PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D sınıfı ehliyet?

arabasızadam
13-02-2016, 18:40
Öncellikle herkese selamlar arkadaşlar ,ehliyetimi B'den D sınıfına yükseltmek istiyorum ,bilgi almak için sürücü kursuna gittiğimde bin lira kurs ücreti olduğunu öğrendim ,kursa gitmeden direk direksiyon sınavı na girebilir miyim int.te araştırdım yeterli bilgi bulamadım ,şimdiden teşekkürler.

TigeR
13-02-2016, 19:01
Sürücü kursuna yazılmadan girilemiyor diye biliyorum

fthdrn
13-02-2016, 19:30
Sürücü belgesi çıkartmak için kursa kayıt olmanız gerekmektedir. Bende e sınıfı için kayıt olacağım. Allahtan tanıdık var :)

arabasızadam
13-02-2016, 19:55
Sürücü belgesi çıkartmak için kursa kayıt olmanız gerekmektedir. Bende e sınıfı için kayıt olacağım. Allahtan tanıdık var :)
Bende E sınıfı alıcaktım kalktığını söylediler onun yerine artık D veriliyormuş.

fthdrn
13-02-2016, 20:12
Bende E sınıfı alıcaktım kalktığını söylediler onun yerine artık D veriliyormuş.

Haydaa nasıl ya :)
D sinifi is makinalari vs kullanmiyor muydu ? E ile nasil birlestirmisler hayret

sword
13-02-2016, 22:46
http://www.baldedesurucukursu.com/wp-content/uploads/2015/12/ehliyet-s%C4%B1n%C4%B1flar%C4%B1.png

arabasızadam
14-02-2016, 00:08
Tabloya bakılırsa kursa gidip eğitim almak gerekiyor sanırım.

Mehmetmert
14-02-2016, 00:42
Yazılı kursu B sınıfı ehliyeti alırken verdiniz,yazılı sınava girmeyeceksiniz diye biliyorum...
Fakat belirli bir süre(sözdede olsa)sürücü kurslarından direksiyon dersi almanız lazım herhalde,misal direksiyonda 10 saat pratik yapmalı.Sürücü kursu bunu yaptırmasa bile yasal olarka yapılması gerekiyor olabilir

Runo
14-02-2016, 01:08
Çok kısa bir soru soracağım aralık ayında arkadaşlarım motosiklet ehliyet sınavına girdi, başarılı oldular ve ocak sonunda ehliyetlerini aldılar. Ehliyetleri A2, yani bütün motorları kullanabiliyorlar. (daha önce motor ehliyetleri yoktu ilk kez aldılar)

Galiba 2016 yılında yeni bir yasa gelmiş. Ben şimdi sınava yazılsam sanırım A2 alamıyorum, A veriyorlar ve arkadaşlarım gibi bütün motorları kullanamıyorum. 2 sene A'yı kullanıp ondan sonra A2 geçiliyormuş gibi bir söylenti var.

Bu söylenti ne denli doğru ? Eğer doğruysa onlarla birlikte girmediğim için çok pişman olacağım bir kez daha...

TigeR
14-02-2016, 01:45
Çok kısa bir soru soracağım aralık ayında arkadaşlarım motosiklet ehliyet sınavına girdi, başarılı oldular ve ocak sonunda ehliyetlerini aldılar. Ehliyetleri A2, yani bütün motorları kullanabiliyorlar. (daha önce motor ehliyetleri yoktu ilk kez aldılar)

Galiba 2016 yılında yeni bir yasa gelmiş. Ben şimdi sınava yazılsam sanırım A2 alamıyorum, A veriyorlar ve arkadaşlarım gibi bütün motorları kullanamıyorum. 2 sene A'yı kullanıp ondan sonra A2 geçiliyormuş gibi bir söylenti var.

Bu söylenti ne denli doğru ? Eğer doğruysa onlarla birlikte girmediğim için çok pişman olacağım bir kez daha...

Eğer 24 yaşından büyüksen o kısıtlama kalkıyor