PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba almak istiyorum ama...

first
13-02-2016, 14:05
Herkese merhaba arkadaşlar.Öyle bir durumdayım ki ne yapacağımı şaşırdım...

İşin özü şu 1750 lira maaş alıyorum ama araba alamıyorum.3 senedir aktif çalışıyorum ama sigortam asgari ücretten görünüyor.Ben bu maaşa araba nasıl alacağım?Peşinatımda hiç yok.Fikirlerinizi mantıklı bi şekilde bekliyorum...

onursumer
13-02-2016, 14:10
aylık maaşından arac icin ayırabiliceğin rakam nedir ?

!KO
13-02-2016, 14:12
http://www.eminoto.com.tr/anasayfa

biraz uzun sürer ama alan tanıdıklarım var :)

first
13-02-2016, 14:17
Aylık 1100 tlye kadar arabaya verebilirim.

İzmirdeyim...

MCN21
13-02-2016, 14:23
Oncelikle arabayi almaklada bitmiyor malesef... Sigortasi, kaskosu, bakimi ve benzini olucak. Buyuk ihtimalle sizde biliyorsunuzdur ama yinede belirtiyim istedim. Ne kadarlik bir arac bakiyorsunuz aklinizda belli modeller var mi?

onursumer
13-02-2016, 14:26
20 bin tl lik tuketici kredisinin aylık odemesi 36 ay için ortalama 750tl ki eğer kredi puanın yerlerde değilse asgari ucretin yükselmesi ile bu krediyi herturlu çekebiliyor olman lazım diye düşünüyorum

yani hyundai getz tarzı bir aracı rahatlıkla alabilirsin 750 tl kredi odesen 250tl diğer yakıt vs masrafların için elinde kalmış olur

first
13-02-2016, 14:27
Oncelikle arabayi almaklada bitmiyor malesef... Sigortasi, kaskosu, bakimi ve benzini olucak. Buyuk ihtimalle sizde biliyorsunuzdur ama yinede belirtiyim istedim. Ne kadarlik bir arac bakiyorsunuz aklinizda belli modeller var mi?

Dostdum farkındaysan yaşım 30 ve daha önce çok arabaya bindim.Ama maddi değişiklikler ve ailevi değişiklikler yüzünden malesef bu konuda biraz durumu küçülttüm ve bi süre arabaya binemedim.Yeni yeni toparlıyorum ki merak etme bakımına sigortasına vereceğim m iktarıda ayarlarım.Düşündüğüm model yok ama albea palio tarzı araçta alamak istemiyorum

MCN21
13-02-2016, 14:35
Oncelikle kucuk gormek icin yazmadim yanlis anlasildiysam ozur dilerim(haddime degil zaten). Herkesin hayatinda donem donem bu tarz dalgalanmalar olabiliyor malesef. Gecen haftalarda 20-22 arasi butceyle arkadasimin dayisina arac bakiyorduk. Symbol, era ve punto alinabilicek araclardi. Sonra guzel bir nissan note bulduk. Sahibi guzel bir ikram yapti ve araci aldik :) bizim gorusumuz diger araclara nazaran daha basarili ve kaliteli durdugu yonunde. Belki sizde notelara bakabilirsiniz.

mannerboy
13-02-2016, 14:39
bence ihtiyac kredisi çek şu an en düşük teb bankasında 15 bin tl gibi bu paraya guzel bir dti bul yere bas sisli tampon yazılım vs vs hem az yakarsın hemde kredini ödersin kredin bittiğinde elinde paran kalmış olur bu sefer extra bi kredi ile 15 bin peşinatın elinde olmuş olur

onursumer
13-02-2016, 15:41
Dostdum farkındaysan yaşım 30 ve daha önce çok arabaya bindim.Ama maddi değişiklikler ve ailevi değişiklikler yüzünden malesef bu konuda biraz durumu küçülttüm ve bi süre arabaya binemedim.Yeni yeni toparlıyorum ki merak etme bakımına sigortasına vereceğim m iktarıda ayarlarım.Düşündüğüm model yok ama albea palio tarzı araçta alamak istemiyorum

20-25 bin bütçeye zaten yılı eski olsada güzel araçlar alınabilir

nissan note orneği verilmiş mesela mantıklı bir seçenek mazda 3 serisi bakılabilir , benim tercihim bu butçelere kore dışında japondan yana olurdu

hondaperformans
13-02-2016, 16:50
daha az bir bütçe durumu sözkonusu ise 1.3 suzuki swift sedan , toyota corolla 93-98 arası hatta çok çok temiz ve bakımlı kazasız bir 01-93 accord bulursan kaçırma derim.
örnek ara linkinde accordlara bakmanı tavsiye ederim
Honda Accord 2.El Arabalar ve Sat (http://www.sahibinden.com/honda-accord/otomatik,manuel,yari-otomatik?a5_min=1991&a5_max=1993&viewType=List)

iztuzu
13-02-2016, 17:44
Krediye hiç bulaşmayın, yukarıda arkadaşımız önermiş: http://www.eminoto.com.tr/anasayfa# Görüşün, konuşun... Belki istediğiniz aracı cebinizi yormayacak ödeme planıyla alabilirsiniz.

EREN34
13-02-2016, 18:17
Bu faiz oranları ile kredi çekmek bence mantıklı değil. Acele yoksa, kredi için Haziran Temmuz gibi düşünün derim

Met
13-02-2016, 18:23
13 ay oldu, her ay 1000 tl kredi ödüyorum. Kredim bitsin bir daha çekip arabayı değiştireceğim.

Kenara para atabilen biri olmadığım için, kredi çekmeden bir şey alamam :D

tylan
13-02-2016, 18:38
Valla sana tavsiyem araba almak istiyorsan bekle cebınde en azından aracın yarısı kadar cebinde paran olsun Allah korusun işten atılırsan ya da bı hastalık durumu olursa büyük sıkıntı cekersin. Galerm olduğu için çevrem de vade ile araba alıp ödeyemeyen peşinatı yanan,arabasından olup . hemde senetleri avukata verilen çok kişi var etrafımdan o yuzden iyi düşün

optimus_prime
13-02-2016, 20:09
2 sene bankacılık yaptım kaç milyon dolar kredi verdim bilmiyorum ama kendim hiç cesaret edemedim :D

aslında kenara para atabilmek için, eğer işsiz kalma gibi bir olasılık çok yoksa kredi çekmek mantıklı