PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Accent Blue 1.6 crdi (oncesi ve sonrasi)

guwen_ar
21-02-2016, 12:21
Herkese keyifli forumlar

Cok km yapan biri olarak az yaksin gerektiginde keyif versin gerektiginde sasırtsın disardan baktiginda sirket arabasindan farki olmasin diyerek oem turbosu is yapabilen accent blue yu tercih ettim :D

Dynoda(serp) stock 127.8 hp yazilimdan sonra 173 hp verdi.
Suan downpipe yapildi cok hafif basinc acildi gucunu henuz olcmedik fakat farkli araclarla denemelerim mevcut alinan guc bariz ortada :)
Mehmet abi sagolsun elinden geldigince ilgileniyor.

Video yu birlestirip hafif bi duzenleme yaptim. (Olabildigince duz yol)

http://youtu.be/2vsKhkgCaOQ

Bundan sonra cooler ve egzoz yapip biraz daha basinc acilacak.

bason
21-02-2016, 12:36
Maşallah harika gidiyor... :)

guwen_ar
21-02-2016, 13:57
Maşallah harika gidiyor... :)

Sagolasin :)

JDM VTİ
21-02-2016, 14:17
Maşaallah.
Cooler ve egzos yaptıktan sonra yazılımın güncellenmesi ile çok daha başka olacağına eminim.
Filtre sistemi değişikliği iş yapar mı, istişaresini yaptınız mı bunun?

guwen_ar
21-02-2016, 16:27
Maşaallah.
Cooler ve egzos yaptıktan sonra yazılımın güncellenmesi ile çok daha başka olacağına eminim.
Filtre sistemi değişikliği iş yapar mı, istişaresini yaptınız mı bunun?

Sagolsin

Kutu ici filtre koyucam en yakin zamanda bi artisi olucak mi bende merak ediyorum

PULAT
21-02-2016, 17:59
En yakın şahidi benim :)

sword
21-02-2016, 19:16
Maşallah takıp edıyorum aracını.. dedıkerınıde yaptıktan sonra yaklasık 200hp hemıde oem turbo miss :)

KMR2-GT
21-02-2016, 19:30
Baya fark etmiş maşallah. Turbolari 1.6tdi kadar saglammi acaba

MeRtCaN
21-02-2016, 19:59
maşallah kazasız belasız

sinanbaysal
21-02-2016, 20:32
valla harıka olmus.

ÜSTÜNERC
21-02-2016, 20:59
valla maşallah :) trafikte gayet keyifli oluyordur,stock zannedip iş olanlar için sonu hüsran.

Oznsrl
21-02-2016, 21:21
maşallah çok güzel gidiyor

İbrahim33
21-02-2016, 21:34
korelilerin dizelleri tehlikeli :) iyi gidiyor maşallah , yazılım güncellemesinden sonra daha bir iştahlı gider herhalde :)

guwen_ar
21-02-2016, 21:38
En yakın şahidi benim :)
Aynen abi senden sonra islerim vardi henuz deneme yapamadim :)

Maşallah takıp edıyorum aracını.. dedıkerınıde yaptıktan sonra yaklasık 200hp hemıde oem turbo miss :)
Turbo'su o guclere izin veriyor :)
Tesekkur ederim :)

Baya fark etmiş maşallah. Turbolari 1.6tdi kadar saglammi acaba
Ceed ve i30 la ugrasan cok tabi agir oldukladi icin pek bi verim alinamiyor
Ama 100k km yazilim dp ile hep gazlayanlar var bi sikinti yok simdilik :)
Tesekkur ederim bu arada

maşallah kazasız belasız
Tesekkur ederim abi :)

valla harıka olmus.
Sagolasin

valla maşallah :) trafikte gayet keyifli oluyordur,stock zannedip iş olanlar için sonu hüsran.
Duman olayi oldukca az farkedilmiyor
Bi kac oldu yolda durudurup soranlar var ozellikle bmw kullanicilari :)

maşallah çok güzel gidiyor
Tsk ederim

Gökhan Bilgin
21-02-2016, 21:42
Arkadaş kiralamıştı orjinal halinin bile gidişi çok iyi gelmişti bana bu koşuyor resmen :D hayırlı olsun

guwen_ar
21-02-2016, 21:43
korelilerin dizelleri tehlikeli :) iyi gidiyor maşallah , yazılım güncellemesinden sonra daha bir iştahlı gider herhalde :)

