimde sıkıntım benim 106 yı gören yanımda egzoz yapıyo , makas atmaya çalışıyo , yakından filan geçiyolar bunlarıda anlayamıyorum.

batucan
12-02-2016, 09:04
Arka sisten dolayı kimbilir kaç kez küfür yedin şimdi burda yazılınca mı zoruna gitti?

i-vtec07
12-02-2016, 09:11
Ne zaman 70-80 le sağdan gitsem tehlike atlatıyorum. Kesinlikle soldan yardırıp gidiceksin en güvenlisi .

Trafikte en sinir olduğum şey ise şu sarı dorseli kamyonlar.

Bayanlar ve yaşlılarda çok tehlikeli olabiliyo bazen .

Yol verme konusunda ise genellikle üşenmem yol veririm.
Karşı tarafta teşekkür eder hep.

XoR
12-02-2016, 09:12
başka bir konuda olduğu gibi okumakla anlamak arasında çok fark var.tekrar yazayım.konuyu patates ettik ama,çok nadir gündüzleri kafama eserse açarım demişim.şahsıma ait bir aracım zaten yok.sen veya başkaları tutupta bariz beni işaret ederek anabacı küfür edermiş.kimsiniz sizde küfür ediyorsunuz benim anama bacıma? çok mu rahatsız oldun.ara polisi,magandamısınız taciz ediyosunuz.yok sis açarmışsınız uzunları yakarmışsınız,e sende aynısını yapıyorsun o da sana sövsün o zaman ? Konuyu nası saptırıyorsunuz belli değil.keşke yazmasaydım.forumda eski olan sanırım böyle küfür etme hakkına sahip oluyor. düzgün bir dille ifade edebilirsin mesala " kardeş hiç gerek yok ,küfür yemektense yakma daha iyi (:" gibi.

Bende sana Türkçe olarak yazıyorum ama idrak yolları enfeksiyonu olmuşsun idrak edemiyorsun yazdıklarımı.

Kafana estiği gibi arka sis farını açamazsın. Açarsan da küfürü yersin, yolda denk geldiysek de çoktan yemişsindir.

Bu yazdıklarımın yaş büyüklüğü forumda eskilikle alakası yok. Özgür bir şekilde yapılan eyleme karşı tepkimi ortaya koyuyorum. Ben seni falan işaret etmiyorum, bahsettiğin işi yapan herkese küfür ediyorum sadece arabası Focus olanlara değil :)

onurc
12-02-2016, 09:13
Arka sisten dolayı kimbilir kaç kez küfür yedin şimdi burda yazılınca mı zoruna gitti?

Uzattıkça uzatıyorsun.cıvkını çıkarma istersen olur mu ? Kıvırmak gibi algılarsınız belki ama toplasan 5 kere falan ya yapmışımdır ya yapmamışımdır.Kendiniz sütten çıkmış akkaşık mısınız.Bennce değilsiniz,kimse değil,bende o da.

Bak anlamakla okumak arasında çok fark var.bir kaç kişi seni savunuyor diye şahlanma istersen.sen küfürünü et kardeşim etmekle kalırsın.ben de ediyorum ettiğimle kalıyorum birşey olmuyor.Yüzyüze görüşsek belki can ciğer olacağız ama bu tarz polemiklere inan gerek yok.Bak ben yazılanları okuyup anladım"rahatsız ediyormuş gece gündüz yakılmaması gerekiyor" bitti.5 sayfa olmuş herkes sis lambasına takılmış.Şurda hepimiz işimizde gücümüzde insanlarız forumda vakit geçirmeyi seviyoruz.iş stresinde iyi oluyor.kafamız dağılıyor.konu büyümesin bence (:

PiscocuK
12-02-2016, 09:19
Uzattıkça uzatıyorsun.cıvkını çıkarma istersen olur mu ? Kıvırmak gibi algılarsınız belki ama toplasan 5 kere falan ya yapmışımdır ya yapmamışımdır.Kendiniz sütten çıkmış akkaşık mısınız.Bennce değilsiniz,kimse değil,bende o da.

Bak anlamakla okumak arasında çok fark var.bir kaç kişi seni savunuyor diye şahlanma istersen.sen küfürünü et kardeşim etmekle kalırsın.ben de ediyorum ettiğimle kalıyorum birşey olmuyor.Yüzyüze görüşsek belki can ciğer olacağız ama bu tarz polemiklere inan gerek yok.Bak ben yazılanları okuyup anladım"rahatsız ediyormuş gece gündüz yakılmaması gerekiyor" bitti.5 sayfa olmuş herkes sis lambasına takılmış.Şurda hepimiz işimizde gücümüzde insanlarız forumda vakit geçirmeyi seviyoruz.iş stresinde iyi oluyor.kafamız dağılıyor.konu büyümesin bence (:

bencede olayı kişiselleştirmenin anlamı yok direk zorunamı gitti falan olmamış
son yorumuna katılıyorum işimide gücümüzde insanlarız vakit geçiriyoruz öğreniyoruz eğleniyoruz konu büyümesin

yeni olduğun için eskiler tutuluyor savunuluyor sanabilirsin
site ilk kuruluğunda üyeydim küfür ettim onuda kısaltarak (2012 yılında )ve üyeliğim silindi vay lan bu bizim arkadaşımız ilk 3 üyemizden biri denmedi o konuda için rahat olsun

