PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 1.6 hdi nasıldır?

Satanael
13-02-2016, 23:58
Merhaba arkadaşlar;

Yakın zamanda aracımı değiştirmeyi düşünüyorum, kafamda bir cok araç var ama 207ler gerek görsel olarak(büyük konuşmayayım ama kırmızı olacak :D ) gerek donanım olarak hoşuma gitmekte.Uzun yıllardan beri benzin&LPG li araç kullandım ama artık dizele geçmek istiyorum hem turbo nimetlerinden yararlanmak hemde söyle yakıtı koyayım uzun uzun gitsin istiyorum.

Gelelim asıl mevzuya;

207 1.6 hdi lar hakkında daha doğrusu bu hdi teknolojisi hakkında pek bişi bilmiyorum.Motorları ve turbo sistemleri dayanıklımıdır.Genelde peugeot araçlarının diğer fransız grubu renault'a göre daha narin oluğu bilinir.Daha önceleri kullanan arkadaşlar memnunlarmıydı?

ciddi kronik vs arızaları varmıdır?

acıkcası artık beni cok üzecek bi araç istemiyorum. Bunların yanında tabi alırsam şayet rahat durmıcamıda biliyorum.Şöyle güzel bi yazılım ve egsoz sistemi ile güzel verim alınabilirmi daha önce bu tarz araçları yükleyen uğraşan arkadaşlar ne değerler aldılar ve ne gibi sıkıntılar ile karşılaştılar?

Yani daha önceden bu araçtan kullanan arkadaşlar + ve - ileri yardımcı olurlarsa sevinirim.

Grimlord
14-02-2016, 02:21
1.4hdisini 2 sene kullandim.
1.6lar kesinlikle cok daha keyifli araclar.yazilimla cok daha ekonomik ve performansli olabiliyor (dumansiz isterseniz 100-105hp civari sanirim)
Yol tutus ve frenler sinifina gore muazzam,fren pedali ciddi hisli diyebilirim.suspansiyon biraz sert,bu yuzden bazen icerde trim sesi olabiliyor (ozellikle bagaj kapagi,yara bandi sararsaniz geciyor,ciddiyim :) )
kronik olarak sayabilecegim ve bildigim tek sey kapi kollari ve vites topuzunda soyulmalar.plastik pek kaliteli degil sanirim.
bir de yan aynanin konumu biraz ilginc,alismasi biraz zor olabiliyor,ve eger tehlikeli bi semtte oturuyorsaniz camlara kesinlikle film lazim.(kelebek camini kirip direk kapiyi acabiliyorlar)
alirsaniz kesinlikle premium veya dynamique alin.felinelar da var ama onlar da sadece sunroof ekstrasi var (trendyden hallice)
temiz bir arac alirsaniz kesinlikle sorunsuz kullanabilirsiniz.son derece tok ve sirin bi arac.

RSX
14-02-2016, 09:43
1.6 hdi feline 1 senedir kullaniyorum. Orijinali sert bir araba yay takarsaniz geciyor, gidisi guzel atmosferik 105lik hitler motorlu borayi geciyordum 17 jant ve cam tavan bagaj yuklu olmasina ragmen, yol tutusu cok cok guzel. 17 jant varsa yuksek hizlarda fren yetmeyebiliyor arkalar kampana oldugu icin sanirim fakat yinede kotu degil, trim sesi kimisinde var kimisinde yok. Motoru dayankli bir motor yazilim ve eksoz yaparsaniz asiri keyifli olur ben orijinal biniyorum (bir 90lik yazilimli polo asla olamaz) softta 110 oluyor hardda 130 oluyor. Kirmizisi ve beyazin temizi biraz zor bulunuyor. Butce ne kadar ona gore bi paket tavsiye edebilirim

Ssamet
14-02-2016, 12:24
1.6 hdi feline 1 senedir kullaniyorum. Orijinali sert bir araba yay takarsaniz geciyor, gidisi guzel atmosferik 105lik hitler motorlu borayi geciyordum 17 jant ve cam tavan bagaj yuklu olmasina ragmen, yol tutusu cok cok guzel. 17 jant varsa yuksek hizlarda fren yetmeyebiliyor arkalar kampana oldugu icin sanirim fakat yinede kotu degil, trim sesi kimisinde var kimisinde yok. Motoru dayankli bir motor yazilim ve eksoz yaparsaniz asiri keyifli olur ben orijinal biniyorum (bir 90lik yazilimli polo asla olamaz) softta 110 oluyor hardda 130 oluyor. Kirmizisi ve beyazin temizi biraz zor bulunuyor. Butce ne kadar ona gore bi paket tavsiye edebilirim

