PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E46 330Ci Cabrio

TarikS
23-02-2016, 08:28
Amerika'ya taşındıktan sonra(kalıcı mı 1-2 senede biter mi belli değil) artık zırt pırt araba değiştirir, aklımdaki her modele binerim diye düşünüyordum ama ilk aldığım Altima Coupe 3.5'u ilana koyduktan sonra satmam 4 ay sürünce bu konudaki düşüncelerim biraz değişti. :D O yüzden ara modellerden vazgeçip direk ana noktalara oynamaya karar verdim. :)

TR'deyken ortalama her yıl araba değiştiren birisi olarak ara ara E46'lara bakıyordum, genelde 330i arardım ama hep içime sinmezdi, ağızdan ağıza dolaşan masraflı, sorunlu lafları geri adım atmaya sebepti. Hazır Amerika'dayken, hem de iyice eskimeden artık bir tanesine sahip olma isteğiyle kendi aracımı sattığım gün denk geldiğim E46 330ci'ı görünce çok düşünmedim. :) Burada işçilikler çok daha pahalı, bayideki OEM parça fiyatları da can yakar cinsten olsa da hem aftermarket seçeneğin çok olması, hem de parçaların arabadan çok para etmesi sebebiyle part-out yapan yüzlerce örnek olması biraz daha heveslendirdi. Aldığım aracın kondisyonu can alıcı noktalarda sorunsuzdu, motor-şanzıman-tavan 3'lüsü düzgün olunca diğer eksiklerden fiyatı kırmakla kalmayıp belini bükerek aldım. :D Şimdi sırayla acil eksiklerden başlayıp zamanla her eksiğini giderip çiçek gibi yapmayı planlıyorum.

E46 her zaman benim için yürümese bile "koy kenarda dursun, arada açar izlersin" modunda bir tasarım. Yine yarın bir gün E46 M3 alıp sadece keyif anlamında kullanmayı planlıyorum.

Araca gelirsek; son model yılı olan 2006, hatta Ağustos üretimi. Bu yüzden kronikleşen birçok şeyi yenilenmiştir diye de umuyorum. :)

94 bin milde. (148bin km) Dışı Safir Siyah, içi Natural Brown. Ahşap trimler pek bize hitap etmese de griyle değiştirmek de basit kaçar diye düşünüyorum. Derilerin rengiyle çok güzel uyum içinde, carbon fiber de güzel durmaz sanırım.

Jantlar(Style 71) ve lastikler ilk iş değişecek, hem çok beğenmiyorum hem de durumları çok kötü, aynı ebat olarak 18 OEM E46 M3 (Style 67) jantına da geçebilirim, her zaman aklımdaki E46 M3'ün üzerinde düşündüğüm 19 M3 jantına(Style 164) da geçebilirim. Sanırım oyum 19'dan yana olacak. :D Bir yandan aklımı Style 135ler de çok çeliyor, ne zaman 135 jantlı bir E46 Cabrio görsem, "işte bu" diyorum sonra tekrar 164'e gidiyor aklım, hangisini temiz ve mantıklı fiyata bulursam ona yönelebilirim. Hepsi yakışıyor nihayetinde.

Standart donanımda benim gözümde opsiyon olarak ısıtmalı-hafızalı-elektrikli spor koltuklar, Harman Kardon, Navi, xenon var. Standart otomatik şanzımanlı.

Modifiye olarak renk değiştirebilen angellarımız mevcut :D Allah'tan ekstra switch koymuş onlara, en beyaz rengi bile Umnitzalar gibi değil, kapalı tutuyorum onu, adaleti sağlayacağım inşallah ilerleyen zamanlarda. :)

Yanında karbon fiber böbrekler de verdi sahibi ama her zaman böbrekte krom taraftarıyım, gözüme hoş gelen bir yerini kapatmak gibi olacak diye onları asla takmayı düşünmüyorum.

He bir de karbon fiber tampon ekimiz var, kırmadığım sürece onu öylece tutmayı planlıyorum.

Motorda AFE açık filtre kiti, Schmeidmann headers, high flow catlerimiz mevcut. Bugün inspectiondan geçtik sorunsuz, kriterler baya gevşek sanırım burada. :) Ses olarak bu motorun orijinal sesini ne kadar özlediğimi farkettirmekle beraber, kesinlikle abartılı olmayan ama kendini belli eden bir sesi var. Tam gaz yapınca biraz ortalığı yırtıyor ona çok cesaret edemedim, ***** adımbaşı polis kaynıyor buralar.

Zamanla bakım olarak, modifiye olarak yaptığım değişiklikleri de paylaşmaya devam edeceğim.