Dp sonrasi cok hafif bi basinc acildi
Suan 7/8 boy kadar daha hizli
Daha pay var gibi gorunuyor
Denemelerime ve gelen guce gore sanirim 180-190 hp var suan
Tsk ederim bu arada :)

speed_emre
21-02-2016, 21:46
kanka maşallah çok ciddi gidiyor dediğini yaptın sonunda hakkatende şimdi deneme zamanı cth polo cupralar gelsin :)

guwen_ar
21-02-2016, 22:30
Arkadaş kiralamıştı orjinal halinin bile gidişi çok iyi gelmişti bana bu koşuyor resmen :D hayırlı olsun
Evet orjinalkenden denemisligim var farkli araclarla
Astra 1.4 t olsun 1.6 ies (feh) olsun baya bi onde yuruyordu :)
Tesekkur ederim

kanka maşallah çok ciddi gidiyor dediğini yaptın sonunda hakkatende şimdi deneme
zamanı cth polo cupralar gelsin :)
Kanka denicem bu hafta ici stcok bi cth la paylasirim :)

Seven7
22-02-2016, 00:44
150'den sonra çok tatlı indiriyor, çok iyi Maşallah. Tam şaka makinesi olmuş. Yakıt ne durumda bu arada öncesi sonrası şeklinde?

guwen_ar
22-02-2016, 07:52
150'den sonra çok tatlı indiriyor, çok iyi Maşallah. Tam şaka makinesi olmuş. Yakıt ne durumda bu arada öncesi sonrası şeklinde?

5. ve 6. Vites oldukca guzel. Yuksek hizlarda guzel ivmelenmeye devam ediyor

Yakiti pek kasmam ama merakimdan denedim bi kac kez.
Dp sonrasi sabit 110 km/h da 3.6-3.9 arasi yakiyor

Tsk ederim bu arada :)

AliGizda
22-02-2016, 09:34
Hyundai' nin dizelleri gerçekten çok güzel ve randımanlı bence. Bende de İ20 vardı 75 PS olanlardan, o bile bana yetiyordu :) Yol tutuşları oldukça zayıftır ve yolda stock hali ile çok sekme yapıyor bunlar, dikkat edin. Araç gerçekten koşuyor resmen.

izmirli
22-02-2016, 10:03
Maşallah 2.0 dizellerin korkulu rüyası olacak nitelikte.. Çok düsünmüstüm bi aralar blue yu sonradan kısmet olmadı. Top speed konusunda hep kulaktan dolma bilgiler geliyor dogru duzgun bir video bulamadm. Bi top speed videosu cekip paylasrsan cok sevap kazanirsin ozellikle benden :)

guwen_ar
22-02-2016, 10:57
Hyundai' nin dizelleri gerçekten çok güzel ve randımanlı bence. Bende de İ20 vardı 75 PS olanlardan, o bile bana yetiyordu :) Yol tutuşları oldukça zayıftır ve yolda stock hali ile çok sekme yapıyor bunlar, dikkat edin. Araç gerçekten koşuyor resmen.
Yol tutusu olarak bi sikinti yasamadim durmasinla alakalida bi sorun yok
Ayni segmentte cok fazla degisik model arac kullandim onlara gore eksigi yok hatta bazi durumlarda fazlasi var :)

Maşallah 2.0 dizellerin korkulu rüyası olacak nitelikte.. Çok düsünmüstüm bi aralar blue yu sonradan kısmet olmadı. Top speed konusunda hep kulaktan dolma bilgiler geliyor dogru duzgun bir video bulamadm. Bi top speed videosu cekip paylasrsan cok sevap kazanirsin ozellikle benden :)

Aracta fabrika cikis 199 da limitor mevcut.