AliGizda
12-02-2016, 09:20

Ya ne gerek var böyle en ufak şeylerde tartışma çıkarmaya. Arkadaş kendisine hoş geldiği için yakıyorum demiş. Kimseyi tanımam etmem, bende kıl olurum sis yakan araçlara ama küfür etmem hele burada bir arkadaşımız bunu bende yakıyorum diye dile getirmişse yakma güzel kardeşim dersin olur biter. Yok senle denk geldiysek sende küfürü yemişsindir falan gerçekten olmaması gereken şeyler. Bende araba bağırtan, yolda saçma sapan makas atan, gündüzde olsa sesi açıp gezen insanlara kıl oluyorum ama küfür hakedicek bişey yok. Arkadaşımız kendisinin yaktığını belirtmiş ve bende hiç yakmam ve yakanada dibine kadar girer uzunlarımı yakar sonra önüne geçip arka sisi açar kaparım anlarsa anlar anlamazsa ben dersini vericek değilim. Rahatsız ediyosa beni geçerim ya da yavaşlarım. Basit ve net.

BARR
12-02-2016, 09:20
Genelde salak saçma gazlamaya çalıştıkları için kendi hallerine bırakıyorum :)

Berkan
12-02-2016, 09:24
illa sis yarı yakmak isteyen zahmet edip o kodumun ampülünü fren/stop lambasıyla değişşin(5-10 TL) baride gözümüze tecavüz etmeyip normal olarak yansın ne biz küfür edelim nede sizin kulağınız cınlasın

onurc
12-02-2016, 09:26
Ya ne gerek var böyle en ufak şeylerde tartışma çıkarmaya. Arkadaş kendisine hoş geldiği için yakıyorum demiş. Kimseyi tanımam etmem, bende kıl olurum sis yakan araçlara ama küfür etmem hele burada bir arkadaşımız bunu bende yakıyorum diye dile getirmişse yakma güzel kardeşim dersin olur biter. Yok senle denk geldiysek sende küfürü yemişsindir falan gerçekten olmaması gereken şeyler. Bende araba bağırtan, yolda saçma sapan makas atan, gündüzde olsa sesi açıp gezen insanlara kıl oluyorum ama küfür hakedicek bişey yok. Arkadaşımız kendisinin yaktığını belirtmiş ve bende hiç yakmam ve yakanada dibine kadar girer uzunlarımı yakar sonra önüne geçip arka sisi açar kaparım anlarsa anlar anlamazsa ben dersini vericek değilim. Rahatsız ediyosa beni geçerim ya da yavaşlarım. Basit ve net.

Çok güzel yazmışsın dostum sağol :) Yanlış anlaşılmak istemem. En son kağıthanede bir araca buna benzer sebepten 546546456 kere selektör attım diye önümü el frenleriyle kesip silah çıkartıp alibeyköye kadar kovaladı beni . Allah tan birşey olmadı.Benim zaten bir arabam yok günlük haftalık bindiğim.Arkadaşlarla çıkınca klasik laf"kanka versene ben kullaniyim"o da 2-3 km belki.o anda yakmışımdır.Bundan sonra zaten yakmam çok tepki aldık :) . Rahatsızlık verdik forum yetkilileri , konu sahibi kusuruma bakmasın.

MDeniz
12-02-2016, 09:26
Kamberli hondalar, vücudu önde araba kullanan tofaşçılar, 34 plaka şirket araçları, taksiciler, dolmuşçular, otobüsçüler, oyun havası dinleyen motorcular hariç herkese yol veririm

Vücudu önde giden tofaşçılar bu söze katıla katıla güldüm :D

CRX
12-02-2016, 09:27
araba apaçi işi durmuyorsa ben her zaman yol veriyorum, devam kardeşim benim hesabına , kendim de haz alıyorum

Maxi
12-02-2016, 09:54
illa sis yarı yakmak isteyen zahmet edip o kodumun ampülünü fren/stop lambasıyla değişşin(5-10 TL) baride gözümüze tecavüz etmeyip normal olarak yansın ne biz küfür edelim nede sizin kulağınız cınlasın

aynı şeyi yazmak için girdim fakat doğrusunu yazayım.

sis lambalarının ampülleri 21 watt lıktır
eğer size göre o dünyanın en önemli lambasını yakmak zorundaysanız ampülünü 5 wattlık olanlarla değiştirin.
ondan sonra sürekli yansın kimsenin umrunda olmaz, hemde küfür yemezsiniz...

bu yaşıma kadar istanbulda daha hiç sis lambası yakmam gerekmedi (gerçekten ihtiyaç yok)
ona rağmen sisleri 5 wattlık ampüllerle değiştirdim, yanlışlıkla yansa bile kimse fark etmez.

edit:
çok acayip bir araba olmadıkça (led li medli)
sis far ve fren ampülleri aynıdır (21 watt)

ama sis farlarının iç tasarımı farklıdır
mercek gibi gözümüzü almasının nedeni o dur.
ampülleri aynı güçte olmasına rağmen 2 kat daha fazla ve çok dik ışık verir.
o yüzden 5 wattlık ampül tak rahat et :)

tabi gerçekten yoğun sisli bir havada o lambalara ihtiyacımız olursa ne yaparız?
en güzeli gerekmedikçe hiç yakma daha iyi :) küfür yemekten iyidir ..

