PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : shell yanlis yakit

maskman
12-02-2016, 18:19
Yarim saat once herzaman ayni istasyon ayni pompadan aldigim yerde dizel auris aracima 9.5 litre benzin 37.5 litre mazot koydular durumu farkettikten petrolun mudurunu cagirip gorustum bi sorun olmicagini mazotu inceltecegini eger devaminda bi sorun olursa karsilicaklarini soyledi isim biraz aceleydi ciktim eve geldim 10 km yapmisim aklima toyota servisindeki ustami aramak geldi aradim 10 km de bi sorun olmicagini hortumlardaki yakiti kullandigini ancak bidaha kesinlikle calistirmami soyledi bunun uzerine petrolu aradim ustanin soylediklerini anlattim yarin yol yardimiyla servise cekilecegi ve cebimden 1 lira cikmiyacagini soylediler ins.kimsenin basina gelmez

Eren G.
12-02-2016, 18:21
Aynisi shellde benim basima geldi direkt shell genel mudurlugunu arayin oradan cok yardimci oluyorlar. 5500tlyi tik demeden odediler bende. Ikame arac da verdiler.

Kadyr
12-02-2016, 18:23
bu tür durumlar yaşanabiliyor ama istanyonlar hallediyorlar sizede geçmiş olsun.
banada bi kere benzin koydular geri çekmişlerdi opette. orada onlarda geri çekip yakıtı ziyan etselerde bişi olmayacaktı.

maskman
12-02-2016, 18:27
Durumu anlattim ama pompacida dahil bise olmicagini soyledi 10 km ypl yaptim bi sknti olmadi ancak olmicagi anlamina gelmiyor ustanin soyledikleri iyice kafami bulandirdi sonucta colugumuz cocugumuzla biniyoruz belki o pompaci ekmeginden olacak ins oyle bise olmaz yarin mudurle gorusecem dalginligina gelmistir belki ama benimde bi gunahim yok

Sert@ç
12-02-2016, 18:53
Mazot 10kmde 100lerce kez devirdaim etmiştir
Problem çıkma riski olduğu kadar çıkmayadabilir

alperaslann
12-02-2016, 18:54
Umarım yakıtın fişini almışsınızdır. Elinizde kanıt olur bir şey olursa. Aracınız yakıtı yakar cok büyük bir sorun cıkacağını düşünmüyorum ama çekişi düşer, kara duman atar. Umarım bir sıkıntı çıkmaz.

Octane
12-02-2016, 19:01
Araç toyota. Hiç bir şey olmaz.

sansar34
12-02-2016, 19:22
sadece yakıt bıtene kadar sarsıntılı calısabılır hararetı yukseltebılır dengesız yanmaya sebep olur sılındır ıcerısınde kı en kotu ıhtımaller bunlar daha fazlası olacagını sanmıyorum tabıkıde rıske atmaya degermı deymezkımse mağdur olmaz ınsallah.

maskman
12-02-2016, 19:38
Fisler duruyor pompaciyi magdur etmemeye calisacam zaten aklimda hep bi soru isareti olmasindan boylesi daha iyi bence

painkller
12-02-2016, 19:41
Sizin gibi ince dusunen insanlari gormek cok sevindirici. Umarim karsinizdakilerde personelini sizin kadar dusunur ve kurumsal bir firmaya yakisani yapar.

Gecmis olsun.

furkane
12-02-2016, 19:50
Keşke aracı cekiciye yükleyip servise bıraktırsaydınız, sizin içinde, istasyon içinde daha sağlıklı olurdu

maskman
12-02-2016, 19:58
Keşke aracı cekiciye yükleyip servise bıraktırsaydınız, sizin içinde, istasyon içinde daha sağlıklı olurdu

Aynen haklisiniz ama soyledim kabul etmediler

maskman
12-02-2016, 19:59
Sizin gibi ince dusunen insanlari gormek cok sevindirici. Umarim karsinizdakilerde personelini sizin kadar dusunur ve kurumsal bir firmaya yakisani yapar.

Gecmis olsun.
Cok saolun tesekkur ederim

By_emre
12-02-2016, 20:08
Aynısı başıma gelmişti servisde depo temizlenip bujilerim değişmişti cebimden hiç para çıkmadı

dasemert
12-02-2016, 20:14
bizimde araca mazot yerine benzin koymuşlardı,benzinliğin az ilerisinde kalmıştık ama hemen gelip halletmişlerdi,dedikleri gibi sizde de düzeltirler sorunu

DOHC
12-02-2016, 20:42
Mazot ve benzin pompa uç büyüklükleri farklı değil mi? Ben öyle biliyorum, birbirine uymaması lazım sanki....

