PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PEUGEOT 206 1.4 HDI ( tek kapı RC)

E46
21-02-2016, 14:18
ArkadaŞlar merhaba 6 ay evvel e46 aracimi sattiktan sonra ucuz yollu, yakiti az (hanİ ayaĞimi yerden kessİn derler ya ) oyle bir arac bakmaya basladim. Dİkkatİmİ 206 14.hdi van olanlar Çektİ 2 parca lokal boyasi olan, orijinal 80bin km de beyaz renk oynanmamiŞ bakimli bir tane buldum 15500 İstİyor . Sizce fiyat nasil birazdan bakmaya gitcem nelere dİkkat etmelİyİm. Arac hakkinda bİlgİsİ olan varsa yardimci olursa cok makbule geÇer

stayfun
21-02-2016, 14:25
Bu araç mı hocam ?

Peugeot 206 1.4 HDi Comfort 2004 Model 16.000 TL Sahibinden sat (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2004-model-ticaride-kullanilmamis-80.000-km-de-temiz-peugeot-206-275208482/detay)

E46
21-02-2016, 14:43
Aynen arac bu. arac hakkinda bilginiz var mı Mantıklı bi arac mı

sinanbaysal
21-02-2016, 14:50
km 80 bınde ıse ıcı de temız olması gerekıyor. eger gercetken km orjınal ıse hıc dusunmeyın derım.

E46
21-02-2016, 15:24
Haklisin hocam arac icrada yatmis uzun zaman icradan cikinca sahibi askere gitmiş dedi satan arkadaş, bakalım dedigin gibi ici belli eder kmyi

E46
21-02-2016, 15:55
Konu hakkında bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum

aykutsafakyaman
21-02-2016, 16:55
Arac dusuk kmde olsa fiyat bana biraz fazla geldi. Bu araclara baktiginiza gore her sene muayene ve aracin kamyonet olduğunu biliyosunuz sanirim. Yakıt baya dusuk yuzunuzu guldurur :)

E21hamza
21-02-2016, 17:28
Kilometrenin orjinal olacağını sanmıyorum. Sağ arka çamurluk marşpiyel gibi yerlerde ezikler var tamponlar desen taş izi ve sürtük içinde, arka plaka üstündeki çıta değişmiş orjinalde beyaz olur, sağ arka stop da sanki yan sanayi takılmış gibi sol ön far da değişmiş gibi duruyor, aynalar sonradan boyanmış, egzoz takılmış vs vs. Kilometre orjinal ve bakımlı ise alınabilir zaten 200 300 bin kilometrede tek kapı dizellere 14-15 lira istiyorlar.

Kilometrenin orjinal olup olmadığına direksiyon eskimesinden, sürücü koltuğunun sünger sertliği ve inip binerken sürtünen kısımların yıpranmasından, vites topuzunun nikelajının (bir süre sonra nikelaj atma yapar) ve körüğünün aşınmasından , teyp ve kalorifer panelindeki çiziklerden (206 larda bu kısımlar biraz narin ve çabuk çizilir ve parlaklaşır), vites fren gaz pedalı lastiğinin durumundan, vites geçişlerinde vites kolunun net bir şekilde yuvasına oturmasından anlayabilirsiniz. Bunlardan anlaşılmazsa sinyal kolunun sertliğinden anlayabilirsiniz 2004 ve üzeri 206 larda sinyal kolu 150k kilometre gibi bir kullanımdan sonra kullanıma bağlı olarak yumuşuyor ve parlak bir hal alıyor sinyal verirken sapıtabiliyor. Ayrıca motor içinde turbo üstündeki aşağıya kadar uzanan ısı kalkanı da km hakkında bilgi verir. Bagaj kilit karşılığındaki pimin etrafındaki silindir şeklinde siyah plastik aşınmasından ve bagajdan çıtırtı sesi gelmesinden , torsiyondan ses gelmesi ve lastiklerin yere düzgün basmaması 206'ların km'si hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Sürücü kapısının açılıp kapanırken sesi bile km hakkında bilgi verir. Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

