PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımdaki arızalar/eksiklikler için tahmini fiyat söyleyebilen var mı?

omerc
18-02-2016, 11:51
Merhaba arkadaşlar, Seat İbiza 2011 1.4 Reference Paketi Lgp&Benzinli 85hp aracım var. Antalya'da yaşıyorum, aracımda servis lambası yanıp duruyor ve bu da sinir bozucu bi durum. Aşağıda saymış olduğun eksiklikler için tahmini bir fiyat verebilir misiniz? :)

- Yağ değişecek
Arabam dizel gibi motor sesi çıkarıyor performansı düştü, arabanın performansını ciddi derecede arttıracak kalitede yağ olmalı.

- Arka tampon ve bagaj kapısındaki göçük düzeltilecek
Tampon ısıtma ile onarılır diye düşünüyorum, bagaj kapısındaki göçüğü linkteki alet ile halledebilirim galiba.
http://i.hizliresim.com/jVLp4j.jpg

- Frene bastığım zaman ses geliyor
Önceden frene hafif dokunduğumda duruyordu ama şimdi az yavaşlamak için yarıya kadar basıyorum, frenden "cıyyykkkkkk" paslanmış gibi ses geliyor, frenimin sorununun ne olduğunu henüz tespit edemedim.

- Arabada geçmeyen çamur ve turuncu direğe sürtmüştüm ufak izler var
2 saat boyunca köpük,camsil vs. malzemeler kullanarak yıkadım bezle alnımdan ter dökülene kadar sildim ama ne yazık ki çamur ve turuncu leke geçmedi. Sanırım pasta cila yaptırıcam.

- Ön sağ iç kapı kolu çok sert açılıyor
Aracıma binenler kapıyı açamadığı için nerdeyse sinirden kapının kolunu kıracaklar.

omerc
18-02-2016, 11:53
Göçük düzeltme seti (link) (http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/pops-a-dent-arac-kaporta-duzeltme-seti-204680665?gclid=CNaajeuQgcsCFSbkwgodch0OUQ&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0)

Sinan58
18-02-2016, 11:55
Bence tahmini olarak 1000-1500 "TL" arası fiyat çıkar size.
En son jant boyama için 700 "TL" isteyenleri duymuştum forumdan bikaç kişiden, bu yüzden sizin masrafınız dahada fazla çıkabilir bilemiyorum.

LnchCntrl
18-02-2016, 12:07
fren sorunu hidroliği eksilmiştir, ilave edin kaçak var mı diye kontrol ettirin. yazdığınız şeyler çok uçuk fiyatlara mal olmaz,

frenden başlayarak ilerleyin. 1000 lira civarına hallolur

driver_can
18-02-2016, 13:42
frenden gelen sesin hidrolik eksikliğinden olacağını sanmıyorum fren balatalarınız bitmek üzeredir oyüzden ses yapar frene basınca ve performansı düşmüştür.Geri kalanlar da bence sanayide bikaç yerden fiyat alın gözünüzün kestiğine yaptırın.Kaliteli yağ markaları belli zaten castrol,mobil vs. gibi sesin değişmesi iteceklerden de olabilir.Yağ seviyeniz düştüyse itecekler yağsız kalmıştır sesli çalışır buyüzden.Siz bence işin ehli birinden fiyat alın çok geç olmadan.

mert_can 41
18-02-2016, 14:02
Aynen fren hidroliği bitince fren hiç tutmaz seste yapmaz balatalar bitmiştir diske sürtüyodur umarım zarar vermemiştir diskede ekstıra masraf çıkmaz kapının açma kolu serviste 200 tl falandı galba 2001 modeli için ama kapı açma yerindemi problem yoksa kapının dilindemi nunada bakmak lazım yağ çok kötü duruma gelmiştir bakımda ne koysalar performansı açılır zaten filitreler falanda değişince

ckrc
18-02-2016, 14:19
Fren hidroliğinin azalmasının tek sebebi vardır, debriyaj alt merkezinin artık işlevini yerine getirememesi, baskı-balatada bir sıkıntı olmadığından fren hidroliği eksilmiştir diyemeyiz. Seslerin sebebi fren balatasının aşınmasındandır.

Kapının iç tarafı yağlanacak, wd40 ile temizlenecek düzelmez ise kapı kolunu değiştirirsiniz hemen kapı kolunu değiştirmeyin.

Pasta-Cila-Boya-Göçük için istenen ücretler şehirden şehire değişiyor, o konuda yorum yapamayacağım.

Motor yağının kalitelisi-kötüsü-işe yaramazı yok. Sadece hangi viskozitede ve kalınlıkta yağ kullanacağınızı bilin ve ekleme yapmayın yağa tapasından boşaltın bütün yağı ve öyle yeni yağ ekleyin 4 lt paketin %70'i kadar yetiyor zaten.
Ben alf almıştım 35TL bu zamana kadar 65 TL' ye castrol alıyordum hiç bir farkını görmedim 10 bin km oluyor neredeyse.
Servis lambasını söndürmek kolay, youtubedan ara bir ekipman olmadan dahi söndürebiliyorsun.

Fren balataları 250 TL işcilik dahil.
Kapı yağlama+yağ değişimi+su değişimi+filtre değişimleri için işcilik 50 TL
Yağ 35TL Filtreler (Yağ-Hava-Polen) 70 TL
Kartal sanayi için kaporta+tampon 150-200 TL'ye boyanarak halledilir.

imprezaWRC
18-02-2016, 15:54
Tecrübeniz yok ise, kendi başınıza göçük düzeltmeye kalkışmayın, orijinal boyayı çatlatma riskiniz de var. İşin ehli birisi göçük düzeltsin.

dahan
18-02-2016, 16:09
yagların fiyatları markaları belli zaten marka olarak castrol mobil işini görür,,fren balatası bitmiş diske sürtüyo diski yeme ihtimali var diski yediyse disklerde extra masraf malesef,,yagdan aracın performansı düşermi bilmiyom onuda senden duydum,,ses yapıyo diyonda araba yagsız kalmasın aman dikkat et kontrol et binmeden bak yagına

LnchCntrl
18-02-2016, 16:11
Sorun hidrolik midir balata mıdır bilmiyorum şu an ama hidrolik bitince ses yapar arkadaşlar, uğultu hışırtı karışımı ses verir frenlediğinizde defalarca geldi başımıza,

kelalper
19-02-2016, 08:19
arabaya zeytinyağı vs koymadığın sürece araba dizel gibi çalışmaz herhangi bir motor yağı ile. Motor yağının performansa etkisi minimumdur ve hissetmezsiniz eğer çok kalın bir yağ koymadıysanız. Araba da lpg var diosunuz. Bence motorda bir problem var dizel gibi çalışıyorsa. Sekman vs dağıtmış olabilir.

omerc
01-03-2016, 09:09
Yorumunuz için teşekkürler arkadaşlar. Ustayla görüştüm hava filtresini, yağ filtresini ve castrol marka yağ değişimi için işçilik dahil 200 tl dedi. Tamponun düzeltilmesi için 400 tl dedi.