PiscocuK
12-02-2016, 09:56
http://i.hizliresim.com/rZlYZ1.jpg

aslan
12-02-2016, 09:58
Ben yol verecegim zaman aracındaki modifiye anlayışına göre davranıp hareket ediyorum

Orhan
12-02-2016, 10:02
Sis farı ile ilgili yorumum genel ile aynı yapmayın kardeşim harbi sövüyoz içinde kim var bilemediğimiz için genel olarak sövüyoz zorunuza gidiyorsa yakmayın.
Uzun far ve selektörle ilgili durumda aynı sövüyoz.
Özellikle yoğun trafikte yol istemenin mantığını çözemedim herkes 70 le gidiyor abi gelip selektör yapıyor. Yok yani nere gideceksin. Gidilecek bi yer olsa ben zaten giderim sanki beyin cerrahı hayat kurtarmaya gidiyor lavuk hepimiz eve gidip tv izliyoz işte derdin ne yani.
Babamın bi sözü var hep kulağımda "Erken gidene madalya vermiyorlar"

Ewren
12-02-2016, 10:09
Bende yağmur yokken silecekleri çalıştırıyorum. acayip şekil bişiy

bende geri geri gidiyorum km yapmasın araç diye.

Aero
12-02-2016, 10:53
Genelde trafikte güzel şekilde modlanmış, göze ve gönüle hitap eden otomobil ve motorlar için camı açıp parmağımla işaretimi yaparım. Mutlaka onlarda teşekkür mahiyetinde klakson çalar ya da işaret yaparlar.

http://img2-acunnstatic.mncdn.com/upload/galeri/1_718616515160b2bd42b37.jpg

Seke seke giden apaçi tayfası bana bulaşmadığı sürece de bir şey yapmam. 3 şeritli bomboş yolda aracın kıçına kadar girip sözde tamponun tozunu almaya çalışanlara da Saab'ın maharetlerini sunarım.

onurc
12-02-2016, 11:10
bende geri geri gidiyorum km yapmasın araç diye.

Araba sıfır abi bırak biraz km yapsın (:

Muharrem C.80
12-02-2016, 12:14
5 sayfa olmuş hepsini okuyamadım , Genel olarak modifiyeli modifiyesiz çoğu araca yol veririm , gördüğüm beyendiğim araçlara ışıklarda filan sahibine maşallah güzelmiş derim. Benimde sıkıntım benim 106 yı gören yanımda egzoz yapıyo , makas atmaya çalışıyo , yakından filan geçiyolar bunlarıda anlayamıyorum.

Kompleks diyorum ben buna. Pure..

Rec.O
12-02-2016, 12:22
Tanıdıgım olursa selam veririm oda şu şekil, ilk o selam verecek korna veya sellektör yapacak :) Yoksa diğer şekilde sen basıyosun o görmğyo basmıyor bozuluyosun :)) Modifiyeli olmasına gerek yok baktım arkadan trafik dolu önceki adam cıkmaya calısıyor yol veririm çocuklu bayanlara yaşlı amcalarada yol veririm genellikle..

Burak Mehmet
12-02-2016, 12:24

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Jön Türk
12-02-2016, 12:31
Bana denk gelen herkes vites düşüyor :D

aqustic
12-02-2016, 12:39
Kamberli hondalar, vücudu önde araba kullanan tofaşçılarr, 34 plaka şirket araçları, taksiciler, dolmuşçular, otobüsçüler, oyun havası dinleyen motorcular hariç herkese yol veririm

Bu vücudu önde kullanan tofaşçılar cidden her yerde var.Nedir abi bu önde kullanmanın amacı?Hele biri bi açıklasın.:)
Özellikle pazar günleri bu tipleri kırmızı ışıkta beklerken görüyorum.Direksiyon başında genelde zayıf çelimsiz esmer sakalları yeni çıkmaya başlamış tipler oluyor.

Bana çok yol veren oldugu için kim olursa olsun yol veriyorum.Doğan,şahin,mercedes e,bmw f modifiyeli,modifiyesiz farketmiyor.