E46
21-02-2016, 17:46
ustad guzel bilgiler vermissin uzun olmasi benim icin daha aciklayici ve cok iyi oldu. Direksiyon simidi soyulmus arka bagaj hidroligi bagaji acinca bagaj tutmuyor. bagaj kendisi kapanıyor. Dösemeler orta halli. Fren pedallari vs pek yipranmamis duruyor. Pedal lastigini cikarip baktim, arkasinda uzun bir seri no var. Orjinalligi burdan belli olur mu? Yukardaki tespitleriniz cok isabetli olmus. sol ön ve arka camurluk lokal boyali. kapi ici dösemeleri biraz kirli. kapi tutacak biraz yipranmis. arka koltuklar ruhsata isletilecek. Gösterge panelinin ici toz almis. Acikcasi bekledigim kadar temiz cikmadi. Saticilar 2 kisiydi.Tavirlari bana cok güven vermedi. Sizce ne yapmalıyım? Hem usta hemde expertize göstersem km dogrulugunu vs net söylebilir mi? Cevaplariniz icin teşekkürler :)

EREN34
21-02-2016, 17:53
Km takıntın yoksa 2.0 hdi vereyim. Tavan hariç komple dün çıktı boyadan. Fabrikasyon Otomobildir. Vandan bozma değildir.

4 airbag
abs
klima
Yol pc
elektrikli ayna
komple alm. aksesuarlar (depo kapağı,vites topuzu, pedallar, kapı açma kolları, kalorifer ızgaraları) (fabrikasyon)

O paralara vermem fakat parasını hakeden arabadır.

E46
21-02-2016, 18:08
2000 hdi cok bana eren kardeşim

EREN34
21-02-2016, 18:10
2000 hdi cok bana eren kardeşim

Kafana göre patron. Özellikle arayan görünce bende iyi bakacak birine vereyim dedim. İstanbul anadolu yakası için expertizde yönlendirme yapabilirim. Olur ya işin olur, aklında olsun

E46
21-02-2016, 18:22
Tamam eren kardesim cok saol

E21hamza
21-02-2016, 18:33
ustad guzel bilgiler vermissin uzun olmasi benim icin daha aciklayici ve cok iyi oldu. Direksiyon simidi soyulmus arka bagaj hidroligi bagaji acinca bagaj tutmuyor. bagaj kendisi kapanıyor. Dösemeler orta halli. Fren pedallari vs pek yipranmamis duruyor. Pedal lastigini cikarip baktim, arkasinda uzun bir seri no var. Orjinalligi burdan belli olur mu? Yukardaki tespitleriniz cok isabetli olmus. sol ön ve arka camurluk lokal boyali. kapi ici dösemeleri biraz kirli. kapi tutacak biraz yipranmis. arka koltuklar ruhsata isletilecek. Gösterge panelinin ici toz almis. Acikcasi bekledigim kadar temiz cikmadi. Saticilar 2 kisiydi.Tavirlari bana cok güven vermedi. Sizce ne yapmalıyım? Hem usta hemde expertize göstersem km dogrulugunu vs net söylebilir mi? Cevaplariniz icin teşekkürler :)

Pedal üstündeki numara orjinallik belirtisi değildir. Direksiyon soyulduysa%90 km orjinal değildir fakat bu km de sadece direk olarak güneş gören üst kısımda yıpranma kabul edilebilir. Aşağıdaki fotoğraf 2004 model 170.000 km'deki eski 206 aracıma ait, vites topuzunun durumunu da görebilirsiniz fotoğrafı büyük yüklemeye çalıştım kıyaslama yapmanız için. Aracın kullanıldığı iklim koşulları ve kullanan kişiye göre bu yıpranma değişebilir fakat 80.000 km'de yıpranma fazla olmamalı. Motor içi ne durumdaydı? Turbo etrafında yağ kaçağı vs var mıydı, turbo ısı kalkanı durumu nasıldı parçalanmış mıydı?

http://www.yukleresim.com/images/2016/02/21/4808dc3b05bf85b2eb527e212e16fd05.jpg

BurakCengizhanoğlu
21-02-2016, 18:42
Km takıntın yoksa 2.0 hdi vereyim. Tavan hariç komple dün çıktı boyadan. Fabrikasyon Otomobildir. Vandan bozma değildir.