Zahmet edip okuyanlara teşekkürler. :)

Telefonla ayaküstü çektiğim fotoğraflar, GoPro ile daha güzellerini çekeceğim mutlaka.

http://i64.tinypic.com/256vguh.jpg

http://i68.tinypic.com/t0qbg8.jpg

http://i63.tinypic.com/ivz3w0.jpg

http://i68.tinypic.com/kevq0n.jpg

izo
23-02-2016, 08:32
hayirli olsun cok temiz gorunuyor. Iyi usutunu acabilmissin havalar duzelir de umarin tadini cikarirsin.

by serçe
23-02-2016, 08:34
maşallah kazasız belasız duruşu çok güzel

wolkanku
23-02-2016, 08:37
çiçek gibiymiş, illa bir şeyler yaparım diyorsan coil ve jant tamamdır.
ahşaplar bence de deriler ile çok uyumlu tarık hiç dokunma.

burak_2885
23-02-2016, 08:38
Maşallahya çok güzel duruyor :)

MK8800
23-02-2016, 08:45
Bi detailingle daha güzel ışık olan bi ortamda kendini çok daha iyi belli eder , Maşallah kondisyonu yerinde

_driver_
23-02-2016, 08:46
Jant lastik ve coille ateş eder. Maşallah kazasız belasız

EREN34
23-02-2016, 08:46
Maşallah. Bence sen bunu parçala parçala bavulla getir buraya :)

Kazasız belasız binmen dileği ile

Yigit-Y
23-02-2016, 08:48
Klasik csl jant bas gitsin zalım olsun velet

Kac dolar dı bu orada simdi :)

Hayirli olsun

Berkan
23-02-2016, 09:01
Hayırlı olsun taka$i. lipide sök bence m technic tampon çok daha zarif gözüküyor heleki lci'de

TarikS
23-02-2016, 09:04
hayirli olsun cok temiz gorunuyor. Iyi usutunu acabilmissin havalar duzelir de umarin tadini cikarirsin.
Geçen haftasonu arabaya bakmaya gitttiğimde karlıydı, bu haftasonu 12-13 dereceydi, o sayede gezebildik biraz. :) Teşekkürler

çiçek gibiymiş, illa bir şeyler yaparım diyorsan coil ve jant tamamdır.
ahşaplar bence de deriler ile çok uyumlu tarık hiç dokunma.
Coil burada da pahalı bir şey, ikinci elde kovalıyorum ama bu haliyle bile alçak zaten belki 2-3 cm'lik bir yayla geçebilirim o işi. :) Jantlar kesin değişecek çaresi yok. :) Teşekkürler

Bi detailingle daha güzel ışık olan bi ortamda kendini çok daha iyi belli eder , Maşallah kondisyonu yerinde
Aynen burada kimse temizlik anlamında bi yerine takmadığı için ben içini temizledim, dışı için de ekipman toparlıyorum. Belki kafayı komple yeniden boyatabilirim. Teşekkürler.

Maşallah. Bence sen bunu parçala parçala bavulla getir buraya :)

Kazasız belasız binmen dileği ile
Valla koltukları, ses sistemi ve naviyi, tavanı satsak arabanın parası çıkar :D

Klasik csl jant bas gitsin zalım olsun velet

Kac dolar dı bu orada simdi :)

Hayirli olsun

Ben 5.5'a aldım, ortalaması 8-9 gibi. İşçilik fiyatlarını bahane ederek burada çok kolay fiyat kırmak mümkün oluyor. Frenleri 200 dolara alıyorsun mesela ama pazarlıkta 1000 dolar gücünde oluyor. :D Renk kombinasyonu vurucu olmasa uğraşmazdım ama yavaş yavaş keyfini alarak uğraşmak da istedim, hazır sorunsuz arabaya binmek bize göre değilmiş, şimdi kendime geldim :)

TarikS
23-02-2016, 09:06
Hayırlı olsun taka$i. lipide sök bence m technic tampon çok daha zarif gözüküyor heleki lci'de

Jant seçimini yaptıktan sonra karar vereceğim ona bro, 19 falan takarsam yine üzerinde durur. Zarif duran OEM bir jant olursa sökebilirim. :)

Ufuk
23-02-2016, 09:45
Maşallah abi kazasız belasız. Sanırım ilk hayırlı olsun diyenlerdenim :)

onurc
23-02-2016, 09:50
Tarık nerelere gittin kardeşim sen böyle :) araban cok guzel hayırlı olsun.yerınde olsam bbs lm takıp times meydanına çıkardım :hehe:

CasabLanca
23-02-2016, 10:12
hayırlı olsun kardeşim. amerikaya geleyimde bunu evin önünde toz teker yıkayalım, sonra üstünü açalım, sahil şeridinde en sağ şeritten usul usul giderken yaşar ipek dinleyelim :hehe:

MTK
23-02-2016, 10:39
Takashi hayırlı olsun tekerin düz bassın kazasız belasız .

golgeoyunu03
23-02-2016, 11:44
Maşallah tekerine taş değmesin..
Hayallerimi süsleyen bir kasadır e46..

ismo
23-02-2016, 15:51
Maşallah çok güzel araçmış style 95 le çok daha şık olur gibi.