Soyle anlatayim
6. Vites devir 4400 lerdeyken 220 km/h in altina iniyor fakat devir saati ilerlemesine ragmen hiz sayaci ayni yerinde :)

Yani 240-245 yapiyodur 4750 devirlerde falan

efe_
22-02-2016, 10:59
Eski kasasıda böyle giderdi :) çok seri lakin, frenleme ve viraj konularında temkinli olun , pek güvenilir değilller ...

tayreep_john
22-02-2016, 11:35
maşallah yaptığınız setup tamamlanınca 100-200 sürenizi bi ölçün 18. gibi sürelerin altında koşarsanız sayenizde herkezi Accent blue sahibi yapabilirsiniz :D

izmirli
22-02-2016, 11:56
Benim 2.0 dizel cruze dada aynı şey oluyordu 220 km nin yaklasik 10-15 km altına inip km kaliyordu devir saatide devam ediyordu da müsait bi zamanda top speed videosu cekebilirsen cok sevinirim en azindan benim 200 km den sonrasi icin cok merakim var

mikelazi
22-02-2016, 15:24
cooler dedin ya beni benden aldın güven.

elm ile bir denemeye çıkta topspeed,basınç,iat bilgilerini bizlede paylaş.

bu arada oil catch tank iş yapar bilgine.pek yaglı filtre tavsiye etmem, oem kuru filtre en iiisi.

blue aldırırsın adama :)

speed_emre
22-02-2016, 16:42
fren mesafesi diğer arabalara göre baya uzun olduğunu okudum 42.9 mt olarak vermişler.
Kaynak zeperfs'te genelde 38 - 39 mt civarında duruyor çoğu araba. Kazasız accent blue bulmak çok zor gibi :D

bomonti
22-02-2016, 17:20
Bu hali ile gayet yeterli gidişi var bence. Cooler eksoz falan bence hiç bulaşma zira bu işin sonu yok.

serkansozen
22-02-2016, 17:24
Maaşallah diyelim tekrar ,, Güle Güle kullan inşallah.

guwen_ar
22-02-2016, 20:36
Eski kasasıda böyle giderdi :) çok seri lakin, frenleme ve viraj konularında temkinli olun , pek güvenilir değilller ...
Bence viraj olsun fren olsun basarili
Tesekkurler :)

maşallah yaptığınız setup tamamlanınca 100-200 sürenizi bi ölçün 18. gibi sürelerin altında koşarsanız sayenizde herkezi Accent blue sahibi yapabilirsiniz :D
O sureler olcak gibi duruyor suan fiyatlar keske 25 lere falan dussede isteyen istedigi gibi alsa :)

Benim 2.0 dizel cruze dada aynı şey oluyordu 220 km nin yaklasik 10-15 km altına inip km kaliyordu devir saatide devam ediyordu da müsait bi zamanda top speed videosu cekebilirsen cok sevinirim en azindan benim 200 km den sonrasi icin cok merakim var
200 den sonra cok guzel ivmeleniyor cekerim en kisa zamanda :)

cooler dedin ya beni benden aldın güven.

elm ile bir denemeye çıkta topspeed,basınç,iat bilgilerini bizlede paylaş.

bu arada oil catch tank iş yapar bilgine.pek yaglı filtre tavsiye etmem, oem kuru filtre en iiisi.

blue aldırırsın adama :)
Sende isik goruyorum abi sanki bi blue gelicek sana :D

Hepsini paylasicam abii :)

fren mesafesi diğer arabalara göre baya uzun olduğunu okudum 42.9 mt olarak vermişler.
Kaynak zeperfs'te genelde 38 - 39 mt civarında duruyor çoğu araba. Kazasız accent blue bulmak çok zor gibi :D
Evet bende arastirdim ilk cikanlar 42.9 ama mazda 3 olsun cruze olsun onlarda 42-43 civari idi
Suan blue larin testleri 39 gosteriyor ama bu herseye gore degisir
Dogru lastik secimi bile cok etki

Bu hali ile gayet yeterli gidişi var bence. Cooler eksoz falan bence hiç bulaşma zira bu işin sonu yok.
Polat abi der ki 'sonunu dusunen kahraman olamaz' :D :D
Saka bi yana merakta var hani daha neler cikar bakalim

Maaşallah diyelim tekrar ,, Güle Güle kullan inşallah.
Sagol abimm benim arabam senin araban
Hepsi icin gecerli
Tarla tapu falan icinde gecerli :D:D

bomonti
22-02-2016, 22:12
Hocam para harcadıkca neler neler çıkar. Turboyu büyütürsün vs belki 300hp bile alabilirsin. Ama mesele şu değer mi değmez mi ? Bir de ne için yapıldığına da bağlı. Cupraları Gti ları geçmek için yapılıyorsa, geçersin kıstas aldığın arabalar bir tık üste çıkar. Sonu yok dediğim bu.

