PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koşu bandı seçimi

DOHC
14-02-2016, 10:10
Hanım koşu bandı istiyor eve. Günde yarım saat anca biner sanırım.
Motorlu-motorsuz olarak modeller var.
Seçim yaparken nelere dikkat etmek lazım? Motorsuz çok mu basit kaçar?
Taşıyabildiği yük miktarı önemli sanırım (80 kg, 100 kg gibi)
Nabız ve bazı bilgileri ölçebiliyorlarmış ama ne kadar doğru ölçerler?
Eğim seviye ayarlanabilenler varmış.
Motor gücü değişik (yani ürünün hızı) değişik olabiliyormuş.
Bir de alt kata ses gitmemesi için halı üzerine falan konması yeterli olur mu yoksa özel izolasyon malzemeleri var mı piyasada?

DOHC
14-02-2016, 10:28
Ek olarak bisiklette aynı işi yapar diyenler var. Eliptik bisiklet falan öneriyorlar, ne ise artık. Hanımın amacı 4-5 kg vermek ve fit kalmak....... Bisiklet koşu bandı ile aynı işi yapar mı?

hakan308
14-02-2016, 10:42
Eliptik bisiklette aynı işi yapar. Koşu bandında çok hızlı koşmayacaksanız alt kata öyle rahatsız edici bir ses gitmez. Muhakkak ikinci el alın nasılsa bir heves alıp sıkılacak ve evin en ücra köşesine kaldıracaksınız.

yan53
14-02-2016, 10:44
Bisiklet daha iyi kalori yakar

KÖROĞLU
14-02-2016, 11:08
Ben yakın zamanda hb da dan aldım. Eğim ayarı manuel çok ta elzem değil. 2. El alalım diye çok direttim ama hanım kabul etmedi. 3 te 1 i fiyatına akrabadan alacaktım ne güzel. Bir heves alınıp kenara konan aletler. Şartlar uygun ise eşiniz salonda 2 ayda verir falzla kiloları. Boşa para vermeyin derim. Ben ikna edemedim belki siz edersiniz. İlla alınacaksa ben cihazdan memnunum, çok sesli çalışmıyor. Hızlı koşuda ses var tabi. Masaj aleti eklentisi var o da fena değil. Nabız ölçme kısmı doğru çalışmıyor. Muhtemelen bana gelen arızalı.

KÖROĞLU
14-02-2016, 11:11
Edit geri gelsin. Cihaz bu, şimdilik bir sorun yok.

http://www.hepsiburada.com/fox-fitness-target-60d-2-5-hp-motorlu-masajli-kosu-bandi-ebrulli-ikili-toning-ball-pm-sporkonksbfox008

DOHC
14-02-2016, 11:55
Parça parça oluyor ama amaç karın ve bel bölgesi zayıflaması........

wolrath
14-02-2016, 12:15
sakin 0 almayin. bizzat validem 2200e aldigi makineyi 5 10 defa kullanip 400e zor verdi. piyasada cok var kelepir temiz.

fthdrn
14-02-2016, 12:35
Benim geçen sene aldığım koşu bandı kilerde üzerinde birşeyler kurutmak için duruyor.
Şimdi spora gidiyorum hiç kullanmam.
ismi fox kl 67 idi masaj özelliği yok. Dilerseniz fotoğrafını whatsappdan yollarım.

mertkaya
14-02-2016, 12:36
Hep aynı senaryo bir hevesle alınıyor sonra evin bir köşesine atılıyor :D Bizde de var bi tane Dunlop modelini bilmiyorum ama eğim ayarı vs vardı çok para vermiştim diyor teyzem. Düşünürsen fotoğraflarını yollayım abi?

xcel
14-02-2016, 16:28
Izmir'de koşu bandı isteyen yok mu? :rolleyes::icon_wave

DOHC
14-02-2016, 18:59
Hep aynı senaryo bir hevesle alınıyor sonra evin bir köşesine atılıyor :D Bizde de var bi tane Dunlop modelini bilmiyorum ama eğim ayarı vs vardı çok para vermiştim diyor teyzem. Düşünürsen fotoğraflarını yollayım abi?