4 airbag
abs
klima
Yol pc
elektrikli ayna
komple alm. aksesuarlar (depo kapağı,vites topuzu, pedallar, kapı açma kolları, kalorifer ızgaraları) (fabrikasyon)

O paralara vermem fakat parasını hakeden arabadır.

15 gibi düşünürsen şimdi tr ye bilet alıp almaya geliyorum ?

EREN34
21-02-2016, 18:46
15 gibi düşünürsen şimdi tr ye bilet alıp almaya geliyorum ?

Gelirken cebinde 2 tanede iphone 6s plus getirirsen düşünebilirim.

E46
21-02-2016, 19:29
Hamza kardesim verdigin faydali bilgiler sayesinde aracinin km sinin orjinal olmadigi kanaatine kesinlikle vardim. Gönderdigin direksiyon fotosuna göre baktigim aracin direksiyonu baya kötü durumdaydı. Diger tüm söylediklerinde nokta atisi olmus. Az önce 2010 model sedan 41 bindeki bir araca baktım. İçide motoruda gayet iyi durumdaydi. Ordan da kiyasladigimda aracin 206 nin van'ın km si orjinal değil. Sedanı göndeme almayi düşünüyorum. 206 van icin hayal kirikligi oldu.

E21hamza
21-02-2016, 21:29
Hamza kardesim verdigin faydali bilgiler sayesinde aracinin km sinin orjinal olmadigi kanaatine kesinlikle vardim. Gönderdigin direksiyon fotosuna göre baktigim aracin direksiyonu baya kötü durumdaydı. Diger tüm söylediklerinde nokta atisi olmus. Az önce 2010 model sedan 41 bindeki bir araca baktım. İçide motoruda gayet iyi durumdaydi. Ordan da kiyasladigimda aracin 206 nin van'ın km si orjinal değil. Sedanı göndeme almayi düşünüyorum. 206 van icin hayal kirikligi oldu.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Vanların temizini bulmak zor çünkü zamanında bu aracı alan kişiler belli, pazarlamacı ya da ticaretle uğraşan kişiler kimse alayım da aile aracı olarak kullanayım demeyeceği bir araç hal böyle olunca piyasada temiz van yok desek yanlış olmaz. 206 sedanlar piyasada çok tutunamadı ve hatchbackler kadar fazla miktarda satışı olmadı, piyasada az bulunur fakat genelde aileler tarafından tercih edildiği için temizini bulmak kolaydır. Fakat hatchback 206 larda kötü olan yol tutuşu ve arkadan kayma eğilimi 206 sedanda daha fazla yani yol tutuşu konusunda vasat desek yeridir, fren konusunda da hatchback kadar başarılı gelmemişti bana. Sedan modellerin 2007 yılında piyasaya çıkmasından dolayı fiyatları biraz yüksek yani 15 lira civarına sedan 206 bulmanız imkansız gibi bir şey, düzgün bir sedan 206 için 19 lirayı gözden çıkartmak gerek fakat o kadar para verildikten sonra eski bir 206 kullanıcısı olarak o parayı verip almanızı tavsiye etmem.

E46
21-02-2016, 21:58
Hamza kardeşim yazdiklarin ne kadar desen o kadar faydalı oldu cok teşekkür ederim. Bu araçlar hakkinda oldukça guzel bilgiler verdin bana. söylediklerinin ışığında konuyu degerlendirdigimde arac alma işini bi sure daha erteledim. Tekrardan çok teşekkür ederim .Saygılar.

E21hamza
21-02-2016, 23:00
Hamza kardeşim yazdiklarin ne kadar desen o kadar faydalı oldu cok teşekkür ederim. Bu araçlar hakkinda oldukça guzel bilgiler verdin bana. söylediklerinin ışığında konuyu degerlendirdigimde arac alma işini bi sure daha erteledim. Tekrardan çok teşekkür ederim .Saygılar.