Zevk için yapıyorum dünya'ya bir daha mı gelicez modunda yapılıyorsa bir anlamda doğru mantık. Ama arabasını seven birisiysen yazılım bile yeterice canını alıyor arabanın, daha fazla basınç daha fazla modifiye ile üzülür caanım araba.

Şu haliyle gayet hoş.. Ve trafikte 170hp üzeri standart araç pek yok. Yani güç yeterince tatminkar bunu anlatmak istedim :) Güle güle binin..

guwen_ar
22-02-2016, 23:04
Hocam para harcadıkca neler neler çıkar. Turboyu büyütürsün vs belki 300hp bile alabilirsin. Ama mesele şu değer mi değmez mi ? Bir de ne için yapıldığına da bağlı. Cupraları Gti ları geçmek için yapılıyorsa, geçersin kıstas aldığın arabalar bir tık üste çıkar. Sonu yok dediğim bu.

Zevk için yapıyorum dünya'ya bir daha mı gelicez modunda yapılıyorsa bir anlamda doğru mantık. Ama arabasını seven birisiysen yazılım bile yeterice canını alıyor arabanın, daha fazla basınç daha fazla modifiye ile üzülür caanım araba.

Şu haliyle gayet hoş.. Ve trafikte 170hp üzeri standart araç pek yok. Yani güç yeterince tatminkar bunu anlatmak istedim :) Güle güle binin..

Kesinlikle yanlis anlamadim sizi ama insanoglu iste yetinmeyi bi turlu bilmiyoruz :)

Bi araca tabiki deger veriyorum ama sonucta teneke parcasi bi canliymis gibi baglanmiyorum :)
Bana keyif versin yeterli :)

Bi hobi olarak goruyorum cogu kisi gibi baska biseye yonelmezsem bu sekilde kalir :)
Tsk ederim bu arada sagolasin ..

dahan
23-02-2016, 02:47
güle güle kulan güzel olmuş,,,

i-vtec07
23-02-2016, 10:53
Güze indiriyo. :) Kazasız belasız

guwen_ar
23-02-2016, 22:34
güle güle kulan güzel olmuş,,,

Güze indiriyo. :) Kazasız belasız

Boldenon
25-02-2016, 00:50
Güzel oldu kadam. Güle güle koştur. Stock cth denemesini merak ediyorum bende

BARR
25-02-2016, 09:12
Maaşallah güzel şaka yapar yolda.

guwen_ar
25-02-2016, 18:27
Güzel oldu kadam. Güle güle koştur. Stock cth denemesini merak ediyorum bende
İlk senin haberin olur abiii :)
Sagolasin

Maaşallah güzel şaka yapar yolda.
Tesekur ederim
O keyf bambaska :)

Alper_
26-02-2016, 08:39
Maşallah çok güzel olmuş..

Ertekin
26-02-2016, 15:08
MaşaAllah yağ gibi iniyor ibre.

guwen_ar
29-02-2016, 11:15
Maşallah çok güzel olmuş..
Sagolasin abi

MaşaAllah yağ gibi iniyor ibre.

Tesekkur ederim Ertekin agam :)

BurakSah
06-03-2016, 19:15
Trafikte şaşırtır insanları. Görünüşü orjinal midir :)

EmreArslan
08-03-2016, 21:15
Maşallah Güven yapılmayanı yapmışsın tebrikler :)

izmirli
09-03-2016, 00:04
Güven kardes hala top speed videosu bekliyorum :)

guwen_ar
10-03-2016, 08:09
Trafikte şaşırtır insanları. Görünüşü orjinal midir :)
Daha dun gece 306 gti a yol verip 220 km/h gibi yanindan gectim sanirim hala diyodur hyundai neyin pesinde diye :)

Maşallah Güven yapılmayanı yapmışsın tebrikler :)
Sagolasin Emre'cim. Adim adim ilerliyoruz bakalim 250-260 hp hedef :D