EREN34
12-02-2016, 20:55
Mazot ve benzin pompa uç büyüklükleri farklı değil mi? Ben öyle biliyorum, birbirine uymaması lazım sanki....

Benzin tabancası incedir. Pompanın girdiği delik genişliğine bakar iş. Basit teknolojilerle de bu engellenebilirdi.

Mesela Ford Courier da benzin tabancasını sokmaya kalkarsanız flap açılmaz. Flapın açılması mazot tabanca gelmeden mümkün değil. Emniyet kilidi tasarımı buna göre

G.U.Z.
12-02-2016, 20:56
Bu ay gorevlerim benzin istasyonlariydi, maalesef degilmis, en buyuk riskimiz yanlis yakit diyorlardi

Bazi kamyoncularin mazot donmasin diye az miktarda benzin aldiklarini soylemislerdi, ama sizinki biraz fazlaymis

G.U.Z.
12-02-2016, 20:58
Ek:hatta bir istasyonun arka odasinda uyari vardi siyah bir audi yakitini ozellikle yanlis soyleyip, sonra aracim sizin yuzunuzden bozuldu diyerek para istiyormus, 06 h. ...plakali araca dikkat diye

Nightfish
12-02-2016, 21:36
Opet'te başıma geldi. Mazot yerine benzin koymuşlardı aracıma. Yaklaşık 2 km kadar kullandıktan sonra araba sapıttı, istasyona gidip durumu anlatınca sanayiye çekelim halledelim dediler. Aracımın garantisi devam ettiği için kabul etmedim, yetkili servise çekilmesini istedim. Yetkili servis çok para ister sanayiye çekelim diye direttiler. Sigortanız yok mu diye sorduğumda da çok sık olduğundan iptal ettik sigortayı demişlerdi.

Sonuç olarak o kadar alın teri verdiğim araba bi yana, pompacı bi yana. Yetkili servise çektirdim ve 12.400 TL fatura çıktı. Biraz uğraştırdılar ancak hepsini ödediler.

maskman
12-02-2016, 22:06
Opet'te başıma geldi. Mazot yerine benzin koymuşlardı aracıma. Yaklaşık 2 km kadar kullandıktan sonra araba sapıttı, istasyona gidip durumu anlatınca sanayiye çekelim halledelim dediler. Aracımın garantisi devam ettiği için kabul etmedim, yetkili servise çekilmesini istedim. Yetkili servis çok para ister sanayiye çekelim diye direttiler. Sigortanız yok mu diye sorduğumda da çok sık olduğundan iptal ettik sigortayı demişlerdi.

Sonuç olarak o kadar alın teri verdiğim araba bi yana, pompacı bi yana. Yetkili servise çektirdim ve 12.400 TL fatura çıktı. Biraz uğraştırdılar ancak hepsini ödediler.
Gecmis olsun ne gibi bir sorunu varmis 12bin kusur fiyat cikmis

Dou
12-02-2016, 22:10
Mazot yerine 100% benzin koyulduysa problem çıkartır. Fakat arkadaşın arabasında belirli bir miktar benzin koyulmuş.

Problem çıkmayabilir, fakat dikkatli olmak lazım.

Tayfun-E30
12-02-2016, 22:19
2-3 litre değilki bu üstünü tamamlıyolar.. hoş bi durum değil ama depo ağızları farklı benzinli arabayla dizelin bir tane görevleri var doğru yakıtı koymak.. sinir oldum tutumlarına..

Eren G.
12-02-2016, 22:20
Ceyrek depo benzin geri kalani mazot cruise 90 sabit 30. kmde enjektorumun biri iflas etti araba sapitti stop etti. Servise cekildi arac ne olur ne olmaz diye tum yakit haytiyla enjektorleri degistirdiler. Yani bir sey olmaz diye bir kaide yok. Uzatmadan cekiciyle araci servise cektirmeniz lazimdi direkt. Bisuna risk almayin zaten cogunun sigortasi var. En kisa surede servise cektirin aracinizi.

Mehmetmert
12-02-2016, 22:39
Geçmiş olsun,olabiliyor bazen öyle dalgınlıklar.Serviste hallettirin usta doğru söylüyor.