Aero
12-02-2016, 12:42
:)

https://www.youtube.com/watch?v=cexdDgv2kWg

kelalper
12-02-2016, 13:05

Bu yorumundan önce inatla ben yakarım isteyen şikayet eder diyen sen değil miydin? Sendin. O zaman o küfürü yersin kardeşim. O sis farını istediğin yere tak heryerden gözünü alır. Benim hayatımı tehlikeye atmaya hakkın var mı? yok. O yüzden inatla yakmaya devam edersen o küfürü sonuna kadar yersin. Laf ettiğim zaman da lulu yaparsan o lamba takımını ben sana monte ederim. Ve inan beni tanımıyorsun gerçekten de yaparım. Gece gündüz fark etmez. O far insanın gözünü alır. Sen yakmaya devam et karşılaşırsak anlarsın.

bugra_0101
12-02-2016, 13:22
Bu yorumundan önce inatla ben yakarım isteyen şikayet eder diyen sen değil miydin? Sendin. O zaman o küfürü yersin kardeşim. O sis farını istediğin yere tak heryerden gözünü alır. Benim hayatımı tehlikeye atmaya hakkın var mı? yok. O yüzden inatla yakmaya devam edersen o küfürü sonuna kadar yersin. Laf ettiğim zaman da lulu yaparsan o lamba takımını ben sana monte ederim. Ve inan beni tanımıyorsun gerçekten de yaparım. Gece gündüz fark etmez. O far insanın gözünü alır. Sen yakmaya devam et karşılaşırsak anlarsın.

arka sis yakanlara ben sövüyorum hatta uğraşıyorum her türlü pisliği yapıyorum kimsede kusura bakmasın ,, alper abinin söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum

skyhigh
12-02-2016, 13:32
apaçi arabaları hariç yol veririm

Tunacan
12-02-2016, 13:47
Sivil plaka çakarlılara yol veriyormusunuz?

Orhan
12-02-2016, 13:57

Yok vermiyorum plakasını ve hatta durumu mutlaka emniyete bildiririm.
Hatta bi keresinde peş peşe baya gittik polisle kovalamaca yaşadılar ve baya film gibi olaylar yaşandı yaka paça tutuklandılar.

PiscocuK
12-02-2016, 13:59

biraz süzer öyle veririm kendini belli ediyor genelde orjinaller

Tunacan
12-02-2016, 14:01
Hatta bi keresinde peş peşe baya gittik polisle kovalamaca yaşadılar ve baya film gibi olaylar yaşandı yaka paça tutuklandılar.

Dün 06 ANU89 plakalı linea takıldı peşime. Gimat önünden ivediğe doğru gidiyordum. Yol vermedim. Sağımdan geçti gitti. Sonra da 155'e ihbar ettim.
Naaptılar bilmiyorum sonrasında...

Orhan
12-02-2016, 14:04
Dün 06 ANU89 plakalı linea takıldı peşime. Gimat önünden ivediğe doğru gidiyordum. Yol vermedim. Sağımdan geçti gitti. Sonra da 155'e ihbar ettim.
Naaptılar bilmiyorum sonrasında...

Polis aracı vs değilse bu ihbarları mutlaka değerlendiriyorlar çok şahit oldum

Tunacan
12-02-2016, 14:05
Polis aracı vs değilse bu ihbarları mutlaka değerlendiriyorlar çok şahit oldum

Sivil olup olmadığını anlamanın bir yolu yokmu?

Orhan
12-02-2016, 14:06
Sivil olup olmadığını anlamanın bir yolu yokmu?

Onlar biliyor plakadan

Tunacan
12-02-2016, 14:07
Onlar biliyor plakadan

İşte keşke biz de bilebilsekte, göreve giden adamların boşyere önünü kesmesek.
Yollar çakma sirenli çaça tiplerle kaynıyor çünkü..

PiscocuK
12-02-2016, 14:09
genelde sivillerse yada önemli kişi taşıyorlarsa arkada mutlaka anten vs oluyor

cuneytturkoglu
12-02-2016, 14:13

Yanlız değilsin bendede çok fena hayranlığı var

EREN34
12-02-2016, 14:16

Sen kimseye yol vermiyorsun demek ki :D :D :D

Konuya dönersek;
Kimseye arabasına göre davranmam. İnsan gibi kullanmak varken sırtıma çıkmaya çalışır, hayvanlık yaparsa haddini bildiririm. Bknz: sol ön çamurluğumdaki göçük.

OrcunInce
12-02-2016, 14:21
- Sinyal veren herkese yol veriyorum, vermeye çalışıyorum.

- Arka sisi açık herkesin beynine beynine uzun çakıyorum, anlamazsa önüne geçip sislerimi açıyorum, yine anlamazsa sol ayağımı frene koyuyorum, anlamazsa 3'e sokup ses çıkartıyorum, anlamazsa Allah'a havale ediyorum.

- Yanıma gelip gaza gelen olunca teyp ile ilgileniyormuş gibi yapıyorum.

- Rolling yapmak için yolu tıkayıp, önüme makas atanları öldürmeye çalışıyorum. (forumda kendisi beyaz ibiza cupra)

- Beni riske atacak şekilde makas atanlara zulüm oluyorum, belki anlar da bir daha yapmaz diye.

- Çakarlı araçları emniyete şikayet ediyorum, mümkünse fotoğrafını çekiyorum.

- Emniyetten gidemesinler diye emniyeti ortalıyorum, arkası baya bir karışıyor.

- Telefonla konuşupta ilerlemeyen görürsem de önüne geçip sol ayağı frene koyuyorum. Görünce altlarına sıçıyorlar.