Sizi araba almaktan vaz geçirmiş gibi hissettim şuan, kötü oldum valla :) Ama durum anlattığım gibi siz yine piyasaya bakarak olun bakarsınız bir 206 van düşer gönlünüze göre. Yardım edebileceğim bir konu olduğunda ulaşmanız yeterli :) Umarım gönlünüze göre güzel bir araç bulursunuz.

huseyinturk
22-02-2016, 11:12
Araç sürekl şehr içi kullanılmıştır, direksiyonu nemli bırakmışlardır 80binde direksiyon aşınabilir.
Araç sahibi kiloludur 80binde koltukta aşınır. Torpidoda çizilir, özellikle aracın van amaçlı kullanılma ihtimalini düşünürsek..

Motoruna vs baktırın temizse alın derim ben. Ama yatmış araba tehlikeli gerçekten 80.000dede olsa

E46
22-02-2016, 12:57
Araç sürekl şehr içi kullanılmıştır, direksiyonu nemli bırakmışlardır 80binde direksiyon aşınabilir.
Araç sahibi kiloludur 80binde koltukta aşınır. Torpidoda çizilir, özellikle aracın van amaçlı kullanılma ihtimalini düşünürsek..

Motoruna vs baktırın temizse alın derim ben. Ama yatmış araba tehlikeli gerçekten 80.000dede olsa

Aracı görseniz 300bini devirmiş belli. Km yi düşürmüş bari insaflı düşürseymiş. Hamza kardeşim nokta atışı yaptı dediği herşey var araçta

E46
22-02-2016, 12:59
Sizi araba almaktan vaz geçirmiş gibi hissettim şuan, kötü oldum valla :) Ama durum anlattığım gibi siz yine piyasaya bakarak olun bakarsınız bir 206 van düşer gönlünüze göre. Yardım edebileceğim bir konu olduğunda ulaşmanız yeterli :) Umarım gönlünüze göre güzel bir araç bulursunuz.

Teşekkür ederim hamza kardeşim beni yanlış bi karar vermekten aydınlatarak döndürdün. Yardımların içinde çok saol yine danışacağım bişey olursa ulaşırım. Herşein gönlünce olması dileğiyle

C!N
22-02-2016, 19:55
Arkadaşlar 206 için direksiyon aşınmalarını göz ardı etmenizi öneririm keza ilk sahibi olarak satın alıp 67 bin km'de satmış olduğum 2009 model önceki aracımda direksiyonda neredeyse aşınmamış yer yok gibiydi...

E46
26-02-2016, 17:46
Bu araçlardaki kronik sorunlar hakkında bilgisi olan var mi. ornegin 200bin kmden sonra bu arac motor ister, beyni yanar yahut turbosu bozulur yada 150bin kmden sonra hidrolik direksiyon arızası verir vs. gibi. Parcalari zor bulunur bulunsa da pahalı olur mu. bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. Kısacası bana yüksek meblağlı supriz bi masraf açar mı

EREN34
26-02-2016, 17:49
Bu araçlardaki kronik sorunlar hakkında bilgisi olan var mi. ornegin 200bin kmden sonra bu arac motor ister, beyni yanar yahut turbosu bozulur yada 150bin kmden sonra hidrolik direksiyon arızası verir vs. gibi. Parcalari zor bulunur bulunsa da pahalı olur mu. bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. Kısacası bana yüksek meblağlı supriz bi masraf açar mı

Her dizelde olan risk; enjektör (***** TR kuşlanıcıları bilinçsiz. Her yerden her türkü dizeli alırlar)
Bilimum keçe, conta
direksiyon kutusu
torsiyon

ALPER-VNS
27-02-2016, 02:41
Arkadaşlar 206 için direksiyon aşınmalarını göz ardı etmenizi öneririm keza ilk sahibi olarak satın alıp 67 bin km'de satmış olduğum 2009 model önceki aracımda direksiyonda neredeyse aşınmamış yer yok gibiydi...

ben de sıfır aldığım 206 yı 100.000 de satmıştım.. Direksiyon aşınmıştı..

E46
11-04-2016, 10:05
Kararı feline da kıldık

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/215690-peugeot-206-rc-feline-1-4-hdi.html#post8092835

dragstar
11-04-2016, 16:08
hava yastığı fotoalrdan ben açıldım diye bağırıyor

E46
12-04-2016, 13:26
hava yastığı fotoalrdan ben açıldım diye bağırıyor

hangi hava yastıkları ??