Merhabalar. Bende 207 bakıyorum ama bütçe 30 binin altında. O fiyata 1.6 hdi bulunabilir mi peki :)

Satanael
14-02-2016, 12:29
yorumlar icin teşekkür ederim öncelikle. genel olarak sıkıntı cıkarmayan bi araca benziyor.

Benim acımdan tek sıkıntısı premium paketinde sunrouf olmaması galiba..Feline paketinde sunrouf gördüm ama onlarda baya boş sanırım.ayrıca 2010 modelleri altında 100k km altında bulmak imkansız sanırım. Dediğim gibi alırsam kırmızı düşünüyorum özellikle :D

Acıkcası 30bin tl civarı bişi düşünüyordum ama bu paralara güzel bişi bulmak cok zor oldugundan sanırım 35-36 bin lira limitine cıkacagım galiba.

RSX
14-02-2016, 12:37
Merhabalar. Bende 207 bakıyorum ama bütçe 30 binin altında. O fiyata 1.6 hdi bulunabilir mi peki :)
malesef 30 altına 1.4 hdi bile zor bulursun temizini düşük kmlisini

yorumlar icin teşekkür ederim öncelikle. genel olarak sıkıntı cıkarmayan bi araca benziyor.

Benim acımdan tek sıkıntısı premium paketinde sunrouf olmaması galiba..Feline paketinde sunrouf gördüm ama onlarda baya boş sanırım.ayrıca 2010 modelleri altında 100k km altında bulmak imkansız sanırım. Dediğim gibi alırsam kırmızı düşünüyorum özellikle :D

Acıkcası 30bin tl civarı bişi düşünüyordum ama bu paralara güzel bişi bulmak cok zor oldugundan sanırım 35-36 bin lira limitine cıkacagım galiba.

35-36-37 ye bulabilirsin kırmızı cam tavanlı yada açılır cam tavanlı ama 2009 öncesi olur kmsi düşük denk gelirse ki genelinin yüksek oluyor güzel olur birde 1.6 hdi bulmak çok zor 1.4 hdi bulabilirsin kırmızı. Şimdi ilanlara bakarken gördüm ILAN (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-satilikkkk-272381400/detay)

RSX
14-02-2016, 12:39
malesef 30 altına 1.4 hdi bile zor bulursun temizini düşük kmlisini

35-36-37 ye bulabilirsin kırmızı cam tavanlı yada açılır cam tavanlı ama 2009 öncesi olur kmsi düşük denk gelirse ki genelinin yüksek oluyor güzel olur birde 1.6 hdi bulmak çok zor 1.4 hdi bulabilirsin kırmızı. Şimdi ilanlara bakarken gördüm ILAN (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-satilikkkk-272381400/detay)
Bide bu var ama dediğim gibi hep 1.4 hdi ve boş paketler ILAN (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-hatasiz-boyasiz-sanruf-panaromik-cam-tavan-269163570/detay)

rebeloghy
14-02-2016, 12:56
207 1.6 hdi olarak freniyle direksiyonuyla oldukça keyifli bir araç sınıfı için Polo clio vs kıyasla. Bir de yazılımla şahane olur. Km konusu bakış açınızla ilgili kimine göre, bakımlı ve güncel durumu saat gibi çalışan 130-140 binde araç da güzeldir - kimine göre 90000 de araç yüksek kmdedir..

Bakımlı ve düzgün birinin bindiği bir araç mı , ekranında düşük km yazacak bir araç mı ?

207_TR
14-02-2016, 16:55
2007 yilindan bugune ailemizde (babamda) 207 1.4 hdi trend var. Suan 125.000km de tüm bakimlarini yetkili serviste yaptiririz.
1 kere beyin arizalandi garanti den degisti. 1 kere de alarm takan elektrikci sigorta kutusuna zarar verdigiicin arac arizalanmisti. Hqricinde tikirti ses sorun olmadi.
yakiti efsanedir.
bizimki 70 hp di fakat 90 hp beyni takildi serviste yani aslinda yazilim gibi oldu.

gidisinden memnunuz.