Evet zibidiliklerim bu kadar.

dahan
12-02-2016, 14:27
taksiciler haric bütün araclara yol veririm ,,,

Muharrem C.80
12-02-2016, 14:28

İstanbulda öyle olacağını hiç sanmıyorum. Burda 3-4 polis tanıdığı olan yapıştırıyor çakarı ızgaranın içine. Helebirde böyle müdür yardımcısı şube amiri vs tanıyorsa ohoo megafon vs direk. O yüzdende 10 arabadan birinde var. İhbarda etsen bi cacık yapmazlar. Hepsi rahatına düşkün burda bir şikayete tepetaklak olmamak için hiçbirşey yapmazlar.

onurc
12-02-2016, 15:31

Ben inatla yakarım diye bir şey söylemedim abicim ? gayet uygun bir dille yazıyorum.Ben isteyen yakar isteyen şikayet eder derken özellikle kendimi kasdetmedim ama siz focus mocus farketmez diyerek oku direk bana çeviriyosunuz.polemik yaratacak bir durum yok.belli ki canı sıkkın olanlar küfür ederim diyerek direk girişiyor konuya.düşüncelerimi yazdım anladığım neticeyide yazdım.örneğini verdim yukarıda.aktif olarak araç süren birisi değilim.burda tehditkâr konuşmanın hiç ama hiç manası yok.bu konu neden bu kadar uzadı anlamıyorum.tamam siz döversiniz yaparsınız beni ilgilendirmez kim ne istiyorsa yapsın.konu sis lambası yakanlara napıyoruz değil.şayet ben dürüstçe yaktığımı söylüyosam(ki eskilerden bahsediyorum), karşılığı " ben dümdüz sövüyorum" olmamalıdır.Adam gibi dersin ki kardeş böyle böyle.bunu diyemiyorsa veya demiyorsa konu direk tartışma odaklı giriyor belli ki.kaldı ki sis lambasını yakanlarla uğraşıyorum diyenlerde aynı şekilde tehlikeye atmıyor mu trafiği.aynı mantık.
Genel konuşuyorum şu an tartışığımız kimse üstüne alınmasın.trafikte böyle atarlanıp çok dayak yiyen gördüm.bunlara gerek yok.ben kimseye bulaşmam.2 kere sis lambası yaktım diye bu kadar üstüme gelmeyin bence :) biz size abi diyoruz bu forumda bişeyler öğrenip kapmaya çalışıyoruz.böyle hoş olmuyor.
saygılarımı sunarım..

cuneytturkoglu
12-02-2016, 15:47
Ben inatla yakarım diye bir şey söylemedim abicim ? gayet uygun bir dille yazıyorum.Ben isteyen yakar isteyen şikayet eder derken özellikle kendimi kasdetmedim ama siz focus mocus farketmez diyerek oku direk bana çeviriyosunuz.polemik yaratacak bir durum yok.belli ki canı sıkkın olanlar küfür ederim diyerek direk girişiyor konuya.düşüncelerimi yazdım anladığım neticeyide yazdım.örneğini verdim yukarıda.aktif olarak araç süren birisi değilim.burda tehditkâr konuşmanın hiç ama hiç manası yok.bu konu neden bu kadar uzadı anlamıyorum.tamam siz döversiniz yaparsınız beni ilgilendirmez kim ne istiyorsa yapsın.konu sis lambası yakanlara napıyoruz değil.şayet ben dürüstçe yaktığımı söylüyosam(ki eskilerden bahsediyorum), karşılığı " ben dümdüz sövüyorum" olmamalıdır.Adam gibi dersin ki kardeş böyle böyle.bunu diyemiyorsa veya demiyorsa konu direk tartışma odaklı giriyor belli ki.kaldı ki sis lambasını yakanlarla uğraşıyorum diyenlerde aynı şekilde tehlikeye atmıyor mu trafiği.aynı mantık.
Genel konuşuyorum şu an tartışığımız kimse üstüne alınmasın.trafikte böyle atarlanıp çok dayak yiyen gördüm.bunlara gerek yok.ben kimseye bulaşmam.2 kere sis lambası yaktım diye bu kadar üstüme gelmeyin bence :) biz size abi diyoruz bu forumda bişeyler öğrenip kapmaya çalışıyoruz.böyle hoş olmuyor.
saygılarımı sunarım..

Tech turkey bi aile değilmi hepimiz bi aile değilmiyiz tamam tartışırsınız ama küfür filan uzatmayın. Sis farını açıyorsa bile hata yaptığının farkında olarak açıyor biz trafikte sokmu suçsuz kullanıyoruz hiç mi hatamız olmuyor farkında olarak veya olmayarak hepimize bi küfür edilmiştir zaten fazla uzatmayın konu iyice saptı gitti

arm
12-02-2016, 15:48
Modifiyesine bağlı

Diyadin
12-02-2016, 16:03
Şahinden ferrariye kadar özenle ve zevkle yapılmış bütün araçlara hayranlıkla bakarım.

Arka sis merceksiz fara xenon önüme kırarak makas atan kim varsa bütün kıllıkları yaparım :)

KÖROĞLU
12-02-2016, 16:44
Arka sis yakanlara direkt uzunları yakıyorum. Foto çekiyorum, arayıp polise ihbar ediyorum. %99 yol veririm.

