PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dci clio beyaz duman sorunu.. Acil yardımm

Ugur95
16-02-2016, 23:34
Paşaoğlu yazılımlı 154k kmli clio aracım var 2005. 125 binden itibaren yazılımlı.Araç tahmini 6 7 aydır ilk çalıştığında yoğun açık mavi,beyaz duman atıyor.10 bin km bakimlarinda tırnak ucu kadar belki yag eksiltiyor hic 10 bin dolmadan yag ilave etmedim.Araç ısınınca yoğun beyaz duman kesiyor dip gazla siyaha dönüyor bu yazılım yapınca oldu ki yazılım olduğu için normal.Bu durum biraz kafama takıldı bu durum normal midir yoksa yazılımı iptal ettirip eski yazılımına mı döndürmeliyim aracı??? 6 7 ay daha binmem lazım araca bir sıkıntı yaşar mıyım.Yardımcı olursanız sevinirim... Yazılıma tamam mı devam mı?? :)

maxima
17-02-2016, 06:33
aracın yağ yakmıyor sabahki duman enj işemesinden dolayı
yazılımla işin yok enj oringlerini değiştir düzelecektir.
tamda düzelme bekleme sabahları birazcık olacaktır. çünkü araç ısınsın diye otomatik jigle fazla yakıt basıyor araca sonra arac ısınınca yakıtı normale alıyor.

Ugur95
17-02-2016, 10:52
aracın yağ yakmıyor sabahki duman enj işemesinden dolayı
yazılımla işin yok enj oringlerini değiştir düzelecektir.
tamda düzelme bekleme sabahları birazcık olacaktır. çünkü araç ısınsın diye otomatik jigle fazla yakıt basıyor araca sonra arac ısınınca yakıtı normale alıyor.

Peki yapılması gereken işlem ve tutar nedir(tahmini)?

korayaytekin
17-02-2016, 12:52
Benim kendi aracımda connect Hard yazılımlı Bendede beyaz duman olayı oldu dediğiniz gibi ısınınca normale dönüyordu ancak bende su eksiltiyordu EGR İptali yapmıştım ancak EGR soğutucusunda iç kısmında olan çatlaktan dolayı su Sızdırarak yoğun beyaz dumana maruz kalıyordum buhar diyelim sonra EGR Soğutucusuna gelen soğutma suyunu direk kalorifere girdim pasif bıraktım şuan sorunsuz 3 bin oldu devam ediyorum. Duman eğer benimli gibiyse bir ihtimal egr sotucusu

Ugur95
17-02-2016, 21:13
Benim kendi aracımda connect Hard yazılımlı Bendede beyaz duman olayı oldu dediğiniz gibi ısınınca normale dönüyordu ancak bende su eksiltiyordu EGR İptali yapmıştım ancak EGR soğutucusunda iç kısmında olan çatlaktan dolayı su Sızdırarak yoğun beyaz dumana maruz kalıyordum buhar diyelim sonra EGR Soğutucusuna gelen soğutma suyunu direk kalorifere girdim pasif bıraktım şuan sorunsuz 3 bin oldu devam ediyorum. Duman eğer benimli gibiyse bir ihtimal egr sotucusu

Su eksiltme bende de oluyor egr benim araçta var mı acaba