Tşk ederim. fthdrn ile anlaştık gibi.

rcourb
14-02-2016, 19:17
Hanım koşu bandı istiyor eve. Günde yarım saat anca biner sanırım.
Motorlu-motorsuz olarak modeller var.
Seçim yaparken nelere dikkat etmek lazım? Motorsuz çok mu basit kaçar?
Taşıyabildiği yük miktarı önemli sanırım (80 kg, 100 kg gibi)
Nabız ve bazı bilgileri ölçebiliyorlarmış ama ne kadar doğru ölçerler?
Eğim seviye ayarlanabilenler varmış.
Motor gücü değişik (yani ürünün hızı) değişik olabiliyormuş.
Bir de alt kata ses gitmemesi için halı üzerine falan konması yeterli olur mu yoksa özel izolasyon malzemeleri var mı piyasada?

merhaba
koşu bantları uzun kullanımlarda diz kapaklarında probleme ve başıma geldigi için biliyorum plantar fasiit çıkmasına sebebiyet veriyor. 2 sene duzenli olarak voit motorlu egilim ayarlanabilen (yarı profesyonel) bantta yuruyus ve kosu yaptım. iki topugumda da fasiit çıktı. her sabah kalktıgımda ilk 10 adımda acıdan etmedigim kufur kalmıyordu. daha sonra eliptik bisiklet aldım . eklemlere ve topuga baskı uygulamadan cok verimli spor yapabiliyorsunuz. benim tavsiyem eliptik bisiklet almanızdır. ben altına uyku tulumlarının altına serilen mat alıp koydum kaymasın ve eger zemin düz degilse çıkabilecek sesi kessin diye. 1.5 senedir duzenli olarak gunde yarım saat eliptik bisiklete biniyorum. ne topuklarımda ne deeklemllerimde bir rahatsızlık var. tercih sizin ama saglıklı olacam diye saglıgınızdan olmayın.

kickbuttowski
14-02-2016, 19:20
Valla yazık günah o paraya. Gidip bir diyetisyenle görüşeniz o paranın çeyreğine bir kaç ayda sonuç alırsınız.

DOHC
14-02-2016, 19:37
merhaba
koşu bantları uzun kullanımlarda diz kapaklarında probleme ve başıma geldigi için biliyorum plantar fasiit çıkmasına sebebiyet veriyor. 2 sene duzenli olarak voit motorlu egilim ayarlanabilen (yarı profesyonel) bantta yuruyus ve kosu yaptım. iki topugumda da fasiit çıktı. her sabah kalktıgımda ilk 10 adımda acıdan etmedigim kufur kalmıyordu. daha sonra eliptik bisiklet aldım . eklemlere ve topuga baskı uygulamadan cok verimli spor yapabiliyorsunuz. benim tavsiyem eliptik bisiklet almanızdır. ben altına uyku tulumlarının altına serilen mat alıp koydum kaymasın ve eger zemin düz degilse çıkabilecek sesi kessin diye. 1.5 senedir duzenli olarak gunde yarım saat eliptik bisiklete biniyorum. ne topuklarımda ne deeklemllerimde bir rahatsızlık var. tercih sizin ama saglıklı olacam diye saglıgınızdan olmayın.

Tşk ederim. Hanım muhtemelen spor ayakkabısı ile, koşmadan hızlı tempoda yürüme yapar. Sokakta yürüyeceğine evde yürüsün. Topuk aynı hasarı alacaktır muhtemelen.

HondatugraL
14-02-2016, 22:43
Koşu bandı alıpta koşarak eskıtenı görmedim. Genelde max 1 ay koşulur sonra katlanır " ay bunu nere koysak biyere sıkıştıralım yer tutmasın " denır ve durdugu yerde eskır. Bence almayın onun yerıne başka altarnatıfler arayın. En guzelı ımkan varsa salona gıtmesı daha istikrarlı gidiliyor 1 ay uye olsun duzenlı gıdebılırse devam ettırsın derim şahsen gene size kalmış.

johnie
14-02-2016, 23:04
Bir bisiklet kullanıcısı olarak, bisiklet daha mantıklı olur.
Koşuyu, dışarıda yapabiliyorsa dışarıda yapsın derim.
Arttırmasını da yavaş yavaş yaparsa bisiklet de daha iyi verim alabilir.
wolrath ' ın da dediği gibi 2. el temiz bir şey bakın.

hddsheriff
14-02-2016, 23:37
3 ay sonra çamaşır askısı olarak hayatına devam eder koşu bandı kanka :D Doruk paşa okuldayken spor salonuna gitsin yenge mecbur kalmadan spor yapmaz bizim insanımız

DOHC
15-02-2016, 06:13
İnşalah 3 ay sonra böyle olmaz (temsili) https://www.facebook.com/mehmet.tasdogan.5/videos/957938027593692/ :).

TarikS
15-02-2016, 06:58
Valla ben şanslıydım Voit almıştık baya bi sene önce 1000-1200 liraya nabızlı ve elektrikli eğim ayarlı vs, sonra sahibinden.com'dan 700-800'e falan vermiştim.

Tek hatırladığım yanında silikon veriyorlar onu belli periyotlarla aleti çalıştırıp bandın altına doğru sıkmak. Başka bir zahmeti yoktu.