Başımdan şöyle bir olay geçti,BP'ye gittim gece 1 falan saat.Konuşmamız şöyle oldu;
*Abi ne kadar koyuyum?
-Fulle abi
*97 oktanmı?
-Aman abi sakın ha dedim araba dizel,mazot koycaksın bak orda depodada kocaman dizel yazıyor dedim.Ultimate koy sen
*Abi bu arabalar genelde benzinli oluyorda(golfun nerde geneli benzinse)

Neyse kredi kartını ödemek için içeriye doğru yöneldim içimden bir sesi dön bir bak arabaya dedi,döndüm pompacı takmaya çalışıyor pompayı ama olmuyor.Hemen koşarak gittim yanına baktım benzin koyuyor.Abi ne yapıyorsun falan filan zar zor koydurtmadım.Hayır bayağı yorgundu görüyorum,insan oğlu hata olabilir.Gözünü seviyim diikkat et dediğimde yok abi haberim var pompa oluyormu olmuyormu diye deniyorum diyince benim sinirlerim fırladı :) Neyse sonuç olarak benim arabaya benzin pompası girmiyor hiçbir şekilde

maskman
12-02-2016, 22:40
Aynen yarin sabah kontak cevirmeden toyota yol yardimiyla servise gidecek arac

ikuybu
12-02-2016, 22:42
Geçmiş olsun umarım bir problem çıkmaz.
Hangi istasyonda oldu ? Kmaraş mı ?

exclusive
12-02-2016, 22:42
Shell bayisiyiz her istasyonda kasko vardır merak etme servise çektirin aracı enjektör + depo temizliği yaptırın aynen yola devam hic bir şey olmaz tecrübe ile sabit.

Eyüp
12-02-2016, 23:40
Shell'de başıma geldi aynısı , 10litre olduğunda dikkatimi çekti..Aman abi dur derken çok bilen abilerimiz geldi hemen..Birşey olmaz , üstüne mazotu dolduralım devam eder diye..

Bende bizim işimiz yakıt sistemleri , direk 4adet enjektör faturasını keselim gönderelim diyince ''ne olur , ne olmaz temizletelim'' demişlerdi..Her zaman dikkatli olmak gerekiyor..(Aracım dizel Auris :))

Faruk'S
13-02-2016, 00:34
Erzurum da yaşıyorum. Kışın dizel araçlar donmasın diye motorin içerisine bi miktar benzin ya da bi miktar gaz yağı koyuyorlar.belki az koyuluyodur sizin 37.5/9.5 biraz fazla gibi. Umarım kötü sonuçlar doğurmaz. Aşağı yukarı aynı durum başıma geldi ancak bi sorun yaşamadım. Fakat araba da ki değişikliklere çok takan bi insanım Koltuğumun ayarı bile değişse eski ayara getirmek için defalarca uğraşırım. Bu yakıt konusunu bayağı takmıştım kafama motorun sesi değişti diye hissediyordum. Şayet bu şekilde yapınız varsa vay halinize :) Geçmiş olsun

Nightfish
13-02-2016, 05:49
Gecmis olsun ne gibi bir sorunu varmis 12bin kusur fiyat cikmis

Yetkili servislerde yanlış yakıt diye bir paket var. Bu paket kapsamında aracın yakıtla ilgili tüm parçaları değişiyor. Benim aracımda enjektörler, tüm yakıt hattı, yakıt pompası ve deposu vs derken bayağı bir parça değişmişti.

Maxi
13-02-2016, 06:16
Sizde benim gibi yapın kafanız hep rahat olur
Arabadan dışarı çıkar, yakıt kapağını ben açar ve ben kaparım

aposport
13-02-2016, 07:04
Sizde benim gibi yapın kafanız hep rahat olur
Arabadan dışarı çıkar, yakıt kapağını ben açar ve ben kaparım

+ 1907 aynen öyle yapmak gerekiyor. Hatta mazotun pahalısından doldur diyorum, ucuzundan koymaya kalkıyor, aynı abi fark yok diyor bir de pişkin...