Ferhat_V
23-02-2016, 21:47
hayırlı olsun..önü orjinale çevir kompe bas yere nasııl olsa yollar güzel keyifle kullan..kazasız belasız inşallah Tarık.

Wankel Batu
23-02-2016, 21:57
fotograflar sizin deyiminizle ^koy kenarda dursun, arada açar izlersin" olmus.
Jantlar da m3 janti olsa tadindan yenmez
Hayirli olsun

alperaslann
23-02-2016, 22:10
Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

TarikS
24-02-2016, 04:13
Teşekkürler beyler :)

Maşallah abi kazasız belasız. Sanırım ilk hayırlı olsun diyenlerdenim :)
Hatta direk ilksin kardeşim sağolasın :)

hayırlı olsun kardeşim. amerikaya geleyimde bunu evin önünde toz teker yıkayalım, sonra üstünü açalım, sahil şeridinde en sağ şeritten usul usul giderken yaşar ipek dinleyelim :hehe:
Olm nasıl bir kafa yaşıyorsun sen ya :D Özledim valla gel her dediğini dibine kadar yaşayalım :D

hayırlı olsun..önü orjinale çevir kompe bas yere nasııl olsa yollar güzel keyifle kullan..kazasız belasız inşallah Tarık.
Valla orası pek öyle değil, keşke :) Batı'da yollar güzelmiş galiba da Doğu Yakası'nda kış şartlarından ötürü sanırım yollar berbat, Türkiye'yi mumla arıyorum :)
Ocak ayında İstanbul'a gelmiştim, baya bir yer asfaltlanmıştı, neredeyse bozuk yola denk gelmedim sayılır, cennet-cehennem gibi farklı gelmişti resmen :D

turbo&quattro
24-02-2016, 04:23
Hala yollar guzel diyenler var. gectigimiz aylarda arka jantim catladi degistirdim su an muhtemelen on iki janti yamulttum ki haftada 1-2 kez anca cikariyorum onda da ultra dikkatliyim.. Su an gunluk corolla kullaniyorum cukurlara dusmemek icin :). Sende ya boyle kullan citirindan guzel bi jant al devam et yada biraz oynayacaksan yanina mutlaka bir 1-2 bin dolarlik gunluk birseyler al :)

TarikS
24-02-2016, 04:41
Hala yollar guzel diyenler var. gectigimiz aylarda arka jantim catladi degistirdim su an muhtemelen on iki janti yamulttum ki haftada 1-2 kez anca cikariyorum onda da ultra dikkatliyim.. Su an gunluk corolla kullaniyorum cukurlara dusmemek icin :). Sende ya boyle kullan citirindan guzel bi jant al devam et yada biraz oynayacaksan yanina mutlaka bir 1-2 bin dolarlik gunluk birseyler al :)

Geçmiş olsun yav, sizin oralar daha beter galiba..Valla benim 4 jantım da yamuk gibi geliyor gözüme, sanki tamirler de var üzerine boyanmış gibi, emin değilim. Rot balans bugün yapılmıştı yarın alacağım arabayı. Jant değişimi ne kadar zaruri o zaman belli olacak. :)

Bir şeyi farkettim bir de bununla bozuk yere gelince direk duracak gibi yavaşlıyorum, kimse de ses etmiyor, özellikle üstü açıkken "buyur paşam" modundalar :D Altima'da dibime dibime girerlerdi korna olmasa da rahatsız ediyorlardı.