Ama ışıkta en sağdan gelip önüme geçenle de çok it dalaşı yapmışlığım ayna tokuşturmuşluğum var.

Bazen ışık yakalamak için basıp önüne geçtiklerimden de özür babında 4 lü leri yakar "kusura bakma" derim.

İstanbuldakiler trafikte sorun yaşıyoruz demesin, Sakarya ya gelip araç kullanmadan.

Aero
12-02-2016, 16:52
- Emniyetten gidemesinler diye emniyeti ortalıyorum, arkası baya bir karışıyor.

Bunu yapmayı çok seviyorum. El kol hareketi ile söylenenleri de direk polise bildiriyorum.

ogunozcan
12-02-2016, 18:48
Canli canlihttp://i67.tinypic.com/2lsxudt.jpg

Schumi
12-02-2016, 19:16
Hayatımda bisiklet yada motosiklet kullanmadım ama ehliyet aldığımdan beri bütün 2 tekerlere yol veririm. Sıkışık trafikte geriye takıp bile yol veririm.
Sol şeritte dahi olsam aynalardan arkaları kontrol ederim. O yüzden arkadan hızlı gelen bir araba selektör yapmadan yol veririm.
Hatta yanımda araçlar varsa ekonomi yapma durumunu bozar azıcık gaza basar hızlanır gene çekilir yol veririm. :)
Sinyal ile yol isteyen yol veririm.
Yavaş gidiyorsam makas atarak gelenlere yol veririm. :)
Bir tek zırt pırt her istediği yerde duran minibüslere yol vermem. He birde kamberli 1.4 is'lere. :D

Ayrıca gözlerim çok iyi görüyor ve kolay kolay gözüm birşeyden rahatsız olmaz. Gece yada gündüz arka sis farı yakandan rahatsız olmuyorum. Ama komik geliyor. Gerizekalı arabasının güzel gözüktüğünü mü sanıyor böyle olunca diyorum. Benim arabamda ön yada arka sis farları arıza yapsa 10 yıl fark etmem. :)

Ama şuda bir gerçek ki kolay kolay yol istemem direk yolu alırım. :)

hakan_41
12-02-2016, 19:58
yol verme olayı tamamen ruh halime bağlı , gerçekten hızlı boy ölçüşemeceğim arabalara yol vermediğim de oluyor , ufak arabalardan kaçıp sağa kaydığım da :)
ama genelde yol akmıyosa zaten yol vermem , akıyo olsa bile gıcık kaparsam ben de basarım , genelde de sağdan geçircek ara bırakma.. ve forumun %90 ı da böyle gördüğüm kadarıyla :D

arka sis polemiği açılmış , şöyle bir ekleme yapayım ,kullandığım arabada arka sis varsa dibimden takip edene yakıyom feleğini şaşırıyo :D

şimdi kafamdaki düşünce kadett' e ortaya yuvarlak sis takmak , ben görücem o zaman ön/arka sis yakanları , arkama düşmeyin :D :D

Schumi
12-02-2016, 21:05
Yahu siz sis farlarına xenon mu takıyorsunuz. Nasıl arkadakine bu kadar etkisi oluyor ?

onurc
12-02-2016, 21:08
O focus ben değilim :D

AşkınS.
12-02-2016, 21:21
O anki keyfime bağlı diyelim.. Bugün adam benim yoluma atladi hemde hic sinyal vermeden.. Bende soldan devam ederken bu ara gazi vere vere önüme gecmeye çalıştı. Ama üzerine yatirinca anladı sanirim ciddiyeti. Olduğu yerde kaldi :)

onurcu
12-02-2016, 21:41
bu arka sis olayından bende o kadar nefret ediyorum ki anlatamam ben akşam vaktinde lambalarda beklerken bile freni bırakıp el frenini çekiyorum fren lambaları arkadaki adamın gözünü almasın diye

turci
12-02-2016, 21:45
ben de bu arka sis mantığını anlamadım,sadece Türkiye'ye özgü olsa gerek çünkü çok karşılaştım.
ne oluyor onu açınca? araç Ferrari'ye mi dönüşüyor? + 500 ps mi oluyor?
kızlar ohaaaa deyip sis açanlara mı veriyor?

ayrıca sol şeritte sürünenler ve sinyalsiz duran sağa sola zıplayanlara sinirleniyorum,bu da genel olarak trde çok yapılıyor, sağ Şerit soldan daha hızlı akıyor!!
biz solu ya basıp gitmek için ya da sollama için kullanıyoruz..

blumenberg
12-02-2016, 21:48
ya biri bana şunu açıklayabilir mi?

Bazılarımızın arabaları spor ve yere yakın. haliyle ara sokaklara girince yollar da kötü olunca yavaşlıyoruz mecburen.