Güven kardes hala top speed videosu bekliyorum :)

Gecen 7-8 arac denemeye ciktik hicte aklima gelmedi :)
Ama zaten bisey anlayamiyorum ki 220 nin hemen altinda takili kaliyo devir donsede hala orda :)
Dbn takicam 100-200 almak ve dogru km/h i ogrenmek adina
Ozaman tam net cikar ortaya

ghibli06
10-03-2016, 08:30
maşallah yapana da araca da...

bu hyundai lerin potansiyeline bayılıyorum, zamanında şirkete almıştım bir tane era, kiralık araçlarını elden geçirip satan bir firmadan, artık turbo bulamadılar da büyük mü taktılar yoksa chipli beyin vardı onu mu kullandılar bilmiyorum ama araç inanılmaz gidiyordu, bir süre sadece onu kullandım çünkü çok keyifliydi, şaka makinası gibi, sadece frenleri berbattı :) elemanım pert edene kadar keyifle kullanmıştım, umarım son araçlarında bu fren sistemine el atmışlardır, yoksa gerçekten tehlikeli olabiliyor...

individual
10-03-2016, 08:36
Maşallah nazar değmesin çok iyi gidiyor.

Hyundai Kia 1.5Dizel ve 1.6Dizel'leri süper bir motor.

Zamanında bizim ofiste kia rio vardı sedan 1.5motor ankara otobanında böyle bir gidiş yok ne kadar 1.6TDI focus jetta renault hiç biri yetişemezdi.

Diyadin
10-03-2016, 09:27
Maşallah standart hali tork olarak harika gelmişti bu hali eminim daha güzeldir. Hızlı vites değişimlerinde debriyaj ısınma yapmıştı sizin bir uygulamanız oldu mu?

Berkan
10-03-2016, 09:31

bu hyundai lerin potansiyeline bayılıyorum, zamanında şirkete almıştım bir tane era, kiralık araçlarını elden geçirip satan bir firmadan, artık turbo bulamadılar da büyük mü taktılar yoksa chipli beyin vardı onu mu kullandılar bilmiyorum ama araç inanılmaz gidiyordu, bir süre sadece onu kullandım çünkü çok keyifliydi, şaka makinası gibi, sadece frenleri berbattı :) elemanım pert edene kadar keyifle kullanmıştım, umarım son araçlarında bu fren sistemine el atmışlardır, yoksa gerçekten tehlikeli olabiliyor...

kopuk ucurtma oldukları için eralar abi hafifliğinden öyle şuursuzca gidiyor ve durmuyorlar

izmirli
10-03-2016, 15:34
Olsun sen yinede bi video cek 0 dan top speed e :)

guwen_ar
13-03-2016, 09:31

Sagolasin abi oncelikle ve gecmis olsun

Era ile blue tamamen farkli iki arac
oldukca gelistirmisler frenler olsun yol tutusu olsun ben sikayetci degilim suan :)

Maşallah nazar değmesin çok iyi gidiyor.

Hyundai Kia 1.5Dizel ve 1.6Dizel'leri süper bir motor.

Zamanında bizim ofiste kia rio vardı sedan 1.5motor ankara otobanında böyle bir gidiş yok ne kadar 1.6TDI focus jetta renault hiç biri yetişemezdi.

1.6 dizeller dahada iyi gidiyor :)

Maşallah standart hali tork olarak harika gelmişti bu hali eminim daha güzeldir. Hızlı vites değişimlerinde debriyaj ısınma yapmıştı sizin bir uygulamanız oldu mu?
Ben surekli roll kovalayan biri olarak ve surekli powershift attigim halde en ufak bi sikinti yasamadim
Tesekkur ederim bu arada :)

Olsun sen yinede bi video cek 0 dan top speed e :)
cekicem cekicem :)

Draniela
13-03-2016, 10:03
yuh :D maşallah kazasız belasız acayip fark var öyle böyle değil

guwen_ar
13-03-2016, 19:37
yuh :D maşallah kazasız belasız acayip fark var öyle böyle değil

Dbn almadim daha cok belli olmaz ama 0 egimde 19 sn kosan aracla denk yuruyorum
Lastikler 70 yanak :)
Biraz daha kucultup hafif bi basinc acip 100-200 olcucem :)