Ben yine yolumu seçerek devam ederim ya 19'sa 19 anasını satayım en aşağı yine 18'le devam :) Manhattan'a zaten ayda bir anca giriyorum, NJ de ehh işte

birtanakbala
24-02-2016, 06:59
Maşallah maşallah, kazasız belasız. Ny'a tekrar geleyim de biraz gezelim :)
Bir de Kaan abiye gideriz kısmet olursa :)

berkred
24-02-2016, 08:13
maşallah çok güzel.kazasız belasız Tarık

Sti_Ozan
24-02-2016, 23:58
Hayirli olsun,3 serisinin tartismasiz en sevilen ve herkesin aklinin kosesinde bulunan bi arac. Kazasiz belasiz :)

msk_bmw
25-02-2016, 02:13
Zamanında mumla aradığımız jantlar. M olmayan e46 ların hepsine çok yakışıyor. Maşallah genel olarak çok güzel bir kombinli bir araç almışsınız. Bel destekli elektrikli recaro nimet resmen.

ilkay325i
25-02-2016, 07:46
Maaşallah Hayırlı Olsun Hacım :) Ver yanı :D

douu
25-02-2016, 21:45

aajhjah lan kasap :D :D

Tarık hayırlı uğurlu olsun kardeşim ;)

DeliceBirkan
25-02-2016, 21:51
Hayırlı olsun kazasız belasız..

DeNNis
25-02-2016, 21:57
Tarık harika seçim olmuş, TR'ye dönünce e46 m3 kesinlikle :icon_tup:

TarikS
27-02-2016, 06:41
Allah razı olsun herkese teşekkürler. Amerikadaki E46 forumlarında hem çıkma hem modifiye parçası jant lastik vs kovalamaktan Tech'e girmeye fırsat bulamıyorum :D

Şimdi lastik, balata ve disklerim geldi Pazar günü gavurlara uyup kendi başıma takmayı deneyeceğim bakalım ekipmanlar hazır. Elimize yüzümüze bulaştırmazsak. :)

Tarık harika seçim olmuş, TR'ye dönünce e46 m3 kesinlikle :icon_tup:

TR'ye dönersem saçmasapan fiyatlarla spor araba yerine belki Avant tarzı arabalara bile yönelebilirim :D E46 M3 buradayken almazsam TR'de hiç alacağımı sanmıyorum :)

Korollacı
27-02-2016, 22:06
masallah kazasız belasız ıyı gunlerde kullanın aracınızı

iztuzu
28-02-2016, 08:24
Güle güle kullanın. Fiyatı söylemeseydiniz iyiydi. Amerika'daki araç fiyatlarını duydukça yüreğimiz parçalanıyor.

Cagrii
28-02-2016, 17:28
Maşallah Allah kaza bela vermesın

Lufthansaa
09-03-2016, 13:46
Maşallah çok diri duruyor araç :o

B.Koçer
09-03-2016, 14:27
Abi hayırlı olsun tekrar :D

üstü açık sahil snaplerini bekliyorum hadhashd :D

Diyadin
09-03-2016, 14:36
Hayırlı olsun kardeşim koy m2leri bas yere gitsin sen yancı adamsın 17 lastik kolay bulunur :)

Dragger
09-03-2016, 15:00
Hayırlı olsun Takashi :)

by_hayali
09-03-2016, 16:43
hayırlı olsun kardeşim cabrio araçta bmw hep bir adım önde geliyo bana maşallah,
e36 cabrionun tadı damağımda kaldı düzgününü bulsam alacağım araçların başında geliyor

TarikS
10-03-2016, 08:06
Teşekkür ederim beyler :)

Coilover ve ona hazırlık olarak ön arka amortisör takozlarını vs. sipariş ettim 10 güne yeni jantlı ve basık hallerini paylaşırım inşallah :)
Güle güle kullanın. Fiyatı söylemeseydiniz iyiydi. Amerika'daki araç fiyatlarını duydukça yüreğimiz parçalanıyor.
Araç almak kolay da işçilik fiyatları yüzünden yürütmesi mesele hakikaten, kendi arabamın ustası oldum mecburen. Frenleri komple değiştirdikten sonra şimdi süspansiyonu komple yenileyeceğim.

Abi hayırlı olsun tekrar :D

üstü açık sahil snaplerini bekliyorum hadhashd :D

Snapchat'ten takibe devam :)

Hayırlı olsun kardeşim koy m2leri bas yere gitsin sen yancı adamsın 17 lastik kolay bulunur :)
Geçti artık 9x19 ve 10x19'a geçtim bile. :) Burada yan olayı yalan, devirlenince arabanın sesi de yüksek çıkıyor zaten düz basmaktan öteye gidemiyorsun. Bugün bi kapalı otoparkta bi koyayım dedim lastikler yeniydi itfaiye sireni gibi öttü ak :D

hayırlı olsun kardeşim cabrio araçta bmw hep bir adım önde geliyo bana maşallah,
e36 cabrionun tadı damağımda kaldı düzgününü bulsam alacağım araçların başında geliyor