Arkadan bi korna, bi selektor, bıraksalar biz sağa geçecez zaten. Ama yok illa kanıtlayacaklar kötü yollarda en hızlı arabaya sahip olduklarını, ben buraları hızlı geçerim edalarını... :)

bugra_0101
12-02-2016, 21:58
saygılarımı sunarım..

arkadaşım madem trafikte değilsin aktif kullanmıyosun kırk yılda bir kullanıyosun bilmem ne o zaman neden kendi üzerine çekiyosun okları boşver yok 2 kere yaktım 3 kere yaktım alınma o zaman üstüne , açık açık yazıyorum arka sisi yanan araba servis minibüsü özellikle master, ducato vurmasına pislik yapıyorum yediği küfürde cabası

ogunozcan
12-02-2016, 22:06
Yanliz sole bisi var arka sislere gicik oluyoruz tamam da ozman sis de yakilmasingerekiyorsa cayir cayir on sisleri sis olmadigi halde gezenler?

ogunozcan
12-02-2016, 22:08
Telden yazinca neden biyle sacma sapan dusuk cumle kuruluyor ? Yani ozman on sisleri yakanlarda bence terbiyesiz oda goz aliyor

onurc
12-02-2016, 22:19
Bence bu sis mevzusunu kapatalım. Konunun özüne dönersek aynı markaysa araçlarımız veririm selamımı. Güzelse arabasıda izleye izleye giderim..

Satanael
13-02-2016, 03:06
Arka sis olayına bende uyuz oluyorum. Arkadaslar bir de su gercek var ön sisler genelde aracların en alt mesafesinde oldugu icin geceleri aynalardan dahil olsa bile gözü cok rahatsız etmiyor cogu kez sehir ici trafiginde farkedilmiyor bile.(sis farı ayarı bozuk salak sacma xenon takılı olanlarda bahsetmiyorum) FAKAT Aracların arka sisleri direk göz hizasındalar ve sıkısık şehir içi trafiginde resmen arkasındaki aracın icini projektor gibi aydınlatmaktadırlar. bu yüzdendirki arka sisleri yakmak arkadaki aracın söförünün gözünü bellemekten ve bi ton hayır dua almaktan baska bişiye yaramıyor.otobanda yağmurda siste karda eyvallah yaksınlar ama normal şartlarda görsel olarakta hic bi güzel yanı yok arkadaki araca eziyetten başka.

Şuda malesef en büyük gercek ki cogu arka sis farı yanan aracında söför koltugunda oturan kişininde bu olaydan haberi yok.Aracının özelliğinden bi haber olan bu arkadaslar rasgele yakıyorlar ve yıllarca o öyle kalıyor :D

Bursa atabulvarında öyle cok kişiyi uyardım ve cogunda aldıgım yanıt "aaa farketmedim nerden kapanıyorki" oldu :D

turbo&quattro
13-02-2016, 03:53
ya biri bana şunu açıklayabilir mi?

Bazılarımızın arabaları spor ve yere yakın. haliyle ara sokaklara girince yollar da kötü olunca yavaşlıyoruz mecburen.

Arkadan bi korna, bi selektor, bıraksalar biz sağa geçecez zaten. Ama yok illa kanıtlayacaklar kötü yollarda en hızlı arabaya sahip olduklarını, ben buraları hızlı geçerim edalarını... :)

Aracim ciddi alcak ve yasadigim sehirin yollari berbat . Surekli 4 luleri yakip uyarmak zorunda kaliyorum ama bazi mallar anlamiyor. Birkac hafta once bi chevy kamyonet tamam vurdu dedim ama zor durdu. Basladi saymaya tabi surekli sakin olan ben bile delirdim. Isiklarda yanina gelip cami acip Turkce anani bilmemnapayim senin p.c diye bagirdim hahahh :D

kelalper
13-02-2016, 12:56
Özgürlüğü bitirecek kişiler siz veya biz değiliz.Rahatsız oluyosanız ararsınız polisi şikayet edersiniz.Ben yapıyorum sonucu ne oluyor ne bitiyor bilmem.Beni görürsen sende yap ara polisi.Olağan dışı durumlara bişey diyemem tabi :)

saygılarımı sunarım..

yukarıdaki ifadeler senin ifaden. O kadar laf söylendiği halde açarım rahatsız oluyorsanız şikayet ederiniz diyen sensin. Başından tamam özür dilerim gözünüzü aldığını bilseydim açmazdım bundan sonra açmam deseydin bu kadar yüklenmezdim. Ama anladığım kadarıyla sen yapmaya devam edeceksin. %90 eminim.

Diğer mevzuya gelince atarlanıp çok dayak yiyen gördüm demişsin ya. Kimse arabadan inmeden kolay kolay ben arabadan inmam ama ben indikten sonra arabasına binip giden de çok gördüm.

blumenberg
13-02-2016, 13:11
Aracim ciddi alcak ve yasadigim sehirin yollari berbat . Surekli 4 luleri yakip uyarmak zorunda kaliyorum ama bazi mallar anlamiyor. Birkac hafta once bi chevy kamyonet tamam vurdu dedim ama zor durdu. Basladi saymaya tabi surekli sakin olan ben bile delirdim. Isiklarda yanina gelip cami acip Turkce anani bilmemnapayim senin p.c diye bagirdim hahahh :D

valla dikkat etmek lazım, kimin ne çıkacağı belli olmuyor. sakin kalmaya çalıştıkça sinirleri germeye yönelik hareketler bitmiyo.