Kadyr
13-02-2016, 07:10
alla alla bizede hep pahalısından koymaya çalışıyorlar :)

yilmazcatalbas
13-02-2016, 08:09
alla alla bizede hep pahalısından koymaya çalışıyorlar :)

Opette hep pahalısını veriyor adam sormuyor bile bende ses etmiyorum hiç :)

onn_dear
13-02-2016, 08:52
Bugune kadarki tum araclarima yakit alirken pompayi depoya takana kadar basinda beklerim dogru pompayi aldigini gorur oyle aracin basindan ayrilirim.

maskman
13-02-2016, 08:56
ilginiz alakaniz icin hepinize tesekkur ederim yanlislik surdan kaynaklaniyor dizel arabaya abi 97 olacak dediginizde pompaci arkadaslar benzinli saniyor dunde oyle oldu cunku:) bir musubet bin nasihattan iyidir derler oyuzden yakit alirken basta mazot veya benzin die belirtmekte fayda var birazdan goturecem servise sonuclarini yazarim burdan

gokhansaler
13-02-2016, 08:57
koy üstüne mazotu devam et:)) sıkıntı olmaz

kesici
13-02-2016, 09:35
Ben Maxima'ma hep 100 oktan benzin koyardım her zaman fullerim, bir gün bi baktım 97 oktan koymuş pompalayıcı, dedim sen napıosun felan geri al bu dandik benzini ben arabama koymam sonra harala gürele kavga çıktı bende fişi yırtıp attım istasyonda provoke ettim ama provekeye gelmediler bu da böle bir anımdır

c20let
13-02-2016, 09:40
Maxima gibi süpersportlara taş çıkaracak kadar kuvvetli araçta 97-100 oktan farkı çok büyük olur. Bence mahkemeye gitmelisiniz.

kesici
13-02-2016, 09:50
Maxima gibi süpersportlara taş çıkaracak kadar kuvvetli araçta 97-100 oktan farkı çok büyük olur. Bence mahkemeye gitmelisiniz.

SS araba değil maxima bir sleeper araç kardeş :D

Sinan58
13-02-2016, 09:59
Ben Maxima'ma hep 100 oktan benzin koyardım her zaman fullerim, bir gün bi baktım 97 oktan koymuş pompalayıcı, dedim sen napıosun felan geri al bu dandik benzini ben arabama koymam sonra harala gürele kavga çıktı bende fişi yırtıp attım istasyonda provoke ettim ama provekeye gelmediler bu da böle bir anımdır

Sizi görünce nedense hep aklıma Maxima"lı bıyıklı dayı geliyo :D

Bolkar1st
13-02-2016, 12:35
Kesici yinemi sen :)

HG6161
13-02-2016, 12:54
Haydaaa yine mi geldi bu maxima

dahan
13-02-2016, 13:00
bu shelin benzini kalitesiz gibi

MDeniz
13-02-2016, 13:01
Umarım yakıtın fişini almışsınızdır. Elinizde kanıt olur bir şey olursa. Aracınız yakıtı yakar cok büyük bir sorun cıkacağını düşünmüyorum ama çekişi düşer, kara duman atar. Umarım bir sıkıntı çıkmaz.

yakıt fişine gerek yok otomasyon kaydediyor.

bende petrol muhasebecisiyim bp petrolde. maduriyetin kesinlikle giderilecektir. gidermeyen petrol olmaz olamaz. benimde başıma geldi ama ben çalıştırmadım. direk servise çektim depoyu temizlediler oldu bitti. petrolümüzde 3-4 arabanın motoru komple değiştirdiğimiz oldu.

Le10ur
13-02-2016, 13:38
benım de basıma gelmıstı dızel aracıma benzın koymustu 4-5 lıtre cıvarı pompanın rengını yesıl gorunce fark ettım durdurttum.Sonrasında mudur geldı gerısını mazot ıle fulleyelım bırsey olmaz dedı.Sızın aracınız var mı dedım var dıye gosterdı.Getırın aynısını ona yapalım ıcınız rahat edecek mı ? dedım.Sonra ısım aceleydı benımde servıse cektırelım veya ustamız var baksın dedı.Usta geldı aracı ıterek bı kanala aldık depoya ulastık ıcındekı tum yakıtı cektı aracın sonra mazotu doldulduk bana dusen payı odedım.Kafam rahat cıktım 15 bın gectı bı sorun olmadı.Kesınlıkle oyle bı durumda arac calıstırmayın bıle.