Valla estetik olsun genel kullanım keyfi olsun çok hoşuma gitti hakikaten, satarım diyordum ama uzun süre binebilirim buna. (6 ay :D )

TarikS
10-04-2016, 02:57
Coiloveri taktiktan sonra havalar guzeldi ama biraz daha otursun diye beklerken gun yuzu gormez olduk ne zamandir, hala cok soguk ve yagmurlu gidiyor, ileride guncel halinin daha iyi fotograflarini paylasirim. Simdilik bunu koyayim.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160410/59112b4856e2bcb961bc490c218b0716.jpg

Bu da ilk taktiktan sonraydi, degisikligi olcmedim acikcasi, ne kadar daha dustu bilmiyorum. Ön en alcakta, arka en yuksek :)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160410/04df28d341503f3e510bfcf3ee0878f8.jpg

Bugun ufak bir hizlanma cekmek istedim ama 80'i gorunce korkup hemen biraktim mecburen, bir kere yakalandim tekrar o duyguyu yasamak istemiyorum. 75-135 gibi bir hizlanma olmus burada 7 saniyede. Sese etki eden Afe filtre kiti ve Schmiedmann diye bir high flow catli headers var onceki sahibinden kalan.

https://vimeo.com/162221568

https://vimeo.com/162221568

Shadow_Dancer
10-04-2016, 08:04
Aman dikkat Tarıgım amerikada polisle şaka olmaz.

birtanakbala
10-04-2016, 15:56
Aman Takashi :)

Berkan
10-04-2016, 19:20
arabasını sevip kapı carpmasın diye x5ten nasıl uzaklasılır v1 :D Maşallah taka$i

Low-Rider
10-04-2016, 19:30
Bro hayırlı olsun kazasız belasız, çok güzel olmuş son hali

turbo&quattro
10-04-2016, 20:47
Tarik gazlarken yakalandiysan bir dahakine dahada dikkat et video cekeceginede bir dahaki kasko zamaninda uzulmeyesin :D

Bu taraflara gel bir ara iki style95 foto day yapalim ;)

ozzywan
10-04-2016, 20:57
çok temiz duruyor valla, jantlar 19 mu?

TarikS
10-04-2016, 21:59
arabasını sevip kapı carpmasın diye x5ten nasıl uzaklasılır v1 :D Maşallah taka$i
Her zaman :D Gerçi burada park yerleri hem geniş hem aradaki ekstra boşluklu çizgiler sayesinde herkes düz park edince kimse kimseye dokunmuyor ama burada da park özürlü insan çok, o konuda TR'yi aratmaz. :D

Tarik gazlarken yakalandiysan bir dahakine dahada dikkat et video cekeceginede bir dahaki kasko zamaninda uzulmeyesin :D

Bu taraflara gel bir ara iki style95 foto day yapalim ;)

95 mille giderken yakalamıştı Nissan varken ama sağolsun hızdan yazmamıştı geçmişim temiz diye, kemerden yazdı gönderdi. Sigortam yarı yarıya düştü yenileme döneminde. :D

Planımda o tarafa gelmek de şu an müsait zaman kolluyoru, belki bu Çarşamba-Perşembe olabilir önceden arar sorarım müsaitliğini :)

çok temiz duruyor valla, jantlar 19 mu?

Teşekkürler. :) Evet, ön 9x19, arka 10x19.

turbo&quattro
10-04-2016, 22:06
Her zaman :D Gerçi burada park yerleri hem geniş hem aradaki ekstra boşluklu çizgiler sayesinde herkes düz park edince kimse kimseye dokunmuyor ama burada da park özürlü insan çok, o konuda TR'yi aratmaz. :D

95 mille giderken yakalamıştı Nissan varken ama sağolsun hızdan yazmamıştı geçmişim temiz diye, kemerden yazdı gönderdi. Sigortam yarı yarıya düştü yenileme döneminde. :D

Planımda o tarafa gelmek de şu an müsait zaman kolluyoru, belki bu Çarşamba-Perşembe olabilir önceden arar sorarım müsaitliğini :)

Teşekkürler. :) Evet, ön 9x19, arka 10x19.

Benim arabam daha hazir degil, aylar oldu yikamadimda yani gelme :D

Mayis sonu Ocean city de cruisin var binlerce SS nin toplandigi cuma-pazar suruyor oraya gidelim . Benim Abd de yillardir katildigim 2-3 org biri.

turbo&quattro
10-04-2016, 22:07
https://www.specialeventpro.com/cruisin-ocean-city

Gecmis org lara bak, youtube de izle.. Mukemmel geciyor .