Satanael
14-02-2016, 23:56
207 1.6 hdi olarak freniyle direksiyonuyla oldukça keyifli bir araç sınıfı için Polo clio vs kıyasla. Bir de yazılımla şahane olur. Km konusu bakış açınızla ilgili kimine göre, bakımlı ve güncel durumu saat gibi çalışan 130-140 binde araç da güzeldir - kimine göre 90000 de araç yüksek kmdedir..

Bakımlı ve düzgün birinin bindiği bir araç mı , ekranında düşük km yazacak bir araç mı ?

Genel olarak sıkıntı yaşanmayan bi araç sanırım 207 iç trim sesi bagaj kapagı sesi ve sustalı anahtar sıkıntıları dısında bende öyle ciddi sıkıntı yaşayan görmedim araştırmalarımda.

Benim için km cok önemli değil acıkcası ama ülkemiz şartlarında düşük km aramamın sebebi ;

sorsak memleketin %99 u aractan anlar ama bana kalırsa bu dilim %10 u gecmez.Bakımları önemli bi aracın.Konan yagından yapılan müdahaleden yapılan yere kadar önemli. illa servis bakımlı olsun demiyorum dısarıda bir cok firmada servisten daha güzel işcilik yapıyor sonucta. fakat ben 10 bin lik yağ ile 20-25 bin km gezen cok insan gördüm.Keza kullanılan parçaların yan sanayi olması bunuda istemem acıkcası.Benim bu araçta en kafama takılan sıkıntı enjektör ve turbo arızası ki bu iki arızada ciddi masraflar cıkartan durumda. Daha önceden dandik yakıt kullanılması dandik yağ kullanılması bakımları geciktirilmiş bi arac olmadıktan sonra 140 bin kmlere kadar normaldir benim gözümde bu arac. Günümüz şartlarında artık dizel araç sahipleri bakkala bile araba ile gidilmekte,mesafeler uzadı ve günlük hayatta daha cok araç kullanır olduk onun icin cok düşük km lerde olması zaten zor. ama dediğim gibi bakımları ve kullanılan yakıt sıkıntısızsa zaten o kmlerde sorun cıkarmaz.

Diğer bir sebepte fransız grubu aracların ne hikmetse cogunda (yada banamı öyle denk geldi) 140-160 bin arasında enjektör arızaları cıkarmaları.Kafamdaki soru işaretlerinden biride bu mesela.

Kendi sınıfında clio ve polo gibi araclara nazaran benim gözümde hem daha dolu bi arac hemde görsel olarak daha güzel duran bi araç oldugu icin bu araca yöneldim.benim gözümde 5lik yay ve gt jantları ile görsel anlamda başka bişiye gerek kalmayan bi arac :D şayet alırsamda bunlar var ise belki gt ön tampon olursa olur. Gidişine göre belki yazılım vs de yapmam binerim. Sonuçta coğu zaman ailemle kullanıyorum aracı ve insan yanında cocugu varken psikolojikmidir nedir gaza otomatik basmıyor :D arada bi yanlızken denk gelirse acımam canını alırım ama aracın :D

yakıt olarakta fransız grubu evet cok cimri oldugu bi gercek.ilk mesajımda da dediğim gibi uzun yıllar LPG li arac kullandım ekonomik olsun diye ama sıkıldım LPG ayar tutmaz vs.Ayrıca LPG bilede nekadar ekonomik olursa olsun devirli kullandıgımız zaman acımıyor yiyor ama dizel olayında oyle bi sorun yok.Heleki şehir ici kullanımında turbo takviyesi ve yüksek tork sayesinde düşük devirlerle bile yürüyor araçlar.şimdiki aracımdaki gibi cayır cayır devirli gitmeye gerek kalmıyor.

1.4 hdi alınırmı belki alınır ama benim gözümde 1.6 hdi bence daha ekonomik olacaktır ve gidiş olarakta elbette farkettirecektir.