benim aklıma dörtlü gelmemişti, onu da bi deneyim bakalım değişen birşey olcak mı, sanmıyorum :) bilmediklerinden değil başka bi şeyden bu davranışları

sadecefatih
15-02-2016, 00:26
Modifiyeli araç gördüğüm zaman çaktırmadan süzüyorum içimden maşallah maşallah diye diye :) Herkese yol veririm ha bi araba önde gitmişim ha geride çok önemli değil genelde ekonomi kasıyorum zaten. Ama yandan kaynak yapanlara sinir oluyorum olabildiğince yol vermemeye çalışıyorum. Yandan gelip sinyal verse yol istese veririm ama ben vermeden sabit bi şekilde geliyorken sıkıştırmaya başlayınca sinirleniyorum basıyorum bende.Yoğun sapaklarda uzun uzun sıra olduğunda bazı akıllılar tam bariyerin başladığı yerden girip kaynak yapıyo tek şeridi iki şeride çıkarıyorlar. Onları kesinlikle önüme almıyorum,önümdeki araçlardan alan olduğunda sinirleniyorum. Birde orta şeritten sağ şeride geçerken yol vermeyen tipler var ileride sağdan çıkış yapıcam,sağa sinyal verip sağa yanaşıyorum.. Yavaş yavaş giden adam gaza yükleniyo sırf yol vermemek için. Vites küçültüp söve söve giriyorum bende. Arka sis olayına gelincede tasvip etmiyorum arka sis açık birisini görürsem ya basıp geçiyorum yada araya başka araba alıyorum,umrumda olmuyor uğraşmıyorum.

B!Rtan
15-02-2016, 08:10
ben trafikte genelde sağ şeridi kullanırım. tr de herkes sol şeritçi olduğu için genelde sağ şerit daha boştur. hemde sağdan ayrılım,katılım olduğundan her zaman duran trafikte sağ şerit daha hızlı akar. ama ben şeridimde enayi gibi beklerken emniyetten gelipte önüme kırmaya çalışanlar yokmu.. onlar burunlarını soktukça ben ön kaputu dayıyorum. arabaları lüksse vurmam sanıyolar, hepsi yanılıyorlar :)

eskiden daha çok uğraşırdım trafikte ama evlendikten sonra artık hiç uğraşmıyorum.
delikanlılık kalmadı herkesin belinde makina.

wolrath
15-02-2016, 08:13
cogu rahatsiz etmiyor. selam verirse de aliyorum. giderli degilse yol veriyorum , giderliyse 2 isik basiyorum. beni ozellikle standart arabalar rahatsiz ediyor , taciz ediyor. 320d vs tayfasi gibi...

kelalper
15-02-2016, 08:35
Megane vs Fabia RS varken sürekli 320d lerin tacizi deli ederdi beni. Alayı zaten kiralık ve hepsi altındakini spor araba sanıyor. Hayatında hızlı araba binmediği için dizelin torku sırtını koltuğa yapıştırınca uçuyor kaçıyor sanıyor.

BurakOzdemir
15-02-2016, 08:48
motorcular yandan geçicekken kesin yol veririm dikkat ederim

onun dışında atarım d'ye sağ şeritten devam.

umrumamı dünya beaaa

Erdem K.
15-02-2016, 09:01
hafta sonu sakızdaydım, modifiye zevkleri sıfır olsa da motor ve yayalara olan saygıları taktire şayandı. Hiç stres yok adamlarda :) darısı başımıza ...

taylaner
15-02-2016, 09:14
Yol hakkı kiminse onundur.Hak benimse de inata biner gene çarpar geçerim. Kimse babamın oğlu değil ya sonuçta

BARR
15-02-2016, 09:23
hafta sonu sakızdaydım, modifiye zevkleri sıfır olsa da motor ve yayalara olan saygıları taktire şayandı. Hiç stres yok adamlarda :) darısı başımıza ...

Çare Uzoda, kalamarda, ahtapotta.

CNR
15-02-2016, 09:51
En kötüsü denildiği gibi bozuk yollarda taciz eden insanlar arabam ahım şahım basık değil, ama yüksekte değil.Millet kendi arabasıyla çat çut dalıyor çukur falan ne bulursa, ben üzülüyorum arabalara.En ufak rögar kapağı çukuruna düşmemek için slalom yapıyorum resmen, millet bam güm giriyor.

Trafikte selamlaşmaktan ziyade modifiyeli bir araç varsa yanına parkediyorum, nedense daha güvende geliyor.

ÖmerF.Bayar
15-02-2016, 10:27
Ben yol isteyen herkeze yol veriyorum, cokda huzurluyum trafikde,
Oyle cok ama cok begendigim yada ilgimi ceken bir klasik gorursem begendigimi belirtmek icin selam veririm,

BarKing
15-02-2016, 10:46
Amerikada Jeep Wrangler Rubicon varken Jeep wave diye bir olay var, jeep sahipleri hep selam verir birbirine :), Mini wave gibi bisey

ÖmerF.Bayar
15-02-2016, 10:51
Amerikada Jeep Wrangler Rubicon varken Jeep wave diye bir olay var, jeep sahipleri hep selam verir birbirine :), Mini wave gibi bisey

Dubaidede baya tutuyorlar birbirlerini wranglercilar.