PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KN kutu ici filtre temizligi hakkinda yardim

F4R
22-02-2016, 14:24
Arkadaslar merhabalar,

KN kutu içi filtemiz temizlemek üzere soktum. elimde KN nin kendi temizleme kitinden yok, öğrendiğim kadarıyla kit deki temizleme solusyonu da yağı ve kırı sökerek filtreyi temizliyor, sonrasında filtreyi yikiyorsunuz. bu sebeple bende motor temizleme ürünü ile filtreyi temizledim ve duruladim. gayet de temiz oldu. ancak duyduğum ve araştırdığım kadarıyla bağlamadan takmak filtenjn kuruyup büzüşmesine sebbep oluyor ve filtre işlevselliğini yitiriyor, bu sebeple kitle gelen yağ ile en son filtreyi yaglayip takiyorsunuz. yaglama için wd40 veya sıvı gress tarzı birşey kullansam.olur mu? daha önce KN filtresi olup bu şekilde temizleyen oldu mu? anladığım kadarıyla yağın fazla duru olmaması ve filtreye bir nevi yapışması lazım. sıvı gress aşağı yukarı bu özellikte. yardımcı olabilecek var midir?

wekoo
22-02-2016, 15:00
bim marketten aspirin var alın ondan filitrenin üzerine sıkın ve sıcak su ile güzelce temizleyin bunu 2-3 kere tekrarlayın ve kuruması için bırakın kuruduktan sonra tertemiz takın ben bu şekilde yıllardır kullanıyorum..

serkansozen
22-02-2016, 15:11
Orjinal temizleme kiti dışında birşey kullanmanızı önermem.
Orjinal kit 100TL 7-8 defa temizlersiniz.

F4R
22-02-2016, 15:14
Yaglamayan var, wd40 sikan var, hidrolik yağı suren var, siivi gress kullanan var :) bakalım nasıl cozucez hocam :)

Yapısı koton olduğu için sağlamayı kesinlikle oneriyorlar.nasil yapıcam bende arada kaldım.

ercan26esk
22-02-2016, 18:23
K/N nin temizleme kiti mevcut kit harici temizlemedim önce spreyini sıktım biraz bekledim sonra suyu ile güzelce yıkadım tertemiz oluyor sıfır gibi kuruduktan sonra kendi yağını sürüyordum olay bu kadar basit sonra tekrar takıyordum ..

Octane
22-02-2016, 21:00
Yıllarca neredeyse her arabamda green cotton kullandım. Yıllarca solüsyon aldım onla temizledim. Sonra baktım balata spreyi+yıkamak yemyeşil etti filtreyi. O günden beri bir kutu balata spreyiyle temizlerim, böyle temizlediğim filtrelerle yüzbinlerce km yol gittim. Ne performans düştü ne maf, map arızalandı. Yalanmış dolanmış hepsi.

F4R
22-02-2016, 23:40
Cevap veren arkadaşlara tesekkurler. Sıvı gress sıktım fiktrye, filtrenin üzerine yapışıp kalıyor. Muhtemelen kotonu yağlı tutması ve havayı çekerken motor içine ilerlememesi gerekli. Umarım iş görür, yarin takip kullanacağım. Tekrar bilgilendirme yaparım.

golgeoyunu03
22-02-2016, 23:47
Temizlemek için migrOs sprey şeklinde yağ çözücü kullanabilirsiniz ama yağlamak için kendi yağı haricinde başka bir yağ sürmenizi asla önermem..
Kolay gelsin

Tayfun-E30
22-02-2016, 23:51
yarısından fazlası dolu temizleme ve yağlama kitini 70tlye verebilirim. seviyesini hatırlamıyorumda doluya yakındır.. 1 kere falan kullanmıştım.

Sert@ç
23-02-2016, 00:59
Yağ çözücü balata spreyi çakmak gazı basınçlı su filan bunlar filtreyi çöp haline getirir
Zaten kn kaliteli bir filtre değil iyice çöp edersiniz

golgeoyunu03
23-02-2016, 01:53
http://birlasshop.com/hava-filtreleri/1425-kn-hava-filtresi-temizleme-kiti-99-5000eu.html

sipariş verin gelsin macera aramayın ..

MURAT_HLX
23-02-2016, 05:34
cihan abi özeri ara onda var hlx'i satarken vermiştim ona telefonla arasaydın söylerim zaten :)

F4R
23-02-2016, 12:15
Sglasin Murat, yagladim zaten dün ve taktim. Bu akşam gidince denicem bakalım. Torq dan değerleri kontrol ederim.

Enes-x
23-02-2016, 21:07
en son serviste motulün temizleme spreyi ile temizleyip yine motulün hava filtresi yağı ile yağladılar.KN temizleme kitine göre daha uygun fiyatı tek tek alındığı için.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/MOTUL-A2-Air-Filter-Oil-Spray_435.html?gclid=CPXGsePXjssCFcUSwwodDB8DEg

F4R
23-02-2016, 23:27
en son serviste motulün temizleme spreyi ile temizleyip yine motulün hava filtresi yağı ile yağladılar.KN temizleme kitine göre daha uygun fiyatı tek tek alındığı için.

Motul - A2 Air Filter Oil Spray Hava Filtresi Ya (http://www.motosikletaksesuarlari.com/MOTUL-A2-Air-Filter-Oil-Spray_435.html?gclid=CPXGsePXjssCFcUSwwodDB8DEg)

Hocam budur, çok ama çok teşekkürler. Bir sonraki yaglamayi bununla yapacağım.