Benim için kronik arızası cok olmasın üzmesin beni yeter yani.Artık sanayideki ustalarıma tamir icin değilde cay içmeye muhabbete gitmeyi istiyorum.Yeretince ekonomiye katkıda bulundum bu palio sayesinde :D

Yorumlarda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.Hani aklımda olan bi aractı ama en azından kafamdaki soru işaretlerinin cevaplarını bulmasındada cok yardımı oldu.

tylan
15-02-2016, 05:38
Bende 2007 1.4 hdi trendy modeli var yol tutuş olsun yakıt olsun ne bileyim yedek parçasının uygun fiyatlı olması olsun her yönüyle tam f/p aracı bence bendeki 200.000 km de kilometresi yuksek diye burun kıvıra kıvıra takastan almıstım ama kulllandıkca sevdim aracı bendekinin ilk sahibi 20 yaşında bi çocuktu biraz hor kullanmıs olmasına rağmen motor bakımından hiç bi sırun yaşamadım herkezin dediği gibi bagaj kapağı ve iç trim sesi fazla bide 3.5 luk spor yay olunca yol tutuşu çok güzel oluyor ama arac biraz zıplıyor. 1.6 yı bilmiyorum ama 1.4 gidiş olarak tatminkar yakıtı söylemeye gerk duymuyorum bile yol pc si olmadığından kaç litre yakıyor bilmiyorum ama 50 tl lik mazot ayınca bayağı bi geziyorum ������ millet pejo diye ön yargılımı bakıyor bilmiyorum ama 2. Eli biraz ağır izmirden bi arkadasım da feline donanımlısı vardı araba 110.000 de 3 parca boyalı ama gırtlak doluydu piyasası 35-36 iken bu 34 e ilan koydu 31.750 e 2 ay sonra zor sattı ha keza bendeki 207 de 3 aydır bende piyasasının bayağı altına ilan koydum toplasan 7-8 kişi anca aramıstır bi kişide bakmaya geldi 22.500 istediğim arabaya 19 verdi küfreder gibi :)

Yarbay
15-02-2016, 07:50
bence çok mantıklı bir seçim, bugünkü fiyatlarla kıyaslandığında mantıklı, ikinci el 1.3 puntolar olmuş 24-25.

bu araca bir güzel 207 gt janlar ,ön tampon ve arka spoyler, pasta cila dehşet değiştiriyor görünüşünü piyasada abartılmamış bu şekilde 1-2 örneğini görüyorum bence gayet apachi olmadan fiyatına göre diri taze ve şık duran bir araç olmuşlar.

motorunda emmesini,egr valfini ve dpfsini (yada katalizör ne varsa artık araçta) bir güzel kurumdan temizler, enjektörleri bakımdan geçirir yazılım attırırdım şöyle soft bir şekilde 115hp fln ve baskı balatasını tazelerdim gayet tatminkarda uzun süre keyifle binerdim.

özetle bence bu araca güzel bir 4bin harcanırsa çok keyifli olur hem gidişi hem tipi ve değer derim.

Satanael
15-02-2016, 21:30
Yorumların neredeyse hepsi olumlu yonde. İç trim sesini cidden merak ettim herkes bundan sikayet etmiş.

Sanırım arac alırken benim tercihimde 207 den yana olacak gibi duruyor önemli olan güzel bi tane temizisini denk getirebilmek.

EREN34
15-02-2016, 22:32
Bugün 5 kapı 1.6 dizel araç alacak olsam gider 207 1.6 hdi alırdım. Bu kadar net.

1.6 hdi motor PSA'nın mühendisliğini yaptığı bir motor.

Motorda mühendislik 5 ana parça üzerinde olur, kalan kısımlar talabe göre geliştirilir yada alıcı firmaya bırakılır. Blok, Krank, Kollar, piston ve silindir kapağı tasarlanır. Kalan parçalar alıcı isteğindedir. Genelde firmalar 5 parça tasarımını satın alıp kalanı kendi tasarlar.

Aynı motor Ford Citroen'dede var. Emme olsun egzoz manifodu olsun, yakıt sistemi olsun, turbo olsun citroen, peugeot ayrı takılır Ford grubu ayrı takılır.

Bu sebepler 150k km yapan Ford araçta terleme bile yokken Peugeot veya Citroen'in altı cılk cılk yağdır :)

Ben Peugeot sevdiğimden dolayı 207 dedim, yoksa mantık 95 hp 1.6 tdci Fiesta.