O zaman baya ses çıkarıyordu yüksek hızlı yürüme - koşu arası hızlarda aşağı katı tepiklemeye başlıyorsunuz gibi hissettiriyordu, hiç şikayet almadık ama.

ozan gülle
15-02-2016, 09:27
Herkes yazmış sıfır alınıpta o para verilmez biz aldık hafta kullanmadı balkonda duruyor

Berkan
15-02-2016, 09:39
valla annemin bir ara yürüyüş yapması lazımdı gecirdigi minik operasyon sonucu ozaman aldık tepesine 3-5 kere çıktı sonra çamaşır askısı veya cıkardıgım kıyafetleri atıyordum üstüne. isteyen varsa birton para dökmesin odanın köşede dikine duruyor bizde :hehe:

_Emre_
15-02-2016, 11:27
Birkaç sene önce aldık, şu an vestiyer görevi görüyor evde :)

ogunozcan
15-02-2016, 11:30
koşu bandı hammalık elıptık bısıklet veya cross traning daha cok etkılı

asmisinsan
15-02-2016, 15:26
salonda duruyor annem kaldırın su artık diye baskı yapıyor toplamda 3 veya 4 saat anca kullanılmıştır zamanındada kondiyon bisikleti almılştım o da aynı şekilde evde çalışmak için sehpa aldım hiç birini kullanamadım evde spor olmuyorrr

TolgaUs
15-02-2016, 16:08
Ana Özellikler
Nabız Ölçme Sistemi : Elden Nabız Ölçer
Zemin Türü : Tartan Zemin
Çalışma Tipi : Masajlı - Motorlu
Program Sayısı : 6 Hazır Program - 1 Kullanıcı Program
Taşıma Kapasitesi : 120 kg
Gösterge Bilgileri : Hız - Zaman - Mesafe - Kalori - Nabız
Bant Ebatları : 41 x 120 cm
Diğer Özellikler
Bantın Açılması : 1 Amortisörlü
Gürültü Düzeyi : En Yüksek Hızda 58-60 db
Garanti
Garanti Süresi : 2 Yıl
Konsol Özellikleri
Gösterge Tipi : 3 Pencereli LED Ekran
Emniyet Anahtarı : Var
Teknik Özellikler
Taşıma Kapasitesi : 100 - 120 kg
Eğim Oranı : 2 Kademeli Manuel Eğim
Tutma Kolları : Elden Nabız Sensörleri
Motor Gücü Sürekli : 2.5 Hp
Motor Gücü Maximum : 3.5 Hp
Hız Maksimum : 12 km/saat
Hız Minimum : 0 km/saat
Katlanma ve Taşıma : Katlanabilir - Tekerlekli
Ürünün Üstün Özelliği : Selülit Parçalayıcı Kayış - Mekik - Twister Aparatları
Ölçü ve Ağırlıklar
Kurulu Ebatlar : 160 x 71 x 136 cm
Katlı Ebatlar : 86 x 71 x 143.5 cm
Net Brüt Ağırlık : 55 - 61 kg

http://i.hizliresim.com/PPy0b9.jpg

Masaj aletli twister lı 0 gibi koşu bandı valla. 120 ye kadar taşıyor ve elden nabız ölçerli.

650 TL ye el sıkışırız. İstanbulun heryerine getiririz :)

Falmor
15-02-2016, 16:16
Bizde de babamın aldığı Voit var askılık olarak hayatına devam ediyor.Ben arada kullanıp bakımını yapıyorum.Bence o paraya spor salonu üyeliği daha mantıklı bir seçim olur.

zübeyir
15-02-2016, 16:40
voit uzay yürüyüşü var bende. ekranı çalışmıyor. 150 tl ye veiririm..

Dragger
15-02-2016, 16:50
Koşu bandı pişmanlıktır.

En son hurdacıya bedava verdim 1500 liralık koşu bandını.

johnie
15-02-2016, 16:51
Şunu da düşünün ;

Kaçıncı katta oturuyorsunuz ?

Koyacağınız oda da koşarken, altta ki komşu vs rahatsız olma ihtimali yüksek olabilir koşu bandında.

Ben bisikleti tercih edin derim.

coolvtec
15-02-2016, 17:47
en iyi koşu bandı en ucuza ya da hibe bedava alınan koşu bandı. çünkü büyük olasılıkla bir kaç kere üstüne çıkıldıktan sonra atıl olarak evde yer kaplayacak.

mustafa_a
15-02-2016, 18:01
eliptik bisiklet kullandım 2 ay. artık onu görünce içim darlanıyordu. çatı katında duruyor birkaç yıldır. markası altis ve heryerinden ses geliyor. gerçek bisiklet aldım şimdi. yağmur olmadığı sürece sahilde onunla turluyorum. - derecelerde bile devam ediyorum spora