PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon pompası arızası yardım

D16inside
13-11-2008, 14:10
direksiyon pompası arıza yaptı aracım 01 cıvıc 1.6İ ES yan sanayi kullanlanan varmı denildigi gibi cabuk bozuluyormu cıkma aldım o da arızalı cıktı cok kötü ses yapıyor direksiyon her cevirdigimde devri düşürüyor yan sanayii hakkında bilgisi olan tecrübesi olan lütfen yardımcı olsun.

KSK-VTEC
13-11-2008, 17:49
Pompadan değil o söylemedi deme
direksiyon kutusundan bizim araçtada oldu öyle hangi pompayı taktıysak geçmedi problem ses yani direksiyonun kutusunun tamir takımı var al onu kullan

D16inside
14-11-2008, 02:20
cıvıc lerin pompası cok hassas mış gercekten arıza pompada o kesin yarın başka birini denicem cıkma tabi ama sıfır olsa işlem tamam da cok pahalı öyle böyle değil inş. başka hasarlara sebep olmamıştır.

VteC_MaNiaC
14-11-2008, 11:12
direksiyon kutusundan bizim araçtada oldu öyle hangi pompayı taktıysak geçmedi problem ses yani direksiyonun kutusunun tamir takımı var al onu kullan

+100000 kutuda sıkıntı var ... tamir takımıyla düzgün biyerde toplatırsan sorun kalmaz .. ilgilenirsen bostancı sanayide yapan bir yer tanıoyrum

egeturbo
14-11-2008, 11:21

bak doğru solemişler tamir takımını al taktır kullan.

KSK-VTEC
14-11-2008, 12:44
cıvıc lerin pompası cok hassas mış gercekten arıza pompada o kesin yarın başka birini denicem cıkma tabi ama sıfır olsa işlem tamam da cok pahalı öyle böyle değil inş. başka hasarlara sebep olmamıştır.

Yalan olmasın herhalde 5 tane değişik pompa denedik hatta çalışan arabadna bile söktük taktık aynı ses. Sen yine bi şansını dene ama sıfır alırsan geride veremezsin malzemeyi.

D16inside
15-11-2008, 17:08
bu gün cıkma birtane daha aldım karanlık bastıgı için takamadım yarın takıp deniyecem servis e götürdügümde direksiyon pompasın da sorun var dedi.cıkmacı da anlaştık eger sorun devam ederse para iade edicek. ilginiz için tşkler.

D16inside
16-11-2008, 00:43
BU tamir takımını hakkında hiç bir bilgin yok nasıl bir şey yapan yerler varmı ankarada yardımcı olursnız sevinirim.

D16inside
16-11-2008, 23:15
yine aynı buda arızalı cıktı ama eskisi kadar ses yapmıyor bu bar honda ya gidicem yarın bakalım orda care bulmaya calışacagım inş. yaparız deli etti beni vallaha.

KSK-VTEC
17-11-2008, 12:06
Sana dedik ama dinlemedin servisten direksiyon kutusunun tamir takımını istiyorum de al taktır gitsin kendi pompanda sağlamdır. başka türlü geçmez o ses ben 6 tane pompa değiştirdim.

D16inside
17-11-2008, 18:04
arıza pompada mış arkadaşlar ses devir daim den geliyormuş araba komple servis şart 1000 ytl masraf var dedi usta orjinal parca almak için para biriktirmye başladım :D

D16inside
19-11-2008, 18:07
dostum direksiyon pompası kasnagı yalpalı idi benim ki artı normal calıştıgında gıy gıy diye ses yapıyordu direksiyon cevirdigim de ses artıyor ve devirde stop edicekmiş gibi düşme vardı
cıkmacıdan saglam bi pompa buldum allaha şükür bulmak bi ölüm cünkü sorun kalmadı sen hem direksiyon pompası na hemde devir daim mekanıgine baktır pompa bozuksa oda ses yaparmış benim oda arızalı cıktı yardımcı olabildiysem ne mutlu.