RSX
13-02-2016, 15:14
Anahtarı ve shell kartı verirken DİZEL derim kapakta yazsa bile dalgınlığa gelebiliyor böyle durumlkar, geçmiş olsun umarım bir sorun çıkmaz.

gokhansaler
13-02-2016, 19:21
bu arada benzine dizel olmaz ama dizele benzin olur ola ki fark etmedin yakıtı aldın gittin sıkıntı yok araba yanmaz ölmez patlamaz çatlamaz merak etme yapılacak işlem de 15 dakika sürer maksimum ağlamaya sızlamaya da gerek yok o gibi durumlarda, pompacılar olmasa her gün herkes kendi aracına yanlış yakıt koyardı :)

G.U.Z.
13-02-2016, 19:41
bu arada benzine dizel olmaz ama dizele benzin olur ola ki fark etmedin yakıtı aldın gittin sıkıntı yok araba yanmaz ölmez patlamaz çatlamaz merak etme yapılacak işlem de 15 dakika sürer maksimum ağlamaya sızlamaya da gerek yok o gibi durumlarda, pompacılar olmasa her gün herkes kendi aracına yanlış yakıt koyardı :)

Acikcasi agizda sigara benzin doldurma vakalari olmasa ben self servis taraftariyim, yaslilik ve dalginlik disinda da yanlis yakit konacagini dusunmuyorum

maskman
14-02-2016, 11:59
Evet arkadaslar dun aracimi servisten aldim 2.500 gibi masrafi cikti shell karsiladi deisen parcalar yakit pompasi yakit hortumu yakit filtresi depo temizleme islemleri yapildi enjektorler makinaya baglanarak rolantide ve yolda test edildi bi problem yok

alperaslann
14-02-2016, 21:34
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Umarım bir daha olmaz :)

Bolkar1st
14-02-2016, 21:57
Hayırlı olsun sevindim sizin adınıza umarım dahada bisey çıkmaz. Depoyu tekrar doldurdularmi peki merak ettim

EREN34
14-02-2016, 22:13
12 şubatta yanlış alınan yakıt
13 şubatta tamir edilmiş ve faturası ödenmiş bir araç

Takdir i şayanlık bence

RedELite
14-02-2016, 23:03
Valla ben pompaya yaklasırım dayıya derim Bana Su kadarlık Nitro Dizel Yada Ultimate Dizel, Yada Wmax Dizel artık nerden aldıysam performans yakıtı hangisiyse onu soyler mutlaka sonuna Dizel der ve pompaya bakarım Dizelmi koyuyor diye Takıntı bende bu basıma gelmedi hiç gelmez diyede bişey yok o yüzden önlemi alalım nolur Nolmaz..

Bende yarın ilk işim İ30'uma benzinli pompası sokturmak olcak deposuna bakalım Giriyormu tabanca merak ettim..

maskman
16-02-2016, 17:07
Hayırlı olsun sevindim sizin adınıza umarım dahada bisey çıkmaz. Depoyu tekrar doldurdularmi peki merak ettim

Aynen tekrardan ful doldurdular

mrbars
16-02-2016, 18:45

:)

http://i63.tinypic.com/autijk.jpg

gokhansaler
17-02-2016, 22:46
Acikcasi agizda sigara benzin doldurma vakalari olmasa ben self servis taraftariyim, yaslilik ve dalginlik disinda da yanlis yakit konacagini dusunmuyorum

oda ayrı bir zevk tabi elin mazot kokuyor ayakkabına dökülüyor ayakkabın şekil değiştiriyor falan:)) ha bir de deposunun nerede olduğunu bilmeyenler var... petrolü birbirine katarlar:))

gokhansaler
17-02-2016, 22:47
Valla ben pompaya yaklasırım dayıya derim Bana Su kadarlık Nitro Dizel Yada Ultimate Dizel, Yada Wmax Dizel artık nerden aldıysam performans yakıtı hangisiyse onu soyler mutlaka sonuna Dizel der ve pompaya bakarım Dizelmi koyuyor diye Takıntı bende bu basıma gelmedi hiç gelmez diyede bişey yok o yüzden önlemi alalım nolur Nolmaz..

Bende yarın ilk işim İ30'uma benzinli pompası sokturmak olcak deposuna bakalım Giriyormu tabanca merak ettim..

dizel kalındır her pompa girer ;) P.S: Ford'ların akıllı kapakları hariç! ama benzinli aracın dardır dizel girmez.

free-hifi
17-02-2016, 22:51
Bizim personelin biri benzinli araca pompa ucunu zorlayarak dizel vermisti pompa odasinda hep birlikte alkisladik. Sonra 3 evet le ugurladik.

gokhansaler
17-02-2016, 23:49
Bizim personelin biri benzinli araca pompa ucunu zorlayarak dizel vermisti pompa odasinda hep birlikte alkisladik. Sonra 3 evet le ugurladik.

öyle bir olayı bende görmüştüm serviste yapamıyorlar da doğru düzgün renault clio idi kapakta benzin yazıyor ama depo dizel gibi anal olmuş hep:)) meğersem içine kaçmış geri getirememişler parçayı :))