PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam değişti konsoldan zırıltı gelmeye başladı?!?!

golgeoyunu03
15-02-2016, 20:56
Merhaba arkadaşlar
Ön camımın çatlaması ile yetkili serviste ön camı kasko aracılığı ile değiştirttim ancak sonrasında ön torpido kısmından pürüzlü (içeri yol sesi maksimum alan cinsten) asfaltta zırıltı şeklinde bir ses geldiğini farkettim. Ses çıkarken ön cama elimle bastırdığımda ses kesilmedi aksine devam etti. Konsola bastırdım vurdum vs herşeyi yaptım ancak sesin kaynadığını bulamadım. Ön cama yapılan bir işçilik hatasından dolayı böyle bir sesin gelmesi mümkün mü? Ses bildiğiniz hasta edici cinsten..
Tanıdığımın bir fikri; ön camı sökerken kırmışlardır, ufalanmış camlar havalandırmaya kaçtığı için ses yapıyordur dedi..
Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
Araç audi a1

PiscocuK
15-02-2016, 21:10
emin olmamakla birlikte kırık cam parçası havalandırma yada benzer bir yere girmiştir tıkırtı yapıyordur..detaylı temizliğe soktuğunuzda elektrik süpürgesini sokabildiğiniz her yere sokun

alperaslann
15-02-2016, 21:11
Yapıştırmak için kullandıkları siyah şeyden sıkmadıkları yer kalmış olabilir mi acaba?

golgeoyunu03
15-02-2016, 21:15
Yapıştırmak için kullandıkları siyah şeyden sıkmadıkları yer kalmış olabilir mi acaba?

Yetkili servis bu herşey beklenir :)
Arabayı aldığımda konsolda çamur bile vardı. Silmeye üşenmişlerdi resmen.
Ancak o siyah şey eksik sıkıldı ise yağmurda içeri su almaz mı?
Ve cama elimle ittirmeye çalıştığımda ses kesilmezmiydi?

livaneli
15-02-2016, 23:12
İçeriden değil de dışarıdan geliyor olabilir ses.Camın önünde,cama basan plastik çıta (adını tam bilmiyorum) varsa ve tam oturtulmadı ya da tırnaklarından biri ikisi kırıldıysa rüzgarda fena zırıltı yapar.

O plastiğin üzerine vurun , ses yapıyorsa ondan olabilir.Emin olmak için Maske bandıyla yapıştırıp bir süre kullanın, ses kesiliyorsa ondandır.

golgeoyunu03
16-02-2016, 09:09
İçeriden değil de dışarıdan geliyor olabilir ses.Camın önünde,cama basan plastik çıta (adını tam bilmiyorum) varsa ve tam oturtulmadı ya da tırnaklarından biri ikisi kırıldıysa rüzgarda fena zırıltı yapar.

O plastiğin üzerine vurun , ses yapıyorsa ondan olabilir.Emin olmak için Maske bandıyla yapıştırıp bir süre kullanın, ses kesiliyorsa ondandır.

Cevabınız için teşekkürler, sanki yakıt pompasının yaptığı zırıltı gibi geliyor ama o ses sadece rolantide geliyor, benimki tırtıklı yollarda geliyor.. O plastiğe tekrar bakacağım teşekkürler ancak ses hızla alakalı değil maalesef.

Day Walker
16-02-2016, 09:59
Öncelikle merhaba,

1-cam mastiği uygulamasında eksik bölüm kalmış olabilir. Cam rüzgar alır ve ses yapar.

2-cam parçası içeri kaçmıştır ve ses yapar.

3- camı araç gövdesinden ayırmak için ya telle keserler yada havalı kesme aleti vardır onla keserler. Eğer camı keserken torpidonun ses izolasyonlarını kesmişlerse buda ses yapar. Ses izolasyonu genelde torpidonun araç gövdesine temas ettiği noktalarda olur.

İlk olarak şikayetini distrübütörün servisin değil müşteri hizmetleri ne yapmalısında ki servisin crm sonuçlarında memnuniyetsizliğin belli olsun ve sen mutlu olmadan servis belirli oranda primi hak edemez.

daha sonra zaten seni ararlar aracını götürürsün ses için bırakmanı isterlerse ikame araç talep et. ama mutlaka sesi ustayla yol testi yapıp kendilerine dinlet.

kolay gelsin.

onursumer
16-02-2016, 10:23
valla benim 1 kere başıma geldi ön cam değişimi servise 4. bırakışımda çozduler sorunu torpido vs sokulmuştu en son

golgeoyunu03
16-02-2016, 18:35
Keşke kırık cam ile gezmeye devam etseymişim.. Yetkili servis olsun sorunsuz olsun diyoruz yaptıklarına bak. Şimdi bir dünya zaman kaybetmeye devam

_cAgdAsH_
16-02-2016, 18:51
işçilik hatasıdır götürün tekrar muhtemelen cam cevre trimlerinden geliyor,söküm takım sırasında klipslerinden bikaçı kırılmıs o sekilde monte edilmistir.

Yiğit G.
16-02-2016, 21:58
rahmetli babamın bir lafı vardı... Arabanın heryerini değiştir ön camı değiştirme... Fabrikada otomasyon şekilde takılan camı hiçbir şekilde orjinali gibi takamıyorlar... illa bi yerinden birşey oluyor...

golgeoyunu03
29-02-2016, 18:44
http://i.hizliresim.com/kBg9Y9.jpg

camın hemen altında su kanalı parçası var, ona baktığımda oynuyordu, dişleri yerinden çıkmıştı vida tutuyordu sadece.
Bende komple söküp tekrar taktım, bir süre gelmedi ses, sonra sanırım yerinden çıktı ses tekrar geldi.
En sonunda slikon sıkıp yapıştırdım, ses tekrar gelmeye devam etti.
Ben anlamadım bu işi :no::no: